Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Nyeregfajták


  • Please log in to reply
2799 válasz a témához

#41 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 június 29. - 11:16

Jah! Én még nem láttam egyet sem. :-(De hátha más is így van vele. :)

#42 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 17. - 20:14

Alig találtam meg ezt a kedvenc topicomat. :-(A hortobágyi múzeumban volt szerencsém megnézni egy gyönyörû füredi nyerget. Elgondolkodtam rajta, hogy ilyet tán mi is tudnánk készíteni. Ehhez jó lenne közelebrõl, kézben is megnézni egyet-kettõt. Nem tudtok ilyen helyet? Nincs valakinek múzeumi ismerõse (Néprajzi, Déri, Hadtörténet)?Esetleg érdemes volna vidéki falvakban portyázni és padlásokon régi lószerszámokat keresgélni. Ki jön velem?

#43 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 17. - 21:51

Menjünk padlást söpörni :)Egyébként a Néprajziba kell betörni, mert ott van az utolsó füredi nyerges mûhelye. Meg a Tiszafüredi Kiss Pál múzeumba, mert az meg tele van füredi nyergekkel.

#44 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 18. - 0:06

nahááááátbare: minden elismerésem a tied.ugyanakkor ez itt egy topic, amit még nem offoltunk szét? emberek, mi van veletek? sheriff? meggyes? :)))myra

#45 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 18. - 12:33

BarefootO.K. Menjünk oda! :)MyraMindjárt rád is rakunk egy nyerget! Füredit!! :)

#46 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 18. - 19:41

Ennek a topicnak már úgyis mindegy alapon egy kép: Posted Image Copyright of Huxley Ltd.Ebben ültem a Silveradoi túrán. Tanakodtunk, hogy milyen nyereg lehet ez, de nem jöttünk rá. Sóskúton sikerült megoldani a rejtélyt, ugyanis az egyik nyergesnél volt egy majdnem ugyanilyen, ami állítólag svájci katonai nyereg után készült.Egyébként nem lenne rossz nyereg, csak keményre volt száradva, meg a lónak is jó kopogós volt a lépése, így nem nagyon próbálkoztam tanügetéssel, pedig ez arra van kitalálva.

#47 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 18. - 20:04

Én is jó vagyok, azt sem tudtam eddig, hogy hívják a lovat amin ültem. Most kibogarásztam a vizitúrás topicból - Csibész volt az. Sheriff, ha ez megnyugtat, nekem sem lett kedvencem :)És ezzel a nyerges topic megint átvette a vezetést! :)

#48 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 18. - 20:06

Milyen jó, hogy eszembe jutattad, Bálint.Szarvason Brandt László nyerges kiállított egy vadonat új bocknyerget. Az enyém szakasztott mása. Most kezdte el gyártani õket. A kiállított példány már el is volt adva. Rendelésre csinál továbbiakat is. Az ára huszárkantárral együtt 250.000 Ft! :-(

#49 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 18. - 20:23

Láttam, ott volt Sóskúton, õ csinálta a svájci nyerget is. Az ára télleg elég húzós, de teljesen reális, ha azt veszed, hogy a negyvenéves nyereg 30'000. Ráadásul ez úgy néz ki, hogy ki is bírja a következõ negyven évet.

#50 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 18. - 20:27

Nem azt mondtam, hogy nem reális. Bármelyik komolyabb túranyereg ennyibe kerül.Szvsz az enyém is ki fogja még bírni a következõ 40 évet. :)

#51 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 20. - 0:15

Debrecenbõl hazafelé bementünk Tiszafüredre. Pest felõl a MOL-kút keresztezõdésénél balra, a lakótelep végén van egy klasszicista kúria, na az a múzeum. Hétfõn zárva, egyébként meg 9-12 és 13-17 óra között van nyitva. Sikerült 11.53-kor odaérnünk. Gondoltuk, nem gond, biztos nagyon fognak nekünk örülni, hogy végre valaki arrajár. Ehhez képest a néni teljesen ki volt akadva, hogy most rendezett le két 50 fõs csoportot, és még el sem számolt. Addig esdekeltünk, hogy ne kelljen egy órát várni, hogy mégiscsak beengedett minket, de csak a nyergekhez, amik egyébként rögtön a bejárattal szemben vannak. De rendes volt, mert nem kért belépõjegyet (ami egyébként 100 Ft lett volna :o) és megengedte, hogy fotózzunk, pedig azt "egy rendelet is tiltja". Itt lehet nyálat csorgatni: [url="http://"http://www.extra.hu/filly/tiszaf.html"]www.extra.hu/filly/tiszaf.html[/url]

