Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lipicai fun club


  • Please log in to reply
2083 válasz a témához

#2001 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 7. - 13:01

Kedves Panni!

Érdeklõdöm Káplárról. Kb. 2 éve mi is majdnem vettünk egy ilyen nevû jópofa évescsikót Vas megyében (akkor kupeceknél volt), és azt gyanítom ez lehetett az. A Siglavy C. X-22 az apja?


Szia!
De, szerintem õ lehetett az. Az apa is stimmel és arra felé nem igen volt más ilyen csikó. A kupec annyiból szintén stimmel, hogy elõtte pár nappal még a szombath elyi kupecnél volt és akitõl vettem sem foglalkozott lovakkal. Meg a lófelügyelõ is mondta hogy ez a csikó nagyon el volt kallódva, hogy találtam rá.... Szóval stimmel minden. Jó vadóc volt, akkor is már, mikor ti néztétek? Miért nem vettétek meg? Milyen volt akkor? mMelyik településen árulták?

#2002 Mirazs

Mirazs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 7. - 19:08

Sziasztok valaki esetleg nem tudna eladó lipp kanca csikot kisnövésû érdekelne vagy idõsebb kancát 4éves kortól de szalaggal ne legyen nagyobb mint 160 cm elöre is köszi ha valaki tud :)

#2003 Mesikeful

Mesikeful

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 8. - 14:36

Sziasztok valaki esetleg nem tudna eladó lipp kanca csikot kisnövésû érdekelne vagy idõsebb kancát 4éves kortól de szalaggal ne legyen nagyobb mint 160 cm elöre is köszi ha valaki tud :)



Szia!

Idén a XIII. Szilvásváradi Lóárverésen láttam egy pár "kicsi" kancát, még a lippekhez képest is. Folyamatosan vannak eladó lovaik a Ménesgazdaságnak, akár náluk is érdeklõdhetsz.
www.menesgazdasag.hu

Üdv

#2004 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 8. - 20:40

az egri Mátyus udvarház is ad el most lovakat, ahogy láttam, ott is érdemes lenne megkérdezni. De háznál is akadnak bõven a környéken. milyen messzire mennél el érte?

#2005 Mirazs

Mirazs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 9. - 18:41

az egri Mátyus udvarház is ad el most lovakat, ahogy láttam, ott is érdemes lenne megkérdezni. De háznál is akadnak bõven a környéken. milyen messzire mennél el érte?

Ha meg tetszik meg jó és tényleg nem 170 es lipprõl van szó akk elmennék érte . Csak kérlek küldj árat és képet a lóvakról :) . köszönöm a segítséget :) és az elözöt is .

#2006 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 9. - 21:28

ha háznál hallok vmit, szólok, ígérem, a Mátyus udvarházzal meg fel kell venni a kapcsolatot. de sztem a ménesgazdaság is segítségedre lenne szívesen amúgy. :) mindegy, a lényeg, ha hallok vmit, szólok, ígérem. :)

#2007 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 10. - 10:39

Sziasztok valaki esetleg nem tudna eladó lipp kanca csikot kisnövésû érdekelne vagy idõsebb kancát 4éves kortól de szalaggal ne legyen nagyobb mint 160 cm elöre is köszi ha valaki tud :)


Szõlõsön még vannak. :) (Igaz, kissé lepukkantak, de azért jó lovak azok.)

#2008 Mesikeful

Mesikeful

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 10. - 12:26

Sziasztok valaki esetleg nem tudna eladó lipp kanca csikot kisnövésû érdekelne vagy idõsebb kancát 4éves kortól de szalaggal ne legyen nagyobb mint 160 cm elöre is köszi ha valaki tud :)



Szia!
Kikerestem az oldalon, fent vannak az eladó lipp pacik, van közte borsosabb árú meg olcsóbb is, bár innen sokat nem tudsz meg róluk, csak egy két infó van fent, illetve fotó róluk a Bõvebben gombra kattintva!

Üdv. ;)

http://www.menesgazd...-lovak?start=16

Edited by Mesikeful, 2012 november 10. - 12:26.


#2009 Mirazs

Mirazs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 10. - 13:16

Mesikeful köszönöm de azok a kancák sajnos nem jönnek számításba.Nem azért mert 100e ért akk vennilovat de ezek nekem drágák . Méz az a baj h a bandinál a csikok nagyok :) alovakért meg annyit kér mint más 2 ért :).Timsli elöre is köszönöm :) várom válaszod és ha a környéken van valami jó kis kanca csikó ami picike akk az is érdekelne ha meg tetszik :) ( majd küldenék pár képet neked és megkérnélek fel tennéd ide a forúmra mert nem tudom h hogyan kell otthon már van2 lipp csikom és szeretném nektek meg mutatni:) )

#2010 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 11. - 1:42

Méz az a baj h a bandinál a csikok nagyok :) a lovakért meg annyit kér mint más 2 ért :).


Szerintem vannak ott kis kancák. :) Az árakkal egyet értek. :D Bár most aztán nem tud értük kérni, mert nincsenek abban az állapotban. Hálistennek az idei 3 póni*lipp csikó már elkerült máshova.

#2011 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 11. - 8:01

Sziasztok valaki esetleg nem tudna eladó lipp kanca csikot kisnövésû érdekelne vagy idõsebb kancát 4éves kortól de szalaggal ne legyen nagyobb mint 160 cm elöre is köszi ha valaki tud :)

Csak fajtatiszta érdekel? Mert ami nálunk a szomszédban született biztos eladó lesz. :) Igaz nem tudni õ mekkora lesz.

Edited by Backnight, 2012 november 11. - 8:03.


#2012 Mirazs

Mirazs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 11. - 10:16

Szerintem vannak ott kis kancák. :) Az árakkal egyet értek. :D Bár most aztán nem tud értük kérni, mert nincsenek abban az állapotban. Hálistennek az idei 3 póni*lipp csikó már elkerült máshova.

Amikor voltam ott 1 hónapja kb akkor oda akarta nekem adni tiszta lippeknek :)


Csak fajtatiszta érdekel? Mert ami nálunk a szomszédban született biztos eladó lesz. :) Igaz nem tudni õ mekkora lesz.

igen csak tisztavérû érdekelne . Láttam õ is szép kis csikó :) de szeretném majd õket tenyészteni is :)

#2013 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 11. - 16:43

Amikor voltam ott 1 hónapja kb akkor oda akarta nekem adni tiszta lippeknek :)


Miért nem lepõdöm meg? :D :gm:

Itt jártál és be sem köszöntél? Irgumburgum. :ang:

A lovasokon sem látsz semmi érdemlegest? Dunát lehetne rekeszteni velük, annyi eladó lippet hirdetnek.

Edited by Méz, 2012 november 11. - 16:44.


#2014 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 12. - 10:25

A Mátyus udvarházban folyamatos a lovak eladása.
http://www.lovasok.h...v...8&lapszam=4

A kis lippeket már póniként hirdeti. :)

#2015 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 12. - 11:22

Mirazs kérésére, a két csikója:

Maestoso Szofi (Mátyus tanya)

Posted Image
Posted Image
Posted Image

#2016 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 12. - 11:36

és Siglavy Capriola Kabala

Posted Image
Posted Image
Posted Image
Posted Image

Mesélsz róluk kicsit? származás, miegymás? :)

#2017 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 12. - 11:42

Atyavilág de szépek lesznek!

#2018 Mirazs

Mirazs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 12. - 16:47

Timsili köszönöm a képeket ! Két kis kanca csikóról beszélünk Szofi 1.5 éves a mátyus udvarház tenyésztette Apja Maestoso XXX-19 anyja Tulipán Tessa őt Dobro tenyésztette ő egy temperamentumosab csikó mint Kabala . Kabala ő is másfél éves szeret pörögni :) Neki az apjáról nem sok mindent hallotatok szerintem Siglavy Capriola Herceg őt romániába tenyésztették 3 csikó van utána a fajtájában az anyja egy pluto kanca származásában megtalálható roviga is . De ha érdekel valakit holnap le írhatom a származásukat is . Panni köszönöm Káplár is nagyon szép ! Majd nem megvettem én is :) talán még van is róla képem majd megkeresem :)

Edited by Mirazs, 2012 november 12. - 16:49.


#2019 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 12. - 18:05

Én is csak gyönyörködöm bennük!!! :) Panni várjuk a Káplár képeket. Mirazs mi a terved velük? Versenyeznétek? Fogatban? Tenyészteni szeretnéd?

Edited by Backnight, 2012 november 12. - 18:07.


#2020 Mirazs

Mirazs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 12. - 18:25

Igen, szeretnék velük versenyeznifogatban meg tenyészteni is szeretném őket . :)

Edited by Mirazs, 2012 november 12. - 18:26.


