Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Eger és környéke


  • Please log in to reply
1565 válasz a témához

#1521 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 9. - 7:11

A lovak nagyon örülnek a viharnak. Csesznek bemenni fedett helyre, pedig több lehetõség is van.Azért a jég az más, kicsit elveri a seggüket. És esõ után, gyönyörûek,portalan ragyogó szépségek, míg vígan meg nem hemperegnek az összes pocsolyában. Megfigyeltem, õszi hideg esõben is csak már ha a 10. óra végén is esik napközben, akkor húzódnak be a fedél alá. Gondolom ennyit bír az aljszõrzet. Õket inkább a nagy meleg viseli meg. Délelõtt 10 h-kor már az árnyékban ejtõznek, és csak enni jönnek elõ délben mikor viszem a napi második adagot, fél óra múlva már ismét az árnyékban ejtõznek. Télen - 20 fokban vígan játszadoztak jégpáncéllal a hátukon. Fölvittük vissza a felsõ karámba este a csapatot, ott több az árnyékba vonulási lehetõség. A kecskék délelõtt 11-tõl este 5 h-ig az istállóban tanyáznak. A bárány jöhet-mehet, de õ is benn kuksol inkább a viszonylag hûs istállóban. Tegnap a nyúlketrecet áttettük az istálló mögé, totál kész voltak szegény nyulak, így viszonylag hûvös helyük lett. A disznóólba akartam a külsõ karámba bevarázsolni, a galambdúc kijárata alá, de nem fért be az ajtón. Így áttettük az óriási kutyaólat, amiben a mondain galambok laknak jelenleg, õk úgyis válogathatnak hová bújjanak az udvarban. Jó kis meló volt, az a kutyaház közel olyan magas mint én, simán elfér benne két komondor, és emellett keményfából van. Majd betojtunk, de megoldottuk, kiskocsival húzigáltuk. Aztán jöttek a nyuszik a kétemeletes ólban, bár az még így is könnyebb volt a nyulakkal együtt mint a kutyaház.
Éjjel meg kinyitottam az ablakot csurig, és úgy fekszünk Ádám kosztümben, még pokróc sem kell csak hajnalban a gyerekekre. Nagyon jó, mert így a macskával szembetaláltam magam éjjel, épp a konyhában a szemetest pakolta ki. Fürge meg az ablak alatt vonyítja a fél éjszakát át, kábé fél méterre a fülemtõl. Még jó hogy a gyerekek immunisak az ilyesmire, alszanak mint a bunda.
Posted Image

#1522 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 10. - 5:55

Egy kis enyhülés már van, ma éjjel nem volt forróság odakint. Végre nem verejtékben úsztam egész éjjel a nyitott erkélyajtónál. Két fok még a lakásban is lement, már csak 33 fok van ma reggel idebent! Az nyilvánvaló, hogy a lovak jobban szeretik a hideget a melegnél. A dolgozó lovakat sajnálom nagyon, én ilyenkor nem tennék fel nyerget sem a lóra mutatóba, nemhogy ráüljek és hajtsam. Zsebi, nem pusztult el nálatok egy állat sem a hõségtõl? A tévében mutogatták, mekkora a pusztulás, igaz, lehet, hogy a nagyüzemiekre gondoltak, ott meg mindig nagy a pusztulás, mert borzasztóak azok a körülmények bármilyen idõben.

