Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Költõi kérdések, agymenések, megválaszolhatatlan gondolatok


  • Please log in to reply
419 válasz a témához

#361 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2016 október 25. - 10:48

Hűűűű.

Azért én azt a forgatókönyvet sem tartanám kizártnak, hogy az asszonka addig gyötörte férjurát a lágyra sütött rántotta mögötti okok kutatásával, mígnem az elmenekült annak a megértő karjaiba aki kérdés nélkül csak megsüti a tojást olyanra ahogyan éppen szeretné fogyasztani.

(Már feltéve hogy rántottáról és sütésről beszélünk, és nem egyéb, eufemisztikusan tojáskörnyéki dolgok lágyságáról; mert az azért lehet egy fokkal konkrétabb gyanú-ok.)



#362 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2016 október 26. - 8:58

Én is sokat tűnődtem, hogy mit kell érteni az alatt, hogy lágyan szereti a rántottát. Nem gondoltam, hogy pont azt amit, és hogy ebből messzemenő következtetéseket lehet levonni. Ha már az új "munkahely" sem elég motiváló, akkor falhatja a tojást bárhogy.  :kir: 



#363 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2016 november 29. - 8:11

14132450_521c846057458292bd357dbf008a1db


  • Fifikusz kedvelte

#364 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 november 29. - 9:15

hehe, azt hiszem, piacra dobok a díjlovaknak "piaffe" és a veszkósoknak "sliding stop" fejlesztő tápot, a kutyáknak meg "apportelősegítő" műzlikeveréket... 


  • egyember és Panka21 kedveli

#365 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2016 november 29. - 12:15

Nekem két kérdés ugrott be egyből:

1. Milyen nyelven?

2. Az R és S mondatok között szerepel-e, hogy "Asszonyok és asszonyjelöltek takarmányába keverni az egészségre és a lelki békére nagyon kockázatos!"


  • Kistáltos és Panka21 kedveli

#366 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2018 október 31. - 15:13

21222670_1354002_da853748e13a7804d61ce3b



#367 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.999 hozzászólás

Közzétéve 2018 november 4. - 8:23

Ez így első ránézésre elég érdekes forgalmi szituáció ! :dev: Látok egy kerékpárost ,aki a hátán viszi a bicajt két autót  akik egymással szemben   "o"km /h sebességgel haladnak ,miközben épp próálnak sávot váltani két kerákpáros között ,akik az életükért aggónak! Nekem alpból elég élénk fantáziám van ,de ezt így vasárnap reggel ,kávé előtt elég nehezen tudtam elképzlni... :dev:  :kir:



#368 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2018 november 5. - 8:27

Pedig nagyon egyszerű és nagyszerű. Egy olyan kerékpárút, amit a gépjármű forgalom is használhat.

Egy úton, utcában az út két oldalán kialakítottak a két iránynak egy-egy kerékpár utat (netán uniós keretből). Valószínűleg utólag kiderült, hogy a gépjármű forgalom számára megmaradt szélesség nem igazán elég a szembejövő (személy)gépjárművek egymás melletti elhaladására, így a kocsik kénytelenek a kerékpárutat is igénybe venni. Mivel ez alapból tilos, de végtelenségig nem állhatnak egymással szemben, így lehetőséget adnak a kerékpárút használatára. A kerékpáros a kerékpárút vélt biztonságában közlekedik. Az autós a jog adta lehetőséggel használja a kerékpárutat. Nem csökkentették a konfliktus helyzet lehetőségét, inkább növelték. Ha kevés a hely a két gépjárművek részére és két kerékpársáv kialakítására, akkor a gépjármű forgalmat egyirányúsítani kell vagy nem kell kerékpársávot ilyen úton kialakítani.

