Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Szérumlovak


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
52 válasz a témához

#1 pikeur

pikeur

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 15:39

Sokat gondolkodtam megírjam-e ezt a borzasztó élményt amit "ifjabb" koromban kellett megélnem, de azóta sem hagy nyugodni a dolog, úgyhogy belevágok, lesz ami lesz!A történet jópár évvel ezelõtt kezdõdött, de szerintem beszélhetünk jelen idõben is. Volt egy lovacskám akit- miután megszûnt a tangazdaság Gödöllõn-el kellett helyezni egy istállóban nagyon sürgõsen. Kartalon találtunk egy istállót. (asszem ez is tangazd. volt elõtte) Szép szellõs frissen meszelt, ideális hely. Késõbb megtudtam, hogy a lovak akik ott vannak még -az én lovamon kívül- a vágóról menekültek meg. (Gondoltam azért olyan soványak.)Még örültm is hogy milyen jó dolguk lesz itt. Aztán ahogy jobban körülnéztem láttam, hogy az épület házsó részében egy labor szerû helység van.A tulaj azt mondta tetanusz elleni szérumot nyernek a lovak vérébõl úgy, hogy beoltják õket legyengített kórokozókkal és a képzõdõ ellenanyagot kicsapatják a vérükbõl. Jó gondoltam egy kis vérvétel még nem árt szegényeknek. (ha tudtam volna mi az igazság! :mad: ) Késõbb észre vettem, hogy bizony ezek a lovak nem híznak, semmit. Majd az elsõ sokk következett. Ott ahol megkapták az oltást gennyes tályog keletkezett amibõl folyamatosan szivárgott a genny. Amikor rákérdeztem a tulaj azt mondta majd begyógyul, ez csak az elsõ héten van. Képzelhetitek hogy rettegtem attól mi lesz, ha egyszer az én lovamon is ilyen sebet látok, mert mondjuk véletlenül õ is kap egy adagot. (Bár nem hiszem, hogy összekeverhették volna a többi lóval, mert szegények nagyon rossz bõrben voltak.)Ekkor már lázasan kerestem másik istállót, de mindegyik iszonyú drága volt. Tehát minden maradt a régiben. Volt ott egy nagyon szép hidegvérû kanca akinek született egy tündéri kiscsikója. Örültem neki, hogy legalább ezt a lovat nem gyötrik. Tévedtem. A kapzsiság nem ismer határokat. Pár hetes lehetett még a csikó és már ott volt a nyakán a dudor(az anyjának is.) A legborzasztóbb dolog csak ezután következett. Egyszer jöttem be tereprõl és látom ,hogy nagy a nyüzsgés az istállóban. Ahogy közeledtem láttam, hogy egy szerencsétlen ló már nem bírta tovább és összeesett. Legszívesebben felordítottam volna, hogy ELÉÉÉÉG!!! amikor megláttam mit mûvelnek. A ló nyakában egy olyan vastag tû amilyet még nem láttam, alá vezetve egy bazi nagy kémcsõ vagy mi. Sírva fakadtam a tehetetlenségtõl és csak annyit tudtam kinyögni, hogy "Miért csinálják ezt?" Az utolsó csepp vérét is meg akarták szerezni, de én ezt már nem vártam meg. Könyörögtem apámnak vigyük innen a lovamat, de sajnos csak ideiglenesen tudtuk elhelyezni Babaton, (Gödöllõ mellett) ezután el kellet adni, mert nem tudtuk máshol tartani. Sajnálom, hogy mindezt gyerek fejjel kellett átélnem, mert valószínûleg ma már ki tudnék belõle robbantani egy jó kis botrányt, bár itt Magyarországon biztos nem lenne semmi eredménye max. a Fókusz borzalmai közé bekerülhetne, vagy lenne belõle egy Frey-dosszié. Hogy miért tettem fel ezt a rettenetet? Mert egyedül kevés vagyok tenni ellene, bár mint írtam, már több éve történt (valószínûleg már csõdbement az a szemétláda) biztos nem ez volt (van ) az egyetlen ilyen lókinzóhely. :mad: Posted Image

#2 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 16:44

Pikeur!Nyugi.Sajnos ez ma is virágzó üzletág fõleg a [cenzúráztam] között. Ugyanúgy, mint a vizeletgyûjtés.Ami szintén nem múlik el nyomtalanul de legalább abba nem múlik el a ló maga.Sõt, hogy mást ne mondjak vannak emberek akik meg is eszik a lovat. :D Nem egyformán gondolkodunk a lóról de ez azon kevés helyzetek egyike amikor bejön a struccpolitika.Meg se lásd ha lehet!