#1523 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 10. - 6:03

Kopp kopp, mindenki köszöni jól van. Köszönhetõ hogy ezer fokban is gondoztam a bandát. Valószínû jót tett a déli friss hideg vizes itatás a reggeli/esti mellett, a galambok kaptak külön fürdõ lavórt, ne az itatóban tocsogjanak. A nyulak is jól bírták aránylag, rengeteget pucoltam, friss szalma volt berakva alájuk, meg a tetejére az ólnak is tettünk egy jó adag szalmát, szigeteljen már az is. Olyan meleg volt szegényeknél, mikor kinyitottam az ajtót, ahogy a fönti képen van egymásra tömörültek ott szuszogni, pedig hálós az egész eleje az ólnak. De ez már a múlt, most már jó helyen vannak, esznek is ezerrel, rakom õket ketté, négy alul lesz, négy fölül. Hadd legyen nagyobb mozgásterük. Már vinnék õket, de még nincsenek vágósúlyban. Tegnap járt nálunk egy festõ, 10 négyzetmétert, aminek az egyik felén egy hatalmas ablak van 50 000 Ft fölött glettelne/festene. Asszem még szétnézek a piacon. Két napi melóért 30 000 Ft munkadíjat kérni kissé sokallom. Szidtam is Gyulámat, miért nem ért hozzá, két hétvégén megkeresné a nyugdíját. Lehet kiképzem magam festõnek, kõmûvesnek már gyenge a hátam.

#1524 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 11. - 21:06

Tényleg drágán dolgozik az a festõ. Ennek ellenére szerintem akkor is szakival csináltasd meg a szobát, a házibarkács mindig ráfizetés. Mondjuk én is keresnék egy olcsóbb emberkét, vagy alkudnék emezzel. Ha nem sok munkája van, mindegyik hajlik az akcióra. Bár nyáron általában ezek nem munkanélküliek. Szegény nyuszikat meg sajnálom, hogy vágásra adod el. :( Ma összezördültünk Lacival, én egyre inkább a teljesen vegán életmódra hajlok, a tejet, tejterméket is el akarom már hagyni, meg nagyon kezdenék evezni az öko felé is, de ezen õ felháborodott. Még az is lehet, hogy nekem egy külön tanyát kell keresnem egymagamnak.

#1525 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 11. - 21:46

Némáni mit találtam:
http://www.kovacsszenaja.hu
A tövöt kapcsolgattam, akkor akadtam rájuk. Anyám cseppnyi falvacska, étterem, fotógaléria, sok-sok kézmûves, mint a mesében. A disznyó hotel kifejezetten tetszik. Ha jól láttam, huszonéves a polgármester, és rettenetesen segítik a letelepedõket. Persze azért aki szimpi azt hozzátette. Õk maguk ha jól látom a sajtkészítõk. És kulturális élet! Én itt 25 km-re a várostól kábé 25 fényévre érzem magam. Azon kívül, hogy ki hogy mit tesz és miért, semmi nem mozdul agyilag. Az újdonsült polgármesterünk sem matyóhímzés az már tuti. Minden sarokból a hülyeség és hazugság ömlik. Apát ezerrel fûzöm, lépjünk már odébb mi is. Kultúra! Értelmes és tartalmas beszélgetések! Hol vagytok? :(
A festõt meg még nem mondtuk vissza, de erõs a gyanúm inkább nekiállok én magam. Nevetni fogsz, az egyedüli aki vállalja. Ez nem ér rá, az nem foglalkozik már vele, emezt inkább ne is hívjátok, félúton otthagy, amaz szintén, van aki rám sem nyitja az ajtót hiába szóltam, a másik kisebbségi, õt Gyulám nem igazán nézné jó szemmel a házban, stb, stb. Sac/kábé hat vagy hét embert kérdeztünk. Szóval a nagy munkanélküliség és pénztelenség közepén magad uram ha szolgád nincs. Vagy marad a drága szar ( mert már festett nálunk két éve, kezdhetné elölrõl) vagy én kínlódom ki. Inkább magam. Apát szegényt számûztük a másik szobába, így legalább alszik mindenki. Ágyrajáró lettem, mert azért nem akadály ez mifelénk. :kv:
A nyuszik után a vágógalamb lesz a következõ projekt, most kutatjuk a piacot. Van aki hordja rendszeresen most is a fiókákat, de a galamb rengeteg feszültséget generál családi körben, haszontalan magevõknek tartottam eddig a bandát, ha ennyire ragaszkodik Gyulám, legalább haszna legyen belõle a családnak. Régóta motoszkál ez a fejemben, a ma érkezett kistermelõk lapja meggyõzött van benne valami. A tejet is hirdetem már, a krumplira is van már jelentkezõm, fokhagymám is akad eladnivaló már most látom,a honlapot is élesztgetjük, a fészre is befészkeltem a réti tanyámat, bár kénytelen voltam személyként regisztrálni, az Istennek nem akarta elfogadni sem Balatont, sem Balaton községet, sem Magyarországot, sem Hungaryt, helységnek. Állandóan visszadobott, pedig az jobb lenne, mert lehetne lájkolni.
Na szóval a lényeg, egy tanyát nyugodtan lehet költöztetni, a helység az mindegy. Én meg nagyon mennék, de ahhoz nekem is meg kell a házamtól szabadulnom, sajnos anyagilag kicsit sok, sõt nagyon-nagyon sok lenne már három ingatlan, meg mi a fenének.

