Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovarda kerestetik


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
436 válasz a témához

#41 Fakó

Fakó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 354 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 15. - 11:25

Helló mindenki!Bocsánat, ha valakit esetleg beetettem volna a Mogyoródi lovardával. Posted Image Sajna épp tegnap derült ki, hogy már tovább is adták, mert nem tudtak mit kezdeni vele.Még egyszer bocsi mindenkitõl aki érdeklõdött.

#42 klari

klari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 15. - 13:02

Na jó, fátylat rá... :rolleyes: De nem tudod, kihez került, és mit kezd vele? Õ is lovardával próbálkozik? Mert hátha mégiscsak megnézem. Posted Image

#43 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 15. - 14:28

Szia Klari!Probáld meg a Kerepestarcsai korházzal szemben, Rákóczi Lovas Klub. Régen csíptem azt a helyet, és már régebben is elég maximális volt. Nem beszélve arról, hogy HÉV-el is megközelíthetõ az Örs vezér térrõl, ha éppen a kocsi kaput lenne. A tulajt Ervin bácsinak hívják. Ha az évek alatt nem adta el, de nem hinném. Már régen is jól ment neki. Hogy fedeles van e itt azóta nem tudom, de szerintem érdemes megnézned. Én ha tehetném oda mennék, de messze van. :( Ha itt nem találnál helyet, és beszélgetnél egy két ottani lovassal, szerintem mond még Neked a környéken más helyet. Van a környéken más lovarda is.Szia - Angi

#44 Fakó

Fakó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 354 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 15. - 14:58

Nem tudom kihez került a lovarda, és azt sem tudom mi lesz vele. Azért utánakérdeze, mert engem is érdekel. Ha megtudok valamit azt közzétszem ígérem. ;)

#45 TC

TC

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 20. - 21:28

Szia! Zsámbékot nézd meg, mert most újították fel.

#46 Memorabilia

Memorabilia

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 22. - 3:59

Ahoj! Szerintem is nézd meg Zsámbékot (tel.:06-60-324-680), van fedeles, pálya, jó tereplehetõség, nagy karámok, (büfé, táborosoknak hely, egyéb nyalánkságok), magánlovak számára angolbokszok, folyamatosan újítják fel, és ha minden igaz, lesz díjlovas négyszög is. Én spec. csak jót tudok mondani róla, mivel már 3 éve itt nyomulok...

#47 klari

klari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 22. - 15:02

Sziasztok!Hûha, úgy látom, a zsámbékiak itt már klubot alakíthatnak! Posted Image Épp készültem lemenni a hétvégén, aztán nem jött össze, de valamikor mindenképp lenézek.Felteszem a szokásos kérdést: nem tart valaki velem? Posted Image Memorabilia, hogyha te úgyis ott lovazol, akkor mennék le, amikor te is ott vagy, ha nem bánod! Meg tudnád mutatni nekünk a dolgokat, meg hogy mi hogy mûkxik. Sajnos leghamarabb 2 hét múlva tudok lemenni...Meséltek nekem addig valamit róla?Hogyan/mennyi idõ alatt lehet oda lejutni?Van most ott edzõ / egyesület? Kösz a segítséget,Klári

#48 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 22. - 15:15

Bértartás Fót-Sikátorpusztán (a CORA melett).4 boxos istálló. Pálya, karám.Érdeklõdni lehet Sándor Ibolyánál. 20/3271129.

#49 Memorabilia

Memorabilia

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 23. - 10:04

Nos, kedves Klári, én általában minden vasárnap kidugom oda a képem (meg amikor csak tehetem, hétközben is), úgyhogy valószínûleg ott leszek 2 hét múlva is. Ha busszal akarsz menni, legegyszerûbb felszállni a Széna téren, a járatsûrûség szerintem elég elfogadható. Max. 50 perc alatt ki lehet érni, feltéve, hogy Páty felé mész, mert arra az út rövidebb. Ekkor 2 lehetõséged is van. Vagy a Zsámbék végállomásúra pattansz fel és akkor onnan kb. 10 percet gyalogolsz felfelé, vagy arra, amelyik Bicske felé, és akkor az a központtól 2 megállónyira majdnem a lovarda elõtt tesz le. Ami az árakat illeti, pontos adattal nem tudok szolgálni, de esetleg megadhatok még egy telcsiszámot, ahol lehet errõl konzultálni. Farkas Tamás:06-30-960-4804. Egyesület 1elõre nincs, de van egy edzõféle, aki oktatgat rendesen, meg szoktak lenni elvétve versenyek is. Szerintem egy utat mindenképpen megér. De kérdezz még nyugodtan... Posted Image

