Ugrás a tartalmakhoz


Színház


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
412 válasz a témához

#41 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 18. - 11:08

A Legenda a lórólt végülis nem láttátok? Én igen, de nem nyûgözött le. A Bárka Színházba, ahol most kritikaírást tanulok, össze kell hoznom róla valamit. Ezt a címet adom neki: Nem rúg, nem harap. Sajnos.

#42 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 21. - 14:00

Gabo! Még nem, február 27-én megyünk!Én nagyon kíváncsi vagyok, bár te most elbizonytalanítottál :rolleyes:

#43 Gabo

Gabo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 498 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 21. - 14:15

Figyi, én nagyon szigorú ember vagyok színház-ügyben. Posted Image Vannak benne poénos meg aranyos részek, csak nekem a Nagy Egészet kellett néznem. Viszont nem unalmas, hanem mozgalmas elõadás, és egyszer meg lehet nézni. Garas Dezsõ nagyon hiteles paci benne. ;)

#44 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 21. - 16:46

Sac, már késõ Posted Image

#45 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 25. - 19:08

BoKa, természetesen nem akartam lemondani a színházat ;) Akkor a jegyekkel minden rendben?Csütörtök 19.00 Vígszínház, ugye?Üdv, Sac

#46 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 26. - 11:03

Legutolsó információim szerint minden rendben, és igen ott, és akkor Posted Image

#47 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 26. - 14:30

oké-zsoké, ott leszünk!!!

#48 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 február 27. - 16:59

Az utóbbi két hétben kétszer voltam színházban. Elõször a Madách Színházban néztem meg a Macskák c. musical-t, rá következõ héten pedig a Szentiván-éji álmot a régi Nemzeti színházban. A Macskák nekem maradandó élményt nyújtott, s bár lehet, hogy ezt azért mondom, mert nyilván ez már a többszázadik elõadásuk errõl, de én úgy látom, élvezik a színészek. Bár anyum azt mondta, hogy õ meg pont úgy van vele, hogy már nem látja benne azt a tüzet, amit õ 10 évvel ezelõtt még látott más színészekben. Ettõl füöggetlenül szerintem nagyon jól meg volt csinálva. Jó színészek (Barabás Kiss Zoltán nem semmi ;) :D ), szép jelmezek, díszletek. Nálam ezek együtt egy csillagos 5-öst kapnak.És nézzük csak a Sz.é.á.-t. Körtvélyessi Zsolt volt a király, a többi színészt nem tudom. Hatalmas csalódás volt nekem. Azt kell hogy mondjam, hogy amikor letelt az elsõ 5 perc, közös véleménnyel megegyeztünk a barátnõmmel (az osztállyal néztük meg egyébként), hogy ez egy unalmas elõadásnak ígérkezik. Szó szerint végigszenvedtük a mûsort. Már az nem tetszett, hogy az egész díszletet egy hatalmas vízágy jelentette, lefedve zöld anyaggal -ez jelképezte az erdõt!-. Valamint volt egy eredetileg is a színpadra épített magaslati átjáró, amirõl egy hinta is lelógott. Ennyi. Szóval, 2-est adtam neki. Pedig azt hittem, hogy húúúú, ez a Szentiván-éji álom mekkora show lesz, és hú meg ha. erremeg.... :eek: :( [ 27 Február 2003, 16:00: Az üzenetet átszerkesztette: Apple ]

#49 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 29. - 14:03

Rettenetesen botrányosan sz*r elõadást láttam péntek este!!!A címe: Színezüst csehó Western-musicalÉn ezt a darabot régebben már láttam, akkor a Goór Nagy Mari tanodásai játszották és énekelték el, szerintem egész jól, szívvel-lélekkel.De amit tegnap láttam!!!!Nem találok szavakat!Mostanában divatos úgy rendezni egy elõadást, mintha próba lenne, s a nézõ a próbába kukkantana be. Engem ez már eleve idegesített.Akkor még nem is lenne nagyon gáz, ha civil ruhában kezdik - ahogy ebben az esetben is - s amikor jelmezbe bújtak, már rendesen megy a darab.De nem, itt még többször volt vicceskedés. Az egyetlen ismert szereplõ Gergely Róbert volt, õ játszotta a férfi fõszerepet. Szörnyû ripacs volt!Ráadásul nem is jó színész - szerintem - mert csak a "búgó hangú latin szeretõ" szerepkörben hiteles, mást nem tud.Most próbálta ezt belevinni a kemény westernhõs figurájába... kevés sikerrel!És hogy hogyan tudtak ennyi tehetségtelen, énekelni egyáltalán nem tudó embert összeszedni?Különben tényleg nagyon tetszett nekem ez a darab annak idején a Tanodások elõadásában. Most még arra sem tudtam rávenni magam, hogy udvariasságból tapsoljak. Ne nézzétek meg.