#1526 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 12. - 18:45

Nagyon szép ez a kis falu. Eredetileg valami ilyen kis gyöngyszembe szerettünk volna menni, valami kis forgalmú, rendben tartott, szép környezetû, barátságos kis helyre. Az élet mást dobott. Ha az élet minden labdáját hagyunk elpattanni, mert az arany labdára várunk, ami talán nem is létezik, akkor ott ehetne meg a fene, ahol várunk. Ma voltak megnézni a lakást, szimpatikus fiatal pár gyerekkel, tetszett nekik. Na csak lenne már elõrelépés. Nem akarom elherdálni, hogy megbánjam késõbb, de azt sem akarom, hogy azt bánjam meg, hogy nem adtam, amikor vitték volna. Így kell egyensúlyoznom az árral valahogy. Nehéz ám egy vegát és egy húsevõt "nomád" körülmények között összeszoktatni. Itt a boltok közelében, munkahellyel megoldható volt, hogy Laci kielégíti a szükségleteit anélkül, hogy tudnom kéne róla. De már most azt tervezgeti, hogy majd jószágozni fog. Én meg kapásból válaszoltam, hogy akkor induljon máris, de én maradok, és a lakást is megtartom. Egyedül könnyebben is élnék, kevesebbe kerülnék, meg kiadhatnám az egyik szobát, és jobban összejöhetne a gyöngyszem kis faluban vett házikó... Nekem nem okozna gondot a tanya mint olyan, szépen el tud ám vegetálni egy vegán a maga módján, soványan, de egészséges lélekkel, de ha õ elkezdene ott vérengezni az engedélyem nélkül, pl. amikor dolgozni vagyok, akkor hova menjek élni hirtelen? Vagy csapjam agyon a baltával, hogy megszünjön a probléma?

Edited by Repülõrajt, 2012 július 12. - 18:46.


#1527 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 12. - 19:10

[quote name='Repülõrajt' post='938075' date='2012.07.12, 19:45']
Nagyon szép ez a kis falu. Eredetileg valami ilyen kis gyöngyszembe szerettünk volna menni, valami kis forgalmú, rendben tartott, szép környezetû, barátságos kis helyre. Az élet mást dobott. Ha az élet minden labdáját hagyunk elpattanni, mert az arany labdára várunk, ami talán nem is létezik, akkor ott ehetne meg a fene, ahol várunk.
Ma voltak megnézni a lakást, szimpatikus fiatal pár gyerekkel, tetszett nekik. Na csak lenne már elõrelépés. Nem akarom elherdálni, hogy megbánjam késõbb, de azt sem akarom, hogy azt bánjam meg, hogy nem adtam, amikor vitték volna. Így kell egyensúlyoznom az árral valahogy.
Nehéz ám egy vegát és egy húsevõt "nomád" körülmények között összeszoktatni. Itt a boltok közelében, munkahellyel megoldható volt, hogy Laci kielégíti a szükségleteit anélkül, hogy tudnom kéne róla. De már most azt tervezgeti, hogy majd jószágozni fog. Én meg kapásból válaszoltam, hogy akkor induljon máris, de én maradok, és a lakást is megtartom. Egyedül könnyebben is élnék, kevesebbe kerülnék, meg kiadhatnám az egyik szobát, és jobban összejöhetne a gyöngyszem kis faluban vett házikó...
Nekem nem okozna gondot a tanya mint olyan, szépen el tud ám vegetálni egy vegán a maga módján, soványan, de egészséges lélekkel, de ha õ elkezdene ott vérengezni az engedélyem nélkül, pl. amikor dolgozni vagyok, akkor hova menjek élni hirtelen? Vagy csapjam agyon a baltával, hogy megszünjön a probléma?
[/quote

Edited by egyember, 2012 július 12. - 19:34.