#3 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 17:03

Nem tudom miért van ez.Ez az hiszem a valamit valamiért elv. Mert oltások, étel, energia és még sorolhatnám, ugye kellenek az embernek, de a hogyan-ba már sokan nem gondolnak bele. Pedig valahogyan muszáj. Lehet tüntetni, hogy zárják be Paksot meg mit tudom én, ok, de akkor vagy kikapcsoljuk a hûtõszekrényt, vagy ugye tesszük az erõmûvet a Dunára, szélpropellert a kohóra, stb. Nehéz kérdés. Az állatokat is kihasználjuk. A disznót a saját belébe töltjük vissza. (bocsánat) Mert emberek vagyunk és az esõerdõket is irtjuk. Mert nem tanulunk. Ami az ilyen kegyetlen, undorító állatkínzásokat illeti, hát nem tudok mit mondani. Ehhez is pénz kéne, mondják õk. Vagy egy kis szeretet. Egy kis kultúráltság. Mert teljesen biztos vagyok abban, hogy meg lehet oldani úgy azt a vérlevételt, vizeletgyûjtést, stb, úgy, hogy ne tegye tönkre a lovat. Csak ugye ez nem érdeke annak aki ezt az említett rémisztõ módon csinálja.Tudjuk, hogy kell, el kell fogadni, hogy ez így van. De az ellen én is lázadok, és majdnem mindenki lázad, aki ezt tudja, hogy ez így menjen. Üdv:esti

#4 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 17:03

Ezt én sem bírtam még felnõtt fejjel sem sírás nélkül!!! :( nem is tudok reagálni..teljesen kiakasztott!!!

#5 Guest_Ken Tacky_*

Guest_Ken Tacky_*
  • Guests

Közzétéve 2003 május 17. - 17:09

pikeur, ez rettentöen szomorú történet volt..Sajnálom, hogy gyerekfejjel kellett átélned! :( :( Posted Image

#6 pikeur

pikeur

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 17:23

Az idegesít a legjobban, hogy gyerek voltam még. Mert, ha ezt most láttam volna lehet, hogy verekedés lett volna a vége, de legalábbis valami nagyon csúnya dolog. Bár lány vagyok, ilyen esetekben nincs kegyelem, ölni tudnék, ha egy állattal szemét módon bánnak. :mad: :mad: :mad: Nem értek egyet RealC-jal, mert nem jó megoldás a struccpolitika, bár sajnos én sem vagyok egy Don Quiote. Így csak abban tudok reménykedni, hogy a sors majd megbünteti az ilyen embereket. :mad:

#7 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 19:16

Ez egy nagyon szomorú történet.Hogy képesek az emberek ilyet tenni??? :mad: :mad: Már ha õket lehet egyáltalán embernek nevezni.At ilyen helyeket nem veszik észre az állatvédõk?

#8 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 21:05

Nem Angliában vagyunk!A magyar állatvédõk örülnek 100 Ft.-nak is és annak, hogy néhány kutyát-macskát meg tudnak menteni az Illatos útról és annak, ha ezeknek a pár kutyának-macskának szeretõ gazdát tudnak keríteni.A menhelyek zsúfolásig tele vannak, örülnek, ha azokat a szerencsétleneket el tudják látni élelemmel és orvosi segítséggel.Lovak és más nagyobb állatok mentéséhez rengeteg pénz,terület, élelelem kellene amivel nem rendelkeznek.

#9 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 21:58

Ezzel teljessen eggyetértek! Posted Image A magyar állatvédõk nagyon lelkessek, de sajnos pénz nélkül nem sok mindent tudnak tenni.... :mad: A menhelyek tele vannak és az emberek ha állatot szeretnének nem oda mennek venni inkább kicsit vesznek.Persze ez is érthetõ.... Posted Image

#10 moly

moly

    Angyal

  • Fórumtag
  • 622 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 22:33

Esti!Ugyanúgy gondolom, ahogyan te. Sok jó (filozófiai kérdés: mi a jó?) célért is szenvednek állatok. Az életeinkért. Azok életeiért, akiket szeretünk. A betegségeink gyógyításáért. A kényelmesebb, a könnyebb életünkért. Gyógyszerekért, kozmetikumokért. Nem csak meghalnak ezekért, mert -az én nézetemben- nem az a legrosszabb, hanem élnek ezekért.Pikeur!Meg tudod váltani a világot! Komolyan mondom! A világmegválás nem attól nem valósul meg, hogy felnõvén rájövünk, hogy lehetetlen, hanem attól, hogy felnövünk és azt hisszük, lehetetlen (sõt, gyerekes marhaság). moly

#11

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 22:51

Ez egyzserûen borzalmas... Egyszerre szorult ökölbe a kezem, szorult el a torkom és fogott el a hányinger, ahogy olvastam!.. Nemtom, én már attól is kiakadok, ha csak annyit látok, hogy a lovon egy kisebb sebet nem látnak el, vagy nemrég voltam jelen egy kólikás lónál, amelyiknél közölték, hogy dehogy adnak neki valamit, dehogy hívnak ki orvost, majd jobban lesz... Még enni is kapott, leszarták. Mi szöktünk be éjszaka az istállóba megnézni, él-e még... Túlélte. De ez csak kevésszer lehetséges. De ez a sztori az egyik legundorítóbb, legmocskosabb és legelfajzottabb, amit valaha hallottam! Mélységesen felháborít és elrettent. Sosem értettem az embereket, komolyan, de ilyenkor azt is szégyellem, hogy én is ember vagyok... :mad:

#12 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 17. - 23:09

Moly: persze, valamit-valamiért; de pont ezen az elven kéne a lehetõ legjobb ellátást megadni az ilyen állatoknak, akik a mi életünkért szenvednek. Egyszerûen nem tudom elhinni, hogy a szérumtermeltetést csak ilyen körülmények között lehet csinálni!!! :mad: (tanultunk szérumlovakról, persze hogy tanultunk; pocsék soruk van akkor is ha vigyáznak rájuk; de ha még csak nem is vigyáznak!...)Nem nemzetiség kérdése, amúgy; nemzetiségfüggetlenül vannak bunkó barmok akik nem fogják fel hogy egy állat valamivel érzõbb lény egy kalapácsnál. (végülis, ez csak újabb kori civilizációs fejlõdés az emberiségnél, nem mindenki tudta még követni... :mad: ) Hadd ne meséljek sztorikat. Ja és egy halk gondolat, ha már a világmegváltás szóba jött: pont a mi generációnknak nem sírnizokogni kéne, hogy persze, az EUban se tartják be az elõírásokat, reménytelen az egész; hanem csinálni valamit, szemléletalakítani, igenis feljelentgetni az összes közkretént, mert legalább elõírások már vannak nálunk is... Mindent el kell kezdeni valahol, ott, a fejlett Nyugaton (ahol azért ha a vágóhidak, meg ez-az még olyszerû is; mint itt; azért összességében mégiscsak mérföldekkel jobb az állatvédelem mint erretájt) se úgy bújtak ki a tojásból hogy a gatyát is lebírságolták az állatkínzókról.

#13 pikeur

pikeur

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 18. - 9:24

Köszönöm a véleményeket! Sajnos nálunk még jó sokáig nem fog moccani a dolog semerre sem. Amíg az államfõk fizetése, harácsolása nem elõzi meg a nyugatot, addig szarnak õk az állatvédelemre! Bocs' nem politizálok. Mi emberek csak úgy tudnánk bármit is tenni az ügyben, ha mondjuk bevennék az oktatásba az állatvédelmet, olyan borzalmas filmeket mutatva a gyerekeknek, amit én láttam. Lehet, hogy ez durván hangzik, de szerintem csak ez lenne a hatásos.

#14 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 18. - 9:44

Ez szerintem is jó ötlet lenne!Mert akit most nem érdekelnek a lovak,és csak legyint az egészre,lehet,hogy egy ilyen film után sírógörcsöt kap,és azon gondolkozik,hogy hogyan tudna segíteni ezeken a szerencsétlen állatokon.Egyébként meg az állatvédõknek nem kell feltétlenül magukhoz venniük a lovakat.

#15 Lear

Lear

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 677 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 18. - 22:55

Az állatvédõk védelmére mondanám, hogy küldtem párezer forintot egy állatvédõ "cégnek" és egy gyermekkorháznak. A korháztól nemsokkal késõbb kaptam egy borítékban egy üres csekket, az állatvédõktõl pedig egy köszönõlapot, amiben megköszönték és leírták, hogy hova került a pénz amit küldtem. Remélem elõbb utóbb mi is eljutunk arra a szintre, mint mondjuk az RSPCA, ahol elkobozzák a rosszul tartott lovakat és egy televíziós mûsor keretében "nevelõszülõket" keresnek neki. Minden egyes állatra többszázan jelentkeznek és a felügyelõk folyamatosan követik a sorsuk alakulását.

#16 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 2:56

Pikeur által leírt dolgot személyesen még nem tapasztaltam, csak a Spektrumon láttam egy dokumentumfilmet. A kígyókról volt benne szó, illetve mérgük ellenszérumának elõállításáról. És mutattak egy helyet, ahol a lovakba fecskendeznek kisebb kígyómérget, amire a lovak szervezete ellenanyagot termel. Ezek a lovak jól néztek ki. Nem különböztek semmiben normálisan tartott társaiknál. De tegyük hozzá, ezt nem is Magyarországon csinálták.

#17 tokio

tokio

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 282 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 11:08

No igen, erre gondoltam én is: tudtommal ha egy lovat (vagy egyéb jószágot) szérumtermelésre használnak, az egyáltalán nem feltétlenül halálos! Vesznek tõle vért, igen, de lehet ám kevesebbet is venni, ami már csak pusztán gazdasági szempontból is elõnyösebb: nevezetesen tovább él. Tudtommal egy olyan állat, amelyik megbízhatóan magas antitest-szintet termel, nagyon is értékes! Nem értem, miért bánnak rosszul vele.

#18 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 13:11

Ezek nem emberek...Vagy inkabb Pont Emberek??De en azt nem ertem,hogy az allatvedok miert nem csinaljak azt hogy pl elhoznak egy lovat es elajandekozzak pl tudok egy csomo helyet ahol szivesen fogadnanak lovakat vagy csalad is szivesen tartana lovat csak a megvetelre nincs penzuk a tartas mar nem gond.Miert ne lehetne ilyen helyre odaadni a lovat?Nem hiszem h milliokba kerulne..Tudja valaki a valaszt?

#19 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 13:29

Igen: nem tudank ezekrõl az emberekrõl (pontos név, cím) és jogilag csak nagyon nehezen kivitelezhetõ a dolog.Mivel hiába az állatvédelmi törvény annak a meghatározása, hogy mi számít állatkínzásnak stb... nagyon tág fogalom. Nincs konkrétum amihez tartsd magad, mert akinek már az ükapja is úgy tartotta az úgy fogja tartani, mert ezt tanulta, úgy véli ez a helyes módja. Akinek pedig pénze van elintézi... Amit mi tudunk tenni, hogy felhívjuk rá a tartó figyelmét, hogy hogyan kéne... De azt is csak finoman. Ösztökélni kell, javasolni. Nekem mindebben az a furcsa, hogy a lovász, miért hagyja??????? Õ az elsõ ember aki érintett a dologban. Addig van fizetése amíg jól végzi a munkáját... vagy nem?

#20 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 13:40

De ki dönti el, hogy jól végzi-e a munkáját? A tulajdonos, akinek bármilyen furcsa, még ha nem is állatkínzó (bõven elég, ha csak nem ért hozzá, és nem is fogadja meg a hozzáértõ - akár a lovász tanácsát), nem biztos, hogy a jó megoldás a jó.

#21 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 13:51

Pont errõl van szó. Ezek nagyon tág fogalmak, ha lenne rá kedv összegyûjthetnénk mi mit gondolunk a helyes tartásról ami a minimum?!.

#22 Palomino

Palomino

    Csillámlovas

  • Fórumtag
  • 1.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 14:21

Tényleg borzalmas volt a topik indító történet, nekem is kellett egy nap, hogy magamhoz térjek. De hány meg hány ilyen van szerte a világon, sõt még ennél rosszabb is... :( Nagyon nehéz ellene tenni. Ha egy ember komolyan akar küzdeni az ilyesmi ellen, az egész életét rá kell áldoznia és akkor is csak csepp a tengerben. Ha nagyon sok ilyen ember lenne, akkor lenne csak hatásos. Mondjuk, ha már sok emberrõl beszélünk, akkor már az elegendõ lenne, ha szeretné és tisztelné az állatokat és nem lenne arra szükség, hogy valaki a védelmükre keljen.Osztom azt a véleményt, hogy a rosszul tartott lovakat szeretõ embereknek kéne odaajándékozni, mert szerintem is lenne rá jelentkezõ. De mikor láttunk a "Gazdit keresünk"-ben lovakat?Valószínûleg ott akadt el ez a dolog, hogy utcán talált, elkóborolt lóból koránt sincs annyi, mint kutyából és macskából. Ez az elkobzós dolog pedig sokkal bonyolultabb, úgy értem jogilag, mint az, hogy csak úgy találni egy állatot. Meg ugye nem ugyanaz eltartani egy macskát és egy lovat...Tetszik, nem tetszik, legtöbbünk a struccpolitikát alkalmazza. Nekem is borzalmasan elszorul a szívem, ha ilyet látok-hallok, de nagy fába kéne belevágnia az embernek a fejszéjét ahhoz, hogy tegyen valamit ellene és lássuk be, a mindennapi életünket ez teljesen felborítaná. Csak a cél lebegne a szemünk elõtt, második, harmadik helyre szorítva a családot, a munkát, stb... És még akkor sem biztos, hogy 1-2 állatnál többet meg tudtunk menteni a hosszas bírósági perek és egyéb kellemetlen, de szükséges intézkedések után.Komolyan nem tudom milyen megoldás létezik :(