Régebben nagyon sokat bringáztam, hosszabb távokon és főúton, mellékúton, külföldön is. Németországban és Ausztriában nagyon sok igazán jó kerékpárutat láttam, használtam. Ténylegesen elválasztották a gépjárműveket a kerékpároktól. Sokszor mezőgazdasági utakat használtak, sokkal nyugodtabb és egészségesebb környezetben lehetett tekerni, bár jó néhányszor ezeken a megtett távolság nagyobb volt, mint a normál közúton. Ilyen helyeken nem is emlékszem semmilyen konfliktusra.

Itthon bringával a megtett úthoz képest a kerékpárutakon volt a legtöbb problémám, veszélyes helyzetem. Természetesen ehhez hozzájárult az itteni közlekedési morál is.

Vác után a kerékpárutat az út régi nyomvonalán alakították ki (2A Vác elkerülő építésekor). A kerékpárút egész jó minőségű burkolattal enyhén lejtve párhuzamosan halad az új úttal. 40+ tempóval tekerve egyszer csak egy híd van előttem, olyan igazi kis kerti íves hidacska. Messzebbről nem is igazán látszott, pláne nem a domborulata. Előtte satu az első keréken, majd megugrottam az akadályt. A híd tetején az elemelkedéskor láttam, hogy közvetlenül a híd után van egy kis út keresztbe, amiről a kerékpárútra való behajtást vas oszlopok akadályozzák meg. Sikerült beugrani kettő közé, de ha nem ökörszarv kormányos országúti géppel vagyok, hanem szélesebb kormányossal, akkor nem igazán fértem volna el. A helyzet után az adrenalin íze ellepvén a számat, beértem egy szűkületbe, ami a sziklafal és az energiaelnyelő korlát között volt. Itt is kellett volna piros nyíl két bringás találkozásakor a kikerüléshez. De az egyik oldalon sziklafal, míg a másikon az energiaelnyelő korlát belső fele az oszlopokkal. Olyan igazi pedálakasztó akadályként. Nem sokkal később a kerékpárút ezen az oldalon megszűnt, a mások oldalon folytatódott, tehát keresztezni kellett az utat. Ez még néhányszor megismétlődött Szobig. Kismaros és Nagymaros között levitték a Duna mellé betonlapokból álló burkolatra. Olyan régi M7-s fílingje volt, ahogy a kerékről a döm-döm feljött a kezemig. Szobon elnyaltam egy fagyit, majd visszafelé minden konfliktus nélkül hazatekertem a rendes úton.

Veres Péter út. Kifelé haladva az út jobb oldalán kerékpárút (az egyik az elejéről). Jobbra kanyarodnék autóval. A kocsi eleje már a kerékpárúton, de az út és a kerékpárút között levő egyébként szép sövénytől a kerékpárút nem belátható, nem látni jön-e valaki (utána járda). Bízva benne, hogy a kerékpárosok a bizalmi elvet nem használva elsőbbségük tudatában is biztosítják a kanyarodók haladását, becsorogtam a kereszteződésbe. Hátul már szólt a duda. Nem jött senki.

Oktogon-Deák tér közötti szakasz. Két sáv irányonként, majd parkoló sáv és a járda között kerékpárút. Lendületesnek nem mondható tempóval haladva is éppen megálltam a kocsi hátsó ajtajának nyílása vonalában, mikor egyébként helyesen a jobb oldalon (itt nem tudom, hogy hol van forgalommentes oldal, mivel a kocsisor állt) az ajtó kipattant és kiszállt egy tíz év körüli gyerek. Egy sarokkal odébb a járda szélén álló újságos mögül lépett a parkoló autójához egy nő.

Omszki-tó felé haladva a kerékpárúton két ifjabb nőszemély jött szembe. Odaérkezésemkor előzékenyen félreléptek két oldalra. Csak a nagytáska két füléhez ragaszkodtak mindketten, így felemelkedett a célszalag.

Szóval biztonságom érdekében inkább kerülöm a kerékpárutakat, azon kevés alkalommal, mikor van lehetőségem bringára ülni, inkább maradok a földutaknál.