#1528 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 12. - 23:30

Nem hiszem hogy csak úgy sutba vágnád az embert, csak mert jószágozik. Mellesleg egyember nagyon szépen fogalmaz. :D Ehhülye vazze. Tudom hogy majd lesz kompromisszum, ismerlek a 2005-ös teázás óta. Nem is beszélve a kompolti lovasnapról. Piszt :D A tanyában ha tudok segítek. A zsebbudira tudok egyszerûbb megoldást, a párod azstalos, ki tud vágni egy hokedlit, körbe tudja takarni, de a fémvödör fülei aggasztóan néznek ki. A mûanyag vödör több helyen jobban bevált. Pontosan illeszkedik a kivágott lukba, könnyebben tisztítható, jobban zárható. Sok helyen akkor alkalmazták, amikor súlyos beteget ápoltak otthon és nem volt mobilizálható, amikor az árnyékszék a kert végében volt. Egyébként Eger nagyon jó hely ilyenkor is, onnan jövök. Tele van kedves, aranyos, kellemesen spicces nõkkel. :D

#1529 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 13. - 16:35

Hát Egyember hozzászólását én sem nagyon értem, de nem is látom bakker? Mi is jártunk Egerben, bár a spicces az nem igaz, de még így is hiába keresgélem. :D Nagyon megértelek Reprajt, az én házamra heti szinten van egy jelentkezõ, minden jelentkezõ kevesebb és kevesebb pénzt ajánlgatna. Na most ott a dilemma, befektetésnek nagyon jó lenne, évi szinten mozog alattam a léc GYES szintjén, Gyulám sem mai gyerek már, ha itthon lenne lehet többet tudnék. De és itt a nagy de ahhoz valamit kell lépnünk, és ugyi egy kapával meg két kézzel nehezen fog menni a rezsi fizetése mellett a kölcsön. A gyerök is szegény úgy kezdi az életet hogy rögtön fizetgethet vissza, a második év már nem ment diákhitel nélkül az egyetemen. Abban is jó lenne segíteni, az meg hogy én fizetem vissza alapból illene, mivel alapból illene errõl gondoskodni is. De hát így jött ki a lépés, fene se gondolta, már nem hátra, elõre kell nézni. És még ott a másik kettõ kis pulya, õket is indítanom kell az életbe. Ma is jött a telefon, ismét kaptunk a hegyen területet, menjünk keríteni a lónak. Szóval asszondom maradunk, de azért lemegyek szétnézni, jó kis testvéri kapcsolatot lehet kialakítani. A házam is jó lenne egy csomó mindennek, de alaposan föl kell újítanom, az meg megint pénz. Akár csak egy engedély kiváltását is veszem, pénz. Alaposan kell mérlegelni, nem áll senki a hátunk mögött, nincs se gazdag férj, se gazdag szülõ akit lehet pumpolni.

