Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Erdõk-mezõk gombái


  • Please log in to reply
1236 válasz a témához

#481 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 21. - 14:24

Kistáltos, megjött a szarvasgomba köszönöm szépen :) még nem tudom mi lesz belõle este megkérdezem a családot mit óhajt :) Pénteken barátom nem dolgozik szóval suli után megyünk gombázni(egyedül nem nagyon van kedvem,bár ha lenne ló :D ) egyik ismerõs mondott egy helyet ahol régebben volt rókagomba, megnézzük hátha van :) Ma voltam a piacon, gyönyörû rókagombák, vargányák, õzláb gombák, és géva gomba is volt!! Nagyon szépek voltak és nagyon nagyon sok, annyira gombázhatnékom támadt rögtön :D

#482 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 21. - 19:51

Ezerszámra nõ nálunk a rizike, szedtem is egy adagot, majd a vaddisznókkal kell csak egyezkednem! Viszont nagy szomorúságomra lila pereszkét egy szemet találtam, csak és kizárólag vaddisznó túrás volt a többi helyén, ennyire szeretnék? Mert hogy én is imádom! Ma találtam barna csészegombát, s láttam jó sokat, le is szedem holnap! Meg viszek fotómasinát, mert olyan gombacsodákat láttam, hogy csak na!!!!

#483 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 21. - 21:16

Én szoktalak látni Kistáltos, de nem merlek megszólítani :dev: ! Haha, a bársonyos fapereszkével, más is megjárt, csak õ egy kosárnyival állított be a szakihoz. Közben védett is. Mondjuk azt nem értem, hogyha valaki valamit nem ismer, mér kell egy kosárral leszedni? Egy hölgyeményt megkért a szaki, hogy többet ne menjen. :D Történt, hogy elõször megkérte, hogy a susulykáit alaposabban szagolgassa, mert annyira jó illata van, hogy nem lehet mérgezõ. Etután kioktattta, hogyan kell a pöfibõl rántottát készíteni. Szaki mondta neki, hogy tömény, inkább fúszergomba, valamint az õ korában már bánthatja a vesét. De a nõ csak két pofára gondolta enni, kosárszámra, és végül csak ki oktatta a szakit ki 1972 óta gombászik. Egy másik hölgy közölte vele a biztosan nem beazonosítható gombáról, hogy már pedig õ megkóstolja. Mondta neki, hogy ne hivatkozzon rá a gyomormosáskor. Egy fickó pedig azért ment vissza hozzá, hogy a gyerekén kijött egy-két kiütés, biztos nem volt e mérgezõ az õzlábgomba, mit elõzõ nap bevizsgált, õk meg kirántották. Na gombaszaki se lennék. Úgy látszik ahol emberekkel kell foglalkozni, ott mind nagyon sok az idióta. Mondjuk van amin nem csodálkozhatom, tegnap csak a gombás könyvem tudta meggyõzni a férjemet, hogy ne egye meg a bársonyos fapereszkét, annyira elbûvölte a színe. A könyv által beigért dohszag, és íz tántorította el. A lilapereszkével kapcsolatban írtam, hogy a két fenyvesem közül is csak az egyikben van. Ott nem jártam mostanában nem tudom, hogy elért és várni kell a következõ hullámra vagy jön elõ folyamatosan. Bár valószínû, mert itt most elért az õzláb, a pöfik, és a fenyõtinórú is, és utánpótlás nincs. Fenyõpereszke van rengeteg, azt mondja a szaki, nem tudom írtam e, hogy nem jellegzetes ízû, tegyem más markánsabb gombákhoz, mert amikor nincs gomba jól jön az. Így én szárítom is, és megy a vegyes aszalékba, ugyanígy a fagyóba. Múltkor egy helyen az erdõben írdatlan dögszagra lettem figyelmes. El is pucoltam, nem akartam dögöt látni. Azon kissé csodálkoztam, miért kisér a dögszag, gondoltam úgy elundorodtam, hogy szagucinálok. Miután tegnap láttam az erdõszélen egy rakás szömörcsögöt egybõl eszembe jutott, mit olvastam. Hogy a legyeket dögszaggal csalogatja magára. Bizonyára ráléptem elõzõleg a bûzbombájára! :eek: Ha minden igaz hvégén vendégeim lesznek, Pestiek, kéne nékik nagyon gomba. Ha kijönnek azt szednek maguknak lesz gombájuk, ha nem, hát nem. :D

#484 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 22. - 13:17

Voltunk ma az osztállyal Miskolc-Tapolcán fotózni, felmentünk az erdõbe hát persze hogy én a gombákat kutattam minden hol találtam is :D hozok képeket nem sokára ;) most nem szedtem semmit annyira nem mentünk be az erdõbe pedig õzláb lett volna na de legközelebb a bükkbe megyünk majd ott :D A piac most rizikével van tele, gyönyörûek :) valakinek valami tapasztalat velük kapcsolatosan, olvasgattam neten róluk hogy fenyvesekben van csak igaz? jó lenne tudni hol van fenyves a környéken, na de utána járok :gm:

#485 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 22. - 15:30

Harkály tintagombák:
Posted Image
Gyapjas tintagomba:
Posted Image
jajj miért hagytam ott õket.. :( haza felé az utcán végén is láttam párat már majdnem elég lett volna egy kis pöribe :( ráadásul szakinak is meg tudtam volna mutatni.. na de most már mind1..
Egy kis gyilkos:
Posted Image
Õk meg érdekesek:)
Posted Image

Õ mi lehet?
alulról
Felülrõl

Edited by Topy Baba, 2010 szeptember 22. - 15:31.


#486 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 22. - 18:52

Láttátok a híradót? :hu: Gyapjas tinta van a legelõnkön! :yeah: Holnap megyek kerwsek többet. Nagyon finom volt a rántott rizike. Két pofára tömtük, melegen, ropogósan! :D Jön a gyûrûs tinórú! Azt mondja gombaszaki, nagyon tuti gomba. Alig várom! Ma mit szedtetek?

#487 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 22. - 20:54

A gyûrûs tinorú istenkirály finom! A kalapja ragacsos, fényes a sötét barnától egésszen a sárgáig, a tönkön van egy helye kis gallér, maga a tönk citromsárga és barna cirmos, a lemezei olyanok mint egy mosogatószivacs( hehe, ha megnyomod sárga átlátszó folyadékot ad), husa citromsárga . Javaslom csak a kisebb egyedeket szedni, mert hamar kukacosodik és akkor már nem fincsi. Vilmoskörte illatú és izû is. A tönköt és a kalap bört el kell távolítani ( ajánlom a gumikesztyût mert nagyon fog és fekete lesz az ember keze) a többi ehetõ. Hagymára pirítva, májhoz, husokhoz mártásnak, ragúnak szoktam használni...cc 10 éve nem ettem, most degeszre szedem és eszem magam! Nagyon hasonló egy mérges faj, a szinváltó tinórú, felismerhetõ, hogy a kalapja száraz, nem tapad, a hús megnyomva lilára szinezõdik!!!! Rizike, de izibe! Aki szedheti az örülhe, finom gomba de nem jellegzetes izû, ma ettem elõszõr megsütve, majd holnap levesnek, aztán rántva. Felénk tömegesen nõ. S ma a disznók hagytak egy vargányát, a többit felzabálták, de legalább tudom hol keressem! Szedtem még galambgombákat és egy hatalmas májgombát! Fotók is lesznek!

Edited by Csikasz, 2010 szeptember 22. - 20:57.


#488 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 24. - 13:41

Topy baba, a harkály-tintáért irigyellek egy kicsit. :D
Találtam olyan fekete-fehér ágacskásat is, sõt mi több: Gyönyörû laskát is, ami már a fagyasztóban pihen. azt hiszem, nyári laska akar lenni, ez is elég világos színû. Posted Image
Szépen bimbózik az utánpótlás is.
Posted Image
Egyre többen kedvet kapnak ismerõseim közül is a gombászáshoz, de van, aki megelégszik azzal, ha én szedek neki. :D
Bár ismerõseimet megkértem, amit szednek, vizsgáltassák be.
Már rizikére is kaptam megrendelést, bár itt a kiserdõben nincs sok, holnap ellovagolok egy távolabbi erdõbe.
s még egy láda õzlábat is kell szednem, ugyanis fogyóban a marcipánkészletem. Teljesen korrekt cserekereskedelem. :D

Pedig a fiúk számára is lehet izgalmas a gombászat. :D
Posted Image

Posted Image

Tegnapelõtti szerzeményeim:
Posted Image
Posted Image
Posted Image

#489 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 24. - 16:59

Mi is voltunk ma, azt hiszem lilaperszkét szedtünk, a kalapja barnás lila a tönk(vastag) és a lemezek(sûrünállóak) lila színûek nagyon jó az illatuk :) holnap mennek a szakihoz.

#490 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 24. - 18:02

A lilapereszkének sztem nem vastag a tönkje. Mit én szedtem azé legalább is nem volt az. De lehet ott jobb a termõhely. Nagyon törékeny volt? Én sokszor le sem tudom szedni a tönkkel együtt mert letörk a kalap. Egyébként itt már nincs gomba. Elértek. Még rizike volt egy vacsira való tegnap.

#491 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 24. - 18:59

Nem nem törékeny egyáltalán, én késsel szedtem most. Amúgy teljesen így néz ki:
Posted Image

#492 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 24. - 20:18

Igazad lehet ezeket itt nézegetve. Valóban mit én szedtem csenevészek voltak ezekhez képest.

Most hoztak egy láda õzlábat, ajándékba. Holnap tovább ajándékozom, nekem most nem kell. :)

#493 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 24. - 20:32

Nem nem törékeny egyáltalán, én késsel szedtem most. Amúgy teljesen így néz ki:


Internetes gomba? :)

Nekem ez látszik:
Posted Image

#494 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 24. - 20:34

igen nekem is :D amikor betettem még nem ez volt :(

#495 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 25. - 17:52

Köszönöm a küldeményt, holnap megkóstáljuk, azt nyilatkozom!

#496 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 26. - 18:18

Egy hét alatt ért oda? :rolleyes:
Strapabíró gomba, de azért.... Remélem, jó még...

Tele van az erdõ. Most szedtem elõször nyálkásgombát, újra sok a szegfû, most épp rizike-szegfû levest gyártok.
a mindenféle gombán kívül az erdõ tele van gyilkosgalócával! Egy helyen szinte szõnyegszerûen nõttek!
El kellene menni csoportosan és személtetõ oktatást tartani a most gombászni kezdõ ismerõseimnek.
Találtam ilyet is:
Posted Image
Õ egy szemölcsösgomba.

#497 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 26. - 18:23

Itt is rengeteg a gyilkosgalóca, de légyölõbõl is rengeteget láttunk. Igazán szépek, mint a mesekönyvben.

#498 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 26. - 18:24

Mérgezõért sem kell messzire mennem: :gm:
Kerti õzláb - a kertünkbõl.
Posted Image

És egy kis segítséget kérek. Ki tudja, ez milyen tinóru? Tudom, hogy valószínûsen jó, de megerõsítésre várok, addig itt fog ülni az asztalon.
Posted Image

#499 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 26. - 21:44

A lilapereszke felhasználódott finom volt, engem kicsit a csiperkére emlékeztetett az íze. Apum vitte el bevizsgáltatni csak mint kiderült szombaton hivatalosan nincs gomba vizsgáló, mivel az önkormányzat megszüntette.. igaz hogy már volt egy csomó mérgezés volt az éven de minek a gombavizsgáló.. idióták az emberek :rolleyes: De ettõl függetlenül ott volt a szaki és megnézte azt mondta hogy, szép gombák, szépen van leszedve és jól van tárolva :)

#500 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 27. - 19:51

Ma megint találtam néhány vargányát!!! Akit érdekel májgomba, itt rengeteg van annak szedek és küldök! Ami viszont még mindíg nincs az a pereszke, egyszerüen nem találok, pedig annyi fenyves van erre minta mátrában :) .

#501 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 27. - 22:35

Én tölgyesbe szedtem a lilát elég sok volt itt erre felé :) na nálunk meg fenyves nincs valami sok(ami van az messze) :( pedig én rizikét szeretnék.. :(

#502 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 28. - 10:15

én azt tegnap ettem. DE nem tudom hol szedte nagyapa, az biztos, hogy nem messze, tehát kell lennie itt fenyvesnek. Sõt az akadáklyok is fenyõbõl vannak és azt is a Bükkben termelték ki. Még nem ettem rizikét rántva. Nem volt rossz, de nem az igazi, a pöfeteg sokkal jobb, vagy az õzláb.

#503 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 28. - 13:14

Azt hogy messze úgy értettem hogy a bükkbe vagy szendrõ környékén ami vagy buszos vagy autós dolog :D szóval nem olyan egyszerû mint felpattani a bicajra és kitekerni a királyhegyre :)

#504 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 28. - 13:38

Október 02-án, szombaton az Õrségben lesz gombász túra, és aztán gomba kiállítás is. Az Õrségi NPI honlapján ott annak a részletek, ha esetleg valakit.....

#505 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 28. - 17:11

Esõs idõ...
Posted Image
:)

#506 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 28. - 17:22

Topy megkérdeztem, hogy hol szedte nagyapa és azt mondta, hogy a Bükkben, a Máj hegyen. Fogalmam sincs hogy az hol van és jól értettem e egyátalán... :)

#507 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 28. - 17:37

Köszi :)

#508 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 29. - 0:13

Felénk az egyik fenyvesben rizike-szõnyeg van. Már csak tízméterenkét szedek le egyet, akkor is egy vödörrel megyek haza. :D Ma egy messzebb levõ erõben kódorogtam, ott meg semmi nem volt jóformán, néhány fenyõpereszkén kívül.
Viszont a tölgyesben gombaszõnyeg: keréknagyságú piros galambgombák, okker tölcsérek, sárga kénvirág és ezerféle, amit nem is tudok, mi. Pl.
Posted Image

Gyönyörû, nem?
volt itt is céklatinóru, és végre találtam egy pöfit. Igaz, csak gyerekfej nagyságú,de könnyen más is megtalálhatta volna, igy nem vártam vele, hazahoztam.
Moon, itt is esõs. A tölgyes közepén egyszercsak egy csokor :
Posted Image
Itt meg UFO -k, kötelékben. :D
Posted Image

Ja, a rizike isteni finom besózva, lisztben megforgatva, pirosra sütve. Mintha cips lenne.

#509 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 29. - 6:18

moon! télen hova teszed a tönköket?

#510 Szmötyi

Szmötyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.421 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 29. - 12:43

Voltunk Shábával gombászni!!!!!!!!!!! :D
Szerzeményeink:
õzlábak
vegyes bazár1
vegyes bazár2
Ezek holnap egytõl egyig mennek "a szakértõ"höz, ahogy Shába mondaná :D:D (vagy mikológushoz, ha így jobban tetszik :P)



#511 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2010 szeptember 29. - 20:23

A tölgyes közepén egyszercsak egy csokor :


Nagyon szép, valaki megdézsmálta. :)

télen hova teszed a tönköket?


Hát, ha nem lesz rajtuk rendes termés, akkor a kandallóba. :)
Ha viszont még beindulnak, akkor összedobom egy rakásba és körbefóliázom, hogy a szél ne szárítsa ki.
Letakarni nem kell, csapadék jöhet rá, sõt kell, mert hiába a kedvezõ idõjárás, ha a rönkök nem tartalmaznak elég vizet akkor nem tud teremni.

#512 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 1. - 16:58

Meg bizony, de a fotó után méginkább. :D
Megint csodát találtam, tegnap nyári vargányát, nem is egyet. :D Azt hittem, felénk ilyen nincs (erre is, mint annyi másra).ennyi maradt nekem, de ajándékba is adtam, a gombászós ismerősnek, aki majd kiugrott a bőréből, mikor meghallotta, mit viszek. (Bírom ezt a pasit, így még nem örült a "találmányaimnak" senki se tisztára felizgat. :D)

és ismét egy érdekesség, még nyomozom, mi lehet. Gondolom, valami agancsgomba-faj.
Posted Image

Ja, igen, az idén már minden "betervezett" gombát megtaláltam, kivéve a róka és a trombita.
Bár az utóbbit megízlelem, most jött a kóstoló egy titkos levélben. :D
Gondoltam is, hogy nem nyitom ki, hátha fehér por van benne. De nem az volt, hanem fekete (trombitagomba-por). :D
Köszönöm!!!!! :)

Edited by Kistáltos, 2010 október 1. - 16:59.


