Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

SOS segítséget kérünk!


  • Please log in to reply
1022 válasz a témához

#1001 Hermes

Hermes

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 23. - 17:53

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.

A Ments életet Alapítvány hirdetett egy programot, melynek neve "Váltsd valóra egy beteg gyermek álmát!"
Van egy 5 éves súlyos beteg kislány, akinek a betegsége miatt a későbbiek folyamán veseátültetésre lesz szüksége. Az ő nagy álma egy "bogárfekete" ló.
Ehhez kérném segítségeteket.
Lovasklubunk úgy gondolta, megpróbálja Viki álmát valóra váltani. Voltunk náluk környezettanulmányon. Mégis csak egy élőlényt szándékozunk ajándékozni, nem mindegy hova, milyen emberek közé kerül. A család rendben van. Nem veti fel őket a pénz, de vettek egy leselejtezett faházat, azt akarják felállítani kertjükben, köré karámot építenének. Nagybácsi, aki szintén a faluban él, ért a lovakhoz, neki is van egy. Szalmát-szénát saját földjükön megtermelik.
A kislány tündéri.
Már csak egyetlen gond van. Nem találunk lovat. Olyan lovat, aki szelíd, 10 év alatti, nem feltétlenül kell "bogárfeketének" lennie (szerintünk a kislány egy szürkének is örülne, ha az övé lehetne), és legfőképpen egészséges. Egy olyan családba, ahol egy beteg kislány gondozását (ősztől-tavaszig többet van kórházban, mint otthon) kell finanszírozni, bőven elég egy beteg.
Ha esetleg tudtok olyan lovacskát, akit valamilyen okból nem tudnak tovább tartani, és a fent leírtaknak megfelel, és nem kerül többe 200.000,-Ft-nál, kérlek szóljatok.

Előre is köszönöm!

#1002 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 24. - 9:27

Az eladó lovak topicban hirdettem egy kilenc éves szép pej kancát tenyészkancának. A ló teljesen egészséges. Egyetlen "bűne", hogy nincs belovagolva. 700 euróért kínálták a tulajdonosok, de szerintem 200 000.-ért odaadnák, mert kellene a helye marháknak. Itt egy kép róla: http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.

A Ments életet Alapítvány hirdetett egy programot, melynek neve "Váltsd valóra egy beteg gyermek álmát!"
Van egy 5 éves súlyos beteg kislány, akinek a betegsége miatt a későbbiek folyamán veseátültetésre lesz szüksége. Az ő nagy álma egy "bogárfekete" ló.
Ehhez kérném segítségeteket.
Lovasklubunk úgy gondolta, megpróbálja Viki álmát valóra váltani. Voltunk náluk környezettanulmányon. Mégis csak egy élőlényt szándékozunk ajándékozni, nem mindegy hova, milyen emberek közé kerül. A család rendben van. Nem veti fel őket a pénz, de vettek egy leselejtezett faházat, azt akarják felállítani kertjükben, köré karámot építenének. Nagybácsi, aki szintén a faluban él, ért a lovakhoz, neki is van egy. Szalmát-szénát saját földjükön megtermelik.
A kislány tündéri.
Már csak egyetlen gond van. Nem találunk lovat. Olyan lovat, aki szelíd, 10 év alatti, nem feltétlenül kell "bogárfeketének" lennie (szerintünk a kislány egy szürkének is örülne, ha az övé lehetne), és legfőképpen egészséges. Egy olyan családba, ahol egy beteg kislány gondozását (ősztől-tavaszig többet van kórházban, mint otthon) kell finanszírozni, bőven elég egy beteg.
Ha esetleg tudtok olyan lovacskát, akit valamilyen okból nem tudnak tovább tartani, és a fent leírtaknak megfelel, és nem kerül többe 200.000,-Ft-nál, kérlek szóljatok.

Előre is köszönöm!

 


Edited by furiosojr., 2014 szeptember 24. - 9:30.


#1003 Hermes

Hermes

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 24. - 15:49

Köszönöm szépen, megnézem. Bár jobb lenne egy már belovagolt jószág. Nem tudom nagybácsi mennyire tudná ezt megoldani.

#1004 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 24. - 19:19

Furdal a kérdés: biztos, hogy egy ötévesnek nagy lovat szeretnének?

Esetleg egy póni inkább?


  • canossa és The Oldenburgi kedveli

#1005 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 25. - 10:00

Kistáltossal ezek szerint egy rugóra járt az agyunk, mert bennem is pontosan ez a kérdés merült fel.

gondolom lovagolni nem szeretné a kislány, ha pedig igen, akkor egy kisebb méretű ló vagy póni sokkal testhezállóbb lenne (arról nem is beszélve, hogy talán a tartása is kevésbé költséges..).


