Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovat venne


  • Please log in to reply
130 válasz a témához

#1 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 április 7. - 21:34

Lovat venne Kérlek, mielõtt hirdetést adsz fel, olvasd el a szabályzatot! [ Július 27, 2004, 23:42: Az üzenetet átszerkesztette: Aniko ]

#2 Sztimcsi

Sztimcsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 260 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 20. - 21:06

Sziasztok! Keresek 2010 születésû kanca csikót . Csak kizárólag papírokkal rendelkezõ sütött ló érdekel. Magyar sportló,magyar félvér,furioso,kisbéri,gidrán fajtájú csikó érdekel. Ár 200 000 FT Jó helyre kerülne várja egy 9 hónapos sportló csikó. Ajánlatokat magánban várom. Üdv:Sztimcsi

#3 *Csillag*

*Csillag*

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 12. - 10:54

Sziasztok! Hobbi lovaglásra alkalmas lovat keresek! Ami fontos, hogy egészséges, nyugodt, terepen megbízható legyen, nem baj, ha nem verseny ló és az sem hátrány ha a többi lóval jól kijön :-). Max. 10 éves korig elsõsorban kanca, de a herélt is jó lehet. Fényképes ajánlatokat a csillag2321@freemail.hu-ra várom. Elõre is köszönöm! Mindenkinek válaszolok!

#4 machil.niki

machil.niki

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 12. - 18:31

Sziasztok! Most beinduló "tanyára" (már van 9 lóféle élõlényünk ^^) keresek olyan pacit,akitõl gazdája már olcsón meg szeretne válni (lehet az pénzhiány, vagy mert megunta, ill. "problémás" viselkedésbõl adódóan is),de mégsem szeretné,ha "kupeckedõ" emberekhez,vagy vágóba kéne küldeni.Feltétel annyi lenne,hogy ne legyen csõdör,mert nem célunk csikókat létrehozni,és egészséges legyen.A szépséghibák nem számítanak nálunk betegségnek. :)

#5 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 12. - 19:15

Niki---megkérdezhetném mit szeretnétek csinálni egy problémás loval egy lovastanyán?

#6 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 12. - 19:28

Vajon mi lehet csinálni egy idézõjeles problémás lóval egy lovastanyán?! Ötletem sincs. Ez olyan mintha azt kérdezted volna, hogy mit csinál egy pék a liszttel...

#7 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 12. - 19:33

nem: mit csinál a pék a koszos liszttel? átszitálja. :D de amúgy egyetértek. :)

#8 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 12. - 19:48

Niki---megkérdezhetném mit szeretnétek csinálni egy problémás loval egy lovastanyán?


A továbbiakban nem kívánatos vendégek alá adja. :gm:

#9 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 12. - 20:21

rongyo- egy problémás ló nem való bárkinek, s ráadásúl nem való bárhová! Nekem ez megint olyan lógyûjtésnek tûnik...semmi bemutatkozás, csak annyi " hogy ad nekem a lovad" ....

#10 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 12. - 21:22

miért? nem örökbe akarja, csak olcsón venne, és honnan tudod, lehet, hogy rendbe is tudná rakni. :) és az ilyen hirdetést feladók közül õ az elsõ, aki helyesen is tud írni. :)

#11 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 13. - 8:05

Timsili - a helyesírásom , amit már oly sokszor elmondtam a halmozott dis...miatt van, s 42 évesen ez már nem fog változni :D . S képzeld nem hiszem el, hogy ha olcsón vesz valaki lovat az ért is hozzá. Tapasztalatom a fórumról, ha tetszik, ha nem, hogy a nagy százalék csak papírlovas.

Idén is két lovat adtam ajándékba, örökbe ( nem kötöttem ki, hogy nem lehet majd eladni õket) mindkettõ makk egészséges, használható, jó agyú ló válik majd, tehát ne akard nekem megmagyrázni, miért akar olcsón valaki "problémás" lovat egy lovastanyára...én szívesebben hallanám az illetõt és ha valóban úgy érzem, hogy ért hozzá és felelõséggel tudja kezelni a lovat akkor majd megkövetem.

