Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kólika


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
590 válasz a témához

#121 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 6. - 1:46

Kiwi: [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=001076;p=1#000005"]http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum...1076;p=1#000005[/url] ;) K.Timi: lehetett. (de nem pont csattanó maszlag.) Kórboncolás ("hivatalos"), az etetett takarmány illetve a gyomortartalom vizsgálata kellett volna.Olyan helyen amúgy ahol az akárhonnan is frissen odakerült lovász felügyelet nélkül saját ötletei szerint etethet; a-jóég-tudja-honnan származó a-jóég-tudja-micsodát (ettõl önmagában égnek áll a hajam!), tutira nem tartanám a lovam. :mad: (Azt most el se kezdem feszegetni hogy ahol 35 ló van az nagylétszámú állattartó telep, és mint ilyennek, ellátási szerzõdést kell kötnie a tulajnak - nem az állatok tulajának, a telepének! - egy állatorvossal. És akkor talán nem délután 4re érne ki a reggel kólikázni kezdett lóhoz a doki.) [ November 06, 2004, 00:47: Az üzenetet átszerkesztette: Õz ]

#122 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 19:06

/sziasztok/ Van egy kólikával kapcsolatos kérdésem, remélem felvilágosítotok:A kólikás lónak, felépülés közben lehet édességet adni? Több dolog is eszembe jutott, az én logikám szerint nem lehetne, mert zûr van a gyomrában, másszóval nem kéne megterhelni. Másfelõl viszont ha nem eszik semmit az is rossz. Most akkor jót tesz vagy nem? Paris

#123 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 19:59

Ma azt hallottam, hogyha cukrot (kockacukrot) adok a lónak, akkor leszokik a harapásról :confused: :D

#124 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 20:45

A csajszi véresen komolyan mondta! :D Amúgy mondjuk az ujjharapásról leszokik tutira... az egész karod fog kelleni neki! Posted Image Én mondtam, hogy cukrot, kockacukrot soha. Posted Image Még mikor Blue-nál voltam odaát, egy lány kekszet akart nyomni Carmen szájába, de nem tudta, hogy mi az, meg sem ette. A lány meg csodálkozott, mert az õ lova úgy zabálja, hogy nem gyõzi eldugni elõle a zacsit :D Szóval ízlések és pofonok...

#125 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 24. - 23:05

idézet:
Eredeti szerzõ: Paris: A kólikás lónak, felépülés közben lehet édességet adni? Több dolog is eszembe jutott, az én logikám szerint nem lehetne, mert zûr van a gyomrában, másszóval nem kéne megterhelni. Másfelõl viszont ha nem eszik semmit az is rossz. Most akkor jót tesz vagy nem?[/QUOTE]Ha nem eszik semmit a felépülés idõszakában, akkor komoly baj van; és ki kell hívni az orvost. Az összes kólikás ló amit eddig láttam, amint a gyógyulás útjára lépett, ezerrel zabálni akart (már jóval elõbb is mint hogy orvosilag szabadott volna neki).(Amúgy a szokásos diéta kólikázás után úgy néz ki hogy elõször semmi /1 napig - ettõl borzalmasan sértõdöttek szoktak lenni viszont egyáltalán nem árt meg nekik/, aztán maccs - reklám helye: az Equistro Gestamash egy egészen jó kis találmány :cool: - , aztán kaphat egy pici szénát, aztán normális adag szénát...)Édességet mifélét, meg mennyit akarnál adni?? Mert 1-2 szem cukor/keksz/akármi ugyan tutira nem árt, de energiabevitelnek is lópikula; ha meg vödörszámra nyomod bele az efféléket az az egészséges lónak is megárt, nemhogy a lábadozónak.

#126 Paris

Paris

    Csikó

  • Fórumtag
  • 602 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 25. - 7:12

Nem, nem úgyédességet! :D Répát, almát, még a marharépát is ide sorolom. Tényleg nem jó szó az édesség, tehát olyasmi, ami a rendes, megszokott takarmányon kívül van. Ezekre is vonatkozik? Paris

#127 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 25. - 23:34

Az almáról vhol már megbeszéltük hogy napi 1-2 kilónál több semmiképp nem használ.A többit nem tudom.De az biztos, hogy ha a megszokott kajáját nem eszi; akkor vmi baj van vele.

