Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Egészség, házi praktikák


  • Please log in to reply
1306 válasz a témához

#121 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 január 10. - 0:40

Megfázás ellen, de megelõzésre is remek a grapefruitmag-kivonat. Az íze felejthetõ, de a hatása csodálatos.
  • Lona88 kedvelte

#122 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 15. - 19:57

Tud valaki ajánlani vmi olyan krémet (házilag gyártott kencefice is lehet) amit mûtéti hegre lehet kenegetni hogy nyugtassa a bõrt? Ugyanis kulcscsont mûtétem helyén van egy kisebb borsónyi heg, ami elég gyakran viszket és igyekszem óvatosan a környékét megdörzsölni de idõnként belekapok és marhára érzékeny (alaphelyzetben is, hát még így...). Tervben van egy korrekciós plasztikai mûtét de sajna nem 2 fillér... :rolleyes: :(

#123 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 15. - 22:28

Körömvirág-krém elég jó ilyesmire.

#124 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 április 16. - 9:06

Kipróbálom, köszi Õz. :) :kocc: Ha valaki tud még valamit, ne habozzon szólni! :)

#125 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 6. - 18:57

Én úgy tudom, egy olyan plasztikai mûtétet, ami orvosi szempontból indokolt (tehát nem ráncfelvarrás vagy hasonló) fizet a TB. Nézzetek utána, Titok.

#126 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 7. - 11:22

Köszi. Bár ki tudja, mi számít "indokoltnak". :rolleyes:

#127 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 7. - 20:29

Egy fájdalmas és érzékeny heg gyógykezelése szerintem elég indok.

#128 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 7. - 21:01

-kaukázusi kefirgomba, vagy más néven
-tibeti kefirgombaakit érdekel irjon, majd kitaláljuk hogyan jut el hozzá...

Hát én most elolvastam ezt az OLDALT, és szeretnék ilyen gombákat. (A tejalapúhoz is, meg a vízalapúhoz is.) Ö.D., tudnál adni nekem? Természetesen nem ingyen gondoltam.

#129 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 16. - 19:45

Májfoltra tudtok mondani valami okosságot? Még tavaly lett egy aranyoska pont az orrom alá, kábé úgy néz ki vele a maszat pofikám, mint Frédié a rajzfilmben, úgy döntöttem, ha nem muszáj, nem tartanám meg. Tudom, ne menjek vele napra (tanyán teljesen megoldhatós :gm: ), napi két kiló alapozó vígan eltakarja (annyival is közelebb kerülnék az átlagsúlyhoz), továbbá vehetnék méregdrága és rossebtudjamennyirehatékony kencéket is. Egyik lehetõség vonzóbb, mint a másik... Egyéb tippek? :kv:

#130 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 16. - 20:04

a megoldás olyan gyóccer, ami egyenletesebben barnít (de azt nõgyogyfõdr. írhaattya csak fel sztk-ra))

#131 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 16. - 20:20

Májfoltra azt hallottam, a citromlé jó. Vagy a citrom héjával kell kenegetni a foltokat, és az is halványítja.

#132 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 16. - 20:29

a megoldás olyan gyóccer, ami egyenletesebben barnít

(de azt nõgyogyfõdr. írhaattya csak fel sztk-ra))

Hááát, eddig gyõztem hangoztatni, hogy semmi bajom nincs a napfénytõl, minden nyáron kint voltam reggeltõl estig a tûzõ napon és sosem égtem le, oszt most tessék... :D

Méz, ezt én is hallottam, meg azt is, hogy a citromtól rosszabb lesz. :huh: Bár sokkal rosszabb már nem lehet. (Dehogynem. :gm: ) Azért köszi, valszeg kipróbálom és referálok. :)

#133 bigblue

bigblue

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 398 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 17. - 8:35

