Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Fejér megye


  • Please log in to reply
1941 válasz a témához

#81 Falovacska

Falovacska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 112 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 15:08

Fövenyi: nehogy berágj ám rám, csak elõször fontos lépésnek tartom, h pormentes legyen a kocsiszerszám, ugyanis az olajjal keveredve iszonyatos ragacsot tud ám képezni! Szóval Te és a többiek lovaztatok egyet a hétvégén? Posted Image

#82 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 16:22

idézet:
Mi lovasszánon "szeltük" át Pákozd dimbjeit-dombjait! Csudajóóó volt!!! [/QUOTE]Hát így leírva is irigylésre méltó, de ha még fényképet is láthatnánk.....Sajnos nincs még szánom, de majd szeretnék, ha van a látószögetekbe esetleg értesítsetek.Maradt a lovon való lovaglás ill. csak részben mert elcsusztunk a lovammal minek eredményeként hazafelé külön-külön folytattuk az utunkat. Posted Image

#83 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 17:23

Már nem lovazok Fejér megyében, de régebbe Sárpentelén lovagoltam amíg iskolába jártam. Szerettem nagyon azt a környéket, csak mindig fújt a szél. A lovakat Nádasdladányból gyalogosan vitték el, az biztos de azt csak a ló tudná megmondani hogyan jutott haza.

#84 Falovacska

Falovacska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 112 hozzászólás

Közzétéve 2005 január 31. - 22:19

Lámpásnak:van fényképem is, majd felteszem a gépre, de ha megvan még a szombati Fejérmegyeid, akkor az elsõ oldalon látható a fogat, a két fekete gyönyörûséggel Rigóval és Robival.Szán ügyben utánakérdezek, ha gondolod, addig feladhatnál egy hirdetést itt a lovasapróban, hátha van eladó.Más.Szóval nem várt meg a lovad...örült, hogy megszabadult Tõled!Viccen kívül: hogy lehet egy lovat arra tanítani,h megvárja lovasát ilyen esetben? Én is ültem már sok lovon, és volt ilyen is meg olyan is, sõt, az egyik azzal szivatott, h nem rohant el, hanem csak akkor szaladt el pár méterre, amikor fel akartam ülni rá, pontosabban odaléptem hozzá.Ez egy kis arab volt és szinte látszott rajta, h élvezi! A végén úgy könyörögtem magam vissza a hátára, h letéptem egy kis füvet, aztán megkínáltam vele! Amikor már nyeregben ültem, áthajtottam Pákozdról Pátkára (frankón a gát mellett van egy jó hosszú vágta szakasz), hogy neki is emlékezetes legyen az a nap.Mókuska: tavaly meghívott az egyik haverom Sárpentelére, de mi inkább az erdõbe mentünk lovagolni, nem igazán a nyílt terepre. Talán ezért nem éreztem,hogy szeles a környék. Engem inkább a sár zavart, ami arra a környékre jellemzõ. Elég vizes a talaj és nem issza be a föld egyhamar. Ezért szeretek Pákozdon lovagolni!És hol lovazol most, ha szabad kérdeznem?

#85 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 1. - 9:42

mókuskaHát igen itt valóban elég gyakran fúj a szél, különösen nálunk ugyanis a domb tetején vagyunk.FalovacskaIgen, igen természetesen láttam a képet sõt többször is megnéztük és borzasztóan irígykedtem.Hozzánk majd jöhetsz lovagolni, mert igaz fúj a szél, viszont a sár hamar felszárad.Pákozd-Pátka gát?Pátkán kezdtem lovagolni tanulni ( azóta sem jött össze ) párszor voltunk terepen de nem rémlik a gát.

