Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

OVERDOSE


  • Please log in to reply
1475 válasz a témához

#121 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 26. - 10:43

a butaság általános..

Ez a csudás vezetés Farkas, Vajtó stb meg a vezérszurkolói legalább a startgépet megolajozhatták volna személyesen, ha már idõt mérni kisebb pontossággal tudnak a régi mérõrendszer kidobása után, mint ahogy én elszámolok 54,6-ig...(gratulációkat a VIP páholyba)
óó, azok az eltûntetett milliárdok..

Na és a média. Itt volt személyesen Lester Pigott, de botcsinálta riporterke úgy állt elé, takarta ki a képbõl, mint ripacs színész az ellenlábasát a szinpadon. (persze ilyet csak vele mer megtenni a buta, Mimikével biztosan nem.)

Dózi Posted Imagekishijján[/url] ráfaragott megint.

#122 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 13:44

[quote name='Fec' date='2009.04.26, 10:43' post='704472']
a butaság általános..

Ez a csudás vezetés Farkas, Vajtó stb meg a vezérszurkolói legalább a startgépet megolajozhatták volna személyesen, ha már idõt mérni kisebb pontossággal tudnak a régi mérõrendszer kidobása után, mint ahogy én elszámolok 54,6-ig...(gratulációkat a VIP páholyba)
óó, azok az eltûntetett milliárdok..

Na és a média. Itt volt személyesen Lester Pigott, de botcsinálta riporterke úgy állt elé, takarta ki a képbõl, mint ripacs színész az ellenlábasát a szinpadon. (persze ilyet csak vele mer megtenni a buta, Mimikével biztosan nem.)


Ne is mondd! Vasárnap a Heti Hetesben látni kellett volna, hogy tette-vette magát, még a hangja is elvékonyodott az önteltségtõl, amikor mindenkivel közölte, hogy benne volt a New York Times-ban, meg a Harald Tribune-ben, meg a fszom tudja miben és hogy ÕÕÕÕÕ volt az, aki kijavíttatta Overdose idejét, mert szerinte nem lehet 52mp et futni 1000 méteren stb stb stb.

Komolyan mondom elképesztõ az ürge! Sõt szerintem kifejezetten elmekórtani eset. Mert ez a tudálékosság, meg a csináltság és magamutogatás már tényleg beteges. Ki áll mögötte, hogy így meri adni a bankót???

#123 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 13:53

Ki az a Leszter...amikor nekünk Overdose-unk van? :dev:

#124 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 13:55

Az egyik topikban írtam(lehet,hogy ebben),hogy meglepett,hogy mennyire nem lehet kontrollálni ezeket a lovakat.

Erre gondoltam akkor

A lovat még ez sem érdekelte...rohant tovább.




hehehe! Mondjuk ehhez nem kell galoppra menni. Én lovardában is láttam, sõt átéltem hasonlót, úgyhogy ez nem galopp-specifikus!

Mondjuk a telivérek érzékeny lelkivilágú lovak és azok akik a pályán vannak rohanásra vannak kiképezve.

Ettõl függetlenül ha lekerülnek a pályáról és rájuk szánnak kb 1-1,5 évet sokukból elég jó hobbi és sportlovak lesznek, terepre, militaryra ideálisak. Igaz jó lovasnak ajánlottak akkor is.

#125 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 14:22

Nekem az elmúlt pár évben nagyon megváltozott a hozzáállásom a telivérekhez/nagyon magasan telivérezett lovakhoz, merem állítani, hogy az elmúlt 1-1,5 év alatt amiket lovagoltam lovakat, közülük õk voltak a legnagyszerûbbek. Csak végtelen türelem kell hozzájuk. Mondjuk nyilván egy épp versenyen lévõ, erre tréningezett telivér más tészta :D

Edited by Saby, 2009 április 27. - 14:42.


#126 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 15:28

Teljesen egyetértek! Nagyon finom lovak, finom kéz kell hozzájuk, de remek élmény rajtuk lovagolni. Én nagyon sokat tanultam azalatt a két év alatt, amikor egy magasan telivérezett heréltet lovagoltam. Nem volt sétagalopp, mert még a leeső falevél is ijesztő volt neki, de amikor összekapta magát, na hát az felért mindennel! Ugrott, mint a bolha, helyből 1 30at majdnem, olyan kerek vágtája volt, hogy öröm volt kiülni és a legfinomabb jelre is reagált.

#127 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 15:41

Teljesen egyetértek! Nagyon finom lovak, finom kéz kell hozzájuk,

Na ebbõl van kevés a mai magyar lóversenyen, több kéne!

