Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Atv


  • Please log in to reply
2236 válasz a témához

#81 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 21. - 20:46

Közlöm minden kedves és kedvetlen érdeklõdõvel, hogy véleményemet nem elõítéletekbõl, hanem tapasztalatok nem is oly rövidke sorából, szép lassacskán szereztem. (Egyébként meg gyõzött a rossznyavaja! ;o)

#82 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 21. - 20:53

Filly!Azt írtam, hogy "az atv ellenesek jó része..."Te ezek szerint a rossz része vagy, nálad nem elõítéletet tapasztalok, hanem csökönyös kitartást a véleményed mellett. De mint már többször írtam, szerintem te értesz a lovakhoz, véleményedet elfogadom és tiszteletben tartom. Noha nem osztom. De ez legyen mindkettõnk legnagyobb baja.

#83 zsezse

zsezse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 21. - 21:20

Az igaz ugyan, hogy én nem értek a lovakhoz, de a véleményem akkor is szilárd tapasztalatokon nyugszik, legyen az az enyém vagy az ismerõseimé.De gondolom létezik tapasztalatokon nem nyugvó jó vélemény is? :))

#84 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 21. - 21:25

bocsika, de én sem a levegõbõl vettem a véleményemet, Igaz, nem olyan sok atv-t ismertem közelrõl mint Ti, de sajna nekem csak a selejtje jutott....:)

#85 Adrienne

Adrienne

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 22. - 11:06

Kedves Sheriff!Tulajdonképpen beszédesek azok a számok, amiket írtál. Ennyire nem vagyok tisztában a nekik adott juttatásokkal, és az egyéb anyagi jellegû dolgokkal. Tudom, hogy pénz beszél, de egy ménesben akkor sem kellene, hogy olyan emberek dolgozzanak, akik csak annyit hajlandóak csinálni, amennyit megfizetnek nekik. Voltam pár éve Erdélyben a Dálnoki Lipicai Ménesben. Nos, ott egy lovász annyi pénzt kap, amibõl 30 db kenyeret nem tud megvenni. Mégis tiszták voltak az istállók, és a lovak nagy része ápolt, jól táplált.(Oké, a legelõre járó csikók között nem egy lesántult, tönkrement lábú volt, de ez teljes mértékben a részeges, nemtörõdöm állatorvos hibája). Nem akarom azt mondani, hogy dolgozza magát hülyére mindenki ingyé, de ha oda ment, valahol felelõsséget kell éreznie a keze alatt lévõ jószágokért, és nem rokkanna bele, ha néha egy órával tovább maradna a kezében a vasvilla, vagy megfogná a seprût kocsmába járás helyett. Ja, és még valami a féregtelenítéssel kapcsolatban. Ki mondta, hogy csak a legdrágább szert lehet adni? Megfelelõ istálló-, és legelõhigiénia mellett elég egy sokkal keskenyebb spektrumú, olcsóbb készítmény, és csak a csikóknak kell komolyabb kúra 1, max. 2 éves korukig. Már ne haragudj, de az én véleményem az, hogy nem lehet ilyen komoly (genetkai, eszmei, anyagi) értéket képviselõ lovakat (de semmilyen állatot) "nem megfelelõ" körülmények között tartani. Lehet, hogy naiv vagyok, de kitalálták már a lobbizást, ilyesmit, és nem hiszem el, hogy nem lehet pénzt szerezni egy-egy fontosabb beruházáshoz. Vagy minden csak kapcsolatokon múlik? És senkinek nincs használható?Tudjátok, nem értek a dolog politikai részéhez, de senkinek nem lehet kifizetõdõ, ha az állatok elhanyagoltak, mert nem lehet eladni õket, nem fognak jól futni a pályán, és csak a pénzt nyelik. Tipikusan magyar az egész. Azután meg azt sem értem, hogy akkor mivégre az állattenyésztõk munkája, akik jó lovakat akarnak "elõállítani", ha utána a csikók a genetikai képességeiket az optimálisnál jóval gyengébb körülmények miatt nem fogják tudni soha kibontakoztatni. Ja, és igaz, hogy a legelõ egészséges dolog, de törõdnek azzal, hogy augusztusra szinte mindig kisül, és akkor a lovak naphosszat éhesen bóklásznak a tûzõ napon? Nem akarok ítélkezni, távol álljon tõlem. Én csak nagyon szomorú vagyok, ha ilyen dolgokat látok. Ezek az állatok többet érdemelnének. Aztán meg ha hirtelen én lennék a ménesvezetõ, nem biztos, hogy jobban tudnám csinálni...de mindent megtennék, az hétszentség. Kerteskõn 2 éve voltam, és akkor még szuper hely volt...banyek, észre sem vesszük (veszem), és ménesek tûnnek el. Ami bíztató, hogy van néhány ügyes magántenyésztõ, akik jó esetben fel fogják futtatni a magyar atv-tenyésztést. De az állami lovaknak ettõl nem lesz jobb sorsuk.

