Ugrás a tartalmakhoz


Kurultáj


  • Please log in to reply
395 válasz a témához

#41 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 12. - 8:08

Valami jóféle vizuális szemléltetés... esetleg... Eddig egy képet láttam, azt is egy fotós oldalon.

#42 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 12. - 9:18

Létszámvonatkozásban a 10-es osztó a kötelezõ a médiának jobb oldali vagy magyar ügyekben (lásd Kossuth tér).
Cigány csak azért nem volt, mert elhiszik, hogy minden, ami a nemzeti dolgokról szól, az a cigányság ellen való. Idõbe telik, amíg elhiszik, hogy a magyar nemzetnek részei azonos jogokkal és KÖTELEZETTSÉGEKKEL és együttes békében kell eljönnie a következõ száz, sõt ezer éveknek is!

A MAGYARSÁGUNK KÖZÖS A CIGÁNNYAL, ZSIDÓVAL, SVÁBBAL, SZLOVÁKKAL, ROMÁNNAL, ÉS SOROLHATNÁNK...


Én sorolom. Mivélünk konok kunokkal. Mert ha Mándoki Kongur István, Karcag szölötte, nem nyugodna Kazahsztán földjében, akkor talán Karcag adott volna helyet egy hasonló rendezvénynek. Õ volt aki egy kinti ( kazahsztáni) orosz nyelvû rendezvényen ékes kazah nyelven letolta a jelenlévõket, hogy miért nem a saját nyelvükön tárgyalnak, miért nem tisztelik õseik emlékét stb. Ezt követõen ismeretlen okok miatt, Kazahsztánban, hírtelen elhunyt. Kazahsztán saját halottjának tekintette és kint helyezték örök nyugalomba. Egyébként Németh Gyula turkológus tanítványa volt és életét tette fel az õsök felkutatására. Németh Gyula sírja Kacagon a Délitemetõben, míg szobra Karcag város fõterén áll.

#43 orditoszamár

orditoszamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 12. - 10:31

Valami jóféle vizuális szemléltetés... esetleg...
Eddig egy képet láttam, azt is egy fotós oldalon.


google video

ird be kurultaj

Edited by orditoszamár, 2008 augusztus 12. - 10:32.


#44 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 12. - 11:17

http://www.kurultaj.hu/node/545

:ang: :)

#45 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 12. - 15:31

http://szentkoronara...o-kurultaj-2008vizuális szemléltetés...

#46 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 12. - 19:31

Gondolom, agyonvágtok, ha azt mondom, a youtube minõség nem ad vissza semmi emelkedettséget.
De én sosem helyeztem véleményemet érdekeim mögé.

Ami két fotós oldalt látogatok, az ott levõ képek:
1.
2.
3.
4.

#47 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 12. - 19:43

Részemről jogos az észrevétel, de eddig csak ezt találtam. A képek viszont: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: Még!!!!

#48 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 13. - 11:59

Sziasztok aki ott volt, szerintem egy életreszóló élményt kapott, meg egy jó idõre feltöltõdhetett. Nehéz, meg rossz visszajönni a jelenlegi hétköznapokba. Jó lenne olyan emberekkel és úgy élni, ahogy ott történt több napon keresztül.De remélem egyszer eljön ez az idõ is.
Találtam a neten képeket: http://picasaweb.goo...ndra/Kurultaj02
Majd teszek fel sajátokat is.
Üdvözlet mindenkinek:Dia

#49 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 13. - 12:05

Azt szeretném kérdezni , ismert emberek részt vettek e a rendezvényen? pl. színészek? stb.

#50 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 13. - 12:59

Találtam még képgalériát:
http://bacs-kiskun.h.../?r=1104&c=1100

#51 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 13. - 14:30

Azt szeretném kérdezni , ismert emberek részt vettek e a rendezvényen? pl. színészek? stb.