#128 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 17:52

Varbóc, akkor érted mirõl beszélek :) Nagyon örülök, hogy összehozott ilyen lovakkal a sors, mert rengeteget tanultam/tanulok tõlük, fõképp türelmet.

#129 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 19:33

jutubon látható "Borgáta xx" egy 15 éves lánnyal, most egy 12 éves a gazdája. :)

#130 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 27. - 20:30

Az elõzõ hozzászólásokra röviden annyit tudok mondani, hogy aki tényleg lovagolni akar, az telivérrel is próbálkozzon. Elfogult vagyok, de amit egy jó telivér nyújt megfelelõ lovas tudás esetén, azt nehéz más fajtával felülmúlni. A sok rémtörténet alapja a kétkedésnek. Csak azt nem tudják a legtöbben, hogy a telivér érzékenyebb az emberi brutalitásra, és nem egykönnyen felejt. Az elsõ percektõl foglalkozni kell vele az igaz, de megéri. Odaadó, bátor, kíváncsi, lelkes, barátságos társ válik belõle, de soha ne verd, ne akard megmutatni neki, hogy ki az úr a háznál, a türelem, a nyugodtság, a határozottság elnyeri jutalmát. De hova lett Overdose?

#131 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 6:52

Hát Dóziról epedve várjuk az újabb infókat...

#132 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 7:16

Dózi: Az overdoseonline-on felraktak egy linket az angol Racing Post honlapjára. A lap megnyitott egy internetes felmérést - a kérdés, hogy az olvasók szerint Overdose lesz-e idén a champion ló. Hát gyerekek, ahogy az angol lóversenyrajongók nyilatkoznak azt nem tenném kirakatba! Van amelyik simán leszarozta Dózit. "This horse is that shit." Sõt az angolok 90%-a szerint tök esélytelen és úgy írnak róla, mint a kapcarongyról, közben persze egyfolytában a saját lovaikat fényezik, hogy az ír meg az angol lovak milyen jók. Komolyan mondom nem értem. Hát nem õk tenyésztették? Kicsit meg is ijedtem, mert ha ekkora a gyûlölet, a rosszindulat, akkor nagyon kell vigyázni kint Dózira, mert a beírók hangvételébõl nekem az is lejön, hogy mindenre képesek! És most már értem, hogy anno hogy lehetett az, hogy a kijutott versenylovainkat kint megmérgezték. Pl Kincsõr, ha jól emlékszem, de errõl ancsa biztos többet tud. Nagyon szemét népség!

#133 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 7:38

Van azért ott sok pozitív komment is :) Az a 90% szerintem messze nem annyi.

Edited by Saby, 2009 április 28. - 7:39.


#134 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 7:49

Van, de ha megnézed, azok inkább más nemzetektõl íródtak. A németek pl odáig vannak érte. Én az angolok 90%ra értettem. De lehet, hogy csak a feketelátásom miatt nõtt meg a szám! :)

#135 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 7:52



Hát gyerekek, ahogy az angol lóversenyrajongók nyilatkoznak azt nem tenném kirakatba!

Én az elején láttam ezt, ott az elsõ kb. 30 kommentbõl talán ha 2 volt negatív. Azóta biztos megérkeztek azok a userek, akik ki szeretnék egyenlíteni az erõviszonyokat... :D

#136 Grand

Grand

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 136 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 7:55

Hmmm idõvel OVERDOSE is eladó lesz, bár ez várható volt.
CIKK

Overdose-nak már most sem egy gazdája van. Nemrég hallottam, hogy 49%-ban csendestársnak bevett Mikóczy egy szlovákiai milliárdost. Minden versenyeztetéssel kapcsolatos döntés Mikóczy Zoltán joga. A társtulajdonos már csináltatott is egy új lószállítót csak Dózi igényeinek megfelelõen 14 millió ft-ért. :)
Eladásról is megegyeztek, hogy csak egy bizonyos összeg esetén lehet szó róla...

#137 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 8:30

Hát gyerekek, ahogy az angol lóversenyrajongók nyilatkoznak azt nem tenném kirakatba! Van amelyik simán leszarozta Dózit. "This horse is that shit."