#50 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 június 29. - 14:25

Na, ha már így belejöttem a színházi kritikákba, akkor írok még.Megnéztem az Operaház fantomját még a bemutató elõtt, az egyik fõpróbát.(Nagyon mázlista vagyok, egy csomó elõadást meg tudok nézni a barátnõm révén, aki színházban dolgozik... :rolleyes: )Az Operaház fantomját már kb. 12 éve hallgatom, akkor hozta egy kollégám az eredeti felvételt Londonból. Nagyon szeretem a zenéjét, a darab filmbeli feldolgozását is láttam a tévében, sõt, fel is vettem videóra.Szóval nagy várakozásokkal tekintettem az elõadás elé. Nagyon szép a díszlet!!!Totálisan lenyûgözött Kentaur tudománya!Néhány másodperc alatt alakul át a színpadi látvány az operaház belsejévé. Király Linda volt Christine... hát én ezt a csajt nem bírom, amióta Himuszt énekelt... de elég jól csinálta.A Fantomot Miller Zoltán játszotta, õt nagyon szeretem!! Jó is volt. Christine barátját pedig Homonnay Zsolt játszotta, szintén nagyon jól.A darab roppant látványos, de én bizony néha unatkoztam. Vannak ugyanis olyan részek, amikor klasszikus opera jellegû nóták vannak, amiket én annyira nem élvezek.(Pl. egyszerre énekel 4 ember tök más szöveget, s így egyiket sem értem...)Ez az én hibám, nem a darabé... :rolleyes: Szóval érdemes megnézni, nagyon szép, nagyon látványos, bár én színházi körökbõl mindenkitõl azt hallom, hogy nem olyan, mint amire vártak... de ez szakmai megítélés. Meglátjuk, hogy a közönség mennyire szereti.

#51 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 szeptember 10. - 17:37

Beindult a színházi évad!!Én rögtön két elõadást is megnéztem már a hét elején.Hétfõn az Operett színházban láttam a Gyõri Balett és a Klezmer Band közös produkcióját, Klezmer táncszvit címmel.Nagyon jó zenékkel fergeteges táncokat adott elõ a Gyõri Balett! Nem voltam igazán balettra hangolva, de a jó táncok mindig magukkal ragadnak, hangulattól függetlenül, és ez bizony jó volt. Humorral, kedvesen ábrázolták a zsidó ünnepeketet, eseményeket - táncban.Érdemes megnézni!Kedden pedig az Alul semmi fõpróbáját volt szerencsém megnézni a Millenárison, a szolnoki Szigligeti színház elõadásában. Egy nagyon régi kedvenc táncosom szerepelt az elõadásban, még a Rock Színházból ismerem, vagy tíz éve... Hát bizony megváltozott azóta, de nem egyértelmûen hátrányára. (Meghízott, de jól játszotta a rábízott szerepet!) Ja, a neve Petridisz Hrisztosz. Aki látta a filmet, tudja milyen jó, keserédes történetrõl van szó. Engem egyetlen dolog zavart: a színházi rendezés nem Angliába, hanem Amerikába helyezte a történetet. De efölött el lehet siklani kis jóindulattal. Posted Image A zenék (merthogy zenés darabról van szó) nem olyan egetverõen jók, de van pár egész kellemes nóta a darabban. Talán a Millenáris színházának akusztikai hibája, talán a színészeké, de nem volt mindig érthetõ számomra a dalok szövege...Ja, és csajok: tényleg ALUL SEMMMI van a végén! :D Igaz, csak 2 másodpercig. :cool: Jó a darab, Gazdag Tibor és Petridisz Hrisztosz nagyon jót játszanak. (A többiek is nagyon hitelesek, jók a karakterek, ami ennél a történetnél nagyon fontos!) És aki kedveli a Back to Blackbõl Bebét, az is nézze meg ezt a darabot, mert õ is (jól) szerepel. ;)

#52 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 19. - 20:52

Nagyon leült ez a topik, ejnye... :( Tegnap voltam színházban, megnéztük (osztályommal, meg rammal) a Magyar Színházban a My Fair Lady-t (musical). Nem jó érzésekkel mentem oda, mert elõtte a Sok hûhó semmiért-et láttuk ugyanott, és az nagyon nem tetszett nekünk...De nagyon kellemeset csalódtam, jó poénok voltak benne jó színészekkel (Agárdy, Auksz, Dániel Vali, etc)... A szünet után ugyan eléggé el volt nyújtva, pláne, hogy 7kor kezdõdött az elõadás, és fél 11kor volt vége!!! Ha 2 órásra csinálták volna, nagyon kis aranyos, frappáns elõadás lett volna, de így is kap tõlem egy 3/4-et Posted Image

#53 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2003 november 30. - 10:44

Dé-vel láttuk csütörtökön a Csók és más semmi c. darabot. Nekem tetszett a darab, a szereposztás is majdnem nagyon király volt :D ( Kern András, Eszenyi Enikõ, Kamarás Iván, Oroszlán Szonja) Eszenyi nem tartozik a kedvenceink közé, sõt. És amikor már negyvenedszerre énekelte el a"Egy csók és más semmi,A vágyam csak ennyi,És csendben elmenni,Továááááááááább"dalocskáját, már kifejezetten hozzá tudtam volna vágni valamit. De nagyon jól játszott. Bár lehet, hogy csak azért, mert egy dilist alakított, és ezt nem kellett játszania, hanem csak úgy viselkednie, mint egyébként Posted Image Különösen az a rész "tetszett", amikor Eszenyi táncolt, és balett mozdulatokat vitt bele. Ugye szoknyában volt, és párszor felemelte a lábát a nyakába. A belátás tökéletes volt... Posted Image Kábé egy hónapja, szintén Dével, láttuk Moliere-tõl a Képzelt beteget.Szerintem nagyon vontatott volt, és majdnem elaludtam rajta.Na befejeztem a kritika írást.

