Ugrás a tartalmakhoz


Patkolókovács


  • Please log in to reply
320 válasz a témához

#41 Guest_feribácsi_*

Guest_feribácsi_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 19. - 17:09

Téves az a következtetés, hogy nincsenek jó szakemberek. Bizony vannak. Az meg hogy valaki a saját kovácsát hozatja el magához, pusztán pénz kérdés(+). Csak nálunk, itt a porfészek, sivár és élettelen Pápán, ismerek három kovácsot. Van jó szakember, csak meg kell keresni.Amiért pipa vagyok, mi a bánatkának kell mindig a nyugathoz hasonlítani piciny kis országunkat. Mivel sem a lehetõségeink, sem a pénzügyi hátterünk nem hasonlítható össze. Szakembertek tekintetében, viszont vagyunk olyanok, vagy tán még olyanabbak.Feribácsi nálad a pont.

Azalatt,h.nálam a pont,mi értendõ :cool: Mindenestre sietek leszögezni,egyetértek,nálunk is van nyugati szintû szakember(kovács is!)nincs miért szégyenkeznünk. :yeah: Ha a jó Némethy mesterre gondolok,akkor meg egyenest kidülleszthetjük a mellyünket :yeah: Az a helyzet,h. edzõ,kovács,állatorvos tekintetében az ahelyzet,mint egyéb bizalmi szakmákban,(fogorvos,nõgyógyász,ügyvéd,etc) sok tekintetben szubjektív,emberi,ha úgy tetszik mellékes,ízlésbeli( De gustibus non est disp... ) dolgok döntenek. :hupp: Sajna,a legtöbb esetben a lótulajdonos nincs abban a helyzetben,h.tárgyilagosan,reálisan tudja elbírálni a kovács szakmai színvonalát,és ez motíválja a döntését. :hupp:

#42 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 19. - 17:13

valóban így van söt.. nem akarok megint én lenni a rossz ember.. de hidd el ezt a hülyeséget már rég kinöttem! Aroon!Igen mindenütt magyarok vannak, mi vagyunk a világ közepe, Gábor Zsazsa a legnagyobb szinésznö, és Irinyi nélkül a világ még mindig kovakövel futkozna tüzetrakni.Nem arról szólt az egész hogy nincsenek jó emberek hazánkban, ugyan annyi mint máshol. ok sokkal több....;)de mit nyerünk azzal hogy egy tudós az atombomba kifejlesztésénél magyar volt? és atöbbi? Ja azok is azok voltak csak letagadják?:mad:itt arról szólt a vita hogy jó kovács van -e elég avagy sem, Pápán 3 van itt 80 km es körzetben egy se... ajánlani se ajánlottál senkit, csak engem próbálsz megint rossz fényben feltüntetni. Csak erröl szól! én is magyar vagyok, több mint 500 évre vissza tudjuk vezetni a családot, keress rá a Sárffy névre aztán látni fogod az eredményt.Ennek ellenére és az Öntudatom ellenére nem vagyok ettöl elájulva.de patkoló kovács se vagyok sajnos....viszont volt a 47 éves lovas multam alatt sok olyan tapasztalatom, ami alapján ki merem jelenteni hogy valaki érti-e a kovács mesterséget, vagy csak annyit ért-e hozzá mint én de neki jobb a dereka.èn egyedül körmölök patkolok, de az amit én csinálok az igen csak a minimum elvárás.. nekem nincs 10 szakmám...:D:

Edited by Kameleon, 2006 augusztus 19. - 17:20.


#43 Guest_feribácsi_*

Guest_feribácsi_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 19. - 17:19

Magyar vagyok, magyar értékrend szerint élek. Nem érdekel a nyugat, akinek csak "egy" piac vagyunk a sok közül. De nem érdekel a kelet sem. Nem mérem magam nyugati mércével, mert nincs rá szükségem, és csak torz képet mutatna, és nem a valóságot.Nem önérzeteskedés, hanem öntudat. Miért keresik mindenhol a magyar szakembereket? Mert kreatívak, gondolkodnak, mernek uj dolgokkal elõálni. A "lovas nemzet" a történelmünkbõl adódik, ezt az osztrák, vagy a német nem nagyon mondhatja el magárol.Azért, mert vegetálni lehet belõle, de megélni nem. Mert ez is olyan mint a megélhetési lovasság.

