Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Bertalan Zsolt lóakupunktúra- masszázs- ostheopathia tanfolyamai/ kurzusai


  • Please log in to reply
589 válasz a témához

#1 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 23. - 14:06

Landgraf által szervezett kurzusok tanfolyamok gyûjtõhelye lesz.





Stresszpontmasszázs Tanfolyam
…hogy a lovad mindig fitt legyen



A XX. század embere pontosan tudja, hogy mennyi stressz és feszültség rakódik rá a mindennapok során. Minden sportoló pontosan tudja, hogy fáradt izmainak milyen jól esik egy masszírozás. Egy jól kivitelezett masszázs akár 30%-kal is növelheti a sportoló eredményét. Miért lenne ez másképp a lovaknál? Hiszen lovainktól is így vagy úgy teljesítményt várunk....
Mindenki találkozott már fájós, érzékeny hátú, fejrázós lóval. Ahogy az embereknél úgy a lovaknál is egy természetes megoldás lehet a fájdalom enyhítésére a legkézenfekvõbb lehetõség: a masszírozás. Tapasztalataim alapján a legtöbb lovas nincs tisztában azzal, hogy milyen élettani és biomechanikai folyamatok zajlanak egy ló szervezetében.
Sok lovaglási probléma orvosolható azzal, hogy a lovaink izomzata lazább, kiegyensúlyozottabb pl. fejrázás, egyoldali merevség, beejtett hát, feszes járás stb.
Egy ló eredményes teljesítménye 1/5 részben a származáson, 2/5 részben a kiképzésen, tehát a lovason és 2/5 részben a tartáson és takarmányozáson múlik. Ez utóbbiban tud nagyon hatékonyan segíteni a masszázs, aminek elméleti és gyakorlati részét 20 éves lovas múltamnak, németországi akupunktúrás tanulmányaimnak, masszázsgyakorlataimnak köszönhetõen most tanfolyam formájában is tovább adom.
A masszázsnak fiziológiai hatásain kívül van még egy nagyon fontos lélektani szerepe: elmélyíti a kapcsolatot ló és lovas között....Minél több idõt szánsz a lovadra, annál jobban megismeritek egymást, és annál biztosabban tudtok együtt dolgozni!
Természetesen a masszírozás nem pótolja a helyes lovaglást,de a fizioterápiás eljárások kiegészítik és könnyebbé teszik.



Néhány szó a stresszpont-masszázsról:
A módszert John M. Meager találta ki.Az elmélete: egy izom mindig egy izom – teljesen mindegy, hogy az sportolóé-e vagy sportlóé. Az izom feladata mindkettõnél ugyanaz.
(Az elsõ sikeres munkáit lovaknál az 1970-es években dokumentálták. 6 évvel késõbb módszerét elfogadták és megismerték és az 1976-os montreali olimpián az amerikai lovas válogatottnál alkalmazták. Lovassport minden szakágára kiterjedõ sikerei oda vezettek, hogy 1984-ben a magyarországi négyes fogathajtók világbajnokságon is részt vett. Itt kezelte az akkori svéd világklasszis hajtó Nikki Pahlsson Harold nevû lovát. Nikki Pahlsson véleménye a kezelésrõl: Miután Jack kezelte a lovamat, a kifejezetten nehéz terepszakaszt probléma nélkül tudtuk megcsinálni. A csapat ezüstérem számunkra egy kiváló eredmény volt. Ebben Jack is szerepet játszott.”)
Elmélete:
Teóriája az, hogy az izom eredésénél és tapadásánál is található inas átmenetekbõl alakul ki a legnagyobb feszültség az izomban. Mindez azért, mert az inaknak nagyon kevés nyúlékonysága van. Megállapította, hogy az ínszöveteknek 10 % rugalmassága van és éppen ezért a károsodás vagy az elhasználódás ezekben a részekben sokkalta nagyobb, erõsebb. A maradék 90 % rugalmasság az izom hasban található meg. Ezen kívül az ínszöveteknek rossz a vérellátása, szemben az izom hassal, amely a munka során jó vérellátással bír.
A sporttevékenység után, ha az izom nem kap elég idõt és vért a regenerációra, akkor sokkalta nagyobb görcshajlam alakul ki. A lerakodások miatt az izom rövidül és az ínra nagyobb terhelés jut.
Tapasztalatai alapján 25 pontot irt le a lovakon, amelyekkel nagyon gyorsan és hasznosan lehet ezeket a zavarokat orvosolni.
Alkalmazása:
Hátfájás, fejrázás, egyoldali merevség, szársántaság, ütemhibák..stb..


