Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Izlandi pónik


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
99 válasz a témához

#1 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 20. - 21:13

Az izlandi ló tenyésztése 900 körül kezdõdött. Magassága 125-145 cm közötti, súlyra 3-400kg. Az átlag marmagasság kancáknál 136, méneknél 138cm. A legtöbb színben tenyésztik, a legelterjedtebb szín a sárga, a fekete és a pej, de a szürke és a tobiano foltos változatokból is elég sokat találhatunk. Több, mint száz színvariációt találhatunk a fajtában.Felhasználása általában hátaslóként történik, de kocsiban is megállják a helyüket.Több jármódja van, mint az átlagos lovaknak, a hagyományos lépés, ügetés és vágta/galopp mellett az izlandi lovak 2 különleges jármódja a tölt és a poroszka (mindkét különleges jármód megtalálható azért más lófajtáknál is, csak kevésnél - a szerk.). Erejükrõl és kitartásukról híres lovak. Felnõtt ember is nyugodtan lovagolhat rajtuk, de gyerekeknek is kellemes társak. Függetlenek, mégis könnyen kezelhetõek. 6-7 éves koruk körül érnek csak teljesen felnõtt lóvá, de 25-30 éves egyedeket is találhatunk még munkában levõ dolgozó példányok között. Az egészségük nagyon jó, 25-27 évesen még csikózni képesek a kancák.képek:csokiegérfakófeketesárgatarkakocsibanpejtarkamosott sárgapalominoporoszka lábsorrendpejporoszkasárgatöltugrás feletttölt lábsorrendügetészsufafakó (buckskin)az osztrák izlandi lótenyésztõ szövetség honlapja

#2 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 22. - 21:09

Szerintem a tölt németül azt jelenti poroszka, ott sosem hallottam arról, hogy két féle lenne. A képeken is egyformának tûntek.

#3 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 22. - 21:16

Én nem tudom, és ebbõl kifolyólag nem jelent semmit, az, amit írok, de nekem úgy rémlik, hogy a tölt egy gyors lépés-lábsorrendû mozgás, míg a poroszkánál az egyoldali lábpárok egyszerre mozognak.

#4 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 22. - 21:17

A tölt meg a poroszka két külön jármód, a tölt gyakorlatilag piszokgyors lépésütemû mozgás erõs feligazítottsággal, a poroszkáláskor meg az azonos oldali lábak mozognak együtt (a tölt minden nyelven tölt, a poroszkálás asszem németül pass, angolul meg pace, de nem esköszöm meg rá, jusztse. :nem: ) A töltöt minden izlandi tudja, a poroszkálás már bónuszjármód. :)

#5 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 22. - 21:38

Tölt és poroszkálás, a nagyobb vizuális élményre vágyók kedvéért kicsit dinamikusabb variációban is: tölt, poroszkálás.Az izlandiakról egyébként érdemes tudni, hogy azon kívül, hogy rendkívül kényelmesek, jóindulatúak, stb, megvan az a rossz tulajdonságuk, hogy nagyon rosszul tolerálják a hazájuktól eltérõ klímát, és ijesztõen gyakori náluk a nyári ekcéma nevû bõrbetegség, ami sokszor teljesen leamortizálja az állatot. Németországban már szinte egész iparág épült a beteg lovacskák kezelésére, (ekcématakaró, ilyen-olyan kenceficék, spay-k, homeopátiás kutyafülék...), de sok esetben az az egyetlen megoldás, ha visszajuttatják õket az eredeti környezetbe.

Edited by Rosinante, 2005 november 22. - 22:08.


#6 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 22. - 22:07

igen, angolul flying pace, németül pass és valóban két különbözõ jármód.poroszkálni amúgy több fajta is tud még (pl. az ügetõk), versenyt is rendeznek.

#7 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 0:12

És gyorsabbak mint az ügetõk.Kis kekeckedés a színekhez:Az az egérfakó egyszerûen csak fakó. Az egérfakó (grullo) ilyen (vagy ilyen, ha már az izlandiaknál tartunk).A buckskin pedig a valódi fakót jelenti, a képen is ez van. A zsufafakó mosott fakó (izabella), az öröklõdése független a valódi fakótól.Van valahol egy videóm jégen poroszkáló izlandiról de nem találom, pedig nagyon jó :)

#8 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 8:14

az egérfakót elfogadom, de nem javítom, majd végigolvassa a topicot, akit érdekel :pa bucksinbe akkor meg ne kötögess bele. amúgy azt figyelem, vannak átfedések. én így tanultam (mármint hogy zsufa a neve)nekem csak képem van róla, de nagyon ütõs :)

#9 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 23. - 12:46

Itt találtam kettõt, de még találni a honlapon többfelé is.IttisAltavista videó keresõjeItt is van pár

Edited by Zsubaba, 2005 november 23. - 13:03.