Az mán eccer szentigaz,h.a minõséget és a szatudást,az ígényességet,a szakmai színvonalat nem preferálja a magyar piac ;) Nincs ígény az olcsó munkán kívül másra,és valljuk meg õszintén: nem is tudjuk megfizetni :nem: :mad: örülünk,ha nem halunk éhen,ha meg még lovat is tudunk tartani mellette - hát a'mán az égi csoda :hupp:

Ja ja...... :cool: jó szöveg... a világ tele van jobbnál jobb szakemberekkel hazánkból :D de akkor itthon ki marad? vagy annyi van hogy itthon is böven marad? jaa ezt nem tudtam.. küldjé hozzám is mert én is keresek söt itt fel em kopna az álla :)

Hopp! Kapok az alkalmon! :rolleyes: Munkát keresek,mit ajánlasz?!? Jelenleg 3 mûszakban,folyamatos munkarendben havi nettó 72-74.000 közt "senyvedek" :hupp: Van jobb nálad?!? Máris szaladok...Mert különben ez a realitás,a hazai piacon lovas munkából megélni nem lehet,ezért is húz mindenki nyugatra,aki teheti ;)

#44 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 19. - 17:21

Kameleon!Tévedsz ha azt hiszed, hogy hátsó(ártó) szándékok vezérelnek! Pusztán reagáltam egy írásra. Hiába akarnék segíteni kovács dolgában, a távolság, és az elfoglaltsák miatt nem jönne össze.

#45 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 19. - 17:22

Az mán eccer szentigaz,h.a minõséget és a szatudást,az ígényességet,a szakmai színvonalat nem preferálja a magyar piac ;) Nincs ígény az olcsó munkán kívül másra,és valljuk meg õszintén: nem is tudjuk megfizetni :nem: :mad: örülünk,ha nem halunk éhen,ha meg még lovat is tudunk tartani mellette - hát a'mán az égi csoda :hupp: Hopp! Kapok az alkalmon! :rolleyes: Munkát keresek,mit ajánlasz?!? Jelenleg 3 mûszakban,folyamatos munkarendben havi nettó 72-74.000 közt "senyvedek" :hupp: Van jobb nálad?!? Máris szaladok...Mert különben ez a realitás,a hazai piacon lovas munkából megélni nem lehet,ezért is húz mindenki nyugatra,aki teheti ;)

Már írtam egyszer, Cavaliér cikizett ki miatta: havi 12o nettó bejelentve és szolgálati autó lett volna ....:(

#46 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 19. - 20:58

Ügetõre kell besétálni.Minden második tréner tud vasalni.Jól.Ugyanis olyan gyakran kell patkolni az ügetõket hogy a lábfogáskor ragad a technika,mit hogyan kell csinálni,melyik patkó a megfelelõ,alátétes,gumis,hogy kell megemelni a patát stb..Ha valahol,hát az ügetõn nagy hangsúlya van egy jól megvasalt patának.Tehát merem állítani hogy ott jó szakemberek vannak.

#47 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 19. - 21:23

Júniusban csak körmölés volt,persze bóditóval de ez más számla,fizettem öt e.ft-ot,legutóbb bódi nékül 10e. ft-ot.Valszeg ebben benne volt a veszélyességi pótlék,elején patkóval.Az egyik vas a szögelésnél elmozdulhatott,mert a ló üti a bal elejét,tehát invédõzhetem.Javítást nem kérek az újabb stressz lenne mindenkinek és nem kevés pénz nekem.A kovács nem egy kezdõ,sõt sokan ismerik de ennyiért elvárom,hogy a lovam patája tip-top legyen.Ezzel csak azt akartam szemléletni,nem biztos hogy a tág körökben ismert befutottkovács dolgozik jól.