#86 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 22. - 12:45

Sziasztok megint. Azt hiszem a lényeg valahol ott lehet, hogy az atv-k jelentõs hányada a févérekétõl eltérõ lovaglást illetve bánásmódot igényel, de ha ezt egyszer megtanultad jól használható. Természetesen ebben a fajtában is elõfordulhatnak kiemelkedõen nehezen kezelhetõ lovak, de nem hiszem, hogy több mint más fajtáknál. Én pl. eddig 3 gidránt lovagoltam hosszabb rövidebb ideig egyik lököttebb volt mint a másik mégsem gondolom, hogy mind azok.

#87 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 22. - 12:50

Isten vagy, Mandula, meghajlok elõtted ;o)

#88 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 23. - 5:37

Adrienn!Nem akarsz ítélkezni, írod, s közben keményen azt teszed. Dióspusztán a legelõk állapota teljesen kielégítõ volt. Sehol semmi gaz. Igaz lótrágya volt a fûben, de az sem annyi, ami arra utalna, hogy soha nem szedik össze. Ha csak egy kicsit is értesz a legelõ kezeléséhez nyilvánvaló, hogy azokat a legelõket kezelik. Naná, hogy kiég augusztusra a fû. Magyarországon vagyunk és nem az Alpokban. Tudod te mennyibe kerülne az öntözõberendezés és aztán maga az öntözés? Amikor ítéletet mondasz, ne csak a szívedre hallgass, az eszedre is. Szerintem neked nagyon kevés a tényleges információd ahhoz, hogy nyugodt szívvel bíráld õket. Igaz nekem meg ahhoz kevés, hogy teljes meggyõzõdéssel védjem õket. Láttam olyan dolgokat, amik nem tetszettek. Ezeket le is írtam. Ezek tények. De a tények mellé bírálatot csak akkor kanyarítok, ha van elképzelésem arról, hogy mit csinálnék másként. Ott találkozik a véleményünk, hogy bizonyos dolgok nem pénz kérdései. Ezekkel a lehetõségekkel nem élni hiba. Ilyen pl. az, hogy hogyan vezetnek fel egy aladásra szánt lovat. Ennek semmi köze a pénzhez, ez kultúra és üzleti érzék kérdése egyszerre. Az általam emlegetett ráckevei cigány lókupes agyonverné a lovászát, ha lekefélés, patakaparás nélkül vezetne ki lovat vevõ elé.A vevõ várjon 1-2 percet. Ha meg tudom elõre, hogy jön, akkor felkészülök. Lemosom a lovat, kifésülöm, stb. S ezzel nem becsapom a vevõt, nem jobb színben tüntetem fel a lovat a valóságosnál, hanem megadom a módját. Lehetõséget biztosítok arra, hogy érdemi elbírálást végezhessen.Igazad van, nem csak a legdrágább féregtelenítés jó. De abban nem értek egyet, hogy csak a csikókat kell kezelni. Ha egyetlen egyedet kihagysz, szerintem hamarosan visszafertõzi a legelõn az összes többit.Írd már le, hogy mit láttál ott, ami ennyire taszító számodra. A legelõk mérete és állapota szerintem szinte ideális. A boxokban kifogástalan minõségû és Tatteros számára pl. meghökkentõen bõ mennyiségû szalma volt. A lovak körme volt valóban nagyon elhanyagolt, s láttunk egy-két lestrapáltnak tûnõ, sánta egyedet is. Az udvarokon nem láttunk szemetet, sõt gazt se nagyon. Szerintem nem olyan rossz ott a helyzet, mint ahogy lefested.Egyébként Dióspuszta az ÁPV Rt kezébe kerül(t). A ménes elsõ számú vezetõje FIDESZ kötõdésû, kiváló politikai kapcsolatokkal rendelkezõ ember, mint azt legutóbbi ottjártunkkor a ménesvezetõ (nem õ az igazgató) kérdésemre elmesélte. (Nem csak lovat venni mentünk, de érdeklõdtem is a ménes jelenlegi helyzetésrõl.) Vannak terveik és elképzeléseik is. Majd meglátjuk mire jutnak. Felvirágzásra nem igen számítok, ilyen nagy ménes nagy veszteségforrás. Kérdés mennyire van szüksége a magyar lovas társadalomnak Dióspusztára? Mit tud adni, amit a kisebb, kevesebb veszteséget termelõ (ezért szerelembõl is fenntartható) vagy éppen nyereséges magántenyészetek nem? Tartok tõle, hogyha nem találja meg a helyét, akkor elõbb-utóbb Kerteskõ sorsára jut. Szerintem egyébként a megismert terveik (újra az atv tenyésztés fellegvárává válni, Bécsben és Pozsnyban versenyeztetni a lovakat, stb.) nem lesznek elegendõek ennek a sorsnak az elkerüléséhez. De ez magánvélemény. Nem ismerem a körülményeket, nem láttam a mérlegbeszámolójukat, nem ismerem a gazdálkodásukat.