  • canossa és Kaiser kedveli

#1006 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 25. - 20:10

Nos, míg válasz nem jön, az jutott az eszembe: van nálunk egy tüneményes fekete shetland, nagyon jó wesennel,  használható, lovagolható, pucolható, kiegyensúlyozott lovacska, neki is 5 éves gazdija van. Shetland tenyészetből származik, ha megfelelő a méret, keresek elérhetőséget a tenyészettel, jó eséllyel sikerülne onnan egy hasonló kaliberű állatkát szerezni. 

 


Edited by Kistáltos, 2014 szeptember 25. - 20:11.


#1007 juice

juice

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.137 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 26. - 10:45

Hosszasan gondolkodtam, hogy hozzászóljak-de és sajnos nem bírom magamban tartani a véleményemet.

 

Kedves Hermes és a többi segíteni vágyó!

 

Őszintén méltányolom, elismerem és sokra tartom a segítő szándékotokat. Ugyanakkor némi fenntartás fogalmazódott meg bennem az üggyel kapcsolatban, túl a nagyló-póni kérdésen.

 

Mint Ti is írjátok, a kislány súlyos beteg. Megnéztem az adatlapját az alapítvány honlapján és kicsit utánaolvastam a neten a betegségének. Viki nephrosisban szenved, ami - amint az az alapítványi bemutatkozásban is szerepel - súlyos immunhiányos állapottal jár. Sokat van kórházban, óvodába se járhat az állapota miatt. Utánaérdeklődtetek, végiggondoltátok, hogy egy ilyen állapotban lévő kislány egyáltalán közelébe mehet-e az annyira azért nem steril  lovaknak? Ti is írjátok, hogy a beteg kislány gondozása súlyos terhet ró a családra. Biztos, hogy emellé egy ló tartásának feladatai is kellenek? Tudom, hogy az egész segítségnyújtási akció abból indult, hogy a kislány álma egy ló (vagy egy bicikli), de melyik ötéves ne szeretne egy lovat.

Biztos, hogy a legjobb módját választottátok a segítésnek?



#1008 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 26. - 10:58

Csatlakozom az elöttem szólohoz, annyi hozzáfüzésel hogy inkább olyan embert kellene találni aki idönkét meglovagoltatja a lován ingyen  a csöpséget, sztem könnyebb volna találni.


  • The Oldenburgi és juice kedveli

#1009 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 28. - 13:21

Kedves Hermes, gondolom, akkor sikerült a lóprojekt. :)



#1010 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2014 szeptember 29. - 12:27

Osztom Egyember véleményét, fel is ajánlok helyből alkalmankénti lovazást, erdei kirándulást, lószeretgetést - orvosi beleegyező vélemény ellenében - a kicsinek. főleg a gyógyszermellkékhatások miatt, volt már részem vesebetegnél kellemetlen meglepetésekben.
  • Fifikusz kedvelte

#1011 Hermes

Hermes

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 1. - 17:53

Sziasztok!
Bocsi, hogy eltűntem. Most megpróbálok mindenkinek válaszolni.
Kistáltos, pónin mi is gondolkodunk, de nem kis méretűben, inkább hucul jöhetne szóba. A kislány egyszer nagylány lesz. Kinövi a pónit, nagyobb cserére nem hiszem, hogy lesz pénz. Meg egyébként is, ha egyszer megszereti, nem biztos, hogy el akarja küldeni magától.
Igen, 5 éves. Az 5 évesek sok mindent szeretnének, a jövő meg majd eldönti, mennyire lesz tartós a szerelem. Ettől függetlenül, mivel a jövőbe nem láthatunk, mi megpróbálunk előre tervezni. Legalább az esélyt adjuk meg.
Juice! Teljesen igazad van! És igen, utána néztünk! Orvossal beszélve, anyuka tapasztalatait mérlegelve, anyagi helyzetet átbeszélve, körülményeket, lehetőségeket átgondolva döntöttünk.
Orvos nem ellenzi, sőt helyesli. Tavasszal és ősszel vannak Vikinek zűrös hetei, hónapjai. Igen, olyankor sokat van kórházban. Otthon meg van még három "gyerek", akik már inkább a felnőtt korban vannak, vagy majdnem eljutottak oda. Ők is felelősségteljesen tudnak gondoskodni addig a jószágról. Anyagi helyzetük nem rózsás, ez tény, anyuka is elismeri. Szénát-szalmát megtermelik, legelő adott, nagybácsinak vannak saját lovai, zabot tőle kapnak, ha egyáltalán kell adni. Nagybácsi (kettő is) lovagol, amatőr fogathajtásban versenyeznek. Mozgatásban, oktatásban ők tudnak majd segíteni. Helyben vannak, nem probléma a napi szinten történő lovas foglalkozás.
Egyember! Mindkét nagybácsinak vannak otthon lovai, a kislány rendszeresen jár hozzájuk simizni, szeretgetni, néha felülni. De az más! Most ezt egy lovas embernek taglaljam?!
Higgyétek el, nagyon alaposan átgondoltuk ezt a projektet. Nem akarom leírni a nevét, de az ország egyik legnagyobb, ha nem a legnagyobb tudású edzőjével á-tól cet-ig átrágtuk ezt a dolgot. Bármilyen furán is hangzik, először a ló szempontjait néztük. Hatalmas felelősség egy lovat adományozni. Rengeteget beszéltem erről olyan emberekkel, akik lovakat mentenek. Sokat tanultam tőlük! Elmentünk a családhoz felmérni a terepet, beszélgetni velük, megismerni őket. Aztán jött csak a kislány betegségének átbeszélése, majd otthon újra átrágtuk a hallottakat.
A későbbiek folyamán is szeretnénk időt, és energiát fordítani arra, hogy ellenőrizzük a jószág helyzetét. Tőlünk ennyi tellett! Én bízom benne, hogy jól döntöttünk, és a későbbiek folyamán sem fogjuk megbánni döntésünket.
Egyébként még nem találtuk meg az igazit, bár a kör már szűkül.

