Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

MeteoroLÓgia


  • Please log in to reply
3824 válasz a témához

#81 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 21. - 13:00

Én nem lovaztam, hanem lovagoltattam tongue.gif De az megnyugtató volt, hogy a lovasoknak se volt jobb "ott fent" a ló hátán Posted Image Azért reméljük, hogy téli szünetben nem lesz ilyan cudar idõ, amikor elmegyünk hozzátok Posted Image

#82 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 21. - 16:57

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsuzska: Irány az idei tél elsõ havazós terepe! Posted Image [/QUOTE]Egy kicsit megkésve, de megvolt a mai délelõttön! Posted Image

#83 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 8:15

Nem tudom, nálatok milyen az idõjárás országszerte, de nálunk itt a Dél-Alföldön lassan húsz órája esik az esõ. Földutakon, legelõkön a mélyebb részeket feltöltve csapadékvízzel. A víznek nincs lehetõsége elszivárogni a talajba, ezért ezekben a mélyedésekben megmarad. Az ilyen csapadékhullám után szokott jönni a tartós fagy, ami a téli tereplovaglásokat jelentõsen megnehezíti, vagy sok helyen lehetetlenné is teszi. Fõleg a havas tájon való lovaglásokat, mert a hó alatt megbújó, esetleg nagy kiterjedésû jégfoltok veszélyesek lehetnek.Errõl egy régi mondás jut eszembe, amit valaha újonc koromban hangoztatott a szolgálatvezetõ õrmester, amikor valamivel megbuktunk nála: nincs szerencsénk, mint k rvának a jámborsághoz...

#84 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 9:07

Itt (IV. és XV. ker.) tegnap koradélutánig ónosesõ esett, ami egybõl le is fagyott majd havazásra váltott. Utóbbinak nagyon örültem! Imádom a havat! De az esõ miatt nem mentem lovagolni.Most megint inkább esõ. :( De holnap ha törik, ha szakad megyek! Posted Image Mindenkinek jó hétvégét, még ha rövid is lesz!

#85 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 11:23

Csuti!Én is csatlakozom, holnap ha törik ha szakad megyek lovagolni, a kérdés az hogy mi lesz belõle, bár az erdõ miatt bízom benne, hogy egy élvezetes lovaglás lesz, mégha csapadékos 7végét ígértek is! Posted Image

#86 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 15:56

Annyira szépen kisütött ma délelõtt a nap! Hihetetlen! Nagyon jó kedvem lett tõle! Gondoltam is, hogy ki kéne menni Gödre meló után, 3-ra kiérnék és fél 4-tõl sötétedésig még lenne egy kis idõm lovagolni. Aztán egy munkahelyi dolog lelombozott... :( De holnap! Posted Image

#87 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 16:04

Én is megörültem hasonló gondolatokkal, de aztán nagyhirtelen beborult és azóta megint csak letörtem....Csuti: te melyik lovardába jársz?

#88 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 16:15

Én Alsógöd, Szálender!

#89 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 16:17

A talaj nálunk katasztrófális állapotban van, viszont kisütött a Nap!!!! Majd a ló nézi a földet, én + az eget :D . Ez mind Posted Image lenne, ha apán nem húzza keresztbe a számításaimat... Lassan egy hete nem ültem lovon, jelentkezni fognak az elvonási tünetek...

#90 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 16:33

Úgy látom mind hasonló cipõben járunk! Az enyém speciel fekete, cipzáras, bakancs... :D Bocs.Nálam az elvonási tünetek: lovakkal álmodom. Általában készülõdök lovagláshoz, pucolok, viszem a nyerget, de a konkrét lovaglásig soha nem jutok el! Álmomban.A múltkor álmomban Hajnalék lovardájában voltam, ahol pedig életemben nem jártam még! :D

#91 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 18. - 17:24

Nálam az álmok általánosak, csak nem emléxem rájuk. Onnan tudom, h lovagolok bennük, h majd leesek az ágyról egy-egy váta beugratás után, és ilyenkor felébredek :D ! Elvonási tünetek: csettegek az osztálytársaimnak/anyámnak/ajtónak, h menjenek arrébb/nyíljon ki :D , hóóó-zok az autóknak, ha át akarok menni az úton...Post scriptum: az én cipõm fekete, a balban piros, a jobban sárga fûzõ világít, fehér firkák vannak rajta és acéllal bõvített tongue.gif . [ December 18, 2004, 16:27: Az üzenetet átszerkesztette: Zserbo ]

