Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Dóra-major avagy élet az üllõi homokon


  • Please log in to reply
512 válasz a témához

#481 dorszika

dorszika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2008 november 30. - 11:56

Sziasztok A Dórában elég sok fajta bértartási lehetóség van. 1 a legegyszerûbb a ménesi tartás ahol nyáron legelõ télen pedig egy beállóval ellátott karámban vannak. széna mindig van elöttük zabot napi egyszer kapnak a téli hónapokban. 2 boxos bértartás öszkonfortos boxokban. heti 3x trágyázás, napi 3x zabolás és 2x szénázás 3 ugyan ezek a feltételek csak angolboxban 4 boxos bértartás napo tágyázás és 2x szemes leszedése, 3x abrakolás és 2x szénázás, ha minden igaz kérésre karámozás Van lehetõség karámozásra ezt az adott objektum lovászaival kell plusz dijazás fejében megbeszélni. 1-3 lehetõségig az elérhetõség : 29 / 521 384 központi szám 4 dik lehetõség Gõöttlerné Évi 06 20 9 44 53 73

#482 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 23. - 15:25

Sziasztok Tegnap láttam egy olyan buszt h Üllõ Dóramajor. Ez egy különjárat volt vagy rendszeres? Ha rendszeres honnan és mien idõközönként jár?

#483 dorszika

dorszika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 30. - 10:27

Szia Ez egy hallgatói busz persze bárki felszállhat rá még tart az egyetem addig jár, illetve leginkább csak mikor gyakorlat van, de ennek a vége kb egybe esik a vizsga idõszak végével. Azt hiszem a Népligetbõl indul, de erre ciánt nem veszek.

#484 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2009 április 30. - 19:57

Szia

Ez egy hallgatói busz persze bárki felszállhat rá még tart az egyetem addig jár, illetve leginkább csak mikor gyakorlat van, de ennek a vége kb egybe esik a vizsga idõszak végével. Azt hiszem a Népligetbõl indul, de erre ciánt nem veszek.



köszi

már kezdtem megörülni h rendszeres járat van :hupp:

#485 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 10. - 10:53

Sziasztok!

Köszönet Doriszka-nak a segítségért, felkerültek ide: http://gallery.site....Rigo/?g2_page=1 a ménes képek, másik albumba a "csajok".

#486 dorszika

dorszika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 14. - 9:47

Szívesen máskor is. Jók lettek a képek a busman fejûrõl :D

#487 LLotti

LLotti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.028 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 16. - 20:51

Sziasztok! Én is az üllõi busz után érdeklõdnék, barátnõmnek kéne, az egyetem honlapján is kerestem, de nem találtam h mikor jár. Valaki nem tudja véletlenül? Elõre is köszi :)

#488 Pajkos

Pajkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2009 december 1. - 9:43

Sziasztok Szeretnék tavasszal egy lovas napot tartani Kocséron, falun belül a pontos helyszín még kérdéses. A lényeg, hogy egy játékos, ismerkedõs, versenyzõs napot szeretnék. Nem hivatalos versenyek lennének, inkább ilyen háziverseny jellege lenne. Összemérnék a környékbeli vagy akár távolabbi lovasok tudásukat, mindezt anélkül, hogy megkérdezné bárki is, hogy van-e valakinek rajtengedély vizsgája. Lehetne lószépségverseny, ügyességi játékok, ugró számok, egyéni bemutatók. Díjazás és valamilyen maradandó irat - iromány természetesen lenne. Egy játékos nap lenne kicsiknek és nagyoknak, fiataloknak és idõsebbeknek, fiúknak és lányoknak. Azért lenne pár feltétel, de ezek csakis a problémamentes lebonyolítás érdekében vannak. Feltételek: - a lovaknak rendelkezniük kell a szükséges oltásokkal. - bármilyen apró jel, ami a lovak betegségére utal kizáró ok a rendezvényen valórészvételbõl, pl. sántaság, fertõzõ betegség, a ló látható rosszulléte. - nem megfelelõ viselkedés mind az állatokkal,mind az emberekkel. Tippeket, tanácsokat szívesen fogadok. Ez egy elõfelmérés, ezért szeretném ha minél többen jeleznék, hogy eljönnének-e, vagy szándékukban áll-e részt venni rajta. Természetesen amint körvonalazódik a helyzet fogok küldeni ismertetõt a környezõ lovardákba, és megpróbálom minél több lovashoz eljuttatni. Válaszokat és hasznos tanácsokat írhattok ide is, magánban is, vagy a jancso.maria@gmail.com e-mail címre is. Bármilyen kérdés merülne fel, ne habozzatok feltenni. :)