Szerintem ezt speciel tuti nem angol anyanyelvû írta... :rolleyes:

#138 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 13:22

Mert nem tûnik nyelvtanilag helyesnek a mondat? Hehehe. Négy évig dolgoztam a kék csíkos cégnél. Az elsõ hónapban nem hittem el, hogy angolokkal dolgozom együtt olyan leveleket kaptam, hogy ihaj és a Rigó utca sem fogadta volna be maradéktalanul. De végülis miért furcsa? Nálunk is sok a hüje hejjessíró! ('DDD

#139 Daraby

Daraby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 460 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 13:36

Ezzel a mondattal nem az a probléma, hogy nyelvtanilag nem helyes, hanem hogy nem azt jelenti, amit jelenteni akar. :rolleyes: Ez szerintem nem helyesírási probléma. Amúgy naponta levelezek angolul angol és nem angol anyanyelvûekkel. Egy élmény. :D

#140 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 13:37

Amúgy meg íme a szemelvények: Uk: GREAT FOR THE DREAMERS! BUT IN REALITY HE IS SADLY A BIG NO FOR THE REALISTS! Uk: Get something Mr Darling wont give you" TAX FREE" money,so no deal on Overdose! Uk: No Uk: no he want be. he will not be able to cope with english courses. he will not be a force to be recognized Uk: chatsworth - you're the only one with any sense. Bet he only has one start here, gets thumped and then back to Hungary to beat below average horses. Uk: Get out of here. The Brits will have him heading back to rehab. UK: Hungarian, Superstar and Overdose three words usually associated with a weightlifter at the olympics. Egyébként ahogy végignéztem eltûnt néhány beírás. Egyebek között a This horse is that shit is . Úgy látszik másoknak sem tetszett és éltek a "Report abuse" funkcióval. ;-)))

#141 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 13:49

nem értem amúgy, mire fel, ha valaki angol negatívat ír be. attól felbátorodnak az angol lovak majd és gyorsabbak lesznek? mint a heccelés a boxolóknál? mert ha mégse segít, amit felteszek, akkor talán várni kell csak nekik. bizonyíthatnak.

#142 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 14:55

Nem csak legalább kielégül kisegójuk, hogy jól lefikázhatták a középeurópaiakat.

#143 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 14:58

csak az a probléma, hogy ha ne adj isten mégis nyer, akkor meg akkorát égnek, hogy csak.

#144 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 15:40

Ez biztos. És akkor jókat fogunk derülni. De addig én is izgulok, mert a kihívás elég nagy. Utazni kell, új helyen, új éghajlati viszonyok között, új körülmények között magasabb képességû lovakkal kell megküzdeni. És remélem a rosszindulat nem jelenik meg abban az istállóban, ahol tréningezni szokták. Egyébként mindenegyes gyõzelmével csak nõni fog a tét, mert ugye mindenki arra vár, hogy meddig lesz nyeretlen. Én nagyon drukkolok, hogy mindvégig.

#145 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 15:58

mert ugye mindenki arra vár, hogy meddig lesz nyeretlen. Én nagyon drukkolok, hogy mindvégig.

Na... :eek: :gm:

#146 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 18:58

Amúgy meg íme a szemelvények:
Uk:
GREAT FOR THE DREAMERS! BUT IN REALITY HE IS SADLY A BIG NO FOR THE REALISTS!
Uk:
Get something Mr Darling wont give you" TAX FREE" money,so no deal on Overdose!
Uk:
No
Uk:
no he want be. he will not be able to cope with english courses. he will not be a force to be recognized

Uk:
chatsworth - you're the only one with any sense. Bet he only has one start here, gets thumped and then back to Hungary to beat below average horses.

Uk:
Get out of here. The Brits will have him heading back to rehab.
UK:
Hungarian, Superstar and Overdose three words usually associated with a weightlifter at the olympics.

Egyébként ahogy végignéztem eltûnt néhány beírás. Egyebek között a This horse is that shit is . Úgy látszik másoknak sem tetszett és éltek a "Report abuse" funkcióval. ;-)))



Valaki lefordítaná?

#147 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 20:03

Nagyjából valami ilyesmi: Uk: Kiváló az álmodozóknak. De a valóságban egy nagy nulla. Uk: Get something Mr Darling wont give you" TAX FREE" money,so no deal on Overdose! [Lényegében: "Semmi értelme Overdose-ra fogadni", az elejét nem tudom hirtelen hova tenni] Uk: nem õ lesz [az idei sztár] nem fogja felvenni a versenyt az angol lovakkal. nem lesz jelentõs tényezõ. Uk: chatsworth - neked van itt gyedül érzéked a dolgokhoz. Szerintem egyszer fog csak futni, elverik lyól, aztán megy vissza Mo-ra átlag alatti lovakat legyõzni. Uk: Semmi keresnivalója. A britek vissza fogják küldeni a rehabilitációra. UK: Magyar, szupersztár, túladagolás, három kifejezés, amivel többnyire az olimpiai súlyemelõversenyek kapcsán találkozhatunk (habár szerintem ez jó poén :D )

#148 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 20:06

Jól leszólják szegényt,de remélem,jól megveri az Õ lovaikat.