#1530 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 13. - 16:47

Nem hiszem hogy csak úgy sutba vágnád az embert, csak mert jószágozik. Mellesleg egyember nagyon szépen fogalmaz. :D Ehhülye vazze.
Tudom hogy majd lesz kompromisszum, ismerlek a 2005-ös teázás óta. Nem is beszélve a kompolti lovasnapról. Piszt :D
A tanyában ha tudok segítek. A zsebbudira tudok egyszerûbb megoldást, a párod azstalos, ki tud vágni egy hokedlit, körbe tudja takarni, de a fémvödör fülei aggasztóan néznek ki. A mûanyag vödör több helyen jobban bevált. Pontosan illeszkedik a kivágott lukba, könnyebben tisztítható, jobban zárható. Sok helyen akkor alkalmazták, amikor súlyos beteget ápoltak otthon és nem volt mobilizálható, amikor az árnyékszék a kert végében volt.
Egyébként Eger nagyon jó hely ilyenkor is, onnan jövök. Tele van kedves, aranyos, kellemesen spicces nõkkel. :D



Hehe, szia. :D

Ma visszajött a tegnapi érdeklõdõ a lakásra még egyszer, szülõi támogatással. Annyira izgultam, már szinte beleszédültem a lehetõségbe, tudom tapasztalatból, hogy még egyszer nem megy az ember ugyanoda háznézõbe, csak ha fáj rá a foga. Sajnos a szülõ annyira nem volt oda, lehet, hogy lebeszéli a fiatalokat a vásárlásról. Mindenféle totál felújított lakásokról beszélt, amik kaphatóak. (Lókupec volt az illetõ, jó nagy smukkokkal, alkudni biztos tud... Hát velem alkudhatna, csak hívjanak még vissza, üljünk le beszélni. Az irányárat nem a minimum árra lõttem be, és még így is visszajöttek!)

#1531 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 13. - 20:56

Szurkolunk! Ha nem õk, majd mások. Most mintha megmozdult volna valami a piacon, ma a faluban még egy házaspár szét is nézett egy alapos séta közben házakat nézegetve. Hát itt válogathatnak, ugyan ötven nincs, de olyan húszat belõttünk mi is Gyulámmal.

#1532 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 15. - 13:05

Most már azt jósolják, hogy vége a mélypontnak, felfelé fog menni az ingatlanpiac. Nem tudom, mennyire fog érzõdni a hatása mostanában, amikor a munkahelyek sorra szûnnek meg, városban nincs sok esélyük az embereknek. Igaz, most a politika egy kicsit próbál belenyúlni, és annak ellenére, hogy egyáltalán nem szívlelem a Kormányt, kíváncsian várom, hogy a munkahelyteremtés támogatásának milyen pozitív hatásai lesznek a közeljövõben. Szurkolok az országnak, hogy kilépjen a gödörbõl, de az elköltözés akkor is a vágyam, célom. Ha megtáltosodik a gazdaság, és hálóval fogják a munkaerõt az utcáról, akkor is. :)

#1533 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 16. - 6:27

Az szép, de azért én nem látom ilyen borúsnak a helyzetet. Látod a festõk is milyen örömmel jönnének dolgozni. :D Bélapáton szép számmal dolgoznak a faluból, most is kerestek embereket valami esztergályos munkákra, meg ott a rongyos, ahol elég sokan dolgoznak, sok a tanya, gazdaság körülöttünk, oda is kell ember, bár ott is kínlódnak, megbízható traktorosok kellenének, akik még a jószághoz is ért valamennyire, és elfogadja hogy nincs pihenõnap meg 8 órás meló. Alkeszekbõl van választék, de azokra meg csak ráfizet a gazda. Azért kétélû, mert se bejelenteni, se rendesen fizetni nem igazán akar egyik gazda sem. Meg azért falun más, látod mi is itthon próbálkozunk. Nevetni fogsz, van hogy 1000 Ft-t költök egy héten. Mondjuk több nem is igazán akadna, de megoldjuk abból is. A kölcsönt nyomatjuk ezerrel. Levágok egy csirkét, összeszedem a tojást, megfejem a kecskét, most ott a sok termény, tegnap isteni finom tökfõzi volt, idén az elsõ, imádta mindenki. Szóval szinte csak az alaptermékeket vásárolom.