Magam részérõl politikust, szinészt nem igen láttam. Az elõbbi nagyon nem is hiányzott. Jól elvoltunk nélkülük. Ha nagyobb lett volna a média nyilvánosság biztos többen mutogatták volna magukat. Pörzse Sándort viszont láttam amint éppen egy tilinkóból próbált nótát kicsalni, míg vártunk a menázsira.

#52 kunharcos

kunharcos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 39 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 13. - 14:38

Azt szeretném kérdezni , ismert emberek részt vettek e a rendezvényen? pl. színészek? stb.


Az elöbbi linken szereplõ fotók egyikén Szeremley Hubát vélem felfedezni, amint kisfiával a karján egy lovat simogat. Nála hitelesebb, ismert ember nekem nem kell.

Üdv

#53 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 13. - 20:31

Azt hittem nyüzsögni fognak itt.

#54 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 14. - 6:43

Még egy galéria:

http://gallery.site....atyca/Kurultaj/

#55 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 15. - 12:58

Még négy kép:
1. (a kép alatti "eredeti" gombtól lesz nagy a kép.
2.
3.
4.

#56 Kacsa

Kacsa

    Csikó

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 18. - 22:20

Nagyon nagy élmény volt a 100 lovas egyikének lenni, lovasíjász bemutatót csinálni, ott lenni, beszélgetni! Körülbelül napi 25-30000 ember volt ott, egyik lovasíjászunk szervezõ volt, õ mondta.

#57 Zarif

Zarif

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 19. - 7:00

én a mai napig bánom,hogy nem voltam ott :(

#58 forkissima

forkissima

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.661 hozzászólás

Közzétéve 2008 augusztus 20. - 10:55

Sziasztok, Én csak pénteken és szombaton tudtam ott lenni, nagyon nagy élmény volt! Meg kell mondjam, hogy kissé tartottam attól, teli lesz magyarkodó nagyhangú félmûvelt emberekkel és napi politikával a rendezvény, de a szervezõknek sikerült elérni, hogy tényleg csak azok jelentek meg, akik kulturáltan meg tudták ünnepelni a Kurultájt. Röganyónak nagy igazsága van abban, amit írt, jó lett volna cigány embereket is látni, hiszen évszázadok óta közös a történelmünk, a sorsunk. Melódiáékkal és még egy akhal tenyésztõ barátunkkal el is döntöttük, hogy ha minden jól megy, a két év múlva rendezendõ Kurultájon remélhetõleg akhalokkal fogunk tudni részt venni. Ami nagyon kedves volt a szívemnek, a sok-sok gyönyörû népviseletbe és korhû ruhákba öltözött ember. Gyakran látom Belgiumban ünnepi rendezvényeken, hogy fõleg északi népek fiai ilyenkor a hazájuk népviseletében jelennek meg. Úgy tûnik ez nálunk is terjedõben van.

'Everything that is done for us, without us, is not ours.'


#59 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 12. - 6:27

http://www.kurultaj.hu/node/619

#60 orditoszamár

orditoszamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2008 szeptember 12. - 7:06

http://www.kurultaj.hu/node/619


:mad:

#61 melodia

melodia

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 406 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 12. - 8:01

Ezt nézzétek:

http://www.kurultaj.hu/node/662 ]

:yeah: :yeah: :yeah:

#62 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 15. - 19:37

Böszörményi 19., Márvány u. 25., Krisztina krt 26. és 79-91... Mi az összefüggés a Kurultáj és a déli vasút között? :D

#63 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2008 december 16. - 22:33

Na, ma megvettem a dvd-t. Holnap meg is nézem. Ha már megvettem... :)

#64 Tiga

Tiga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 133 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 13. - 8:46