#149 Szívtolvaj

Szívtolvaj

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 341 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 20:15

Én is szurkolok Dózikánknak :D

#150 Széphajnal

Széphajnal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.862 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 20:19

Eszi õket a sárga irígység! Csak nehogy baj legyen,remélem nagyon fognak vigyázni Dózira.

#151 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 21:55

Valahogy nem vagyok nyugodt azután,ami Párizsban is történt. Dózika ellenfél az angol lovaknak,nehogy az ottani tulajdonosok ártsanak neki. Volt már ilyen egy Kincsõr nevû magyar lóval sok évvel ezelõtt,hogy esélyesként ment ki külföldre,de ott megmérgezték. Utána a vezetõlova nyerte meg a nagydíjat :D

#152 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 28. - 22:14

Ribárszki mester lehet hogy olvassa a topicot. :)

#153 Varbóc

Varbóc

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 497 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 29. - 7:45

Na... :eek: :gm:


Bakker azt akartam írni, hogy veretlen! Bocs!

Valahogy nem vagyok nyugodt azután,ami Párizsban is történt.
Dózika ellenfél az angol lovaknak,nehogy az ottani tulajdonosok ártsanak neki.
Volt már ilyen egy Kincsõr nevû magyar lóval sok évvel ezelõtt,hogy esélyesként ment ki külföldre,de ott megmérgezték.
Utána a vezetõlova nyerte meg a nagydíjat :D



Ugye, hogy Kincsõr! Kincsem egyetlen esélyes csikója. Utána csak Patience volt még jó.
És az volt az 1800as években! Elnézve a beírókat nem sokat változott a morál.
És gyanítom, hogy volt még más ló is. Most már tényleg elõveszem Vecseklõdy Józsi bá könyvét!

#154 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 30. - 16:31

http://www.origo.hu/...gyar-marad.html

#155 Haflingerudvar

Haflingerudvar

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 242 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 5. - 7:54

Majdnem mindegy mit mondanak DÓZIról, amíg a hideg futkos a hátamon, a futamainak felvételét, huszadszor látva, nem nagyon érint meg, a negatív kritika, meg a fikázás. És biztos vagyok benne, a tulajdonosát sem! Abban pedig csak reménykedem, hogy valamelyik kereskedelmi tv továbbviszi ezt a dolgot, és láthatjuk még ÕT futni.

#156 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 5. - 9:22

A múlt vasárnapi Turfban látható az az oklevél, amit Szili Katalin adot át Mikóczy úrnak. Még a szövege is olvasható. Idézek is belõle: "A magyar lovassport nemzetközi ... legeredményesebb sportlovának, OVERDOSE-nak, kinevelésében végzett ...." Nincs ezzel semmi baj, de a lóverseny nem lovassport, Overdose nem sportló és nagyon fáj, de a kinevelése (tenyésztése) Angliában történt, és ahhoz Zoltánnak és a többi magyarnak az égvilágon semmi köze nincs. Hát tényleg ennyire hülye mindenki, aki sütkérezik Dózi árnyékában (egy kis képzavarral)? Annyi fáradságot nem vett a kollégája, aki az oklevelet megírta, hogy egy hozzáértõvel is megnézesse a leírtakat. Ez a felületesség a következménye annak a vezetõ rétegnek, akik az ország sorsáról döntenek. Kis ügy mondhatjuk, de árulkodó! Ezt a megjegyzést elküldtem Szili Katalinnak is. Ha válaszol felteszem.

Edited by terembura, 2009 május 5. - 9:33.


#157 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 5. - 9:45

Ezzel 100%-osan egyet értek!

#158 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 5. - 10:41

http://www.delmagyar...egeden/2096275/

#159 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 5. - 10:46

Abban pedig csak reménykedem, hogy valamelyik kereskedelmi tv továbbviszi ezt a dolgot, és láthatjuk még ÕT futni.


Ha minden igaz, a Sport1 fogja a futamokat közvetíteni.

#160 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 5. - 11:41

Ha minden igaz, a Sport1 fogja a futamokat közvetíteni.


Ezt milyen forrásból tudod?