#92 Mumoka

Mumoka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 19. - 13:12

Reggel kinéztem az ablakon és a nap ragyogó sugarai köszöntek rám. Mintha csalogatnának ..., nem, nem is mintha, egészen biztosan hívnak. A Bakony erdein megcsillanó fényben már látom szemem elõtt a lovak sörényén átszûrõdõ aranypor szerû sugarakat. Én ma nem maradhatok bent a szobámban, mennem kell!És ekkor jött be anyukám a szobámba : " Szörnyen betegnek látszol még mindig, maradj az ágyban, rögtön hozom a lázmérõt" ... az meg õt igazolta Posted Image

#93 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 10:55

Pest környékén közösen mondjunk el egy fohászt- mindenki a maga stílusában- hogy lovaglásra alkalmas terepet gyúrjon az idõjárás az elkövetkezõ 1-2 napban, mert sajna mifelénk nagyon nem jó viszonyok között terepeztünk tegnap Posted Image Kérlek titeket hasonszõrû ;) barátaim tegyünk meg egymásért ennyit! Posted Image

#94 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 12:48

ELEGEM VAN!!!! Elkezdõdött a szünet, ragyogva süt a Nap és a szemeim be vannak dagadva, lázas vagyok és gyulladt a torkom. Nem tudok 20 min-nél tovább olvasni, tv-zni, számítógépezni, és természetesen kimennem se szabad! Mit lehet ilyenkor csinálni????? Gyógyulj + Mumoka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ha ezzel segítünk rajtad dad?!

#95 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 12:56

Ha gondolod szólok a sámánnak, hogy járjon el az egészségedért egy szellemtáncot! Posted Image A gyógyítást segíti ha lelkedben béke van... Posted Image Ha belehúz, 7 végére meggyógyulsz!

#96 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 13:08

Az én lelkem már sajna olyan züllött, mint a lábbelim - tehát ez a gyógymód kilõve :( . Azzal + nem megyek semmire, ha hétvégére +gyógyulok, mert karácsony van és anyámék nem fognak elengedni Posted Image ! Azért kössz, dad! Hívd a sámánod amilyen hamar csak lehet Posted Image !Viszont aki nem beteg és Pest környéki sipirc lovagolni most azonnal ;) !!!!!!!!!!

#97 Mumoka

Mumoka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 13:56

Szerintem az lenne a megoldás, ha csinálnánk közösen egy óriási idõjáráskapcsolót és ha valaki lovagolni akar menni csak megnyomjuk a kívánt gombot és kész is! Lehet pl olyan funkciót választani, hogy meleg/hideg/havas/napos... és csinálhatnánk hozzá egy kisebb kapcsolót is, ami a terepviszonyokat állítja be! ( Azért a Nobel-díjat természetesen én kapom majd az ötletért :D )Zserbo te is gyógyulj meg hamar és ha máshogy nem is megy kérd azt a szüleidtõl karácsonyra, hogy had lovagoljál egyet és mosolyogj is hozzá szépen ... :rolleyes:

#98 Zserbo

Zserbo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.149 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 15:30

Mumoka, ez jó ötlet Posted Image , csak + kéne valósítani :( ! Ha kész lesz, alapítunk neked egy még rangosabb díjat, csak mûködjön az idõjáráskapcsoló :rolleyes: !!!!

#99 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 16:21

Nem akarom elkiabálni, de ha így folytatódik karácsonyra meglephetem magam egy órával a karámban!A kapcsoló jó ötlet!Szólj, ha sikerült! ;)

#100 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 20. - 16:43

Ezek szerint bejött a tegnapi óra! Képzeld, engem a jámbor Ramirez úgy elhajított....öröm volt nézni :D

#101 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 21. - 12:20

Bejött?Ezt komolyan kérdezed?Fantasztikus volt, még úgy is, hogy nem mindig az történt, amit én akartam!Szóval a múltkor botladoztál most meg repültél?Bár nem biztos, hogy olyan jól nézett ki a dolog, mint amikor én nemes egyszerûséggel "átugrottam" Sába paci felett!Egy pillanatig még az oktató se tudta hol keressen! tongue.gif

#102 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 21. - 12:25

Na igen, képzeld magad elé az én testalkatom ahogy helybõl kilóötvennel elhúz a ló feje fölött.... Posted Image Szegény Rami nem tudta miért ugrott rá Medó hátulról, aztán csodálkozott hogy kerültem elé...De sajnos kellõképp fel volt zaklatva az incidensek elõtt történtektõl.... :mad:

#103 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 21. - 12:29

He?miért mi történt?

#104 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 23. - 11:43

Nem kedvez az idõjárás továbbra sem a lovaglásnak, már lassan két hete használhatatlan a terep-karám egyaránt a lovaglásra felénk... Posted Image Meg fogok õrülni!!! :mad:

#105 Dreamcatcher

Dreamcatcher

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 904 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 23. - 22:01

Vigyázat! Újra csúszni fognak az utak, jégfoltos rusnya, kemény talajra lehet számítani, úgyhogy legyen mindenki óvatos, legalábbis Pest megyében, de gondolom máshol sincs +20 fok poros úttal!