#48 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 20. - 6:47

Ügetõre kell besétálni.Minden második tréner tud vasalni.Jól.Ugyanis olyan gyakran kell patkolni az ügetõket hogy a lábfogáskor ragad a technika,mit hogyan kell csinálni,melyik patkó a megfelelõ,alátétes,gumis,hogy kell megemelni a patát stb..Ha valahol,hát az ügetõn nagy hangsúlya van egy jól megvasalt patának.Tehát merem állítani hogy ott jó szakemberek vannak.

Lehet hogy így van, de... fentebb azt írtad hogy a Trainer patkol! Vajon miért? most Ö patkolókovács vagy trainer? Ugyan már itt nem arról beszétem hogy ellesett és "kinjában" valaki patkol-e vagy sem?Nem akartam megint okosabbnak tünni, de a csuszóvasat kevesen rakták úgy fel ahogy kell, én egy átlagos kovácsnál gyorsabban és jobban megcsinálom a lovaink lábát. de ha láttál jó kovácsot dolgozni, aki inteligenciával, párosult szakmai tudással ötvözött kézmüves akkor a mérce nagyon megemelkedik és sokan csak aatta tudnak átbujni... kivont karddal:)

#49 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 20. - 7:12

Ebben van igazság.Muszájból tanult mesterség és ez arra enged következtetni,hogy többek jobban bíznak a saját munkájukban mint a szakemberében..olcsóbb is.Különben pedig nem nagy dolog körmölni.Én szeretnék odáig eljutni hogy magam csinálom a lovam patáit.Persze illö tudni vmennyit a pata anatómiáról,és betegségeirõl is.

#50 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 20. - 7:54

Különben pedig nem nagy dolog körmölni.Én szeretnék odáig eljutni hogy magam csinálom a lovam patáit.Persze illö tudni vmennyit a pata anatómiáról,és betegségeirõl is.

Igazad van mindaddig, amíg csak lecsipkeded a felesleges szarut... :kocc: de ha van egy lovad amit már félrekörmöltek pld elvették a patatámaszt hátul, :mad: mire azt helyrefarigcsálod, ahhoz idö és egy kicsit több kell mint amit csak el lehet lesni.És ez van ami miatt aroon nekem ugrott, hogy ha vaaki akinek nem szakmája de gondolkodik, az jobban bízik a saját munkájában, mint a "kovácséban" az igen is jelent valamit....és kedves aroon nem a pénztelenséget hidd el!

#51 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 20. - 8:42

És ez van ami miatt aroon nekem ugrott, hogy ha vaaki akinek nem szakmája de gondolkodik, az jobban bízik a saját munkájában, mint a "kovácséban" az igen is jelent valamit....és kedves aroon nem a pénztelenséget hidd el!

Te valamit Vas tag-on félreértettél! Nem ugrottam neked, és ezután sincs szándékomban. Csak azt írtam, hogy vannak jó kovácsok, csak meg kell õket keresni. Az hogy kihasználva a hiányt, vannak sarlatánok is, azt meg egy gondos tulaj kibírja szürni. Mivel a magyar törvények értelmében, magyar ember büntetlen elõélettel arra válalkozik amire akar. Bár ahogy Feribácsi is írta, a jó szakember nem a papirjai sulyárol, menyiségéröl ismerszik meg.

#52 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 20. - 8:51

keresem de csak külföldön találom meg:D: a jó magyar szakembert :)nekem nem nehéz Vas tagon érteni semmit se ;)

#53 Guest_feribácsi_*

Guest_feribácsi_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 20. - 17:21

keresem de csak külföldön találom meg:D: a jó magyar szakembert :)nekem nem nehéz Vas tagon érteni semmit se ;)

Nnna! Ez itt a baj! :mad: Hogy aki ért hozzá és eléri a minõségi szintet,az meg is akar ebbõl élni,és ezt csak a nyugat fizeti meg...Eccerûjen: nincs pénz rá!!! A másik gond az,h.a lótulajdonos sok esetben okosabb a szakembernél (v.ö.:Pápább a pápánál :yeah:) de ez már egy másik történet,nemde?!? :)