#52 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 21. - 7:39

Te Filly!Biztos, hogy ezek nyergek? Nem valami hóhér múzeumban jártál, s az inkvizíció eszközeit fotóztad le?Nem csorgott a nyálam, maradok a Continental western nyergemnél!

#53 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 21. - 12:23

Eretnek!Nem lehet az olyan rossz, ha ezer évig jó volt, nem? Lenne rá pénzem, már rég egy ilyenben száguldoznék. Ez egyébként csak a váz. Általában tettek rá valami párnát, vagy egy birkabõrt, aztán rá a felsõhevedert.

#54 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 21. - 12:29

Tegnap voltunk fent a várban a mesterségek ünnepén. Volt ott egy régi parasztbútorokal kereskedõ cég. És a mi a lényeg volt nekik két füredi típusu nyeregvázuk! Eredeti! Nem olyan szépek, mint a képeken. Az áruk 30 és 35e Ft. Persze ehhez még ülésbõrt, szárnyakat, kengyelt, hevedert és takarót is kell szerezni.Az egyik az enyém! Ha valaki meg meri venni elõlem, halál fia! :)

#55 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 21. - 20:23

barefoot!Csupa kisbetûvel írtam a neved, mert olyan agyatlannak tekintettél, aki nem látja, hogy csak vázakat lát. Ennyire azért nem bunkók a westernesek. 30 eFt-ért egy közepes asztalos nem gyártaná ezt a vázat szakmányban? Mi ebben a különleges? Szerintem sokkal egyszerúbb szerkezet, mint a western nyergek váza. Nekem egyszer szétporlott a legelsõ western nyergem mûanyag váza. Elvittem egy asztaloshoz, hogy csináljon egy vázat enneka mintájára fából. Azt mondta, hogy egyet ugyanannyiért csinál, mint százat. Végül egy mûanyag kisiparos ismerõsöm 5.000 Ft-ért csinált kettõt, amiben fa betétek is vannak, hogy a csavarokat megtartsák. Nyilván nem érdemes egy asztalosnak és nyergesnek erre a nyeregre ráállnia, mivel gyanítom, hogy KundK és Barefoot bevásárlása után a fizetõképes kereslet a nulla felé tendálna. Ugyanis akármennyire is jók voltak ezek a nyergek ezer évig, ma már nem passzolnak a versenysport követelményeihez semmelyik szakágban. A hobbilovasoknak meg hiába lenne jó, a divat nagy úr. A hobbisták is ugyanazokat a nyergeket keresik és használják, mint a világbajnokok. Ugyanaz a helyzet, mint a mountein bike-okkal. Ilyen szar, kényelmetlen, nyomorék cajgát csak elmebeteg tervezõ tervezne arra, hogy elszaladjunk a boltba tejért. Egy 80 éves nagymami kenterbe veri a 28-as megspárgázott gumijú csepel bicajával a 16 éves ifjoncot, aki 150.000 forintos géppel teker. Csak Hollandiában láttam normális, embernek való bicikliket tömegesen használni. Mindenütt másutt a világban a hegyi kerékpár hódít. De bocs, ez már nem lóra való nyereg téma.