#86 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 1. - 10:51

A pátkai víztározó gátja lesz az. Tényleg jó hely, lehet menni lent a gát mellett is, de ott vannak vakondtúrások, meg gödrök, fent a gáton viszont sokkal jobb, csak a halõr meg ne lásson. :D A déli oldalon be is lehet menni lóval a vízbe, ott nincsenek horgászok se, de a halõrre itt is figyelni kell. Pákozd és a víztározó között a patak mellett van egy szép vadregényes út, jól benõve bokrokkal, arra szoktunk menni, és nyugatról megkerüljük a tavat. Falovacska, te hol vagy pontosan Pákozdon belül? Mi a Kapaszkodó loviban. Akár még találkozhatnánk is egyszer, vagy lehet, hogy már találkoztunk is.. Posted Image

#87 Falovacska

Falovacska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 112 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 1. - 17:49

Cavalier:Ha kancád van és nyereg és kantár nélkül lovagolod, akkor ismerjük egymást.Én akkor a kedvencemmel, egy nagy sárga csõdörrel mentem. A Takácsnál volt akkor is a ló az Anikó forrás fölött.Tudod már, hogy ki vagyok? A Kapaszkodóból ismerek még egy-két emberkét: Kis Bencét, Kefét, Bélát, Tóth Jánost...stb.Kedves Lámpás! Én is szívesen látlak Pákozdon lovagolni! Megmutatom Neked a pátkai gátat, a nagy tavaszi turné után. Posted Image

#88 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 2. - 10:09

Na, csak sikerült kiprovokálni!A nagy tavaszi turné után több terv is van, ezek között szerepel a Velencei hg. is.Ha segítenél szálláshely keresésben azt nagyon megköszönném, mert azt gondolom egy nap alatt nem tudtok ott mindent megmutatni.

#89 Falovacska

Falovacska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 112 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 2. - 11:53

Lámpás:Rendben van, begyûjtök majd egy-két infót szálláshely ügyben!Cv:Nagyon kiváncsi vagyok, hogy rám ismertél e! ;)

#90 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 2. - 16:01

Huhh, tegnap óta gondolkodtam, ha te voltál az, aki az akácosnál a lõtér felõl utánunk vágtázott, majd elmentünk a kõház felé, akkor tudom. Ha nem, akkor nem tudom. :D

#91 Falovacska

Falovacska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 112 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 2. - 22:35

Cv azt hiszem jól emlékszel.Különben én elõször a lovad fényképére lettem figyelmes és természetesen a nevére! Apropó, kõház. Szépen megcsinálta a Kalmár Imre, nem? Amilyen birka-menhely kinézete volt még annak idején...A mai napig nem jöttem rá, hogy hogyan tudta megvenni a papoktól, ugyanis tudom mástól, hogy nem akarták senkinek sem eladni! Írtad fentebb,h a pátkai tavat meg lehet kerülni ny-ról. Ez azt jelenti, h a gátõrháztól Te nem jobbra fordulsz a vágtaszakasz felé, hanem balra? Bevallom õszintén, én még ezt nem próbáltam. Hány órás terep?Milyen jármódban lehet haladni?

#92 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 3. - 0:14

Jee, van itt mûködõ szürkeállomány is! :D A kõházat én csak ilyen állapotban ismerem, nem tudom milyen volt. Lehet, hogy jártam arra régen, de nem enlékszem már. Nem is tudtam, hogy hívják a tulajt, a lovat szoktam ott látni néha mostanában, csodálkozom is rajta, hogy nem unatokzik egymagában. A pátkai tómegkerülõ túra kocsmamegállóval olyan 3 óra volt tavaly. Elég sokat kell lépni, hamar benövi a gaz az utakat, és nem árt szúnyogírtót is vinni. Posted Image Nem vagyok biztos benne, hogy újra eltalálnék arra, ha gondolod tavasszal kipróbálhatjuk, akkor már nem fagyunk meg, ha eltévedünk. Posted Image A gáton el lehet menni a déli délnyugati csücsökbe, onnan indul egy út a tó mellett. Majd feltérképezük. Posted Image

#93 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 3. - 12:06

A pátkai víztározót egyszer én is körbelovagoltam MM-el ( szerintem Õ meg nagyon sokszor ), ha majd szervezzük a velencei túrát ezt is iktassuk be.

#94 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 3. - 14:43

Jaj Falovacska, elfelejtettem neked válaszolni! Most a Balaton-felvidéken lovazok de már a saját lovaimon. Sárpentele környékén én is szerettem erdõben lovagolni (van ott egy csomó sorompó amit nem annyira ajánlatos megugrani mert rögzítettek). A talaj abból a szempontból tetszett mert nem volt kõ, nálunk sajnos nagyon sok van.

