Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lószőr-lóbőr


  • Please log in to reply
473 válasz a témához

#401 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 20. - 22:35

Csüdsömör ügyben jelentkezem. A probléma megoldódott. Igaz, elég nehezen. Eddigi években bõvel elég volt a Betadin bevetése, de idén hihetetlen mértékben jött ki a lábán. Elõször nekifutottunk Betadinnal, majd Hyperollal is, aztán teafa olajjal. Minden alkalommal páncélként nõtt vissza, nulla javulás. Dolgunk volt a dokinál, és rákérdeztünk erre is. Kaptunk egy általa kikevert kenõcsöt, jó nagy tubussal, és elfogadható áron. Halvány sárgás színe van, és egész kellemes illata. A lényeg, hogy pár nap alatt a pörkök maguktól lepotyogtak, még a nagyon ragaszkodók megvannak, de 90%-ban javult, és "tiszta" szövet van alatta. Nincs egy hete, hogy használjuk, napi 1x. Kenés elõtt Betadin szappannal tisztára van mosva, szárazra törölve. Azt mondta a doki, hogy nem csak gombák okozzák, és alapesetben ezért gyógyul nehezen. Nagyon büszke volt a saját keverésû kencéjére. :gm: Igaz, azt mondta, hogy a stressz nem változtat, súlyosbít rajta, de nekünk a lovak költöztetése után jött ki, és ennyire durva még egyszer sem volt.

#402 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 24. - 14:17

Sziasztok, egy gyors kérdésem lenne: Perilla krémrõl hallott már valaki? Allergiás tünetek kezelésére való stb. Nos, sikerült tegnap beszereznem egy nyári ekcémás Nicót :gm: és neki kellene, amolyan "gyorssegélynek", amíg nem találok megfelelõ szert. (Leovet Bio Haütöl-t nem találok sehol) Tudtok még valamit ajánlani?

#403 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 24. - 18:43

Nyári ekcéma ügyben beszélj Landgraf-al ;)

#404 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 26. - 1:01


Fehér apróbb pöttyökbõl álló telepek találhatók a fülkagyló belsejében, a telepek között nincs összeérés, kisebb -nagyobb csoportok, az alkotói kis borsószem átmérõjûek, olyan mintha hámlás elõtti sebek varrosodásai lennének, csak fehérben.


Ilyen volt? Mi lett vele?
Posted Image

#405 Mogyoró

Mogyoró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 27. - 10:36

Ilyen volt? Mi lett vele?
Posted Image



Szia!

Ugyanilyenek voltak és vannak a póni fülében, sõt a nagy ló egyik fülkagylójában is megjelentek, tehát "ragályos".


Nagyon sajnálom, de sajnos nem tudok segíteni, Csak állatorvos tud ebben segíteni!

#406 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 27. - 10:58

Köszi, a szokásos gombakenöcsökön kívül gondoltam hátha van valami házi praktika. A jó pap is holtig tanul. ;) Németországban egy lovasfórumon nagyon dícsértek egy mohakivonatot (Lebermoos), amit nyáron az ember maga is el tud készíteni, télen patikában kell venni, mert fagypont körül elveszti a gombaölö hatását. Megrendeltem, kíváncsi vagyok, használ-e.

#407 coelhophilip

coelhophilip

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 123 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 27. - 11:52

Sziasztok! A melanomáról valaki tud bõvebbet annál, hogy tipikusan szürke lovat érintõ probléma, és gyakorlatilag bõrrák? Ha jól tudom, a pigmentsejtek bõrben való vándorlásuk során alakítják ki a csomókat, elsõsorban a farokrépa alsó részén, a végbélkörnyékén és a fülben, torokban. Olyat hallottatok már, hogy a ló hátsó, belsõ combján lehet-e ilyen? Kell egyáltalán foglalkozni vele...vagy csak figyelni kell, hogy nõ-e, lesznek-e máshol is csomók. Érdemes kivágattatni? Köszi

#408 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2011 október 27. - 12:52

Sziasztok!

