Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Fejér megye


  • Please log in to reply
1941 válasz a témához

#41 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 18:50

Nem valami nagy a lendület a topicban, pedig elég vacak az idõ.Fentebb írtam, hogy szívesen látunk minden felénk tévedõ fórumost. Tavasszal tényleg jó lenne minél több közösen szervezett túra. Sõt már arra is gondoltam, hogy bemutathatnánk a környezetünket.Ki hol, milyen körülmények között lovazik?Biztosan lenne sok építõ jellegû ötlet egymás irányába.Lehet, hogy baromira NAIV vagyok?

#42 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 16. - 22:57

Én Seregélyesen javuló körümények és romló idõjárási viszonyok közepette :)Lámpás, tehetnél fel néhány fotót az Úrhidai istállódról, megesz a kíváncsiság de elmenni hozzád és "jólmegnézni" egyszerûen nincs idõm.P. [ November 16, 2004, 21:57: Az üzenetet átszerkesztette: Petya ]

#43 Marlboro Man

Marlboro Man

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 556 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 12:05

Szia Lámpás, én most jöttem rá, hogy ki vagy!!! Ha lesz ídõm kimegyek meglátogatlak, és örülök, hogy nem hagytad abba a lovaglást.

#44 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 17:07

Lámpás!Múltkoriban jártam úrhidán, hivtalak a számodon csengett csengettt..... Na majmég probálkozom.Annyira rossz az idõ, hogy pezseghetne topic.Egyetértek tavasszal kéne szervezni valamit pl ide-oda a megyében vagy menni egy bazi nagy kört és meglátogatni azt aki akarja és persze belefér stb.Üdv. R.M.

#45 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 21. - 20:39

Malboro Man!Megtisztelõnek érzem, és várunk szeretettel. Posted Image Riderman!
idézet:
tavasszal kéne szervezni valamit pl ide-oda a megyében vagy menni egy bazi nagy kört és meglátogatni azt aki akarja és persze belefér [/QUOTE]szivembõl szóltál, pontosan ezt szeretném én is!F I G Y E L E M !A megyében lovazók , és a szomszédos megyékben lovazók, aki úgy érzi hogy néhány lelkes fórumosnak szivesen megmutatná azt a helyet, útvonalat, tájat ....Jelentkezzék.Hozzuk már össze, és azt gondolom el is kell ezt szervezni már most! Posted Image

#46 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 22. - 14:26

Lámpás!Támogatom a magam ötletét(és persze a Tiédet) már most kéne szervezni a jövõ tavaszra egy túrát és addig rendesen ki lehetne munkálni. Valószínûleg egy önálló topicot kéne inditani, megér annyit a dolog. Szerintem akinek van helye, módja fogadni az egész társaságot azt ha vállalja be kéne iktatni cél állomásként és így egy szép nagy kör kerekedne belõle akár több megyés útvonallal. Aki pedig nem mert nem olyanok a lehetõségei azt pedig ha megoldható "rövid " látogatásban részesítjük (itatás, stb). Mindenesetre ezen "állomásokon" is lehetne csatlakozni a derékhadhoz annak akinek ez a praktikus és nem a starttól a célig kíván vagy tud menni. Ez egy nagy feladat (sejthetõen)nem könnyû. Lehetõleg minimális költséggel kéne megoldani mert ami a fejemben körvonalazódik az már most 1 hét ( 6 vagy 7 nap) és nem kéne hogy ez egy vagyonba kerüljön. Már most lehetne szavazni mikor legyen, javaslat: május elsõ vagy második hétvége elötti péntek. Persze rengeteg a kérdés , a lényeg én benne vagyok akit érdekel a dolog írjon. Persze legalább ilyen fontos honnan illetve kitõl induljon az NMTT azaz "Great Hungarian Spring Tour" shortly GHST na ez volt a hjumor. Ha komolyan gondolod a dolgot válthatnánk pár szót a dologról élõben is . Üdv R.M.