#56 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 21. - 22:39

Khm... Sheriff, bár néha tényleg úgy tûnik, mintha csak te írnál a fórumba, azért rajtad kívûl még mások is olvassák. Remélem.Egyébként pedig aki azt gondolja, hogy ezek kész nyergek, az se téved, mert mint mondtam, használták õket így csupaszon is.Hogy mi ebben a különleges? Semmi. Valóban ugyanúgy le lehetne gyártani, mint a western nyereg vázát, amivel teljesen analóg is. És mégse. Hát nem idegesítõ?Ami a fizetõképes keresletet illeti, abban tévedsz - legalább ötven százalékkal, mert én nem vagyok fizetõképes :)A divaton meg majd változtatunk! Végülis, a western nyereg is terjed ezerrel, nem? Szóval kéretik pozitívan megnyilvánulni! :)

#57 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 22. - 10:09

Kedves Sheriff!Látom, fel sem bírod fogni, hogy vannak emberek, akik hagyománytiszteletbõl, a múlt megõrzésének érdekében ragaszkodnak bizonyos tárgyakhoz, pl. egy tiszafüredi nyereghez. Te, aki csak játszásiból westernezel, ezt nyilván nem értheted, fel sem foghatod, mit jelent ez.

#58 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 22. - 10:37

SheriffEzt tényleg nem kellett volna! :-(Senki sem gondolta, hogy füredi nyergekbõl tömegcikket lehet csinálni. Asszem jobb is. Abból csak az sülne ki, amit sajnos láttunk már. Rétegelt lemezbõl készítették a vázat. Elég undorítoan néz ki. :-(Ne mond, hogy Te nem néznél meg szivesen egy szépen díszített kifestett, díszített nyerget egy korhû lovas alatt. Persze, eszem ágában suóincs ilyen nyerget használni nap mint nap. De egy bemutatón, felvonuláson miért ne? Lásson ilyet is az a kisgyerek (meg felnõtt) aki kijön.Sokkal jobb lenne, mint a Cseppentõ õsmagyar törzs szarvason. Szerencsére a nyeregvázuk nem látszott ki a bõrök alól. Én megnéztem külön. Vascsõ volt meghajlítva és felcsavarozva a két talpra. Erre volt X alakban ráfeszítve két vászon szalag. Viszont A törzsfõnök õsmagyar hopiletje teljesen élvezhetõ volt. :)Asszem a kívánós topicomba írtam, hogy szeretnék egy ötösfogatot lõcsösköcsival nyeregbõl hajtani. Ahhoz meg igazán nem illik más nyereg.Ezeknek pont annyi értelmük van, mint Mescal és Mickey lövöldözésének vagy Ökölék játékának. Semmi. :))

#59 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 22. - 11:05

KundK, azért a semminél egy kicsit több! Értéket megõrizni...

#60 Idegen

Idegen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 458 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 22. - 13:29

Filly!Megmondom õszintén, hogy az elején, amikor ráakadtam a fórumra kimondottan szimpatikus voltál, hiszen látszott, hogy te értessz a lovakhoz. Viszont mostanában igen sokat veszítettél a varázsodból. Nem azért, mert engem nem kedvelsz, ez nem gond, hanem azért, mert ilyen durva, lerohanós támadásokat tõled nem vártam volna. Te nem véleményt mondassz, hanem kinyilatkoztatsz és ráadásul rossz szándékkal. Hol a pi..ba írta Sheriff azt, hogy ki kell hajítani, vagy megsemmisíteni ezeket a nyergeket?! Nagyon pontosan éppen te írtad, hogy hagyomány tiszteletbõl meg van a helyük ezeknek a nyergeknek is. Megmondom, hogy hol! A múzeumban, vagy a lovas bemutatókon. Úgy ahogy azt KundK írta. De Sheriff nem azt írta, hogy nincs nekik helyük?!?!Egyébként TE miért tatterozol? Ha?!?! Talán csak nem játszásiból????? Ki vagy te, hogy ilyen hangon lecseszed az embert? Szerintem Sheriff írásában nics semmi bántó!!!U.i.: Nem Sheriff kért, hogy védjem meg! Szerintem, ha akarja, meg tudja védeni magát õ is. Csak egyszerûen engem bántott ez a hengnem.

#61 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 22. - 13:32

Szerintem is Sheriff majd megvédi magát, ha akarja.