#128 Pluto

Pluto

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.266 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 1. - 14:22

Én totál kezdõ lótartó vagyok. Tapasztalatom nincs az ilyesmiben, de próbálok józan paraszti ésszel gondolkodni.Szokták mondani hogy a pokolba vezetõ út is jószándékkal van kikövezve. Én megértem ha valaki segíteni akar a lován és "próbálkozik" ezzel-azzal, de lehet hogy pont így több kárt csinál, mint hasznot. A beöntés ember számára sem kellemes, gondolom így a lónak sem. Nem vagyok benne biztos hogy egy esetleges szakszerûtlen beöntéssel nem tudsz-e kárt csinálni, esetleg pont bélrepedést elõidézni. Lehet abszolút hülyeség, mert nem lehet, de én azért tartanék attól, hogy a sajgó belû lovam beleibe minden orvosi tudás nélkül vízsugarat küldjek be. Lehet a szart nem mossa ki, de szétküldi a szélrózsa minden irányába.Én azon a véleményen vagyok, hogy az állatorvos sem melegedni jár az egyetemre éveken át (jobb esetben), tehát bízzuk hozzáértõ szakemberre a dolgot. Persze az orvosok hozzáértése között is lehet különbség, és biztos van is, de mindenképpen jobban ért hozzá mint én. Legfeljebb valami elképzelésem van a dologról, de ez még ahhoz kevés hogy szívem csücske lovacskáját meggyógyítsam.

#129 liviakonrád

liviakonrád

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 931 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 31. - 20:26

Az öregedés okozhat kólikát? Úgyértem, van olyan hogy ahogy öregszik, úgy elkezd kólikázni, aztán ez sûrûsödik a kor elõrehaladtával? Csak próbálom megfejteni Konrád kólikájának az okát.

#130 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 2. - 12:25

Elõfordulhat. Lassul a bélmûködése, esetleg frontérzékenyebb lesz mint korábban volt, effélék. De azért érdemes konkrétabb okok (férgek, takarmány, ivóvíz...) után is kutakodni egy kicsit.

#131 Mörjike

Mörjike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 967 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 3. - 13:53

Sziasztok!Meg tudja nekem valaki mondani, mit jelent az, hogy a lónak besûrûsödik a vére? Mitõl lehet ez?Azért ide írom a kérdést, mert két hete vesztettünk el egy lovat. :( Kólikázott, sétáltattuk, orvost hívtunk injekciókat kapott, nem javult semmit és vittük Üllõre. Ott a dokik megvizsgálták, elõször azt mondták, hogy egy kicsit besûrûsödött a vére de nagy baj nincs. Pár óra múlva meg a mûtõben kötött ki a lovam. :( Felnyitották. Elzáródást bélcsavarodást nem találtak. Találtak viszont vastagbélnyálkahártya elhalást. Jócskán. Majdnem az egész. Azt mondták, hogy nem lehet megmenteni és altatásban hagyták.Nagyon szeretném tudni, hogy mi okozhatta ezt az esetet, hogy több ilyen ne forduljon elõ. A dokik feltételezése szerint férgesség okozta embólia és emiatt elzáródtak a nyálkahártyát ellátó erek. Azt is mondták még, hogy nem feltétlen most volt férges. Lehetett akár öt éve is és anno bábozódás(?) miatt kialakult vérrög most okozott bajt. De miért pont most? Mitõl?A ló rendszeresen volt oltva és féreghajtózva, ahogy azt kell. Nem jó féreghajtót használtunk volna? És ez az egész hogy alakulhatott ki két nap alatt?

#132 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 3. - 14:14

Sajnálom Mörjike! :( Az én lovam is egy hónapja halt meg, neki bélelzáródása volt, és neki is besûrûsödött a vére. Elõször talán azért, mert hashajtót adtak neki és az elvesztett vizet nem tudta pótolni, késõbb viszont a bélelzáródás következtében a véráramba kerültek elhalt sejtek, szövetdarabkák, és ettõl is sûrûbb lett a vére. Ezután jöttek a trombózisok, embólia, az erei nem bírták a megterhelést és már infúziót sem tudtak neki bekötni. El kellett altatni õt is.Bennem rengeteg kérdés felmerült azóta, de nem lettem okosabb. Parazita okozta ezt a bélelzáródást, de hogy hogy vagy mitõl azt nem tudom, hisz Carmen is rendszeresen volt oltva és féreghajtva. Ha féreg lett volna, akkor a többi lóban is kellett volna lennie. Ez egy tök egyedi eset volt, valamit felehetett, vagy nem tudom... :(

#133 Mörjike

Mörjike

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 967 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 12:54

Ezekszerint a vér besûrûsödése okozata és nem oka az embólia kialakulásának?Részvétem Carmen miatt. Biztos nagyon fájt az elvesztése... Nekünk Negró volt az elsõ csikó aki nálunk született és a mi nevelésünk. Sosem gondoltam volna, hogy csak 7 évig örülhetünk neki. :(

#134 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 5. - 13:37

A kólikás lovak elég nagy részének "besûrûsödik" a vére, több okból:- a belekbe az emésztõnedvekkel jutó folyadék a vastagbélbõl szívódik vissza, ha ez valami miatt (nyálkahártyasérülés, a béltartalom továbbhaladásának gátoltsága...) nem lehetséges, az komoly folyadékvesztést jelent- még fokozódik is a belekbe való folyadékkiválasztás (a fájdalom illetve különbözõ szövet- illetve baktériumszétesési termékek következtében)- esetleg (bélelhalásnál mindenképp) a hasüregbe is folyadék lép ki- fájdalom hatására a lép összehúzódik és a raktározott vörösvérsejteket a keringésbe préseli.Férgesség és embólia: az érfalakban vándorló féreglárvák miatt elkezd kialakulni egy vérrög (trombus). Szép csendesen nõdögél, változó tempóval, észrevétlenül. (vagy, ha jól mûködik a szervezet és nem túl nagy a trombus, a falósejtek el is távolíthatják; ez a jobbik eset.) Ha a férgeket kiirtják, akkor is ott marad és nõdögél. Akár egyhelyben maradva is elzárhatja azt az eret amiben kialakult; de az is lehetséges hogy elsodródik a vérárammal (ettõl lesz belõle embólus), amíg olyan kis érbe nem kerül amiben már nem fér el, és azt zárja el. A szervezet nagy részének olyan a vérellátása, hogy attól hogy egy kis erecske valami miatt kiesik, még nem történik gond; mert ugyanaz a terület többfelõl is kapja az oxigént&tápanyagokat. De ha egy nagyobb ér záródik el, vagy egy olyan amelyik egyedül felel az adott terület ellátásáért (ilyen artériák látják el pl a szívet, ezért is gyakori az infarktus - vérellátás kiesése miatti szövetelhalás - a szívben); akkor az ellátott terület tápanyag hiányában elhal. Ez órákig tart, addig a "haldokló" szövetek egy csomó gyulladásos mediátort (szabályozóanyagokat) bocsátanak ki; ha bélrõl van szó, egyre nõ az erek és a nyálkahártya áteresztõképessége, olyan anyagok jutnak a szervezet többi részébe amiknek nem volna szabad; mindez fájdalmat, folyadékvesztést és (a bomlástermékeknek "köszönhetõen") távolabbi szervek (mint pl a szívizom vagy a vese) károsodását eredményezi.Elvileg, az elhalt bélszakasz eltávolításával (ha idõben történik, amikor a toxinok még nem árasztották el a ló szervezetét) megmenthetõ az állat élete; de sajnos korlátozott, mekkora bélrészletet lehet kivenni; ha túl nagy terület van elhalva, azon már nem lehet segíteni.Ami a férgeket illeti: tökéletesen kiirtani õket szinte lehetetlen; de a megfelelõ módon végzett féreghajtással valamint a szükséges kiegészítõ dolgokkal (mint pl a legelõ rendbentartása, legelõváltás.... stb; le van írva ezer helyen, nem ismétlem) elérhetõ hogy olyan alacsony szintû legyen a fertõzöttség ami már nem okozhat klinikai tüneteket.

#135 Halkszavu

Halkszavu

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 24. - 23:50

Sziasztok!Ha kolikás mûtét érdekel valakit: Animal Planet,MOST!!!

#136 Altair

Altair

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 601 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 23. - 7:44

Az egyik ismerõsöm lova a héten kólikázott. Ilyen súlyos esetet még sosem láttam. Tiszta szötnyû értzés voltl átni ahogy az a gyönyörû állat ott szenved. Kijött az állatorvos telenyomta minden félével de nem javult. Azt mondta, hogy bélcsavarodása van, és fel akarta szúrni neki, végül mégsem tette. (nem értettem miért) reggel mikor kimentünk hozzá újból, iszonyat állapotban volt, szeme kiakadva, foga kint, a kínok kínját élhette át. /Õszintén megmondom, ha az enyém lett volna, szímev szerint lelõttemvolna, annyira szenvedett/Mozgatták és mozgaták és délutánra kutya baja volt. Csak fáradt és megviselt. Szerencsés eset volt a drága. Csak valaki mondja meg, hogy ha egy lónak õrült nagy pókhasa volt, meg állítólag bélcsavarodása, az hogy jött helyre? Szóval helet hogy addig vergõdött szerencsétlen pára míg visszacsavarta a beleit? Nem hiszem. Vagy a bélcsavarodás téves diagnózis lehetett? Valaki tud válaszolni?

#137 milagn422

milagn422

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 410 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 19. - 19:30

Sziasztok!Azt szeretném kérdezni, hogy a levegonyelésnek (amikor megfesziti a torkát és ugy hallatszik mintha bofogne) annak lehet kólika a kovetkezménye? Mitol fugg hogy kialakul-e? Meg van vmi modszer rá hogy ne csinalja? mert nagyon féltem a pacim, hogy egyszer baja lesz, vagy elkopik a foga, vagy hasonlo. Kérlek aki tud az segitsen. Koszi

#138 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 19:22

Csapos, egy BB-t (bényei barackpálinka) és egy Heinekent kérek. Vagy Edelweisst, mindegy, csak hideg legyen.Nagyon ideges vagyok. Jóbarátom, Lótolvaj lova kólikázik, reggel óta. Volt széklete ugyan, de nem sok... Háromszor látta ma orvos és jön az éjszaka... ugye nem kell mondanom, hogy ez mit jelent? Aggódom. :( Drukkoljatok!

#139 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 19:32

s mi történt eddig?

#140 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 5. - 19:41

Az információim hiányosak, mert nem akartam óránként zaklatni õket telefonokkal*. Kapott görcsoldó injekciót, járatták egész nap és nem kapott enni, beöntés, orrszonda (ez utóbbit nem tudom, mire való)...A lószállító készenlétben van, ha vinni kell...* én meg ugye itt ülök az irodában

Edited by Aniko, 2006 január 5. - 19:44.


#141 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 0:01

A ló már Dunaföldváron van, kapott három beöntést és jobban van. :)

#142 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 0:21

Ott jó az orvosdoktor és nem kasza.

#143 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 0:24

... orrszonda (ez utóbbit nem tudom, mire való)...

Gyomormosás.A száján keresztül nem találni be az erõs kanyar miatt nyelõcsõbe a slauchhal.Az orron keresztül szokták, de ott is figyelni kell, nehogy a légcsõbe tolják.

#144 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 8:19

Lótolvaj lovának jobbulást! :ang: Valami lehet a levegõben(front), mert tegnap Pendike is kólikás tüneteket mutatott. Ez úton is köszönöm Vrony barátnõmnek, hogy vette a fáradtságot és este sétáltatta kicsi lovat! :ang: Hál' Isten hamar jobban lett.Orrszondázást láttam anno párat, pont az említett dokitól. Nem lehet túl kellemes a lónak, de hatásos beavatkozás (hányás helyett :)). Az egyik télen történt és a hidegben a csõ elég merev lett, ezért felsértette a ló nyálkahártyáját és ömlött a vér a hóba. Nem volt szép látvány, de meggyógyult a Sziszi nevû kanca szerencsére.

#145 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 8:23

Ott jó az orvosdoktor és nem kasza.

Hozzászólás megtekintése

Bizony. *bólogatóssmile* És még biztosítása is van (ha az õ hibájából elpusztulna a ló, kifizeti az árát).

#146 vrony

vrony

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.293 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 8:48

Jópár ló érzékeny a frontra, az idõjárásváltozásra. Lehet, hogy a tegnapiak is ennek tudhatók be.Csuti!Ez csak természetes, nem kell megköszönni.Viszont jelentem, Pendike reggelre már nagyon jól érezte magát.

#147 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 8:57

Bár sok mindent "divatos" lett az idõjárási frontra fogni, de valóban mára már az álatorvosok is megerõsítik ezt. Azt viszont konkrét tapasztalatokból tudom, hogy az ezek okozta tünetek, csak felismerésre szorulnak, de nem okoznak általában olyan problémát amit kezelni is kellene. Gyakorta például a kólikás tünetek akkor szoktak jelentkezni mikor a ló megette az abrakját, de nem pont az abrak a probléma. Viszont a "frontos" ló például nem akar abrakot enni és a szénát is úgy eszi, mint aki sosem látott füvet. De amikor orrszondázásig jut a dolog, azért azt nem szabad az idõjárásra fogni.