  • fafaragó kedvelte

#369 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 29. - 10:52

Hogy lehet valaki ekkora barom? A KRESZ-ben miért nem hívják fel a figyelmet a lovaskocsikra és az azzal járó elővigyázatossági szabályokra? Gondolom, ha lassított volna, nem ijedt volna meg a ló....

 

https://index.hu/bel..._lo_sportkocsi/



#370 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 29. - 19:47

Hogy lehet valaki ekkora barom? A KRESZ-ben miért nem hívják fel a figyelmet a lovaskocsikra és az azzal járó elővigyázatossági szabályokra? Gondolom, ha lassított volna, nem ijedt volna meg a ló....

 

https://index.hu/bel..._lo_sportkocsi/

Nagyon ritkán közlekedünk "hosszában" közúton lovaskocsival, viszont gyakran keresztezzük. Az sem veszélytelen, de legalább rövid ideig tart.

De majdnem minden alkalommal, amikor közúton haladunk, előz meg úgy autó minket, hogy nem számolja bele a manőverbe bele a kocsi előtt haladó lovakat.... Mivel én ülök belül, elég jól látom a mellettünk elhaladó autókat, és a sofőröket is, amikor rádöbbennek, hogy jééééé, a lovaskocsi előtt ló is van. :mellow:  És hát hiába jönnek szembe, még nem lehet bevágni, mert a hely foglalt.... Elég félelmetes. 

 

A sárgánkat egy motoros bandának sikerült egy életre félőssé tenni, csak mert a stoptáblánál megelőztek minket és odaálltak mellénk motort bőgetni. És nem tűnt fel nekik, hogy mi integetünk (kiabáltunk is, de nem hallották), a ló meg tombol.... A lényeg, hogy ők pár másodperccel előbb tudtak indulni, nekünk meg lett egy forgalombiztos lóból egy pánikolós.  :sad:

 

Lehet, hogy elméletben oktatják a lovaskocsit, de aki nem ismeri, az nem fogja fel, hogy a ló az állat, ugyanúgy kezeli, mintha autó lenne. 

Egyszer egy hátaslóval berúgtam egy Wartburg hátsó ajtaját, mert túl közel került ki minket. Mármint a ló rúgta be. :rockon:  Na, az a sofőr biztos megtanulta, hogy a ló ijedős.... (a ló meg tök jól kezelte, kiakasztott egyet, és mentünk tovább... :P )



#371 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2018 december 29. - 22:07

Inkább az lehetett a gond, hogy az előzés közben (a ló mellett vagy mögött) nyomott egy bő gázt a gyorsítás érdekében és az említett "sport autó" megszólalt az ismert repedtfazék hangján. Ezekkel a rendőrök sem tudnak igazán mit kezdeni. Nincs náluk a méréshez eszköz, nem ismerik a mérés szabályait és nem nem tudják ki fia-borja ül a járgányban. (Itt is szoktak edzeni és versenyezni. Többször hívtuk a rendőröket, de jogilag nem tudnak velük mit kezdeni, ha csak éppen bizonyíthatóan nem kapják el őket akcióban. Volt, mikor 95 autót számoltam meg, akik itt tartottak volna gyorsulási versenyt. A rendőrök kijöttek kértek, veszekedtek, de nem tudtak lépni. Mikor folytatni akarták, megint szóltunk, de mondták, nincs értelme kijönni, mert tehetetlenek. Akkor jeleztük, hogy mi megoldjuk, de utána ne jöjjenek ki. Ez azóta is működik. Igaz, nekünk van nyomatékosító eszközünk.)

 

 

5/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet. a közúti járművek műszaki ...

 

3. § A közlekedésben résztvevõkre vonatkozó általános rendelkezések

(1) Aki a közúti közlekedésben részt vesz, köteles

c) úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesse, másokat közlekedésükben indokolatlanul ne akadályozzon, és ne zavarjon.

