Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Mi baja a lovamnak?


  • Please log in to reply
232 válasz a témához

#41 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 18. - 20:31

tudni fogod. én is tudtam, mikor van,amikor már õ kéri, engedd menni. De nagyon rossz volt.

#42 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 18. - 21:11

Posted Image
Sanyi aznap, mikor örökbefogadva - a zakuszkatanya honlapján pillantottuk meg - hozzánk került (2008 január 21.)

Posted Image
Exgazdival idén márciusban...

Mostanit nem merek betenni :(

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#43 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 19. - 5:23

jegytelen pej, mint Madi... :( De tegyél csak be képet róla, aki nem akarja megnézni, nem nézi.

#44 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 19. - 7:13


Exgazdival idén márciusban...


Aranyos pofija van!

#45 kornelia

kornelia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 49 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 19. - 11:12

Nagyon sajnálom :( :( :( , nem lennék most a helyedben :hupp:

#46 Blanka83

Blanka83

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 20. - 16:41

Nagyon sajnálom, én most 14-én hajnalban engedtem el 28,5 éves Blankámat, aki ugyanígy fogyott, mint a Te Sanyid, hiába a táp, az abrak, szénát egyáltalán nem akart enni... Bevitettem Üllõre, és hát várom a boncolás eredményét, mert már meg lettem gyanusítva, hogy nem adtam enni a lónak.... Azért fel a fejjel, hátha mégis megjön a kedve az evéshez.:)

#47 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 20. - 16:48

Nagyon sajnálom, én most 14-én hajnalban engedtem el 28,5 éves Blankámat, aki ugyanígy fogyott, mint a Te Sanyid, hiába a táp, az abrak, szénát egyáltalán nem akart enni... Bevitettem Üllõre, és hát várom a boncolás eredményét, mert már meg lettem gyanusítva, hogy nem adtam enni a lónak....
Azért fel a fejjel, hátha mégis megjön a kedve az evéshez.:)


Sajnálom Blankát :(, hisz ismertem is.
Sanyi eszik, azzal nincs baj...csak nem emsészti meg sem a szénát, sem a tápot. Egybe jön ki belõle, vagyis megrágva. Sajnos az elsõ megfázás elviheti, annyira nincs immunrendszere. Csütörtökön elviszem Üllõre...vesznek vért, és csontvelõt...ez van...

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#48 Blanka83

Blanka83

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 21. - 10:09

Nagyon drukkolok Neked!!!

#49 Blanka83

Blanka83

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 22. - 12:50

Megjött a boncolás végeredménye: kétoldalú nagyon kiterjedt tüdõfibrózis végzett a pacimmal:( Mindenféleképpen gyógyíthatatlan betegség, a google szerint az ember is 5-10 éven belül belehal...

#50 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 27. - 12:16

Nem tudom, hogy ettõl fogynak e a lovak, hogy érzékenyek rá... de a lucerna okozhat gyomor panaszokat, esetleg emésztési problémákat? Ugyanis nagyon erõs lehet? Hallottam, hogy ha sokáig hagyják nõni akkor kimagvasodik (?) és ez kólikához meg minden féle dologhoz vezethet. Valaki tud errõl valamit? Esetleg a tüneteirõl? Természetesen csak szénát kapnak most már, nem adom nekik a lucernát. Ma jön a doki.

#51 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 27. - 12:21

Igen, arra érzékeny lónál a túlzott fehérje bevitel okozhat hasmenést, felfúvódást, emésztési gondot. Ha felmagzott, akkor elöregedett, utána inkább úgy rossz, mint az öreg fû. Ha van hasmenés,fogyhatnak tõle.