#106 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 23. - 22:53

Sziasztok!Nem mondjátok, hogy holnap vacak idõ lesz, mikor egyszer már végre mennék pacizni egyet.Most ahogy kinéztem már valami esõféle esik, de az elõbb még hó volt...Mi lesz velem holnap?

#107

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 23. - 22:54

Dream, sajnos, tökéletesen igazad van :( Nem baj, lesz ez még így se (kérjünk szép havas telet a Jesszuskától ;) )! Posted Image

#108 Mumoka

Mumoka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 24. - 14:11

Apukám faragja kint a karácsonyfát 10 fokban, napsütésben és pólóban?!Valamit félreértett a Jesszuska. :confused:

#109

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 24. - 14:41

Ez milyen országban van?! :D Nálunk nincs ilyen! :rolleyes:

#110 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 24. - 14:48

Múltkor néztem a Lilo és Stichet... Hawaiion milyen xar lehet már karácsonyozni? Nincs hó, a fenyõ is import, és nem sokáig bírja a meleget. Elég tré :D Posted Image

#111 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 24. - 15:28

Én valahogy inkább kihagynám a telet. Inkább átaludnám mint egy medve. Elég fázós vagyok. Karácsonykor meg lehet mûfenyõt is állítani. Az nem hervad el. Nekünk is az van.

#112 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 24. - 16:01

Gyökeres fenyõ rlz! Posted Image :yeahMi lassan 8. éve folyamatosan gyökeres fenyõt veszünk Posted Image

#113 Join Up

Join Up

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.329 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 24. - 16:11

Idén mi is azt vettünk,meg asszem tavalyelõtt is. És annyira szép,hogy vá. Aztán kiültetjük a telekre. Amit 2 éve vettünk,az egy ideig szenvedett szegény,de most elég rendesen megindult tavasszal.Nagyon szépen elkezdett hajtani!

* kicsi Join  :wink: 


#114 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 28. - 12:50

dad!Mi bajod van a karámmal?Én folyamatosan járok és a dagyonyátol eltekindve egész jó állapotban van!

#115 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 28. - 13:28

Nekem azt az infót adják, hoyg a karám használhatatlan...vasárnap, és az egész múlt héten ezért nem tudtunk menni lovagolni, mert kint is bent is sz*rnak titulálták a talajt.....Vasárnap mi is megnéztük, és tényleg használhatatlan volt.... Posted Image

#116 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 28. - 13:35

Én csütörtökön a golfpálya szélén, vasárnap pedig benn a karámban voltam, szét is vertem a térdem!Bár én vasárnap még az elött fenn ültem a Haly hátán, hogy elkezdett volna esni!A karám külsõ része még használható volt!Remélem holnapig nem esik újra!

#117 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 3. - 17:42

Összeségében azt kell hogy mondjam az elmúlt hét igenis kedvezett a lovaglásnak! A Sámánom megdicsértem, és gyorsan tavaszt majd nyári idõt kértem tõle! :D Az elmúlt héten sikerült elég sûrûn kiruccani a lovakkal:D Posted Image

#118 LÓgika

LÓgika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 162 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 3. - 19:22

A kettõ közötti idõszakokat szeretem a tavaszt és az õszt, amikor nincs hideg de meleg se és nincsen UNDORÍTÓ BOGARAK AMIK ÖSSZEMARNAK MINKET!A nyárban azt utálom a legjobban hogy annyi szúnyog légy meg minden van, hogy jajj!!!Télen hideg van, fagyos a föld, vagy fel van ázva és egy tonna ruhát kell magamra venni hogy ne fázzak, a csizmába általába belefagy a lábam!Nyáron folyik a víz rólam és a paciról is, ráadásul fel is kel öltözni mert rövid gatyába "nem igen jó" lovagolni,lehetni lehet...csak viseld a következményeket! Na és ez ha nem elég ott vannak a legyek és a szúnyogok akik állandóan molesztálnak!Na és az a legjobb hogy a tavasz és az õsz a legrövidebb gyakorlatilag elméletileg nem de sajna gyakorlatilag így van!

#119 dad

dad

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 151 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 12:46

Vajon miért van az, hogy amint dicsérem az idõjárást, egybõl a visszájára fordul? :rolleyes: Tegnap még "csak" a szél volt zavaró, ma már reggel óta esik is az esõ....Megint igazolódni látszik a metereológiában fektetett naivitásom...pedig péntekre és szombatra 8-10 fokot ígértek.... Posted Image Hogy lesz ebbõl lovaglás....

#120 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 4. - 15:47

Hát...ajánlom, hogy megjavuljon az idõ...különben...különben...különben nem tudom mit csinálok!