#47 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 28. - 20:55

És mi lenne ha tavaszról át lenne téve nyárra???Akkor több az idõ.

#48 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 29. - 18:53

Deni!Ez csak egy felvetés, lehet még szavazást is csinálni, hogy mikor legyen stb. Bár szerintem ez legalább 2 tucat embert érdekel majd, nem hiszem hogy tudunk olyan idõpontot ami mindenkinek jó lenne. Lehet hogy nem is érdekel senkit sem? Azért kéne tavasszal mert nyáron lehetne egy másik túra.Üdv. RM.

#49 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 17. - 11:15

Na csak azért írok nehogy má elsorvadjon ez a topic! Posted Image Tényleg ilyen kevesen vagyunk Fejér megyeiek? redface.gif

#50 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 14. - 12:50

A múlt héten szombaton kiárúsítás volt a kutyamenhelyen, jó állalpotú használt lovas felszerelésekbõl.Holland vagy Német szövetség támogatja a befolyt összeggel a menhelyet.Sok jó dolgot lehetett kapni, szinte féláron, ha valakit még érdekel esetleg lehet telefonon érdeklõdni.

#51 Marlboro Man

Marlboro Man

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 556 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 14. - 12:58

Szia Lámpás!! Vannak western cuccok is?? [ Január 14, 2005, 11:58: Az üzenetet átszerkesztette: Marlboro Man ]

#52 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 14. - 13:02

Igen, illetve voltak (nyergek kivételével).A János, biztosan emlékszel rá, be is vásárolt, és képzeld már Õ is lótulajdonos.

#53 Marlboro Man

Marlboro Man

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 556 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 14. - 14:03

Mostmár tényleg kiváncsi vagyok rátok, hamarosan támadok(csak egy pici idõt adhatna valaki kölcsön).

#54 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 14. - 15:37

Még mindig szeretettel és tisztelettel várunk!

#55 Fövenyi

Fövenyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 14. - 16:19

Lámpás! Én pedig a minap hallottam rólad a Somogyi Dokitól. Azt mondja frankó kis hely van kialakulóban nálatok, és szerencsés vagy a szomszédoddal is.

#56 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 14. - 16:30

Nagyon beindultunk ma .... :D Kedves Fövenyi!Megnéztem a törzslapodat, és nagyon örülök, hogy a szomszéd településrõl is van valaki.Ha felénk jársz és be jössz hozzánk megtisztelsz bennünket látogatásoddal. Posted Image Olykor mi is elõfordulunk Szabadbattyánba, nem távolság.Most hétvégén biztosan kint leszünk végig a tanyán, ha ló nélkül jönnél még azt is találunk alád.

#57 Falovacska

Falovacska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 112 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 15. - 18:05

Sziasztok!Lovazott ma valaki ebben a szép "téli idõben"? Én Sukorón edzésen voltam, de csak mint szemlélõdõ. Ti mit csináltatok a hétvégén? :rolleyes:

#58 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 15. - 20:35

Szia Falovacska!Légy üdvözölve!Na ná, hogy lovagoltunk egész nap, de még nincs vége a hétvégének.Miért csak szemlélõdõ voltál az edzésen?

#59 Falovacska

Falovacska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 112 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 15. - 21:43

Szia Lámpás!Azért, mert huszároknak volt edzésük és én nem vagyok az. Ismerek egyeet kettõt közülük és kiváncsiságból megnéztem õket.

#60 Falovacska

Falovacska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 112 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 15. - 21:45

Elfelejtettem megkérdezni: merre lovagoltatok? Terepen voltatok? Hányan?

#61 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 16. - 11:32

Tud valaki valamit egy mányi pinto farmról?

#62 Mörjike

Mörjike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 967 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 17. - 22:41

Sziasztok!Dunaújváros vagy környékén mennyire vagytok ismerõsök? Lovardákat ismeritek e?