A melanomáról valaki tud bõvebbet annál, hogy tipikusan szürke lovat érintõ probléma, és gyakorlatilag bõrrák?
Ha jól tudom, a pigmentsejtek bõrben való vándorlásuk során alakítják ki a csomókat, elsõsorban a farokrépa alsó részén, a végbélkörnyékén és a fülben, torokban.
Olyat hallottatok már, hogy a ló hátsó, belsõ combján lehet-e ilyen?
Kell egyáltalán foglalkozni vele...vagy csak figyelni kell, hogy nõ-e, lesznek-e máshol is csomók.
Érdemes kivágattatni?
Köszi

Colibrinek a jobb combján hátul (nem farok, végbélnyílás tájék) volt egy. Jármy dr. azt mondta rá, hogy míg az embernél az egyik legveszélyesebb rák féle a melanoma, addig a lovaknál leginkább csak esztétikai problémát jelent.

#409 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2011 november 4. - 19:25

Sziasztok! Ezt találtam a nagy kutakodások közepette. Valakinek van valami tapasztalata vele? Szerintetek kora tavasszal majd megéri egy ilyen kúrát végigcsinálni?

#410 babbcy

babbcy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 30 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 27. - 18:50

Sziasztok! Hál istennek találtam lõszõr-bõr topikot. :'D már azt hittem nem lesz. Segítségeteket szeretném kérni, egy ismerõsöm lováról lenne szó, aki ugyan nincs be regisztrálva de olvassa a fórumot. A probléma a következõ, a lova farokrépáján egyik napról a másikra intenzív dörzsölés nyomai látszódtak (kihullott a szõre), gondoltak ekkor itt férgességre, de idõvel egyre csúnyább és csúnyább és csúnyább lett a dolog. már a farán is vannak ilyen fehér foltok, a bõre töredezett nagyon, a farkához ha csak hozzányúlnak is esik le minden szõröstõl-bõröstül. A kérdés, hogy szerintetek mi lehet az? Esetleg valami házi praktikát tudtok-e ajánlani, vagy állatorvos téma rögtön az egész? Gondoltunk gombára, ekcémára... Ha valakit foglalkoztat a dolog küldök képet. Írjatok kérlek!

#411 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 27. - 19:13

Mióta tart ez a dolog? Amúgy mindenképpen hívjatok állatorvost! Soha nem fogom megérteni, hogy sokan miért inkább írogatnak és várnak esetlegesen 1-2 napot a válaszra, minthogy kihívják az állatorvost, aki (legtöbbször) azonnal meg tudja mondani, hogy mi a gond... Ha most alakult ki a dolog, akkor az nem lehet ekcéma, mert az csak tavasszal-nyáron (legyek-vérszívók aktív tevékenységekor) jön ki a lovakon. Valószínûleg gomba van a dologban, de mint feljebb írtam: állatorvos!

#412 kirlin

kirlin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 527 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 28. - 11:08

sziasztok Olyan kérdésem lenne,h van egy paci és az orrát megnyomta a kötöfék nagyon szoros volt és úgy lett kikötve nagyon sokáig.... Kicsi pukli van rajta hasonlítani egy benyomott paradicsom redõihez tudom hasonlítani(tudom hülye hasonlat) Az ilyen gyûrõdéseken lehet valamit segíteni?

#413 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 13. - 11:58

Mióta tart ez a dolog? Amúgy mindenképpen hívjatok állatorvost! Soha nem fogom megérteni, hogy sokan miért inkább írogatnak és várnak esetlegesen 1-2 napot a válaszra, minthogy kihívják az állatorvost, aki (legtöbbször) azonnal meg tudja mondani, hogy mi a gond...
Ha most alakult ki a dolog, akkor az nem lehet ekcéma, mert az csak tavasszal-nyáron (legyek-vérszívók aktív tevékenységekor) jön ki a lovakon. Valószínûleg gomba van a dologban, de mint feljebb írtam: állatorvos!