------------FELHÍVÁS HAGYOMÁNYÕRZÕ BARÁTUNK TÁMOGATÁSÁRA------------ Varga Sándor felvidéki lovasíjász barátunk került bajba, háza porig égett. Sanyi Kassai Lajos tanítványa, lovasíjászatban II. a világranglistán, részt vett a 2007-es kazakisztáni Kurultajra utazó küldöttségben, és a 2008-as Kurultajon több bemutatóval színesítette csapatával a programot. Feleségével egy 2 éves gyermeket nevelnek. Kérjük mindazokat, akik pénzzel tudják segíteni õket, adományaikat utalják a 3405645-142/0200 (VÚB Bank Szlovákia) számlaszámra, akik a földház újjáépítéséhez munkával tudnak hozzájárulni, keressék Szabados Pétert a 20/47-66-080-as telefonszámon. A munka elsõ menete január 15-18-ig tart Révkomárom mellett. "Bajban ismerszik meg az ember…"

#65 Tiga

Tiga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 133 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 13. - 9:37

------------ÚJABB HíREK VARGA SANYIRÓL------------

Hálás köszönet azoknak, akik máris segítséget ajánlottak Sanyiéknak.

Sanyi megadta egy magyarországi barátjának, Nagy Balázsnak a
bankszámlaszámát, hogy az utalást Magyarországról megkönnyítsük. A
bankszámlaszám: 12096712-00482159-00100008 Raiffeissen Bank. Kérjük, a
megjegyzés rovatba írják be: Varga Sándor részére.

Nagy szükségük lenne pokrócokra, hogy a jurtát, amiben jelenleg laknak,
jobban ki tudják bélelni.

Ha valaki segíteni indul, a tanyájuk helyének pontos térképét megtalálja
a www.baranta.net [ http://www.baranta.net ], a www.kurultaj.hu [
http://www.kurultaj.hu ] és a www.karpathaza.net [ http://www.karpathaza.net ]
oldalakon. (A térkép elég jól kinagyítható, így sikerült a pontos helyet
bejelölni, és a google map segítségével az odautazás is megtervezhetõ.)

Köszönjük!!!

#66 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 14. - 15:20

Az összefogás, jó cél érdekében, az jó érzés. Nyomtam át egy keveset. Hátha a javamra írja valaki. :)

#67 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 28. - 23:04

A tavaji Kurultájon volt szerencsém részt venni. Az érzés tényleg fantasztikus minden túlzás nélkül! Tavaj nem saját lóval, hanem M.G. egyik huculjával próbálkoztam. Hiányzott az egyetértés ... Mármint a hucul és köztem. Na ez nem is csoda hiszen akkor láttam elõször és a "belovaglása" sem jubilálta még az egy hónapot. Ahhoz képest remek volt. Az idén a saját lovamon megyek. A terv röviden a következõ : Itthon nyergelek és lelovagolok Bösztörpusztára. (az,hogy lelovagolok nem lenézõ vagy becsmérlõ ,csak dél felé kell menni) Az útvonal két állomása biztos: Eger - Bösztörpuszta . A többi még képlékeny .Vannak ötleteim, irányvonalak,de nem szeretném túlszervezni a dolgot.Ha vaki szeretne csatlakozni akár végig vagy csak egy-egy szakaszra ,szívesen látom. Minden segítséget köszönettel veszek( útvonal,szálláslehetõség,takarmány vételi hely állatnak embernek,stb.) Idõpont 2009.augusztus 17 körüli indulás . Ja igen; nem feltétel a magyaros viselet ,fanyereg és magyar ló. Jómagam félvér lovon western nyeregben vágok neki a túrának.Persze ha odaérek átalakítom a felszerelést honfoglalósra. :gm:

#68 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 30. - 14:16

Sziasztok! Szeretnék kérni egy kis segítséget azoktól, akik már részt vettek lóval a Kurultajon. Én sajnos ki kellett, hogy hagyjam a tavalyit, de idén menni fogok. A szüleim invitáltak (õk hagyományõrzõk, végig kint lesznek jurtában) és kérték, hogy a lovammal menjek el idén. Én meg totál belelkesedtem, ezért szeretném megtudni, hogy: Ennek mik a feltételei? Ti hogyan oldjátok meg a szállítást? Én Budapestrõl mennék egyszem lókámmal és esetleg csatlakoznék. A lovam hozzá van szokva a futóhoz, viszonylag sûrûn utaztatom, szóval tud viselkedni... Hogyan vannak ott a rendezvény helyszínén elhelyezve a lovak? Az gondolom evidens, hogy bevágok mellé 2 kis bálát meg a müzlijét/abrakját, egyéb ketyeréit... Szóval aki errõl tudna nekem pontos információt adni, vagy személyes tapasztalatát megosztaná velem, nagyon hálás lennék érte. Elõre is köszönöm! :ang:

#69 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 30. - 21:04

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget azoktól, akik már részt vettek lóval a Kurultajon. Én sajnos ki kellett, hogy hagyjam a tavalyit, de idén menni fogok. A szüleim invitáltak (õk hagyományõrzõk, végig kint lesznek jurtában) és kérték, hogy a lovammal menjek el idén. Én meg totál belelkesedtem, ezért szeretném megtudni, hogy:
Ennek mik a feltételei?

Ti hogyan oldjátok meg a szállítást?
Én Budapestrõl mennék egyszem lókámmal és esetleg csatlakoznék. A lovam hozzá van szokva a futóhoz, viszonylag sûrûn utaztatom, szóval tud viselkedni...

Hogyan vannak ott a rendezvény helyszínén elhelyezve a lovak?

Az gondolom evidens, hogy bevágok mellé 2 kis bálát meg a müzlijét/abrakját, egyéb ketyeréit...
Szóval aki errõl tudna nekem pontos információt adni, vagy személyes tapasztalatát megosztaná velem, nagyon hálás lennék érte.

Elõre is köszönöm! :ang:

Szia greyhound
Ahogy már említettem én tavaj részt vettem a Kurultájon.
2008-ban eképpen történt -legalább is az én ismeretségi körömben.:
A szállítást mindenki maga oldotta meg. Volt aki lószállítóval és volt ki egyszerûen odalovagolt. ( egyébként az idén én is ez utóbbit tervezem)
A rendezvényen a jurták egy kis falvat alkottak kb.100-120 jurta. A lovak zömében egy kis erdõs részen a fák közé voltak kikötve.Ez a fás ligetes rész közvetlenül a jurták mögött van.Van egy nagyobbacska nyári istálló is de ebben a huszárok lovai laktak.
A szállas takarmányt a rendezõség biztosította,abrakot mindenki maga hozott a lovának.
Itatási lehetõség egy helyen,tiszta kútvíz.(saját vödröt érdemes hozni)
Csak rábeszélni tudok minden lovast,hogy vegyen részt ezen a fantasztikus találkozón,életre szóló élmény!!!
Akkor is gyertek ,ha nincs fanyergetek,tavaj is nagyon sokan angol nyeregben lovagoltak.Egy pár ezer forintos birka bõrrel javítani lehet az angolszász megjelenésen.
Számomra is meglepõ volt a résztvevõk fegyelmezettsége. A három nap alatt nem tudok egyetlen ló-lovas sérülésrõl sem,pedig a lovas birkózás és a buszkasi játékok alkalmanként 30-40 egymásnak ismeretlen lóval zajlottak.
Hát nagyvonalakban ennyi.