#1534 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 17. - 14:00

Na mennyire szépülget a honlapom. A falu alkeszei felfedezték és errõl megy a pletyi a kocsmában, mert a sógornõm lesipítozta a fejem, hogy árulom a Lepres tanyát, és hogy most azonnal megy és leíratja a házat Gyula nevérõl. :kir: Nem tudom sírjak vagy nevessek ezen, annyira sötét szegény. És nekem ezzel kell nap mint nap megbirkóznom. Na meg anyósommal, aki szintén nem matyóhímzés. :(

#1535 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 20. - 16:25

Úúúúúgy utálom már azt mondani, hogy "én megmondtam", de sajnos jóstehetség vagyok. Mindenki azzal jött az utóbbi idõben, hogy ne áruljuk a lakást, maradjunk itt a jó meleg városban, ne ugráljunk, most, hogy már Laci is dolgozik, két kereset van... Én meg mindig rámondtam, hogy "de meddig?" Senki sem vette komolyan. Hát eddig volt így. Hány hétig? Volt egy hónap? Nem tudom. Úgy ment el reggel dolgozni, hogy azt hitte, van munkaviszonya. És munkanélküliként jött haza. Már megint. :( Így megy ez, vállalkozónál dolgozni annyit tesz, hogy megcsinálni a megrendeléseket, aztán az utolsó ecsetvonással egyidõben aláírni a kilépõs papírokat. Ez az élet! Baxák meg. :mad:

#1536 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 20. - 16:56

Ez hihetetlen. Sajnálom. Nekem most itt van a lehetõség, minden szempontból nagyon jó munka, erre mindenki mondja, hogy felejtsem el, menjek kifelé vissza, amíg tehetem. Jó ha így kezded a napjaidat, nyakon öntve pesszimizmussal.

#1537 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 20. - 16:59

Szerintem ne menj ki. Örülj, hogy itthon, magyar emberek, ismerõsök között minden szempontból jó munkahelyed van! Élvezd! Ritka adomány! :) Mostantól szabin vagyok, megyünk egy terepet, eljárunk sörözni, elmulatjuk a pénzt, aztán megyünk segílyé'. Vagy valami. Nem hiszem, hogy érdemes lenne a jövõre gondolni, minek? Mi a jövõ? Elképzelés. Létezik? Nem. Hasonlít a jelened a múltad jövõjének elképzelésére? Áhh... Inkább menjünk inni minden nap!

#1538 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 20. - 17:01

Na végre valami jó ötlet. :)

#1539 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 20. - 20:27

Timsi, a tanya, lovak hogy vannak? A tornádó nem tett kárt bennük? Kíváncsi vagyok az egeres-völgyire, onnan jött a tornádó, hogy lett-e valami probléma. Tud valaki valamit?

Edited by Repülõrajt, 2012 július 20. - 20:28.


#1540 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 20. - 21:13

He he, jövõ hónaptól Gyulám is itthon. Kell az a pénz de nem minden áron. Van egy határ is azért. De mi nem csüggedünk, õszinte leszek még örülök is, rengeteg dolog elmaradva, a tél meg már a nyakunkon lassan. Tessenek böngészgetni a weblapot, már töltögetem, igaz nem olyan intenzíven ahogy szeretném, és a szerkesztõm is döcög, igaz a nagylányom apukája, ajándék lónak meg ne nézd a fogát ugyi. :rolleyes: Egy örömhírem is van, holnap jön a festõ, igaz csak a cuccost veszi még meg. Véletlenül rákérdeztem nem nézné-e meg a szobát, gondoltam ha a felét kéri a 30 000 munkadíjnak, már jók vagyunk. Mit ne mondjak, kapásból rávágta 5000 Ft. :kir: Majd megírom az elõre kikalkulált iszonydrága festõ anyagára helyett mennyit költött, ha végzett.

#1541 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 22. - 17:12

Remélem, nem haragszol meg, Zsebi, ne vedd személyesnek, de a Réti Tanyát töröltem az ismerõseim közül a fb-on. Nem akarok vágásérett állatokról, nyúzásról, kopasztásról olvasni.

#1542 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 22. - 19:52

tanyán minden ok. egy-két plusz csavarozás volt, no meg a szél leszedte a bálákról a takarót, de kár semmiben nem esett. sajnálom Lacit. :( tegnap is pont gondoltam rá, hogy remélem megmarad neki ez a melóhely. :( zsebi, mi lett szilvással?

