Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovas továbbtanulás/képzések


  • Please log in to reply
1069 válasz a témához

#1 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 13. - 23:18

Sziasztok!Lótenyészto végzettségem van és szeretnék továbbtanulni.Gondoltam talán másokat is érdekel a téma,hogy hol-merre-mit lehet tanulni,milyen szakok vannak.Remélem Nektek tobb információtok van,mint nekem Posted Image .Minden érdekelne,ami elorébb vihet.Kaposvár érdekel leginkább,de ha van mód rehabilitációs lovagoltatást tanulni valahol az is szóba johet.Ha van véleményetek,otletetek,tapasztalotok koszonettel várom!Koszi Zsuzska Posted Image [ 13 December 2002, 22:54: Az üzenetet átszerkesztette: Szami ]

#2 helena

helena

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 20:18

Szia Szami! Nem tudok nagyon hozzászólni a topic címéhez, csak nagyon megsajnáltalak ;) , hogy nem akarnak neked írni. Igaz,még gimnazista vagyok, de már tudom, hogy majd Warendorfban akarok továbbtanulni a lovasakadémián. De hol tanultál? Német vagy? Vagy hogy kerültél ki? Én német vagyok, csak idekerültem. :( Üdv: Anette

#3 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 20:25

A Testnevelési Egyetemnek (pontosabban a Semmelweiss Orvostudományi Egyetem Testnevelési karának) is egyre több olyan szaka lesz, ahol a lovaglással lehet ismerkedni. 7 szakon akarják a lovaskultúrát bevezetni, elõször fakultatív, majd kötelezõ módon. Az elsõ félév most indul majd februártól Sóskúton. Utána minden félévvel újabb szakokat kapcsolnak be, úgy mint testnevelõtanár, sportmenedzser, rekreáció, stb.A hosszútávú tervekben (végre - végre elhangzott a bûvös szó!) az szerepel, hogy az iskolai testnevelésoktatásban néhány éven belül választhatóvá teszik a lovaglást, amihez elõször a testnevelõ tanári diploma kötelezõ része lesz a lovaskultúra. Ez sok más téren új távlatokat nyit, beleértve az edzõképzéseket is.

#4 Nagy Pej

Nagy Pej

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 20:46

Szami!te hol végeztél lótenyésztõit? Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

#5 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 20:53

idézet:
Eredeti szerzõ: Haflingi:A hosszútávú tervekben (végre - végre elhangzott a bûvös szó!) az szerepel, hogy az iskolai testnevelésoktatásban néhány éven belül választhatóvá teszik a lovaglást (...).[/QUOTE]Kedves Haf, 2000 óta figyelem, hogy éppen hogy állnak a tárgyalások a Gazdasági Minisztérium (most már Gazdasági és Közlekedési Min.) és az oktatási tárca között, de akárhányszor érdeklõdöm, mindig ugyanaz a válasz: már igen elõrehaladott tárgyalásokat folytatunk az Oktatási Minisztériummal. Konkrétan? Konkrétan még nincs semmi, de abban már megállapodás van, hogy létre kell hozni - az ügy fontosságára történõ figyelemmel - egy tárcaközi bizottságot, amely majd konkrét javaslatot tesz a szakbizottságok felállítására, azok meg javaslatot tesznek a ... és így megy ez hosszú-hosszú évek óta.A másik meg, mert témába vág: Kaposváron, a Pannon Lovasakadémián már - ha jól emlékszem - három éve nem adtak ki lovasedzõi oklevelet senkinek Posted Image .Bocs az illúziórombolásért.

#6 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 20:57

Nem sikerült illúziót rombolni, mrt a szerzõdést a TF-el az oktatás meindítására mi kötöttük. Ez legalább biztos. És remélem el fogjuk tudni érni, hogy az oktatás színvonala sose lesz olyan alacsony, mint Kaposváron az utóbbi idõkben.

#7 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 21:08

Haf, az odáig rendben, a lovasedzõ-képzést csak úgy futólag említettem, én elsõsorban arra gondoltam, hogy a GKM (legalább is, amíg még ketyegett a Széchenyi-terv) azon volt, hogy az általános iskolások számára lehetõvé tegye a lovaglást. Épp úgy, mint az úszást. Na ez nem áll sehogy.