#52 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 27. - 12:28

Az én lovamnak nyeregtájon voltak dudor jellegû kiütései tõle. Miután rájöttem, mi okozza, és leálltam a lucernával, 2-3 héten belül elmúlt. Állítólag ha tovább eszi, a dolog a lábára is ráhúzódott volna. Hozzáteszem, elõtte évekig ette tünetmentesen, aztán egyszer csak "besokallt" tõle a szervezete. Most ha túrán 1-2 bokrot lelegel, már attól is kijön neki 1-2 dudor a hátán. :(

#53 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 27. - 12:34

Sajnos ment a hasuk, de elõször csökkentettem, több széna - kevesebb lucerna. Akkor beállt szépen, nem volt rendellenes a székletünk. Majd jött a fogyás, de már nem megy a hasuk. Vettem féreghajtót, leféreghajtottam õket és nem találtam egyiknek se a székletében semmit... Mert elõször erre gondoltam! Még most a hétvégén jön az ismétlés. De hátha ma okosabb leszek, mindenesetre a lucernát hagyom a fenébe. Kapnak több szénát. Van a 4 éves. Õ a legdurvább. 25 kg-os Omolene 500-as tápot kap 1 serpenyõvel (reggel, délben, este) meg két serpenyõ zabot mellé. Plusz a széna. És 2 hónappal ezelõtti videón ezerszer kerekebb meg szebb volt mint a mostani pár nappal ezelõtti videón... :nem: És eletettem már 30kg-ot vele 4 hét alatt. Ezért aggaszt a dolog! Most már a többin is látom, hogy fogynak. A lucernával lassan 4-5 napja leálltam. :(

Edited by Merénylõ, 2011 szeptember 27. - 12:37.


#54 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 27. - 13:08

Akkor már jó ideje nincs hasmenés, mégis fogynak? mennyire? Látványosan, vagy csak úgy nem kerekednek? Mennyi a széna amit esznek?

#55 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 27. - 13:19

Sajnálom Blankát :(, hisz ismertem is.
Sanyi eszik, azzal nincs baj...csak nem emsészti meg sem a szénát, sem a tápot. Egybe jön ki belõle, vagyis megrágva. Sajnos az elsõ megfázás elviheti, annyira nincs immunrendszere. Csütörtökön elviszem Üllõre...vesznek vért, és csontvelõt...ez van...

Mercedes,nem írtad mi van a herélttel?

#56 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 27. - 14:15

Akkor már jó ideje nincs hasmenés, mégis fogynak? mennyire? Látványosan, vagy csak úgy nem kerekednek?
Mennyi a széna amit esznek?


1, másfél hete nincs hasmenés, fogynak. Már most a 8 éves herélt is, ami alapjáraton nagyon kerek jószág. És a 11 éves kanca is.
Érdekes a 14 éves meg az 1 évesnek semmi baja...
Látványosan fogynak sajnos...

#57 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 27. - 14:27

Mondjuk a tápok is tele vannak mindenféle fehérjével, amit nem biztos, hogy mindenféle ló könnyen emészt. Szója, lucernapellet a legtöbben elõfordul, én nem is etetek ilyesmit, csak zabot és szénát. Ezzel nem állítottam semmit a lovaiddal kapcsolatban, csak megjegyeztem.

#58 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 27. - 16:32

...

Edited by Lótuszvirág, 2011 szeptember 27. - 17:14.


#59 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 27. - 18:02

Nem tudom csal sejtem Lótusz mit nem akart leírni, én purinát semmiképp nem etetnék.... De ha a többi nem kap tápot, mégis fogy, akkor az ok nem ez.. :(

#60 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 27. - 19:11

Csak a 4 éves kapja ezt a tápot! A többi nem, de tápot fogok váltani mindenképpen. Sajna ez nem vált be. A többi ló csakis zabot kap áztatva + széna. Szénából bõségesen napi 3x. Zabból csak napi 2x. A sárga 4 éves meg napi 3x mindenbõl majdnem tripla adagot mint a többi... Volt ma a doki, vett a sárga 4 évestõl bélsár mintát és vért. Nemsokára megjön az eredmény és okosabbak leszünk! Õ férgességre, parazitákra gyanakszik nagyon. Köszönöm a tanácsokat!! :ang:

#61 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 28. - 14:00

Nem tudom csal sejtem Lótusz mit nem akart leírni, én purinát semmiképp nem etetnék....


Csatlakozom. Bármit,csak Purinát nem.
Mogyorónak volt bélsár vizsgálata nem olyan régen, mert akármennyit adtunk neki enni, zongorázni lehetett a bordáin. Doki legnagyobb döbbenetére minden negatív volt (pedig valami kiterjedt parazita és baktérium vizsgálatot kért, szalmonella vizsgálatot, mittudoménmiket). Salvanat etetünk most, hízott vagy 40 kilót, eltûntek a bordái, kerekedett a feneke. Nem az elsõ lovunkat tette ez rendbe, úgyhogy én erre esküszöm.