Májfoltra, szeplõre: Ephilis gél, kb 400 Ft a patikában. Aki mûtéti hegre keres gyógyírt: contractubex gél, és van egy svéd szilikonos tapasz, az is jó. Már ha nem vagy allergiás, mert akkor tilos rá bármit is. Plasztikával csak óvatosan, ha valakinek érzékeny a bõre a sebtapaszra vagy bármi egyébre, az elõbb szóljon errõl is a dokinak. Nõknél még egyéb dolgok is közrejátszanak, amikhez igazítani kell a mûtét idõpontját. Én jól megszívtam minden ilyennel, az eredmény: egy hajszálnyi helyett egy ujjnyi vastag heg virít a mellkasomon. Pénzéhesebb ifjú titán sebész 3 mûtétet ajánlott, hogy na majd a harmadiktól jó lesz. A másik doki aki befutott plaszt sebész, ránézésre azt mondta h inkább ne nyúljunk hozzá mert ennél jobb már nem lesz, higyjem el. És emellett még ingyen kezelgette az arcomat a magánrendelõjében.

#134 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 17. - 20:55

Köszi bigblue! ;)

#135 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 27. - 19:49

Tud valaki valamit gyomorfájásra? :( szenvedek vele 2 napja hiába koplalok (mondjuk ha ránézek a kajára már hányok), ittam irtóbüdös gyógyvizet, egy kis jägert, gyógyteát minden ízesítés nélkül, vettem be no-spa-t, de semmi. Nagyon xar. Ha valaki tud valami házipraktikát írja meg légyszi. Köfi.

#136 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 27. - 20:10

Almaecet. Egy-két evõkanál + szódavíz, mintha egy laza fröccs lenne. 15 percen belül hat.

#137 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 27. - 20:11

Zsófikám, ha már túl vagy a koplaláson, gyógyvizen, gyógyteán, jégeren, gyógyszeren, nincs más, mint elmenni az ügyeletre. (Mert lehet ez egy vakbélgyuszi is... :rolleyes: :huh: ) Most!

#138 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 29. - 18:49

Huhúú, Bigblue, csak most látom, hogy írtál, köszönöm a tippet. :) Tötõ, hogy vagy, voltál dokinál?

#139 Guest_Regina_*

Guest_Regina_*
  • Guests

Közzétéve 2007 május 29. - 18:53

Hááát, eddig gyõztem hangoztatni, hogy semmi bajom nincs a napfénytõl, minden nyáron kint voltam reggeltõl estig a tûzõ napon és sosem égtem le, oszt most tessék... :D

Méz, ezt én is hallottam, meg azt is, hogy a citromtól rosszabb lesz. :huh: Bár sokkal rosszabb már nem lehet. (Dehogynem. :gm: ) Azért köszi, valszeg kipróbálom és referálok. :)



Anyukám arca tele volt májfolttal és körömvirágkrémmel kente és láthatóan javult tõle, szerintem érdemes kipróbálnod.

#140 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 29. - 19:01

Tötõ, hogy vagy, voltál dokinál?


Nem mentem el végül, 3. napra javult a dolog, ma meg legkopogom már egyáltalán nem fájt, bár az az igazság h fogalmam sincs mi vót ez, sima gyomorrontás nem szokott ilyen lenni, hogy megmozdulni nem tudok a fájdalomtól :rolleyes:

Köszi az érdeklõdést amúgy :ang:

Edited by tötõ Zsó, 2007 május 29. - 19:01.


#141 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 május 29. - 19:26

Köszi az érdeklõdést amúgy :ang:

E-mailjaidat olvasod néha? :rolleyes:

#142 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 22. - 16:31

Ágimami, nem tudsz erre valami igazi házi csoda-gyógyreceptet? :(

"Csodák márpedig nincsenek..." :kv: Konkrétan begyulladt mandulákra ható csodaszerrõl nem tudok. Van viszont egy Aloe Vera-gél, ami nem 10-20-40, hanem 100 %-os, tiszta növényi kivonat, és ami S.O.S. sürgõsséggel beindítja és megerõsíti az immunrendszeredet, ezzel egyidõben a bensõ, öngyógyító folyamatokat. (Gyulladáscsökkentõ, vírus- és baktériumölõ, fájdalomcsillapító hatása sem mellõzhetõ!) Szóval mégiscsak "majdnem" csodaszer. :) Tovább is van, mondjam még? :)