#1012 The Oldenburgi

The Oldenburgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.562 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 1. - 18:27

nem akartunk mi támadni vagy ellenezni, megkérdőjelezni semmit, csak puhatolóztunk a körülményeket illetően -ki így, ki úgy. 

a hucul jó ötlet lenne, én továbbra is azt tartom ésszerűnek, hogy egy kisebb, hogy úgy mondjam kevésbé kényesebb lovat kéne választani.

nyugodt, kiegyensúlyozott fajta, ráadásul jó takarmányhasznosító, és nem egy kényeskedő típus. ha a kislány majd idősebb lesz, és továbbra is kitart a lovaglás-lovazás mellett, akkor is fogja tudni "nyúzni". :)

de persze a döntés a ti kezetekben van, döntsetek legjobb belátásotok szerint!



#1013 Hermes

Hermes

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 1. - 18:48

Nem is vettem támadásnak semmit.
Minden lovat szerető embernek lennének kérdései, gondolatai ilyen esetben. Aki félti és szereti a lovakat, egyértelmű, hogy próbálja felhívni a figyelmet az általa gondoltakra.
Nincs ezzel semmi gond.
Én csak válaszoltam.
De el sem tudjátok hinni, mennyi agyalás kellett ehhez a döntéshez. Mennyi mindent kellett átgondolni!
És ha tényleg lovat fogunk adományozni bicikli helyett, szerintem lesz egy pár hónapom, míg megnyugszom, és nem egyfolytában a családot fogom hívogatni, hogy minden rendben van e.

#1014 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 1. - 21:25

Én nem vagyok valami nagy lóvédö, magántulajdonak tekintem mint hogy az is s nincs jogom itélkezni mégha forog a gyomrom sokszor (ezt nem rátok....) inkább a csöpséget féltetem, hogy ha nem szeretem idöjárás jönn vagy ha kórház stb s nyílván kap enni a ló de máskülömben álllni fog , mint tudjuk a legbirkább lóbol is lehet szociopata ha járatlan, nem törvényszerü de lehet.De itt ez megoldott lesz aki le-futószáraza-lovagolja-hajtsa.

 

 

 

ui:nem is tudom hogy miért magyarázkodom itt ?  :wot:


Edited by egyember, 2014 október 1. - 21:50.

  • canossa és Kistáltos kedveli

#1015 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 2. - 6:42

Így van, majd megoldják, gondolom, Hermes is tudja ezt. :)



#1016 Hermes

Hermes

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 2. - 17:34

Egyértelmű! Mivel egy 5 éves érdemben nem tud foglalkozni egy lóval, ez akkor is, ha beteg, meg akkor is, ha otthon van, nem az ő dolga lesz. Egyelőre! Aztán a jövőben meg, reménykedjünk, hogy rendbe jön annyira, hogy egyedül oldja majd meg a ló mozgatását.
De, amikor a kórházban fekszik elesetten, talán gyorsabban gyógyul, hogy hazamehessen kis kedvencéhez. Én hiszek a gyógyulást segítő pozitív gondolkodásban, és ezt segíti egy számunkra elérendő cél, egy fontos személy, vagy bármi, amit AKARUNK, vagy KELL, vagy csak nagyon-nagyon SZERETNÉNK!