#62 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 22. - 13:46

Jajj, tényleg! Idegen! Mintha magánba valami olyasmit írtál volna nekem, hogy nagyon élvezed, ha itt a fórumon összeugranak az emberek, és csak röhögsz rajtuk nagyokat. Hogyhogy most eldurrant az agyad? Nem tudsz már röhögni? :oD

#63 Idegen

Idegen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 458 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 22. - 14:03

Filly! Igazad van! El is felejtettem. Amióta nem támadja egyik fórumos a másikat ok nélkül, azóta teljesen kijöttem az irónikus gyakorlatból. De úgy látszik, hogy a jóvoltadból megint bele kell jönnöm.

#64 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 23. - 4:56

Érdekes, hogy hárman is negatív hozzáállást véltek kiolvasni a hozzászólásomból. Holott inkább pozitiv szerintem. Valószínûleg páran csak zsigerbõl vitáztok velem. Pusztán megállapítottam, hogy hiába jó valami, ha nem divatos: nem kell a tömegnek. Az, hogy a western nyereggel vontam párhuzamot, esetleges és abból adódik, hogy nekem az van, azzal vannak tapasztalataim. Nem fikáztam a füredi nyerget se most, se máskor. Se azt, aki ilyet használ. Még azon sem akadok fel, ha tényleg ilyen kopaszon használták. Ha valaki jól lovagol, szinte semmi különbség nincs egy felöltöztetett és egy ilyen kopasz nyeregben lovaglás között. Amikor Filly nyálcsorgatásra felszólító sorait olvastam, csak tréfából írtam, hogy hóhérmúzeumban járt.Pusztán azt szerettem volna elmondani, hogy sokallom egy õsöreg nyeregvázért a 30 eFt-ot, ha azt valódi használatra szánják. Más a helyzet, ha emléktárgyat vesz valaki. Az õ dolga, mennyit ér meg neki egy múzeumi tárgy, egy darab emlék a múltból. Ha lenne kereslet erre a nyeregfajtára, nyilván ráállna egy asztalos a gyártására, s egy spéci asztaloscuccal olcsón gyárthatná sorozatban, hiszen alig van benne anyag. (Erre utaltam, amikor azt írtam, hogy egy db ugyanannyiba került volna, mint száz.) Még az is lehet, hogy az új váz 30 eFt-ba is belekerülne, de az legalább új lenne. Mi a fenét akar KundK egy 50-80 éves vázzal a nyerge belsejében. Nem hiszem, hogy tartós és strapabíró lenne. Az már szerintem kiszolgálta az idejét, tényleg múzeumba vagy ünnepnapra való. Kötve hiszem, hogy megfelelõen konzerválták volna a fát, a bõrt, az illesztések biztosan nem kifogástalanok.Egyébként kicsit elegem van abból, hogy itt a fórumon agyatlan, elamerikanizálódott, idegenszivû, nemzeti értékeket tagadó, általános emberi értékeket fel nem ismerõ és felfogni képtelen, lógyilkos képében azonosítanak. Mindenki nézzen magába, s ha úgy gondolja, hogy a saját háza táján minden rendben, akkor jöhet, beszélhetünk ilyen témákról is. Egyébként meg hagyjon békén! Én rendben érzem a magyarságomat, a nemzeti múltunkhoz illetve embertársaimhoz való kapcsolatomat és kikérem magamnak, hogy ezeket bárki kétségbe vonja!Szoktam persze hülyeségeket is írni, de ezt csak az nem teszi meg, aki nem szól hozzá a témákhoz. Nagyon kevesen vagyunk itt a fórumon, akik nyilvánosan be szoktuk látni, ha tévedtünk. Én úgy vélem ezen kevesek közé tartozom, habár ritkán érzem úgy, hogy élnem kell a beismerés lehetõségével. Elég kitartóan szoktam védeni az igazamat, de olyankor visszakozom, ha már tudom, hogy nincs igazam.Már másodszor vetik a szememre, hogy sokat írok a fórumba. Nem tudom persze, hogy mi a nagyobb baj: Sokszor vagy hosszan? S egyáltalán miért lenne akár egyik is baj?Hosszan azért írok, mert két sorban általában nem tudom elmondani a mondandómat. Nekem meg azokból az egy-két mondatos se füle, se farka hozzászólásokból van elegem, amit sokan odabiggyesztenek egy-egy bazi hosszú témához, arra kényszerítve engem, hogy egy teljesen érdektelen megjegyzés miatt letöltsem az egész nyavajás topicot. Ez iszonyú bosszantó, de még soha nem jutott eszembe ezért lecseszni valakit. Bennem ugyanis van némi tolerancia, elfogadom, hogy egy ilyen nyilvános fórumon nekik is joguk van a saját szórakozásukhoz. Nekik ez a stílusuk, így érzik jól magukat. Hála Istennek, nem vagyunk egyformák!Sokszor írok? Akit zavar, annak ajánlok egy nagyon jó módszert: A hozzászólások elején látható, hogy ki és mikor tette. Az enyémek elõtt az van kiírva, hogy Sheriff. Lapozzon tovább!Jópáram képtelenek itt felfogni, hogy a vita nem ellenségeskedést és nem egymás gyalázását jelenti. Vita nélkül az egész fórum egy nyálas kisiskolás faliújság lenne, ami lehet, hogy valakinek szórakoztató, de nekem olyan helyen semmi keresnivalóm. Igen, megpróbálom a fórumot a saját képemre formálni, a saját igényeimhez igazítani. Mindenki ezt teszi, aki itt van. Ki így, ki úgy. Védjétek meg tõlem a fórumot, ha tudjátok, s ha úgy gondoljátok, hogy tõlem védeni kell. Voltak itt már olyan hangok is, hogy ez már kibírhatatlan, el kell innen menni. Nem sajnálom azokat, akik a viták elõl/miatt elmennek. Jól tették! Felnõtt emberek fel kell tudják dolgozni a vitákat, azokból a szükséges tanulságokat le kell tudni vonni. A fiatalok meg lássanak valamit az életben rájuk váró szörnyûségekbõl. Hadd lássák csak, milyen ostobaságokat képesek emberek állítani, hogyan ócsárolják vagy cikizik egymást, hogyan csapnak össze és csitulnak el az indulatok. Nem a bunkó megnyilvánulásokat védem! De azokat is el kell tudni viselni. Ha valakinek nem tûnt még fel, a konfliktusok gerjesztésén kívül azok elsímításáért is szoktam erõfeszítéseket tenni.Én csak akkor hagyom itt a fórumot, ha úgy ítélem meg, hogy itt mindenki hülye, kisstílû vagy érdektelen. Addig amíg ez nem így van, kevés az esélyetek, hogy megszabaduljatok tõlem.