A tanfolyam helye: Sárvár
Idõpontja: 2009.07.18 szombat 09.00-18.00
. 07.19 vasárnap 09.00-16.00
Tanfolyam dija: 37.500HUF (ami tartalmazza a szállást egy éjszakára,reggelit és ebédet)

Bõvebb információ: Bertalan Zsolt 06704530310 v. 06205595474
Mail: bertalan.zsolt@yahoo.com




#2 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 23. - 19:59

Engem érdekel, remélem ráérek akkor. Sárvár tuti hely. :)

#3 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 23. - 20:18

Én sajna nem tudok menni, de az ötlet nagyon tetszik, sok sikert hozzá. :) Talán nem gond, ha belinkelem Landgraf honlapját, akit érdekel a téma, sok érdekességet találhat.

#4 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 24. - 10:02

Sziasztok! Ki vehet részt a tanfolyamon? Úgyértem nekem pl nincsenek lóanatómiai ismereteim. Esetleg erre is kitér a tanfolyam? Landgraf ismeri a lovam problémáját, már mutatott is pár fogást, amivel munka elõtt át tudom mozgatni, de úgy érzem jobb lenne 2 napban "kigyakorolni" a dolgot és tanulni új dolgokat is. Ráadásul mivel vemhes a kancám és nem volt munkában november óta, nem gyakoroltam a látottakat. Vagyis: ha minden összejön addigra, akkor szívesen részt vennék, amennyiben fentiekben vázoltak után lehetséges.

#5 packokucko

packokucko

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 24. - 17:51

Engem érdekelne a tanfolyam,kérdésem ez az oktatás ad valamilyen oklevelet is?

#6 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 24. - 20:40

Bárki mindenféle elõképzettség nélkül részt vehet a tanfolyamon. Terveim szerint 35% elmélet és 65% gyakorlat lesz és a végén egy pici "vizsga". Oklevelet csinálok, de csak azt tanúsítja,hogy részt vettél és a szokásos oklevél funkciókon kívül ( kirakni a falra, elmondani,hogy neked ilyen is van vagy esetleg kitörölni...) másra nem használhatod. Ami kimaradt: A tanfolyamon mindenki a saját felelõségére vesz részt! Idõjárásnak megfelelõ,kényelmes öltözet és zárt cipõ.

#7 gidrángirl

gidrángirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 726 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 30. - 15:16

Én úgy tûnik, hogy megyek... biztosra ígérni még nem merem, de Landgraf ma nagyon belelkesített, úgyhogy egyelõre ha minden jól alakul, valószínû, hogy el fogok tudni menni. :)

#8 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 11. - 20:17

No akkor! pontos idõpont: 2009. július 18-19. helye: Sárvár, Vadkert Fogadó kezdés: szombaton 9.00 (pontosan kezdek!) várható befejezés: szombaton 18.00, vasárnap 16.00 körül. tanfolyam díja: 37.500FT. ( tartalmazza a szállást,reggeli,ebédet,jegyzetet) tanfolyamon max. 10fõ vehet részt. a jelentkezés feltételei: minden érdeklõdõt ,elõzetes képzettség nélkül, szeretettel várok. 12000ft elõleget kell a 12023101-00711682-00200005 (szám.tul. Bertalan Zsolt) számlára átutalni a többit a tanfolyamon kell kifizetni..( a jelentkezéseket az átutalások beérkezésének sorrendjében fogadom el) Amennyiben a tanfolyam az én hibámból nem valósul meg ill.a tartalék idõpont nem felel meg,akkor az elõleget, természetesen ,visszafizetem. Az elõleg nem kerül visszafizetésre,ha a jelentkezõ nem jelenik meg a tanfolyamon vagy egyéb okból lemondja. Bõvebb felvilágosítás,ha ez zavaros lenne: 06205595474 v. 06704530310

Edited by LANDGRAF, 2009 május 11. - 20:21.


#9 H.Brigi

H.Brigi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 55 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 11. - 20:53

És eddig mennyien jelentkeztek?

#10 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 11. - 21:02

Érdeklõdõ van kb 10-12 fõ( nem csak a fórumról). Igazából akkor derül ki,hogy ki gondolta komolyan,amikor utalni kell.(kb.5-en már "zaklatottak" a számlaszámért.És ennek õszintén örülök...)