Egyébként meg csak felcsapod a lovasok hu oldalt és tele van 100 pízé, ocsó, akciós,nem rug, nem harap, gyeröknek is jó, 1-2 es fogatos, lovagolható, adja kezit lábát lúval :gm: .

http://www.lovasok.h...p...scs&fromfo=

No õ pl ocsó...egyébként szép formás jószág, nem is öreg, de ugye érdeklõdni kell, meg kiprobálni, lehet akár makk egészséges is, csak a gazda meg van szorulva, kitudja. Lovat interneten venni nagyon nem lehet.

Edited by Csikasz, 2011 december 13. - 7:58.


#12 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 13. - 8:41

nem ócsó e vágóáron van

#13 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 13. - 21:22

akár hiszed, akár nem, én tényleg az ő helyesírására gondoltam. :D de mindegy is. alapjában véve tök egyetértek veled, nekem csak az nem tetszik, hogy a fórumon sokszor az első reakció a frissek felé az arrogancia és a kiokítás. aztán néha én meg ezt kritizálom meg. :ang: amúgy meg szétoffoltuk a topicot, bocs az admintól.

Edited by Timsili, 2011 december 13. - 21:23.


#14 machil.niki

machil.niki

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 17. - 23:02

Szija Csikasz! Lovaglásra keresek lovat...de ha tudna még nekem teát fõzni,na akkor tökéletes is lenne.Mivel lovasok.hu-t meg az egyéb ilyen oldalakat már mind láttam,illetve rendszeresen látogatom,ezért gondoltam,megnézem akad-e máshol is esetleg ló. Amelyik lovat linkelted,azt már láttam,és el is döntöttem,hogy nekem nagyló lenne az ideális.Az én 153cm magasságomhoz,tökéletes lenne,egy olyan 180magas ló.Na semmi baj.Az pedig,hogy az adatlapom nincs kitöltve,nem azt jelenti,hogy nem vagyok normális ember,hanem mert gondoltam,senkit sem érdekel.De ha géprõl leszek,akkor ígérem kitöltöm,hogy megnézhesd.Nem vagyok papíros lovas.Néhány oklevélen,és szalagon kívül,semmilyen maradandó nyomtatványt/tárgyat nem tudok az utókornak hagyni.Az egyetlen dolog,amit másoknak tudok mutatni,hogy nem kell profi lovasnak lenni ahhoz,hogy szeretetteljesen,és odafigyelve lovazhassunk.

#15 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 18. - 1:25

Az egyetlen dolog,amit másoknak tudok mutatni,hogy nem kell profi lovasnak lenni ahhoz,hogy szeretetteljesen,és odafigyelve lovazhassunk. - ni ez a mondat nekem elég bemutatkozásnak :) , de azé ehhez ne problémás lovat vegyél...mert ott kevés szeretet. A 153 cm, nem kell neked egy zsiráf! Én 164 vagyok és a 155-160 közötti lovak voltak a legkényelmesebbek eddig, ültem 180 as lovon, de az egy betyár munka egy kicsi ember kicsi csipõjének.

#16 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 18. - 1:40

Keresek 155-165marmagas, kanca-herélt ( mén kizárt) 6-12 év közötti, színe mindegy ( szürke nem) közötti profin belovagolt lovat, kizárólag angol stílusban! Papír, származás nem érdekel, tõlem lehet keverék kitudja mi is. Természetesen makk egészséges, oltási könyvel rendelkezõ ( jó ha van útlevele) .

A ló két leánynak kellene 13-14 éves testvérpár, a ló profi edzõ kezei közé kerül, a lányok tanítására kell. A ló nem nálam lesz és nem én vagyok a profi, mielõtt valaki ezt gondolná :) . Max 500.000 ig.