#70 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 31. - 10:59

Szia greyhound
Ahogy már említettem én tavaj részt vettem a Kurultájon.
2008-ban eképpen történt -legalább is az én ismeretségi körömben.:
A szállítást mindenki maga oldotta meg. Volt aki lószállítóval és volt ki egyszerûen odalovagolt. ( egyébként az idén én is ez utóbbit tervezem)
A rendezvényen a jurták egy kis falvat alkottak kb.100-120 jurta. A lovak zömében egy kis erdõs részen a fák közé voltak kikötve.Ez a fás ligetes rész közvetlenül a jurták mögött van.Van egy nagyobbacska nyári istálló is de ebben a huszárok lovai laktak.
A szállas takarmányt a rendezõség biztosította,abrakot mindenki maga hozott a lovának.
Itatási lehetõség egy helyen,tiszta kútvíz.(saját vödröt érdemes hozni)
Csak rábeszélni tudok minden lovast,hogy vegyen részt ezen a fantasztikus találkozón,életre szóló élmény!!!
Akkor is gyertek ,ha nincs fanyergetek,tavaj is nagyon sokan angol nyeregben lovagoltak.Egy pár ezer forintos birka bõrrel javítani lehet az angolszász megjelenésen.
Számomra is meglepõ volt a résztvevõk fegyelmezettsége. A három nap alatt nem tudok egyetlen ló-lovas sérülésrõl sem,pedig a lovas birkózás és a buszkasi játékok alkalmanként 30-40 egymásnak ismeretlen lóval zajlottak.
Hát nagyvonalakban ennyi.



Szia!

Köszi az infókat!

Sajnos én Budapestrõl a 17 kerbõl (Ferihegyi út) nem fogok lelovagolni Kunszentmiklósra.

A szálas takarmány minõsége milyen volt tavaly?

Nekem amolyan elfuserált angolboxos-takargatós-forgácsalmos lovam van, aki antiszociális, magasan telivérezett jellemébõl adódóan gyûlöli fajtársait. Szóval rúg, harap és vág...így röviden. Ilyen lovat piros szalagok ellenében ér odavinni? :gm:
Szóval én csak akkor tudok részt venni vele, ha biztosítani lehet az olyan elhelyezést, hogy tutira ne érjen össze se az eleje se a hátulja másik lóval. Ez szerinted megoldható?

Hát nekem sem éppen az az õsmagyar nyergem van, vagy nem tudom egy Prestige ugrónyereg mennyire számít magyar hagyományõrõznek. Persze ez most csak poén, én simán megoldom a felszerelés, ruházkodás kérdést, mert van ilyen téli gyapjú nyeregüléshuzatom, meg anyukám csergéket és egyéb szõni való dolgokat gyárt házilag és megkérem, hogy dobjon össze nekem egy valami szõttes lópokrócot ilyen vékonyabb anyagból, ami alá a sima nyalátétet és a zselépárnit be tudom rejteni. Lehet lesz a lovacskának majd valami szép nyaklója is. :ang:

A ruhát nem tudom még, hogyan lehetne megoldani, hogy lehesssen benne kényelmes lovagolni, de nem is süljek meg benne. Ötlet?

Továbbra is áll a lószállítós segítségkérésem! Valakihez betársulnék vagy kevésbé horrorisztikus ajánlatokat is várok...

#71 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 31. - 15:23

Mit tudtok, ami a kurultaj.hu-n nem olvasható? Mert ott nincs 2009-es Kurultájról szó. Valamint a 2009-es összejövetel helyszíne sincs még meg.

#72 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 31. - 20:51

Tavaly én is lemaradtam , az idén szeretnék ott lenni (lehetõleg lóval), minden infó érdekel!

#73 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 január 31. - 21:10

Kedves greyhound! Egy ilyen tied tipusú lóval csupa öröm bódogság lehet az élet. :gm: A lószállításban nem tudok sajna segíteni.Az viszont biztosan megoldható ,hogy a lovad ne érintkezzen fajtársakkal,hisz elég nagy a puszta, hely szûkében nem voltunk.Feltéve ha bírja a mongol pányvát. Azt,hogy egy ilyen lóval mennyire tudsz részt venni a lovas játékokban ,hát nem tudom! De majd fussunk már össze a kezdéskor,hogy tudjam lóháton kit kell elkerülni!! :dev: A széna elsõ osztályu nagybála volt. A ruházat egy összetett kérdés. A mi kis csapatunk egyértelmûen a honfoglalás és az azt követõ pár évszádat viseletét hordta.De voltak ugye huszárok is.Meg volt aki egyszerûen egy fehér bõ ujjú ingben,fekete szûkebb(mondjuk huszáros )nadrágban és egyszerû fekete bõrcsizmában volt. A magyar lovas nép! Tudom ez elcsépelt duma,de igaz! Tehát bármely korból (18.századdal bezárólag.utánna megszakadt valami...)választod a korhû katonás ruhautánzatodat , az biztos hogy nem fog akadályozni a lovaglásban. Egyébként tavaj is voltak amolyan Tatteros - remélem jól írtam - lovak. Mondták ,hogy nagyon menõs ,önfejû ,akaratos, ne gyertek közel ...stb.Pár óra alki gyakorlat a tûzõ napon az árnyék nélküli pusztában és láss csodát megjavultak. Fülét farkát elengette és nem volt már kedve fickándozni rugni harapni egyiknek sem. Szóval lóterápiának sem utolsó a Kurultáj. ;)