#50 Bogi

Bogi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 103 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 23. - 10:49

Tápiószecsõ környékén nem tud valaki lovaglási lehetõséget? Max. 30 percre kocsival. Messzebb én is tudok, de nyáron sûrûn járnék át biciklivel, ami egy kicsit fárasztóbb mint kocsival.

#51 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 23. - 11:27

Szia Bogi!Jó hírem van Posted Image Tudok neked ajánlani egy nagyon tuti helyet lovaglásra! Kb. 20 percre van tôled autóval, oda járok én is néha Posted Image Gombán keresd Németh Tamást, a telefonszáma: 06 20 336-0460vagy: 06 29 433-369Nyolc kancája van, akiken lovagolhatsz, elég olcsó is, egy óra terep 1000 Ft.Az én kedvencem Tiffany Posted Image De a többiek is jó pacik Posted Image )Az én szüleim Bényén laknak, amikor otthon vagyok, akkor néha átruccanok egy-egy terepre Tamáshoz, mert nagyon szép a környék! :)

#52 Bogi

Bogi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 103 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 23. - 11:33

Köszi Anikó! Küldtem egy magánüzit neked. Nem tudom, hogy jól csináltam-e, remélem megkaptad.

#53 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 23. - 13:03

Szia Bogi!Én pedig válaszoltam emilben a magánüzidre Posted Image Remélem, megkaptad! Posted Image

#54 Bogi

Bogi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 103 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 23. - 13:38

Küldtem még1 magánüzit. De nem értem, hogy ha elolvastad, akkor a státusza miért az, hogy nem olvastad el. Nem értem. Na mindegy, a lényeg, hogy elolvastad. Köszi az E-mailt

#55 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 24. - 0:18

Szia Memo, nekem Mányon van 2 pacim. (Nem tudom ez a név mond-e neked valamit, de Bicske felé Zsámbék után az elsö falu, cirka 3 km a lovardától (8 éve ott tanultam meg lovagolni))Szeretnék ugratni tanulni és ez iránt érdeklödöm, hogy nálatok milyenek a lehetöségek? Milyen az edzötök? és a tapasztalataid?Elöre is köszi:Sac

#56 dr. szöszi

dr. szöszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 86 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 24. - 20:26

Angi!A Tétényi Lovasklubban van fedeles??? :confused: Nagyon jól hangzik amit leírtál róla! És én már egyszer voltam is ott, de nem emlékszem, hogy volt-e fedeles.dr.szöszi

#57 Simba

Simba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 24. - 22:35

SziasztokBár én gyõri gyerek vagyok, és csak néhány lovardát ismerek Pest, és környékén, de tudom ajánlani Fóton az Attila lovasiskolát. Egy nagyon kedves barátnõm vezeti. Száma a lovasiskolának: 06-27-358-492.

#58 Memorabilia

Memorabilia

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 25. - 0:54

Sac: Hmm... Mány? Egyszer elaludtam a buszon Zsámbék felé és ott kötöttem ki... Nos, ha a saját lovaddal gondoltad az ugratást és netán ott is tartod a paccot, a lehetõ legtöbb esélyed van arra, hogy egy bizonyos Pisti nevû srác (aki nemrég jött át Herceghalomról és azóta már vagy 15 tanítványa van) okítson az ugratás tudományára. Ha viszont ezt egyszerû, halandó bérlovasként akarod elérni, az esélyeid szerintem csökkennek. Már csak azért is, mivel kevés olyan bérló van, amivel egyáltalán szóbajöhet az ugratás. Meg kell a csákót kérdezni, vállal-e ilyen vagy olyan módon. Vagy próbálkozhatsz Tinnyével, ahonnan 3 éve jöttem át Zsámbékra (mert itt van fedeles, ott meg nincs és azóta beleszerettem egy zsámbéki bérpaccba), ott régen engem is tanítottak ugratni, és azóta a lovarda egyesületté nõtte ki magát. Ott pedig Merkely Bélát kell keresni. Remélem tudtál követni, ha mégsem, kérdezz bátran. Posted Image