#8 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 17. - 23:45

Én voltam Kaposváron, gondoltam megkérdezem hogy tudnék tanulni valami kis elméletet a lovakkal kapcsolatban. Hát nem volt valami bíztató... az alkalmazott akivel beszéltem elsõre azt mondta, hogy ilyennel õk nem foglalkoznak, majd rájött, hogy van lótenyésztõ szakmérnöki és belovagló képzés, bár ez utóbbi 2 éve nem volt és most sem lesz.Másról sajnos nem tudok, de ha tud valaki ajánlani valamit, ahol sima földi halandóként okosodhatnék - nyílt edzéseknek is marhára örülnék - akkor léééégyszi!

#9 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 0:27

Szia!Mindenkinek koszonom a hozzászólást,legfoképpen annak,aki kiemelte a sárból ezt a már-már halálraitélt topicot.Én Pécelen végeztem lótenyészto szakon.Immár vagy 7 éve...ha jól emlékszem.Errol az iskoláról azt kell hogy elmondjam,hogy a legszebb éveim voltak.Iszonyú laza iskola,de aki meg akar tanulni az meg is fog.Nem túl jók a lehetoségek,legalábbis akkor még nem fényeskedtunk megfelelo gyakorlati helyekkel.Ha jól tudom ez mára nagyban változott.Azt hiszem én ajánlhatom ezt a sulit annak,aki erre a pályára szeretne lépni.Én igazán nagyon jól éreztem magam.Sajnos osszehasonlítási alapom nem igazán van.Most tervezem...belátható idon belul.Sajnálattal hallom a Kaposvári híreket.Én valamiért azt hittem,hogy ez az ország lovas kiképzo fellegvára.Hallottam még ezt-azt a tatterról is,de szerintem csak lóápoló szak van,igazán ezt sem tudom.Az az igazság,hogy nagyon szeretnék tanulni most,hogy nem muszáj Posted Image Porfelho,Haflingi koszonom a beszámolókat.Remélem kialakul valami,bár én még csak nem is hallottam errol.Nagyon jó lenne,mert még mindig kevés a hely,ahol minoségi képzést lehetne kapni.Tényleg!Szerintetek mekkora a kereslet?Lám most itt álok én is,bár nem azonnal akarom,mégis jó lenne,ha lenne kilátás valamire.Mi van Tatával?Úgy emlékszem ott is volt valami...

#10 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 0:30

ando:Kérdezd meg a tatit,meg Pécelt szerintem.Ha kell szám adok.Mást nem nagyon tudok sajna:-(Valaki?

#11 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 1:28

Helena:nem vagyok német.Kb:7 hónapja vagyok itt.Nyelvet tanulok...na jó.Csak azért nem otthon élek,mert itt muszáj.Még egy ideig...Írhatnál arról az iskoláról,ahová továbbtanulni szeretnél menni.Én északon lakom Hannover mellett.ÉS!Pénteken megyek haza,futok,rohanok Posted Image Posted Image

#12 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 10:42

Porfelhõ!Pont erre születet meg a határozat, mely reméljük megvalósul. Ennek elsõ lépése, hogy a testnevelõtanároknak lovaskultúra oktatáson kell részt venni, mert ugye egy olyan gárdával elég nehéz a lovaglást sulykolni a fiatalságba, aki maga sem ismeri. Akkor már inkább futtatja a szerencsétlen diákokat klottgatyában a suli épülete körül a mínusz tíz ellenére.Szóval részben én is csak reménykedek veled együtt, de remélem, hogy helyzetemnél fogva legalább némiképp hozzá tudok járulni, hogy "megkésve bár, de törve nem" megvalósuljon ez a terv.

#13 Porfelhõ

Porfelhõ

    Tündércsávó

  • Fórumtag
  • 3.771 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 11:51

Kedves Haflingi, ezt örömmel hallom és sok sikert kívánok a munkátokhoz!

#14 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 13:53

Haflingi,Mintegy felhívás keringõre, nincs véletlenül kedvetek nektek szervezni kis továbbképzéseket, okosításokat, nyílt edzéseket, elõadásokat stb? Persze nem jótékony alapon gondoltam, olyan lelkes tudásszomjasoknak mint pl. én? .-)

#15 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 14:04

Ez jól hangzana,de szerintem nehezen kivitelezheto.Érzi valaki szívugyének?Bár ha szétnéz itt az ember vannak lehetoségek:Pl:IC féle nyíltnapok,ilyesmik.Én valami hivatalos iskolát keresek...asszem.