#74 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 2. - 9:32

Mit tudtok, ami a kurultaj.hu-n nem olvasható? Mert ott nincs 2009-es Kurultájról szó. Valamint a 2009-es összejövetel helyszíne sincs még meg.



Jövõre: http://baranta.gport...amp;nid=4769116
A helyszín ugyan az. A háttér tartalom viszont "kicsit" más. Lovas "programok" szintén lesznek, meg sok minden más is.

Edited by tipara, 2009 február 2. - 9:44.


#75 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 2. - 10:59

Valóban öröm és boldogság vele az élet! :ang: Hát sajnos rúgós...de hát ki halott már ilyenrõl?!?! :huh: :gm: Szerintem rajta kívül fog még akadni bõven piros szalagos lovacska a több száz között... Egyébként nagyon kulturáltan viselkedik (verseny körülményekhez szokott ló), különben nyilván nem vinném ilyen helyre.

#76 Nádor

Nádor

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 299 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 2. - 13:23

Akkor ott a helyed! :)

#77 greyhound

greyhound

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 755 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 2. - 15:51

Akkor ott a helyed! :)


Én is úgy gondolom. Magyar vagyok. Még egyszer köszönöm az infókat. :)

#78 Gisari

Gisari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.724 hozzászólás

Közzétéve 2009 február 25. - 11:05

Sziasztok!

Idén újra Kazaksztánban lesz a kurultaj, vagyis itthon csak jövõre. De valami hasonlót szerveznek itthonra is.

Aki az angolos felszerelését szeretné egy kicsit feldobni, annak javaslom, nézegessen errefelé (ha nem baj, egy kis reklám :D ):
http://nemez.gportal...php?pg=29575127

Edited by Gisari, 2009 február 25. - 11:10.


#79 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 3. - 10:14

Gratulálok az oldalhoz! El is restelltem magam, ahogy megnéztem ugyanis évek óta használok a kedvenc angol nyergem alá filc alátétet és nagyon bevált. :kir: Van egy kedvenc fa nyergem is, és a birkabõr (amin ülök) bevált, de az alátétekkel mindig bajom volt. Könnyen gyûrödnek, elcsúsznak stb, és most rá kellett jöjjek a nemez, de még a filc is mentes ezektõl a hibáktól. Köszönöm! :kv: Van úgy hogy a megoldás szem elõtt van csak éppen nem látom (juk). :cool:

Edited by RIDERMAN, 2009 március 3. - 10:16.


#80 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2009 március 5. - 8:54

greyhound! Nem a ruha teszi az embert! Ott nem az volt a lényeg,hogy miben vagy,hogy ki vagy...ááááá,nem az volt. Aki ott volt,az tudja.A kovbojost(láttam!) is ugyan úgy szerették,mint a hagyományõrzõket. Itt nem a külsõségek voltak a döntõ tényezõk.Ott voltál és egy olyan érzés kerített hatalmába,amit leírni szinte lehetetlen. Vegyél fel egy bõ inget,alulra meg akár egy fekete farmert...és már jól is vagy.NEM EZ SZÁMÍT! A lovadat meg engedd be egy ménesbe...két nap múlva tudja,hogy hol a helye. Zé.