#489 NiCky

NiCky

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 67 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 16. - 20:39

:nem: :hupp: Már nem fórumoztok Dórások?! Pedig megörültem, hogy van ilyen fórum is...

#490 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 17. - 10:01

Nehéz szívvel, de elhagytuk második otthonunkat és mostanában a Vegasfarmon boldogítjuk a lovakat. Dömpilla is vegasi lakos lett tegnap. Ott lovagolsz? Vagy dolgozol? Vagy mindkettõ? Írhatnád tovább te a történetet. :)

#491 NiCky

NiCky

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 67 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 18. - 21:20

Zap! Sajnos nem lovagolok ott, néha áttekerek a vasparipámon. Gyálon, Vecsésen és Ecseren lovagolok, meg otthon. Mivel jön a jóidõ és hurrá megint itthon lakok, lehet átszokok a Dórába lovagolni. Ki lovagoltat még ott? Ismerted a Miskabácsit? Tangót és Táltost? Meg van ott egy Üllõi fiú is ,aki egy suliba járt velem anno, lovakat gondoz.

#492 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 19. - 8:47

Ismerjük

2006 Március 15.

Ozzy már Zakuszka lakos

Hogy hívják a srácot?

#493 NiCky

NiCky

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 67 hozzászólás

Közzétéve 2010 március 19. - 9:24

Jajjj milyen fess fiatalember Miskabá ebben a szerkóban! :D Sose láttam még így! Kellemes meglepetés. Igen az Ozzy sztorit ismerem, olvastam mindent (remélem) róla. Gondolom kijársz hozzá Andiékhoz. A srác nevét sajna nem tudom ,de nagyon kedves, vékony testalkatú szõkés hajú srác. Etet itat..stb. Meg is akartam keresni az iwiw-en, de nem tom a nevét sajna. :( Ismerem még a Némedi Pityut is öcsém osztálytársa volt, és együtt tengették a szabadidejüket. Az õsszel voltam a fogathajtó versenyen , csináltam tuti képeket is. Azért még kijártok Dórába? Szívesen megismertelek volna.

#494 dorszika

dorszika

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 220 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 25. - 12:43

Szia a Srác, Ferike és Göttler Viliék istállójában dolgozik, elvileg. Tornyoslöbön lakik. Éva gratulálok Dömpillához a kis barátnõjével mi lett? Sajnos már mi sem az Üllõi homokot koptatjuk, de szívesen járok vissza jó barátokat meglátogatni.

#495 Foltoscsikó

Foltoscsikó

    Alvó forradalmár

  • Fórumtag
  • 792 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 16. - 14:48

A segítségeteket szeretnénk kérni!! Fél éves vizsla keverék kan kiskutyánk Pilis-Nyáregyháza-Monor-Csévharaszt vonzáskörzetében eltûnt. Világos sárga, a tappancsain, mellkasán, hasán fehér folt, a szeme zöldessárga. Wasi névre hallgat, behívható, barátságos. Eltûnésekor bal elsõ lábára sántított, gyógyszeres kezelés alatt áll! Kérjük, hogy aki befogadta, vagy látta, hívjon minket a 06/20/525-9879-es mobilszámon. Nagyon várjuk vissza 

#496 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 27. - 12:02

Én még kijárok Dórába. :) És Szabó Zsuzsi oktat még ott biztosan.