#59 Fakó

Fakó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 354 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 25. - 10:33

Simba! Milyen ez a fóti Attila iskola? Alapszinten oktatnak, vagy vannak esetleg külön edzések is? Milyen pacjaik vannak?

#60 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 25. - 10:50

Szia Szöszi!Sajna nincs fedelesük egyenlõre. Mivel ez a hely nem nyereség orientált, hanem alapítványi, nem tudom, hogy egyáltalán lesz e rá keretük. Bár, gyanítom ha rajtuk múlik, elöbb utobb az is megvalósul. Szerintem hívd fel Õket, és kérdezd meg. Én végül nem oda vittem a pacim, de ennek csak az az egyetlen oka, hogy jóval messzebb van mint Gyál, és kiscsaládomnak nem nyújtana kikapcsolódási lehetõséget az a hely, mivel kizárólag lovasoknak való. A párom meg nem kis súlya lévén, nem egy lovas alkat :D De, Nekem is nagyon szimpatikus helynek tûnik. Lovas szemszögbõl az egyik legideálisabb hely, szerintem.Angi

#61 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 26. - 9:28

Sziasztok!Éppen dühömet probálom csitítani, azzal, hogy Nektek is megírom. Az a non-stop os lószállító, akit írtam, hát nem egyszerûen lemondott az utolsó pillanatban. Itt ülõk, most indultam volna a pacimért, erre csöng a telefon. Qva ideges lettem kicsit. Szóval ha Ti is lovat akartak, vitetni-hozatni, hát ne azt hívjátok.Angi

#62 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 26. - 12:47

Nem az volt akit Lombardo is "dícsért"? Posted Image Megint a keze tört el, vagy most valami eredetibbet talált ki? Posted Image Cav

#63 Haflingi

Haflingi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 717 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 26. - 15:50

Azt nem értem, hogy az 'ilyen' miért vállal lószállítást, ha aztán mégse...Szereti tudni, hogy a lovak biztosan a helyükön maradnak??????Mi lett a sztori vége, elmeséled?Elhoztad valaki mással a lovat?

#64 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 26. - 18:17

Sziasztok!Szerencsésen lezajlott a pacim átszállítása, hoszzú tortúra után.Tehát, azért mondta le a lószállítását, mert állítólag eltört az utánfutója.. Ami így magában elég érdekes magyarázat, mert ha alapban olyan gyenge volt az utánfutó, hogy csak így eltörik, akkor egy lovat, ne talán kettõt, hogy bírt el eddig.Na mindegy, telefonálgatások garmada, majdnemhogy könyörgés színtû segítség kérés más lószállítótól, plussz pénz felajánlása, csak hogy gyorsan menjenek a dolgok, mivel ma mindenképpen elkellett hoznom a paccot.. Végülis egy olyan lószállító elvállalta, aki egyébként nem szokott dolgozni hétvégén, elmondtam hova jöjjön, és megbeszéltük, hogy fél 1 kor indul, tehát fél 2 körülre oda is ér.Kimentünk Pilisvörösvárra, és vártunk. Eltelt fél kettõ, majd háromnegyed, és újra telefonálgatás. Ki volt kapcsolva a szállító telefonja. 5 percenként hívogattam, ekkor már kétségbe esetten, mire egyszercsak kicsörgött a telefon. Legalább 1 liter víz hagyta el a homlokom. Már útón volt a szállító, elnézést kért, hogy késett, de eltökölték az idõt, és JÖTT. :D A pacó, csikó létére gyönyörûen felment a kocsira, kicsi zabbal inspirálva, és szépen türte ami Vele történik. Így lett Happy End a vége.És ezennel Én meg is adom Nektek ennek a szállítónak a számát, mert nem csak hogy eljött a szabadnapján, gyöngéden bánt a lovammal, de olcsón is dolgozott, és úgy ment a kocsival, mintha tojáshéjon lépkednének. Szóval le a kalappal.Kilhon Sándor, 06-30/276-4391.Angi