#148 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 9:02

Ez esetben tuti, hogy nem az idõjárástól volt a kólika, hanem a maga alól felzabált szalma okozta a bajt.

#149 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 9:15

Furcsa. Gondolom nem kalászos rozsszalma volt. :)

#150 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 9:50

Igazad lehet, a front valószínûleg nem okoz ennyire súlyos tüneteket.

#151 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 10:23

Nem a front okoz ekkora tüneteket, hanem a front okozta enyhe tünetek okozhatnak ilyen erõs tüneteket.

#152 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 10:50

Furcsa. Gondolom nem kalászos rozsszalma volt. :)

Hozzászólás megtekintése

Káromkodunk, káromkodunk? :gm:

#153 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 11:14

Nem, nem, csak humorizáltam. A rozs kólikára hajlamosít (a kalászban vnnak a szemek), a szalmája viszont rendkívül kemény. Abból készül a márkás szívószál. Megnõ másfél méteresre is. Nem kifejezetten lókaja. :D Másrészt szalmából csak akkor szokott bezabálni a ló, ha rendkívül éhes. Vannak lovak akik született belesek, õk megeszik az utolsó szalmaszálat is maguk alól. Akiket nem táplálnak rendesen pláne, abból lesz a szalma hasú ló, mert nem hízik, csak a hasa van tele állandóan. De itt nyílván nem errõl van szó. Ezért furcsa, de nem hihetetlen persze, hogy szalmától volt a gond. Árpa szalmával lehetnek ilyen gondok elméletileg, mert annak a kalásza nagyon sprõd, kemény még kicsépelten szemek nélkül is. A szakirodalom szerint, ehhez képest én sokat etettem már problama nélkül. A jó zabszalma és a búzaszalma viszont jobb,mint egy szarabb széna, elõszeretettel fogyasztja a lú.

#154 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 11:18

Abból készül a márkás szívószál. Megnõ másfél méteresre is.

Hozzászólás megtekintése

Kilukad az ember feje, mire azon a másfél méteren felér a pohárból az ital, azt aztán szívhatja az ember napestig :DMiért kell, hogy másfél méteres legyen a szívószál? :confused: :kv:

Edited by BoKa, 2006 január 6. - 11:19.


#155 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 11:21

Most hívott Lótolvaj, azt mondta, hogy nem a szalmától volt, ez csak a mi tippünk volt.Meg hogy nem is klasszikus kólikás tünet volt (de majd õ leírja pontosan, ha megjön). Letapadt a bélsár a ló beleiben, és ez okozta a gondot. A buta állatja kevesebbet iszik a hidegben, nem is mozgott eleget, ettõl lett szarul.

#156 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 11:26

abrakjára naponta eccer fél deci étolaj. Gyorsabb és tutibb, mint a lenmagfõzõcskézés.

#157 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 11:28

Az iváshiány kizárva szerintem, Félelmetes, hogy milyen keveset isznak nálunk is a lovak télen, pláne aki nem dolgozik. Megreszkírozom, hogy nem isznak meg 4-7 liternél többet mostanában.

#158 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 11:29

abrakjára naponta eccer fél deci étolaj. Gyorsabb és tutibb, mint a lenmagfõzõcskézés.

Hozzászólás megtekintése

Paraffinolaj. :) 2-3 napig még ott marad a kórházban megfigyelés alatt, kap infúziót és egyéb nyalánkságok.

#159 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 11:38

Jobbulást Neki! Eddig nem is néztem ezt a topikot, a kalandozósba meg nem szólsz, hogy itt vannak a fejlemények.

#160 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 6. - 11:38

Persze az is jó. (a patikusok se haljanak éhen) Én az ilyen problémás lónak, nálam is van ilyen, idõnként adok étolajat. De ha hozzájut répákhoz, lédúsabb cucchoz akkor nem nagyon kell. Meg az étolaj hízlal is. Igaz, hogy akkor többet szoktunk adni. Szép lassan fél literig emelhetõ naponta. ;)(és nyugodt lehetek, hogy nem sül bele a szar, hogy népies legyek, de hasmenése sem lesz tõle)

Edited by realcowboy, 2006 január 6. - 11:39.