A lovat viszont én fogom megnézni, akár kiprobálni, így kérek mindenkit ne jöjjön nekem még képzetlen, vállazos, bakolós, elrohanós, sunyítós lóval, semmi gyagyája nem lehet.

Elvárás : lépés, ügetés, vágta, vállat be, farat be, oldallépés, féloldalazás, iramfokozás, csökkentés. Tarkóban könnyû, kényelmes, elasztikus, laza mozgású ló legyen, nem kell díjlovas tudás, sem ugróképesség.
Piruett, ugrásváltás tudása nem szükséges. Futószáron könnyen, átengedõen dolgozzon, szóra, testsúlyra engedjen. Terepen is megbízható, nem ijedõs, nem ugrálós, kiegyensúlyozott, kezelhetõ legyen.


#17 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 19. - 10:59

miért? nem örökbe akarja, csak olcsón venne, és honnan tudod, lehet, hogy rendbe is tudná rakni. :) és az ilyen hirdetést feladók közül õ az elsõ, aki helyesen is tud írni. :)



(végre valaki észre veszi a helyesírási hibákat, már azt hittem, csak én vagyok ilyen kukacos...)
:yeah:
persze ezért nem ítélhetünk el senkit, csak optikailag bántó...nekem... :ang:

#18 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 20. - 10:47

...nem hiszem el, hogy ha olcsón vesz valaki lovat az ért is hozzá. Tapasztalatom a fórumról, ha tetszik, ha nem, hogy a nagy százalék csak papírlovas.


Ez azért egy kicsit így sarkos. :dev:

Más - mit nevezünk 'problémásnak'...
Rúgós-harapós?
Ágaskodós-bakolós?
Elragadós?
Netán egészségi problémás, kehes, frontkólikás, lapockás?

Az utóbbi esetek számomra egyértelműek, a fentebbieket azonban gondolom, tökösebb s nálam tapasztaltabb - jómagam papírlovas lévén - huszárok könnyedén lekezelik. Ami nekem problémás, technikai és testi hiányosságokból adódóan, lehet, másnak az az álomló, s ami egy kezdőnek ideális, az lehet, f.sza lovasnak már lagymatag 'hintaló'. Sok probléma egyszerű segédeszközökkel megoldható, még ha el is ítéli valaki (jómagam is), ha az elrohanós ló kapukulccsal a szájában még egy gyerek számára is megfogható vagy a fejcsapkodós a hasa alá kötött fejjel jámboran elballag osztályban :dev:

'Szürke nem' - mert azt sokat kell pucolni vagy mert ha megöregszik, s szabadulni akar tőle, még a vágó sem veszi be szívesen :dev: ? A pirossal kiemelt ember majdhogynem a szuperlovat keresi, ahogy lenézem, sütetlenekkel ilyen szinten csak elvetemült tulajdonosaik foglalkoznak. Al elrontott lovak 'rendebrakásáról' az a személyes tapasztalatom, hogy a továbbiakban sem adhatók akárkinek a kezébe, mert téthelyzetben vagy a lovas gyengeségét észlelve egyből előjön az, amiért elrontottnak lettek nyilvánítva.


Ha talál egy harapós pónit, az jobb lehet mint némely házőrzőkutya :dev: , Belgiumban láttunk ilyet annak idején, a térdig érő pónit vicsorogva rohanni a kerítésnek, hacsak egy méter közelségbe is kerültél hogy lefotóz, ahogy kiront rád a kutyaólból...

Mindenki úgy költi el a kevés vagy sok pénzét ahogyan akarja, nagypénzű lóban is csalódhat az új gazda, szerintem ott van a legnagyobb baj, ha a papírlovasnak nevezett (az én átiratomban tapasztalatlan) jövendőbeli gazdik nem kérik ki hozzáértőbb véleményét (olyanét aki független az eladásban, a ló későbbi tartásában illetve edzésében) s netán nem cipelik magukkal ezt a valakit, egyik oldalról belé, a másikról pedig egy állatorvosba karolva.

