Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Védjük a környezetet!


  • Please log in to reply
1065 válasz a témához

#801 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.306 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 5. - 20:11

...hát erre "tetszik"-et nem lehet nyomni - inkább szomorúan, kicsit el is keseredve egyetérteni...



#802 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.569 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 5. - 23:30

Most van egy lehetőség újragondolni, újratervezni, egy kis reboot-t csinálni. Sajnos a tapasztalatok alapján kicsi a remény. Nálunk '90-ben volt rá egy rendkívüli alkalom, de nem éltünk vele. Időnként a természet (akár az emberi) megteszi.



#803 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.569 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 5. - 23:46

Egy retrovírussal (FKV) is volt lehetőségünk új irányt venni, de akkor sem éltünk az alkalommal.



#804 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.569 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 7. - 6:59

Soha nem volt akkora napenergia-termelés Magyarországon, mint a hétvégén

#805 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.569 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 7. - 11:50

"...  itt a történelmi pillanat, most kell változtatni..."



#806 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 7. - 18:52

Ez egyfelől jó hír. Másfelől meg... Gyakorlatilag egy paksi reaktort vissza kellett venni majdnem 50 %-ot. Az állítólag nem praktikus. Itt jön be a politika, hogy ezt mégis ünnepeljük. Amit Pakson vesztettünk pénzben, az nem számít. :D

Nem beszéljünk arról, hogy itt áramtermelésről esik szó, amit, hát, ha nem akarok, nem értelmezek. :) A rajz az teljesítményről szól.



#807 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.569 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 7. - 21:11

Én jó hírek tartom. Az más kérdés, hogy mint statisztika nem mindenki számára egyformán értelmezhető.

Ugye a 27,3 % eleve egy erősen csökkent fogyasztás alapján számolandó.

A teljesítmény görbe alatti terület az idő függvényében arányos a megtermelt energia mennyiségével.

A diagram szerint a szén- és gáztüzelésű erőművi teljesítmény sem volt kevés, külön is nagyobbak, mint a paksi korrekció.

Ha működne a paksi fejlesztés, akkor csak az több lenne, mint a max. teljesítmény igény. Azt egyszerűbb lenne szabályozni?

A hőenergia mérleg egy másik, de ezzel szorosan összefüggő történet.

 



#808 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 7. - 22:05

Az újról nem tudok semmit. De hogy a mostani és kortársaira mindenütt azt hiszik a világon, hogy ezeket nem praktikus szabályozgatni, az biztos.

Nézd meg, micsoda nagyságokról van szó. A napelemes gyakorlatilag másfél óra alatt felfutott nulláról 800 MW-ra! Ezt nem is tudta követni a szabályozás, Mikor már minden mást kidobtak az ablakon, akkor fordultak Pakshoz, ahol egy óra alatt sikerült lemenni 200 MW-ot.

Viszont érdekes, hogy hétfőn már majdnem időben le tudtak menni a gázossal, stb, de még akkor is kicsit bele kellett nyúlni Paksba.

 

Robi, képzeld, a Nap keleten kel fel.

Ha már felvilágosítottál arról, hogy a teljesítmény szorozva idő az egyenlő energia, akkor már hadd mondjak én is meglepő dolgokat. :D Akartam írni az előbb, hogy egy tojásból az ember nem tud normális következtetést levonni, de ha írom, akkor talán látszik, hogy eme teljesítmény-munka összefüggés nekem is megy. :D



#809 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.569 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 7. - 23:04

"Nem beszéljünk arról, hogy itt áramtermelésről esik szó, amit, hát, ha nem akarok, nem értelmezek.  :) A rajz az teljesítményről szól."

Csak erre írtam.

 

Érzésem szerint a nukleáris erőmű állandó teljesítményen dolgozik jól, gazdaságosan. Szabályzásra, kiegyenlítésre inkább a gázturbinás alkalmas a gyorsabb reagálás miatt.

A többlet termelés felhasználására, pufferelésére azért látnék még néhány megoldási lehetőséget (pl. mint az "éjszakai áram"), de ehhez kicsit nagyobb rendszert kellene figyelembe venni, összehangolni.