#2021 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 12. - 19:14

sziasztok!
baratnom vett egy kis lippet, esetleg,ha vki ismer a szarmazasabol valakit, akkor megtenne, hogy ir nekem nemi infot, mutat kepet akarmi.. :ang: ? en kb semmit nem ertek a lippekhez (sajnos), neki is az elso, szoval kisse vak vezet vilagtalant :D a menkeresovel nem nagyon boldogult, meg a google se volt tul jo barat most sajnos.
Posted Image A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu]szarmazasa 1[/url]

Posted Image A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu]szarmazasa 2[/url]

http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg

Edited by naatha, 2012 november 12. - 19:15.


#2022 equus1973

equus1973

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 111 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 13. - 10:33

Szia!
De, szerintem õ lehetett az. Az apa is stimmel és arra felé nem igen volt más ilyen csikó. A kupec annyiból szintén stimmel, hogy elõtte pár nappal még a szombath elyi kupecnél volt és akitõl vettem sem foglalkozott lovakkal. Meg a lófelügyelõ is mondta hogy ez a csikó nagyon el volt kallódva, hogy találtam rá.... Szóval stimmel minden. Jó vadóc volt, akkor is már, mikor ti néztétek? Miért nem vettétek meg? Milyen volt akkor? mMelyik településen árulták?


Már nem tudom, melyik faluban árulták, csak arra emlékszem, hogy nagyon tetszett nekünk, de elég rövid mozgást mutatott a karámban, és a hozzá bemenõ emberre (akkor) többször támadva közelített...(valószínûleg félelembõl?) A mozgása kevés volt nekem, amúgy csodaszép csikó volt. Ezenkívül nem bízom a kupecekben.
Örülök, hogy jó helyre került, és remélem, viszontláthatom majd Lajosmizsén, a ménszemlén! :)

sziasztok!
baratnom vett egy kis lippet, esetleg,ha vki ismer a szarmazasabol valakit, akkor megtenne, hogy ir nekem nemi infot, mutat kepet akarmi.. :ang: ? en kb semmit nem ertek a lippekhez (sajnos), neki is az elso, szoval kisse vak vezet vilagtalant :D a menkeresovel nem nagyon boldogult, meg a google se volt tul jo barat most sajnos.
Posted Image A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu]szarmazasa 1[/url]

Posted Image A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu]szarmazasa 2[/url]

http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltol...ltoltes.hu_.jpg


Favory Keringõ, ha jól lárom, ugye?

A papíron azonnal látható, hogy egy 100%ban fogarasi szülõktõl származó lóról van szó.
Az anyai oldalon a Tulipán XIII pl. egy kifejezetten jó vonal.
Megtaláltam a méneskönyvben is a kancát:
Ott egy 2003-ben született kancacsikójáról van bizonyíték, azóta bizonyára több csikót is ellett, de ez a legfrisebb méneskönyvben még nincs benn, mivel 2004-ig tartalmaz adatokat.
Remélem, segítettem vmit.

#2023 naatha

naatha

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 653 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 13. - 19:29

A papíron azonnal látható, hogy egy 100%ban fogarasi szülõktõl származó lóról van szó.
Az anyai oldalon a Tulipán XIII pl. egy kifejezetten jó vonal.
Megtaláltam a méneskönyvben is a kancát:
Ott egy 2003-ben született kancacsikójáról van bizonyíték, azóta bizonyára több csikót is ellett, de ez a legfrisebb méneskönyvben még nincs benn, mivel 2004-ig tartalmaz adatokat.
Remélem, segítettem vmit.

koszonom! barmilyen info segitseg, mivel en a nagyon alap vonalakon kivul semmit nem konyitok a lippekhez.

#2024 Mirazs

Mirazs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 16. - 18:48

De elltünt mindenki :)

#2025 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 28. - 11:53

Káplár úr:

Arra a nagy elhatározásra jutottam, hogy lassan mégiscsak megpróbálom eladni. Két gyerkõc mellett egyszerûen nem bírok négy lóval foglalkozni és Káplár úr még külön, messzebb is van most mint a csajok.... Szóval azért készülõdünk a munkavizsgára, haladunk a belovaglással, de szeretném majd eladni Õkelmét.

Posted Image

#2026 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 28. - 13:28

Káplár úr:

Arra a nagy elhatározásra jutottam, hogy lassan mégiscsak megpróbálom eladni. Két gyerkõc mellett egyszerûen nem bírok négy lóval foglalkozni és Káplár úr még külön, messzebb is van most mint a csajok.... Szóval azért készülõdünk a munkavizsgára, haladunk a belovaglással, de szeretném majd eladni Õkelmét.