#95 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 3. - 14:48

Mókuska légyszi konkrétan, hogy hol, mert szeretnénk a Balaton-felvidéken is túrázni.

#96 Falovacska

Falovacska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 112 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 3. - 16:49

Hoppá! Gyerekek, szépen felcsigáztunk itt mindenkit egy jó kis pátkai tókörre, no meg egy csobbanásra! Még soha nem úsztattam lovat, abban nagyon benne lennék! Posted Image Cv:nagyon szívesen mennék egy felderítõ útra!Nekem inkább a nyáron lesz majd aktuális, de azt még úgyis pontosítjuk! Posted Image mókuska: Nekem is ismerõsek azok a rögzített sorompók, meg is kerültük õket böcsülettel. Engem is érdekelne, h merre szoktál lovagolni! Posted Image

#97 Falovacska

Falovacska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 112 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 3. - 16:53

Lámpás:én, mint új vendég, nem tudom ki az az MM -gondolom nem így szerepel a nyilvántartásban, hanem rövidítetted. Róla mit lehet tudni? :rolleyes:

#98 Fövenyi

Fövenyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 3. - 19:07

Úgy látom itt többféle egynapos túra is feldobodott,ez szuper. Egy -egyen én is szívesen nõvelném a létszámot. Nem akartam a többnapos túra elõtt más irányba vinni az aktivítást, de elgondolkodhatnánk egy 'ügyességi nap' megszervezésén is?! Nekem a fejemben már körvonalazódik,de konkrétumokat ne kérdezzetek.

#99 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 4. - 11:53

MM -MalboroMan ( P. Zoli ) Egyik legsikeresebb western oktató Posted Image , Sukorón is oktat, és azt gondolom a lovait is ott tartja.Én még Pátkáról ismerem, úgyanis ott kezdtem a lovaglás tanulást (cihésen nem voltam egy egyszerû eset, ma sem), és vele kerültük meg a víztározót ill. néhányszor átmentünk Pákozdra.

#100 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 4. - 11:57

idézet:
elgondolkodhatnánk egy 'ügyességi nap' megszervezésén [/QUOTE]IGENpl. ügyesen felkocoghatnál hozzám, szombaton csak délután, de vasárnap de. és du. is ott leszek a telefonszámom már elküldtem.

#101 Falovacska

Falovacska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 112 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 4. - 17:16

Lámpás:Köszi. Így már ismerem. Mondjuk én még Fehérvárról egy konditerembõl! :D

#102 Fövenyi

Fövenyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 6. - 4:24

Lámpás! Vasárnap ügyesen felkocogok hozzád autóval!

#103 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 11:52

Felkocogtál, és keveset beszélgettünk ( azt hiszem fõleg Én beszéltem) folyt köv. .......

#104 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 23:13

Sziasztok!Sárpentellén nem sokáig szokott a talaj vizes lenni,csak ott találsz sokáig mély talajt ha az árterületeken lovagolsz! Az erdõ valóban kiváló,de van annál sokkalta jobb hely is.pl. a Habi-tanya és környékén a kaszálók.Mókuska ugyan áruld már el kinél lovagoltál Sárpentellén és milyen lovai voltak?!Megtanultad már ,hogy a pocsolyába nem csak bele tud lépni a ló, hanem át is tudja ugorni?! :D Ja és mesélj a lovaidról! [ Február 08, 2005, 22:22: Az üzenetet átszerkesztette: LANDGRAF ]

#105 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 9. - 20:00

Szia LANDGRAF!
idézet:
van annál sokkalta jobb hely is.pl. a Habi-tanya és környékén a kaszálók. [/QUOTE]na, kicsit részletesebben, hogy hol is?

#106 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 9. - 20:47

Habi tanya-sorompó-balra le a töltés mellé-kb 500m-jobb kanyar... és már lehet vágtázzni km hosszan!Vagy Sárpentelle-vasútállomás-vasúti átkelõ-jobbra el-Fehérvár irányába vágtatás..igazából kicsit unalmas mertsikság,de jó a talaj+lehet idomitani is.Miért is érdekel? Posted Image

#107 Deni

Deni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.056 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 10. - 22:06

Hol lovazol te pontosan? -teljesen olyan mintha nem is lennénk nagyon messze egymástól.