- Veszélyeztetés: ha valaki a közlekedés más résztvevõit kár, baleset bekövetkezésének, a személy- és vagyonbiztonság sérelmének a lehetõségébe sodorja.

 

32. § Kitérés

 (4) Állati erõvel vont jármûvel, illetõleg hajtott (vezetett) állattal való szembetalálkozás esetében, ha a vezetõ feltartott karral jelzi, vagy egyébként megállapítható, hogy az állat ijedõs, a jármû sebességét csökkenteni kell, illetõleg - a szükségeshez képest - meg kell állni.

 

(Szerintem ez a kikerülés és az előzés alkalmával is betartandó, bár a szabály ezt külön nem említi annak ellenére, hogy a hátulról jövő ilyen hatás veszélyesebb, mint a szemből, láthatóan érkező.)

 

 

Ugye a túlszabályozás azért némi ellentmondást is tartalmaz.

30. § Hangjelzés
Hangjelzést adni csak balesetveszély esetében, a baleset megelõzése érdekében, valamint - lakott területen kívül - az elõzési szándék jelzése céljából szabad.

Nyugodtan ballagó lovaskocsi mögött egy jóhangú kürttel (mondjuk légkürt) jelezni, hogy előzni fogok.

(6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet)

72. §

(2) A hangjelzés hangereje gépkocsi esetében 93-112 dBA, motorkerékpár,

mezőgazdasági vontató és lassú jármű esetében 89-112 dBA lehet.

 

4. számú melléklet a 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelethez

Jármű által keltett külső zaj megengedett határértékei

Személygépkocsi 80 dB (A)

 

 

( A karakterek kicsit vegyesek, de ollóztam.)



#372 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 április 27. - 13:30

Hová tűnt a munka megbecsülése? Kihal a kétkezi munka

#373 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 május 13. - 9:31

Elbúcsúzhatunk az analóg óráktól?

Tulajdonképpen minek is óra egyáltalán az iskolába? Reggel az okos otthonban az okos óra kirúgja az ágyból a gyereket, az okos telefonon megkapja az utasítást, hogy az okos konyhában hol a reggeli (amit nem eszik meg), majd az okos szekrényből ráhull az aznapi okos számítógépes meteorológia alapján meghatározott időjárásnak és a napi programnak megfelelő ruházat amiben az okos önvezető autó elviszi a suliba, hogy bámulhassa az okos táblát... délután pedig az okos telefon jelzi, mikor megérkezik az okos önvezető autó, hogy vigye különórára...

 

Ennyi okos eszköz mellett már az oktatást is lehetne otthon tartani. Az iskola, ha így megy, lassan csak a gyerekmegőrző szerepét fogja teljesíteni.


  • Eva kedvelte

#374 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 július 1. - 11:36

"Szerencsére ezúttal senkinek nem esett komoly baja, de az eseményeket látva azért felmerülnek a következő kérdések:

1. Miért megy bele gyerekmedencénél mélyebb vízbe olyan ember, aki nem tud úszni?

2. Miért nincs hivatásos vízi mentő a szabadstrandként üzemelő területen?

3. Miért nincs tájékoztató tábla, bója vagy bármi, ami figyelmeztetné a fürdőzőket a mélyülő csatornáról?"

 

Mert macskát sem szárítunk a mikróban.



#375 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2019 július 1. - 17:55

Mármint azon kívül, aki meghalt, senkinek?

 

No de ha a gyalog élőláncszemek egyiket találta meg, akkor az 1. pont automatikusan ugrik, nem? Feltéve, hogy a meghalt nem volt törpe.


Edited by Ernest, 2019 július 1. - 17:55.


#376 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 július 1. - 18:19

?



#377 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2019 július 2. - 11:29

Azt hiszem Örni egy másik vízfelületen jár mint amit te linkeltél (Lupa-tó vs Hévízi csatorna...)