Edited by börni, 2011 december 20. - 10:53.


#19 napkelet

napkelet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 317 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 20. - 12:04

Keresek 155-165marmagas, kanca-herélt ( mén kizárt) 6-12 év közötti, színe mindegy ( szürke nem) közötti profin belovagolt lovat, kizárólag angol stílusban! Papír, származás nem érdekel, tõlem lehet keverék kitudja mi is. Természetesen makk egészséges, oltási könyvel rendelkezõ ( jó ha van útlevele) .

A ló két leánynak kellene 13-14 éves testvérpár, a ló profi edzõ kezei közé kerül, a lányok tanítására kell. A ló nem nálam lesz és nem én vagyok a profi, mielõtt valaki ezt gondolná :) . Max 500.000 ig.

A lovat viszont én fogom megnézni, akár kiprobálni, így kérek mindenkit ne jöjjön nekem még képzetlen, vállazos, bakolós, elrohanós, sunyítós lóval, semmi gyagyája nem lehet.

Elvárás : lépés, ügetés, vágta, vállat be, farat be, oldallépés, féloldalazás, iramfokozás, csökkentés. Tarkóban könnyû, kényelmes, elasztikus, laza mozgású ló legyen, nem kell díjlovas tudás, sem ugróképesség.
Piruett, ugrásváltás tudása nem szükséges. Futószáron könnyen, átengedõen dolgozzon, szóra, testsúlyra engedjen. Terepen is megbízható, nem ijedõs, nem ugrálós, kiegyensúlyozott, kezelhetõ legyen.




erre a lóra tökéletesen illik a leírásod:( kivéve a marmagasság)

http://www.lovasok.h...p...26&myhird=1
Jelenleg a bábolnai lovasiskola egyik lovacskájaként használjuk, tulajdonosa egy 17 éves hobbilovas lány, aki ,,ugrólovat" szeretne (magasabb szintû)



Az elõzõekhez szólva megértem azokat akiknek magasak az elvárásaik, hiszen fõleg gyerekek esetén a biztonság nagyon fontos. Viszont fontos tudni, hogy tökéletes , és automata ló NINCS.
Azt veszem észre, hogy egyre többen keresik a nyugodtabb, lomhább jószágokat, akiknek nem gond, ha csak hétvégén viszi ki a lovas mozogni õket. A lovaknak és a lovas piacnak pedig ehhez kéne alkalmazkodni ami nagyon nehéz...

Edited by napkelet, 2011 december 20. - 12:12.


#20 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 20. - 18:37

Köszönöm...nekem ugyan van mindentudó lovam, de sajni nem tetszik nekik, mert finomabb lovat akarnak, pediglen a jó lónak nincsen szine...

#21 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 20. - 18:54

Hát asszem Börni te valamit nagyon félrenéztél! A fentiek elvárások, amik mindenkinek szíve jogai. Papírlovasnak pediglen nem a kezdõ, még fejlõdésben levõ lovasutánpótlást szokták nevezni, hisz legtöbbször én is ilyenekkel dolgozom. Papírlovas az aki nagyon büszkén jelent ki magáról, hogy tud lovagolni...aztán amikor fel kell ülnie egy lóra, amit elõtte bemutattak neki kiderül túlkalibrálta a tudását ( volt olyan is nálam aki közölte túlképzett a ló azért nem tudja ellovagolni még lépésben sem) ...majd kiderül, soha senkitõl nem tanult, amit meg igen azt is csak terepen, ja és mindíg elviszik azok a szar lovak amit alá raknak... Azt gondolom, vannak lovasok aki képesek , vagyis vele született tehetségüknél fogva minden segítség nélkül elboldogulnak a ló hátán...de azé valjuk be ebbõl annyi van mint mondjuk magyar országon hollóból. A problémás lovak meg nem mind harapnak, vagy rugnak...gyere le mutatok párat aki egyiket sem teszi, de ha fel tudod nyergelni akkor meghajlok elõtted. Napkelet jól megfogalmazta, az emberek nem akarnak gyagyi lovakat és igazuk is van, minek félelemmel lovazni, miért nem lovaznak boldogsággal, ha megtehetik. S EZ NEM PÉNZ FÜGGÕ. Ma sajnos a jól belovagolt , befogatolt lovat nem fizetik meg, versenyló meg nem mindenkinek kell. S még egy mondat a huszárokról...a régiek nagyon sokat dolgoztak azért, hogy a lovaik olyanok legyenek amilyenek, s a lovasok is nagyon sokat lovagoltak, hogy a tudás a kisujúkban legyen és soha nem kérkednének problémás ló belovaglásával, mert soha nem volt ez a feladatuk!

