Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Magyarok országos gyűlése


  • Please log in to reply
408 válasz a témához

#361 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 8. - 20:43

-Ááá, velem a világé' sé' fáradj.
(Apropó! Olvastad a Magyar Nemzetben a cikkeket a finnugor találkozóról, ahol Áder és Kövér urak is részt vettek, méltattak? De nem leszek olyan szemét, hogy én keverjem bele a politikát a lengedezõ széljárással...)



Hallottam róla. Úgy tudom a kurultáj védnöke meg Lezsák Úr, szóval ez elég nagy ellentmondás lehet forkinak,de nem gond. A baj az, hogy õ megállás nélkül ide hozza a jobbikot meg a politikájukat. Ezek nem érdekelnek, fõleg itt.

üdv!

#362 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 14. - 11:59

Váááá! Ma megtudtam fb-n, hogy Apajpuszta Kunszentmiklós mellett van. :D 3 km-re. Idén ott lesz a MOGY. Ki is néztem, hogy hátha közelebb jött tegnap óta a miklósi templomtorony, (itten elég messze ellátni) de nem. Azért majd kíváncsi leszek a kedves látogatókra, ahogy leparkolnak Kunszentmiklóson, aztán elindulnak gyalog neki a pusztának, keresni a rendezvényt... Szóval ha idén lesz MOGY, az Apajon lesz. ;) Érdekesnek ígérkezik... Nem tudom, a szervezõk látták-e a tervezett helyszínt, avagy hol lesznek elhelyezve a lovak, stb.

#363 melodia91

melodia91

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 454 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 14. - 12:07

Itt nincs szó Apajról:
http://www.bosztorpuszta.hu/

#364 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 14. - 12:17

Itt még nincs. Fb-n már egy ideje terjed.

De már tavaly tárgyaltak az itteniekkel, (ezt személyesen tudom) mert (fb-os infók): egyrészt nem tudták kifizetni Bösztör bérleti díját, másrészt túzokvédelemre hivatkozva ott nem is engedélyezik idén a rendezvényt. (Bösztörön - konkrétan a helyszínen - nemigen van túzok, ellenben Apajon van. :D )
Szóval most gyûjtik egyrészt az adósságra, másrészt az apaji - jóval olcsóbb - helyszínre a pénzt. Ha összejön, akkor Apaj, ha nem, akkor elmarad.
Ez a jelenlegi álláspont.


https://www.facebook...77591815694898/

#365 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 14. - 14:15

Hát én ezt nem értem. Megrendezni egy hepajt, tartozással? és ez a magyar szemlélet? Aztán összekuncsorogni a pénzt rá? Azt sem értem, ezek a magyarok hol élnek? Jézus koporsóját se õrizték ingyen... Persze, ne legyen beléptidíj, de akkor kell keresni háttérbõl támogatót, nem?

#366 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 14. - 14:33

Állítólag "2012-ben, két héttel a Magyarok Országos Gyûlése elõtt bejelentik, csak akkor engedélyezik, ha fizetünk 3.800.000.- forintot a terület használatáért." Ezt mondjuk én sem értem, mert gondolom, nem két héttel az esemény elõtt foglalták le a helyszínt, gondolom, volt szerzõdés, mifene, legalábbis józan paraszti ésszel nézve. Többen is javasolták a leendõ látogatók közül, hogy oké, akkor legyen belépõdíj, de a szervezõk szerint ez idegen a rendezvény szellemiségétõl... Amúgy tényleg nem lenne egyszerû a gyakorlatban megoldani ezt egy ekkora területen, de helyette a helyszínen is lehetne pl. adományt gyûjteni a következõre vagy ilyesmi. Ui: vagy tavaly, mikor már tudták, hogy tartozás lesz, ott a rendezvényen szervezhették volna a gyûjtést. Én azért remélem, összejön, legalább ki tudok menni nemezelni, közel lesz. Nem aggódom a lovak szállása miatt. :D

Edited by Gisari, 2013 május 14. - 14:41.