#63 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 18. - 11:53

Falovacska Szo. de - környéken a fiammal terep - lelovagoltunk SárkeszibeSzo. du - a tanyán úgró edzés ( Posted Image hangzik, de csak szolidan nyomtuk)Vasárnap délután rozzant kocsinkba befogtuk a Kende nevû lovunkat -volt némi félsz-, gyönyörûen húzta és jól viselkedett. Posted Image Újabb lehetõség már kocsizni is tudunk.Zsubaba Nem hallottam róla, de majd próbálok érdeklõdni :rolleyes: Mörjike Biztosan vannak D.újvárosiak a fórumon, de itt nem igazán hallatják hangjukat, de csak kérdezzél majd utánna nézünk...

#64 Mörjike

Mörjike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 967 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 18. - 13:29

Akkor mesélek és utána kérdezek. Posted Image 2004 augusztus utolsó hétvégéjén tartottunk mi egy amolyan hobbilovas versenyt Debrecenben. Környéken lovaglóknak leginkább. Az a környék tavaly egészen Dunaújvárosig nyúlt nagyon nagy örömünkre. Posted Image Egy kedves szerény de belevaló leányzó nevezett a dunaújvárosi Mokány Lovasklubból és mint kiderült remek lovas is! Egy hétig vendégeskedett nálunk minden nap reggeltõl estig a lovardában lófráltunk. Figyelte az edzéseket segített a lovak körül és sokat lovagolt is. Kipróbálta szinte az összes lovat az istállóból. Ami vicces az egészben, hogy mindig azokat a lovakat kérte el amelyekkel egyik gyerek sem bírt, küzdöttek vele, viszont mikor Õ felült rá tüstént megváltozott a ló. Szépen száron ment kézségesen megcsinált minden feladatot. Annak a lánynak tényleg van érzéke a lovagláshoz. Ezt látva, hogy mindegyik lóból ki tudja hozni a legjobbat már nagyon vártam a versenyt és szó mi szó az eredményt illetõen nem is csalódtam. Azt a számot amelyikben indult meg is nyerte és még egy külön díjat is. A legjobb díjlovaglásért járót. Szóval jött, kedves volt meg aranyos, jól érezte magát nyert, lepipált mindenkit, aztán meg ment. Nos hát én ezt a leányzót keresem! Hátha itt van a fórumon is. Posted Image Szóval Mokány lovasklub D.Újváros és akirõl szó van, Adorján Hanna.Ha valaki ismeri vagy ismer olyat aki ismeri szóljon legyenszives. Posted Image

#65 Falovacska

Falovacska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 112 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 18. - 19:48

idézet:
Eredeti szerzõ: Lámpás: Falovacska Szo. de - környéken a fiammal terep - lelovagoltunk SárkeszibeSzo. du - a tanyán úgró edzés ( Posted Image hangzik, de csak szolidan nyomtuk)Vasárnap délután rozzant kocsinkba befogtuk a Kende nevû lovunkat -volt némi félsz-, gyönyörûen húzta és jól viselkedett. Posted Image Újabb lehetõség már kocsizni is tudunk.Zsubaba Nem hallottam róla, de majd próbálok érdeklõdni :rolleyes: Mörjike Biztosan vannak D.újvárosiak a fórumon, de itt nem igazán hallatják hangjukat, de csak kérdezzél majd utánna nézünk... [/QUOTE]

#66 Falovacska

Falovacska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 112 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 18. - 20:02

Akkor mégegyszer: Lámpás! Ti aztán jól kihasználtátok a hétvégét! Bárcsak már én is kimehetnék a fiammal meg a lánykáimmal, de a legkisebb még csak 4 hónapos, úgyhogy azzal még várnom kell! A Kende lovatok ezek szerint még nincs bekocsizva vagy már régen volt kocsiba fogva?

