Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Könyv


  • Please log in to reply
527 válasz a témához

#81 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 3. - 0:13

[url="http://"http://szines.transindex.ro/?hir=1325"]cikk[/url] [url="http://"http://www.zamardi.hu/hirmond/xl_3_13.htm"]cikk[/url] [url="http://"http://cgi.axelero.hu/ilegeza/sendpage.cgi?rec=1392"]cikk[/url] Egy-két szemelvényt talán ki lehet belõlük venni.

#82 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 7. - 15:35

Köszi mindenkinek a pozitív hozzászólásokat.Furioso, hiába ez a cinikus megjegyzés, akármilyen meglepõ, olvastam a könyvet...CSak nem biztos hogy az egy idõpontra esõ házidolgozat-beadás és nyelvvizsga közül a segítség nélküli elemzõ alkotást választom. Bocsi...

#83 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 8. - 18:56

Én most a Vad lovakat olvasom, az elején nehezen hangolódtam rá (Harry Potter után - kicsit más a stílus ;) ) nagyon bejövõs a történet.

#84 moly

moly

    Angyal

  • Fórumtag
  • 622 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 14. - 16:26

Én Paolo Coelhotól a Veronika meg akar halni címû könyvet olvastam, ami után tervben van Az alkimista és két másik regény elolvasása is (A Piedra folyó partján ültem és sírtam és Az ördög és Prym kisasszony, de az Egy mágus naplójáról is jókat hallottam), ám most elvonta a figyelmemet Coelho mûveirõl Wass Albert Kard és kasza címû könyve. Annyira magával ragadó, lelket borzoló olvasmány, indulatokat és érzéseket keltõ, elgondolkodtató, megismerésre buzdító mû, hogy azonnal második helyre ugrott a Felülmúlhatatlan Könyvélmények Toplistáján nálam. Az elsõ kötet utolsó mondatait hatszor olvastam el és bömböltem. Az elsõ az FKT-n :D Nabokov Lolitája. (A Lolita film sem rossz, én a Melanie Griffith-es verziót láttam, de a szöveg okán és a filmbõl kimaradt apró finomságok miatt a könyv sokkal nagyobb élmény.)

#85 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 19. - 19:55

Nabokov:Lolita Posted Image Nagggyon jó könyv!Én most olvasom egy vizsgámra, és el vagyok bûvölve! KOmolyan! Megrázó!Tegnap elõttig viszont egy számomra ismeretlen olasz író könyvét, a Vértelenül t olvastam...hát az is csodálatos volt!Az viszont elég kemény! Szóval hátborzongató. A modern regények új narratívájával mesél egy század közepi történetet, valami veszett jó stílusban. A Helikon kiadásában jelent meg 2002-ben. Miután nem is hosszú (90 oldal) igy mindenkinek ajánlom, aki egy kicsit is szerti a modern irodalmat.Én odavagyok érte! ;) :D

#86 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 19. - 20:09

Ja! Elfelejtettem a nevet: Alessandro BariccoÉs ízelítõül egy kis mottó a regénybõl: ...nincs erõsebb annál az ösztönnél, mely arra késztet, térjünk vissza oda, ahol tönkretettek bennünket, és éveken át újraéljük azt a pillanatot. És csakis azt gondolhatjuk, hogy aki egyszer megmentett bennünket, az képes rá újra meg újra. Egy hosszan tartó pokolban, mely azonos azzal, ahonnan jövünk. De egyszer csak kegyes lesz hozzánk az a pokol. És vértelen. ... Elgondolkodtató...sarolta

#87 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 20. - 15:44

Szkenneltem még egy könyvrészletet, [url="http://"http://cav.paci.hu/olvasnivalo/Wass_Albert_-_Erdok_Konyve.djvu"] Wass Albert: Erdõk könyve[/url] A Tavak és Erdõk könyve c. kötetbõl. Olvassátok el, érdemes rászánni egy pár órát. Itt van hozzá megjelenítõ, válasszátok az auto installt alul:[url="http://"http://www.lizardtech.com/download/dl_download.php?detail=doc_djvu_plugin&platform=win"]http://www.lizardtech.com/download/dl_down...in&platform=win[/url]

#88 sarolta

sarolta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 593 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 21. - 16:07

A kedvenc regényemet olvastátok már biztosan...csak eszembe jutott, hogy beírom ide, hogy aki még nem tette, az ismerje meg, mert olyan emberi tanulságokra tehet belõle szert mindenki, amiért mindenképpen érdemes elolvasni. Persze kellõen megfontolt, és bölcsességre nyitott hangulat, valamint maximális érzelmi és értelmi odafigyelés kívántatik meg hozzá!!! Márai Sándor: A gyertyák csonkig égnek valmint uõ.: Füveskönyv És ha valami értékes krimire vágytok, valami nyomozósra, akkor ki ne hagyjátok Marquez: Egy elõre bejelentett gyilkosság krónikája címû kisregényét!Szenzációs! Posted Image

#89 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 21. - 17:14

Én még szeretem az Edgar Poe krimiket is. Bár a A kút és az inga elég morbid, bár ez összességében jellemzõ a Poe-sztorikra. Olyan... kicsit Stephen Kinges beütésû, de itt az író a saját õrületét is leírja nemkicsit részletesen :rolleyes:

#90 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2004 január 21. - 17:19

Apple, ha utólagos rémálmok nélkül tudod olvasni Poe rémnovelláit, akkor nagyon erõs idegrendszered van. :D Annyira félelmetesek, hogy hihetetlen. Láttam egy filmet az "Élve eltemetve" c. mûve alapján, rögtön az összes körülöttem lévõnek a lelkére kötöttem, hogy ha neadjisten meg találnék halni, hamvasztassanak el. :D

#91 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 4. - 23:16

Megjelent: MONTY ROBERTS: SHY BOY címû könyve. Ára 2499 Ft. Az ajánló a könyv hátuljáról:" "Ahhoz, hogy igazán értékelni tudjuk Shy Boyt, látni kell, hogyan vágtat õ vagy a fajtája szabadon és könnyedén, kinn, a széles pusztaságban" - írja a neves lószelídítõ, Monty Roberts. Ez a lenyûgözõ történet és a hozzá tartozó csodálatos fényképek segítenek mindebben. Monty Roberts Nevada sivatagos fennsíkján elképesztõ, háromnapos lovaglás során egy életen át szerzett tudását felhasználva kapcsolatot teremtett egy kis musztánggal, amellyel késõbb összebarátkozott. A következõ egy évben Shy Boy megszokta és megszerette a farm körüli életet, élvezte, ha magára vonhatja a figyelmet, és valóságos rajongója lett a kisgyerekeknek. A nehéz feladatok teljesítésével és egy súlyos betegség leküzdésével a vadló kivívta gondozói elismerését és csodálatát. Ám Monty Robertset nem hagyta nyugodni egy kérdés: Nem lehetséges-e, hogy Shy Boy szívesebben élne szabadon? Végül elszoruló szívvel visszavitte a musztángot a szabad természetbe, hogy a saját sorsáról maga dönthessen. A gyönyörû fényképek - egy lélekemelõ, megkapó történet illusztrációi - ezt az eseményt és annak hihetetlen végkifejletét felejthetetlenül tárják az olvasó elé." [ Február 05, 2004, 21:08: Az üzenetet átszerkesztette: Méz ]

#92 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 11. - 23:06

Tegnap kiolvastam a Shy Boy-t. Hihetetlenül jók a képek, bár az olvasásnál kicsit zavaró, hogy ide-oda kell lapozgatni, de megéri a fáradságot. Nekem nagyon tetszett a könyv, ajánlom mindenkinek! Posted Image Posted Image Posted Image

#93

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 13. - 22:57

Adja vki kölcsön a Shy Boy-t, nem tom megvenni (kassza üres)! :D Ja, ismeri vki Németh László - Iszony c könyvét (asszem, , de lehet, h rosszul emléxem vmire)??? Ma találkoztam egy régi barátnõmmel a villamoson, beszélgettünk, és aszonta, ezt mindenképpen olvassam el, mert passzol hozzám! Úh szeretném beszerezni, de attól tartok nem mai és szintén nem olcsó darab lehet...