#54 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 1. - 13:13

Hali!Volt szerencsém (?) a múlt héten 2x színházba menni, és kettõs érzéssel hazajönni. Hétfõn láttam Brecht Kaukázusi krétakör-ét a Vígben, hát az valami szörnyû volt. Ne kérdezzétek mirõl szól, mert nem tudom elmondani, annyira nem hagyott bennem nyomot. Talán nem véletlen, hogy a teltházból a második felvonásra lett a nézõtér 1/3-a üres... Néha fölordított az egyik színésznõ, erre a hátam mögül egy morcos hang: Ba... meg, felébredtem...Szóval, szerintem szörnyû volt és nem ajánlom senkinek csak aki imádja a modern színházat. (Zárójelben jegyezném meg hogy 1-2 éve láttam a Kurázsi Mamát és az tetszett, tehát szerintem nem velem van a baj.)Kedden jött a borúra derû, mert ajándékba kaptam 2 jegyet az Operettbe a Mágnás Miskára. Már Aniko említette anno, vele ellentétben nekem nagyon tetszett az elõadás, voltak ugyan kisebb bakik, de ez szerintem elnézhetõ. Az egész közönség élvezte, hatalmas tapsot kaptak. Szerintem valami ilyesmi lenne az esti szórakozás, kikapcsolódás, nem az amikor az ember lánya 3 percenként nézi az óráját hogy mikor mehet már haza.

#55 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 1. - 13:55

Nakérem.Én is voltam ám színházban a hétvégén! Posted Image A Magyar színházban láttam a Bob herceget.Nagyon kellemes szórakozást nyújtott a darab! Egy pillanatig sem unatkoztam, mert olyan színészek játszottak, mint: Kiss Zoltán (a kedvencem), Agárdy Gábor, Béres Ilona, Auksz Éva. Auksz Évit láttam már a Kánkánban is a múlt héten, nagyon aranyos volt, õ Szendy Szilvi helyére ugrott be mert Szilvi pénteken kisbabát szült.A Bob herceg egy kedves történet György királyfiról, aki álruhában Bob úrfiként járja a várost és beleszeret egy lányba, aki... nézzétek meg. Posted Image Kiss Zoli valami hihetetlenül bájos, helyes, szépen énekel...! Nagyon jó hangja van!Agárdy Gábor már a szimpla színpadra lépésével tapsot arat, és amit játszik...! Nagyon jó.Kiss Zoli amúgy beugrott ebbe a darabba, pénteken játszotta elõször, mi szombaton néztük meg. (Elõzõleg Székesfehérváron már játszotta ezt a darabot ebben a rendezésben, de akkor is nagy teljesítmény.)Ajánlom mindenkinek, kedves történet és a Londonban sej...! c. dal is elhangzik kétszer.Írok a Kánkánról is, ez egy kifejezetten bohém darab. Posted Image Csonka András, Szulák Andrea, Földes Tamás, Csere László/Jantyik Csaba, Kiss Zoltán, Auksz Éva, Oláh Tibor, Peller Károly láthatók a fõbb szerepekben. Szulák Andi nagyon szépen énekel, a történet a kánkánról szól, betiltják, nem tiltják, lehet-e táncolni vagy sem...? A dalok nagyon aranyosak, bájosak, vidámak, kellemes kikapcsolódást nyújt ez a darab is. Semmi komolyat nem kell várni tõle, de kikapcsolódásnak nagyszerû. ;) Írhatnék még a Marica grófnõrõl is, ami egy klasszikus Kálmán Imre-operett. Ezt is sokszor láttam már, azért szeretem, mert egy pillanatra sem ül le az elõadás, pörög, szórakoztat, ismert operett-slágerek csendülnek fel benne, és természetesen Kiss Zoli itt is nagyot alakít, mint táncos-komikus Zsupán Kálmán szerepében.Kettõs szereposztásban megy ez a darab, az én kedvenc szereposztásom: Kalocsai Zsuzsa, Nyári Zoltán, Kiss Zoltán, Kékkovács Mara, Földes Tamás, Lehoczky Zsuzsa.Aki szereti az operettet, ne hagyja ki! Bár elég ritkán játsszák mostanában, az Operett színház ezerfelé játszik a világban, Japán, Németország, Hollandia... így nehéz a színészeket egyeztetni.Ma megnézem a Sweet Charityt, ez egy új bemutató az Operettben, Alföldi Robi rendezésében, nagyon kíváncsi vagyok rá!

