Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Clydesdale


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
21 válasz a témához

#1 Szendepende

Szendepende

    Csikó

  • Fórumtag
  • 434 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 18. - 14:22

Nézzétek mit találtam! :D

#2 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 18. - 14:39

Clydesdale? Bocs, de ezt nem értem... :confused: :ang:

#3 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 18. - 14:43

tudod, ez egy lófajta :gm:

#4 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 18. - 15:03

Méghozzá skót, a Lanarkshire grófságból.

#5 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 18. - 15:30

Ok, mostmár értem. :D

#6 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 18. - 19:18

A kiscsikónak elég érdekesek a lábai... :dev:

#7 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 18. - 19:22

Puha a csüdje, de az rendbe jöhet.

#8 Keselyüstök

Keselyüstök

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.132 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 21. - 22:05

Hidegvérû, és a XVIII. századból ered az Egyesült Királyságból. A fajta 1877. után jelentõsen elterjedt, és ez nagy bevételt jelentett.Importokkal próbálták a fajtát kialakítani, elég sok országból importáltak. Igyekeztek a ló méretét növelni. Nagy mértékben használtak Shire lovat a tenyésztésben. A XIX. századra végül önálló fajta lett. (A fajta leginkább a Shire lónak, mely fõleg a méretet örökítette, és a Flamand lónak köszönheti, mely szintén a méretet és a tömeget adta.)Kinézetre finomabb mint a többi hidegvérû társa. Jó mozgású, nagyon hasonlít a Shire lóra, de annál kicsit finomabb. Feje középnagy, egyenes profillal, mely néha félkosfej, ugyanakkor homloka széles. A nyak hosszú, izmos, de hosszabb a Shire-énél. Dõlt lapockája alkalmassá teszi a gyors mozgást. Marja kifejeztt, háta középhosszú, a far izmos, nagy. Lábai hosszúak, jellemzõ rá a "tehenes-állás", mely nem hiba. Lábvégén bokaszõrök találhatóak, mely finom szálúak. Patái kemények, szabályosak.Marmagasság 168-170 cm, súlya kb. 1000 kg, színei a pej, deres, esetleg fekete és szürke. Jegyek a legtöbb esetben elõfordulnak nála.Nehéz igásló.Posted Image

#9 Jucuus

Jucuus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.131 hozzászólás

Közzétéve 2005 szeptember 20. - 14:32

Ez a lófajta már belopta magát a szívembe. :) Nagyon szeretem az ilyesfajta lovakat. Keselyüstöknek, meg köszönet a történetért! ;) Érdekes.Szendepende! Neked, emg köszönyjük, hogy megosztottad velünk ezt a gyönyörûséget. ;)

#10 kieran

kieran

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 7. - 12:17

Sziasztok!Clydesdale tenyészet létezik/van az országba?Fontos lenne nagyon, szakdolgozathoz kellene az info!Köszi a választ.Kieran

#11 Szendepende

Szendepende

    Csikó

  • Fórumtag
  • 434 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 7. - 19:22

szivi :D

#12 Frolic

Frolic

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 26. - 10:16

Hellóka!Nekem ez a fajta az egyik kedvencem! Minden hidegvérû fajtát imádok!!!Persze naon szeretem az andalúzt, arabot és amongol fajtát is!! :) : :ang: :cool:

#13 Guest_messi_*

Guest_messi_*
  • Guests

Közzétéve 2006 december 6. - 13:00

James Herriott (álnevû) állatorvos-író könyveiben is gyakran említi a clydesdale-t. :)

#14 Ditapaci

Ditapaci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 22. - 22:42

Es a Budweiser is nagyon rapukkant.Idesussetek:http://www.youtube.c...o...ted&search= http://www.youtube.c...8...ated A masodik szovegere erdemes figyelni... :kir:

#15 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 22. - 22:49

a második tényleg jó, de ha annyi ezresem lenne, ahány napos az elsõ, gazdag lennék :)

#16 hhh

hhh

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2007 július 19. - 21:29

Nagyon ari a kép :) a shire-k is szépek

#17 Clyde

Clyde

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 8. - 16:17

Halika! Mi Skociaban elunk. A clydesdale a kedvencem. Voltunk egy farmon a kozelben, ahol tenyesztik oket. Csodalatos allatok! Ha otthonrol irok, teszek be egy kepet is, amit csinaltunk. Addig is minden jot, Clyde :yeah: :yeah: :yeah:

#18 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2008 május 6. - 19:01

az egyik kedvenc videóm

#19 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2008 június 17. - 10:46

sziasztok! nem tudjátok, hogy itthon van-e tenyészete ezeknek a szépségeknek? vagy, hogy van-e vkinek ilyen lova? szép hetet mindenkinek! :) Üdv!

#20 Netty

Netty

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2008 július 30. - 16:10

Télleg naon szépek, a képekre én is kíváncsi vok :D Sajnos magyar tenyészetrõl még nem hallottam, de ha valaki tud ilyenrõl, velem is megoszthatná :kocc:

#21 suttogók

suttogók

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 297 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 29. - 14:43

Sziasztok, Amerikában sok a tenyésztö már 1000dollártól kaphatóak. Csak a szállitásuk lenne sok. De már gondolkodtam rajta hogy valahogy 1-t 2-t áthozni. Gyönyörüek. Amerikában amikor voltam simogattam is ezeket a hatalmas lovakat. 1.62 cm vagyok de nem sokkal volt a fejem a szügye felett. A féléves csikók 1.50.-1.60 magasak. Ha tudok képeket töltök fel.

#22 batista40

batista40

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 34 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 2. - 21:29

Van jelenleg magyarországon Clydesdale fajta? :D A legtöbb hidegvérû fajtáról elégsokat tudok de róla keveset meséljetek róla :yeah: