Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Dél-pesti régió


  • Please log in to reply
12497 válasz a témához

#1 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 26. - 9:24

Sziasztok!Újra várja Dél-Pest a lelkes közönséget! :D És szertném megkérniÕz-etMolytés Rc-t is hogy jelentkezzen... [ Október 27, 2004, 10:55: Az üzenetet átszerkesztette: Õz ]

#2 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 9:00

Jelentkezem! ;)

#3 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 9:22

Agrobe:Kicsit részletesebben lehetne kérni?

#4 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 9:45

Agrobe helyett válaszolhatok én is?... :rolleyes: A dél-pesti régió Budapest és Pest megye déli részét foglalja magába; a "jogelõdbe" Dunaharasztiból, Soroksárról, Simonpusztáról jelentkeztek; de Ócsától Érdig jöhet bárki Posted Image Az "itt vagyok!!"on túl lehetõleg azt is közölve, hol van az az "itt" Posted Image Mint valaha volt simonpusztai lovas, jelentkezem. :D

#5 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 11:24

Na végre van hozzászólás!Van egy jó ismerõsöm, aki lovagolni szeretne volt Simonpusztás tanítványom. (Ez jó nagyképûen hangzik- mármint a tanítvány)Bár Õz tanúsíthatja, hogy voltak egy páran...Csak azt nem tudom, hogy magával Sp-val mi a helyzet, vannak e ott még kaszkadõrök, stb...Ja és szerintem ide belefér még Százhalombatta is pl. a Mokány.Szóval gyertek gyertek...

#6 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 27. - 18:13

idézet:
Eredeti szerzõ: Õz: Az "itt vagyok!!"on túl lehetõleg azt is közölve, hol van az az "itt" Posted Image [/QUOTE]Itt vagyok a rezervátumba ûzve a többi régióval együtt. :D

#7 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 2. - 9:59

Randiztam Rc-vel...Enbnek eredményeképpen kipróbáltam a módszereit a kancámon és elsõ próbálkozásunkkor már nem kellett vizisíelnem utána, szépen ballagott utánam...Köszönöm szépen a foglalkozást.Ha Moly hazajön szóljon neki valaki, hogy tegye tiszteletét erre...

#8 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 20:40

Eészségetekre! ;)

#9 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 4. - 21:07

idézet:
Eredeti szerzõ: agrobe: Randiztam Rc-vel...Enbnek eredményeképpen kipróbáltam a módszereit a kancámon és elsõ próbálkozásunkkor már nem kellett vizisíelnem utána, szépen ballagott utánam...Köszönöm szépen a foglalkozást. [/QUOTE]Csak azt nem tudom, miért kellett olyan sokat gyõzködni..hisz megérte.. :D - egy volt Dél-pestis - :D

#10 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 5. - 15:30

Mármint kit kellett gyõzködni, a lovat Rc-t, vagy engem? :D

#11 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2004 november 19. - 12:42

nanémmán!Azóta, amióta nem jártam erre, más sem jelentkezett?És hol van moly?És kit kellett gyõzködni???????

#12 Wild Vicky

Wild Vicky

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2004 december 6. - 14:58

Sziasztok Dél-pestiek!Én Gyálon tartom a lovamat. De most (sok okból) kereek új bértartást itt Gyál vagy Felsõpakony környékén. 3 lovat vinnénk át. Boxban szeretnénk tartani és karámban. Csak úgy érdekel minket, ha kint lehetnek napközben a lovak.Ha valakinek van valami ötlete, írjon Posted Image !!!

#13 Cineva

Cineva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 33 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 30. - 23:14

Hahó! Van valaki, aki Gyálról szokott pacigolni indulni Pakony felé? Bár a környéket most túrják rendesen... Utálom az M0 körgyûrût!!! A legszebb lovasélményeim fûznek ehhez a vidékhez, erre most betondzsungel lett belõle. Ez van. Terjeszkedünk, mint a sáskák.

#14 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 0:07

Hello!!Én is ehhez a régióhoz tartozom!!! Helyileg Ráckeve...valamikor erre is mehetnénk egy túrácskát. :D még nem voltam 1x sem fórumos túrán de már nagyon de nagyon szeretnék egyszer csatlakozni hozzátok!! Posted Image

#15 andus

andus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.203 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 18:08

Szilvi, én meg csatlakozom hozzád :D

#16 Szélvészcsajszi

Szélvészcsajszi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.112 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 1. - 21:04

oké Andi!! Benne vagyok! Jah a Sugi a tiéd a túrára-... ha lesz.. Posted Image

#17 andus

andus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.203 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 1. - 21:13

Hát igen, ha lesz... :D

#18 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 18. - 21:21

Tényleg, hol lehet Dél-Pesten túrázni?Az õsszel voltam RC-ékkel, az király volt. Csak már lenne megint olyan túrázós idõ.

#19 andus

andus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.203 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 20. - 18:54

Áááááá, GabiPeti, Te itt laksz tõlem egy köpésre Posted Image

#20 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 20. - 20:16

Szia Andus!Te is Pesterzsébeti vagy talán?Vagy ha nem, akkor merre lax?Amúgy szoktatok itt a környéken túrázni?

#21 andus

andus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.203 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 20. - 20:22

Én is Pesterzsébeti vagyok, igen, és kábé, maximum 500 méterre lakhatunk egymástól ;) Én nem a környéken szoktam túrázni, hanem kedves Szilviával Ráckevén, de szeretnék kimenni Gyálra, ott van lehetõség terepre. A környéken sajnos nem adottak a lehetõségek a túrázásra, mármint itt Erzsón, mert itten van ótópálya, nem is egy... meg olyan lovarda sincs, ahol erre lenne lehetõség. (Makai úrnál körbe röhögtek múltkoriban mikor kérdeztem van-e náluk terep) [ Február 20, 2005, 19:39: Az üzenetet átszerkesztette: andus ]

#22 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 20. - 20:49

Nem úgy gondoltam, hogy itt Pesten, hanem csak úgy a kb 50 kilóméteres körzetében. Én se lovagolnék végig a Mártírok útján, mert egyrészt furcsán néznének a szomszédok, másrészt meg elütne a busz, vagy jól megijesztené a lovat. Ráckeve az jó környék, szoktam arrafelé horgászni. Lovon még sajnos nem jártam arrafelé.Gyál környékén is van egy-két lovarda, és biztos van is hol terepezni. Láttam ott az út mellett egy Galopp-major nevû helyet. Bent még nem voltam.

#23 andus

andus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.203 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 20. - 20:55

Nekem személy szerint nem tetszett az a hely. De hát ízlések és pofonok. Én sem a Mártírok útjára gondoltam, csak próbáltam érzékeltetni azt, mennyire nincs itt nálunk lehetõség. De: ott van Haraszti, ott van Ráckeve, és még sorolhatnám Posted Image Hol szoktál lovagolni?

#24 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 20. - 21:08

Mostanában Szadára járok, Mili-tary-hoz. Van három ló, akiket lovagolni szoktam. Ma is voltam. Az a baj, hogy mostanság a munkabeosztásom miatt csak hétvégén tudok menni, de ha jobb lesz a beosztásom, akkor fogok minden nap. A múlt hónapban is, meg elõtte is kiírattam magam néhány hétre, hogy többet lovazhassak. Régebben, mikor Szeged mellett laktam, dolgoztam egy lovardában, ott lovagoltam, elõször. Aztán meg két év kihagyás után voltam õsszel Realcowboy-ékkal túrázni, és December óta járok Mili-taryhoz Szadára. Az nem itt van a környéken. Meg még túrázni se nagyon voltam velük, mert nem volt olyan a talaj, hogy ki tudjunk menni. Csak ott szoktam a domboldalon pacizgatni látótávolságban. Egyedûl ki se engedne, tegnap rákérdeztem...

#25 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 20. - 21:16

Andus, te mióta lovagolsz?Ráckevére sokat jársz?

#26 andus

andus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.203 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 20. - 21:43

Immáron 7 éve, hogy lovagolok. Nem sûrûn járok Ráckevére sajnos, fõleg, hogy ismét elkezdõdött az iskola Szilvinek is meg nekem is. Szada tényleg nem itt van a szomszédságban ;) De ha jól érzed ott magad, akkor minek váltani?! Mili-tary nem tanít Téged? Mert, hogy írtad, hogy nem enged ki egyedül terepre.

#27 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 20. - 22:08

Az biztos, hogy mikor elõször voltam nála, és felültetett futószáron, megjegyezte, hogy nem tudok valami baromi jól lovagolni, de mostmár szerinte jól megy, meg én is érzem, hogy fejlõdtem valamit. Igaz lovagolni sose lehet elég jól megtanulni. Azt nem csodálom, hogy félti a lovakat, mert nem az övék, hanem bértartásban vannak ott. Ha valami bajuk lenne, õ felel érte. Da majd ha mennek terepre, akkor mondta, hogy mehetek velük. Csak lenne már olyan idõ, hogy ki lehetne menni. Most úgy csúsznak ott a hegyen az utak, mint egy jégpálya. Gyalog seggreültem, mikor sétáltam ki a buszhoz. Amúgy nem akarok váltani, de ha van valahol egy túra, azt a világért se hagynám ki. Nagyon jól elvagyok a lovakkal Szadán. Kezdünk jól egymáshoz szokni. Igaz nem tudom, hogy melyik hogy viselkedne kint, pl ha megtámadna egy-két kóborkutya... Lehet, hogy az istállóig meg se bírnám állítani némelyiket.Bárcsak tudnék minden nap menni. A gazdáik nem nagyon járnak lovagolni, nem láttam õket már vagy három hete. Szombaton mikor megyek általában jól teli vannak a lovak, meg is kell az egyiket elõtte futószárazni egy kicsit. De ha kitartóan könyörgök a munkahelyemen, akkor majd fogok jó beosztást is kapni. Van aki csak délután négy után kezd dolgozni, nekem is az kéne. Szabad lenne szinte az egész napom. Te mit tanulsz, hogy nem nagyon érsz rá?Hétvégéken is tanulnod kell?

#28 andus

andus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.203 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 20. - 22:21

Én reklámszervezõ szakon tanulok, az ÁVF-en. Ez a félévem "kicsit" húzós, mert ez az utolsó, és szakdolgozat, nyelvvizsga, minden, mi szem-szájnak ingere összesûrûsödött. Az idõmet, igaz én osztom be -legalábbis, délután és hétvégén, mikor nincs oskola- de nem jut idõ lebumlizni R.kevére, pedig már nagyon odahúz a szívem -hallod, Szilvi?! ;) Mióta lovagolsz?Ahogy megnéztem a honlapod, volt egy olyan érzésem, hogy mintha a múltkor láttalak volna... de nem biztos... az arcmemóm... pffff Posted Image A 48-ason, ha Te voltál, gondolom mentél haza munkából.

#29 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 20. - 22:36

Elõfordulhat, hogy a 48-ason láttál, bár ritkábban járok azzal haza. ha BKV-s egyenruhában ismertél fel, akkor én voltam. Ha KöKi-n végzek, akkor inkább elmegyek a metróval a Határ útra és 99-essel vagy 123-assal jövök haza. De elég sûrûn szoktam 99-t, 123-t, 19-t vezetni, lehet, hogy már láthattál. Amúgy te hol laksz Erzsébeten? 2002-ben dolgoztam aegy lovardában kb fél évet, ott lovagoltam elõször. Ott nem tanítottak, mondván, hogy ott a ló, majd megtanulok magamtól. Azért némi szakirodalmat olvastam hozzá, hog hogyan is kell. Elég sokat tudtam ott lovagolni, munka után 2-3 órákat, minden nap. Persze gondolom az a szabályos lovaglástól elég messze volt amit ott mûveltem. Mili-tary azért tanítgatott, elég sokat tanultam tõle. Szilvinek hány lova van?

#30 andus

andus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.203 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 20. - 22:46

Én a 48ason láttalak -ha egyáltalán Te voltál az :D - és a Wekerlén szállt le az illetõ. Posted Image Én a Báthori utcában. Nem tudom, a 139 hova esik, de asszem itt elõttünk van a 79... mármint a Mártírok. Milyen pici a világ.Melyik lovardában dolgoztál? A családod is lómániás?Szilvinek 2 lovagolható lova van, és egy csikó. Terepre szokunk járni, ha mindkettõnk ideje engedi.

#31 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 20. - 23:03

Én lehettem, mert biztos a 99-re száltam át. Nekem nem ilyen jó az arcmemóriám. Szoktam a környezõ mellékutcákban kutyát futtatni, a Báthoriban is megfordultunk már a Kajlámmal. A Mártírok 139 a Mézes utcához esik, pont a buszmegállóval szemben. Jó nagy hangzavar van elõttünk, nem is szeretek itt lakni. A szomszédokkal se valami könnyû, már jónéhányszor kiengedte az egyik a kutyámat az utcára. Ha majd egyszer sikerül, akkor majd elköltözök megint vidékre. Ott majd lehet lovat is tartani.A családom egyáltalán nem lómániás, a feleségem és a kislányom, kifejezetten félnek a lovaktól. Amúgy se sok közös témánk van a feleségemmel, azt se nagyon csípi, hogy hétvégén elmászkálok Szadára. Na meg a "lószagom"... Egy ideig Tiszaszigeten dolgoztam a feleségeméknél, és ott a környéken Szeged mellett dolgoztam egy lovardában. Nagyon nehezen bírtam kijönni a fõnök két fiával, velük voltam együtt. Mikor a haverjuk oda akart jönni dolgozni, szó szerint kipiszkáltak onnan, legalábbis én úgy éreztem.Te még merrefelé lovaztál?