#56 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 1. - 14:26

idézet:
Eredeti szerzõ: Aniko:Írok a Kánkánról is, ez egy kifejezetten bohém darab. Posted Image (...) Semmi komolyat nem kell várni tõle, de kikapcsolódásnak nagyszerû. ;) [/QUOTE]Igen, olyan egyszer jó megnézni darab, mégis kellemes emlék ;)

#57 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 1. - 14:49

Látszik, hogy mennyire el vagyok havazva mostanság.Nem is írtam a Picasso kalandjairól! Azt is láttam a Pesti Színházban, hát az valami fergeteges volt!Picassót Gyuriska János alakította, szerintem szenzációs volt! Hajdú István volt az apja, Kútvölgyi Erzsébet pedig az anyja. Tökéletesen visszaadták a film hangulatát! Ahogy nevet választanak a gyereknek! Posted Image Természetesen Pablo lesz, miközben anyja a gyermeket karjában tartva szivarozik. ;) Van egy olyan jelenet, ahol a fa körül kergetõzik az ifjú Picasso a rablókkal. Ezt úgy oldották meg, hogy kivetítették a fát egy vászonra és ki-be ugráltak a fa mögül... ehh, látni kell. :D Jó a darab, bár néha kicsit leül, de érdemes megnézni! Ki kell emelnem még Fesztbaum Bélát és Kolovratnik Krisztiánt, ha másért nem, az õ és a másik három említett szereplõ játéka miatt meg kell nézni a darabot!!És a Vígszinházban is voltam, a Zûrzavaros éjszakát néztem meg.Itt mindenki egyaránt jól alakított; Tahi Tóth László, Epres Attila, Vallai Péter, Pindroch Csaba, Csõre Gábor, Pap Vera, Majsai-Nyilas Tünde játsszák a darabot.Ami engem meglepett, az az, hogy egy román szerzõ darabját mutatták be, ez nekem egyelõre szokatlan. (Vagy tájékozatlan vagyok - Ionescun kívül más román színpadi szerzõt nem ismerek.)Klasszikus félreértéseken alapuló vígjáték, szórakoztató, van benne vad kergetõzés, szerelmi szálak, politika... a végén persze kiderül minden és béke van. :cool:

#58 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 4. - 11:18

Hétfõn láttam a Sweet Charityt az Operett Színház Raktárszínházában. Nagyon jó kis darab, szuper a rendezés (Alföldi Róbert), fantasztikusan játszik Siménfalvy Ágota ...!!!Eddig is többször hangoztattam már, hogy milyen hihetetlen tehetséges és jó az Ágota, de most már csakis szuperlatívuszokban vagyok hajlandó beszélni róla!Na és a többiek! Szabó P. Szilveszter mint Vittorio Vidal de Palma nagyon helyes. Posted Image Papadimitriu Athina is régi kedvencem, és örülök, hogy újra láthattam színpadon. Náray Erikát fel sem ismertem az elsõ pillanatban, annyira meglepõ volt a szerepe számomra. Posted Image Janza Katát - bevallom - régebben nem kedveltem, amikor még csak az Elisabethben láttam, ott jobban szerettem Polyák Lillát. De amióta láttam a Mozartban Katát, meg most a Charityben, megváltozott a véleményem. Posted Image Nagyon jó volt õ is, a táncosok is, a lányok nagyon csinosak.Na és Mednyánszky Ági! Nekem nagy meglepetés volt, fõleg a Kabaré után. Azt hiszem, ilyen egy IGAZI színésznõ, mindig tud új arcot mutatni.Kellemesen csalódtam Stohl Andrásban is, kicsit féltem, hogy a sok tévészereplés esetleg rossz hatással lesz rá... (micsoda hülye fogalmazás!) Na a lényeg, hogy amikor megjelent a színpadon, nem Stohl Andrást láttam, hanem Oscart, akit alakít, és ez a legfontosabb! Nagyon jól játszotta a szerepét!Kéringer László!! :)) Hát õ volt aztán az igazi nagy meglepetés. Posted Image Nem is mondok semmit, tessék megnézni!Nem szeretném kihagyni a felsorolásból Faragó Andrást sem, a lokáltulajt. Elég pici szerep, amibõl szerintem nem lehet túl sokat kihozni. Vagy csak engem nem fogott meg túlságosan? Posted Image Összességében: nagyon jó a darab!!! Ha tehetitek, mindenképpen nézzétek meg!