Edited by Timsili, 2012 július 22. - 19:53.


#1543 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 23. - 7:44

Nem haragszom egyáltalán Reprajt.

Szilvás még megvan, még a héten jár Gyulám, kértem annyira ne csesszen ki velük hogy egyik napról a másikra nem megy. Tudod, az áldomást is csak úgy számon tartják. Kicsit összébb kell húznunk, de itthon is rengeteg a meló, totál le vagyok maradva mindennel. Azért nézegetünk még máshol is melókat míg ténylegesen nem tudjuk beindítani a tanyasi létformánkat, amibõl már másokat is tudunk kiszolgálni annyira, hogy a családi kassza ne lássa kárát. Az hogy öko házunk legyen, még nagyon távol van, így a rezsit fizetni kell ugyi. Pár hétig azért nem bánnám ha itthon feküdnénk bele az elmaradt melókba.
Tegnap jó illatosat küldött a legénynek Kacérunk miközben jókat kiabáltak egymásnak, majd leszédültünk a kocsiról. :D

Posted Image

#1544 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 23. - 13:02

:D

#1545 Gilice

Gilice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 156 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 30. - 9:44

Segítséget kérnék! Jósvafõrõl a huculménesbõl kellene a lovamat elszállítani Eger töviskes völgybe szeptember elején. A lehetõ legolcsóbb megoldást keresném.Válaszokat privátban kérem köszönöm.

#1546 misszi7

misszi7

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 5. - 18:27

Sziasztok! Szeretnék érdeklõdni, hogy Egerben van-e lovarda, magánlovarda ahol lovagolni lehet. A Mátyus lovardát tudom, esetleg ezen kívül családias lovarda érdekelne. Volt már saját lovam, munkahely változás miatt kellett megválnom tõle. Szeretnék továbbra is lovak közelében lenni, akár feles bértartás is érdekel.

#1547 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 6. - 5:43

Hát, van jó pár, a környéken is. Én magam ugyan már gyerekkorom óta nem jártam, vagy csak lovastársaim miatt ismerem ezeket, de ott vannak Borzáék, legutóbbi híreim szerint már fogadnak õk is mindenkit. Vagy Thummerer Ildi felnémeten, akkor van ott egy másik srác, nemjuteszembe Ádám, aki hol fogad, hol nem. Köbö egy hónapja a nem volt nála porondon, de ez mindig változik. Ostoros, Felsõtárkány, meg tuti még pár hely ahová mehetsz. Mi Balaton községben vagyunk, én ingyen odaadom használatra, ha van kedved és tudásod hozzá. Örülök ha van aki szereti a lovakat, és szeret is velük foglalkozni.

#1548 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 6. - 8:01

Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni, hogy Egerben van-e lovarda, magánlovarda ahol lovagolni lehet.
A Mátyus lovardát tudom, esetleg ezen kívül családias lovarda érdekelne.

Volt már saját lovam, munkahely változás miatt kellett megválnom tőle.
Szeretnék továbbra is lovak közelében lenni, akár feles bértartás is érdekel.

Borzáékat tiszta szívből ajánlani tudom, nagyon lelkiismeretesek, nem a pénzre mennek. Felsőtárkányban ahol Timsili dolgozik, a meseország van, a kapun túl kezdődik a Bükk. Ez is egy nagyon kellemes, barátságos kis lovarda kedves emberekkel, ahol értenek a lóhoz. Ezeket biztosan ismerem.

Edited by shepherd, 2012 szeptember 6. - 8:23.


#1549 misszi7

misszi7

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 8. - 14:34

Sziasztok Köszönöm a tippeket. Esetleg privátban kaphatnék róluk több infót (cím, elérhetõség...) Köszönöm

#1550 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 18. - 8:50

Ostorosra nem tudjátok ki keres belovaglót? A HEOL-on van fent.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#1551 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 18. - 9:17

Ostorosra nem tudjátok ki keres belovaglót? A HEOL-on van fent.