#32 andus

andus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.203 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 20. - 23:12

Ok, akkor Te voltál Posted Image Hát igen, a szomszédok azok mindig borsot törnek a mi orrunk alá is :confused: Utálják a kutyáinkat, és folyton cukkolják õket, ésatöbbi.A mi házunkat meg pont lehet látni a buszról, mert az utca elején lakunk Posted Image Ide is behallatszik a 123-as, de nem vészes. Legalább nem kell sokat sétálni a megállóig.A Pesterzsói Lovardában kezdtem (Makai Dezsõnél), majd Irinyipusztán a 15. kerületben. Onnan is eljöttem, és Soroksárra vetõdtem. Ott sokáig lovagoltam, de valahogy szép lassan elmaradtam. És most Szilvinél Posted Image

#33 GabiPeti

GabiPeti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 286 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 20. - 23:26

Hát igen, mindig csak a gondok vannak a szomszédokkal. Sajnos társasházban lakok. Az alsó szomszéddal közös az udvar. Zavarja, ha ugat a kutya. Meg szerintem direkt, ha megy ki, jól kitárja a kaput, hogy kiférjen a kutya. Az meg olyan kiszaladós, kóborkutya volt, csak november óta van itt. Tettem a nyakába bilétát a telefonszámommal, hogy legalább azért megkerüljön, ha kiszaladna valahogy. Bár amikor elõször kiszökött, 3 nap múlva visszajött. Nagyon messze mehetett, mert végigkutattam utána a kerületet, senki se látta. Már nem is reménykedtem, hogy megkerül. Neked milyen kutyusaid vannak?Lassan megyek is megkötni, mert ezek a szomszédok már hajnalban mászkálnak, én meg késõn kelek, és képes kiengedni, ha tudja, hogy alszok. meg lassan már le is kéne feküdnöm, de majd holnap folytathatjuk. Este 9 után érek haza.Szióka!

#34 andus

andus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.203 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 20. - 23:50

Nekem van egy westim és egy spánielem ( [url="http://"http://img.tar.hu/andus-84/img/10585625.jpg#3"]http://img.tar.hu/andus-84/img/10585625.jpg#3[/url] ). Terrier lévén a pici ugatós és enyhén dühöngõs. Ha valaki nem tetszik neki, akkor annak lesz nemulass Posted Image A spani az kisöreg, amit a törpe csinál, azt õ is... ugat :D Nálunk is volt "kiengedem a kutyádat" hadjárat, ám mi orvosoltuk a problémát, lekerítettük az udvarrészünket. Fõ a békesség. Persze nekünk könnyebb, mert külön ház-külön házrész...Pfff... este 9?! Téged se irigyellek ám! Nekünk is volt kóbor kutyánk, akit befogadtunk (kb 11 évig élt velünk) és nagyon sokszor elszökött, amikor csak nyitva volt a kapu. Nem számított, hogy ott áll valaki a kapuban, átgyûrte magát, és futott. Benne volt a vérében. Viszont ahogy korosodott, kezdett lenyugodni.Szia

#35 Wild Vicky

Wild Vicky

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 23. - 12:12

Sziasztok!Olvastam, hogy itt laktok Erzsébeten. Én gyáli vagyok, elõtte Lõrincen laktam. Gyálon jó tereplehetõségek vannak, habár most épül az MO-s és így eléggé felfordult minden. Tudok egy pár lovardát is, ha érdekel titeket írjatok nekem pü-t. Ismerem a Galopp Majort is.

#36 andus

andus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.203 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 23. - 21:08

Szia Vicky!Jelenleg melyik lovardába jársz Gyálon?

#37 Kanga

Kanga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 74 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 23. - 21:26

[Törölhetõ]

Edited by Kanga, 2005 november 15. - 9:01.


#38 andus

andus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.203 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 24. - 0:06

Szia Kanga!De jó Neked! Drukkolok a jövendõbeli lovadhoz. Sajnos itt a térségben nem vagyok járatos... Lehet, hogy hülyeséget mondok, de szerintem az egészségérõl egy állatorvos tudna leginkább nyilatkozni. Pesti vagy budai oldalon szeretnéd tartani a "Kiválasztottad"?Te merre felé laksz?

#39 Kanga

Kanga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 74 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 25. - 0:41

törölhetõ

Edited by Kanga, 2006 február 15. - 23:12.


#40 Wild Vicky

Wild Vicky

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 7 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 25. - 19:01

Szia Andus!Voltam a Galopp Majorban, ott tartottuk a bérelt lovam. Nem ajánlom annyira, õszintén nincs ott olyan ló, amire szívesen felültem volna. Van egy másik lovarda: ha mész ki Gyálról Felsõpakony felé a Szálka fatelep után kell bemenni és ott van egy hely. Az szimpatikusnak néz ki, lovagolni nem lovagoltam, csak jártam már ott. Talán érdemes kipróbálni.