#54 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 11:40

Pont ma egy hete patkoltunk aminek az a következménye,hogy menet közben bokán rúgja magát lovam.Megnéztem hol a gond,a patkó kb.fél centire lelóg a patáról.Ez okozza a lyukadást.A kérdés az,hogy ilyenkor mit lehet tenni?Hívjam vissza és megint fizessek azért amit Õ nem csinált meg jól,vagy rakjak rá ínvédõt?Egyáltalán a kovácsok vállalnak garanciát vagy nem?

#55 Encõke

Encõke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 11:47

Szerintem hívd fel, hogy csinálja meg ingyen, és bérmentve, mert ez így nem működik, hogy elb****a és lesántul a lovad, és utána meg fizesd a következő körmölést. Vagy később a gyógykovácsot :rolleyes:

#56 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 12:11

Elvileg van rá garancia, nálunk 2hét. (bár már semmiben nemvagyok biztos)

#57 parkjoe

parkjoe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 213 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 12:25

Köszi a tanácsokat.Már hívtam és eldöntöttem hogy nem kap pénzt.Már csak azért sem mert bepróbálkozott avval hogy a ló elõtte is ütötte magát...olyan kis száraz lábú,tiszta jármódú lovacska,nem is értem miért kell a rá kenni a saját s..r munkáját.Ilyeneken úgy felhúzom magam,midjárt lerobban a fejem! !

#58 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 12:50

Nekem is volt nemreg egy erdekes esetem.En hulye, gondoltam, megprobalkozom egy kovacsvaltassal, mivel a kovacsunk iszonyatosan jol dolgozik ugyan, de baromi nehez kiimadkozni, plane, hogy a Los Vegas Farmon csak az en egyetlen lovamat kell csinalnia. Ajanlottak is egy kovacsot, aki jol dolgozik, igy gondoltam, kiprobalom.mar menet kozben kerdeztem tole, hogy miert ugy csinalja, ahogy, mert en ugyan cseppet sem ertek a kovacsmesterseghez, de azt konkretan latom, hogy tok maskepp nez ki a lo laba, mint eddig barmikor, szerintem tul sokat szed el, a bazinagy lo laba kezdett arab-meretu lenni. Eleg arrogansan letorkolt, mondvan, hogy "folytathatom, ha akarom", es belatom, igaza is volt, en is rosszul veszem, ha belepofaznak a munkamba.A lo a kormolest koveto masodik napon mar olyan santa volt, hogy menni sem birt, melegedett a pataja, stb. Kihivtam a regi kovacsunkat, aki a bajra valo tekintettel ki is jott, muszajbol vasat tett a lora, akinek a santasaga el is mult. Nem vagyok kovacs, nem ertek a kovacsmesterseghez, nem biztos, hogy igazam van, de innen nezve baromira egyertelmu, hogy a kovacs baltazta el a dolgot, nem is kicsit. A penzt nyilvan meg a kormolesnel egyertelmuen kifizettem neki.Most az van, hogy a lo felig letaposta magarol a vasat (ami az en hibam, ezt sietek elmondani, ugyanis piszkosul elszamoltam magam, mar reg jonnie kellett volna kovacsnak kormolni, 10 hetes mar a laba). Emlitett kovacsunk epp jart kint a tanyan, gondoltam megkerdem tole, hogy a vasat mennyiert venne le. Pokhendien kozolte is, hogy bar tudja, hogy kormoltetni nem akarok, de a vasat is csak kormolesarban hajlando levenni, igy a tarifa negyezer. Korrekt. :yeah:

#59 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 13:29

Te valamit Vas tag-on félreértettél! Nem ugrottam neked, és ezután sincs szándékomban. Csak azt írtam, hogy vannak jó kovácsok, csak meg kell õket keresni. Az hogy kihasználva a hiányt, vannak sarlatánok is, azt meg egy gondos tulaj kibírja szürni. Mivel a magyar törvények értelmében, magyar ember büntetlen elõélettel arra válalkozik amire akar. Bár ahogy Feribácsi is írta, a jó szakember nem a papirjai sulyárol, menyiségéröl ismerszik meg.