#62 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 28. - 14:30

Akkor leállok vele. Most már elkezdtük roppantani a zabot, hogy még jobban megtudja emészteni, mert annyira habzsol a sárga, hogy egészben jönnek ki a szemek a székletében... :( A fogai rendben vannak, doki megnézte, bódításban meg is reszelte neki. Nem sok van már úgy sem ebben, de valahogyan emlékeztem erre a történetre (amit Lótusz írt) csak nem tudtam pontosan melyik táp. A paraziták is lehetnek még emellé, mert a többi nem kap tápot tehát... Tök jó, ha összejött minden. Remélem 1 hónap múlva kis disznóknak a fényképeit mutathatom majd. :)

#63 Chilly

Chilly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.552 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 29. - 9:59

Akkor leállok vele. Most már elkezdtük roppantani a zabot, hogy még jobban megtudja emészteni, mert annyira habzsol a sárga, hogy egészben jönnek ki a szemek a székletében... :( A fogai rendben vannak, doki megnézte, bódításban meg is reszelte neki.
Nem sok van már úgy sem ebben, de valahogyan emlékeztem erre a történetre (amit Lótusz írt) csak nem tudtam pontosan melyik táp.
A paraziták is lehetnek még emellé, mert a többi nem kap tápot tehát... Tök jó, ha összejött minden. Remélem 1 hónap múlva kis disznóknak a fényképeit mutathatom majd. :)


Az a baj, hogy suttyó vagyok visszaolvasni, és lehet, hogy más már mondta, de az is lehet, hogy a szénában van valami mérgezõ növény.

#64 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 29. - 14:53

"Egyáltalán nem ide tartozik és félre ne értse senki":
ismerõs juhász mesélte, hogy ameddig nem etetett a bárányokkal tápot, addig nem volt egy köhögés sem (birkánál tüdõférgesség van). Ahogy elkezdte a tápot etetni, lehetett adni rögtön a féreghajtót is mellé.
Vajon van ebben üzlet valakinek?
:dev:

Merénylõ: ha még sok mindent nem próbáltál ki a lovaknál, és ha a véreredmény negatív, esetleg próbálkozhatsz a Immonovet készítményekkel. Nekünk idõs, soványkás lovon rengeteget dobott, látványosan javította a kondit és az életkedvet. És az etetés befejezése után sem esett vissza a kondija.
De azért meg kéne nézetni, hogy nem valami kullancsos dolog van-e a háttérben.

#65 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 29. - 17:44

Az a baj, hogy suttyó vagyok visszaolvasni, és lehet, hogy más már mondta, de az is lehet, hogy a szénában van valami mérgezõ növény.


Nem, még nem írta senki! Nem tudom... tavalyi kisbálás szénánk van, most fogunk venni télre idei kisbálás szénát. És azokat megnéztem, szét bontogattam párat nagyon szép, illatos.
Köszönöm! Nem próbáltam még soha nem volt szükség arra, hogy táppal etessek lovat... De ha nem javul és a véreredménybõl meg a bélsár mintából sem leszünk okosabbak, a takarmányra fogok gyanakodni!

#66 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 30. - 19:37

Na régen jártam itt, helyzetjelentek Sanyiról. Múlt csütörtökön úgy vittem Üllõre, hogy megnézik, és ha tényleg olyan rosszak az eredményei, akkor elaltatjuk...de nem kellett... a sejtjei meglettek, DE...1 talicska szar van a lóban, amit ezidáig sem sikerült kiimátkozni belõle...ma jön haza (úton van) Napi több liter paraffin eltûnt a lóban, de az sem jött ki...mégcsak nem is látszik a trágyáján :( Elvileg lehet kaptak valakitõl egy kis mérget -összerakva az eseményeket- 1,5 hónapja pik-pakk idegrendszeri tünetekkel elpusztult 2 kecském, aztán kólikázott a hafikám....aztán rosszul lett Sanya, aztán mikor Sanyát Üllõre vittük, kólikázott Orsi, aztán rá 3 napjára Kanga... Szal úgy néz ki, a nyitott oldalról - nem laknak a szomszédba- valaki bemermetezett valamit, amitõl sorban elmentek a kecskék, a lovak pedig rosszul lettek... ...vagyis csak azok a lovak, akik a nyitott oldal felöl laknak...szal. káosz...remélem mihamarabb költözünk....remélem...

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#67 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 1. - 7:12

Meglettek az eredmények... Minden negatív, azaz minden rendben! Se paraziták, se férges se semmik... (egyben jó is ez meg nem is... mert nem lettünk elõrébb) Még most elküldik egy nagyobb "helyre" a vérvételt, meg a bélsár mintát, hogy több mindent megtudjanak rajta nézni. A táppal leálltam, csak széna és zab. Vizezve, áztatva. A szõrváltás is most jön, remélem ennél vékonyabbak már nem lesznek. :nem:

#68 Virágkoszorú

Virágkoszorú

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 1. - 20:31

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy tapasztaltátok e a következõt: az itteni egyik ló, Csibész halántékai mára teljesen feldagadtak, kiteltek, kiemelkednek a fejvonaról és tapintásra puha, vizes-kocsonyás érzetet kelt, a lónak kellemetlen, ha megnézem. Amõgy sem az a bújós típus, de ha valaki simogatja, vagy csinál vele valamit, akkor õ tökéletesen csinálja, ha nem dolgozik, akkor nyugodt, bóbiskolós (kivéve, ha szív-szerelme messzebb kerül tõle a kelleténél :) ) Nem láttam még ilyet, szerintetek ?Elõre is köszi!

#69 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 1. - 20:41

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy tapasztaltátok e a következõt: az itteni egyik ló, Csibész halántékai mára teljesen feldagadtak, kiteltek, kiemelkednek a fejvonaról és tapintásra puha, vizes-kocsonyás érzetet kelt, a lónak kellemetlen, ha megnézem. Amõgy sem az a bújós típus, de ha valaki simogatja, vagy csinál vele valamit, akkor õ tökéletesen csinálja, ha nem dolgozik, akkor nyugodt, bóbiskolós (kivéve, ha szív-szerelme messzebb kerül tõle a kelleténél :) ) Nem láttam még ilyet, szerintetek ?Elõre is köszi!

Fényképezd le , hogy néz ki..

#70 Virágkoszorú

Virágkoszorú

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 1. - 20:51

okés, holnap meglesz !

#71 kicsilovas

kicsilovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 123 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 2. - 7:07

Csatlakozom. Bármit,csak Purinát nem.
Mogyorónak volt bélsár vizsgálata nem olyan régen, mert akármennyit adtunk neki enni, zongorázni lehetett a bordáin. Doki legnagyobb döbbenetére minden negatív volt (pedig valami kiterjedt parazita és baktérium vizsgálatot kért, szalmonella vizsgálatot, mittudoménmiket). Salvanat etetünk most, hízott vagy 40 kilót, eltûntek a bordái, kerekedett a feneke. Nem az elsõ lovunkat tette ez rendbe, úgyhogy én erre esküszöm.



Szia!
Meglepõdtem azon amit írtál.
Én személy szerint nem etettem tápot, de a mostani munkahelyemen az Omolinére esküsznek.
Azt mondják, hogy 3 évvel ezelõtt több tápot bevizsgáltattak, és a purinás volt az, ami azt tartalmazta ami le volt irva. Lehet, hogy ez akkor igaz is volt.
Ménesben tartott lovak eszik reggel-este + kukorica és árpa, mellé széna ad libitum, igy, hogy jó e táp nehéz megitélni.

#72 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 2. - 20:29

Hát akkor én vagyok itt a sokadik ember, akinek nem jött be. :( Azaz nem hogy baja van a tápnak, mert akkor bekólikázott volna tõle... hanem hogy 40 kg-ot eletettem 1 hónap alatt és csak rosszabb lett a lónak a soványsága, úgy hogy már minden melléktényezõt kizártunk! Amúgy nagyon sokat számít, hogy roppantjuk e a zabot vagy csak simán egészbe áztatva adjuk??