Nem újkeletü a dolog, 1 hónapja van igy a farka sac/kb. de azt hittük csak vakarja és azért, de már a jobb lapockáján is jön le a bõr/szõr. senki nem tud semmit mondani a dologra... dokise....

Nem újkeletü a dolog, 1 hónapja van igy a farka sac/kb. de azt hittük csak vakarja és azért, de már a jobb lapockáján is jön le a bõr/szõr. senki nem tud semmit mondani a dologra... dokise....

másik ló is van mellette és annak nincs semmi baja, szóval nem ragályos.... esetleg allergia.... kb azóta kap uj abrakot.... silót..

#414 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 13. - 12:23

már a farán is vannak ilyen fehér foltok, a bõre töredezett nagyon, a farkához ha csak hozzányúlnak is esik le minden szõröstõl-bõröstül.



senki nem tud semmit mondani a dologra... dokise....

Le a kalappal az ilyen állatorvos elõtt

#415 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 13. - 13:17

Le a kalappal az ilyen állatorvos elõtt


azt mondta még nem látott ilyet...

#416 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 13. - 13:28

Ja, úgy már jobban hangzik. Amit írtál abból az jött le, hogy nem tud rá mit mondani, majd hazamegy... :kir:

#417 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 13. - 19:02

másik ló is van mellette és annak nincs semmi baja, szóval nem ragályos.... esetleg allergia.... kb azóta kap uj abrakot.... silót..

Esetleg lónak való abrakot kellene adni neki.

#418 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 14. - 9:13

Mackó a siló is lóabrak...nézd meg a hollandok csak azt etenek tenyészkancáikkal (anno, mikor az egyetemen tanultam, hogy a siló is lókaja, keresztbe álltak a szemeim, aztán nekik lett igazuk)

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#419 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 14. - 9:39

Az biztos, hogy nagyon oda kell figyelni az etetésénél. Anno nekem az egyik "oktatóm" azt mondta, hogy több kárt lehet vele tenni, mint amennyi haszna van (ha van egyáltalán). El tudom képzelni, hogy a hollandok direkt lónak készítik a silót. Lényegesen olcsóbb takarmány.

#420 mercedes79

mercedes79

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.435 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 14. - 9:54

Az biztos, hogy nagyon oda kell figyelni az etetésénél. Anno nekem az egyik "oktatóm" azt mondta, hogy több kárt lehet vele tenni, mint amennyi haszna van (ha van egyáltalán). El tudom képzelni, hogy a hollandok direkt lónak készítik a silót. Lényegesen olcsóbb takarmány.



Igen direkt a lónak :D , de úgy etetik õket, mint itthon a marhákat. futóistálló, kezelõfolyosó, traktor pedig ömeszti a kezelõútról. Jah, a pecsenyecsikókat is így etetik Európában.

" Félj, de légy bátor! "

 

www.szolohegyilovastanya.hu


#421 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 14. - 12:20

Hát elösször énis néztem, amikor a párom mondta, hogy silót ad nekik... De hát na! :D elmagyarázta mennyi minden van benne, aztán megértettem, hogy ez is lókaja, csak még nem hallottam róla. A lényeg az, hogy most nem kap a Drága abrakot... Hátha csak az a probléma, hogy nem tetszik neki. Ha nincs változás... Nem tudom mi a következõ lépés... Mindjárt rakok fel képet a leszakadt bõrös megoldásról!

#422 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 14. - 12:32

Na itt van pár kép egy leszakadt darabról, sajnos a lovon hiányzó részekrõl nem tudok fotót csinálni, mert nem vagyok otthon, majd holnap!

Egy darabka farok

Szõröstül bõröstül

Tudom brutális, de elraktam... :D

Edited by Lasiodora, 2012 március 14. - 12:33.


#423 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 14. - 12:58

Jesszus. :eek: (Ilyet se láttam még. Ugye nem létezik lólepra?)