#143 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 22. - 17:05

monca monca :)

#144 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 22. - 18:35

Hú, ez lehet, hosszú lesz... :kv: Naagy AloeVera-mániás vagyok. Azóta, amióta segít élni . Mindenki tudja rólam, nem vagyok egy topik-nyitogatós, de ennek szivesen nyitnék egy különbejáratút. :D

Vajákosságom ide vagy oda, az olyan növényekkel, amit nem ismerek, nem én termesztek, v. nem én szedek, eléggé idegenkedõ, szkeptikus vagyok. Ez bizonyos fokú betokozódottságot is jelent, de ez egy másik történet.

Szóval amikor elõször ajánlották, azzal vágtam vissza, hogy van énnekem elég gyógynövényem a kertemben, meg erdõn-mezõn, azokról legalább tudom, hogy tényleg azok, tényleg frissek, tényleg segítenek. És ingyen vannak. Ami ugye nem egy utolsó szempont.
Az ajánló ekkor megkérdezte, akkor hogyan van az, hogy meg kellett mûteni a kezemet az arthrosisommal... :confused: Hát mondom, mert elõször szedettek velem Proenzi3-t, hogy talán az segít, és megúszom, de nem, és mégis csak mûtét lett a vége.
Aztán meghallgattam egy "mekkorajót-tettvelem" c. történetet, miután megkérdeztem az árát. És úgy döntöttem, nem az én kategóriám... :rolleyes:

Aztán a fiamtól kaptam (aszongya: akkor levan tudva a szülinapod... :rolleyes: ) egy 3 hónapos adagot (ez 3 db. literes lötty, nem csak Aloe, hanem még pluszban benne az a három összetevõ, ami a Proenzi3-ban, meg egy csomó minden más), és ha már itt volt, ittam. Ittam...ittam...
És leestem a lóról. Nagyon. :rolleyes: Tudod, az elsõ esésem (kb. másfél éve) a szinte álló Mulattról farokcsont repedéssel társult (és hatalmas lelki sebekkel... :rolleyes: ). Most a sokkal magasabb, ráadásul full-vágtázó Hercegrõl repültem, de akkorát, mint ház. Aki messzirõl nézte, fogadott volna, hogy onnan én fel nem kelek.

Aztán felkeltem. Az öreg, meszes, kopott izületeimmel, az állítólag ritkuló csontjaimmal. És besétáltam. És tettem a dolgom. Másnap vendégek voltak, X emberre sütöttem-fõztem. Nem mondom, hogy nem fájt qvára, nem mondom, hogy nem voltam kék-zöld-lila, de tudtam járni, és tettem a dolgom. Nem értettük, hogy úszhattam így meg. A fõnök vigyázott rám - gondoltam.
Egy hét múlva - mikor már kb. másfél órája nem keltem fel innen a gép elõl, Fecó megjegyezte, hogy azért nem semmi ez az izéd, ez a löttyöd... Felkaptam a fejem, mit akar ezzel. Mióta is iszod? - Kérdezte. Hát... kb. lassan 3 hónapja. - Csak azért - mondta, mert már igen régóta nem láttalak ennyi ideig egyfolytában a gép elõtt ülni, méghozzá úgy, hogy közben nem nyögdécselsz, nem tekered magad, nem keresed a helyed, csak ülsz, egyszerûen nyugodtan ülsz... Meg azért enyhén szólva egy sci-fi, hogy ekkora esés után nem lett szinte semmi bajod.
Ahha.

A többit tudod... :kv:

#145 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 22. - 19:19

Hm. Mam Azért nem mondom, hogy magánban, mert sztem mást is érdekelne, de eléretõséget, vmi konkrét tájékoztatót nem tudnál adni errõl? Egyáltalán, menyibe kerül?