#23 pikeur

pikeur

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 21:23

Szerintem az lenne még a megoldás az ilyen tulajok ellen, ha sokkal szigorúbb lenne az ellenõrzés és a büntetés. (pl. az egész kóceráj bezárása+irgalmatlan pénzbüntetés, stb...)Menjen rájuk az ellenõr annyiszor, mint az APEH!!! Posted Image Bár én szívem szerint azt tenném velük amit õk az ártatlan állatokkal. :mad:

#24 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 19. - 23:16

[url="http://"http://www.c3.hu/~feherkereszt/"]A Fehér Kereszt Állatvédõ Liga honlapja.[/url] Náluk van jogsegélyszolgálat, tanácsadás, satöbbi. Nem feltétlenül kell "fõállású" állatvédõnek lenni ahhoz hogy tegyen valamit az ember, azok akiknek ez tölti ki az életét, már egy csöppnyi segítségnek is örülnek.Egyébként - amíg a gyerekvédelem, a közbiztonság, stb stb olyan helyzetben van nálunk, amilyenben; tényleg nincs rajta mit csodálni hogy az állattartás is balkáni színvonalú sokaknál. De ezen az egészen nem változtat semmit 10, 20, 100 év alatt se ha mindenki csak sóhajtozik hogy húúú, de pocsék is itten minden.

#25 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 25. - 19:08

Van a Fehérkeresztnek e-mail címe?A honlapon nem találtam.Ha van,írjátok le nekem!Köszike

#26 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 25. - 19:24

[url="http://"http://www.c3.hu/~feherkereszt/magyar/bemutatkozas.html"]Elérhetõségek[/url]Na, pont oda nem lehet linkelni, de ennek az oldalnak az alján van egy menü, amirõl oda lehet menni. (Egyébként minden oldal alján ott van, a Magunkról oldalain... :cool: ) [ Május 25, 2003, 19:27: Az üzenetet átszerkesztette: Zsuzska ]

#27 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 25. - 19:52

jujj,köszi!Pont azt az egyet nem néztem meg!Látszik az értelem... :D

#28 Karesz

Karesz

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 217 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 25. - 21:14

Az igazságszolgáltatást felváltotta a jogszolgáltatás, a tényeket a hírek, a tudást a jól értesültség. :mad: Az emberek vallásosabbak, mint valaha, csak az istent, amit ma sokan annyira imádnak, pénznek hívják. Ma Magyarországon gyerekek éheznek és növekszik a kifejezetten szegények száma. :mad: Még kutyás koromban nem egy hajléktalan fricskázott, hogy eljönne hozzám ebnek. :( Sajnos már nem vagyok idealista és tudom, hogy EU ide, vagy oda, az állatok helyzete csak rosszabbodni fog. Ez a kérdés nem a törvényeken múlik, és ne, hogy azt higgyük, hogy ez magyar specialitás, mert a fejlettebb országokban sokszor nagyságrendekkel kíméletlenebb a helyzet, csak maximum szalonképesebben tálalják.

#29 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 25. - 22:20

Egy szavahihetõ lovász mesélte, sokáig EU államban dolgozott, és mivel azon a helyen (jegyzett istálló) nem lehet csak úgy naponta, hetente, havonta! ganézni a szomszédok miatt, hanem csak szigorú elõírásoknak megfelelõen, nem is kellet ezzel bíbelõdniük, csak ráalmoztak mindíg. Végül a lovakat 1m magas trágyáról kellet kiángatni a boxokból. Ez is megterõsít abban a megygyõzõdésemben, hogy nem az új elõírások tengerétõl lesz jobb a világunk, mint azt sokan hiszik és várják naivan. De jobb lehet a saját igényességünk és munkánk következtében.