Esetleg másik lódokit nem próbáltok hívni, hátha az okosabb? Vagy telefonon érdeklõdni több dokinál?

#424 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 14. - 20:26

Jesszus. :eek: (Ilyet se láttam még. Ugye nem létezik lólepra?)

Esetleg másik lódokit nem próbáltok hívni, hátha az okosabb? Vagy telefonon érdeklõdni több dokinál?


Én is elõször azt mondtam, hogy lepra... :D de akkor nem csak a bõre esne le, hanem a végtagjai is szép lassan. :D

Mondom, most abba hagyjuk az abrakot neki, ha nem javul másik doki....

#425 Piskóta

Piskóta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 196 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 15. - 20:01

Hát ez azért nekem elég komoly dolognak tûnik, nem vigyorognám el a helyedben...

#426 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 20. - 18:03

Had legyen az az én dolgom, hogy min vigyorgok meg min nem. Jó? ezt hagyd meg nekem... köszönöm.... amúgy meg kezdünk szõrösödni!

#427 Mackó

Mackó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.168 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 20. - 20:41

A ló is? :D :gm: Bocs, nem tudtam kihagyni! :dev:

#428 Lasiodora

Lasiodora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 248 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 21. - 11:55

A ló is? :D :gm: Bocs, nem tudtam kihagyni! :dev:



De izé vagy! :D csak a ló, én már rég megszõrösödtem :'D

#429 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 27. - 19:51

A "papilloma" szót használhatta Csuti, gondolom ;) Ha ép a bibircsókon a bõr (= nincs kipirosodva, nem sebes, nem korpázik), a lovat nem zavarja ( = nem vakarássza ádázul), és nem is növekszik érdemben, én a helyedben nem paráznék miatta.
Ha papilloma (= vírusos eredetû szemölcsféleség), esetleg lesz belõle még néhány, aztán végül elmúlik, spontán.

Nem találom a kérdésemet a papillómáról, de köszönöm Õz, ezt sikerült megtalálnom. :)

#430 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 27. - 21:22

:) A "Lovak betegségei, sérülései"-be raktam :o (egyébként ha megnyitod a profil-oldaladat /legegyszerûbben bal fölül, ahol azt írja, "bejelentkezett ezen a néven: ..." /, ott a profil opciók között találsz olyat, hogy "keresés a felhasználó hozzászólásaira"; ott utána lehet nézni az elbóklászott saját hozzászólásoknak is.)

#431 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 28. - 15:00

Fú bakker de béna vagyok. Nagyon köszönöm. :D

#432 Mogyoró

Mogyoró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 3. - 18:01

Szia!

Ugyanilyenek voltak és vannak a póni fülében, sõt a nagy ló egyik fülkagylójában is megjelentek, tehát "ragályos".
Nagyon sajnálom, de sajnos nem tudok segíteni, Csak állatorvos tud ebben segíteni!


Mégis tudok segíteni, mostmár egy sikeres kezelés után vagyok.
Kikezeltem a télen a az ismertlen betelepülõket a póni és a nagyló fülébõl is Betadin kenõccsel!!!
Tök jó, mert a kenõcs nem csöpöghet bele a fülébe. A kenõcsbõl nem sokat kellett elhasználni a két fülesgombára, talán egy negyed tubust.

#433 georgi

georgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 5. - 1:34

Sziasztok! Szõrváltás terén lenne kérésem! Pacim nagyon szépen egyenletesen váltja szõrét mindennap megpucolom amennyire lehet, az egész testén nics semmi baj, kivéve a fején! Foltokban hullott ki a szõre és látszik a bõre is, jelenleg új szõrt sem vettem észere a régi helyén! Nem tetves nem rühes! Mi lehet ez?Mindennap langyos vízzel lemosom! Biztos vagyok benne, hogy ez nem ápolási hiba mivel naponta csutakolva van! Várom az ötleteket! KÖSZI! :) Jah, és nem dörzsöli le nem viszket neki!