#22 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 20. - 19:11

Csikasz! bocs hogy szólni mertem amúgy nekem aki lovon ül, az gyakran 'huszár' úgy néz ki jól játszom a hülyegyereket nem kell meghajolnod, megfájdul a derekad én meg nem vállalnám be semmi pénzért az emlitett lovak nyergelését én besz.ri alak vagyok, aminek egy kicsit 'nagyobb' zabla van a szájában, arra fel sem kívánkozom nem értettem-néztem félre semmit biztosan van alapja a nagy általánosításnak nem tudtam, hogy olyan topicba tévedek, ahol nem nyilváníthat véleményt bárki no igy többször átszerkesztve már biztosan kevésbé húzom fel magam a saját előző hozzászólásomon...

Edited by börni, 2011 december 20. - 20:06.


#23 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 20. - 19:26

Viszont fontos tudni, hogy tökéletes , és automata ló NINCS.


VAN. De nem a 190.000 Ft-os kategóriában, hanem 3-4 millióért.

Azt veszem észre, hogy egyre többen keresik a nyugodtabb, lomhább jószágokat, akiknek nem gond, ha csak hétvégén viszi ki a lovas mozogni õket.


Nos, szvsz a szolgáltatónak is kéne annyi esze legyen, hogy ha a gazdája nem jár a lóhoz, kicsit meghajtja a körkarámban... vagy legalábbis nem eteti föl zabbal, hogy amikor csóringer kocalovas kijön hozzá szombat délelõtt, azt se tudja, hogy kapaszkodjon a szabadságtól megrészegült lény sörényébe. :)

#24 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 20. - 20:20

Börni- már az elején jeleztem félreértesz, akkor meg minek is húzod fel magad? Ne csináld máááá. Csak azt nem akarom, hogy olyan lovat kínáljon valaki ami tökéletesen alkalmatlan két kezdõnek tanulni. No azé van ez a szájbarágás!

#25 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 21. - 8:36

:ang: ...

#26 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 21. - 8:43

VAN. De nem a 190.000 Ft-os kategóriában, hanem 3-4 millióért.

De 100%-os az sem lesz soha. Mert ló....

#27 jász

jász

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 833 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 21. - 8:50

Nos nekem az a véleményem, hogy ez a lovazás dolog lemaradt a világ mellett, legalább is kis országunkban. Egyrészt mindenki állandóan fiatal és kancát és mindent tudót keres. Mi a francnak ez egy kezdõnek? A kezdõnek egy 12-16 év körüli békés jó idegzetû herélt kell, jó fizikai állapotban, jó tiszta lábakkal, jó tüdõvel, aki az alap dolgokat tudja. Az még nagyon sokáig kitart és sok dologra megtanít a lóval kapcsolatban. Elõre-hátra lép, fordul mindkét irányba, 3 jár mód, + puha szájú. ...és mielõtt kezdõ bármit kezdene vele, ad neki és magának pár hetet, hogy megszokják egymást. Kezdõ menjen már el az eladóhoz többször is ha teheti, még ott össze szuszmorogni leendõ lovával, mielõtt megveszi és haza viszi. Ebbõl talán következik az, hogy elérhetõ környezetébõl vásároljon valamennyire megismert lovat. Különben könnyen úgy jár, hogy az elsõ héten elmegy a kedve az egésztõl és a készséges eladó vissza vásárolja féláron, hogy ,,segítsen rajta". ...vagy cseréli, de kezdõ nem fog jól járni az tuti. A kezdõ ne akarjon idomítani, legyen elõször tisztában a lova reakciójával saját maga irányában. Ezért nem való kezdõknek átidomított, helyrehozott bla-bla ló sem. Azzal is tisztában legyen a kezdõ, hogy minden ló kipróbál minden új gazdát! ...merthogy kíváncsi a lehetõségeire. A brutális határ szabás viszont a legrosszabb út táltosunk irányában. Ebbõl meg az következik, hogy aki még soha nem volt ló közelben az ne lóvásárlással kezdje! Ha van lehetõsége, ideje és némi pénze, tanuljon elõször alapokat egy olyan helyen, ahol még nem felejtették el azt, hogy egyszer mindenki volt kezdõ! :)