#59 kanca

kanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 69 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 25. - 16:29

idézet:
Eredeti szerzõ: Devil_girl: Eszenyi nem tartozik a kedvenceink közé, sõt. És amikor már negyvenedszerre énekelte el a"Egy csók és más semmi,A vágyam csak ennyi,És csendben elmenni,Továááááááááább"dalocskáját, már kifejezetten hozzá tudtam volna vágni valamit. De nagyon jól játszott. Bár lehet, hogy csak azért, mert egy dilist alakított, és ezt nem kellett játszania, hanem csak úgy viselkednie, mint egyébként Posted Image Különösen az a rész "tetszett", amikor Eszenyi táncolt, és balett mozdulatokat vitt bele. Ugye szoknyában volt, és párszor felemelte a lábát a nyakába. A belátás tökéletes volt... Posted Image [/QUOTE]:mad: Posted Image :mad: :( Ez nagyon fájt!!!!!Nagyon-nagyon szeretem Eszenyit, iszonyatosan tehetséges színésznõ! Nagyon jól játszik, sajnálom, hogy az új generációtól már nagyon távolinak tûnnek a régi nagy színészek!

#60 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 25. - 17:50

Amindenit, nem írtam még a Mozart!-ról?!Ma megnézem sokadszorra is, és írni fogok róla! ;)

#61 kanca

kanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 69 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 26. - 17:11

Múlt hét pénteken megnéztem az Operaház fantomját!!!! Azt a variációt, amelyikben Miller a fantom, Christine pedig Mahó Andrea!Nagyon szurkoltam, hogy ne a Király Lindás elõadást fogjam ki!! tongue.gif Egy dologtól teljesen be voltam ájulva, az pedig a díszlet volt!!!Hihetetlen! 2 perc alatt teljesen átrendezték a színpadot, a megoldások pedig tökéletesek voltak. Ugye tudjuk, hogy a zene fantasztikus, a kiválasztott színészek nagy átlagban jók. (Bár pl: Homonnay Zsolt /Nem bizos, hogy így írják a nevét/ nekem nagyon nem tetszett)!Iszonyatos költségvetésû darab, viszont megérte az árát, engem meggyõztek! (Egy két unalmas betét, pont az opera jelleg miatt nekem sok volt, de a látvány káprázatos, csak ajánlani tudom!) [ December 26, 2003, 16:23: Az üzenetet átszerkesztette: kanca ]

