Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Holland Sportló


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
166 válasz a témához

#121 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 30. - 15:24

azt hiszem a hónap fotója topicban mutatta meg vki köbö egy hónapja. hihetetlen egy pacc, annyi szent. :)

#122 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 30. - 15:29

Azt nem láttam. :( Csak most néztem a hírdetéseket és megakadt a szemem. Ára gondolom millión felüli.

#123 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 30. - 18:31

A hollandok igen elhúztak a látványos mozgású fogatlovak tenyésztésében... Szinte kivétel nélkül igy mozognak, és küllemre is eléggé egyöntetûek.

#124 dreamgirl

dreamgirl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 134 hozzászólás

Közzétéve 2010 december 30. - 14:01

Sziasztok! tudnátok nekem honlapcímeket vagy akár konkrét fed. méneket a fajtában ajánlani? köszi f.

#125 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 7. - 11:09

Most olvastam csak be ide kicsit :) arra a képre gondoltok amit én tettem fel? :) Õrá?


Posted Image

#126 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 7. - 11:18

igen, õ volt a téma. :)

#127 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 7. - 11:31

Igazából lovasokra is csak kíváncsiság gyanánt lett feltéve :) sokan telefonáltak. Egyébként komoly kis paci :ang: nagyon mozog, tavasztól egyesben lehet megyünk majd vele kisebb versenyekre.

#128 Timsili

Timsili

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.326 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 7. - 16:25

mi az, hogy kíváncsiság gyanánt?

#129 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 7. - 18:52

Hogy mennyire tetszik az embereknek, természetessen ha megfizették volna amit kérünk, eladó. :) :ang:

#130 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 9. - 10:02

Mert ez a ló a tiéd?

#131 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 9. - 10:20

Pároméké :)

#132 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 9. - 20:49

És mik azok a foltok a hasán? :D

#133 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 10. - 10:47

Kihipóztuk :gm: :kir:

#134 Lótuszvirág

Lótuszvirág

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.260 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 6. - 20:13

Concorde KWPN méntõl mélyhûtött sperma eladó. A sperma jelenleg Máriakálnokon Dr. Pénzes Györgynél van, igény szerint elhozható.
Irányár: 1000 Euro
Érdeklõdni nálam magánban, vagy a lotus kukac netra.hu címen

#135 bartorsi

bartorsi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 276 hozzászólás

Közzétéve 2011 február 28. - 15:08

Hamlet!!

#136 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 2. - 13:28

Ha összejön a dolog Tõle lesz csikónk :ang:

#137 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 3. - 13:18

Mindenképp jól lehet reklámozni így egy mént, hogy "az olimpiai és világbajnok ló apja". :D

#138 aryka

aryka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 511 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 5. - 8:05

Az már 1x biztos :D Neked amúgy véleményed Róla? Sárguszom anyjára lenne, Kemál vonalú kanca. Elõtte ugyanaz a felállás lett volna mint sárgusz, vagyis Koppány. De bejött a képbe ez a Hamlet fiúcska :dev: és hát mit ne mondjak, megfogott, fõleg, hogy 60.000 ft + áfáért fedez úgy mint a Koppány is és csak 1 évet van Mezõhegyesen!

#139 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 8. - 14:24

Ha választani kell a Koppány és a Hamlet között, mindenképp a Hamletet választanám. :)

#140 hadesz

hadesz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 89 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 1. - 19:30

Paul Schockemöhle legújabb szerzeménye (holland mén, Bretton Woods: Johnson x De Niro x Romancier, 2006, 178 cm)


#141 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 29. - 8:05

178 cm? :eek:

#142 shutterfly

shutterfly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 347 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 29. - 8:44

178 cm? :eek:

177

#143 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 29. - 8:47

Huh. :eek: Legelõs tartásban éhen halna ezekkel az arányokkal. Bár gondolom, ez a veszély nem fenyeget.