#65 klari

klari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 26. - 21:48

Szia Angi!Pilisvörösváron voltak a lovaid? Merre fele? Én is ott voltam régen, azért vagyok kíváncsi. Posted Image Szia, Klári

#66 Simba

Simba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 26. - 22:49

Sziasztok! Az Attila lovasiskola Fóton a Gyermekvárosban van...aszzem így hívják. Mostanában asszem csak bértartás van edzéssel, +minden, de ha valakit érdekel /mert én már régen voltam ott, csak a vezetõjével vagyok jóba/, megadom a számát...magánba. Beszéltek vele, szerintem megold mindent. Én úgy ismerem, mert nagyon vagány csaj.Bárcsak én találtam volna lovast a lovamra...nálunk a kis 15 éves HP azt kérdezte, mennyit fizetek neki, hogy felül a lovamra, ja és a verseny muszáj, és persze azt is nekem kellett volna fizetnem. A bértartást utálom, mert nálunk szinte mindenhol csak a pénzre mennek rá, de nem adnak semmit. Pl:ahol most vannak jószágaim -1-ig- ott arra nem képesek, hogy a karámba kitegyék öket. Edzés? Mit képzelek én? Fedeles...csak ne zavarjak senkit, és ha nem muszáj, a közelébe se menjek, mert védett övezet. Lovaspálya? Zavarom az angol boxban lévõ lovak nyugalmát. Az anyjához kötött csikóm + fõleg. A csikónak a boxban a helye!!!---szerintük. Én így a hatalmas boxárért kivihetem lovaimat terepre. Ja, és szerintük a ló csak unatkozik a karámban... ehhez mit szóltok?

#67 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 26. - 23:59

Simba, azt, hogy BROAF :mad: Vidd el õket onnan nagyon sürgõsen. Fel kellene jelenteni az ilyet :(

#68 Simba

Simba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 27. - 0:41

Vsütörtökön viszem el õket, egy magánházhoz. Ez áldatlan állapot volt. Ja, azt tudni kell még, hogy aug-ban azért adtam el Simba nevû lovamat, Mert Országos válogatott "Úrral" megbeszéltem, viszem oda csak Zulejt 25000 Ft-ért, ha már az iskola abba a városba köt, tudjak lovacskázni, akár elõadások után is, mert a fedelesért nem kell fizetni. Kisebb incidensek voltak, mígnem elmeséltem itthon, hogy lovam új takarójáról, az új tatrógumit ellopták. Apukám telefonált: Erre a válasz, õt nem érdekli, tõle bármit ellophatnak, akár a lovat is. Õ ilyen piti ügyekkel nem foglalkozik. Ja, és mellékesen bejelentette a díj jan-tól 30000+áfa, ha nem kérek számlát, nincs áfa. + a fedeles alkalmanként 200 Ft, ami nem tûnik soknak, de heti 5* /mert estig suliba vagyok/ elég sok. Ja, és már volt olyan is hogy kiküldtek a fedelesbõl,mert õk el akarják engedni a lovat. Egyenlõre ennyit a nagyokosokról, mert felhúzom magam, és...nem tom mit csinálok... De B-ák meg a lovardájukat, csütörtökig kihúzzuk még valahogy...