#378 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2019 július 2. - 11:31

Mondjuk asszem a "szabadstrand" kifejezésről nekem (a ma már tudottan életveszélyes '80as években felnőtt egyedként) nem a garantáltan jelenlévő hivatásos vízimentő az első ami beugrik :D



#379 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 július 2. - 12:24

A "szabadstrand" itt szerintem csak annyit takar, hogy nem áll ott rendőr, aki büntet. Kétlem, hogy az önkormányzat egy duzzasztónál jelölne ki legális fürdőhelyet ilyen változó vízmélységnél ilyen meredek partfallal.

 

Anno (néhány nappal korábban, mint a felnövekedésed) én még fürödtem a Balatonban természetes partú szabadstrandon. Majd azt megszüntették és a kijelölt szabadstrandon borzoltam az ősök idegeit.

Fürdés vége fagyizás volt, ami után szükségeltetett némi utcára engedhető állapotba hozás. Mint "nagyfiú" (tán három éves), ezt már megtehettem egyedül is. A kiépített, beton szegélyű, a hullámzás hatásaitól kőrakással védett déli parton olyan kis hidas lépcsők voltak az akadály leküzdésére, ami linóleummal volt borítva. A lépcsőfokok is. Az alsó nem vízben levő lépcsőn állva vízmerítés a smink megigazításához, majd egy műkorisok által is megirigyelhető mozdulat után a fránya gravitáció az úszógumival nem rendelkező csont-bőr testemet a víz alá húzta. Mivel a lépcsőnél mély volt a víz, így parton levők szemében sokáig voltam lent, amit egy a partról beugró férfi szakított meg. Mikor a fejem a víz fölé került és felfogtam, hogy vége a merülésnek, nagy hálásan csak ennyi hagta el a számat: Miért húztatok ki? Olyan szép zöld volt!

Ezeken a lépcsőkön egy délután lehetett látni egy komplett kori VB teljes műsorát. Később volt ott zászlós mentőcsónak, de nem emlékszem, hogy láttam volna ténykedni. Ez egy 2 km-es partszakasz volt nem kevés látogatóval. Ott tartózkodásom alatt (jó 10 évig töltöttem ott a nyarakat) nem emlékszem, hogy valaki is bent maradt volna.

 

No most ha nem kijelölt fürdőhely, akkor miért lenne kitáblázva és miért lenne ott vízi mentő?

Az emberi hülyeségre pedig nincs orvosság.



#380 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2019 július 2. - 14:08

Azt hiszem Örni egy másik vízfelületen jár mint amit te linkeltél (Lupa-tó vs Hévízi csatorna...)

Mert akkor a linken más jött elő, mint most, háromszor is rákattintottam, miután látszott, hogy ez valahogy egészen más... Aztán belenyugodtam, hogy Robit néha nem értem. :)

De nem a lupás, hanem egy másik balatonos, amiben az volt a lényeg, hogy miután eltűnt, csatárláncot alkottak az alacsony vízben, úgy keresték és találták meg - erre vonatkozott Robi első kérdésére vonatkozó kifogásom, hogy ha állt volna, nem fulladt volna meg, kivéve, ha törpe, tehát nem kellett volna az úszástudomány hiányára gondolva hazamennie fürdés helyett. Gondolom, rosszul lett szegény, az meg térdig érő vízben is fájhat, de akár otthon is, ha az ember épp egyedül van (apukám egyszer mondta, hogy a hűtőszekrény fogója valószínűleg úgy tört el, hogy ráájult, mert egyszer csak arra eszmélt, hogy a konyha kövén fekszik, és ugyan ebédet készíteni akart, de már sötét van).



#381 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 szeptember 4. - 12:05

Kérdést nem feltéve tessék nem nevetni, komolynak maradni!



#382 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 szeptember 20. - 7:23

"Tudósok szerint a jövő szívritmust és légzést alvás közben is figyelő, észrevétlen, hordozható elektronikus kütyüket tartalmazó aktív ruhái nagyon hasznosak lehetnek egészségügyi szempontból."