#16 helena

helena

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 370 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 17:13

Szia Szami! Én a warendorfi "Akademie des Pferdes"-en szeretnék tanulni. Vagy a belovaglóira (Pferdewirt Schwerpunkt Reiten -Dressur) vagy a bíróira, esetleg pályaepÍtésre :confused: szeretnék menni.Ha kell internet cím...!? Wie läuft es mit dem Sprachenlernen??? Gruss: Anette

#17 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 18:49

Ando!Ezt a lovaglás milyen területén gondolod? Mert lehet, hogy nincs mindegyik eléggé bereklámozva, de a díjlovaglásban mindegyik van, bõvül most a paletta a futószárazás témájával és vevõk vagyunk sokmindenre, fõleg, ha tudjuk, hogy mire van igény...

#18 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 19:58

Na, akkor írom, amit én tudok. A Tatiban elvileg (eddig volt, hogy most van-e, nem tudom) van lovastúra-vezetõ és segédedzõi tanfolyam. Van még egy harmadik, de azt nem tudom.És most valaki azt mondja meg nekem, hogy Fõiskolán, ill. Egyetemen lehet-e edzõi diplomát szerezni, természetesen lovaglásból. Én eddig úgy tudtam, hogy ez 2 helyen létezik: Kaposváron és a TF-en. Ez most igaz, vagy nem? Ha fõiskolán, ill. egyetemen nem létezik lovasedzõi szak, akkor máshol tanfolyam formáján létezik-e?

#19 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 20:13

Már én is elfelejtettem, hogy le lett már tárgyalva ez a téma a [url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000529;p=1"]Lovas oktató, szakedzõ, segédedzõ stb. [/url] c. topicban. Talán ezért nem érdekelte a "népet" ez a topic.

#20 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 20:17

Sajnos én sem tudtam,hogy már volt hasonló topic...nem is kezdtem volna újba,ha Zsuzska nem ajánlja.Én csendesen feltettem a kérdéskémet a satobbi mélyében,de azt mondta nyissak topicot.Hát tessék Posted Image .A kérdéseidre én is szeretnék választ kapni...Ha már megvan hát használjuk ki Posted Image

#21 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 20:18

A Tatiban van még patkolókovács-tanfolyam is, meg belovagló is volt, lehet, hogy az idõközben megszûnt. Szerintem ezek rajta vannak a [url="http://"http://www.nemzetilovarda.hu"]www.nemzetilovarda.hu[/url] -n.

#22 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 20:20

Az a topik nekem is rémlett, bár azt hittem, a Heti 4-ben tárgyaltunk csak róla. Sebaj, mindenre én sem emlékezhetek. :D Különben is ez legalább átfogóbb cím. :cool:

#23 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 20:22

Nem tudom miért,de valahogy viszolygok(vagy viszojgok?)a tatitól.Tudom,hogy tobb mint 400 éves lovas hely...nem tudom mibol fakad :confused: Ha valakinek vannak ez irányú tapasztalatai,esetleg tanult ott valamilyen szakon jó lenne,ha megváltoztatná a véleményem.

#24 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 20:23

Zsuzska!Nem rémlik? Posted Image Még a nevet is Te ajánlottad. Posted Image [ 18 December 2002, 19:24: Az üzenetet átszerkesztette: Szami ]

#25 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 20:52

o.K!Félreértettem...bocsi

#26 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 20:59

Szami, valamiért én is viszolygok a Tatitól, ennek ellenére évekig jártam oda. Vagy talán pont ezért. :D Bozzy járt oda a felnõtt lóápolói képzésre, pár helyen már leírta a véleményét, talán a fenti topikban is, vagy ha nem, biztos találsz benne linket rá. Ha mégsem, akkor már megkeresem tényleg. Neki jó tapasztalai vannak, de ez gondolom téged kevésbé érdekel, hisz eleve már nagyobb annál a képesítésed. Viszont õ jó tanárokról írt, a többi képzésben is lehetnek ugyanazok a tanárok. A túravezetõit is kiveséztük, meg talán a segédedzõit is, ezeket is megtalálod abban a topikban, vagy a Heti 4 címûben (ugyan már le van zárva, de a keresõbe ha bírod, biztos kidobja, és ha talász benne kérdéses dolgot, akkor arra kérdezz rá itt).Én ajánlottam a címet (ennyire még nem vagyok szenilis :D ), és pont azért mondtam ezt, mert emlékeztem, hogy volt már ilyesmi téma, de én azt hittem, te annál átfogóbb, vagy magasabb szintû dolgokra vagy kíváncsi. (Persze így visszaolvasva az is ugyanerrõl szól. :D ) Ezért nem is álltam neki elõbányászni, meg gondoltam ha megnyitod, úgyis valaki megtalálja majd. Mint ahogy így is lett.

