Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Hörcsögök


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
60 válasz a témához

#1 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 4. - 15:50

Van egy rakat hörcsögöm. Az elmúlt hat évben hol több, hol kevesebb boldogított minket. Mindenki hozzám adja a megunt hörcsögét, mert nálam úgyis jó helyük lesz. Jelenleg van 7darab. Az egyiknek, születésétõl fogva nálunk van, az egyik szeme nagyon furcsa. Az elmúlt egy évben az egyik szeme sötétben világoskék lesz. Áttetszõ, szóval olyasmi mint az albínó állatok szeme, csak világoskékben. Ha fényre viszem elkezdd befeketedni, és olyan egy perc alatt teljesen fekete lesz. Nagyon sok mindenkit kérdeztem a dologról, de senkinek sincs semmi ötlete. Viszont most aggódom, mert most már a másik szeme is kezdd ilyenné válni. Egyelõre még csak egy folt lesz a szemén, és az ugyanúgy visszafeketedik. Szerintetek mi lehet ez?Elõre is kösziDev

#2 Sekhnemet

Sekhnemet

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 92 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 4. - 18:05

Szia!Mennyi idõs az a höri? Születése óta ilyen a szeme, vagy csak késõbb alakult ki?Nekem jelenleg 5 elvihetõ kölyköm van és a szüleik.

#3 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 4. - 19:48

Már lassan több mint két éves.. Nem, kábé egy éves kora után kezdõdött el ez nála. Több biosz szakos emberkét is kérdeztem, meg egy állatorvos hallgatót, de semmi ötletük sincs. :(

#4 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 4. - 19:56

Ha van fölösleges idõd meg pénzed, keresd meg dr Beregi Attilát (06-20-954-9793), vagy dr Szabó Zoltánt (06-70-285-7683), mindketten az egyetem belgyógyászati klinikáján dolgoznak mint az egzotikus és kedvtelésbõl tartott (nem kutya-macska) állatok szakorvosai.

#5 Egér

Egér

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 25 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 27. - 14:52

Hali, Dev,mi lett végül is a hörivel? Nekem is van jelenleg 8 elvihetõ kishörim.

#6 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2004 április 27. - 22:19

Õz, köszi a telszámokat. Telefonáltam, de sajnos nem vagoyk idõmilliomos, meg egyébként se, úgyhogy így marad a hörcsög. De mostmár az egyik szeme állandóan ilyen.

#7 Degulo

Degulo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 306 hozzászólás

Közzétéve 2004 május 13. - 21:20

Sziasztok!Nem lehet, hogy megvakult a szemére? Vagy hályog van rajta? Nekem tegnap pusztult el a "lányom" 3 évesen. 2 fiútesója még él. Ennyi ideig nem élt még hörcsögöm soha!

#8 Musztangcsaj

Musztangcsaj

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 8 hozzászólás

Közzétéve 2004 október 30. - 16:32

Sziasztok!Akit érdekel van eladó degum,és két féle hörim van dzsungáriai is!(30 534-7817)

#9 Kirchof

Kirchof

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 21. - 13:19

Van két alomnyi hörcsögöm ajándékba (nem mind egyszerre, lehet külön is :) )! Akit érdekel hívjon a 30 468 20 37Hörikéim honlapja Itt van kép a szülõkrõl és a bébikrõl is (bár még kopaszok)Csak jó kezekbe adom! Kígyótartók kíméljenek!!!

#10 Szilaj

Szilaj

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.212 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 12:36

Hello minenkinek! :o Van két hörcsögöm.Róluk majd küldök képet is, az egyiket Greyteenek hívják az õ fedõ neve Alien a másik Lina az õ fedõ neve Predator azért van fedõ nevük mert állandóan bunyóznak ! Egyébként mind kettõ lány. Eyébként angyalok! :ang:

Edited by Szilaj, 2006 április 14. - 20:27.


#11 Szilaj

Szilaj

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.212 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 2. - 13:39

:confused: Hogy lehet ide képet felrakni? Kérlek segítsetek, mert akkor rakok a hörieimrõl fel képet!

Edited by Szilaj, 2006 április 14. - 20:24.


#12 Szilaj

Szilaj

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.212 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 5. - 16:53

SENKI SEM AKAR VÁLASZOLNI A KÉRDÉSEMRE? :confused: :huh:

#13 Sip

Sip

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 462 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 5. - 17:42

A Laborban van egy képbeillesztéses topik ;)

#14 Szilaj

Szilaj

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.212 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 5. - 17:45

kössz az infot!

#15 Szilaj

Szilaj

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.212 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 17:04

:kir: Posted ImageA két hörim Lina és Greytee! Hát nem cukik? :ang:

#16 Encõke

Encõke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 435 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 17:21

Sziasztok!Nekem is voltak hörcsögeim, de az volt a baj, hogy egyszer lett egy lány hörcsögöm, aki mindig megette a kicsinyeit (ezek után neveztem el Pit Bull-nak :D ). Megkérdeztük az állatorvost, hogy miért van ez, és azt mondta, hogy fehérje hiánya van.Ezek után jött az, hogy azt mondta, etessük MACSKAELEDELLEL!!!Ezek után jöttek a következõ almok, velük már nem volt semmi bej, jött 10-11 pici höri, csak minket kezdett el harapdálni Pit Bull mami.Jó mi? :hu:

Edited by Encõke, 2005 október 13. - 17:22.