#94 Packo

Packo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 167 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 13. - 23:17

Dé,Nekem nincs meg, de szerintem ha nem túl új könyv, akkor biztos megtalálod egy nagyobb könyvtárban. Posted Image [ Február 13, 2004, 22:18: Az üzenetet átszerkesztette: Packo ]

#95

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 február 13. - 23:50

Jó, de én lusta vagyok könyvtára menni, nem szeretem! Posted Image Meg amúgy is érdekel, kinek mi a véleménye róla, ezért is kérdeztem... Posted Image

#96 jm-horseman

jm-horseman

    Csikó

  • Fórumtag
  • 461 hozzászólás

Közzétéve 2004 március 26. - 17:12

Shy Boy nagyon jó!!!!!! Posted Image Mindenkinek ajánlom!Az igazi suttogó? Ki (nem) olvasta?

#97 Guest_Mongol_*

Guest_Mongol_*
  • Guests

Közzétéve 2004 április 5. - 7:48

Szereztem egy mongol nyelvkönyvet! Posted Image Mit mondhatnék még?Bajrtaj!

#98 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 5. - 7:54

Jobb késõbb, mint soha. Németh László könyve megvan, anyámnak tetszett. El is regélte, mirõl szól, de már nem emléxem. Már fél órája volt. S_orry. De õt nagyon megfogta. Ha érdekel, szólj.

#99 Mango

Mango

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 71 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 19. - 19:35

Nem rég kaptam kölcsön az egyik osztálytársamtól egy szerepjátékos könyvet, és nagyon tetszett. Az elátkozott ház volt a címe. Nem tudjátok ilyen jellegû könyveket hol lehet kapni? Vagy egyáltalán még árulnak ilyen könyveket? Mert ez elég régi könyv volt. Elõre is köszi a válaszokat. Posted Image
Orsi

#100 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 19. - 20:03

Ez az a lapozz ide, ha ezt választod, lapozz oda, ha azt jellegû? Posted Image Mindig cheateltem vele, idõvel kevés volt a 10 ujjam. :D Illetve nem is cheat, csak szimplán mentettem játék közben... Posted Image

#101 Mango

Mango

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 71 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 19. - 20:21

Igen, igen az!!! Posted Image
Orsi

#102 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 19. - 20:32

Otthon kell lenni vagy 5-6 kötetnek, anno szerettem játszani vele. Posted Image

#103 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 19. - 21:39

Antikváriumokban általában lehet kapni ezeket a lapozgatós könyveket. Én is szeretem õket, régen volt egy kisebb gyûjteményem belõlük, de aztán eladtam, miután párszor véigjátszottam õket.Én is úgy mentettem, mint Cav, bár úgy emlékszem 3-4 ujj általában elég volt a mentéshez, mert ha rosszul döntöttél, és halálos részhez vagy zsákutcába értél, akkor az már 3-4 lapozás után kiderült.

#104 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 19. - 21:54

Mongol, én meg egy japán nyelvkönyvet szereztem be. Ha elárulod, mit jelent a "bajrtaj", megmondom, mi a jelentése a "Biru o ippon kudasai" mondatnak. Posted Image

#105 Kelen

Kelen

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 5. - 10:33

Van itten egy könyv. Olyan izé, de lehet, hogy izébb. Asztem vicc, mert már sokat láttam. Talán kom-mersz, mert mindenhol van. Eccer megnéztem még régen. Valami Bib-blabla a címe.Aztán teltek az évek, meg az Évák.És tsak sikerált kibetûzni rendesen a köny címét.Biblia.