#89 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 23. - 16:35

Szia Filly! Bocs, ha nagyon okoska voltam. Nem állt szándékomban osztani az észt:) Csak igen rosszul esik, ha általánosságában mondanak rosszat atv-krõl...

#90 Appaloosa

Appaloosa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 24. - 19:28

Szia mindenkinek!Bár már mindent kivettetek a témából, amit csak lehetett, azért én is hozzátenném a magamét. Tavasszal jött hozzánk két angol telivér kanca. Mindkettõ a versenypályáról. Az egyik maga volt a megtestesült álom, bár kicsit ideges volt, mikor elõször kivittük a számára idegen lovaink közé. A másik volt a lovarda réme. A lépés nevû jármódot sajnos nem ismerte, az ügetést is csak oldalazva és kedélyesen bakolgatva közben. Felszállni csak úgy lehetett rá, ha valaki megfogta a szárat, kicsi Minejeva rohant körbe-körbe, az ember lánya pedig vett egy nagy levegõt, még nagyobb lendületet és felugrott. Aztán vagy eltalálta vagy nem. Ha már fent voltál rajta, ötletek áradata zúdult rád, okítván arra, hogy ha te paci lennél, és el akarnál szaladni, de nem hagynák, hogyan tedd le az akadályozót. Nos, kikaptam a drágát egy alkalommal, mikor terepre mentünk. A sztorihoz hozzátartozik, hogy akkor még két frissen betört ló (egy nóniusz, és Bai szíve csücske) is velünk tartott, elsõ alkalommal menvén terepre. A sor lépdelt szép lassú sétában, kivéve minket (Mini és én), mert a kis édes hol bakolt, hol ágaskodott, nem azért, hogy ledobjon, csak tudomásomra hozta, hogy így soha nem leszünk elsõk, jobb lenne tépni. Mikor ez nem jött be, hátrálni kezdett, szélsebesen. Az elõreléptetéssel kapcsolatos tudományom csõdöt mondott (tán nem olvasta a könyvek idevágó fejezeteit...), annyit tudtam elérni, hogy egyre szûkülõ körökben táncolt a búzatábla kellõs közepén. És így ment ez másfél órán keresztül. Konokul küzdöttünk egymással egész terep alatt, amiben minden volt, kezdve a pocsolyával, folytatva a töltéssel, megkoronázva a kiönzött folyóban való gázolással. Rendesen leizzasztottuk egymást, alig bírtam megállni a lábamon, mikor visszaértünk. Két hét múlva újra megkaptam õt, lefehéredtem persze bokáig. Nem fogjátok elhinni. Felszálltam rá, anélkül, hogy kergetnem kellett volna elõtte, terepen pedig maga volt az álom. Pöccintésre gyorsabb jármódra váltott, egy finom húzásra lassított. Azóta is ilyen, kedves, barátságos.A sztori része még a vele érkezett másik atv, aki olyan nyugis volt. Nos, õ réjött, hogy milyen buli ágaskodni, és onnan a két hátsó lábán ugrálni felfelé az égbe. A tesómat gyors egymásutánban négyszer tette le így. Negyedszerre a tesóm a képére érkezett, és egy vízimalmot el lehetett volna hajtani az orrából ömlõ vérrel. Ezután határozott úgy a vezetõnk, hogy ez a ló nem jön a lovastáborba.Hát, ennyi lennék. De mivel Bai belém bújtatta a kisördögöt, megsúgnám, hogy az én imádottam egy tündéri, okos kis appaloosa...Appaloosa