#810 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.306 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 15. - 20:30

https://index.hu/tec..._klimavaltozas/

32552454_4776c64cc1f497963340ac3a407a066



#811 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.569 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 21. - 9:36

Az újrakezdés zöldítése Magyarországon

#812 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.569 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 22. - 6:44

FÉL ÉVSZÁZADA KEZDŐDÖTT

#813 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.569 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 23. - 9:06

"Az ember lelkiismeretének legnagyobb próbatétele lehet, hogy ma hajlandó-e feláldozni valamit a jövő generációiért, akiknek a köszönetét sosem hallhatja majd."



#814 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 23. - 16:37

Szerintem ez normális embernél nem lehet probléma.

De ebből következőleg igen kevés normális ember van. :D

Na de komolyan. Mit mutat a történelem? A pillanat előnyeiért való kizsákmányolást. De ezzel az a baj, hogy megint oda jutunk, hogy tizede ennyi bolygólakónál nem lenne annyi külfejtés, stb. :D

És ráadásul most sincs egy uniformizált nívó, amin lehet élni. Én például fél életemben sóvárogva néztem az autósokat (nem nagyon próbáltatok 1975-ben tömegközlekedéssel elmenni lovasversenyre, ugye? amikor a falutól 6 km-re levő vasúti megállóhellyel ellentétes oldalon volt 5 km-re a majorság - és a négykor kezdődő versenyszám kezdése előtt haladt át 11 km-re az aznapi utolsó vonat :D ) Most meg ráadásul már nem is nagyon bírom az egy napos túrát egy órás esemény kedvéért. De ez kicsi probléma, bár már rég felállítottam az elméletet, miszerint bármelyik szintről visszalépni fájdalmas. No de. Nekem van fűtésem, netem, vezetékes vizem, tévékészülékem, fényképezőgépem, ezek mindegyikének előállítása természetesen rongálta a bolygót (hát egy kalap előállítása tragédiákat okozott, az angol "mad as a hatter" mondás azért jött létre, mert valami higanyos cserzőanyag... és a tragédia alatt nem értve a más élőlényeknek okozott károkat, ki nézte eddig, hogy kiengedjük a trutyót). De aki épp egy kunyhóban alszik, és csak azért nem eszik éjjel a patkányok a lábát, mert évek óta nem tudott megmosakodni, az vajon fogja azt mondani, hogy dehogy kell nekem hűtőszekrény, fóliázott parizer, diétás kóla? Fogja a frászt. És mennyien vannak, akik már tudják, hogy van olyan, hogy kaja és fogyasztási cikkek, csak épp nekem nincs...



#815 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.569 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 23. - 18:08

"És mennyien vannak, akik már tudják, hogy van olyan, hogy kaja és fogyasztási cikkek, csak épp nekem nincs..."

 

Az a fránya gyümölcs (szándékosan nem almát írtam) leszakítása és elfogyasztása... !

 

No és mennyi szervezet dicsekszik a "humanitárius"  tetteivel, amivel humanitárius katasztrófák sorozatát indították el azzal, hogy másoknak is lenyomták a torkán a tiltott gyümölcsöt.


  • Ernest kedvelte

#816 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 24. - 7:36

Közben félrement az agyam, oda (is?) el akartam jutni, hogy ha nem is a kunyhó kontra 54 m2 víz, villany, fűtés, net, Tesco az ellentét, hanem kisebbek a különbségek, én, mivel a világ annyira nem érdekel, mondhatom azt, hogy akkor ezentúl én azért hadd jussak el évente párszor lovasversenyre, de mindenki más meg ne szennyezze a bolygót a rohadt sok ócó repülős utazással, míg akár a feleségemnek is lehet ellenkező véleménye, és akkor hogy lesz?

Persze, nyilván kéne valami, sőt, nagyon kéne, csak azt akartam mondani, hogy egy cikkben az álmot megfogalmazni, az könnyű, az szép.


Edited by Ernest, 2020 április 24. - 7:38.


