Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Segítség!!! Beteg a lovam!!!


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
209 válasz a témához

#1 Flipike

Flipike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 1. - 9:44

Az a nagy gondom,hogy a lovam köhög,valamikor rohamszerüen.Az állatorvosunk nagyon jó szakember,ha gond volt mindig jött,de õt se lehet mindig leakasztani a szögrõl.Hobbilovam van,nyáron sokat szoktam vele menni.Ez a dolog pár éve kezdödött,tüdögyulladást kapott,de 6 hónap után meggyógyult.Tavaly télen semmi baja nem volt.Most télen azonban megint elöjött a dolog,rohamai vannak,a doki szerint szinten tartható aszma vagy kehesség,nem tudom minek hívjam.Most rendeltünk neki inhaláló készüléket,hátha az segít.Megszakad a szivem,ha szenvedni láttom szegénykét.Velem van már 7 éve,idén lesz 10 éves.Kérlek,segítsetek!!!

#2 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 1. - 9:51

mit tudunk segíteni? kehes. az én egyik kancám is.próbálj meg mézet adni a kajájához. nem sok lovon segít, az enyémen segített, pedig elõtte még injekciókúráktól se lett jobban.ha van rá lehetõség, legyen sokatsokatsokat levegõn, a kancám beállós karámban lakik most, télen is. persze ne dobd ki aludni a karámba minden átmenet nélkül, de a poros istálló nem tesz jót neki.

#3 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 1. - 10:54

Equistro Secreta pro, nagyon jó szer, gyógynövények keveréke, próbáld ki ártani biztos nem árt, én etetttem többször is már és használt, bár a baj ennyire nem volt komoly. De mivel nem gyógyszer, csak gyógynövények, vitaminok, biztosm hogy nem baj ha adod.Az anivetnél is lehet kapni.

#4 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 1. - 11:15

A Rendelõben is volt már errõl szó, [url="http://"http://www.paci.hu/rendelo/040726.htm"]itt.[/url]

#5 Guest_lovasember_*

Guest_lovasember_*
  • Guests

Közzétéve 2005 február 1. - 18:32

Szerintem itass vele sok vizet. Ha szénát vagy más abrakot kap vizezd meg jól. Nehogy a széna is poros vagy a darált zab is ártson. Én kis heréltemnél is ezt csináltam hatott.

#6 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 1. - 19:40

Mennyi vizet kell vele itatni lovasember?

#7 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 3. - 9:07

Szerintem meg ha már annyiszor kint volt az a nagyon jó állatorvos, netán azt is megkérdezhetnéd TÕLE, hogy mégis mit csinálj a szintentartás, esetleg javulás érdekében megelõzendõ azt, hogy neki kelljen mindig kiugrania (mert nem érhet rá mindig).

#8 Flipike

Flipike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 4. - 12:21

Köszönöm,hogy segítettek,azóta kihívtunk egy másik állatorvost,aki azt mondta,hogy szerinte ez a ló nem kehes,mert egy kehes ló nem lehet ilyen jó kondiban,mint az enyém.Felírt más gyógyszereket,más kúrát.Ez egy pár napja történt,nem akarom elkiabálni,de a lovat mintha kicserélték volna.Nagyon jól van,nem köhög,nincs rohama.Az elözõ doki meleg istállot ajánlot és fûtést,a mostani pedig sok friss levegõt,és azóta szemmel láthatoak a változások.Mégegyszer köszönöm a hozzászólásokat Mindenkinek!!!

#9 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 4. - 14:56

M I S T E R Õ Z !!!!!!Összeírhatnál már egy pár LÓorvos nevet aki ért a lóhoz(akár megyék szerint is) !!!!Mert baromi sok a hozzáértõ doki Posted Image lásd fennebb Posted Image stb.lehetne sorolni milyen lóhalálokat lehet itt olvasni...Hátha segítene esetleg,hogy tényleg Ló dokit hivjanak ki ne malacdoktort Posted Image Pici utmutatás lehet segitene a nagy kavalkádban.

#10 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 4. - 15:01

[url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=17;t=000063"]http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum...c;f=17;t=000063[/url]Ha valakinek megvan az Állatorvosi Kamara Lógyógyász Tagozatának névsora (településnévvel, tel.számmal!!), megoszthatná velünk. (én még csak kinyomtatva, hirdetõtáblán láttam)

#11

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 4. - 15:22

idézet:
Eredeti szerzõ: Flipike:Az elözõ doki meleg istállot ajánlot és fûtést...[/QUOTE]Na, ha az elõzõ doki kehességet diagnosztizát és bezáratta az istállóba, akkor tényleg nagy ász... A friss levegõ rengeteget számít.Amúgy az új doki mit állapított meg, mi baja?Az orvos-névsorral egyetértek én is, nem lenne haszontalan.