#434 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 5. - 21:38

Sziasztok! Szõrváltás terén lenne kérésem! Pacim nagyon szépen egyenletesen váltja szõrét mindennap megpucolom amennyire lehet, az egész testén nics semmi baj, kivéve a fején! Foltokban hullott ki a szõre és látszik a bõre is, jelenleg új szõrt sem vettem észere a régi helyén! Nem tetves nem rühes! Mi lehet ez?Mindennap langyos vízzel lemosom! Biztos vagyok benne, hogy ez nem ápolási hiba mivel naponta csutakolva van! Várom az ötleteket! KÖSZI! :) Jah, és nem dörzsöli le nem viszket neki!


Sajnos ez gombának hangzik. de aggodalomra semmi ok, imaverolos lemosással 1 hét alatt elmúlik. ha esetleg egy fotót be tudsz rakni, akkor jobban meg lehet mondani. tavasszal gyakori, bár inkább párás idõben szokott elõfordulni. ha több ló is van mielõbb kezeld, mert elkaphatja a többi is (amennyiben tényleg gomba). Kantárt, kötféket, kefét minden használat után alaposan pucold le, azt se árt, ha kis imaverollal is áttörlöd a végén.

volt egy szürke lovam, az minden tavasszal gombás lett, egyszer a két füle között, olyan volt, mint akit megskalpoltak szegény... úgy hallottam amúgy a szürkék érzékenyebbek erre.

#435 georgi

georgi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 10. - 11:25

Rontó, Köszönöm! Lekezeltem a paci fejét, Octenin septtel lefertõtlenítettem és Candibenével lekentem, már nagyon szépen nõ a szõre és nem is terjedt tovább! Lefertõtlenítettem a szerszámokat is és a keféit is! Alig várom már, hogy elég meleg legyen egy kiadós fürdéshez! :)

#436 Kyra04

Kyra04

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 17. - 17:58

sziasztok! A segitségeteket szeretném kérni..a lovamnak pár napja elkezdett kifoltosodni a szõre, vagyishát néhol (legfõképpen a vállánál illetve a nyakon) olyan a szõre mintha kikopott volna..sajnos naprol napra csúnyább és feltünõbb..érdekelne hogy volt e valakinek ilyen problémával dolga,illetve hogy mivel lehetne kezelni a problémás területeket?

Edited by Kyra04, 2012 április 17. - 18:18.


#437 Rontó

Rontó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 632 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 17. - 20:53

szerintem ez is gomba, kicsit feljebb írtam le, hogy mi a teendõ... :) (én továbbra is az imaverolos lemosást javaslom)

#438 Mogyoró

Mogyoró

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 66 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 17. - 21:22

Az én öreg pónimon is kijött nagy foltokban a szõr, kopasz lett a két combja belül, a mellsõ lábak töve, és most a lapockatájék is kopaszodik. Ha meghúzok egy kis csomó szõrt, mind kijön, meg tudnám kopasztani, mint egy csirkét.
A szõrszálak tövében, mintha korpás lenne erõsen, de a doki azt mondta, hogy ez szõrtetû!!!!!
A kezelés:( elõször azt hittem nem jól értem) Chemotoxos befújás az egész pónin, vékonyan, és ne tudja lenyalni.(?)
Befújtam, 2X is, nem" brékelt", még él. A tetûk nem tudom, hogy még aktívak-e. Tegnap elfogyott a chemotox, ma neostomosannal fújtam végig. (remélem a reggelt megint megéli!)
Holnap jön megint a doki, majd megírom, mi a helyzet.

#439 Kyra04

Kyra04

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 18. - 9:01

Köszönöm a hozzászólásokat! Szívesen tennék fel róla képet, de nem tudom azt hogy kell, hogy ne a linket tegye be, hanem egybõl a képet.

#440 Kyra04

Kyra04

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 38 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 19. - 8:49

Posted Image

Posted Image

Edited by Kyra04, 2012 április 19. - 8:53.