#817 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 24. - 9:05

https://hvg.hu/elet/...-jjC6fQK7hSj1S0



#818 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.569 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 24. - 10:34

"És végső soron pedig viseljünk el valamennyi szúnyogot, ha vízpartra – az ő lakóhelyükre – megyünk nyaralni."


  • Ernest kedvelte

#819 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.569 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 29. - 22:20

"Ő most igazából boldog lehet, hiszen két eset lehetséges: vagy ellopták tőle, vagy elveszítette. Ha ellopták mi vagyunk a visszaszolgáltatók, hogy ha pedig elveszítette, akkor a szerencsés megtalálók. "


  • furioso és Ernest kedveli

#820 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.569 hozzászólás

Közzétéve 2020 május 5. - 7:46

Ünneplik a pusztuló táj képét

baranyaitaj.jpg



#821 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.569 hozzászólás

Közzétéve 2020 május 5. - 12:49

Botswana evakuálja a megmaradt orrszarvúkat

 

32868700_89faab80321779b4e8fc9972ea52870



#822 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.569 hozzászólás

Közzétéve 2020 május 5. - 18:35

A TELEPÜLÉSEK EGYÜTTMŰKÖDNEK A TERMÉSZETTEL AHELYETT, HOGY A VÍZ ELLEN KÜZDENÉNEK



#823 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 május 7. - 14:17

Ez az egész világban így van, előbb tönkretesszük a környezetet gazdagodásunk érdekében, majd, mikor már az arannyal teli zacskókon ülünk, akkor kitoljuk a rettenetesen káros tevékenységeket a szegényebb földrészekre, és iszonyú pénzeket fordítunk a kozmetikázásra.


Edited by Ernest, 2020 május 7. - 14:18.


#824 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.569 hozzászólás

Közzétéve 2020 május 7. - 14:44

"...és iszonyú pénzeket fordítunk a kozmetikázásra."

Ami az eredményen nem sokat változtat.



#825 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.569 hozzászólás

Közzétéve 2020 május 12. - 18:17

"Az emberi beavatkozások miatt 134 kilométerrel lett rövidebb a Duna folyó hossza az elmúlt két évszázadban"



#826 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.569 hozzászólás

Közzétéve 2020 május 14. - 8:58

"A 2020. áprilisi aszálytérképek azt mutatják, hogy a legnagyobb kiterjedésű aszályos területek éppen a Tisza és mellékfolyóinak egykori árterén, az Alföldön találhatók. Ezekről a területekről az árvíz-, illetve belvízvédelmi rendszerek a többletvizeket ma gondosan elvezetik."



#827 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.569 hozzászólás

Közzétéve 2020 május 15. - 10:33

Vége a zacskózásnak, betiltjuk a felesleges bolti nejlont
  • Ernest kedvelte

#828 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.306 hozzászólás

Közzétéve 2020 május 18. - 6:46

:)

https://index.hu/min...iai_folyosojat/



#829 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 május 18. - 15:02

Minden intézkedés jó. Még az is, aminek semmi értelme nincs. Ez meg olyan. Mi hárman lakunk egy lakásban, a műanyagos szelektív kukánk az annyira tele van egy hónap alatt, hogy 2-3 műanyagzacskónyit már nem lehet belepréselni, hanem a társasház többi lakójának kukáiba osztjuk el (van, ahol egyedül vagy ketten laknak, van, aki fél hónapot nincs itt, ez adja a lehetőséget). Egy fél éve ráálltunk a másfajta zacskózásra. A műanyagszemét helyzetünk egy fikarcnyit nem változott.

Azzal nem is akarok revolverezni, hogy rakjál bele egy sajtos kiflit egy papírzacsiba az ötezer forintos könyved mellé a zsebedbe. :D 