#67 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 19. - 8:47

Mörjike! A Németkér topikban ("Lovas" fórum) szoktak elõfordulni D.újváros környékiek, ott is kérdezõsködhetsz Posted Image

#68 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 21. - 12:13

idézet:
Bárcsak már én is kimehetnék [/QUOTE]Falovacska talán kicsit messze van, de várunk szerettel. Posted Image

#69 Falovacska

Falovacska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 112 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 21. - 23:05

Lámpás és RM: érzékelem, hogy szervezõdik ez a tavaszi túra és kedvem is lenne hozzá, de elõször megvárom, hogy mi sül ki belõle! Ha õsszel szervezõdik a következõ, abban én is szívesen részt vennék.Addig is drukkolok nektek!

#70 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 22. - 11:40

Falovacska!Szervezõdik.RM.

#71 Mörjike

Mörjike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 967 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 24. - 14:07

idézet:
Eredeti szerzõ: Õz: Mörjike! A Németkér topikban ("Lovas" fórum) szoktak elõfordulni D.újváros környékiek, ott is kérdezõsködhetsz Posted Image [/QUOTE]Köszönöm de már nemigen lesz rá szükség. Híre ment, hogy keresem és felhívott. Posted Image Ja és nem förumozik. :(

#72 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 24. - 16:35

De azért ugye mondtad neki, hogy eme rossz szokásán változtasson.

#73 Mörjike

Mörjike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 967 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 24. - 19:36

Igen mondtam, hívtam, tök jó lenne meg ilyesmi. De sajnos technikai nehézségei vannak ezügyben. :( Egyébként kiderült, hogy nem jól tudtam és nem is Dunaújvárosi a lovarda hanem Százhalombattai. Nem is ebben a topikban kellett volna keressem. Posted Image

#74 Falovacska

Falovacska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 112 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 25. - 11:41

Mörjike!Nem baj, az a lényeg,h megtaláltátok egymást! Más.Azért akadt meg a szemem azon a kancán, mert tetszenek a szép, nagy sárga lovak!Persze, igazándiból mindegy,h milyen színû, csak négy lábú legyen, patás és nyerítsen!RM!Tõled azt szeretném megtudni, hogy mit jelent az,hogy :high-end (lsd.adatok/érd.kör) :cool:

#75 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 28. - 11:56

Tudatom veletek, hogy megszületett az elsõ -ismerkedjünk fejér menyében - túra idõpontja:április 21-25, ez 5 nap, de bármely szakaszra be lehet kapcsolódni és bármikor ki lehet szállni.Részletek a Lovastúrák topicban!

#76 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 28. - 12:16

Lámpás, hallottál arról, hogy Nádasdladányban egy istállóból elloptak 2 lovat? Állítólag az egyik reggel visszament a gazdájához, de a másik nincs meg.

#77 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 28. - 14:26

Nem hallottam, de nagyon elgondolkodtam. :confused: Ha ellopták, akkor hogyan ment vissza az egyik?Egyként üdv. a topicban, hol lovazol te pontosan?

#78 Fövenyi

Fövenyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 29. - 14:47

Lámpás! Nem tüntem el, csak nagydoktorit írhatnék az elfoglaltság bugyrairól. :( Másrészrõl mindenképpen kinéznék hozzád a közeljövöben, ha adnál egy itinert. Posted Image Kérdés: szerintetek mivel tudnám újjávarázsolni a kissé elhanyagolt (és egy nagyon elhanyagolt) kocsisszerszámomat?

#79 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 10:30

A kissé elhanyagoltat sokszor átkenni bõrolajjal, a nagyon elhanyagoltat kiakasztani a falra mert feltöri a lovat.Persze ezt látni kellene.....

#80 Falovacska

Falovacska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 112 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 12:46

Kedves Fövenyi! Elõször ne felejtsd el megtisztítani a portól,utána jöhet a bõrolaj! Mindenkinek: mit csináltatok a hétvégén? Mi lovasszánon "szeltük" át Pákozd dimbjeit-dombjait! Csudajóóó volt!!!