#108 Marlboro Man

Marlboro Man

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 556 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 11. - 0:04

Na, mostmár én is kiváncsi vagyok, hogy 1-2 ember kicsoda?? Pl:LANDGRAF, Falovacska, Fövenyi, Deni. Jöjjünk össze valamikor Fehérváron!!!! Posted Image

#109 mókuska

mókuska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 186 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 11. - 10:03

LF!Nem mindig unalmas síkságon lovagolni, attól függ milyen lóra ülteted a delikvenst!

#110 kazi

kazi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 708 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 11. - 16:02

Fehérváriak!Van e nagy városotokban lovasbolt ahol west holmikat is árulnak?Címmel ellátott választ várok.Szerdán utazok.Köszönet elõre is fáradozástokért.Üdv Kazi Pécs!

#111 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 11. - 22:35

Kedves Kazi!Három bolt is van, de ezek nem kif. west. boltok.1. Lovasbolt -- Gyümölcs utca2. Tóni bácsi -- Palotai út (kötélgyártó és vásározó)3. Lencsés -- Oskola út (bõrös)Fentebb megtalálod a telefonszámomat, ha megakadtál hívj fel!

#112 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 11. - 22:37

Azért így végig gondolva, boltokkal nem vagyunk túl jól el látva.TI HOL VÁSÁROLTOK???

#113 Fövenyi

Fövenyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 12. - 21:29

Lovat vagy felszerelést? Ezt csak azért írom, mert Lámpás nem akar a legújabb szerzeményével eldicsekedni minekünk.

#114 Fövenyi

Fövenyi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 105 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 12. - 21:31

Marlboro M. Elolvad a hó, és semmi sem ment meg minket egy-egy lo-cal bulitól.

#115 Falovacska

Falovacska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 112 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 13. - 18:33

Benne vagyok a találkába! Posted Image Hallottam hírét, h Kápolnásnyéken is van egy lovasbolt. Tud róla vki vmit?Hol van pontosan, milyenek az árak...stb. Én egyébként a Könyves Kálmán körúti lovas szakáruházra esküszöm, szolidak az árak és A-Z-ig minden megtalálható benne!

#116 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 14. - 11:17

idézet:
nem akar a legújabb szerzeményével eldicsekedni [/QUOTE]Hát itt a lóbarátok lapján elég nehéz arról írni, hogy lovat cseréltem.Mert aki cserél az talán nem is szereti a lovat és egyáltalán, hogy lehet ilyet csinálni. :confused: Nos kövezzetek meg, de a hétvégén a Lámpás nevû lovam el lett cserélve.Tudjátok mi még kezdõ lovasok vagyunk és a mindenkori tudásunknak megfelelõ lovat próbáljuk használni, nincs már messze a pillanat amikor majd eljön az igazi....Ló-cal buli Posted Image nagyon benne vagyok!!!

#117 Falovacska

Falovacska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 112 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 14. - 22:01

És milyen az új lovacska?

#118 LANDGRAF

LANDGRAF

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.722 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 14. - 22:07

Szerintem egyáltalán nem gáz lovat cserélni!az ember saját hobbyjánál legyen annyira önzõ,hogy azt nézze,hogy mi jó neki!Természetesen ez nem azt jelenti,hogy a régi lovadat szar helyre kell adni!

#119 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 16. - 9:20

MF és fekete színü ( több õse nóniusz), a természete elég nyugodtnak tûnik, némi ugró multal rendelkezik, marmagassága 168 cm bottal.A vele kapcsolatos tervek, a díjugratás alaposabb megismerése.

#120 Lámpás

Lámpás

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.029 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 16. - 9:23

Azt hiszem felszámolják a ~Csákvári Állami Gazd.??? -ot, ismerõseim vettek ott lovakat ill. lófelszerelést. Reggel óta próbálok telefonálni, mert ma és holnap is arra visz utam.Ha valami konkrét dolgot megtudok majd leírom.