#513 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 3. - 22:21

Hát ilyen nincs menekül elõlem a rókagomba.. egy barátunk mondta hogy van fent a hegyen õk szedtek tegnap menjünk fel. Elmagyarázta merre kell menni(õ nem tudott eljönni) Oké ma el is indultunk arra amerre mondta bejártunk egy hatalmas területet semmi, róka.. lilapereszke õzláb mindenhol, és 1-2 ismeretlen.. Most van egy pár lehetõség: 1, Rossz helyen kerestük megint.. 2, Leszedték az összeset :D 3, valami más gombát hívnak rókagombának. 4, elbújik elõlem az összes róka :( Majd holnap hozok képet van 1-2 azonosításra váró faj :)

#514 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 4. - 16:09

Pedig nagyon kiváncsi lennék a rókagombádra. Meg azért is drukkolok, mert irigyeltem a harkálygombádat, és lám: ma egy egész csapatra leltem! Nem is tudtam, hogy ilyen nagyok, én egy pici gombát kerestem.
Hátha Te találsz rókát, utána én is. ;)

Mindenféle érdekesség jutott mára is, egyet berakok: ezek a pici szépségek:
Posted Image

Ha van kedvetek, nézegessétek a termést. :D

#515 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 4. - 17:06

Ez nagyon szép :) nagyon tetszik!
Köszi a drukkot :D nem adom fel azért se :gm: jövõhéten megyünk Göncre már rávettem apáékat hogy megállunk egy erdõnél :) megyek fenyvesbe rizikézni, a változatosság kedvéért hátha nagyobb szerencsém lesz vele :)
na itt van az a gomba amibõl most rengeteg van a hegyen..
Posted Image
Posted Image

#516 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 5. - 5:30

No majd én találok rókagombát! Ma indulok a Bakonyba! :D Meg vargányákokat is! :D

#517 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 5. - 10:12

Oké, várjuk! :) Mérges vagyok, tegnap elszöttyögtem az idõt a másik erdõben, hogy majd ma megyek a vargányásba, már várják a gombát a z ismerõsök. Erre itt ez a vacak idõ. Reggel óta várom, hogy csillapodjon és lóra tudjak ülni. Még az esõt kibírnám, de ez a hideg szél... Afrancba. Majd holnap.

#518 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 10. - 23:16

Mi van, nagy a csend. :D Gyorsan gombászni, amíg az idõ engedi. :D Ma olyan fínom gombás bizbaszt ettem Kaposváron , nem mintha itthon nem lenne elég gombás étel. :D Holnap megeyk "vadászni". Megkaptam a pecsétviaszgombákat, köszönöm szépen. Továbbítom az érdekelt felé.

#519 moon

moon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.081 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 11. - 11:36

Úgy tûnik eljött a laskák ideje a természetben, legalábbis felénk biztosan.

Volt két rönk amit még tavaly elõtt õsszel oltottam be, a zki-s stiftes megoldással, alapfajra, vagyis kései laskára.
Tavaly tavasszal és õsszel és idén tavasszal vártam rajta termést, de semmiféle aktivitást nem mutatott.
Már lemondtam róluk, hogy biztos kipusztult belõlük a micélium, tegnap megnéztem õket, tele voltak kis laska kezdeményekkel. A csigák nagyban zabálták, úgyhogy csigamentesítés következett.

A múltkor mutatott hibrid laskás tönkök is szépen elindultak a kedvezõ idõjárásban, ni:
Posted Image

Posted Image

Gyorsan fellocsoltam körülöttük, hogy megmaradjon a párás környezet, kíváncsi vagyok mit lehet kihozni belõlük.

#520 Topy Baba

Topy Baba

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 11. - 21:50

Hmm kicsit szomorú vagyok.. tegnap Göncön jártunk elmentünk egy fenyves részhez rengeteg hatalmas rizike volt de mind kukacos, hoztunk haza elvittük szakihoz és tényleg rizike volt de aztán ki kellet dobni 1 volt ami nem volt tele kukaccal :( :(