#144 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 29. - 10:32

Imádom a mamutokat :D Ori, a hosszú lábára gondolsz, mint arány?( illetve a nyaka rövidsége) Egyébként nekem nagyon tetszik.Szerintem ez a 178 még az a méret, ami nem kelt dinoszaurusz hatást, még tud elegáns lenni, viszont impozáns is. ;)Hazabeszélek :D Nem véletlen, hogy van ebbõl a méretbõl több kancám is :dev:

#145 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 29. - 13:04

Van? Bottal vagy szalaggal? Enyém szalaggal 179, az még elmegy (bár kisebb jobb lenne), de bottal az már nagyon sok. :rolleyes:

Ori, a hosszú lábára gondolsz, mint arány?( illetve a nyaka rövidsége)

Igen, arra gondoltam, olyan, mint a kiscsikóm volt 2 hetesen, aki csak térdelve tudta rágni a füvet. :D szerencsére õ ezt kinõtte.

#146 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 29. - 13:18

Van egy bottal 178-as kancám, a fekete róla láttál képeket, a Condor csikóval. Van egy bottal 183-as kancám. :dev: Õ már sok.Valóban mamut, vannak is gondjai a méretei miatt. ;)

#147 shutterfly

shutterfly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 347 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 29. - 13:20

Van? Bottal vagy szalaggal? Enyém szalaggal 179, az még elmegy (bár kisebb jobb lenne), de bottal az már nagyon sok. :rolleyes:

Igen, arra gondoltam, olyan, mint a kiscsikóm volt 2 hetesen, aki csak térdelve tudta rágni a füvet. :D szerencsére õ ezt kinõtte.

Bretton Woods bottal 177 cm.

#148 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 29. - 14:19

Ja, az lejött a videóról, a lovas teljesen eltörpül rajta. :gm:

Van egy bottal 183-as kancám. :dev: Õ már sok.Valóban mamut, vannak is gondjai a méretei miatt. ;)

Hát, én az életképes lovak pártáján vagyok, úgyhogy nálam a sajátom már felsõ határ (bottal 168).

#149 Tily

Tily

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 37 hozzászólás

Közzétéve 2012 március 15. - 15:52

Sziasztok!

Hosszas kutatás után, a fórum segítségével rátaláltam erre az oldalra:
Ginus

Persze hollandul nem tudok, gugli fordító meg elég nagy marhaságokat hoz ki belõle. Lényeg a lényeg... Valaki tudna segíteni és nagy vonalakban lefordítaná nekem? Vagy, ha tudtok Ginusról (holland reg.száma: 88.2326, magyar tenyésztésben: 3866) bármit, fõleg a teljesítményével kapcsolatban, örülnék, ha megosztanátok velem.

Csak kíváncsi vagyok rá, nem fedeztetni akarok :)

#150 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 6. - 8:30

Kinek mi ugrik be ebbõl a pedigrébõl?
http://www.horsetele.../pedigree/94691

#151 shutterfly

shutterfly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 347 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 6. - 12:17

Kinek mi ugrik be ebbõl a pedigrébõl?
http://www.horsetele.../pedigree/94691

Tyson anyja teljes testvére Justboynak.

#152 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 6. - 12:25

Tyson anyja teljes testvére Justboynak.


Ön nyert! :)

Holnapi feladványunkig nézzék szorgalmasan a paci.hu Lófajták topicjait, addig is a viszont látásra! :D

#153 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 6. - 13:07

nem sértésképp, de ki az úúúúúúristent érdekel justboy anyja? :D úgy értem, justboy maga hány kiemelkedõ utódot adott? lehet, csak nekem nem tûntek fel. szart rengeteget, minden, még mozgatható kancára rátették kb, amikor sláger volt. láttam szép csikóit, de fúhademilyenjóra nem emlékszem. a származása klafa.