#91 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 24. - 19:43

Apropó atv meg hátrálás.Taki paca a szarvasi felvonuláson adta elõ magát. Amyg ment a menet még aránylag minden rendben volt. Bár néha nyiltszini tapsot kaptunk egy kis helybenvágtáért, akciós ügetésért. De sajnos néha megakadt a menet. Ekkor kezdõdött a hiszti. Kifordult a sorból, hátrál. Egyszer sikeresen derékszögben hátrafelé beparkoltunk két autó közé. Egy alkalommal éppen háttal álltunk a sor mellett amikor az elindult. Taki megy szépen velük hátrafelé. Próbált volna megfordulni, de én nem engedtem. Mondom, ha ilyen hüly vagy, akkor most dolgozz! :) Egy nézõ meg is kérdezte: Mi ez rák vagy ló? :))

#92 zsezse

zsezse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 24. - 23:24

Szia Kund!Forkie említette, hogy találkoztál a túrán egy igen gyors lábú Furi kancával? Volt valami verseny is talán? :)))Na nem piszkálódni akarok, csak szept. 9-én megyünk megnézni. Tényleg olyan szép és gyors, mint amilyennek mondják?

#93 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 25. - 13:11

Szia Mandula!Szerintem Te mondtad ki az igazságot (mármint higy mindenféle-fajta lóban lehet ilyen is, olyan is). Más: most jöttem haza Fertõdrõl, és nyaralás lévén elmentünk Nagycenkre is, ahol természetesen a ménest sem hagytuk ki. Nagyon szép Shagya arabokat, holland, magyar sportlovakat meg gidránokat láttunk, de a legmélyebb benyomást egy gyönyörû magyar hidegvérû tenyészmén tette ránk, a páromra is, pedig õ nem lóbolond (-inkább lóerõ :) ). Viszont amit sérelmezett, hogy ez a gyönyörû állat sok társával egyetemben egy szûk állásba volt kötve, és ott kellett állnia egész nap. Hát, erre én sem tudtam mit mondani, mert az udvarban levõ két "karámon" kívül nem láttam mást, de ez nem jelenti, azt, hogy tényleg nincs. Tudtok errõl valamit?Szilvásváradon is csalódás volt számomra, hogy nem láttam azokat a nagy legelõket, amiket úgy elképzel az ember, ha egy állami ménesbirtokra gondol, ahol a csikók gondtalanul szaladgálnak anyjuk mellett. Ha ebben is tévedek, akkor bocsi!Zsu

#94 Adrienne

Adrienne

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 25. - 16:57

Kedves Sheriff!Nem offolnám szét egy magánvitával a topicot. Bár kicsit furcsa, hogy elõször nem tetszik a köves udvar, meg az elhanyagolt paták, és az adásvételi kultúráról sem nyilatkoztál elismeréssel, utána meg felcsapsz védõszentnek. A féregtelenítéssel kapcsolatban is félreértettél valamit: én azt mondtam, hogy a drága, széles spektrumú Equalan a csikóknak kell, amásodik-harmadik évtõl megfelel pl. a Palo gél, vagy a hatóanyagcsoportba tartozó készítmények egyike. Ami meg a körülményeket illeti, azt hittem, Európába tartunk... De nem részletezem, mint írtad, majd történik valami. Majd odafigyelek. Mindenesetre nem tesz boldoggá, hogy sokat kell még fejlõdni, amíg azt a szintet elérjük, amit Széchenyi apánk hajdan megvalósított.