#10 arikan

arikan

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 287 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 25. - 11:18

Sziasztok!My Webpage Itt a tudomyány fül alatt, Homoki Diánánál taláhatók dolgok az izlandi lovakról .Õ foglalkozott velük kint. Szerintem õ ért hozzájuk. Van egy jármódséma is ott, amibõl azt lehet kiolvasni, hogy milyenek a jármódok egymásba történõ átjárásai. Na jó ez így nem valami magyaros, de remélem, érthetõ. Izlandon lehet kapni olyan könyvet, ami csak a lovak szineirõl szól. Nem egy kis prospektus..Szerintem lószínileg nem érdemes az angolra hagyatkozni, mert ott is amire izlandiul 25 szín volt, az az angol szerint mind brown. Magyar lószíneket eddig szerintem legjobban Kun Péter gyûjtötte össze Szelek Szárnyán c. mûvében. Ha tudtok még ennél is bõvebbet, írjatok! (hát ez nem valami összefüggõ hozzászólás...) (mind1)Sziasztok!

#11 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 25. - 11:25

offén úgy tudom, hogy a zsufa és az izabellafakó nem ugyanaz. a zsufának fekete a sörénye-farka, az izabelláé pedig szõke (fehér).Legalábbis ismertem két lovat az egyikre zsufát mondtak, másikar izabellafakót és úgy néztek ki, mint ahogy leírtam...

#12 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 25. - 11:30

agrobe, most kerestem utána könyvben, bare jól írta. a zsufa dr. bodó imre szerint a mosott egyik változata, de akkor én ilyet nem láttam, vagy nem tudok róla. mindig úgy mondták a környezetemben, hogy a zsufa az, amit te is leírtál.

#13 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 25. - 11:39

No meg az általam aranypejnek ismert lónak is hasonló színe van, fekete hosszúszõrök és valóban aranyszínû rövidek. Megnéztem az ugrólovaknál Meteort, aki a szerintem zsufafakó, de csak annyit írnak róla színként, hogy fakó.itt van egy izabellafakó:http://images.google...h...num=10&hl%3és ezt találtam:ZSUFA FAKÓKönnyû, homokszínõ alapszõrzet fekete sörénnyel és farokkal. Gyakran van a hátán sötét csík, amelyet szíjaltnak neveznek, s a ló nyakától a farkáig húzódik. A zsufa fakó színe a sárgától az egérszürkéig változik. Bõre fekete. http://www.equidom.h...ges/033_jpg.htmNa akkor most mi vaaan?befejeztem az offolást.

Edited by agrobe, 2005 november 25. - 11:45.


#14 süsümester

süsümester

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 7. - 19:27

vupsz Ezt egy kicsit elhamarkodottan írtam. Csak annyi lett volna hogy aki tud többet errõl a lóról megoszthatná velem is. Érdekelne milyenek a jármódjai, mert eddig csak egyszer ültem benne, akkor is csak rövid ideig

#15 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 15:52

Smester, miben ültél benne? Én inkább a hátukon, szerintem...Hétvégén ültem izlandi pónin. A tanyán lakik a csikójával, és ideje volt mozgatni egy kicsit. Karámban van, de régen nem ült lovas a hátán. Töltöltünk föl s alá ezerrel. Roppan kényelmes háta van.Azt kellene valahogy még megtanulni, hogy hogyan lehet rávenni a lovat a poroszkára (az izlandiak közül sok ló képes erre).

#16 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 16:18

Mi is nem rég vettük ill. cseréltünk egy ilyen lovat, ha érdekel vkit a fejér megyei topicba megtalálja Ficánka nevû vmilyen pónit, nem tom hogy izlandi, vagy welsh-i, mert sütése sincs meg törzslapja sincs. De eléggé dagadt, mert 3 Hektáron egy maga kajálgatott. Futószárazgatjuk, meg van nálam könnyebb barátom, aki fölszokott rá ülni.Hát az ügetés megy rajta, fõleg a tanügetés, az igencsak kényelmes, de a vágtára elég nehéz rávenni, hogy vágtázzon 3 kört, futószáron tud menni többet is. De lehet, hogy sok súly (60 kg) miatt nem, ill. nem tudom. Valakinek akinek van is ilyen, vagy bármilyen pónija az válaszolhatna nekem erre, hogy hogyan vágtázzot vele?