#12 Flipike

Flipike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 7. - 9:36

Az új doki azt mondta,hogy adjunk neki egy jó minõségû féregtelenítõt,mert vannak olyan giliszták,amik a tüdõbe mennek,azt a ló felköhögi a garatba,aztán vissza nyeli,és ez is okozhat fulladásszerû köhögést.Megkapta a féregtelenítõt.Írt még fel a doki humán c-vitamint,amit inyekcióval adok be a lónak 2 naponta.Kapott még egy port is,pontosan nem tudom most a nevét,valami Equmucin(nem biztos,hogy jól írtam),aminek vanillía illata van és zabra kell szorni.Azóta a ló jobban van,újra tudom lovagolni,persze csak óvatosan.De lovaglás közben jó kedve van,és amikor kint van a karámban is játszik,nem úgy mint régen.

#13 Shy Boy

Shy Boy

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 25. - 17:30

:) HALI MÉG ÚJ VAGYOK DE LENNE HOZZÁTOK EGY KÉRDÉSEM. HOGY LEHETNE MINNÉL ELÖBB FELHÍZLALNI EGY IGEN SOVÁNY LOVAT?? AMÚGY ANNYIRA SOVÁNY HOGY SZINTE DERÉKSZÖGEK VANNAK BENNE. A BAL HÁTSÓ LÁBÁVAL IS VAN GOND AZ MEG FEL VAN DUZZADVA. NEM TUDNÁTOK SEGÍTENI???? S.O.S VAN.

#14 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 25. - 18:14

A derékszögeket húzzátok ki belõle, és szóljatok egy állatorvosnak. ;)(És légyszi nyomd meg egyszer a "CapsLock" feliratú billentyût. :) )

#15 gwendolin

gwendolin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 75 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 26. - 8:34

Szia Shy Boy!Én is az állatorvost javasolnám, egyrészt hogy mitõl ilyen sovány(nem betegség-e)vagy esetleg tartás?+Szerintem gyorsan semmiképpen nem szabad felhízlalni, csak szép fokozatosan.A duzzadt lábnak pedig a jó hideg borogatás nem árt, amit 1-2 óránként cserélni kell és az meghozza az eredményt, de mindenképpen nézesd meg egy dokival!! ;) Ja és a caps lockot én is javasolnám, mert elég rossz így olvasni,de azért nem haragszom!! :D

#16 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 26. - 8:47

Duzzadt lábra nagyon jó, ha ecetet is raksz a vízbe, és úgy borogatod. Mártsd bele a vízbe a rongyot, tekerd a duzzadt lábra, és tekerd körbe folpakkal is. Nálunk bevált. Rendszeresen cseréld a borogatást.

#17 Bogár

Bogár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.400 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 26. - 8:52

Sziasztok!1 éves csikómnak ilyen nõtt az orrára.Szerintetek mi ez?Hívjak hozzá dokit, vagy házilag is le tudom kezelni.Bogár

#18 NauTiLUS

NauTiLUS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 26. - 8:56

Magától el fog múlni.

#19 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 26. - 9:02

Ez egy papilómának nevezett valami. Nálunk is sokszor elõfordult. Valamilyen fertõzõ dolog, pontosan nem tudom. Nálunk megnézte az állatorvos és adott valami kenceficét rá amivel azután kellett kezelni, hogy lekapargattad róla a bibircsókokat.Szóval szerintem joban jársz, ha megmutatod a dokinak.

Edited by vrony, 2005 július 26. - 9:02.


#20 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 26. - 9:31

Nau-nak igaza van. Nem kell csinálni vele semmit.Csak a szeme körül kell nagyon odafigyelni, ha odáig "felkúszik". Nehogy a szeme is olyan legyen, mert megvakulhat.Ezen a vírusfertõzésen átjut és soha többé nem lesz papillómája.

#21 Bogár

Bogár

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.400 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 26. - 9:42

Köszi a gyors választ!Akkor békénhagyom, de figyelek rá ;)Bogár

#22 RIDERMAN

RIDERMAN

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.211 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 26. - 12:23

:) HALI MÉG ÚJ VAGYOK DE LENNE HOZZÁTOK EGY KÉRDÉSEM. HOGY LEHETNE MINNÉL ELÖBB FELHÍZLALNI EGY IGEN SOVÁNY LOVAT?? AMÚGY ANNYIRA SOVÁNY HOGY SZINTE DERÉKSZÖGEK VANNAK BENNE. A BAL HÁTSÓ LÁBÁVAL IS VAN GOND AZ MEG FEL VAN DUZZADVA. NEM TUDNÁTOK SEGÍTENI???? S.O.S VAN.

Hozzászólás megtekintése

Szia!Nem kell a lovat gyorsan felhízlalni! Meg kell nézetni jók-e a fogai és nem férges-e ezekután többnyire ha kap enni javulni fog, kerülendõ a tulzott fehérje bevitel és a " szárazkaja". A lábára õsi recept: ecetes vizzel kevert agyagot kell kenni egy két nap alatt lehuzza a duzzanatot. Sok sikert!RM

Edited by RIDERMAN, 2005 július 26. - 12:23.


#23 Shy Boy

Shy Boy

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 26. - 13:30

:) Kössz a tanácsot Riderman!! Remélem sikerül. :)

#24 hubertus

hubertus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.809 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 27. - 8:07

Szia Shy Boy! Semmi sem reménytelen! Nézd csak meg Ágimam mai (2005.07.27. 06:56) hozzászólását a Lábproblémák címû topicban, és nézd meg a Muláról készült képeket! Sok sikert!

#25 Pierrot

Pierrot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 563 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 14. - 20:27

Szijasztok! Azzal a problémával fordulok hozzátok,hogy lovacskámnak nagyon folyt az orra akkor is ha a karámban állt,ha meg dolgozott akkor meg fõleg,de csak átlátszó váladék folyt neki ki.Kapott ACC600ast,már nem folyt neki,nagyon boldog voltam..majd múlt hét pénteken,hirtelen,sûrû,fehér színû váladék kezdett el folyni,és folyamatosan folyt,kb egy 2percig..ez mi lehet? Cska megfázás vagy nagyobb a baj? Kérlek segítsetek!

#26 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 14. - 20:39

csak egy ötlet: miért minket kérdezel? péntek óta elérhettél volna bármilyen állatorvost és legalább telefonon tudtatok volna beszélni, ha már ki nem tud menni vagy te nem bírod anyagilag.

#27 Pierrot

Pierrot

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 563 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 15. - 6:57

Épp hétvégére szeretném kihívni a dkot,de addig is örültem volna,ha tudtok segíteni,azt hittem ez a topic arra van,de úgy látszik tévedtem..

#28 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 15. - 8:39

Pierrot, az állatorvost nem egy héttel azután kell hívni hogy a ló beteg volt/tüneteket mutatott, hanem akkor. Vagy legalábbis a lehetõ leggyorsabban. Legalábbis, ha érdekel hogy mi a baja az állatnak. Mert amikor már meggyógyult, qvára nehéz diagnosztizálni. Ha meg nem gyógyul meg addig, akkor a lóval cseszel ki, mert otthagyod egy hétig betegen, ahelyett hogy valaki elkezdené kezelni.Azt meg már milliószor megbeszéltük, hogy a távgyógyítás még Gyurcsók mesternek sem megy igazán. Hívd fel a dokit, esetleg Bluet, õk talán - ha kérdezgetnek hosszan a körülményrõl - fognak tudni valami tippet mondani. Mi, ennyi alapján amit leírtál, nem. És ezért nem kéne besértõdni. Bár persze az sokkal könnyebb, ez igaz.

#29 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 15. - 14:32

Nekem is beteg a lovam. Vasárnap 12 körül vettem észre, 14 órakor ott volt a doki. Elég egyszerû, felhívtam és jött.

#30 Tequila

Tequila

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 180 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 15. - 14:58

Nem ellenetek akarok szólni és Õz is állatorvos, de enyhe, néhány napos orrfolyás miatt (persze csak ha ennyi az össz tünet) szerintem még nem kell rögtön az állatorvosért kiabálni. :( Mondom ezt úgy, hogy mióta megvan a lovam azóta legalább tízszer kihívtam úgy a dokit, hogy semmi baja nem volt a kis aranyosnak csak produkálta magát... :dev: Volt, hogy olyan sántasági tüneteket produkált, hogy az állatorvos Körmendrõl száguldott fel, mert az elmondásom alapján patairha gyulladásra tippelt. Mire felért (néhány óra) már nem is volt baja a lúállatnak. :gm: Persze ha nem múlik, rosszabbul lesz, akkor kell a doki.De ez az én véleményem... :D

#31 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 15. - 15:08

nem hiszem, hogy neten ennyibõl véleményt kellene mondani. inkább mondja azt a doki, hogy túlreagálták a dolgot, minthogy nagyobb baj legyen.

#32 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 15. - 15:09

Lehet tippelgetni, a párom meg is tippelte, hogy kb. mi baja van a lovamnak, de attól még hívtam orvost.Semmi értelme a latolgatásnak, de ezt már ezer és egy helyen kifejtettük.

#33 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 15. - 17:02

Valószínûleg takonykórja van, és algopiryn injekciót fog adni neki a doki.Ha van mellette másik ló is, akkor az is megkaphatja.De a dokit ki kell hívni mindenképp, vagy legalább telefonon megkérdezni, hogy mi a teendõ! :rolleyes: Zs.