#11 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 12. - 7:08

Tervezel hasonlót kelet felé is?

#12 stipistopipi

stipistopipi

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 136 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 12. - 7:35

No akkor!

pontos idõpont: 2009. július 18-19.
helye: Sárvár, Vadkert Fogadó
kezdés: szombaton 9.00 (pontosan kezdek!)

a jelentkezés feltételei: minden érdeklõdõt ,elõzetes képzettség nélkül, szeretettel várok. 12000ft elõleget kell a 12023101-00711682-00200005 (szám.tul. Bertalan Zsolt) számlára átutalni a többit a tanfolyamon kell kifizetni..( a jelentkezéseket az átutalások beérkezésének sorrendjében fogadom el)

Bõvebb felvilágosítás,ha ez zavaros lenne: 06205595474 v. 06704530310

Nagyon jó ötlet, és minden elõképzettség (ló anatómia? energia pontok ? meridián? stb..), ismeretek nélkül 2 nap alatt bármit is meg lehet tanulni amit késõbb fel is tud használni a tanulód?
vagy csak izelítót kap abból hogy mi mindent tudnál Te ill hasonló kapacitású szakember elérni ?
Én szívesen mennék ha elõtte egy hiteles fel/elõkészítõ anyag a rendelkezésemre állna.
A honlapodat nézve, Te sem 2 nap alatt éreztél rá erre a tudományra :)

#13 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 12. - 8:11

Nagyon jó ötlet, és minden elõképzettség (ló anatómia? energia pontok ? meridián? stb..), ismeretek nélkül 2 nap alatt bármit is meg lehet tanulni amit késõbb fel is tud használni a tanulód? Igen
vagy csak izelítót kap abból hogy mi mindent tudnál Te ill hasonló kapacitású szakember elérni ? Nem
Én szívesen mennék ha elõtte egy hiteles fel/elõkészítõ anyag a rendelkezésemre állna."Claus Teslau: Stresspunktmassage nach Jack Maegher" elég hiteles?
A honlapodat nézve, Te sem 2 nap alatt éreztél rá erre a tudományra :) Nem.
Az érzés meg mindenkiben benne van,csak gyakorolni kell.Csak tudni kell,hogy mit... ;)


Edited by LANDGRAF, 2009 május 12. - 8:11.


#14 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 12. - 8:34

Jack Meagher 25 pontot fedezett fel a lovakon,amelyek izmok eredésénél vagy tapadásánál vannak. A praxis számára indifferens,hogy hol ered és tapad az adott izom,bár kétségtelen,hogy nem árt tudni lokalizálni, fontosabb a szerepe,funkciója. Adott problémából, pl egy középügetésben egy ütemhiba (pl. elülsõ láb), mely izmok merevségére lehet következtetnil ( m tarpésius, m romboiedus, m triceps brachii) és ezen izmoknak hol van az a stressz v. triggerpontja, ami pár nap kezelés után jelentõs javulást okozhat.
Tény az is,hogy egy 2 napos tanfolyam után nem leszel profi,mert ahhoz rengeteget kell gyakorolni( ami csak és kizárólag rajtad áll),de egy kurzusnak nem az a szerepe,hogy profikat képezzen, mert a gyakorlás ,hibák utján válsz profivá! Használható tudással fognak a résztvevõk elmenni és erre én vagyok a garancia.(aki ismer,tudja miért.)


Tervezel hasonlót kelet felé is?



Keletre pálinkázni megyek,de akkor lesz lehetõség és megbeszéljük! ( ha tudunk közbe beszélni!) :) :D

#15 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 12. - 8:45

Keletre pálinkázni megyek,de akkor lesz lehetõség és megbeszéljük! ( ha tudunk közbe beszélni!) :) :D


Az elején még fogunk tudni, tehát arra a 15-20 percre kell koncentrálni. :dev:

#16 stipistopipi

stipistopipi

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 136 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 12. - 8:55

[quote name='LANDGRAF' date='2009.05.12, 09:34' post='708648']
Jack Meagher 25 pontot fedezett fel a lovakon,amelyek izmok eredésénél vagy tapadásánál vannak. A praxis számára indifferens,hogy hol ered és tapad az adott izom,bár kétségtelen,hogy nem árt tudni lokalizálni, fontosabb a szerepe,funkciója. Adott problémából, pl egy középügetésben egy ütemhiba (pl. elülsõ láb), mely izmok merevségére lehet következtetnil ( m tarpésius, ez melyik izom? lehet hogy csak elírtad? m romboiedus, m triceps brachii) és ezen izmoknak hol van az a stressz v. triggerpontja, ami pár nap kezelés után jelentõs javulást okozhat.