#146 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 augusztus 22. - 21:33

Sokba. Számomra legalábbis most ez egy nagy összeg. Nem azért, hogy kutakodjak, mennyibe kerültem a fiamnak, de körülnéztem a neten, és csak kapkodtam a fejem, hogy mennyi-rengeteg pénz ez, ráadásul láttam az enyémnél jóval drágábbakat is, (nem titkoltan max 40-60 %-os A.V. tartalommal).
Az enyém elfogyott kb. 3 hete. És megint xarul vagyok. Lehet, hogy placebo-hatás, lehet, hogy csak képzelõdök... Bár akkor, amikor a Proenzi3-at szedtem a mûtét elõtt, amiben aztán tényleg hittem, mert ugye gyógyszergyári-gyógyszertári...akkor annak miért nem volt (legalább) placebo-hatása?! :confused: Ja, és annak a három havi adagja kb. ugyanennyibe került. :rolleyes: :mad: És xart nem ért!
Az enyém kb. 3 hete elfogyott. Ez most különösen probléma nekem(éppen most alakult a párom cégénél valami negatív kimenetelû változás), de Fecó azt mondta, ne törõdjek semmivel, rendeljem meg, és ha egy kicsit fellélegzünk, õ is szeretné inni. Mert hogy neki mindent megér, hogy megint olyan energikusnak, jókedvûnek lásson. Naná. Mert ha nem fájok, persze, hogy jobb a közérzetem és persze, hogy nem vagyok nyûgös-kiállhatatlan... :D
Tudod, ha mindenféle bajod van, szenvedsz, akkor szidod a sorsod, veszekszel a Fõnökkel, hogy miért érdemelted te ezt meg, stb. De ha jobban vagy, észre sem veszed, csak élsz, élvezed az életet, fel sem tûnik, hogy mennyit javult az életminõséged. Hisz Fecó vette észre, mennyivel jobban vagyok, õ morfondírozott azon hogy biztos azért nem volt olyan törékeny a csontom, és biztos azért nem lett komoly bajom, mert ebben a Freedom-ban ott van minden, amit a mai tudomány elismer porcvédõnek, plusz az Aloe Vera "adaptogén" hatása... szóval élõ példa voltam neki mikor valami tényleg jó hatással van az emberre, na.

Közben felvettem a kapcsolatot a forgalmazókkal, mert ezen az áron (ami 30 %-kal olcsóbb, mint egyébként lenne) csak úgy tudom megrendelni rendszeresen, ha törzsvásárló vagyok. (kb. 55 EUR. a három db. kannás-literes gél, ez három havi adag, ennél rövidebb ideig nincs is értelme fogyasztani. De az enyém több volt, mert a sima gélnek 18,16/db. az ára, az én - célzottan izületi gyulladásra, kopásra, gerincemre stb.-re való - Freedom-om 24,80/liter. :( )

Aztán össze-vissza kuttam a neten, elolvastam mindent, ami Aloe Veráról szólt, és megvettem egy KÖNYVET is, most tartok az elején, és akkora élmény, hogy komolyan legszivesebben az egész tartalmát bemásolnám ide... :D

#147 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 12. - 14:38

Nem találtam a magasröptû kérdésemnek jobb helyet... :gm: Szóval azt álmodtam, hogy szedegetem ki magamból a kullancsokat. Rutinmunka, mondhatni álmomban is megy, de az egyik nagyon küzdött a bennmaradásért, kapaszkodott a rohadék, sehogy sem akart kijönni... Fene tudja, meddig gyõzködtem, mindenesetre arra ébredtem, hogy jóóó véres a kezem, és kissé nagyon megcincáltam egy kullancsnak vélt anyajegyet a vállamon. :guny: Azóta zsibbad, érzékeny (valljuk be, jogosan), rossz helyen is van, súrolja a póló, pulcsi mozgás közben, némi alakváltozáson is átesett (pödörtem rá egy jó kis nyelet... :o ), szóval nem okés a dolog. Tudom, hogy ilyenkor húzás a dokihoz, de mennyire expressz? Vasárnap hajnalban követtem el a merényletet, és szerény számításaim szerint jövõ héten tudnék normálisan elszabadulni a tanyáról. Bocsánat, leírva és visszaolvasva iszonyatosan blõd az egész. :huh:

#148 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 12. - 14:53

Hát pedig mielõbb meg kellene mutatnod egy bõrgyógyásznak. (Ezzel most semmit nem segítettem, de mit mondjak, ha egyszr így van? :rolleyes: ) Addig is (tudom, nem mindenki tart otthon) be kellene kenni higított (1 dl víz = 30 csepp) teafaolajjal, (ez fertõtleníti, nem hagyja begyulladni, kicsit szárítja, egyes cikkek szerint rákellenes hatású) vagy bármilyen hasonló hatású szerrel, aztán egy sebtapaszt rá, hogy ne tudjon tovább mozogni (felszakadni). Azt is csak egy bõrgyógyász tudná megmondani, mennyire express.

#149 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 12. - 15:10

Köszi, teafaolaj van is itthon. :)

#150 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 12. - 15:50

Neked is, másoknak is mondom: Ez (a tiszta AloeVera és az almaecet után) a harmadik olyan szer, ami nekem nagyon bevált. (Rosi, magán majd megy, és bárkinek, akit érdekel a teafa-olaj - és hogy mi-mindenre lehet használni - szivesen megírom.) Nagyon sokféle bõrproblémára (de sok más abajra is) mindhárom szer "filléres" dolog (fõleg ha az egyéb "készítményeket" veszem alapul), még az Aloe Vera is, ha tartasz otthon egy cserépben. :)

Edited by Ágimam, 2007 november 12. - 15:51.


#151 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 12. - 17:10

Megkaptam, köszönöm. :) Aloe verát meg majd szerzek, amúgy is akartam.

#152 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 12. - 21:42

Hogy áll az anyajegyesünk? Főszabály szerint minden anyajegyet számon kéne tartatni bőrgyógyásszal és bármi kicsi változást észlelünk,azonnal irány a doki! Nem véletlenül nem húzzuk ki még a szőrszálat sem belőle,mert tilos megbolygatni!Ilyen esetben még kozmetikus SEM adhat tanácsot,egyből orvoshoz kell küldeni a vendéget. (hogy én miért írok ü helyett ö-ket...)

Edited by Zsoci, 2007 november 12. - 21:43.


#153 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 13. - 23:37

Nem találtam a magasröptû kérdésemnek jobb helyet... :gm:
Szóval azt álmodtam, hogy szedegetem ki magamból a kullancsokat. Rutinmunka, mondhatni álmomban is megy, de az egyik nagyon küzdött a bennmaradásért, kapaszkodott a rohadék, sehogy sem akart kijönni... Fene tudja, meddig gyõzködtem, mindenesetre arra ébredtem, hogy jóóó véres a kezem, és kissé nagyon megcincáltam egy kullancsnak vélt anyajegyet a vállamon. :guny: Azóta zsibbad, érzékeny (valljuk be, jogosan), rossz helyen is van, súrolja a póló, pulcsi mozgás közben, némi alakváltozáson is átesett (pödörtem rá egy jó kis nyelet... :o ), szóval nem okés a dolog. Tudom, hogy ilyenkor húzás a dokihoz, de mennyire expressz? Vasárnap hajnalban követtem el a merényletet, és szerény számításaim szerint jövõ héten tudnék normálisan elszabadulni a tanyáról.
Bocsánat, leírva és visszaolvasva iszonyatosan blõd az egész. :huh:

:eek:
Mennyire expressz? Nagyon. Nem akarlak ijesztgetni, de úgy hallottam, az ilyesmibõl nagy baj is lehet...