#28 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 21. - 18:42

Jász - Szépen megfogalmaztad ezt a kezdõ dolgot :ang: , bár az emberek képesek lennének meg is érteni!

#29 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 21. - 19:29

én már csak azt kérdezném meg, hogy miért vesz lovat egy totál kezdõ, illetve mennyire fog legyakni egy 100%os lovat...

#30 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 21. - 19:31

én már csak azt kérdezném meg, hogy miért vesz lovat egy totál kezdõ

Ezen a kérdésen ma én is elgondolkoztam :D

#31 jász

jász

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 833 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 21. - 19:38

Jász - Szépen megfogalmaztad ezt a kezdõ dolgot :ang: , bár az emberek képesek lennének meg is érteni!

Hátha a lovak védelmének jegyében végre elér a szó az emberekhez.
Az enyém, a Tiéd, a Többieké akik a lovakkal, a lovaknak élnek.
Ez kicsit csöpögõs lett, de ehhez a se fiú se lány társasághoz talán így oda ér.
:)
Vagy mégsem?
Mit mond a Táltos?
Holnap megmondom!
:)

#32 orditoszamár

orditoszamár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 21. - 20:03

:D

Edited by orditoszamár, 2011 december 21. - 20:07.


#33 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 21. - 20:14


Azt gondolom, vannak lovasok aki képesek , vagyis vele született tehetségüknél fogva minden segítség nélkül elboldogulnak a ló hátán...de azé valjuk be ebbõl annyi van mint mondjuk magyar országon hollóból.


Ezzel azért vitatkoznék. :D Mármint a holló részével.

A jó ló általában nem korfüggõ. Amelyik normálisan volt/van képezve, az akár 5 éves, akár 15, éppen úgy megfelel kezdõnek, és még akár tanulni is lehet tõle. Célszerû az is, ha a vevõ le tudja követni a ló életútját.

#34 jász

jász

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 833 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 22. - 9:01

Ezzel azért vitatkoznék. :D Mármint a holló részével.

A jó ló általában nem korfüggõ. Amelyik normálisan volt/van képezve, az akár 5 éves, akár 15, éppen úgy megfelel kezdõnek, és még akár tanulni is lehet tõle. Célszerû az is, ha a vevõ le tudja követni a ló életútját.

Nálunk szerencsére vannak hollók.
:)
A jó ló valóban nem kor függõ, de kezdõk viszonylatairól beszélünk.

Én továbbra sem tartom kezdõ számára megfelelõnek a fiatal lovat.
...a képzettet meg abszolút szükségtelennek.
Nincs rá ugyan is szüksége, ez csak egy vak duma.
Kezdõnek egy stabil ülésre lesz szüksége legalább a két alap jár módban és az ,,alap lóirányítási" ismeretekre.
A lóval való bánásmód, a ló szükségleteinek és jelzéseinek felismerése a legalapvetõbbek az elsõ hónapokban.
/Föltételezem a tárgyalt kezdõnk együtt is szeretne élni lovával, :D egy háztartásban. Továbbá azt is, hogy nem egy szakértõ team van mellé fölvonultatva az orrát törölgetni./
Na ezt egy kedves, békés,jó idegzetû, toleráns lóval együtt tanulva tudja tenni a feltehetõen kedves, békés,jó idegzetû, toleráns lótulajdonos inas.