Hiszek Neked :) ;)

#17 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 12. - 9:07

Elirtam

Az elején még fogunk tudni, tehát arra a 15-20 percre kell koncentrálni. :dev:



Az az udvarias kérdéseké...család,gyerekek,betegség, prosztata ( a Te korodban... :D )

#18 Qkesz

Qkesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.535 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 12. - 9:21

Szia Zsolt!

Hogy sikerült a "slambuc" sütés-fõzés Csurgón? ;)


#19 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 12. - 10:04

..üdülési csekket elfogadsz? :D

#20 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 12. - 10:57

Szerintem elfogadja. Persze ettõl a részvételi díjat ki kell fizetni. :D

#21 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 12. - 12:30

Az elõleg,amit be kell fizetni, a szállás és a kaja, amit Zsolt elõre kiegyenlít. Erre a részére a fogadó sztem elfogad üdülési csekket, de meg kell kérdezni.

#22 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 12. - 14:47

Szia Zsolt!

Hogy sikerült a "slambuc" sütés-fõzés Csurgón? ;)



Köszönik a résztvevõk a receptet! Megnyerték a versenyt... :D


üdülési csekk...nos nem tudom,mert erre nem gondoltam,de megkérdezem és ha a szállásadónak megfelel,akkor részemrõl "vizesnyolcas".

#23 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 14. - 22:20

A mai napig 4-en utalták el az elõleget! :)

#24 packokucko

packokucko

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 20. - 16:23

Szia landgraf,még lenne 2 hely a tanfolyamra?Most hétvégén ínhúzódása letta lovamnak,ez volt az ok,amiért szeretnénk menni.

#25 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 21. - 7:31

Jelentkezni, azaz az elõleget eddig 5-en küldték el. Ebbõl következik,hogy van még hely,de a jelentkezéseket az utalások beérkezésének sorrendjében fogadom el,mert azt hiszem így korrekt. A számlaszám valahol feljebb olvasható. :) Szeretettel várlak és remélem tudsz majd a lovadnak segíteni! :)

#26 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 4. - 20:39

Még 3 hely van kiadó! :)

#27 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 4. - 21:11

És csak lovakat szurkálsz? :D

#28 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 5. - 6:55

És csak lovakat szurkálsz? :D



kölcsönkenyér visszajár? :D :D
Nem szurkálok ezen a tanfolyamon lovakat...csak simogatom õket! :)

#29 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 5. - 7:18

Fú, ez nagyon magas labda. :D Erre én nem is válaszolhatok! :D

#30 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 5. - 7:27

Fú, ez nagyon magas labda. :D Erre én nem is válaszolhatok! :D



Ne is! :D :D :D ( annak is szántam...)

#31 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 5. - 8:25

Talán majd más felhasználó kisegít! :rolleyes:

#32 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 5. - 9:05

Én szívesen segítek! :D

#33 hihi

hihi

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 4.923 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 5. - 9:44

Na, ez egyre jobb! :eek: :D

#34 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 5. - 17:51

:D :D

#35 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 11. - 9:24

Landgraf, van még egy hely a tanfolyamra? Ha igen, azonnal utalnám az elõleget. :)

(Franke, Pedig észrevettem, csak a bold betûkiemelést szúrtam el és azt javítottam, no :))

szerk.oka: szemüveghiány

Edited by messi, 2009 június 11. - 9:33.


#36 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 11. - 9:27

Langraf


+d, tehát Landgraf. :)

(Nagy örökítõket csak pontosan! :dev: )

#37 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 11. - 9:33

... Nagy örökítõket ...

:D :yeah:

#38 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 11. - 10:24

(Nagy örökítõket csak pontosan! :dev: )

Miféle kurzus lesz ez!? :gm:

#39 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 11. - 10:30

Miféle kurzus lesz ez!? :gm:


Hááááát...majd biztos hallunk ezt-azt....hogy milyen jó volt... :dev: :D

#40 messi

messi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.935 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 11. - 10:49

Ahol masszázs is van, az már nem lehet rossz :dev: :D