Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Karcag és környékének információs topikja


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
543 válasz a témához

#161 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 7. - 11:13

Meló az most is van,de egy kis idõt szakítok rátok. Kezdem úgy érezni magamat,hogy fontos ember vagyok.....mindig engem találnak meg. Szóval, Saka már írta,hogy jött egy új ló,viszont kettõ ment el. "Morgó" és Piri. Igen...Pirit eladtam,ill. elcseréltem Saka Fannijára. Õ meg odaadta a nem mondom ki,hogy kinek. Elõtte persz beszéltünk a leendõ tulajdonossal. Balaton mellé kerül Pirkó,jó helyre.Ha ezt nem tudtam volna,akkor nem is mentem volna bele az egészbe. Jelenteni szeretném egyes fórumozóknak,hogy most már nagyon sok abrakot adunk a lovaknak(de szigorúan azért,hogy kibírják az 50km-es túrákat). Reggel eléggé embertpróbáló volt az idõjárás. Havasesõ,szél,hideg....miegymás. Ha kérhetném,akkor mindig ilyen idõben etethessek.Köszönöm. Szombaton körmölés. Nézem ezt a Fanni lovat.Be van most kötve,amíg készen lesz a beállójuk.Hmm...a karámban annyira kicsi,de itt fent meg jó nagy.Ha még nõni fog egy keveset,akkor már nem is lesz tökéletesen alkalmas az elképzeléseimnek.Nem baj,majd levágjuk és megesszük.

#162 gysaka

gysaka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 128 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 7. - 11:51

Lúkóbász ;) Nyam - nyam, de akkor már nem a Fannit kék leölni

#163 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 7. - 17:53

Kun Betyárok!

Nincs szüksége valakinek egy jó kis egy lovas jártató kocsira? Akciósan eladó!
Képekkel is ilusztrálom:Lovas jártató taliga

és egy másik szemszögbõl is

A taliga Füzesgyarmaton található. Ára 85 000 Ft ;)
Érdeklõdni nálam magánban vagy a 30/422-69-34-es telefonszámon!

#164 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 7. - 20:08

Hát ez meg a Janiék udvara. Olyan taliga nincs amibe egyszerre nyolc lovat lehet jártatni? Persze egy ötös fogathoz való szerkezet is jó lenne, legfeljebb a hátúljához kötnénk még hármat. Szerinted ha egy csikó sárga és négy lába földig ér az már kisbéri? Te mégis csak többet tudsz ezekrõl a lovakról.

#165 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 7. - 20:36

Igen jól látja Endrebá! Ez tényleg a Jani udvara! Elvégre mint írtam ott van Füzesgyarmaton a taliga. De szeretnék egy komolyabb hintót venni valamikor, így most ez feleslegessé vált. ;) Attól, hogy egy ló sárga és a lábai a földig érnek, még nem feltétlen KISBÉRI-ek. Hisz a kisbéri színe nem feltétlen sárga, bár a többség az. De a kizárólagos sárga szín inkább a gidráné. Olyan taliga amibe nyolc lovat lehet járttni? Hát...nem egyszerû a kérdés, de talán akkor jártatógép. Abban van 8 karos. Mi a helyzet egyébként a Kunság Fõvárosában?

#166 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 8. - 4:49

Téliesítünk. Öt lovat bekötöttünk, négy még kint van. Ezeknek is van beállási lehetõségûk, de még nem használják ki. Ha zordabb lesz az idõ ezek boxban lesznek, ha akarják ha nem. Napközben megfelelõ idõjárás esetén az egész banda kint van a szabadban. Mostmár egybe vannak eresztve. Elsõ nap volt egy kis církusz, de minden rendbe jött. A bentiek is banditáztak, de változtattunk a lekötés sorrendjén, így most nyugalom van. Úgy néz ki Saka megtalálta az igazit, mármint lóban. Ez szerintem neki is klappolni fog. Jó nyugott, jól belovagolt jószág.

Edited by kacagány, 2007 november 8. - 4:50.


#167 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 8. - 14:04

Endrebá! Akkor most hogy is néz ki az állomány? Hogy alakul a 9 ló összetétele?

#168 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 8. - 14:58

Vagyon a Holló nóniusz félvér herélt, Sári (Ficánka) a jánykák szerint csontrakéta 00-ás kanca, Carina ms kanca (Carisma II. apaságú), Formás Kényes elitkanca KB., Jázmin Címer kanca KB., Táncos ms kanca csikó (2.5 éves), Fanni SA félvér kanca (Hannibál apaságú), Önfejû ms kanca, Figaró Le Cou Cou apaságú csõdör. Ez a jelenlegi készlet.

#169 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 8. - 18:40

Vagyon a Holló nóniusz félvér herélt, Sári (Ficánka) a jánykák szerint csontrakéta 00-ás kanca, Carina ms kanca (Carisma II. apaságú), Formás Kényes elitkanca KB., Jázmin Címer kanca KB., Táncos ms kanca csikó (2.5 éves), Fanni SA félvér kanca (Hannibál apaságú), Önfejû ms kanca, Figaró Le Cou Cou apaságú csõdör. Ez a jelenlegi készlet.