Jajjajj.
Õ a távlovas-arabos doktorbácsi. A kislánya távlovas bajnok. Oda mindig keresnek, ezelõtt úgy 7 évvel én is felcsörgettem a számot, bemutatkozott és elnézést kértem, mert téves számot hívtam.
Próbáld meg, hátha.

#1552 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 18. - 11:34

Jajj, akkor tudom, már voltam ott... De valamiért azt hittem az nem Ostoros. Szõke vagyok, na. :)

"Qei me amat, amat et canem meum."


#1553 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 18. - 20:56

Jajj, akkor tudom, már voltam ott... De valamiért azt hittem az nem Ostoros. Szõke vagyok, na. :)

Zuzuka! Te vagy a második most már nem csak virtuális szöszi ismerõsöm innen a fórumról, aki csak bizonyítottan csak fizikálisan szöszi.
Azt mondanám elsõre, hogy üljetek le, beszéljétek át a dolgot, ha tényleg csak az arabok napi lovaglásáról van szó fizetésért, lehet hogy annyira nem olyan rossz, ha kellõképpen tudod kezelni a munkáltató-alkalmazott kérdést. (Nekem ez nehezen megy.)
Egy próbát megér. :)
Hogy áll a pataflex??

#1554 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 18. - 21:18

Inkább kihagynám ezt a lehetõséget. :-) Ja, Hevesen találtam egy bácsit, aki ügyesen körmöl, így fájó szívvel bár, de lemondtam a lovam megflexelésérõl. Pedig még új extrém sporttá is kinõhetné magát a dolog. :D

"Qei me amat, amat et canem meum."


#1555 shepherd

shepherd

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 612 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 18. - 21:22

Inkább kihagynám ezt a lehetõséget. :-)
Ja, Hevesen találtam egy bácsit, aki ügyesen körmöl, így fájó szívvel bár, de lemondtam a lovam megflexelésérõl. Pedig még új extrém sporttá is kinõhetné magát a dolog. :D

Megnéztem volna. Ilyet még nem láttam. :)

#1556 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 19. - 10:03

na, vele nekünk is van tapasztalatunk. :gm: szívességbõl lovaglásnál is voltak érdekes dolgok. :D

#1557 Repülõrajt

Repülõrajt

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.523 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 6. - 11:05

Halihó! Egyetlen okból jöttem be a fórumra, hogy szóljak, a mostani (2012. október, 5. évf. 10. szám) Egri Magazinban ismerõs van a 12. oldalon! :) Jászról olvashatunk, lovairól, nyergeirõl, képekkel. (Aki nem tudja megszerezni, e-mailben vagy fb-on szóljon, digitalizálva elküldöm neki. Tehát ne itt, ne is magánban, mert itt nem vagyok.)

#1558 Tily

Tily

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 17. - 16:33

Nem tud valaki lovas programot a négynapos hétvégére Eger környékén? (Nem lovaglásra gondolok, hanem valamilyen rendezvényre.) Elõre is köszönöm.

#1559 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 17. - 20:22

Nem tud valaki lovas programot a négynapos hétvégére Eger környékén? (Nem lovaglásra gondolok, hanem valamilyen rendezvényre.)
Elõre is köszönöm.


Lipicai lóárverés Szilvásváradon: szombat, vasárnap
ami nem lovas, de jó kis bulik szoktak lenni, és érdekességet is látni: hétfõn csipkebogyó fesztivál Szarvaskõn
és esélyes, hogy a Mátyus tanyán is lesz vmi.

#1560 misszi7

misszi7

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 26. - 6:35

Sziasztok! Már felvettem a kapcsolatot B. Enikõvel Egerben, lehet menni lovagolni. Még nem jártam ott, nem tudom hol is van pontosan. Esetleg van valaki aki oda jár lovagolni, esetleg mehetnék-e vele. Szeretnék lovas barátokat szerezni Egerben, sajnos még ismeretlen nekem itt minden.