#62 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 27. - 0:24

Kanca, úgy látszik egyetértünk a Fantomot illetõen! Nézd meg a Mozartot! Tetszeni fog!Természetesen Mozart életérõl szól a musical, nagyszerû, fantasztikusan felemelõ zenékkel. Ami talán kicsit szokatlan: minden fõbb szereplõnek van egy igazán szuper, húzós dala, ami miatt érdemes többször is megnézni a darabot. (Én már legalább 15-ször láttam, ha nem többször.)Amikor bemutatták a darabot, két színész játszotta Mozartot: Magócs Ottó és Dolhay Attila. Én a bemutatót a második szereposztással láttam, Magócs Ottó fõszereplésével, és nagyon el voltam ragadtatva tõle! A srácot ugyanis tizenéve ismerem, régi jó barátom, de nem gondoltam volna, hogy ilyen jól oldja meg a szerepet! És zseniális volt, önmagához képest. Persze aztán késõbb megnéztem Dolhay Attilával is, õ is nagyon jó Mozart.Aztán Ottó nem bírta a strapát (rámpákról kell leugrálni, és végigénekelni, táncolni, ugrálni, rohangálni az egész elõadást) és a térde feladta. Megmûtötték a térdét, megpróbálta még utána játszani a darabot, de a térde nem bírta, így az orvos javaslatára abbahagyta... Posted Image Amikor már biztos volt, hogy Ottó nem tudja tovább játszani a fõszerepet, egy heti intenzív próba után bravúrosan beugrott a fõszerepbe Mészáros Árpád Zsolt. Szerencsére megnézhettem a beugrását, és nagyon jó volt!!Azóta látam kb. 8-szor Árpival és 5-ször Dolhay Attilával a darabot, de akárhogy is nézegetem, Árpi a jobb Mozart.Hogy miért? Idõsebb néhány évvel Attilánál, ebbõl kifolyólag tapasztaltabb színész, nekem hitelesebb, ahogyan eljátssza Mozart megõrülését.Mozart feleségét Siménfalvy Ágota és Szinetár Dóra játssza, felváltva. Hát Dóráról nem mondanék semmit, mert nekem hiteltelen... Ágota viszont valami olyan hihetetlen energiával és tûzzel énekli a "Forog a tánc" címû dalát, hogy az embernek beleborsódzik a háta!Mozart nõvére Bíró Eszter és Janza Kata. Bármennyire is szeretem Eszter, Kata jobb, és mostanában úgy látom, többet is játssza ezt a szerepet. Janza Kata alakította az Elisabethben Sissyt, és hiába énekelt szépen, hiába nádszálkarcsú, én nem kedveltem igazán. Most viszont ez a szerep annyira testreszabott a számára, hogy igazán megszerettem. Posted Image Mozart apja: Földes Tamás és Bardóczy Attila. Mindkét színész régi Rock Színházas kedvencem, nem tudok közülük választani, mindkettõ zseniális, szépen énekel, jól játszik.Colloredo hercegérsek: Szabó P. Szilveszter és Németh Attila. Ebben a figurában azt szeretem elsõsorban, hogy nagyon szép. Posted Image Ez hülyén hangzik, de így van... Szilvesztert jobban szeretem, talán a hangja jobban illik a hercegérsek figurájához. Németh Attilának is nagyon jó a hangja, csak amikor én meghallom õt énekelni, mindig Berger ugrik be, a Hairbõl. Még Gór Nagy Mária Színitanodás volt Attila, amikor láttam Berger szerepében, na ott nagyon szuper volt!!! Itt is jó, nincsen vele semmi baj, csak Szilvesztert jobban szeretem. Arco grófot jelenleg hármas szereposztásban játssza a színház: Dézsy Szabó Gábor, Kõrösi András, Langer Soma. Hármójuk közül Dézsy Szabó Gábort ajánlom tiszta szívembõl, õ igazán jól alakítja az undok gróf szerepét, aki Colloredo jobbkeze. Kõrösi elég lelketlenül játszik, Langer Soma pedig ügyes, csak túl fiatal még... szerintem. ;) Neki igazából szerencséje volt, hogy beugorhatott ebbe a szerepbe, mert Dézsy Sz. Gábor éppen külföldön turnézik az Operett társulatával. Waldstatten bárónét is ketten játszották: Náray Erika és Polyák Lilla. Nekem Lilla jobban tetszett, valahogy szebben énekel, de õ most babát vár (kis pletyka: Homonnay Zsolt a párja, aki a Fantomban játszik) így a szerep egyedül Náray Erikáé maradt. Van egy olyan gyönyörûséges daluk, hogy arra nincsen is szó.Schikaneder színházigazgatót Szolnoki Tibor és Forgács Péter játsszák. Én a figurát nem szeretem, így igazából teljesen mindegy számomra, hogy ki játssza. :cool: Cecília Weber: Molnár Piroska és Felföldi Anikó alakításában látható. Hát a Felföldi szerintem nincs olyan jó, mint Molnár Piroska.Játszik a musicalben még egy gyermek-Mozart is, aki folyamatosan jelen van a színpadon, a felnõtt Mozart mellett. Õt három kisfiú Visnyei József,Rónai Attila és Rónai András játssza. Nagyon helyes gyerekek, ráadásul jól is játszanak! Van egy kedvencem, de nem tudom a nevét! :rolleyes: Kielemeztem a szereposztást, jöjjön a darab.Mozart gyermekkorában indul, a csodagyerek hamar felnõ, és a pénzkeresõ turnék megszûnnek... de az ifjú Mozart újra sikerekre vágyik, és rábeszéli az apját, engedje el "szerencsét próbálni". Bejárja Európát, Párizsban elveszíti az édesanyját, és rá kell jönnie, hogy nagyon nehéz a volt gyermeksztár sorsa... fõleg, ha Colloredo hercegérsek mindenhol keresztbe tesz neki, és nem hagyja, hogy álláshoz jusson.Az apja hazaparancsolja, de Waldstatten bárónõ közbenjárásával Bécsbe utazhat Colloredo kíséretében, s végre a császár elõtt játszhat, ami mindig vágya volt. Idõközben megismerkedik Constanzéval, akit feleségül vesz.Azt tudni kell Mozartról, hogy mániás depresszióban szenvedett, ami annyit tesz, hogy egyszer nagyon fenn, egyszer nagyon lenn... ezt a környezete nagyon rosszul viseli. A felesége mellette áll, de egyre kevésbé érti, hogy mi történik velük... és mi történik a férjével?Apja Colloredo kérésére utánamegy Bécsbe, s megpróbálja rábeszélni, hogy térjen vissza Salzburgba, de Mozart nem hagyja ott az udvart... apjával összevész, és többé nem állnak szóba egymással. Az ifjú Mozart imádja az apját, aki Isten után a második legfontosabb a számára... és nem érti, miért nem szereti õt, miért nem fogadja el olyannak, amilyen? Közben jönnek a felkérések, egy titkos megbízó Requiemet írat vele, és Schikaneder is felkéri a Varázsfuvola megírására.Mindent elhanyagol, a családját, a feleségét, már csak a munkának él... és a végén csonkig ég.[url="http://"http://www.mozartbudapest.hu/"]És végül a honlap.[/url]

#63 kanca

kanca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 69 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 7. - 2:01

Kiplakátozták Pestet!Elkészült a Rómeó és Júlia musical változatban az operettszínházban!!!!Fel akartam rá hívni a figyelmet, én éppen jegyért harcolok!

#64 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 7. - 11:32

Kanca, szólj nekem, hogy szerezzek. Nem biztos, hogy tudok, de megpróbálhatom. ;)

#65 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 7. - 13:05

Akit érdekel a Rómeó és Júlia, magánban keressen meg elsõsorban, a jegyárak megtalálhatók az [url="http://"http://www.operett.hu/"]Operett színház[/url] honlapján. Ahogy elnézem 1400 - 5500 Ft-ig vannak a jegyárak. Az 5500 Ft-os páholy-jegy árában benne foglaltatik a szünetben egy kisebb állófogadás is (legalábbis eddig így volt).