A két utolsót nem ismerem a többit szerintem igen. Mit kell a két utolsóról tudni?

Endrebá! Egy taliga? Nem keltette fel az érdeklõdését? ;)

#170 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 8. - 18:49

Az Önfejû egy B2-s sportló. 11 éves kanca. Gringó apaságú. Igen jóindulatú. A Figaró 13 hónapos csõdör. Az apja a Taterzálban fedez. Oldenburgi fajta, Le Cou Cou néven az interneten rajta van. www.fedezomenek.hu címen megtalálod. Kissé el van maradva a korához képest, de talán utóléri magát. A taliga most nem érdekel. A gumis kocsit fogom felavatni a jövõ héten. Addig meg a nagyvilágot járom. Hannoverbe megyek kiállításra.

Edited by kacagány, 2007 november 8. - 18:51.


#171 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 8. - 22:20

A Funny MSL!!! Mivel a Funny pár napja az enyém,ezért ki kellett,hogy javítsalak. Bár ezt a beírást elég sokára fogod olvasni.

#172 gysaka

gysaka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 128 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 9. - 8:41

Jó vót Zéé ;):) Az Önfejû mától Hanga vagy Hanka névre fog hallgatni. Majd még eldõl :)

#173 édua

édua

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 55 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 14. - 16:17

Szijasztok! Hátt hogy hogy nem ír senki? Én itt nézem mindig hogy van e vmi új szöveg de nézhetem fölöslegesen! Senki nem ér rá ír :confused: ni?

#174 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 21. - 20:12

Embörök! A pesti ember csupa jót mond a hétvége idõjárásáról. Úgy hogy lóra. Bár vannak némi fentartásaim, ahogy a jánykák élményeit olvasom. Legutóbb is úgy éreztem mintha egy hordó dinamiton ültem volna. Valószínû futószárral kezdjük az élvezeteket habzsolni. Egy hónapja csak a székemen ülök. Furcsa lesz lovat érezni a hátsóm alatt. Ez van. Lóra fel! Ani, Édua, Torda egyes sorban sorakozó. Irány a Kecskeri lassú vágta indúlj!

#175 torda

torda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 22. - 10:09

Jelentkezem!!! Én szombaton dolgozok, de vasárnap-ha marad a száraz idõ-az elsõ sorban a helyem! :D Már több mint egy hónapja nem ültem lovon, már elvonási tüneteim vannak! :(

#176 édua

édua

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 55 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 22. - 14:01

Én ott leszek az elsõk közt! Az biztos! De ahogyan anit ismerem õ se hagyja ki!!! :)

#177 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 26. - 19:40

na helo mindenkinek:D
gondoltam írok már ha senki más nem teszi meg.szóval szerdán bemutató után nagy lovaglás lesz nagy örömre :D
most szombaton voltunk kint elõször lovagoltattunk utána átmentünk a másik tanyára lóval.Jázminnal lemaradtunk egész véletlen :D leállt legelni én meg hagytam...aztán jól lemaradtunk persze, mikor elindult csak lépésben ment..na jó mondom azért felkéne zárkózni ezért beugrattam vágtába.azthiszem eddig egy lóval sem vágtáztam ilyen lassan de nagyon jó volt.a lassuságára most nem tudok jobb indokot mithogy fáradt lehetett, pedig a szárat elengedtem úgy mentünk, megállni meg szóra megállt :P
lovaglás elõtt bementem hozzá mikor észrevett nyerített egyet és elindult felém aztán elindultam kifele zsebretett kézzel õ meg jött mellettem.nagyon aranyos volt...ahhoz képest hogy elõzõ héten látni sem akart ez most nagyon jól esett tõle :kir:
sikerült végre lovat rajzolni...vagyis csak a fejét :) nekem tetszik bár a rajztanárom tuti lekritizálná...de azért megmutatom nektek is :D
Posted Image
karácsony körül meglesz az új fényképezõgépem akinek kell majd kép a lovairól és lusta maga csinálni az szóljon nekem :D ;)

Edited by katyca, 2007 november 26. - 19:44.


#178 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 27. - 14:30

Kata! Hát ezt az öszvért meg hol találtad?? Holnap találkozunk. :)

#179 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 27. - 18:53

:D igaz a fülei kicsit nagyra nõttek :D így járt :) végülis nem eredeti mert egyik barátnõm küldött egy lovas rajzot és az volt a minta aztán így valahogy sikerült..de neki egy kicsit jobb lett...kicsit...!!! jöttök ti is?? dejóóóó :kir:

Edited by katyca, 2007 november 27. - 18:54.


#180 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 5. - 19:22

Halihó mindenki!