 

Felébreszt, ha megállt a szíved vagy ha már nem veszel levegőt. Riaszt, ha a gyerek a magasabb pulzusával fészkelődik rajtad. Nem riaszt, ha az ágytársad mellett áll meg a szíved, hacsak az okos pizsama nincs az okos telefonnal az Internetes Ellenőrző Rendszeren (röviden: Nagytestvér) keresztül összehangolva a pár okospizsijével. ...



#383 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 szeptember 30. - 8:34

"A kérdés csupán az, melyik fog jobban fájni. Szerintem egyértelműen az, amikor az egyszerűsítés már nem önkéntes lesz, hanem kényszerű."



#384 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 november 20. - 14:13

Miért kellett nekem is jó néhányszor bemenni a bankba, hogy hogy megnézzék, én vagyok én.

Hét várost is ugyanazzal a szimpla trükkel húztak le csalók

#385 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2019 november 22. - 6:12

Mitől lehetne jobb...?

 

"Így talán elkerülhető lenne az is, hogy a felnőtt életüket éppen csak megkezdő fiatalokban megerősödjön a gondolat: a jogszabályokat nem érdemes komolyan venni, úgy sem jelentenek semmiféle kiszámíthatóságot, azokat bármikor megváltoztathatják."

 


  • Eva kedvelte

#386 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 január 10. - 23:42

Ön honnan tudja, hogy a gyereknek tele van a pelenkája?

#387 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 január 21. - 7:48

A Lipótmező kerítését lebontották vagy azt helyezték át a határra?

 

Szintén.


Edited by Robi, 2020 január 21. - 7:57.


#388 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 január 28. - 14:32

"A fejlesztők azt ígérik, hogy a navigációt követve akár még az íróasztalunktól is eljuthatunk az iroda liftjéig, ahonnan a WeGo kiirányít az utcára, és elnavigál az autónkig. Így végre emberek milliói szabadulhatnak ki a munkahelyükről, akik eddig nem tudták, hogy kell elhagyni az épületet."

 

Reggel, mikor felébredek, amit a kezemben tartott okostelefon jelez, köszönt és figyelmeztet, hogy vizelési ingerem van, majd mutatja az utat oda, ahová királyként is gyalog járunk. El is indulok a homályban (ébredés után a fény még böki a szemem, ezért az okostelefonom csak csökkentett fényerőre kapcsolta a világítást. A kutyát " menj az űtból" felszólítással tisztítja el az utamból. Már majdnem célba érek, mikor a lábam megakad, egyensúlyomat vesztve a lábam helyben marad, míg a fejem felöli végem testmagasságnyi sugarú körív mentén folyamatos gyorsulással közelíti meg a talajt. Reflexből védve a telefont rendesen sikerül pofára esni. Az orrom deformációval nyel el valamennyit az energiából. A teló jelzi, hogy vérzik, majd azt is, hogy valami technikai hiba folytán nedvesség került a ruhámra, ideje cserélni. Elmúlt az inger, de amúgy sem érezném, mivel a becsapódás erősebbeket váltott ki. Pár perc múlva, mire az orrvér felitató segédszemélyzetet idevezényli az okostelefonom, értesítést kapok, hogy a bakancs helyének koordinátáit a Pwn2own verseny kezdő szekciójának egyik résztvevője edzésként megváltoztatta.


  • Eva és Õz kedveli

#389 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 január 31. - 12:50

54799814_2209057989159533_81016071484310


  • N.C. kedvelte

#390 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 február 11. - 9:26

Nyugdíj para pipa?



#391 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 február 19. - 10:49

"SIMICSKA EGYETLEN CÉGE A KECSKÉKRŐL ÉS BIRKÁKRÓL A LOVAK TENYÉSZTÉSÉRE ÁLLT ÁT."

 

 

Ez most a G-nap előtti vagy utáni Simicska? A lótenyésztés szempontjából nem mindegy.