#95 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 25. - 21:52

A magánviták nagyon egészségesek. Aki nem vesz benne részt az rendszerint remekül szórakozik. Én meg még jobban, ha benne vagyok.Sajnos én ilyen ellentmondásoktól hemzsegõ alak vagyok. Ha azt mondod fekete, képviselem a fehéret. Ha azt mondod fehér, védem a feketét. Fúj, rasszista!!!Az ebben a szép, hogy pl. Dióspusztával kapcsolatban azt hiszem mindkét oldalon állhatok nyugodtan. Amit mondtam, az igaz. Pro és kontra egyaránt. Ez a szép és egyben ijesztõ az életben. Mindig mindennek két oldala van. Néha meg három. Aztán meg jön a negyedik dimenzió. Jajj, csak valahogy kikeveredjek ebbõl a hozzászólásból!

#96 Tatteros

Tatteros

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 170 hozzászólás

Közzétéve 2001 augusztus 29. - 14:28

Lépcsõházi gondolatok Dióspusztáról!1.Mivel hosszú ideje "szolgáltatói " oldalon dolgozom, rám mindig nagy hatással van a FOGADJISTEN. Mikor megjöttünk, bár be voltunk jelentve (igaz kicsit korábban jöttünk) a ménesgazda egy külföldivel kolbászolt valahol, de jó idõbe tellett, mig megtalálták a második vonalat, aki kalauzolna minket. Végig az volt az érzésem, hogy "na mehetnétek már " járt a figura agyában.2. A nagy karámban megmutatott csikós kancák egyszerüen siralmasak voltak. A patájuk szétcseszve, és volt olyan csikó, Sheriff szavaival élve, amelyik tényleg golyóérett volt. A karámban bõven volt trágya, és tele volt kõvel, ezt a paták is mutatták.3. A második karámban,ahol néhány jó ló is volt, amit tévedésbõl mutattak, a lovak, mikor a kisérõ kinyitotta a lajt kocsi csapját, vadul tülekedtek a vizért.Ebbõl hatalmasw észtorna után arra következtettem, hogy nincs mindig vizük, csak akkor, ha arra szédeleg valaki, és kinyitja a csapot.4.A boxokban szép rend volt, tényleg ugy alá volt almozva, hogy a pacik háromnegyed méter szalmában álltak. Mivel az egész környezet hihetetlenül elhanyagolt volt, az ereszek lógtak, a tetõ helyenként lyukas, a vakolat mállik, ez olyan ellentétes volt, hogy azt éreztem, ez egy "Potyemkin istálló"ide hozzák a vevõket.5.Az alatt a néhány óra alatt, mig ott voltunk, élõ lovászt, istállófiút nem láttam.Szerintem munkaerõ hiánnyal küzdenek.Meg pénzhiánnyal.Meg hozzáállás gondokkal.Mentségükre legyen mondva, hogy a magyar méneseket már annyiszor átszervezték, és annyi tiportagyú hülye ült ott vezetõi székben, hogy az a csoda, ha van ott még élõ szakember, aki a sok baromság láttán nem ugrott kútba, vagy szúrta tökön magát.T.PS. Melyik oldalon is vagyok? Fehér, fekete?T.