#367 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 14. - 18:02

Hát én ezt nem értem. Megrendezni egy hepajt, tartozással? és ez a magyar szemlélet?
Aztán összekuncsorogni a pénzt rá?
Azt sem értem, ezek a magyarok hol élnek? Jézus koporsóját se õrizték ingyen... Persze, ne legyen beléptidíj, de akkor kell keresni háttérbõl támogatót, nem?

:D
Nekem meg az nem tiszta, akkor most egy milla, és még tavalyról 3,8? Ha azt akkor nem fizették, akkor hogy lett megtartva a rendezvény? Gisarival kell egyetértsek, a szerzõdések mikor lettek megkötve? Azért ez nagyobb rendezvény annál hogy pár nappal elõtte kezdjék szervezgetni.

"2012-ben, két héttel a Magyarok Országos Gyûlése elõtt bejelentik, csak akkor engedélyezik, ha fizetünk 3.800.000.- forintot a terület használatáért.
Ezt az összeget nem tudjuk kifizetni, még ma is tartozunk a Kiskunsági Nemzeti Parknak."

"De végszóra mielõtt az engedélyt megkapnánk, az élõkép helyszíne 1.000.000.- Ft-ba kerül !"

Nem kekeceskedek, de nekem ez magas. És bár eddig még nem sikerült eljutnom, de egyszer azért szeretnék.

#368 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 15. - 12:16

Ne tedd. Oszt egybõl visznek mindenkit az adósok börtönébe :dev: Itt tényleg valaki nagyon hülye vagy nagyon annak néz másokat.

#369 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 25. - 9:30

Most már biztos, hogy Apajon lesz a mogy, csak az a gond, hogy úgy tûnik, senki nem tudja, hogy az hol van. Kiraktak az oldalra egy térképet, bejelölve rajta egy kb. 10 km átmérõjû kört (amibe még véletlenül sem esik bele a helyszín :dev: ) és oda kell ma délelõtt gyülekezni a segítõknek.

#370 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 14. - 10:19

És voltál segíteni? :)

#371 Ayeena

Ayeena

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 108 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 15. - 13:46

Idén augusztus 16-18 között lesz Apajpusztán. Helyileg valahol Kunszentmiklós, Dömsöd és Dabas között van.

#372 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 25. - 20:55

Ha valaki nem találná és tényleg keresi, a Google Earth-en pontosan megnézheti a helyszínt. :) Mellesleg, de nem utolsó sorban érdeklõdõm, megy-e valaki Veszprém vagy Komárom-E megyébõl a rendezvényre nagyobbacska lószállítóval? :eek: Ugyanis 3 lovat kéne Apajra eljuttatni lehetõleg 15-én.......... ;) Részletek magánban vagy a shagyaarab@gmail.com-on

#373 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 26. - 11:55

Ha valaki nem találná és tényleg keresi, a Google Earth-en pontosan megnézheti a helyszínt. :)

http://bosztorpuszta...apaj_terkep.jpg
http://bosztorpuszta...mogy_terkep.jpg
http://goo.gl/maps/9KxXS




Mellesleg, de nem utolsó sorban érdeklõdõm, megy-e valaki Veszprém vagy Komárom-E megyébõl a rendezvényre nagyobbacska lószállítóval? :eek:
Ugyanis 3 lovat kéne Apajra eljuttatni lehetõleg 15-én.......... ;)

Részletek magánban vagy a shagyaarab@gmail.com-on



#374 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2013 július 28. - 10:28

És voltál segíteni? :)

Bocs, kicsit le vagyok maradva. Nem voltam, táboroztam, most jöttem haza. Hát még nem sok minden történt, egyelõre annyit látok, hogy a karám le lett meszelve.