Remélem, legelső mondatommal kilőttem annak lehetőségét, hogy valaki azt írja, de azért csak kevesebb szemét lesz. Igen. Méghozzá egy embert könnyedén össze is préselne, annyi tonna. Csak a bolygónak mindegy, hogy a nagy szemétsziget az hatszáz kilométer átmérőjű, vagy ötszázkilencvenkettő. Ide hathatós intézkedések kellenének. Tegnap. És talán a legkárosabb az, hogy ezt a hírt olvasva valaki elnyugszik, hogy ja, akkor ez a bolygókörnyezetszennyezés kérdés rendben is van. A zsömle zacskójával meg a fültisztító pálcikával. :D Mint ahogy tavaly, mikor volt egy ilyen, hogy egy hónapig ne szakítsunk le zacskót, akkor a facebookos válaszokon ugyanerre az értelmű hozzászólásomra látszott is egy csomó butuska kommentárból. Mint: talán ha valaki ezt egy hónapig csinálja, akkor majd... Mit akkor majd? Az egész világ műanyagba van csomagolva. És ezen még az sem változtat, ha három boltban lehet valamit saját flakonba kapni. 



#830 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.306 hozzászólás

Közzétéve 2020 május 18. - 20:38

https://index.hu/min...rium_erkelyere/

:)



#831 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 május 19. - 15:06

Öt éve mást sem olvasok a Facebookon, minthogy az Agrármisztérium nem jól cselekszik, és a méhek meg a kihalás után vannak 2 perccel, most akkor egyik sem igaz?



#832 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 május 20. - 9:27

Remélem, nem az én okfejtésem olvastán vonta le a kormány a helytelen következtetést, és vonta vissza a zacsis törvényjavaslatot.



#833 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.306 hozzászólás

Közzétéve 2020 május 20. - 12:36

"Az egyes egyszer használatos műanyagok forgalomba hozatalának betiltásáról szóló törvényjavaslatot a kormány nevében visszavonom."

Nincs itt semmi látnivaló, haladjunk tovább!

 

"Öt éve mást sem olvasok a Facebookon, minthogy az Agrármisztérium nem jól cselekszik, és a méhek meg a kihalás után vannak 2 perccel, most akkor egyik sem igaz?"

Biztos mindkettő igaz, ha már a Facebookon azt olvastad.

A mostani agrárminiszter agrármérnök (is), aki "civilben" méhészkedik , talán a karantén miatt vitte be a méhecskéket a munkahelyére... :cool:



#834 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.569 hozzászólás

Közzétéve 2020 május 20. - 14:05

"Remélem, nem az én okfejtésem olvastán vonta le a kormány a helytelen következtetést, és vonta vissza a zacsis törvényjavaslatot."

 

Lehet, csak az Őrnagy Úréknak nem jött be a dobozolás.



#835 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.569 hozzászólás

Közzétéve 2020 május 20. - 15:19

A németek keményen fellépnek a motorhang ellen

#836 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2020 május 21. - 8:39

Régóta nem értem, hogy egy motorkerékpárnak miért kell hangosabbnak lennie, mint egy átlag autónak, vagy hogy milyen lelkületű ember az aki attól boldog, hogy ordít alatta a gép. Lehet megöregedtem.

 


  • Ernest kedvelte

#837 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2020 május 22. - 15:15

Biztos mindkettő igaz, ha már a Facebookon azt olvastad.

Ez most rosszindulatú megjegyzés akar lenni? Hát a Facebookra is pont olyan kaliberű cikkeket raknak be, amelyeket ide.



#838 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.306 hozzászólás

Közzétéve 2020 május 26. - 6:53

https://index.hu/min...alban_meheszek/



#839 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.306 hozzászólás

Közzétéve 2020 június 15. - 20:48

https://index.hu/bel...kotmanyellenes/

A bíróság leszögezte: „Az állam a jövő nemzedékek mint kedvezményezettek számára egyfajta bizalmi vagyonkezelőként kezeli a rábízott, a nemzet közös örökségébe tartozó természeti és kulturális kincseket, ekként a jelen generációk használati és hasznosítási joga nem korlátlan. Ezek a jogok csak addig terjedhetnek, ameddig azok sem magukat az önállóan is védelemben részesítendő természeti értékeket, sem pedig a jövő nemzedékek érdekeinek megóvását nem veszélyeztetik."


  • Ernest kedvelte

#840 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.569 hozzászólás

Közzétéve 2020 június 20. - 8:12

Génmódosított kecskék termelik a rákgyógyszert

 

GMO?