#97 Adrienne

Adrienne

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 1. - 10:08

Halihó!Már kezdtem aggódni, hogy még el sem kezdtem "beilleszkedni" közétek, máris ki vagyok nyomva az alaptalan(?) vádjaim és ítéleteim miatt. Azért kösz, hogy kaptam valamiféle felmentést!!!Tényleg nem akartam bunkó lenni...de így sikerült.Már 2 hete vagyok kórházban (most kicsit kiszöktem), és 1 hónapja nem láttam élõ lovat!!! Sheriff, ha meggyógyulok, elnézhetnék Silveradóba? Írtál valami Charlie nevû ugrálógéprõl, én meg már évek óta csak a vidámpark mûbikáján tudok rodeózni...????

#98 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 1. - 20:56

Gyere! 3 hete nem látott embert. De lehet, hogy mire jössz, lesz vadabb is.

#99 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 6. - 12:14

ATV rajongók figyelem! Már két lovasújságban is láttam egy hirdetést, hogy a tulaj gyermekvállalás miatt átadni a lovacskáját, ami mellesleg egy ATV, nagyon szelíd, jól lovagolt, terepen élénk és gyors. Nézzétek csak meg a hirdetést, szerintem tök jó (annak aki szereti ezt a fajtát ;o).

#100 Gyalogmongol

Gyalogmongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 104 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 6. - 12:53

Zapolyka!Megjelenés után 2 órával elment a paca.De a többi jó lóval is így jártam.Telepapíros arab telivér kanca 240 000-ért.Még a hirdetés sem jelent meg, hûlt helye volt.Nem bírom már saját ló nélkül, ezért vadászom a hirdetéseket.Kínálták Akito-t is, de nekem õ lassú. :)))Láttátok a hétvégi díjakat?

#101 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 6. - 13:18

Mongol!Nálunk most árulnak egy 4 éves fekete telivér félvér kancát. (a tulaj szerint túl telivéres)Amúgy az alkata is olyan.Ha minden igaz jó papírjai vannak. Lovagolják, de nem szeretik, nem bírnak vele, kicsit önfejû, makacs. Ha elboldogulsz vele, és érdekel meg tudom adni a tulaj számát. (ára:200-250?)

#102 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 6. - 13:19

még valami, úgy emlékszem nyereghelyen sütött.

#103 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 6. - 13:35

Ilusta,milyen az a "teliver felver"? :))))))))))))))

#104 Gyalogmongol

Gyalogmongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 104 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 6. - 13:48

Hogy-hogy milyen!?Két lába van és nagyon vérzik !

#105 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 6. - 14:36

Szóval ti is szoktátok az "eladó lovak" hirdetéseket böngészni ;o) Aszittem csak én csorgatom a nyálam a hirdetések felett hónapról-hónapra.

#106 Gyalogmongol

Gyalogmongol

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 104 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 6. - 15:51

Cak akinek nincsen lova :(((

#107 Tatteros

Tatteros

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 170 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 6. - 17:30

Ilusta!Add meg nekem lécci a telivér félvér elérhetõségét.(Hely, cim, tulaj neve, telefonja.) Vagy itt, vagy emailon. Köszi.T

#108 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 7. - 11:44

jól van naaaaa!Félvér telivér, vagy síma félvér nem mindegy? :))Tatteros!Szóval tegnap közelebbrõl is megnéztem. Nyereghelyen sütött, nóniuszra van lesütve. De mondom, úgy néz ki mint egy angol telivér, viselkedése is olyan. 4 éves kanca.Megnézhetõ: Külsõ Bécsi út Daewoo szervíz balra, utána elsõ utca balra (jól látható kék trabant rajta sárga betûkkel, hogy autómosó, kozmetika, na ott be a Bécsirõl balra)onnan látni a karámokat, az mellett jobbra fordulva végig és a szalmabálák mellett megint jobbra. Ma a tulaj biztos kint lesz, mert edzés lesz és mostanában azon a lovon ül idomítás végett.Ha ma neked nem jó, akkor este megszerzem a számát.Ha igaz (de ez még nem biztos,) ennyiért lesz egy másik pac is eladó)Ha érdekel azt is megnézheted.

#109 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2001 szeptember 7. - 11:47

a lényeget is elfelejtettem, du. 6 körül van az edzés és egyebek.

#110 vadaszgoreny

vadaszgoreny

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 70 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 15. - 8:38

Meggyes!Nem akarom tovább offolni a Keres-Kínál topicot, ezért itt válaszolok.4 évig versenyzett az a 8 éves atv.