#17 süsümester

süsümester

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 18:21

én vágtáztam vele, bár én csak 60 kg vagyok, de volt ott egy háziasszony aki megvolt simán 80-90 is és õ is csak izlandiakon ült. Ráadásul izlandon csak ez az egy fajta ló van mindenkinek, úgyhogy birnia kell

#18 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 18:55

Deni!Ha talán rácsapnál egyet-kettõt... :dev:

#19 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 19:05

Én csak futószárazom, de majd mondom a barátomnak, hogy pálcát is használjon hozzá. Ezt a pónit úgy cseréltük, de ez mellékletes. Amúgy cuki fekete, a homlokán húzodik lfele eg yfehér csík, nem tudom eldönteni, hogy lámpás, vagy hókás, vagy milyen, de tök jó nagy szõre van. És tök jól nézz ki amikor az én 180 cm marmagasságú lovam mellett áll. Majd már tényleg ideje lesz, hogy készítsek egy honlapot, hogy megtudjam mutatni.Egyébként meg 7-8 éves lehet. Majd akrnánk fedeztetni is, mert tulajdonképpen, a póni fenntartása nem túl mags költségekkel jár, egy kevés szénát kap és nem is kell neki nagy hely. Fabríkáltunk neki a szénásunkba egy kis boxot, de megtud benne prímán fordulni. Kis legelõre meg csak akkor engedjük ki, amikor ott vagyunk. Szerintetk ez nem baj, hogy kb heti 2-szer van kint legelõn?

#20 haha

haha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.050 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 8. - 19:25

Hát.... szerintem lehetne többet is kint... Ha a többiekkel van, akkor kevesebb esélye van annak, hogy megszökik, és még jól is érzi majd magát a többiekkel.

#21 iBIza

iBIza

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.273 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 8:53

Deni,Az izlandiak nem gyenge lovak. A túravezetõnk Izlandon simán volt 100 kg, magas is volt, termetes is, és úgy mentek alatta a lovak, mint a szél.Az izlandiak másik jellegzetes ismérve a tölt jármód. Amelyik ezt nem tudja, az nem is izlandi. Az izlandiak nemigen ügetnek, és nem is nagyon forszírozzák ezt náluk, de azért tudják azt is. Egy igazán jó izlandi ló a tölt jármódot majdnem vágta sebességgel tudja. És vannak "ötütemû" izlandiak, akik képesek a versenyporoszka jármódra.Izlandon rendeznek tölt és poroszka versenyeket is.

#22 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 9. - 9:29

Hát az ügetés megy rajta, fõleg a tanügetés, az igencsak kényelmes, de a vágtára elég nehéz rávenni, hogy vágtázzon 3 kört, futószáron tud menni többet is. De lehet, hogy sok súly (60 kg) miatt nem, ill. nem tudom. Valakinek akinek van is ilyen, vagy bármilyen pónija az válaszolhatna nekem erre, hogy hogyan vágtázzot vele?

Hozzászólás megtekintése

Én is kb. 60 kg vagyok. Robi (Welsh B) velem már ment egyben középvágtában 8 km. Õt nem kell hajtani, inkább nehéz visszafogni. Szereti az "ereszd el a hajam" tempót is.A heti két alkalom a boxon kívül rendkívül kevés, pláne a legelõhöz szokok lovaknak. Lehetõleg minden nap mozgáslehetõséget kell biztosítani számukra. Szükséges a jó keringéshez. Ezek a kisebb termetû, ridegtartásból származó fajták jobb ellátás és mozgáshiány esetén hajlamosak az elhízásra, ami az egészségüknek és a munkavégzõ képességüknek sem használ. Õk pont azért kissebb méretûek, mert szûkös volt az élelem és ezért jól hasznosítanak.

#23 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 18. - 14:48

Deni,Az izlandiak nem gyenge lovak. A túravezetõnk Izlandon simán volt 100 kg, magas is volt, termetes is, és úgy mentek alatta a lovak, mint a szél.Az izlandiak másik jellegzetes ismérve a tölt jármód. Amelyik ezt nem tudja, az nem is izlandi. Az izlandiak nemigen ügetnek, és nem is nagyon forszírozzák ezt náluk, de azért tudják azt is. Egy igazán jó izlandi ló a tölt jármódot majdnem vágta sebességgel tudja. És vannak "ötütemû" izlandiak, akik képesek a versenyporoszka jármódra.Izlandon rendeznek tölt és poroszka versenyeket is.