#66 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 12. - 14:24

Nem tudom, hányan láttátok a Macskákat a Madách színházban, én nagyon szeretem! Láttam kb. 3-4-szer eddig, de most már nagyon régen volt az utolsó Macskák, amit láttam. De a mai napig fel tud vidítani az "Elvisz trén", azaz a vasutas macska dala. Posted Image Látom magam elõtt Laklóth Aladárt, ahogy táncolja a minden láb alatt macskát... most ugyan angolul hallgatom, de a rosszkedvemet elûzte egy pillanat alatt! Posted Image Posted Image

#67 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 23. - 17:32

Volt szerencsém megtekinteni a Vígszínházban Krúdy Gyula Vörös Postakocsi c. darabját. Tordy Géza rendezte. Az elsõ rész közepe felé elbóbiskoltam Lukács Sándor nagymonológján... talán innom kellett volna elõtte egy kávét? Neeem... ha egy darab jó, akkor ébren tart! Sajnos ez nagyon gyenge. (Azért megpróbáltam a szünetben kávéhoz jutni. Pechemre a Vígszínház fõpróbára nem üzemeltet büfét...)Az elsõ részben egyedül Tahi Tóth László és Pápai Erika tetszettek. Egy fõiskolás lány a fõszereplõ - nem árulok el titkot, hogy egy szerelmi háromszögrõl szól a darab. Lukács Sándor, Kamarás Iván és Danis Lídia a háromszög három csúcsa. Én bírom az Ivánt is, de itt nem tetszett igazán. Lídia a második rész elejéig tetszett. De a második rész közepétõl szegénykém annyira rossz és hiteltelen játékot produkált, hogy csak sajnálni tudtam. Bizonyára meg akart felelni a sok "nagy név" között és ettõl begörcsölt, vagy egyszerûen nehéz neki a feladat. A díszlet csapnivalóan semmilyen. Az elsõ részben egy szinte teljesen üres színpadon játszódik a darab. A második részben meg egyszerûen leengedték a vasfüggönyt és elõtte játszódott a darab tovább, egy a zenekari árok fölött berendezett budoárban. (Az legalább jól nézett ki.)A második részben ért egy kellemes meglepetés: Halász Judit nagyon jól játszotta a Madám szerepét! Aztán itt vége is... Kifejezetten gyenge darab, sajna.

#68 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 24. - 21:28

idézet:
Eredeti szerzõ: Aniko: Nem tudom, hányan láttátok a Macskákat a Madách színházban [/QUOTE]Én pl. még tavaly láttam, ugyanott, és mondhatom, hogy a kedvenc színházi darabom. Az meg, hogy musical, külön lendít rajta! Posted Image

#69 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 28. - 14:52

Akit komolyan érdekel a Rómeó és Júlia musical, írjon, hogy hány jegyet szeretne, és kb. mikorra, vagy jelezzétek, hogy mindegy a dátum és beszerzem a jegyeket. Ja, nem ártana ha telefonszámot is adnátok a magánüziben, úgy könnyebb egyeztetni.Idézet az [url="http://"http://www.operettszinhaz.hu/"]Operett Színház[/url] honlapjáról: Tekintettel arra, hogy már a márciusi elõadásokra is elfogytak a jegyek, Jegypénztárunk már jövõ hét hétfõtõl, február 2-ától kezdi el árulni az áprilisi és májusi elõadásokra szóló jegyeket.Az eredeti mûsortól eltérõen február 13-án este 19.00 órakor is a Rómeó és Júlia elõadás lesz látható. Jegyeket a Jegypénztárban illetve a Szervezési Osztályon lehet kapni! Ui.: Még tartozom egy élménybeszámolóval, de ami késik az jön! ;)

#70 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 28. - 21:58

Hehe, ezt most nem tom mér írom le, de osztálytársam az egyik táncos a Rómeó és Júliában. Jegy már megvan, majd én is beszámolok! ;)

#71

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 28. - 23:05

Jaj Dev ezt el is felejtettem, én meg közben megkérdeztem máshol is a jegyet... Ugye engem is viszel? :rolleyes:

#72 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 29. - 21:48

Ömm, persze. Igyexem! ;)