 



#392 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 február 19. - 18:55

A pályázati kiírás, amely 7 éves kortól várja a gyerekek rajzait témaötleteket is ajánl az alkotásokhoz:

"Engedd szabadjára a fantáziádat, vagy meríts az alábbi ötletekből:

  • Milyennek képzeled el a teremtés napjainak egyes mozzanatait?
  • Milyen lehetett a teremtés előtti és utáni világ?
  • Milyen volt az állatok békés együttélése?
  • Milyen lehetett az első dinoszaurusz pár az Éden kertben?
  • Mit szóltak vajon az akkor élő dinók az épülő Nóé bárkájához?
  • Milyen lehetett a dinók és az emberek kapcsolata?"


#393 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2020 február 21. - 5:51

G nap után

"SIMICSKA EGYETLEN CÉGE A KECSKÉKRŐL ÉS BIRKÁKRÓL A LOVAK TENYÉSZTÉSÉRE ÁLLT ÁT."


Ez most a G-nap előtti vagy utáni Simicska? A lótenyésztés szempontjából nem mindegy.



#394 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 február 21. - 7:21

Ajajaj!



#395 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 március 4. - 12:15

Új adat kerülhet minden magyar személyijére

 

"...az állampolgár kérelmére az állandó személyazonosító igazolványban is feltüntessék származási helyét."

 

Tenyésztő (nem feltétlenül azonos a biológiai szülővel)

Ménvizsga

Kanca tenyészszemle

Célpárosítás

Fedjegy 

Nemzeti (Élelmiszerlánc-biztonsági) Hivatal

...

 


  • N.C. kedvelte

#396 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 március 10. - 8:03

Mitől  böfiznek a rabok virágillatút?

 

"New York állam úgy fog megküzdeni a kézfertőtlenítők hiányával, hogy elkezdi a sajátját gyártani. Hetente 100 ezer gallon készül majd börtönökben, Cuomo kormányzó szerint 75 százalékos alkoholtartalma lesz, és „virágcsokor” illata."



#397 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 március 11. - 8:03

Ilyen egy igazán erős, független nő:

 

"A szűznemzés (vagy partogenezis) az állat- és növényvilágban létező túlélési stratégia, ami biztosítja a fajfennmaradást és a szaporodást hímek közreműködése nélkül. Gerinceseknél viszont nagyon ritka jelenség, így elég különlegesnek számít, ha mégis megtörténik. "

"... praktikus az önmegtermékenyítés képessége, mert az élőhelyükön ... könnyen elszigetelődhetnek, és kerülhetnek olyan helyzetbe, amikor nincs esélye a párosodásnak. ... . A szűznemzéssel megfogant kicsik egyébként csakis hímneműek lehetnek." (Csak tudják a NŐK, hogy nem élet az élet férfi nélkül.)

 

Lehet, hogy a hatodik nap eseményeinek dokumentálásába az adatrögzítők önérzetének javítása okán némi időrendi zavar került? Így már érthető az oldalborda párossága.

 



#398 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 március 22. - 11:52

"... ebben a posztjában az egyetemi Coronavirus Ügyi Operatív Bizottságot is vezeti, amely a klinikák és egyetemi intézmények védelmi intézkedéseit hivatott meghatározni és azokat betartatni."

 

Oszt mit lehet várni a pórnéptől ezek után?


  • Eva kedvelte

#399 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2020 március 22. - 14:19

"A rektor ebben a posztjában az egyetemi Coronavírus Ügyi Operatív Bizottságot is vezeti, amely a klinikák és egyetemi intézmények védelmi intézkedéseit hivatott meghatározni és azokat betartatni"

https://index.hu/bel...yetem_karanten/


  • Eva kedvelte

#400 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2020 április 23. - 15:40

"Valóban meg kell-e például menteni a luxusszállodákat, amikor az államok nem képesek fenntartani az alapvető szolgáltatásokat sem?"

 

32670662_f16a229ac67d2a32ea90fe45badd01c