#106 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 29. - 13:52

LÉCCi. ajánljatok nekem lovas könyveket mert itthon nagyonsok van de azokat már sikerült 6-odjára is kiolvasni (Debby Sly, Lovas kézikönyv, meg minden ilyenek) szóval jó lenne megint valaminek nekiállni.ajánlat?? (ha lehet ne antikvár és ne 25000 FT-os könyveket mondjatok Posted Image ;) )köszi

#107 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 29. - 15:25

Van egy olyan topikunk is a Lovasban, hogy [url="http://"http://www.paci.hu/cgi-bin/lovas/paciforum/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000666#000000"]Lovas könyvek[/url]. Böngészd át. ;) Az antikvár könyvekkel amúgy mi bajod? A [url="http://"http://www.bookline.hu"]www.bookline.hu[/url] és a [url="http://"http://www.anitkvarium.hu"]www.anitkvarium.hu[/url] által a mai árakhoz képest már olcsón lehet gyöngyszemekre bukkanni.

#108 Kelen

Kelen

    Törzsvendég

  • Kizárt tag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 1. - 19:14

Ajánlatom:Ami fontos, az megtalál,lásd élet, lásd ...

#109

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2004 szeptember 1. - 20:15

tötõ! Desmond Morris: Miért csinálja a ló? címû könyve is megvolt már? Az jó, nemtom, mennyire antikvár, én még erõsen gyerekebb voltam, mikor kaptam, viszont hasznos és jó olvasmány! Érdeklõdj utána.

#110 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 20. - 10:39

Tegnap hallottam egy nagyon jópofa dolgot a Kultúrházban (vagy mi vót az a mûsor). bookcrossingRöviden a dolog lényege: elolvasol egy könyvet és ha tetszik, regisztráció után a könyvet jellemzed/ajánlod ezen az oldalon.Itt jön az izgalmas része, ki kell tölteni egy regisztrációs lapot a weboldalon és letölteni valami papírt, ezt beletenni a kötetbe, majd 'elhagyni' valahol a könyvet. Pl.: kávéház, repülõtér, lovarda (:)) és megjelölni a weboldalon, hogy hol hagytad. Ha valakit pont ez a könyv érdekel, akkor odamegy a megadott helyre, felveszi/elviszi és elolvassa. Majd ha túl van rajta, továbbadja. Szerintem tök izgalmas. :)

#111 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 24. - 19:20

Olvastam még pár éve egy könyvet (lovas) ami egy állatklinikáról szólt,furcsa halálesetek történtek a versenylovakkal (és furcsa balesetek) és egy abszolut nem lovas ember belecsöppent ebbe az egészbe,az egyik orvos a barátja is lett és innentõl kezdve õ is nyomozott,h mi lehet ez az egész.Valaki esetleg ráismer?vagy olvasta? Asszem Visszatérés volt a címe.Meg van még egy: A versenyló halálaA Mounty Roberts könyveket meg egyenesen imádom :)

Edited by Zsoci, 2006 január 24. - 19:43.