#65 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 23. - 22:30

Szép sorjában.Az elsõ hozzászólásod azért egy kicsit negatívra sikerült. Jó, lehet hogy elvbõl nem használsz szmájlit, meg ilyesmit, és mi nem vettük a lapot. Túltesszük magunkat rajta.30 ft. Azok a nyergek legkevesebb 80 évesek, de lehet hogy kétszer annyi. Vagy szétkorhadt, vagy szétszáradt, de lóra már nem lehet tenni - nem is lenne mire, mert láthatólag nem a mai pengemarú lovakra készültek. Tehát marad a második változat, vagyis mint a múlt darabja. Illetve van egy harmadik is, ha ugyanis valakinek (ki lehet az?) az az istentelen gondolata támad, hogy egyszer összeszedi magát és készít egy ilyen nyerget, akkor jó ha van a kezében egy minta.Engem nem zavar ha hosszan vagy sokat írsz, épp csak megjegyeztem. Van egy ilyen jópofa kis kerék az egeremen - ha majd szükségét érzem, használom - gyorsabban megy mint jól beírni :)Vissza a témához. Én azért remélem, hogy ez a nyereg nem halt ki végleg, hogy múzeumban meg bemutatókon mutogassák (a gazdáikat meg az állatkertben). A divat tényleg nagy úr, de én nem érzem elveszettnek a helyzetet. Megmondom miért. Volt egy világhírû magyar könnyûlovasság, ami a hagyományos magyar nyerget használta. Amikor ez a könnyûlovasság Európában terjedni kezdett vele terjedt a nyereg is, és végül egész Európában és Amerika nagy részén is a könnyûlovasság ezt használta. Késõbb a lovasság elavulttá vált és vele együtt kihalt a nyereg is. Aztán nemrég egy élelmes amerikai felismerte, hogy igény van a piacon lónak és lovasnak is kényelmes túranyeregre, és támadt egy ötlete. És most mi bemegyünk a Bocsaki úti lovasboltba és megvesszük háromszáz lepedõért a Prestige Appaloosa túranyerget, miközben nem is sejtjük, hogy ennek a nyeregnek a gondolata valami ótörök szakinak a fejében fogant meg jó ezerötszáz évvel ezelõtt valahol Belsõ-ázsiában. Tény hogy még nem gyógyultunk ki abból az állapotból, hogy bemegy az átlagpógár a lovasboltba és lát kétféle nyerget - angolt, meg néhány gyengébb kivitelû westernt, de arról a lovasiskolában úgy is azt mondták hogy hülyeség, tehát marad az angol, illetve hogy egész pontosak legyünk, pakisztáni. De! Ha fellapozzunk néhány lovasújságot, ami leginkább a német hasonlók alapján, és azoknak az anyagából készül, akkor észrevehetünk néhány olyan tendenciát, miszerint nem csak a sportfélvér a ló, nem csak az angol nyereg nyereg, és nem csak a sportlovas a lovas. Talán elér ez egyszer idáig is. Én legalábbis bízom benne, és ha lehetõségem adódik, teszek is ezügyben.