Szeretném megmutatni az oldalt amit Édua szerkesztett a karcagiak részére!
De ettõl a debreceniek is megnézhetik!!!
http://www.gportal.h...karcagilovasok/
Remélem sokan megnézitek,látogatjátok!
Üdv:ani

#181 édua

édua

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 55 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 6. - 18:14

Hát ez így van. Deh még nincs sok minden. Jó lenne a tudnátok magatokról, lovaitokról képeket küldeni és azokat feltudnám tenni. Elõre is kösszi!

#182 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 7. - 10:19

Halihó mindenki!

Szeretném megmutatni az oldalt amit Édua szerkesztett a karcagiak részére!
De ettõl a debreceniek is megnézhetik!!!
http://www.gportal.h...karcagilovasok/
Remélem sokan megnézitek,látogatjátok!
Üdv:ani



én néztem.

#183 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 7. - 18:35

Köszi Zemann! De amúgy sokan megnézték az oldalt,és azoknak is köszi! :ang: Holnap megyünk ki!!!!!!! :D

#184 torda

torda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 8. - 9:38

Ani! Én is megnéztem.

#185 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 8. - 10:37

Köszi neked is Torda! És tetszett az oldal?Van Sárikás kirakó is! :D Na meg persze Fannis is ;)

#186 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 8. - 17:46

Megnéztem a karcagi oldalt. Super! Nem is gondoltam, hogy Édua ennyire vágod. Tegnap lovagoltunk Tordával. Sári meg Holló volt az áldozat. Ma is mentünk volna, de az éjjel már tudtam, hogy nem kell ma lovagolni. Meddig akar még esni? Igy aztán rendbe raktam a Holló nyergit és kantárját.

#187 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 8. - 23:38

Én meg délután háromkor vettemle a pizsit magamról. :) Kicsit pihentem... :)

#188 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 9. - 13:18

Jól tetted Zemann! :yeah:

#189 édua

édua

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 55 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 9. - 15:13

Néha azt is kell! Nálam is ottkörül került le a pizsim! XD Hátt izé el tévézgettem.

#190 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 9. - 19:01

de jól megy egyeseknek...szombaton 8 kor keltem és vasárnap is szombaton kucut vágtak és elkelllett rá mennem teljesen felelslegesen...de mindegy.vasárnap meg megnéztem magunkat az m1 en háááát nemsokmindent mutattak, de várható volt.utána pedig mentem Botihoz vittem Gyémántot. ja és szombaton buliztunk ugyhogy 3 kor hazamentem 5 kemény órát aludtam csak...hulla vagyok,de legalább este tudok majd aludni :D pénteken alkottunk.Sanyi Kata meg én kimentünk kicsit tul voltak pörögve a lovak.Mirza és Jázmin is bakolgatott :dev: kis édesek.de nagyon jó volt :kir: holnap már megint iskola áááááá : :mad: szét vagyok hullva...!! :( ui.:honlapot megnéztem.zsírr :kir:

#191 Kate

Kate

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 10. - 12:45

sziasztok! nah én is írok már valamit.mi hétvégén játrunk nagykörüben és mondhatom, hogy nagyon jó volt.igaz elég fáradt vagyok.szombtaon a töbiek 4kor keltek és a malacokat levágták.aztán kaja, lovagoltatás, és az este :D vasárnap megnéztük magunkat, hát 2 teljes másodpercig benne voltunk Katycával.aztán még beszélgettünk, ettünk...és aztán jöttünk haza.a pénteki lovaglás az nagyon jól sikerült, fõleg mikor a sárban vágtáztunk...nahát végülis ennyi

#192 édua

édua

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 55 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 11. - 13:13

http://www.elfyourse.../?id=1298619584

ezt meg kell néznetek! :D (kicsit lassú de érdemes megvárni)

Edited by édua, 2007 december 11. - 13:16.


#193 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 11. - 13:18

Ezt már mi is csináltuk informatika órán! ble :yeah: csak hát nem Lacival höhö :dev:

#194 édua

édua

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 55 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 11. - 18:06

Jajj úgy röhögtünk amikor berakta magát Lacibácsi! Könnyeztem a röhögéstõl! :yeah: :D

#195 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 11. - 20:11

juuuuuj.... :D :D :kir: ez azért .... :hu: :dev:

Edited by katyca, 2007 december 11. - 20:12.


#196 édua

édua

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 55 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 12. - 20:08

Ez azért....? Ez hogy folytatódna?

#197 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 12. - 20:17

szépen :D hétvégén végre megint lovaglás vagy lovazás...vagy nemtudom...de már hiányom van... :D pénteken elsö órám nem lesz szolva késõbb kelés +3 óra...de jóóóó

Edited by katyca, 2007 december 12. - 20:19.


#198 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 14. - 11:55

elviszik a Jázmint...vasárnap :hupp: :(

#199 édua

édua

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 55 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 14. - 16:59

Hova viszik? :confused:

#200 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 14. - 17:25

azt pontosan nemtudom de remélem nem messzire.és akkor majd meglátogatom néha :) mármost a kedvem is jobb hála Katának :D