A többihez: Apajpuszta Apaj mellett van. ;)
Komolyan.
Ez egy falu. Óránként jár vonat Pestrõl.
30 évvel ezelõtt mindenki tudta, hol van Apaj, kb. mint most Hortobágyot. :(

Ja, fontos: ha valaki vonattal jön, Dömsöd állomáson kell leszállni. Ugyanis az is Apajon van. :P
Az állomástól kb. két-három km-re lesz a rendezvény.

#375 Ayeena

Ayeena

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 108 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 1. - 20:48

Bocs, kicsit le vagyok maradva. Nem voltam, táboroztam, most jöttem haza. Hát még nem sok minden történt, egyelõre annyit látok, hogy a karám le lett meszelve.

A többihez: Apajpuszta Apaj mellett van. ;)
Komolyan.
Ez egy falu. Óránként jár vonat Pestrõl.
30 évvel ezelõtt mindenki tudta, hol van Apaj, kb. mint most Hortobágyot. :(

Ja, fontos: ha valaki vonattal jön, Dömsöd állomáson kell leszállni. Ugyanis az is Apajon van. :P
Az állomástól kb. két-három km-re lesz a rendezvény.

Köszi az információt! Még sose voltam ezen a rendezvényen, de idén mindenképp szeretnék lemenni, megnézni, hogy zajlik egy ilyen. Remélem, sikerül :)

#376 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 2. - 7:05

Köszi az információt! Még sose voltam ezen a rendezvényen, de idén mindenképp szeretnék lemenni, megnézni, hogy zajlik egy ilyen. Remélem, sikerül :)

Nincs mit!
Egyébként korlátozott számban lehet, hogy lesz nálunk hely sátorozóknak az udvarban, 2 km-re a helyszíntõl. (tudni kell, hogy a rendezvényen minimális lesz az árnyék.)

#377 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 3. - 12:50

Az nem jó... :(

#378 Ayeena

Ayeena

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 108 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 4. - 12:53

Nincs mit!
Egyébként korlátozott számban lehet, hogy lesz nálunk hely sátorozóknak az udvarban, 2 km-re a helyszíntõl. (tudni kell, hogy a rendezvényen minimális lesz az árnyék.)

De jó neked, hogy viszonylag közel laksz a helyszínhez!
A sátrazást inkább passzolnám, mert sátram nincs, de az árnyék hiányára felkészülök.

#379 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 5. - 9:09

Az nem jó... :(

Hát igen. :( Mondjuk a sátrazók Bösztörön is kiszorultak a napra. Az erdõ a lovasoknak és a vásárosoknak volt fenntartva, de itt még nekik sem fog jutni túl sok belõle.
A lovasok figyelmét pedig felhívnám arra a csodálatos jelenségre, mikoris a marhák feltúrják a szikes sarat, majd az betonra megszáradva járhatatlanná válik. Na ilyenbõl vannak erre jó nagy területek, úgyhogy óvatosan a vágtával. Bár lehet, hogy a pálya körül megpróbálnak ezzel csinálni valamit.
Majd idõnként jelentek, hogy hogy haladnak a dolgok. :)

#380 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 8. - 12:43

Jó hír viszont az, hogy egész éjjel nem süt a nap... :D Az elõrejelzések szerint sokkal elviselhetöbb idõ lesz akkortájt.

#381 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 8. - 15:39

Reméljük. Akkor kitolom én is a képem.

#382 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 13. - 14:21

Ezerrel zajlanak az elõkészületek, jónak ígérkezik az idõ a hétvégére szóval jöjjön aki tud. :yeah:

#383 Ayeena

Ayeena

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 108 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 14. - 11:53

Én jönnék szívesen, csak legyen, aki levisz... szóval, ha van olyan, aki szombaton megy Öskürõl vagy Várpalotáról, esetleg Veszprémbõl, vagy valamelyiket ezen települések közül útba ejti, és még egy fölös hely is van a kocsijában, az szóljon nekem! Köszönöm! ;)