#34 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 15. - 17:08

Takonykórja??? És Algopyrin.... :eek: Na ne mááááár Zsófi! :rolleyes:

#35 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 15. - 17:23

Takonykórja??? És Algopyrin.... :eek: Na ne mááááár Zsófi! :rolleyes:

Miért? :eek: Nem vagyok orvos, de amikor nálunk ilyen tüneteket produkált egy ló, az megfázás volt, és általában algot kapott.Te tudsz valami jobbat?Biztos, különben nem írtál volna! :yeah: Minden jóra nyitott vagyok!Most megkérdeztem egy hozzáértõt, és véletlenül nem kehes a lovacska?Persze biztos most is lehurrognak majd, mert ezen a fórumon már egyre kevesebbet lehet függetlenül hozzászólni bármihez is, egybõl ugranak az emberre.. :(

#36 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 15. - 17:24

Ha megfázik egy ló attól nem takonykóros. Erre írtam, hogy ne már!A takonykóros ló nem Algo-t kap, hanem egy golyót a fejébe, de iziben.Takonykór ellen 3 évenként kötelezõen szürni kell a lovakat. Egy többnyire idült, fertõzõ betegség, amit a Pseudomonas mailei baktérium okoz. Egész testre kiterjedõ gyulladásos gócok kialakulása jellemzi, fekélyes orrgyulladással is. Az állategészségügyi törvény értelmében az ezzel fertõzött ló kártalanítás nélkül kiirtandó!

#37 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 15. - 17:29

Akkor ajánlom tanulmányozni a "Lóbetegségek" címû könyvet, csak a tisztánlátás kedvéért és a fogalomzavarok elkerülése céljából...Onnan való idézet: "Takonykór: a lovak és lófélék tüdõgyulladással, nyirokcsomó- és nyirokér gyulladással, valamint gennyes-véres orrgyulladással járó, fertõzõ betegsége. Bejelentési kötelezettség alá tartozik."Ezért érdemes kérdéseket feltenni a lovak egészségügyi problémáiról, mert olyan megnyugtató válaszokat lehet kapni... :mad:A válasz Zsófi2-nek szólt, csak Lombardo beelõzött...

Persze biztos most is lehurrognak majd, mert ezen a fórumon már egyre kevesebbet lehet függetlenül hozzászólni bármihez is, egybõl ugranak az emberre.. :(

Hát ha nem helytálló dolgokat beszélsz, hadd ne mondjam, hülyeségeket...

Edited by furioso, 2006 november 15. - 17:35.


#38 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 15. - 17:32

Ha megfázik egy ló attól nem takonykóros. Erre írtam, hogy ne már!A takonykóros ló nem Algo-t kap, hanem egy golyót a fejébe, de iziben.Takonykór ellen 3 évenként kötelezõen szürni kell a lovakat. Egy többnyire idült, fertõzõ betegség, amit a Pseudomonas mailei baktérium okoz. Egész testre kiterjedõ gyulladásos gócok kialakulása jellemzi, fekélyes orrgyulladással is. Az állategészségügyi törvény értelmében az ezzel fertõzött ló kártalanítás nélkül kiirtandó!

uhhh, akkor én nem erre gondoltam, csak ezek szerint a "szaknyelvek" szokták a taknyosságra , amikor tavasszal, õsszel megfázik , és tüsszögnak, meg váladékos az orruk...mondani, hogy takonykóros. köszi, legalább tisztáztam magamban a fogalmat! ;)

#39 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 16. - 11:49

Akkor ajánlom tanulmányozni a "Lóbetegségek" címû könyvet, csak a tisztánlátás kedvéért és a fogalomzavarok elkerülése céljából...Onnan való idézet: "Takonykór: a lovak és lófélék tüdõgyulladással, nyirokcsomó- és nyirokér gyulladással, valamint gennyes-véres orrgyulladással járó, fertõzõ betegsége. Bejelentési kötelezettség alá tartozik."Ezért érdemes kérdéseket feltenni a lovak egészségügyi problémáiról, mert olyan megnyugtató válaszokat lehet kapni... :mad:A válasz Zsófi2-nek szólt, csak Lombardo beelõzött...Hát ha nem helytálló dolgokat beszélsz, hadd ne mondjam, hülyeségeket...

Megértettem! :hupp:

#40 Flipike

Flipike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 117 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 16. - 12:58

A taknyosságról,annit hogy az én lovamnak volt tüdögyuszija(a lap tetején elolvashatjátok),és annyi meg maradt neki hogy néha lovaglás után taknyos,de ennyi.Köszöni jól van,ma is egy 3 órás tereppel boldogított