#111 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 24. - 20:10

Meggyes!Én is azért jöttem ide, amiért a fenti hozzászóló: menj ki a Tatiba a bérloviba, ott láthatsz egy 23 éves telivért, aki futott a galoppon, aztán öttusázott, és még mindig itt van. Igaz, hogy gerincferdüléses, és ezt elismerem, valszeg a galoppnak köszönheti, de ha vasárnap mész, és véletlenül szabadon engedve találod, azt hiheted rá, hogy egy csikó, úgy fog viselkedni. De a boxban is látszik, hogy nem egy besavanyodott eset. Oldalakat lehetne írni róla, de nem itt és nem most...A másik élõ példa ugyanott van, a már emlegetett Köki, õ 18 éves, ugyanolyan múlttal büszkélkedik, mint a fent említett Apacs. Akik ismerték a galoppon, azt mondják, jól futott. Neki az égvilágon semmi baja nincs, se a lábával, se mással. Róla is tudnék írni rengeteget...Persze ez nem azt jelenti, hogy nincs igazad, de azért szép számmal vannak kivételek is.Üdv: Zsu

#112 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 11:27

Apacs még mindig kilógatja a nyelvét ügetés közben? Mindig attól féltem, hogy elharapja. Hozzá fûzõdik egy látványos esés is, amire emlékszem. Még negyon kezdõként gyakran ott maradtam, figyelni a többieket, mert abból is rengeteget lehet tanulni. Jártak oda mûszaki egyetemisták is, tesióra ürügyén. Volt köztük egy filmsztár külsejû, ki, ha én nem típusú srác is. Na, õt rakta le Apacs úgy, hogy fél órát himbálózott a nyakán, mielõtt el tudta dönteni, hogy tud végre leesni, aztán akkorát nyekkent, hogy majd beszakadt a porond alatta! (Ritkán nevetek más baján, de ezt a fickót nem igazán tudtam sajnálni.)

#113 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 11:33

Tegnap kicsit megkésve olvastam a Lovas Élet maradék oldalait és meglepõdtem.Egy nagyon híres QH (Wimpy) ménnek mindkét nagyapja ugyanaz(!!) az ATV mén volt! :)

#114 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 október 25. - 12:14

KundK: Ez tényleg érdekes! Nem vérfertõzés? Posted ImageAdrienn: Igen, Papi még mindig lógatja a nyelvét! És a nyaklehajtós trükk is megy neki! A nyáron akkorát zúgtam így róla, mint egy ház!Egyszer egy nagyon ügyes lányt akartak ráültetni, mert éppen nem maradt a rakoncátlanabb lovakból neki. Õ teljesen ledöbbent, és elég savanyú arccal kérdezte: "Erre üljek? Dehát ez nem is megy, lassított felvétel!" Aztán vágtában megmutatta neki Api, mi is az a sebesség (úgy kellett kapaszkodnia), és jókedvében vele is kipróbálta ezt trükköt. A lány viszont tényleg nagyon jó lovas, és leesés helyett ösztönösen visszarántotta a ló fejét. Azt az meglepõdött arcot nem felejtem el soha, amit akkor a kisöreg vágott! Ebbõl rájött, hogy végre igazi lovassal van dolga és gyönyörûen dolgozott tovább. Posted Image