#112 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 26. - 15:26

Ma elkezdtem Ajtmatov-tól A versenyló halála c. könyvet...hát..nem nagyon lehet letenni..Csingiz Ajtmatov: A versenyló halála(rövid ismertetõ) Híres versenyló volt valaha Gülszári, a ménes büszkesége. Most már öreg õ is, mint a gazdája, és utolsó erejét megfeszítve, kínlódva húzza a szekeret... S míg lova küszködik, meg-megáll, aztán már jártányi ereje sem marad, és várja a halálát, a gazdája, Tanabaj elõtt lepereg az életük. Milyen büszke, szabad, erõtõl és szépségesen vad ösztönöktõl duzzadó jószág volt valaha Gülszári! Hogy szerette a ménest, hogy ficánkolt, hogy tette a szépet a kancáknak. De „az állat értelmetlen lény, állandóan tartani kell tõle, hogy bosszút forral”. Gülszárit elveszik gazdájától, az istálló rabságába kényszerítik, de õ újra és újra megszökik, még akkor is, amikor lábát megvasalják: szabadság, tér, száguldás és szeretet nélkül nem tud élni. Majd kiherélik, s végül kiölnek belõle mindent, hogy ne ismerjen mást, csak a nyerget és az utat. Mint ahogy gazdájából, Tanabajból is kiölik a hitet, amellyel a legnehezebb feladatokat is vállalta a kolhozban, miután végigharcolta a háborút: a ménes gondozását, aztán egy juhnyáj minden gondját-baját... És fel-felréved elõtte a fiatal kora is, amikor még a kommunizmushoz vezetõ utolsó harc lázában élt, s nem riadt vissza attól sem, hogy a féltestvérét kuláknak bélyegezze. Kemény ember volt egykor Tanabaj, de most már megtört vénség, aki csak emlékezni tud...A világhírû kirgiz író 1966-ban megjelent regénye maradandó alkotás: Gülszári haldokló testében a gazemberek uralma alatt élõ, hitét, illúzióit vesztõ s talán saját bûneire is ráébredõ ember riadt szíve dobog.

Edited by Zsoci, 2006 január 26. - 15:35.


#113 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2006 január 26. - 19:57

Jelenlegi olvasmányom a Gyûrük ura 1.kötet.Nem sokára végzek vele aztán jön a többi.

#114 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2006 február 27. - 18:51

Gyerekek,mindjárt megfexem :D Elkezdtem olvasni az Indul a bakterházat! :yeah: Csak egy a baj..irodalom órán....ahol persze nem lehet visítani a nevetéstõl :rolleyes:

#115 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2006 március 1. - 14:07

Én meg óvatlanul beszédültem egy antikváriumba... :( Kifelé már 7 könyvvel tapogatóztam. Nem túl komoly könyvek, semmi irodalomtudósi ambíció. Most itt ülnek mellettem, és nem hagynak dolgozni, félszemmel latolgatom, melyiket olvassam ki ma, melyiket holnap.

#116 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 3. - 21:17

Pár napja kezdtem el a Da Vinci-kódot. Izgalmas. De fõleg akkor volt a legizgibb, amikor a legelején bemutatta a helyszínt, a Tuileriák kertjét, meg a környéket, mert 2 hete még én is ott voltam, hátborzongató volt olvasni :) Még viszonylag az elején, a 190. oldal körül járok, de nekem tetszik nagyon. Lesz belõle film is hamarosan.

#117 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 5. - 18:42

Jah, és Tom Hanks lesz a fõszereplõ :broáf: (elmongyamhogykijagyilkos? :gm:)

#118 tomsawyer

tomsawyer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.115 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 6. - 20:21

Én meg óvatlanul beszédültem egy antikváriumba... :( Kifelé már 7 könyvvel tapogatóztam. Nem túl komoly könyvek, semmi irodalomtudósi ambíció. Most itt ülnek mellettem, és nem hagynak dolgozni, félszemmel latolgatom, melyiket olvassam ki ma, melyiket holnap.

Hozzászólás megtekintése

Nekem a múltkor a melóhelyen selejtezés volt, kb. 100 db könyvet (szakkönyvek) mentettem meg 50 ft-s darabáron.

#119 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 9. - 19:27

Huh..ma már túl vagyok kb.100-150 oldal Sorstalanságon,de még vissza van vagy 100 :( HOLNAPRA!!!! És aki olvasta,tudja,h nem egy egyszerû könyv,sõt,egész nap azon ülni...leamortizál... :(

Edited by Zsoci, 2006 április 9. - 19:28.


#120 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2006 április 10. - 6:35

soha nem szerettem a kötelezõket...