#384 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 18. - 15:34

Leugrottunk szombat délután egy kicsit körül nézni. Nem is nagyon írnám le a legkevésbé sem pozitív véleményem, mert hát a vélemény ugye olyan mint a segg, mindenkinek van. Csak néhány példa az árszínvonalról: Tarlón való parkolás szervezett keretek között 2000 forint (ugyan három napra, de nekünk ez nem nyomott a latba). Kürtös kalács 1000 forint. 5 dl limonádé (nem hideg, inkább olyan langyos, direkt nem használom a húgy szót) 450 forint. Házi fagyi, tekerõs 500 forint. Undorító volt, hogy mi bõrt le akarnak húzni honfitársaink az emberrõl a nagy magyar álarc mögé bújva. Õszintén kiváncsi leszek a beszámlókra. Bár inkább a szakmaiakra, mert túrista vonal az katasztrófa volt.

#385 Ayeena

Ayeena

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 108 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 18. - 18:47

Leugrottunk szombat délután egy kicsit körül nézni.
Nem is nagyon írnám le a legkevésbé sem pozitív véleményem, mert hát a vélemény ugye olyan mint a segg, mindenkinek van. Csak néhány példa az árszínvonalról:
Tarlón való parkolás szervezett keretek között 2000 forint (ugyan három napra, de nekünk ez nem nyomott a latba).
Kürtös kalács 1000 forint.
5 dl limonádé (nem hideg, inkább olyan langyos, direkt nem használom a húgy szót) 450 forint.
Házi fagyi, tekerõs 500 forint.

Undorító volt, hogy mi bõrt le akarnak húzni honfitársaink az emberrõl a nagy magyar álarc mögé bújva.

Õszintén kiváncsi leszek a beszámlókra. Bár inkább a szakmaiakra, mert túrista vonal az katasztrófa volt.

Akkor nem is olyan nagy katasztrófa, hogy lemaradtam róla.. Mondjuk azért kíváncsi lettem volna, fõleg arra, hogy milyen bemutatók voltak..

#386 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 18. - 19:05

Az élõképet láttuk (ha jól emlékszem így nevezték), az nagyon tetszett. Esküszöm, hogy a lovas felvonulást fátyolos szemmel néztem végig. Videót is csináltam, ha lesz érkezésem, akkor feltöltöm. Még az elõbbihez: a turista rövid u. Hoztak ki hucul csõdör csikókat eladásra, két éveseket. Botrányosan néztek ki, a hatásvadász molinóról nem is szólva.

#387 Ayeena

Ayeena

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 108 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 19. - 10:56

Az élõképet láttuk (ha jól emlékszem így nevezték), az nagyon tetszett. Esküszöm, hogy a lovas felvonulást fátyolos szemmel néztem végig. Videót is csináltam, ha lesz érkezésem, akkor feltöltöm.

Még az elõbbihez: a turista rövid u.
Hoztak ki hucul csõdör csikókat eladásra, két éveseket. Botrányosan néztek ki, a hatásvadász molinóról nem is szólva.

Képeket kérek a csikókról, meg a lottó ötöst, hagy mentsem ki õket abból a környezetbõl!