Azért ne túlozzunk! Vannak szakmák amire nem adnak papír nélkül vállalkozóit.

#60 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 13:39

Azért ne túlozzunk! Vannak szakmák amire nem adnak papír nélkül vállalkozóit.

De 150000Ft-ért diplomát lehet venni. Érettségit 70000ft-ért. Ha van lé minden van.

#61 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 16:11

Meggyes: nem biztos hogy a legjobb megoldás, viszont te is elég régóta lovazol ahhoz hogy ezt bevállalhasd: vedd le te magad ha nagyon zavar. ;) Egyik barátom a múltkor kénytelen volt visszaütni a vasat a lovára, és tök precízen az eredeti lyukakba vissza tudta ütni a szögeket minden felszerelés nélkül, mezei kalapáccsal és harapófogóval csípte le a végeket. Pedig ez azért merészebb vállalkozás mint lekapni a patkót és a lónak semmi baja. :)

Edited by Titok, 2006 augusztus 21. - 16:11.


#62 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 16:13

Kinn Ausztriában 90 EUR a körmölés. Nálunk, aki 4.000.- Ft-ot kér, és jól megcsinálja, azt már nem hívják, mert sokallják... (Meggyes, a sztorid meg közel sem 100%-os, de ne itt veszekedjünk, mert tökre nincs értelme :()

#63 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 16:24

Na filly majd most Téged is kicikiznek, hogy mi itthon vagyunk ne hasonlítgass :D:

#64 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 16:25

Jah, és a kinti közel sem volt jobb szakember, mint az itthoni :D

#65 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 16:35

akkor az itthonid nagyon jó lehet:D:

#66 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 16:56

(Meggyes, a sztorid meg közel sem 100%-os, de ne itt veszekedjünk, mert tökre nincs értelme :()

Varom a reszleteket, ezek szerint tobbet tudsz, mint en. :confused:Titok,nem volt semmilyen szerszamunk hozza, kiveve egy hazi csipofogot. Azzal csak annyit tudtunk, hogy a letaposott vas utan maradt szogeket lecsipkedtuk. :D

Edited by meggyes, 2006 augusztus 21. - 16:57.


#67 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 17:07

Nem akarok beleszólni, de egy sima mezei harapófogóval simán ellehet távolítani a vasat. Pikk-pakk.

#68 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 17:15

Söt mi több egy egyszerü autó akkumulátorral hegeszteni is lehet... csak nem mindegy hogy kinek, mert akinek több szakmája is van az jobban boldogul (pld. cukrász , felszolgáó :D )Nem aroon ez nem ilyen egyszerü. Vannak akiknek ez gondot okoz , de ezért nem kell szégyenkeznie... szerintem ;)

#69 meggyes

meggyes

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.035 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 17:23

Nem akarok beleszólni, de egy sima mezei harapófogóval simán ellehet távolítani a vasat. Pikk-pakk.

Nem vagyok kovacs, nem ertek a kovacsmesterseghez

:D

#70 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 17:34

Nekem eddig kb. 4 kovácsom volt (mármint a lónak).Volt, hogy egyszer olyan körmölte meg, hogy vérzett a lába. Na ott kiakadtam.Persze logikusan, mindig a legutolsó kovács a legjobb.De legutóbbi, jelenlegi nekem és a lónak tényleg megfelel.Szakszerûen elmagyarázta, a homokba még le is rajzolta mit miért csinált, hogy eddig túl sokat vettek el a lovam patájából (amit én is láttam többször, de hát nem szólhatok be egy szakembernek, max. szép csendben váltok), túl hosszú falat hagytak elõl, sarokból viszont nem, ezért nincs sarka, vékony a fehérvonala stb. Így is volt. Õt már egy jó ideje "megtartottam", õ már válogathat kit vállal el és kit nem (legalábbis saját bevallása szerint), inkább kifizetem neki a Bp. alól, délrõl, Bp Észak felé az útvonalat, de hála szeret jönni (azt mondja, idejönni neki felér egy kikapcsolódós kirándulással), pedig ezzel az úttal 1 ló megkörmölése (esetleges patkolása) ügyén fél napot elbaltáz.A legtöbb külföldi (legyen az Amerika) kurzuson kint van, fejlõdik, halad a korral és az újdonságokkal. A lovam patája azóta sokkal erõsebb, nem kenem semmivel, nem törik, szárazságban is csak felületi repedése van, szóval erõs, mint az acél.Azelõtt sajna nem teljesen volt ilyen.