#154 shutterfly

shutterfly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 347 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 6. - 13:10

Ön nyert! :)

Holnapi feladványunkig nézzék szorgalmasan a paci.hu Lófajták topicjait, addig is a viszont látásra! :D

Az ilyeneken már meg sem lepõdök( mármint Tyson és Justboy származásának hasonlósága), amióta Rock Of Gibraltar ( talán az egyik legnagyobb telivér örökítõ, 14 group nyerõ ivadékkal) anyai féltestvére nálunk fedezett, persze teljes érdektelenség mellett.

#155 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 6. - 13:47

nem sértésképp, de ki az úúúúúúristent érdekel justboy anyja? :D úgy értem, justboy maga hány kiemelkedõ utódot adott? lehet, csak nekem nem tûntek fel. szart rengeteget, minden, még mozgatható kancára rátették kb, amikor sláger volt. láttam szép csikóit, de fúhademilyenjóra nem emlékszem. a származása klafa.


Justboy anyjáról egyáltalán szó sem esett, de mivel még csak most kezdõdött a tanév, még elnézhetõ, és nem jár neked 1-es. :D

#156 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 6. - 13:50

ahhhhhh :D hát de voltaképpen igen,mert justboy anyja tyson anyai nagyanyja. na, kimagyaráztam? :D

#157 shutterfly

shutterfly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 347 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 6. - 13:59

ahhhhhh :D hát de voltaképpen igen,mert justboy anyja tyson anyai nagyanyja. na, kimagyaráztam? :D

A lényeg szerintem, hogy Tyson egy elég komoly ló, nekünk pedig van a kancacsaládjából egy felállított fedezõménünk, mint ahogy van Caretino kancacsaládjából is(Príma).
Az a baj, hogy a nagy ritkán véletlen idevetõdõ, esetleges értékeinket sem vesszük észre.

#158 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 6. - 14:25

szerintem sokkal inkább az a baj, hogy hiába istenítik a származást, nem feltétlen örökít olyan értékeket a ló. olyan papírokat látok futkosni kint is, hogy eszméletlen. mondjuk egy baloubet-cento érzésem szerint már nem rossz kanyar és akkor csak a most divatos méneket néztük. szóval az a gond, hogy nem vesszük észre, hogy kinti mének közül fõleg a selejt kerül ide. igenis, ha annyira odafigyelve akarunk tenyészteni, akkor a kancaállományt kellene sokkal körültekintõbben vizsgálni, illetve külföldön levõ méneket nézni. orlando pl. fuuuuu nagyon, olyan csikót látom, hogy csak lesek. meg van még valami mén, a nevét se hallottam korábban, de most származásokban látom (ha megöltök, se jut eszembe) és jók a csikói, bár saját teljesítménye nem sok lehet, ha nem hallottam róla. selejt ménállomány, gagyin összeválogatott, totál összevissza kancákra... meglep valakit, hogy nem olyan az eredmény, amilyen? szerintem max érdekes, hogy tyson meg justboy rokonok. az eredmény nem azt mutatja (ezekkel a kancákkal, ez fontos), hogy érdemes figyelembe venni.

#159 Franke

Franke

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.861 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 6. - 14:43

És akkor még a fölnevelés és képzés kérdéskörét még nem is említetted, amik miatt szintén ki lehet mondani egy ménrõl, hogy szarul örökít! :D

#160 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 6. - 14:51

ilyenekre ki se térjünk, most arról volt szó, hogy a fogantatás pillanatában predesztinált lehet egy csikó sorsa. ismerek itthoni sportlótenyésztõt. eszméletlen jó ötletei vannak, néha úgy voltam vele, hogy úúúú ezt én is úgy kipróbáltam volna (mm a párosítást, két vonalét). de a felnevelése, hát az valami botrány. a szopós csikók választásig látnak legelõt, onnantól egy szûk boxot, utána egy nagyobbat, ahol viszont nem egyedül vannak. a két éves méncsikók lábtõig érõ sárban sétálgathatnak egy szintén nem megfelelõ méretû karámban és ekkor a belovaglásról, megfelelõ versenybe állításról szó se esett.