#497 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 15. - 16:02

Ide is bemásolom, hála, köszönet, stb. :) Szokott innen mostanság valaki járni a klinikán? Marvin ott van, fogmûtétje lesz, csak még elõkezelést kap. Ha esetleg megy valaki, vakarjátok meg a fülét, meg kaphat répát-almát is. :) És írjátok meg, ha voltatok. :)

#498 ördögdora

ördögdora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 808 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 18. - 12:39

:ang: sziasztok! tereléshez keresek 40-60 fõs birkanyájat!!!! aki lát ilyet, légyszi tudakoljon meg valamilyen elérhetõséget (v. címet) és írjon nekem magánt !!!! köszi!!!! :ang:

#499 Filly

Filly

    Biodegenerált

  • Főmoderátor
  • 8.075 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 18. - 13:04

Ahelyett, hogy végigszórod az összes topikot, mondjuk nyithattál volna EGY újat, ahol bárki elolvashatná... :mad:

#500 ördögdora

ördögdora

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 808 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 22. - 20:38

ennyire zavaró abban a 4-5 topicban ami itt van pest környékén ez az 1 soros beírásom? :eek: esetleg láttál valahol birkát, ha már ennyi helyen jársz és foglalkozol velem? :gm:

Edited by ördögdora, 2010 november 22. - 20:38.


#501 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 23. - 7:19

Akarod mondani 40-50... Dóra-majorban egyébként van ekkora birkanyáj, de hogy terelhetõ-e, fogalmam sincs. Menj ki egyik nap és kérdezd meg a juhászt.

#502 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 10. - 12:36

Most kaptam a hírt, hogy szaporodott az állomány Dórában egy feka méncsikóval :) Dulcsi a mama. Amint kijutunk fotózunk, akad jó pár szemre való "gyerök" a ménesben.

#503 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 21. - 7:15

Sziasztok! A segítségetekre lenne szükségem. Az iránt érdeklõdöm, hogy van-e olyan hely itt Pest-megyében, ahol a lovak bármilyen mezõgazdasági munkát végeznek. Egy külföldi ismerõsöm szeretne ilyet látni, de én nem ismerek olyan helyet a megyében, ahol ilyet tudnék neki mutatni. Van ötletetek?

#504 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 7. - 21:38

sziasztok van itt vki? a Dóra majornak nincsen military pályája amit külsős is használhat?



#505 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 8. - 22:26

Jasmin, szerintem menj ki a majorba és nézz körül van-e még pálya. Ha van, szerintem nyugodtan használhatod. Lóval át tudsz menni?

#506 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 9. - 19:14

köszi... a szamaramnak szeretnék megmutatni néhány akadályt leginkább a bank(?) és az árok érdekelne. vele mennék át, mert nem messze lakunk felsőpakonyon



#507 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 9. - 19:43

Véletlenül nincs a környékeden egy Hegyes nevű ló?

#508 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 10. - 19:09

nincsen :( én egy újonnan épült istállóban vagyok még nincs túl sok bértartó



#509 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 10. - 19:31

Ha van rá lehetőséged, szaladj be és nézz körül, hogy mi maradt még a pályából. Ha szamárral odatalálsz, még jobb :-)

#510 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 11. - 20:05

elvileg tudom sacperkb merre kell menni szamárral :) egy ismerősöm ott tartja a lovát a majorba rá is ugrasztottam a témára :D



#511 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 23. - 17:03

Van még itt vki a majorból? Szükségem lenne olyan vkinek az elérhetőségére aki a rendezvényeket szervezi le. Tudnátok segiteni?

#512 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 23. - 19:24

Milyen rendezvényt?

#513 Jasmine20

Jasmine20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.200 hozzászólás

Közzétéve 2015 március 25. - 4:26

Bármilyet. Versenyt, szemléket...
Arra gondoltam megkérdezem nincs e igény/lehetőség gyermeksétacsacsigoltatàsra :-D