#154 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 14. - 8:10

Megkaptam, köszönöm. :) Aloe verát meg majd szerzek, amúgy is akartam.

Ok., de azért mész, amint teheted, ugye?

#155 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 15. - 8:37

Vérszegénységre és vashiányra van valami jó ötlet? Melyik táplálék a legjobb rájuk? Pl.: cékla, spenót És gyógynövény, vagy egyéb házi praktika?

#156 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 15. - 16:50

Sajnos a mai spenótból és egyéb vastartalmú növénybõl nem tudsz annyit enni,hogy az segítsen és fedezze a szükségleteidet....csak a vitaminok....

#157 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 15. - 17:13

.... amik (ha "készítményekrõl" beszélünk) ugyanúgy "mû"-dolgok, és nincs bennük a felszívódást segítõ "vivõanyag" (Pl. C-vitaminnál a bioflavonoidok, kalcium, magnézium, stb.). :( Vashiány oka egyébként C-vitamin hiány is lehet, mert ez (és még a réz, kobalt, mangán) segíti a vas felszívódását is. A vassal az a baj, hogy a szervezet által felvett mennyiségnek csak kb. 8 %-a szívódik fel és jut ténylegesen a véráramba. (Egyes cikkek szerint még ennél is rosszabb a helyzet, és a készítményekkel is bajok vannak.) Azért leírom a legfõbb természetes forrásait: sertésmáj, marhamáj, szív és vese, liszt, nyers kagyló, szárított õszibarack, vörös húsok, tojássárgája, osztriga, dió, bab, spárga, melasz, zabpehely. A gyógynövények (teák) közül a csalán tartalmazza a legtöbb vasat. Fontos lenne még a - virágpor (ez a vas mellett a felszívódást segítõ rezet, kobaltot, magnéziumot, ként, fosztfort és káliumot is tartalmaz!) és a - csíráztatott magvak (leginkább a búza, árpa, zab, rozs). Jó az étvágyad? Mert ha vasszegény vagy (tényleg, ez már vérképpel ellenõrzött, megállapított tény?) nem lenne baj... ;) (És még egy érdekesség, ha vaskiegészítésként vas(II)-szulfátot szedsz, E-vitamint veszítesz. (Bonyolult dolgok ezek a vitaminok-ásványianyagok... illetve a szervezetünk. :kv: )

Edited by Ágimam, 2007 november 15. - 17:16.


#158 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 15. - 18:17

Na látod,hozzá sem kellett volna szólnom,Ágimam itt az ász ebben ;) Vagy próbáld meg a növényeket csíra formában!

#159 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 16. - 8:42

Szerencsémre nem velem van baj, hanem az unokaöcsémmel (ami már nem szerencse). Sajnos iszonyatos válogatós, alig eszik meg valamit. A vérvizsgálat mutatta ezt ki. Most 15 éves, éjjel-nappal számítózik, mûanyag kajákat eszik (gyorsétterem, zacskós leves stb.), még a kutyákat se viszi le sétálni, bár szerintem az anyjának kéne jól "s.ggbe rúgni" és leküldeni, mert volt már rá példa, hogy nyûglõdött, hogy ott kellett hagynia a gépet, de a végén jól érezte magát. Sajnos a májat és vizi dolgokat biztos nem eszi meg. Virágport, hogy tudnánk neki adni (15 éves). Tegnap céklát etettünk vele (salátát), de abból is ki kellett szedni a köménymagot, mert úgy már nem eszi meg. (elkényeztetett tudom :() Vitaminkészítmény rábízzuk a dokira, bár a C-vitamin bajt nem okozhat. A többit megpróbáljuk. Még meg hasi ultrahangra is valamikor, amikor idõpontot kap, azt még nem tudom. Köszi a segítséget, azért ha van még valami örülök neki. Szerintem étvágyjavító is kéne neki.

#160 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 16. - 22:42

Vashiányra a vörösbor is hatásos. Naponta fél decit kell belõle meginni.