#30 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 26. - 11:28

Írtam emilt egy állatvédõ szervezetnek,és felajánlottam,hogy kiteszek nekik szórólapokat,meg reklámokat,meg ilyesmiket apu állateledel boltjába.Még várom a választ.

#31 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 26. - 12:17

Na,visszaírt akinek írtam.Azt írta,hogy a levelemet továbbította az ügyintézõnek,és majd értesítenek.

#32 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 26. - 14:41

Fec!Csak úgy mondom, hogy az amit mondasz nem olyan nagy újdonság és mélyalomnak hívják! Posted Image Az elhasználódott almot nem hordják ki naponta, hanem mindíg frisset terítenek rá.Elõnyei:Kedvezõ hõmérsékletet tart az istálóban, kevesebb alomra van szükség és nem kell naponta cserélni.Hátrányai: Legalább félévente el kell távolítani az egészet és friss szalmával kell felszórni.Történetesen ahol lovagolok ott is így mûködik... Posted Image Posted Image

#33 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 26. - 15:04

A futóistállóban azt hiszem rendjén is van. De boxban? Arra kell vigyázni nehogy rád dõljön az egész, továbbá a ló/terület sem mindegy azt hiszem. Aztán az ammónia?

#34 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 26. - 15:12

Persze higénikussabb meg minden...Szerintem, vagyis egyáltalán nem büdös. Posted Image

#35 esti

esti

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 26. - 16:12

Nem szabad elfelejteni, hogy a mélyalmozás kulcsmozzanata, hogy a trágyát és az ázott almot KIVESZIK, és csak a tisztának mondható marad benn, mielõtt ráterítik az újat. Így tényleg megfelelõ megoldás télre. Nyáron nem valami elõnyös így sem.Ha viszont nem veszik ki a koszos részeket, az eredmény: nagyon durva patarohadás. (Kaparod a patáját, és nem találsz kemény részt, úgyhogy találomra abbahagyod valamikor a kaparást, hogy nehogy kárt tegyél az élõ részben)

#36 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 26. - 16:34

Dolgoztam olyan istállóban (Hollandiában) ahol az volt a rendszer hogy hetente egyszer kiszedték az összes almot; két ilyen alkalom között pedig csak berakták naponta az új szalmát, ki nem szedtek semmit. Trágyázáskor elég durva ammóniaszag volt; de egyik ló sem köhögött (úgy 10 éve mûködik ezzel a technikával az istálló és elég állandó a lóállomány) és a patájukkal sem volt semmi gond.

#37 pikeur

pikeur

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 26. - 18:06

Szoktak ezek a lovak legelõn, vagy karámban lenni, vagy folyamatosan az istállóban állnak?Ha folyamatosan bent állnak, az nem tesz jót nekik.Esetleg az angol boxos megoldás még elmegy, mrt akkor frissebb a levegõ.Egyébként a ló igényli a tisztaságot. A legelõn sem eszik szívesen olyan helyrõl ahova trágyázni szokott.Szerintem a ló háziasításával az ember elvette a ló természetes közegét, úgymond bekényszerítette az istállóba.Ezért az a minimum, hogy a legoptimálisabb körülményeket biztosítsa számára! :eek:

#38 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 27. - 14:48

Pl.:A karámban a lovaink (nem az enyémek) kifejlesztettek maguknak egy külön "retyót" és csak abba a sarokba végzik dolgukat...Teljessen higénikus lények.

#39 Lóbarát

Lóbarát

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.143 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 27. - 14:51

Esti!A lovardában nem szedik ki a dzsuvát alóluk (csak félévente) és semmi bajuk a patáiknak, sõt a patáik gyönyörûek...mondjuk csak éjszaka vannak boxban, és általában csak télen...

#40 pikeur

pikeur

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 29 hozzászólás

Közzétéve 2003 május 27. - 22:06

Kedves Lóbarát!Kimondtad a lényeget és azt ami félreértésekre adhat okot. Azoknak a lovaknak akik istállóban töltik az életüket, szerintem igenis biztosítani kell a TISZTA almot!HIszen, mint Te is írtad a ti lovaitok is külön sarokba végzik a dolgukat és gondolom nem töltik ott a saját trágyájukban állva az egész napot. Posted Image