Hozzászólás megtekintése

Köszi szépen az infót, hát a többi ló közé nem igazán engednénk ki, majd akarnánk fedeztetni, itt a környékünkön van is egy ilyen csõdõr, ha más is akarna, és fejér megyei, az szóljon nekem. (azt hiszem két csõdõrje és egy kancája van jelenleg, de még nem láttam a pónikat)

#24 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 18. - 21:31

Nyáron nézd meg a csõdör szõrét, bõrét.Úgy hallottam nem igazán bírják nálunk a nyári klímát és gyakran kapnak ezért bõrbetegségeket.

#25 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 20. - 22:44

Köszi Ilusta, valaki volt közületek sóskuton, volt egy pár póni, amik nagyon cukik voltak.

Edited by Deni, 2006 február 20. - 22:45.


#26 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 június 6. - 13:44

osztrák izlandi bajnokság

#27 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2007 június 6. - 13:09

Sziasztok! Pont egy éve nem szólt hozzá senki ehhez a topikhoz... Deni: hogy vagytok "vele"? Azóta volt valaki Izlandon? Nekem életem egyik vágya eljutni Izlandra egy lovastúrára, ahol átlovagoljuk keresztben Izlandot. Nagyon király lehet. Ha majd elérhetõ közelbe kerül a terv megvalósítása, ígérem mindenrõl beszámolok...

#28 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 9. - 22:47

Ha Izlandon nem is, de Svédországban jártam, és izlandi lovon mentem töltöt. Baromi kényelmes! Elõször pattogtam a lovacskán, aztán kifigyeltem a kísérõmet, hogy milyen lazán, eleresztve ül, utánoztam, és onnantól már nagy élmény volt. Szinte semmi föl-le mozgás nincs, mégis megy, mint a golyó. Azt mondta a kísérõ, hölgy, hogy abszolút kezdõk sokkal hamarabb megtanulnak ezeken lovagolni, mint a hagyományos fajtákon a könnyûügetést. Ezt el is hiszem. Itt valójában egy kis bátorság és egyensúly érzék kell. A lovacska eleje felemelkedik, a hátulja lesûlyed, mint a motorcsónak, aztán uccu, már rohan is! Aki teheti próbálja ki, érdemes. :yeah:

#29 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 11. - 18:42

Hát igen, azt mi is tapasztaltuk a lovacskáinknál (hucul pacik), hogy egy kezdõ gyakran hamarabb érez rá a tanügetésre és a ló ritmusára, mint a már lovagolni tudók. Szegények gyakran megpróbálnak végig könnyûügetni... Amúgy irigyellek. Mármint jó értelemben.

#30 Godrum

Godrum

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2007 november 14. - 11:04

Izlandon a lovagoltatás úgy zajlik, hogy bejelentkezel, nem kérdeznek semmit, kapsz egy lovat és indultok ki a terepre. A lovak bárkit elviselnek, tudják a dolgukat. Láttam leszállni a buszról komplett német nyugdíjascsoportot, és indultak a 2 órás túrára. Ha soha nem ültél lovon ezekrõl akkor sem esel le, mert a töltben csak utazol. Ezek a túristáknak fenntartott lovak alapjármódban mindig töltben mennek. Ahhoz, hogy át tudd állítani ügetésre, már rendelkezned kell valamennyi lovastudással is, illetve magának a lónak legalább 4 jármódúnak kell lennie. (lépés, tölt, ügetés, vágta). Azért nem csak három, mert azt hiszem nagyon ritkán hiányzik ezeknél a lovaknál a tölt, bár elõfordulhat. Gyakoribb lehet az ügetés hiánya, bár itt a kontinensen ez se gyakori. Ha egy izlandi ló szépen töltöl, akkor olyan mintha kerekeken gurulnál. Ha valaki izlandon akar lovagolni, akkor annak elég mélyen kell a zsebébe nyúlni, mert szerintem az egyik legdrágább ország a világon. Csak 50 eurós egységekben képesek gondolkodni. :)

#31 Red

Red

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 11. - 17:35

sziasztok! nem tudjátok, hogy nálunk lehet-e valahol izlandi pacin lovagolni? esetleg bécs környékén? ps: izlandon történõ lovaglásról jövõre be tudok számolni, ha érdekel valakit. :D

#32 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 11. - 17:46

graz környékén több helyet is tudok mondani, bécs környékén egyet sem.