#66 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 23. - 15:39

Hogy egy kicsit mozduljon egyik kedvenc topicom.[url="http://"http://www.pointernet.pds.hu/lovaglas/tudas/nyereg/magyarnyereg.html"]Magyar nyereg[/url]

#67 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 24. - 22:08

Itt van egy [url="http://"http://merlin.bmk.hu/pergamen/cikkek/hadakutjan.html"]dolgozat a magyar nyergekrõl[/url]. Helyenként felakadt a szemem, de azért érdemes elolvasni.[This message has been edited by Barefoot (edited 24 October 2001).]

#68 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 24. - 23:08

Sziasztok!Nekem még régebben volt valahol egy kérdésem egy bizonyos wescos-nak nevezett nyereggel kapcsolatban. Számomra azért volt kétes, hogy az valóban western-e, mert a közepén volt merevítés, és véletelenül se volt hosszú távon kényelmesnek mondható. Namármost: itt azt mondjátok, ennek a füredi nyeregnek az analógiájára készült a wesco-nyereg is. Viszont ezen is középen van a merevítés, és nekem nem tûnik túl kényelmesnek, akárhány réteget teszek még rá! Posted Image Most én látok félre, vagy mi az igazság? Hol vagy, Ferenc? Nyisd fel ismét a szemem! Posted Image Posted Image Posted ImageZsu

#69 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 24. - 23:09

Ja, ti. Vágtabetolós Ferenc. Posted Image

#70 Ferenc

Ferenc

    Vágtabetolós

  • Fórumtag
  • 866 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 9:23

Kedves Zsuzska! Sajnos a nyergekhez /sem/ értek, viccelni meg nem merek. Posted ImageFerenc

#71 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 9:44

Originally posted by Zsuzska:Sziasztok!Nekem még régebben volt valahol egy kérdésem egy bizonyos wescos-nak nevezett nyereggel kapcsolatban. Számomra azért volt kétes, hogy az valóban western-e, mert a közepén volt merevítés, és véletelenül se volt hosszú távon kényelmesnek mondható. Namármost: itt azt mondjátok, ennek a füredi nyeregnek az analógiájára készült a wesco-nyereg is. Viszont ezen is középen van a merevítés, és nekem nem tûnik túl kényelmesnek, akárhány réteget teszek még rá!

ZsuzskaNem találtam az elõzõ kérdésed. :-(Nem tudom mit értessz merevítés alatt. A füredi nyeregnél ott középen egy kifeszített farbõr van. Nem tudom ez miért lenne kellemetlen. Azon, hogy kemény, de emiatt (is) raktak rá bundát. :)

#72 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 11:28

Originally posted by Barefoot:Itt van egy dolgozat a magyar nyergekrõl. Helyenként felakadt a szemem, de azért érdemes elolvasni.