#27 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 18. - 21:31

idézet:
Eredeti szerzõ: ikácska: És most valaki azt mondja meg nekem, hogy Fõiskolán, ill. Egyetemen lehet-e edzõi diplomát szerezni, természetesen lovaglásból. Én eddig úgy tudtam, hogy ez 2 helyen létezik: Kaposváron és a TF-en. Ez most igaz, vagy nem? Ha fõiskolán, ill. egyetemen nem létezik lovasedzõi szak, akkor máshol tanfolyam formáján létezik-e? [/QUOTE]A TF = Testnevelési Fõiskola, de az igazi neve (ami alatt a felvételi tájékoztatóban is találod): Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar. Itt létezik lovasedzõi szak, a részletek pedig kiderülnek az általad belinkelt topicból. [ 18 December 2002, 20:34: Az üzenetet átszerkesztette: piaffe ]

#28 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 19. - 18:42

Francba. Ma vettem meg a 2003-as felvételi tájékoztatót. Nem is indul most lovas szakedzõi képzés.(Na nem mintha oda szándékoztam volna jelentkezni. De ami késik, az nem múlik. Posted Image )

#29 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 19. - 18:44

Akkor mehetunk kart-karba oltve... Posted Image

#30 piaffe

piaffe

    Az elengedett

  • Fórumtag
  • 3.446 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 19. - 18:58

Hova mehetünk kart-karba öltve? :confused: Egyébként jelentkeznék én most is... ha megfelelnék a követelményeknek. De az említett topicban le van írva, hogy miért nem mehetek még.

#31 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 22. - 1:56

Piaffe!Hamarabb tettem fel a kérdést, mint ahogy megtaláltam a topicot. Így csak a kérdésem után volt alkalmam belinkelni, és egyben elolvasni az akkor írottakat.

#32 ando

ando

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 27. - 19:16

Haflingi,Hol lehet ezekrõl a nem túlzottan bereklámozott eseményekrõl többet megtudni?

#33

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 27. - 21:23

Visszatérve a tatihoz én is viszoly(j?)gok tõle, Zsuzska,neked pedig puszi,jövõre,ami minnyá itt is van,dobbantok is.De a képzéseket nem ismerem,el tudom képzelni,hogy attól még jók...A lovastúra vezetõi öttusalovakkal folyik, ami...háááát...végülis túl szokják élni az emberek Posted Image .A kovácsosról télleg nem tok semmit, nem vagyok érdekelt.Belovaglók meg nyüzsögnek dögivel, úgyhogy lehet,hogy még indítanak képzést,télleg nézd meg a honlapon,v hívd fel õket!Kívülrõl az a rész elég színvonalasnak tûnik(legalábbis a lovaik jól sikerülnek, a lovasok meg ügyesek),ha mûködik,érdemes megpróbálni szerintem...De azt,hogy idegenkedsz a tatitól, nem csodálom, kicsit sem... ;)

#34 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 december 27. - 21:41

viszolyog

#35 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 19. - 11:33

A Lovas Nemzetben láttam a Pannon Kincstár Tanoda (komáromi cég) hirdetését, melyben jelentkezõket várnak lótenyésztõ szakra . Pesten lesz az elmélet+gyakorlat, ki tud róla? Februárban indítanák a tanfolyamot ha van elég jelentkezõ, de nem tudom, hogy érdemes-e rámozdulni. Azt írják, hogy 100 órás intenzív levelezõ tanfolyam. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

#36 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 19. - 11:36

A Lovas Nemzetben láttam a Pannon Kincstár Tanoda (komáromi cég) hirdetését, melyben jelentkezõket várnak lótenyésztõ szakra . Pesten lesz az elmélet+gyakorlat, ki tud róla? Februárban indítanák a tanfolyamot ha van elég jelentkezõ, de nem tudom, hogy érdemes-e rámozdulni. Azt írják, hogy 100 órás intenzív levelezõ tanfolyam. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

#37 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2003 január 19. - 18:29

Az engem is érdekelne!

#38 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 10. - 20:30

Csajszika13!Felhoztam neked ezt a topic-ot! Böngészd át!

#39 csajszika13

csajszika13

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 11. - 20:16

köszi Haf!Megpróbálok valamit kihozni.KÖSZI SZÉPEN! Posted Image Posted Image Posted Image

#40 Cowgirl

Cowgirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 59 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 14. - 14:57

Sziasztok!Még lenne rá idõm, de ez engem is érdekelne. Mivel közel lakom Sóskúthoz, így szeretnék többet megtudni arról, hogy ott mi folyik. Elõre is köszi a tájékoztatást!!Üdv.: Cowgirl Posted Image