#115 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 13. - 11:34

Egy újabb (számomra legalábbis) érdekesség az angol telivérekkel kapcsolatban!Amit most ide bekopizok, az részlet a Lovas Nemzet aktuális számának egy cikkjébõl, amelyben a magyar lovastusa helyzetét értékeli Prutkay Zoltán szövetségi kapitány, a következõket is õ mondta:"A világ military lovainak jelentõs része magasan telivérezett vérhányadú egyed. (...) A telivérek tenyésztésének több évszázados alapelve a teljesítmény, a gyorsaság, az állóképesség, a kitartás és a magas szervezeti szilárdság. Ezeket a lovakat elõbb síkversenyen, majd gát- és akadálypályákon próbálják ki. Az ottani követelmények sokban hasonlítanak a military tereppályán fellépõ sokrétû igénybevételre. Bonyolítja a kiképzésüket, hogy a telivér csak jó lovas irányításában mutatja meg képességeit. Ennek oka abban keresendõ, hogy ezek a lovak 3-4 éves galoppversenyzõi múlttal rendelkeznek érkezésükkor. Abban a sportban egészen másképp lovagolják õket. Versenyzõinknek ezeket a lovakat elõbb át kell lovagolniuk, hogy az ugrósportokban, a díjlovaglásban használhatók legyenek. Próbálkoztak avval is, hogy nyers csikókat rögtön militaryra neveljenek, de rendkívül csekély eredményt értek el. A telivér életeleme a verseny és a futás. Az a csikó, amelyik másfél, a ménesben eltöltött év után nem kezd versenyezni, soha nem éri el a rendszeres versenyzéshez szükséges kondicionális megbízhatóságot és küzdõképességet, amit elvárunk tõle."Mit gondoltok?[ 13 December 2001: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]



#116 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 13. - 11:51

Asszem ehhez nincs mit hozzászólni.Ez egy ilyen fajta ló. Erre szelektálják 400 éve. Így mûködik. És ami a fõ, így szeretjük! Posted Image

#117 mandula

mandula

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 445 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 13. - 13:50

Az állítást nem kérdõjelezném meg.Ami érdekesebb, hogy nekem az is kiderül ebbõl az írásból, hogy csikókorátol hagyományosan lovagolt, vagy átlovagolt atv lehet teljesen "normális".Sõt az atv csõdöröknél(nem kettõnél)azt figyeltem meg, ha valaki nyugodt kézzel és üléssel lovagolja õket 1-2 hónapig, akkor még ellustulni is hajlamosak lehetnek. Posted Image Hosszú szár, kiboríthatatlan nyugalom, és egyszer csak rádöbbensz, néha már hajtós az állat.

#118 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 13. - 14:28

Nekem ebbõl az írásból az derült ki, bár laikus vagyok, de mégis, logikusan végiggondolva: az az atv hülye lesz, amelyikkel úgy bánnak, hogy az legyen. Annak megy tönkre a lába meg az idegrendszere a galopp után, amelyikkel úgy bánnak. Nem tudom normálisan megfogalmazni, de ezt is ugyanúgy el lehet rontani, mint bármelyik lófajtát, csak talán könnyebb, mert ahogy a cikk is írja, több, másfajta hozzáértés kell hozzá. De ha ezt figyelembe veszi valaki, akkor akár a galoppon, akár versenyzésre, akár hobbi célokra használja, jó lovat kaphat. Tehát nem a ló fajtájával van a baj, hanem az emberrel, aki nem tartja szem elõtt az õ különleges igényeit, de ez bármely más fajtára is igaz.

#119 calypsoo

calypsoo

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.080 hozzászólás

Közzétéve 2001 december 13. - 20:00

Hello!Én eddig szerencsére csak tök normális atv-kel volt dolgom.Nálunk is járt Zsejkepusztán egy atv kanca egyenesen a galoppról jött csak nagyon sovány volt, de amint több zabot kapott teljesen megõrült Posted Image Kellett neki 4-5 hónap amíg lenyugodott, és most a gazdájával a legnagyobb békében vannak meg Posted Image (ja a gazdija egy 13 éves lány, aki eléggé csekély lovastudással rendelkezik, ennek ellenére tök jól megvannak)A másik ló egy mén, csak a gazdáját ismerem, de jól bevásárolt a lóval, mert nagyon rogyott az egyik eleje (galopp-ló volt). De mén létére tök normális, ágaskodni nem szokott, nagyon nyugodt (a színét pedig imádom, ugyanis sárga Posted Image :D )

#120 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 15. - 21:43

Na végre! Jó sokat kellett turkálnom, mire meglett ez a topik Posted Image Olvassátok el a legfrissebb (2002. január-február) Millenniumi Országjáróban a cikket Kállai Pálról! Off: van még ebben a számban a magyar agárról is egy jó írás!