Hm... tényleg nagyon érdekes volt.Ezek fényében az általam látott (és kapható) nyeregzázakat a erdélyi fajtába sorolnám.

#73 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 12:43

Hm, most nem lettem okosabb, de asszem jobb, ha csendben maradok, mert igazából még sosem láttam semmilyen nyereg vázát sem úgy natúrban. De azért mégis: ez a nyereg lehet, hogy nem kényelmetlen, mert a közepén levõ anyag rugalmas, de tételezzük fel, hogy amelyikben én ültem, annál ez nem volt rugalmas. Lehetséges ez? Ja, az a bizonyos kérdés vmelyik vadnyugatos vagy westernes topikban van, de felesleges elõvadászni.

#74 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 15:04

Originally posted by Barefoot:Itt van egy dolgozat a magyar nyergekrõl. Helyenként felakadt a szemem, de azért érdemes elolvasni.

Neeeekem teeeetszett Posted Image bár én nem vagyok hozzáértõ. Neked mi volt a gondod vele?

#75 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 18:41

Originally posted by Zsuzska:Hm, most nem lettem okosabb, de asszem jobb, ha csendben maradok, mert igazából még sosem láttam semmilyen nyereg vázát sem úgy natúrban. De azért mégis: ez a nyereg lehet, hogy nem kényelmetlen, mert a közepén levõ anyag rugalmas, de tételezzük fel, hogy amelyikben én ültem, annál ez nem volt rugalmas. Lehetséges ez? Ja, az a bizonyos kérdés vmelyik vadnyugatos vagy westernes topikban van, de felesleges elõvadászni.

Nyeregváz megnézésben egy kicsit tudok segíteni. Nálunk az istállóban tudok mutatni egy bock vázat és egy füredi utánzatot. Wescos vázat talán a legkönyebben Micky-nál lehetne megnézni.Lehet, hogy meg lehet látogatni Brandt mester urat is. Ahogy én megismertem még az is lehet, hogy röpke órás elõadást is tartana róluk. Posted Image Nála legalább 6-7 féle vázat láttam.

#76 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 18:46

És hol vannak ezek a helyek, fõleg Brandt mester? Érdekelne egy ilyen nyeregváz-nézõ... Esetleg még valaki(t)?[This message has been edited by Zsuzska (edited 25 October 2001).]

#77 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 18:50

Originally posted by Zsuzska:És hol vannak ezek a helyek, fõleg Brandt mester? Érdekelne egy ilyen nyeregváz-nézõ... Esetleg még valaki(t)?

A mi istállónk Csömörön, Micky Alagon, Brandt mester meg vhol pesten.Ha megszervezed a látogatást én nagyon szivesen résztveszek rajta. Szerzünk egy digikamerát is a dokumentáláshoz.

#78 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 19:22

Én is veletek tartanék nyeregváz-nézõbe. Ha vágül nem is lett belõlem nyerges, azért szívesen nosztalgiázok és tanulok új dolgokat. Posted ImageBrandt mester elérhetõsége:Brandt László1237 Soroksár, Külsõ Török Flóris u. 4.Tel: 284-84-42Az õ vázait közelebbrõl is ismerem, nagyon jó, masszív vázak, én is egy ilyenbe vertem be több száz szöget. Posted Image

#79 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 19:29

Akkor mi lenne, ha mindenki, akit érdekelne, ideírna idõpontokat, amik megfelenek (vagy legalább ami tutira nem), és akkor én felhívnám az urat, és egyeztetnék vele? Nekem jövõ héten csak a kedd du. jó (de az se biztos), lévén hosszú hétvége lesz, de az utána köv. héten hétfõ kivételével bármelyik.

#80 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 19:33

Originally posted by Zsuzska:Akkor mi lenne, ha mindenki, akit érdekelne, ideírna idõpontokat, amik megfelenek (vagy legalább ami tutira nem), és akkor én felhívnám az urat, és egyeztetnék vele? Nekem jövõ héten csak a kedd du. jó (de az se biztos), lévén hosszú hétvége lesz, de az utána köv. héten hétfõ kivételével bármelyik.

Nekem nov. 5-9-ig nem jó. Egyébként bármelyik délután (elvileg).