#73 Virágkoszorú

Virágkoszorú

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 2. - 21:19

Hát igazából, ha roppantjátok, akkor jobban hasznosul a tápanyag, mert a kemény maghéjat már nem kell feloldania az emésztõnedveknek, egybõl nekieshetnek a beltartalomnak. Ha nincs roppantva, akkor egy jó része érintetlenül áthalad az emésztõcsatornán, persze gondolok itt arra a részre amit magától nem rágott meg. Az áztatásnak is hasonló szerepe van, felpuhítja a héjat, könnyebb lesz emészteni. Mi sosem etetünk tápot, szerencsére van legelõ, réti széna, kis lucerna, zab és kukorica. Remélem hamarosan visszaszedik a lovak a súlyukat! :)

#74 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 2. - 23:19

Mi is most veszünk egy kis kukoricát meg roppantani akarjuk a zabot. :) És ha így sem... elkezdek komolyan aggódni. :( Szõrváltás. Most aktuális, tehát az is okozhat némi súlyvesztést?!

#75 kicsilovas

kicsilovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 123 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 3. - 6:24

Mi is most veszünk egy kis kukoricát meg roppantani akarjuk a zabot. :) És ha így sem... elkezdek komolyan aggódni. :(
Szõrváltás. Most aktuális, tehát az is okozhat némi súlyvesztést?!



Szia!

Próbáld ki, hogy a zabot almaecetes vízbe áztatod be.
Nálunk az arány 1 locsoló vízbe fél liter almaecet.
Az elsõ alkalommal lehet, hogy fintorog, de késõbb szivesen megeszi. A bélflórát rendezi.
De ez csak úgy a jó, ha a két etetés között ázik a zab.

Takarmányboltba tudsz venni 3 vagy 5 L-es kiszerelésben.

Évek óta rossz kondiban lévõ öreg telivért sikerült igy almássá varázsolni.

#76 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 3. - 7:09

Õ, ezek olyan almások... Csak egy gond, hogy alatta a borda kivillan (legalábbis a sárga 4 évesnek). :D :( Nem tudom, nem merek ilyesmit mert 2 ló is nagyon finnyás! Ezalatt tényleg a finnyást értem, a kukoricát se eszik meg, szóval nekik nem tudom mit fogok adni. :)

#77 Virágkoszorú

Virágkoszorú

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 206 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 3. - 7:28

A fogaikkal minden rendben? Nem lehet hogy rosszul van kopva, esetleg egyik fele a fognak/fogaknak felnõtt és ettõl kellemetlen a rágás, és rosszul is rágja meg, ettõl már lehet, hogy eszik sokat, de mivel nem tökéletes a rágás, nem tökéletes az emésztés sem.
Hát a kukoricát ha bekevered a zabbal úgysem eszi meg? A legjobb abrakkeverék az árpa-zab-kukorica ( zab: 2 kg, árpa-kukruc: 1-1 kg.), árpa, kukorica lehet roppantva vagy durvára zúzva, a zabot meg kaphatnak ad libitum is, pláne ha szeretik XD - csak ugye akkor gyorsan megennék :D. Nem tudom mennyire elérhetõ felétek a korpa. Úgy tudom, lábadozó állatoknál jó hatása van, de csak áztatva és max 3-4kg/nap arányban. Segíti az emésztést. Lenmagról is hallottam, de annak inkább szõr-szépség hatása van, és nagyon keveset lehet adni belõle.Gyümölccsel hogy állnak? (Nálunk egy lipicai volt még nyár elején ami nem ette meg az almát sem.) Lehet ugye persze alma és sárgarépa mellett cukor-/takarmány répa, takarmány tök, körte, egy kis vitaminbombának. Biztos nem mond ellent neki a finnyás sem,ha más nem, csak kipróbáljátok mit szólnak hozzá.

Lemaradt a szõrváláthoz: ha teljesen egészséges, jó kondis (még ha picit ki is látszik a borda) akkor semmilyen problémát, súlyvesztést meg pláne nem adhat. Nálunk Carlosnak is kivillannak a bordái, pedig aztán nagy kéjenc és zabagép õ is, Csibész szintén (6 évesek). Mutatom, milyenen voltak, mikor ide kerültek, kupectõl, és most milyenek - csak legelõn voltak, semmi abrak (azért mert nem volt , de ettõl függetlenül) !