#17 Szilaj

Szilaj

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.212 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 13. - 17:36

:hu: :huh: :eek: Ez morbid! :(

#18 pszihopata

pszihopata

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 685 hozzászólás

Közzétéve 2005 október 18. - 5:42

Sziasztzok!Van pár törpehörink, akiket elajándékoznánk. Van vadas, fehér és dalmata.Ha valakit érdekel: 06-70-362-7201

#19 loveHELENApaci

loveHELENApaci

    Csikó

  • Fórumtag
  • 1.162 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 1. - 17:24

Sziasztok!Nekem is voltak hörijeim! Ediig a mpostani a harmadik! Pont szombaton pusztult el a 2. :( Az elsö kettõt Reteknek hívták a mostanit Pöcöknem :yeah:nem Pöcöknem hanem Pöcöknek :gm:

#20 Maya09

Maya09

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 58 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 27. - 18:37

A lányom 3 hónapja kiharcolta a csungáliai törpehörcsögöt!Megkapta hát ma délután picik születtek! :yeah: :(

#21 biyou

biyou

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 30. - 12:05

sziasztok nincsen valakinek egy hörije malija vagy valamilyen kis rágcsáloja amit elajándékozna ketereccel eggyütt?a barátnömék kislányának keresünk....tatabányán laknak..ha van valakinek légyszives a biyou@freemail.hu-ra irjon nekem...köszönöm...

#22 tintoretto

tintoretto

    Új vendég

  • Kizárt tag
  • 12 hozzászólás

Közzétéve 2009 május 30. - 21:55

Óriási peched van! nekem ugyan van egy dzsungáriai törpehörcsögöm, de nincs az a pénz, amiért megválnék tõle! :D Azért megmutatom! (pünkösd után) :gm:

#23 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2009 június 2. - 17:41

Nekem is van, volt hörcsögöm. Általában egyedül mert nem szertnék almot, meg általában nem is tudom még amíg picik, hogy fiú vagy lány. :) Az első aranyhörcsög volt, most meg egy törpe höri van. Nagyon birom, bár a törpehörcsögök sokkal sokkal aktívabbak, nem lehet velük úgy molyolni, az aranyörcsög a zsebemben is elaludt :) Viszont kevésbé tud kiszökni, mivel sehogysem éri el az akvárium peremét. :D Mókás nagyon én nézni imádom, csak ahogy él, mozog, eszik, ás, minden, nagyon jó fej kis állatok. :D



Ő a kis Kókusz(golyó..) :) Itt meg a nyúllal ismerkedik..jah jobban félt a nyúl mint ő.. :D

Edited by Babszem, 2009 június 2. - 17:42.


#24 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 7. - 16:03

nekem volt is és van is hörim...amiután elpusztult az elsõ nagyon megsirattam...Rudi egy csíkos höri volt...picike kis fiú.... második hörcsögöm a degenerált hatalmas albínó höri Tofu,aki egy kislánny.. :D mindenki azt hiszi hogy egy patkény levágot farokkal.... hatalmas,a fajtája mint mondtam albinó hörcsög...egyszer már meglógott és azt hittük megette a kutya de végül megtaláltuk :) amugy írtó klasszfej hörcsög,csak alvásból nem érdemes felkelteni mert akkor harap és az ég világért nem enged el.... amugy van neki egy gömbje amibe beleteszem és jól elszaladgál a lakásban :D naggyon élvezi... valamelyikõtöknek esetleg van hasonló? :D

#25 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 18. - 14:03

En is vettem a torpenek, az elozonek meg nem volt. De a picike idegen es szokatlan helyen, foleg ha alvasbol keltve trszem ki valahova mindig kakil, a gombbe is, hiaba van ismeros helyen ahol egyebkent nem kakilna.. :D (bocsi az ekezetert)

#26 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 21. - 13:51

egy kérdés...nagyon szeretnék sokáig élõ hörit....mit adjak neki ami erõsíti,jólérzi magá tõle és hosszú életû lesz? :D régen vettem a régi hörimnek vitamint ami nagyon finom volt :D érdemes ilyenekt venni neki? vagy elég a zöldségtál?

#27 Dincsi

Dincsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 225 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 22. - 9:49

Szia Pacifan! Sajnos, a höri nem él túl sokáig, akár mit csinálsz. Mi is vettünk az elsõnek 8 500 Ft-ért fél deci vitaminkomplexet, napi 1 cseppet ivott, szerette is, de nem ért semmit. Szerintem a legtöbb ilyen csak a lökött gazdi pénztárcáját csapolja, a többi meg körítés. :gm:

#28 pacifan96

pacifan96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 856 hozzászólás

Közzétéve 2009 július 22. - 12:40

akkor télleg nemérnek olyan túl sokat ...köszi :D

#29 Nadett

Nadett

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 26. - 11:45

Nekem is van egy horcsogom.De megette a kicsinyeit .Miert csinalta? :(

#30 Nadett

Nadett

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 26. - 13:51

:) A horcsog megeszi a szaraz kenyeret?