#33 Godrum

Godrum

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 12. - 14:19

sziasztok!
nem tudjátok, hogy nálunk lehet-e valahol izlandi pacin lovagolni? esetleg bécs környékén?

ps: izlandon történõ lovaglásról jövõre be tudok számolni, ha érdekel valakit. :D



Én tudok ajánlani egy helyet: www.islandpferde.co.at/

Csak izlandit tartanak, de azt sokat. Jellemzõen bértartanak, de oktatni is tudnak. A tulaj világbajnoki helyezett, született izlandi, úgy hogy ért hozzá.
Nem kell átmenni Bécsen, hanem az elkerülõn Linz felé, és Allandnál kell lehajtani az autópályáról. Pestrõl kb 2,5 óra.

Ha izlandon több napos túrán akarsz résztvenni, akkor minél hamarabb foglalj le helyet, mert egy két hónappal a tervezett indulás elõtt már nem sokat válogathatsz.

#34 Godrum

Godrum

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 12. - 18:32

Majd jól megsértõdnek, ha póninak nevezed õket. Ez a jóember pl. aki bajnok, lehet úgy 190 cm, és felül a 100 kg-on.

A lényeges különbség egyébként szerintem nem a jármódjukban, hanem a habitusukban van. Egyszeûen még nem láttam rosszindulatú izlandi lovat. Ezt a szakirodalom is alátámasztja. Ezért mernek ezekkel a jószágokkal már akár az elsõ alkalommal terepre vinni akár kezdõket is. Ment elõttem egy osztrák fazon izlandon, nem húzta meg eléggé a hevedert és egyszerûen lefordult oldalra, az egyik kezén támaszkodva a földön. A ló pedig csak megállt és nézett, hogy most mi van.

Szerintem például gyereklovagoltatásra ezek a lovak a legalkalmasabbak, csak kicsit drágák.


Na én kiváncsi voltam ezekre a kis gyorsléptüekre, nagyon jó a honlap, s a lovak, hát nem is tudom...imádom a pónikat, de ezek a meselelovak, le vagyok nyûgözve!



#35 Godrum

Godrum

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 12. - 21:16

Nekem nem tünik drágának a kért ár, egy fajtatiszta, közép méretû, igénytelen, jól lovagólható, kedves jószágról beszélünk. Akinek igazi ló kell annak ára van.


Én egyetértek veled, de valószínûleg többen lesznek akik nem. Egy jól használható hobby izlandi kb. 5 ezer eurónál kezdõdik. Ez nyereggel, felszereléssel együtt cirka 1,5 M Ft-ra jön ki.
Az árnál viszont figyelembe kell venni, hogy ezeket csak ötéves koruk után fogják munkára.
A tartási költségeik sokkal alacsonyabbak mint a nagy lovaknál.

Szerintem egyébként a legjobb vétel. :)

Edited by Godrum, 2007 december 12. - 21:16.


#36 Red

Red

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 13. - 9:28

köszi az oldalt, megnéztem. :) grácban 1 hónapja voltam, tudom, hogy ott sok "islandpferdehof" van, csak roppant messze van. :( akkor ezek szerint nálunk nincs semmi lehetõség, ugye?

#37 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 13. - 9:44

de, a 8as úton, körmend után :D onnan meg már csak 60 km graz (ez a grác fájt azért).

#38 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 13. - 10:00

(erre céloztam, hogy körmend után van)

#39 Red

Red

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 9 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 13. - 11:46

Pinkamindszenten Verena Hugeneck, és Herr Baumkircher Robert tart vagy 120 db. izlandit, köztük a 2003-as év világbajnok ménjével.


köszi így már könnyebb lesz keresni gugliban!

unicorn, azért heti szinten kiruccanni oda, pláne vonattal egy tizesért és 5 óra zötykölõdéssel elég durva, kocsim meg nincs. az írásmódot meg ne kritizáld, minden magyr nyelvû hivatalos oldalon is így írják, sõt stájerország (bocs, steiermark. :) ) oldalának magyar változatán is: link. :P

#40 Godrum

Godrum

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 14 hozzászólás

Közzétéve 2007 december 13. - 12:06

Pinkamindszenten szerintem nem lehet lovagolni. Ott gyakorlatilag az osztrákok csikóit tartják cirka 5 éves korukig. Egyébként lepusztultabb lovas helyet kevés helyen találnál e kis hazában. ( bár én két éve voltam ott) Kocsi nélkül nem könnyû, én az egyik Graz melletti tenyésztõt gps-sel is alig találtam meg. Legközelebb szerintem az általam ajánlott Forsthof van, és nekik van fedelesük is, de kocsi nélkül az se megy. Ha minden jól megy, jövõ nyáron talán nálunk is nyílik egy islandpferdehof.