Posted Image

Hát nagyon sajnálom. :( Káplár olyan sokat változott hogy meg sem ismertem. Gyönyörû mén lett. :)

#2027 Makrancos

Makrancos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 122 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 30. - 23:26

Sziasztok!
Elég régen írtam, de most bepótolom.
Dáriusz teljesen jól van, éli ló életét. :) Augusztusban úgy döntöttem kiheréltetem. Nem volt vele különösebben semmi probléma csak a karámot törte állandóan, mert ki akart menni a nagyobb legelõre. Féltem, hogy megsérti magát vagy valami komolyabb baleset éri.
Szóval gondoltam jobb lesz így neki, bár nagyon féltem, hogy meg fog változni, de hála Istennek nem változott semmit ugyan az a lovacska maradt, csak nem akar kitörni. :) 3 és fél éves volt szóval szépen ki is tudott fejlõdni. A herélés után egy kilót nem fogyott és a sebbel sem volt semmi probléma. :)
Szeptemberben dolgozgattam vele és nagyon ügyesen csinál mindent. Szóval szépen fejlõdgetünk. :)
Itt van pár kép:
Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

<3 :
Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Fék :D :
Posted Image
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

#2028 PIPACS

PIPACS

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 401 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 31. - 6:46

Nagyon szép,ügyesek vagytok,látszik sokat vagy vele,Boldog újévet kívánok mindenkinek!!!!!! :)

#2029 Mirazs

Mirazs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 1. - 7:16

Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek !

#2030 Makrancos

Makrancos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 122 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 1. - 15:46

Köszönjük szépen, igyekszünk. :) Boldog Új Évet mindenkinek!

#2031 kirlin

kirlin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 527 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 4. - 17:03

Van valaki aki tisztában van a lipicai lovak tenyésztésének a szabályzatával? Lenne pár kérdésem regisztrációval kapcsoltban,magánban. :ang:



#2032 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 5. - 23:14

Szerintem Panni. :) Majd csak benéz ide. Meg lehet Õ is:equus1973

Edited by Backnight, 2013 január 5. - 23:15.


#2033 Panni

Panni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.191 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 10. - 13:15

Sziasztok! Ha tudok, persze én is segítek, de ha nem, akkor meg ott az a vonalas tel.szám az egyesület honlapján. Szilvásváradon csörög, és ha késõ délelõtt, vagy kora délután hívod, szinte mindig fel is veszi Egri Zoltán (egyesület elnöke) vagy a felesége. És nagyon kedvesek, segízõkészek ilyen ügyekben.

#2034 Mirazs

Mirazs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 19. - 13:11

Sziasztok ! Valaki esetleg nem tud eladó lipp kanca csikokat ?? Tisztavérû érdekelne Aki tud kérem írjon :) köszi

#2035 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 20. - 10:39

Sziasztok !
Valaki esetleg nem tud eladó lipp kanca csikokat ?? Tisztavérû érdekelne Aki tud kérem írjon :) köszi

Annak idején én Myrát Tökrõl vettem, ott volt egy lipicai tenyészet. Rengeteg szép csikó volt. Ott nézted már?
na azóta megtudtam, õk befejezték a tenyésztést. Nem próbáltad meg felhívni az Egri Zoltánt? Õ meg tudja mondani hol születtek csikók.

Edited by Backnight, 2013 január 20. - 11:23.


#2036 Mirazs

Mirazs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 20. - 18:11

A Mátyus udvarházzal beszéltem de most nincs idei csikó eladó meg a tanyacsárdában sincs eladó csikó most :(

#2037 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 21. - 11:58

Kemence? Szikla andezit kft

#2038 Mirazs

Mirazs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2013 január 21. - 17:06

Köszi meg kérdezzem :) de ott kis lippek vannak ? azt hiszem ott egy incitato fedezõmén van incitato I után ,most nincs itt nálam a katalogus de ugy emlékszem. Esetleg valami más kis termetû lippek :)

Edited by Mirazs, 2013 január 21. - 17:07.


#2039 Mirazs

Mirazs

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 19. - 17:07

Sziasztok segítséget szeretnék kérni , Conversano pampogónak mi a törszkönvi száma ? és a teljes neve mert most teljesen össze kevertek :) köszi

#2040 Backnight

Backnight

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.556 hozzászólás

Közzétéve 2013 február 19. - 22:13

Mirazs! Érdekel még kanca csikó? Szlovákiában ismerõs szólt hogy van eladó1 éves 600 euroért.