#69 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 27. - 16:04

Szia Klari!Egy magánháznál. Nem lovardában volt a paci. Még csak most vettem Õt Posted Image A magánház mellett van egy lovarda, még fedelesük is van, de szerintem elég drága. havi 50 ért tartják a pacákat. Ha érdekelne, akkor úgy jutsz el oda, hogy amikor beérsz Pilisvörösvárra, a polgármesteri hivatal mellett elmész Csorna irányába, (Pestrõl menve jobbra) és kb. 2 kilómétert mész, és bal kézre ott lesz a lovarda.Állítólag még lózuhany is van.Angi

#70 Simba

Simba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 31. - 22:35

Ma elköltöztek a lovaim... Simba

#71 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 31. - 22:42

Gratula Simba Posted Image

#72 Simba

Simba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2002 január 31. - 22:46

Köszi, talán így jobb lesz. Tök rendesek, akihaz vittem õket. Csak a barátnõm fog hiányozni, aki ott maradt.... redface.gif Simba

#73 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 1. - 14:24

Nem lenne neki is hely ott? kellemest a hasznossal. Neki nincsenek gondjai abban a lovardaban ahonnan eljottel?

#74 Simba

Simba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 1. - 22:31

Szia!de, neki is vannak gondjai. neki mondjuk nem lóg jelenleg a nyakán egy kiscsikasz, ami még jobban zavarná a népet. Õ tehát jobban elvan, nem üldözik annyit, mint engem üldöztek. Ahová én vittem sajna nincs több hely. A barátném egyébként egy helyes idióta, akinek van egy nagyon helyes sodrottpóni lova /Pallasz/, + Pallaszka két csõdörcsikója Rádiházán, ménesben. Holnap megyek Fótra lovagolni!!! 5.45-kor indul a vonatom, és 7.30-ra leszek a Keletibe. Visszafelé du. jövök, de asszem beugrok a Tatterba is körülnézni. Mit érdemes ott megnézni? Simba

#75 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 2. - 14:47

Szia Simba! Mire vagy kíváncsi? Ha akarsz szép istállót látni, nézd meg a bérlovakét az ESSO-kút magasságában (persze a fal túloldalán Posted Image ), a kisfedeles oldalában. Ha szép és drága pacikat akarsz nézni, nézd meg az elsõ istállókat, de közben tegyél úgy, mintha nagyon bennfenntes lennél, különben kizavarhatnak. Posted Image

#76 Simba

Simba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 121 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 2. - 21:38

Köszike a tanácsot, de sajna már nem maradt idõm beugrani, helyette voltam Alagon, elõtte pedig lovagoltam egyet Fót, és Dunakeszi között valahol. Kicsit sok utat építettek oda 4-5 év alatt...A tatterból hogy-hogy kizavarhatnak? Ha méneket akarok nézni /persze csak számomra poénból/, akkor kivezettethetem velük nem? Had dolgozzanak. Majd legközelebb megyek kipróbálom... Simba

#77 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 4. - 9:24

Szia Simba!El se tudom képzelni, hogy ha te közlöd a lovásszal vagy akárkivel, hogy vezessék fel sorban a fedméneket, mert te meg szeretnéd nézni, kihozzák... De próbálkozz! Aztán számolj be! :D

#78 Fakó

Fakó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 354 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 4. - 12:58

Simba!Nem tudnád elmagyarázni nekem hol van ez az alagi lovas hely? Én ugyan Fót környékén lovagolok, de ezt az alagi major vagy mit még nem sikerült megtalálnom. Pedig kerestem nem is egyszer. Szívesen körülnéznék ott, hogy milyen.

#79 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 4. - 19:30

Fakó, konkrétabban hol lovagolsz Fót környékén? Én ugyanis egészen konkrétan Fót-Kisalagon, a Kurjancs-hegyen. És te, Simba?

#80 klari

klari

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 118 hozzászólás

Közzétéve 2002 február 5. - 11:05

Sziasztok!Szerintem is a bérlovardáé a legszebb (az a legújabb) istálló, bár én az ifi istállót is irigylem, ott is kinézhetnek a lovak...Az én lovaim az I. istállóban vannak, de az nem jelenti, hogy drágák... Sajnos? Szerencsére? Posted Image Simba!Ha néhány nappal elõre szólsz, én szívesen megmutogatok mindent, megmutatom a "jobb" méneket... De azt ne várd, hogy kihozzák neked!Sajnos, csak akkor nézheted meg, amikor munkába vannak. De ha egy konkrét pacc érdekel, megkérdezem, mikor van kint!Ha találkozunk, esetleg infókkal is szolgálhatok róluk!Szia, Klári