#388 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 19. - 12:34

Az árak valóban botrányosak voltak, ebbõl nem tudom, mennyi volt a helypénz, de úgy tudom, tavaly sem kértek többet az átlagosnál, úgyhogy ez valószínûleg a kereskedõk "érdeme." (A parkolás külön téma, hiszen a belépés ingyenes és valamibõl csak ki kell fizetni a terület bérlését, az alapanyagot az építkezéshez, a segédkezõk, résztvevõk ingyenes etetését, ami nem csak három nap, mert az elõ- és utómunkálatok legalább egy-egy hetet vesznek igénybe csak a helyszínen, ezalatt minden segítõt ingyen étkeztetnek... ismerem a helyet, az istállókat és környékét pl. emberfeletti munka lehetett vállalhatóvá tenni.) Egész nap egyhelyben nemezelgettem, úgyhogy a programból sajnos nem sokat láttam, de többen is mondták, hogy nem volt rossz. A hely kevés volt, ez érezhetõ volt nagyon. Kulturálisan eléggé hígul a közönség, péntek reggelre elloptak két nyerget + aznap éjszaka késelés is volt. Az elsõ mogy-on ilyen elképzelhetetlen lett volna. Nem is beszélve, hogy nyilvános vécének nézik a pusztát, minden tele van eldobált zsepikkel, egyebekkel. A csikók tényleg gyalázatosan néztek ki, (amik maradtak, mert késõn keveredtem oda) még egy sütetlen valami is volt köztük. 1-2-õt láttam, bõven 100 alatt keltek el. Nem biztos, hogy támogatni kellene szegények további gyártását. :rolleyes: + innen üzenném azoknak, akiket illet: nagy bunkóság cél nélkül* csapatostul vágtázgatni lakott területen, házak közötti szûk utcán, aszfalton, fõleg úgy, hogy õk két nap múlva elmennek, de én itt vagyok lovas egész évben. *a kocsma az ellenkezõ irányban volt. Vicces dolog: vasárnap mentünk ki, és a pavilonunk hûlt helyét találtuk. Kiderült, hogy csak úgy se szó se beszéd, kölcsönvették valami eseményhez pár órácskára. Aztán visszahozták, és közölték, hogy érezzük magunkat megtisztelve, mert alatta volt a szent korona. Aha. :D Azért szerencsére pozitív élményeim is voltak. Találkoztam egy-két nemezes, lovas ismerõsömmel. Láttam messzirõl néhány alátétemet, és kimentem a lovaimmal, akik a sose látott forgatagban dobok, zászlók, ostorcsattogás között nagyon jól viselkedtek, büszke vagyok rájuk, fõleg a kicsire. :)

Edited by Gisari, 2013 augusztus 19. - 12:37.


#389 fbladee

fbladee

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 19. - 21:31

Köszönjük mindenkinek akik jelen voltak!

#390 Tomrider

Tomrider

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 19. - 21:54

Sajnos az apaji csikósnak( Sanyinak) is ellopták a pihenõjüknél az iratait és a fizuját( 90 ezerFt) Nem mondatta be, pedig Õk vannak otthon. Rengeteget dolgoztak, köszönjük Nekik is!

#391 fbladee

fbladee

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 19. - 22:02

Igen, mondta nekem is, kerestük mindenhol. Sõt kiabált valaki reggel 6- kor hogy miert mer vinni a traktorral szénát a marháknak a pusztába. (hangos volt a traktor)

#392 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 21. - 10:09

megdöbbenve olvasom a végeredményt: késelés, nyereg ill. pénz lopás és egyebek....kár, hogy a sok ballibsi ill. cigány, tönkretette ezt a nemzeti összejövetelt! végre lett volna vmi, amire büszkék lehetünk...

#393 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 21. - 11:45

Hiába, a káröröm a legtisztább öröm, mert abban nincsen irígység!

#394 szomjas szamár

szomjas szamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.905 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 21. - 12:04

irigység?? :D /én más tipusú lovas találkozókra szoktam járni. ahol kevesebb a szájtépés és a melldöngetés/ :kocc:

#395 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 22. - 11:54

az elõ- és utómunkálatok legalább egy-egy hetet vesznek igénybe

Ezt visszavonom, mert sehol senki, sátrak, jurták, fa építmények nagy része kint van. A helyiek hordják el a szemetet, fa törmelékeket, raklap maradványokat.
Az eldobott papírzsepiktõl kivirágzott pusztát hagyjuk, de az otthagyott sátor, slag, szérszórt karók, kiszedett oszlop betemetetlenül hagyott helye ahol mindennap lovak, marhák járnak... :mad:

#396 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 22. - 13:58

Ezt visszavonom, mert sehol senki, sátrak, jurták, fa építmények nagy része kint van. A helyiek hordják el a szemetet, fa törmelékeket, raklap maradványokat.
Az eldobott papírzsepiktõl kivirágzott pusztát hagyjuk, de az otthagyott sátor, slag, szérszórt karók, kiszedett oszlop betemetetlenül hagyott helye ahol mindennap lovak, marhák járnak... :mad:

:hupp:
sajnálom, pedig egyszer elmentem volna rá ,ez lett volna az egyik a Tûz Óceánja verseny melet ahol nem idióta ujgazdagok maskarás parádéját kell nézni, gondolom itt sem lesz többet :(

#397 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 22. - 14:23

Nem tudom, hallottam olyat is, hogy 3 évre aláírták a szerzõdést itt, meg az ellenkezõjét is. Az valószínû, hogy Kunszentmiklóstól messzire nem viszik a rendezvényt. Én is sajnálom ezeket, mert szívesen voltam kint. Bár nem lobogtattam zászlót és nem öltöztem ki/be, de kivittem a kis kerti pavilonomat, felállítottam, nemezelgettem. Aki kérdezett, annak udvariasan válaszoltam. Amikor lóval mentem ki, nem rajoskodtam fölöslegesen, ellenben megsétáltattam egy halom kisebb-felnõttebb gyereket. :D Nem vittem el a másét és nem hagytam ott semmit, ami az enyém. Szerintem ez nem olyan bonyolult... :rolleyes:

#398 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 22. - 15:48

Jelentem, én készültem. :) Megkedveltem a Facebook oldalukat. :) Kértek segítséget elõtte, pár ezressel hozzájárultam, de el nem jutottam. Ha nem lett volna meleg, akkor talán. Áttanulmányoztam a programot, igen kevés volt a lovas, tán ez is hozzájárult. No meg tavaly nagyon taszított a Horthy-kultusz (bár pont tavaly mintha valamiben védtem volna Horthyt). Azért én szurkolok a rendezvénynek. Hanem hová tûnt például lelkes-harcos fórumtársunk, Nogajijasz?

#399 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 26. - 8:42

A teljesség igénye nélkül, de a korrektség okán jegyzem meg: Az élõképben 110 lovas vett részt, ez valóban kevesebb mint tavaly, de jóval több mint az idén bármelyik rendezvényen. :yeah: Nagyon sok érdekes és színvonalas elõadás, kiállítás bemutató volt, több látogatót megérdemeltek volna. Nem esett szó róla pedig szép számmal voltak fellépõk a színpadokon, nagyon jó hangulatú koncertekkel szórakoztatva a közönséget. Csodálatos kézmûves munkák és alkotások gyönyörködtették az ember szemét. Annak ellenére, hogy a hatóságok mindent megtettek ami tõlük telt, mégis sikerült lebonyolítani a rendezvényt. Nagyon sok önzetlen segítõt, közremûködõt, támogatót illet köszönet ezért. :ang: Valóban nem volt minden tökéletes, voltak szervezési nehézségek is nem titok, de nem ez volt a jellemzõ. Talán ezek azért szembetûnõek, mert korábban egyáltalán nem volt ilyen, (és ez valóban nem szerencsés tendencia :rolleyes: ). Aki valóban kíváncsi jöjjön el a rendezvényre, a saját vélemény, az ami nem szerezhetõ be mástól. :kv:

#400 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 27. - 6:50

A teljesség igénye nélkül, de a korrektség okán jegyzem meg:

Az élõképben 110 lovas vett részt, ez valóban kevesebb mint tavaly, de jóval több mint az idén bármelyik rendezvényen. Posted Image

A korrektség okán nekem is meg kell jegyeznem, hogy a NYeSzén ennél jóval több lovas volt. ;)
Egyszer voltam MOGYon, akkor megfogott, hogy a sok önkéntes milyen példás rendet tartott fent a hatalmas tömeg ellenére is - sajnálom, ha alábbhagyott a lelkesedés, jó kis rendezvény volt.