#71 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 17:42

Söt mi több egy egyszerü autó akkumulátorral hegeszteni is lehet... csak nem mindegy hogy kinek, mert akinek több szakmája is van az jobban boldogul (pld. cukrász , felszolgáó :D )Nem aroon ez nem ilyen egyszerü. Vannak akiknek ez gondot okoz , de ezért nem kell szégyenkeznie... szerintem ;)

Te most packázol velem? :rolleyes: A végével egyetértek, valóban nincs mit szégyenkezni. :)

#72 Guest_feribácsi_*

Guest_feribácsi_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 17:55

Nem akarok beleszólni, de egy sima mezei harapófogóval simán ellehet távolítani a vasat. Pikk-pakk.

halkan és félre(rendezõi utasítás) Nem a szerszám teszi a kovácsot...akár harapofogó is lehet az eszköz,ha megvan a kellõ "tudás"(másképp:hatalom) :)

#73 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 17:55

Te most packázol velem? :rolleyes: A végével egyetértek, valóban nincs mit szégyenkezni. :)

Nem packázni packának a dolga :D én csak kiterjesztettem a fantáziám az én szakáimra aztán találtam egy hasonlatot ami nekem tetszett! De mond azt hogy nem lehet hegeszteni az áltaam leírt módon! Azonnal belédkötök :D

#74 aroon

aroon

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.679 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 18:00

Érdekes mesterség a patkoló kovácsé. Mikor a lovam megvettem, nem nagyon tudtam mi fán terem. Azóta láttam egy s mást, már tudok külömbséget tenni. Volt hogy vérzett a lovam lába, de mint kiderült egy régebbi nyomásból jött ki a besürüsödött vér. Két év telt el, mire a paták normális méretüre, formájura nõttek, mivel aki azelött patkolta a lovam, kis patkót használt, és beszükítette a patákat. Ja és mind a négy lábon nyílrothadása volt. A mostani kovácsom szépen rendbe rakta, azóta minden szép, és egészséges.Lehet heggeszteni, csak mûanyagot. Az áram hõvé történõ áttalakítása révén. :)

Edited by aroon, 2006 augusztus 21. - 18:13.


#75 Guest_Kameleon_*

Guest_Kameleon_*
  • Guests

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 18:15

na megnyugodtam hogy nem minden "kovács" kovács, van aki elba..kovács :D :D

#76 Natos

Natos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 21:18

Épp el akartam dicsekedni, milyen jó kovácsunk van, amikor sms-t kaptam, hogy meghalt. Vámosi Józsi, avagy Füles.

#77 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 21. - 21:21

:( :( :(

#78 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 22. - 12:13

Kinn Ausztriában 90 EUR a körmölés. Nálunk, aki 4.000.- Ft-ot kér, és jól megcsinálja, azt már nem hívják, mert sokallják... (Meggyes, a sztorid meg közel sem 100%-os, de ne itt veszekedjünk, mert tökre nincs értelme :()

4000? Körülöttem még egy kovács sem járt, aki 8000 alatt patkolt volna...

#79 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 22. - 12:19

Mármint 4 lábra? ;) Vagy nagyon rosszul nézték magad körül körbe :P

#80 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2006 augusztus 22. - 12:42

Nem lábanként, gyagya! Nyilván a komplett lóra gondoltam a nyócat. Két vassal. :)