Fölösleges, hogy az életkedve is elmenjen az agyonképzettnek mondott 5 éves lóval való állandó küzdelmeket folytatva, merthogy a szegény pára fiatalos lendülettel azonnal túlreagálja a kezdõ amúgy sem túl határozott segítségeit.
Fõleg ha még keveri is lányos zavarában az egészet reménybeli leendõ pályatársunk.
:)

#35 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 22. - 11:39

Sajnos nem velük fog élni, hanem lovardában és ott lenne egy képzett oktató aki tanítaná a gyerkõcöket, ezért nem is értem miért nem jó nekik egy 15 éves világbéke ló. Vagy lesz nekik való vagy nem!

#36 jász

jász

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 833 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 22. - 13:49

Sajnos nem velük fog élni, hanem lovardában és ott lenne egy képzett oktató aki tanítaná a gyerkõcöket, ezért nem is értem miért nem jó nekik egy 15 éves világbéke ló. Vagy lesz nekik való vagy nem!

Sajnos!
...és most meg is világítottad jó nagy általánosságban azt hiszem, miért is nem leszünk lovas nemzet.
Ez van!
:(

#37 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 22. - 17:24

Nem értem miért sajnos, hogy két kezdõ lovas gyerek mellé nem vesznek egy lovat otthonra. Ha lovaglásban kezdõk, gondolom lótartásban még inkább, szóval szerintem jobb is, ha elõször szakszerû kezek között éldegél az új ló. Aztán simán lehet, hogy úgy belezúgnak a lovazásba, hogy amikor már tudják, hogy hogyan is él a ló, megtanulnak pár praktikát, akkor majd hazaviszik, ahogy oly sokan tették ezt innen a fórumról is. Még mindig jobb, mintha hazavinnék, aztán 2 hónap múlva rájönnének, hogy kicsit sok ez így hirtelen és nem is nekik való ez a lovazósdi (eleve ezért vannak kétségeim azzal kapcsolatban, hogy miért vesz egy kezdõ lovat, fõleg ha gyerekrõl van szó. tudjuk milyen szeszélyesek a gyerekek, egyszer ez tetszik nekik, egyszer meg az. persze lehet, hogy csak a féltékenység beszél belõlem, mert én hiába könyörögtem, rohadtul nem kaptam lovat se gyerek, se kamasz koromban, akkor lett saját lovam, amikor már meg tudtam venni és el tudtam tartani...).

#38 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 22. - 18:41

No itt semmi könyörgés nem volt, részletesen átbeszélték és kaptak egyet Aputól, de mivel ketten vannak így két ló dukál! Én mikor kicsi voltam Újpalotán laktam a 6. emeleten, eszembe sem jutott haza vinni egyet! Igazából nem tudom mennyire kezdõk, hisz nem ismerem õket és több éve lovagolnak...

#39 jász

jász

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 833 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 22. - 19:57

Nem értem miért sajnos,.

A kezdeteket nem ismerem, én csak a véleményemet közöltem kezdõrõl, s lóról.
Nyilván az én sajnálkozásom nem a Te értetlenkedéseddel azonos értelmû és vonatkozású.
:)

Edited by jász, 2011 december 22. - 19:59.


#40 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 22. - 20:40

Nálunk szerencsére vannak hollók.
:)

Ugye? Akkor nem csak nálunk vannak.

A képzettel félreértettél. Egyre gondolunk. Nem kell, hogy nagypályát menjen. Szerintem már képzettnek számít az a ló is, amelyik a pályán alap dolgokkal tisztában van, és hozzá van szoktatva a "környezethez".