Csibész volt (június) és most (szept. nincs normális oldalállós képem, bocsi)
Posted Image
Posted Image
Carlos volt (június) és most (Szept.)
Posted Image
Posted Image
Azért ezen az utcsó képen pont nem látszik, de amikor mozog neki is kivillan a bordája, de hát õ ilyen kis bucifejû sportló (német v osztrák, nem tudod, melyikük melyik)

Edited by Virágkoszorú, 2011 október 3. - 7:54.


#78 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 3. - 8:04

Nem sajnos, úgy sem eszi meg. :gm: :D Szóval dagadjon meg... legalább megdagadna. :rolleyes: A 4 évesnek meg a 11 éves kancának másfél hónapja voltak reszelve a fogai! Most voltak féreghajtva, de a vér és a bélsár eredmény se mutatott ki parazitákat... Nem tudom. :) Jön a doki ma vissza, most vesz vért az összes lótól és elküldi egy jobb laborba tüzetesebb vizsgálatra a dolgokat. Ha ott se semmi akkor takarmány váltás!

#79 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 3. - 9:22

Merénylõ, ha kukoricát etetsz, azt ne egyszerre add a zabbal, mert a méretkülönbség miatt csak a nagyobb szemût rágják meg (tehát a kukit), a zabot meg egészben nyelik le. Add inkább reggel a zab-árpa keveréket, este meg a kukoricát. Mindent fél napig áztatva, akkor faszán megpuhul. Én az öreg lónak próbáltam darálni a kukoricát, jó durvára, de nem igazán vált be, szerette nagyon, és jobban is ette meg (meg minden faszán összekent vele :dev: ), de egy idõ után csúnya hasmenése lett tõle, mint utóbb megtudtam, állítólag a bélbolyhoknak nem tesz jót a dara.

#80 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 3. - 10:28

Állítólag a Mash is nagyon jó! Ezt a leírást találtam róla (reklám miatt név nélkül): "Összetétel: Búzakorpa, kukorica (pelyhesített), árpa (pelyhesített), gyümölcs-(alma)törköly, cukornádmelasz, lenmag, kalcium-karbonát, nátrium-klorid, dikalcium-foszfát, élesztõ, magnézium-oxid, petrezselyem, menta, zsálya, aranyvesszõ, rozmaring, csalán, vörös here, gyermekláncfû, citromfû, fokhagyma. Etetési javaslat: sokoldalú kiegészítõ, alkalmazásával lovunk jobban hasznosítja az etetett takarmányokat. Németország vezetõ lószakemberei csak "tápkatalizátornak" hívják. Hetente háromszor leforrázás után, kézmelegen etessük. Szõrváltás gyorsítására, tömegnövekedés elérésére heti 2-3 alkalommal; különbözõ ló-egészségügyi problémák kezelésénél mindennap etessük; de minden esetben önálló étkezésként. Elõnyei: Rövid idõ alatt látványos, hosszú távon tartós eredményeket érhetünk el szakszerû etetéssel, már havi 1000 ft / ló költséggel!" Ha valaki ért hozzá, akkor meg tudná írni, hogy mennyire válik be. Nálunk anno a 4-5 éves lovak trágyájában is voltak egész zabszemek, pedig se fog-, se emésztési probléma nem volt. Aztán áztattuk nekik, azóta is úgy kapják, egy szem se veszik kárba. Már reggel beáztatom, és egész nap a napon áll, hogy minél jobban kidagadjon. Télen szoktak kapni naponta egy-egy fej kukoricát is, nem egy hatalmas mennyiséget. Szõrváltási problémákra jó megoldás lehet a Biotin, vagy Kerabol. A lenmag nem csak a szõrnek használ, hanem a beleknek is, és segíti az emésztést. Én szívesen etetek kiegészítõt is a lovakkal. Valószínû, hogy nem lenne rá szükségük, de ártani nem árt. Amit fiatalon megkap, vagy éppen nem kap meg egy ló, az a késõbbiekben, idõsebb korában is meg fog látszani.