#73

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 29. - 22:52

Posted Image

#74 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 6. - 20:38

Most már háromszor láttam a Rómeó és Júliát az Operett színházban. Azt leszámítva, hogy az alaptörténetet nem szeretem (fiatalok szerelme-halála) ez a darab nagyon rendben van!! Ugyanúgy profi, mint Kerényi Miklós Gábor eddigi rendezései. (Mozart!, Elisabeth...)A zeneszerzõk franciák, a dalok slágeresek, nekem legalább 5-6 dal a fejemben maradt néhány meghallgatás után.Szerdán Dolhai Attila játszotta Rómeót, Mahó Andrea pedig Júliát. Fantasztikusat énekelt Attila, egyszer még a szám is tátva maradt, pedig hallottam már énekelni a srácot nem egyszer... Mahó Andi pedig profi, hiába van Szinetár Dóra a plakáton, nekem õ nem Júlia... Szinetár egy keményebb csaj, nem elég törékeny és naiv külsejû, Mahó már külsõre is hihetõbb Júlia. És a hangja!! Olyan könnyedén énekelte azt, amivel Dóra csak szenvedett... hiába, szopránra írták ezt a szerepet.A szokásos sztárokkal dolgozott újra Kerényi: Szabó P. Szilveszter, Földes Tamás, Janza Kata, Náray Erika, Mészáros Árpád Zsolt, Bereczky Zoli, Németh Attila. Én mindegyikõjüket nagyon szeretem, rosszat nem fogok írni róluk! ;) Földes Tamás játssza Lõrinc barátot, kedves, humoros, érzõ szívû embert formál. Szépek a dalai, jó a figura.Szabó P. Szilveszter Tybaltot alakítja. Érdekes figurát csinált belõle a rendezõ: kicsit õrült, epilepsziás, meg nem értett, sajnálatra méltó... számomra. Janza Kata és Csengeri Ottília a két anya. Hihetetlen dögös mindkét nõ, és van egy olyan daluk, hogy már csak azért is érdemes megnézni az egész darabot! Olyan energia van a "Gyûlölet-dalban"...!! Jujj!!Németh Attila és Imre Sebastian alakítják felváltva Verona hercegét. (Verona, hehe, mindig bevillan a Fieracavalli, és hogy mér nem néztük meg az erkélyt... talán majd idén.) Nekem mindkét színész bejön, Németh Attilát már az Elisabethben is szerettem, a Mozartban is jó volt, a tõle megszokott színvonalat hozta. Szebi az új színfolt, végre kapott egy jelentõsebb szerepet, eddig csak néhány mondata volt itt-ott, illetve táncolt a tömegben.Mészáros Árpi!! Jajj, ez egy imádnivaló fickó! Annyira helyes ahogy topog a színpadon! Na de jól is énekel, profin táncol... összevissza törte magát. Nem elég, hogy a sípcsontját eltörte, úgy próbálta végig a Rómeó és Júliát, egy 3 méter magasból való leugrás eremdényeképpen ripityára törte a kisujját is a lábán. Mindezt nem veszi észre a nézõ, természetesen, csak amolyan pletykakánt hozzáteszem... Bereczky Zoli az igazi meglepetés a darabban!! Eddig nem szerettem, mindenben olyan jó közepeset alakított. Sõt, a West Side Storyban kiábrándító volt, mint Tony. Nade Mercutio! Lubickol a szerepben, élvezi, jól énekel, jól táncol... Nagyon jók és vidámak a dalai, jó nézni!!Homonnay Zsolt Paris gróf. Õt a Fantomban láttam Raoulnak. Nekem egy kicsit túl magas a hangja, szinte fejhangon énekel, de nagyon szépen, korrekten.Náray Erika a dada. Ez a nõ valami fantasztikusan gyönyörû hanggal van megáldva, és nagyon jó dalokat kapott most is. Kettõ van, ami igazi kedvencem gúnyolódós-csipkelõdõs, meg egy szépséges, a "Szeme tûzben ég...". Júliáról énekli természetesen... kicsit viccesre van véve a figurája, ez direkt jót tesz neki.A táncok és a mozgások is nagyon ki vannak találva, nekem újszerû, nem a megszokott, unalmas koreográfiát látjuk. A látvány lenyûgözõ, gyönyörû a díszlet, minden emelkedik, süllyed, forog... Ebbõl a masszából egy csodálatos elõadás állt össze, amire szinte egyáltalán nincs jegy, az én mázlim a barátnõm, aki a színházban dolgozik. ;) Ha kérem, becsempész néha-néha... :D

#75 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 12. - 11:02

Tud valaki jegyet szerezni a Dzsungel könyvére?Szeretném megnézni a lányommal, de a nálunk megforduló mûvelõdésszervezõ csak legyint, hogy reménytelen :(

#76 Adrienn

Adrienn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.316 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 12. - 14:10

Nálunk is ez a helyzet. Legyintés van, jegy nincs.Ha van, aki jegyet szerezne, nekem is kellene, de mindjárt négy :eek: Az idõpont mindegy. [ Február 12, 2004, 13:13: Az üzenetet átszerkesztette: Adrienn ]

#77 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 12. - 14:46

Eva!Van egy megoldás: elõadás elõtt odamész, és a pénztárban adnak ki (a Pesti színházban legalábbis) pótszékes jegyeket, nevetségesen olcsón, 200 Ft-ért.

#78 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 12. - 15:47

Gyerekkel?(Komolyan!!??)

#79 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 12. - 15:58

Igen, mi már mentünk be így a Picasso kalandjaira. Szerintem egy próbát mindenképpen megér!

#80 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 12. - 16:16

Posted Image Köszi a tippet!!!