#1017 sirokkó

sirokkó

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 19 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 5. - 14:57

Szerintem szuper ötlet egy beteg kislánynak állatot, főleg lovat adni, ahogy előttem leírtátok, fantasztikus a gyógyító ereje.

Nekem csak egy rosszindulattól mentes kérdésem lenne:

Ha a családban több nagybácsinak is vannak lovai akkor miért vadidegenektől kérnek hátast?


  • canossa és endy.papa kedveli

#1018 endy.papa

endy.papa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 751 hozzászólás

Közzétéve 2014 december 16. - 10:59

Szerintem szuper ötlet egy beteg kislánynak állatot, főleg lovat adni, ahogy előttem leírtátok, fantasztikus a gyógyító ereje.

Nekem csak egy rosszindulattól mentes kérdésem lenne:

Ha a családban több nagybácsinak is vannak lovai akkor miért vadidegenektől kérnek hátast?

Fatya rokonság.



#1019 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 15. - 11:58

Nem szeretnénk lómenhellyé válni, de azt hiszem, megint egy lehetőség, hogy segíteni próbáljunk. 

Egy fórumosról , ill. lovairól van szó. Két kedvencét kellene elhelyezni, lehetőleg együtt, az egyik lovacska igen koros, ez megnehezíti az örökbefogadást. 

Sok remény nincs, hacsak nem a vágó, de azt hiszem, ennek hallatán a tulajdonos is elájulna. Ez a koros lovacska  elbóklászhatna még nálunk lóélete végéig. :)

 

Az egyik lovacskát remélhetőleg befogadja az egyik ismerősöm (még osztanak-szoroznak, mert ők sem rotschildnak születtek.), a másik lovacska jönne vele hozzánk. Helyet tudunk biztosítani neki, csak a takarmány és egyéb pénzes dolog a problémás. 

Kérdésem, tudnátok-e segíteni, nem feltétlenül pénzben, hanem bármiféle takarmányban, ami a lóállatnak jó? 

 

Ha olyan emberke is akad, aki ápolgatná, gondozná, sétáltatná, egyéb lógazdi tevékenységet is ellátna, hát ne fogja vissza magát, jelentkezzen, szívesen látjuk majd.

 

Egyéb ötleteket, segítséget is várunk. 

Köszönöm. :)


  • fafaragó kedvelte

#1020 Zaphaer

Zaphaer

    Új vendég

  • Új tag
  • 3 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 24. - 9:10

Sziasztok!

 

Ha hallottatok a Pankaszról mentett lovakról, és tudtok bármiben segíteni, csatlakozzatok a facebook-csoportunkhoz!
:)

A helyszín Zala megye, Zalalövő.

Igaz, a csoport zárt, de szeretettel fogadunk minden lovas tagot, aki segít a megosztásokban, esetleg el tud jönni, részt venni a kétkezi munkákban , vagy ha messze is lakik, de fel tud ajánlani számukra régi, még használható pucolókat, kötőfékeket! Esetleg némi nyalósót... (Mindig meghirdetjük, mikor és mit tervezünk, most pl. szombaton délután lesz lópucolás, karámépítés)
60 lóról van szó, akik vágóhídról lettek mentve, de mostoha körülmények között sínylődtek, míg rájuk nem talált a megfelelő ember. Most már túl vannak az első féreghajtásokon, esznek rendesen, és egyre inkább visszanyerik ló-formájukat. Egy feladatunk van, amit végezhetünk: jobbá tesszük számukra az életet.

Örökbefogadásról még szó sincs, de ha e célból lépnél be a csoportba, akkor először mutasd meg rátermettséged! Gyere el, dolgozz velünk, értük, és teremts velük kapcsolatot! Ismerd meg őket, és segíts visszaadni a hitüket! Hogy vannak még jó emberek.
Előre is megválaszolom a "mikortól lehet örökbe fogadni?" jellegű kérdéseket: NEM tudjuk!!! :( Nem rajtunk múlik, és ez egyáltalán nem olyan egyszerű, hogy "jössz, és mentek".
 

Felajánlásokat és érdeklődők hívását fogadja a lovak menedzsere, Unger Ildikó: 30/500-61-31

 

Köszönjük megértéseteket, és segítségeteket!
 

https://www.facebook.../?ref=bookmarks

 



#1021 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 április 28. - 13:46

Kérném törölni a 1019-est.

 

Ez már nem az a közösség, ami régen volt, a klikk eltűnésével senki nem jár ide. 

Sajnálom, Tom, hogy nem tudtam segíteni, de egyedül kevés vagyok ehhez..



#1022 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 10. - 14:00

https://www.facebook...?type=1



#1023 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2015 június 10. - 14:01

Szerintem kiadják ivarosan is,csak egyenest a gyepire kell menni.