#31 Nadett

Nadett

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 26. - 16:53

:) A horcsog megeszi a szaraz kenyeret?

Hahooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#32 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 26. - 18:22

Lehet, hogy megzavartad amikor még picik voltak a kölykök, vagy nem kapott elég fehérjét, vagy természetétõl fogva "nem jó anya"... Ha egyedül tartod, többet nem fog szülni, úgyhogy ezzel nem lesz gondod. Ha társaságban tartod, akkor csinálhat ilyen kannibál dolgokat attól is, hogy túl kicsi a terület, és a többi hörcsög zavarja.

A száraz kenyeret megeszi, de a fogát azzal nem tudja megfelelõen koptatni, arra inkább faágakat vagy szépiacsontot vagy spéci préselt rágókövet (kisállatboltban kapható, olyasmi mint a lovak nyalósója) kell neki adni. A száraz kenyér, keksz, ilyesmi hizlalja is a hörcsögöt, ha nem akarod, hogy gömb formája és rövid élete legyen, akkor effélébõl csak egészen picit vagy ritkán kaphat, nasinak.

Kérj a szüleidtõl a hörcsög mellé róla szóló könyveket is, sok mindent megtudhatsz a tartásáról :) Vagy nézelõdj ezeken az oldalakon:
www.haziallat.hu
http://www.kisragcsalo.fw.hu/

Egyébként, ez itt egy fórum, nem chat. A kettõ közötti különbség az, hogy a fórumon egyáltalán nem biztos, hogy azt a témát, ahová írsz valamit, éppen akkor olvassa is valaki, aki akar/tud neked válaszolni. Egy lovas fórumon különösen nem biztos, hogy hörcsög-ügyi kérdésre azonnal választ kapsz. Türelemmel kell lenni, ha pedig sürgõs a kérdés, azt nem itt feltenni, hanem például önállóan utána nézni - www.google.hu , a keresõbe beírod hogy hörcsög és száraz kenyér, és meglátod, mire jutsz.

#33 Nadett

Nadett

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 26. - 20:22

Koszi szepen . :) A valaszert.

#34 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 26. - 21:12

Hm, ha már hörcsög front van..az én jószágomnak nincs itatója, csak zöldséget gyümölcsöt szokott kapni, répa vagy alma általában plusz a magok..na de hát a zöldésg gyümölcs néha elmarad :gm: :ang: nem dirket, csak hát kimegy a fejembõl, de még él meg azért már kineveltem egy jószágot ugyanígy és nem pusztult el idõ elõtt. :) Na szóval úgy egyébként elég a zöldség nem? Mert általában alig eszik belõlük mindig ott rohadnak meg az alomba..csak annyit rágcsál belõle amennyire szomjas, inkább mag párti.. Nyáron kis kupakba tettem be neki vizet, de azt is csak kiborította, miután minimálisan megnyalogatta. Szóval nem iszik túl sokat. :)

#35 firtato

firtato

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 678 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 26. - 21:13

nincs valakinek törpe hörije fölösleges?

#36 Nadett

Nadett

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 26. - 21:27

Hogy lehet a nemet megallapitani?

#37 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 26. - 21:29

Ha nagy a feneke akkor fiú. :D Mivel csak kis tökösöm volt még, ha felfordítod akkor van a hasa felé egy lyuk, meg lentebb.:D Szakszerű válasz, de jobbat nem tudok. Meg amugy tényleg az alakjuk teljesen más. A nőstény elméletileg nem olyan nyúlánk, meg nincs akkora potroha :) Amíg picik én nem tudom megállapítani, csak ha már nőttek egy kicsit.
Na mit találtam.. http://hori1.gportal...php?pg=22958442
nem voltam túl szakszerű, de majdnem..:D

Edited by Babszem, 2009 december 26. - 21:38.


#38 Nadett

Nadett

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 26. - 21:50

Koszike :) Nagyon cuki allatkak .Szerintetek celszeru ha kap egy mokuskereket? :D C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\Image o a kicsike Babszem hogy hivjak a horcsogod?

#39 Babszem

Babszem

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.972 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 26. - 21:52

Célszerû nagyon, de ne fémet vegyél, inkább mûanyagot, mert az nyikorog. :D Éjszaka elég idegesítõ. Nekem mûanyag van, teljesen hangtalan, csak az alomsúrlódását hallom, meg ha rágja a faházát..belsõ átalakítás.. hát igen.. :D Az én jószágom Kókusz, de csak Kóki leginkább, fenntebb van róla kép is. :) Nem jó így a linked, te hol tartod egyébként terrárium vagy ketrec?

#40 Nadett

Nadett

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 26. - 22:05

Zold ketrecke amugy a neve TiCu vagy Ticuka Nagyon edes Kokusz,lattam a kepet imadni valo! Azt hallottam ,hogya horikek nem szeretik a nagy MELEGET ez igaz?

Edited by Nadett, 2009 december 26. - 22:06.