Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Mi lesz veled PACI.HU?


  • Please log in to reply
922 válasz a témához

#1 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 5:42

idézet:
Eredeti szerzõ: Ferenc:Épp azon filóztam, hogy hova tûnt egy csomó ember? Többen is vagytok, akik aktívak voltak, amikor kezdtem a fórumozást, illetve azóta tûntek fel, de aztán nem nagyon hallani rólatok. Nem hiszem, hogy nem történik semmi érdekes Veled, Bozzyval, Senkivel, Vastaggal, Omegával. Meg még sokakkal. Esetleg az utóbbi egy évben megváltozott a fórum? Tényleg, szerintetek tart valamerre a fórum? Látni valami változást, elmozdulást valamilyen irányba?Ferenc[/QUOTE]Látok elmozdulást. Nekem nem igazán tetszik, ami a fórummal történik. A kezdeteknél nem voltam itt. Amikor megjelentem, egy darabig óriási élmény volt nekem a fórum. Igazi intellektuális kihívás volt nap, mint nap megvívni azokat a hírhedt vitákat Meggyessel, Bozzyval, Mongollal, Fillyvel. Remegõ idegekkel ültem le a számítógép elé, s felejthetetlen élményként éltem meg minden parázs összezördülést. Engesztelhetetlen és meggyõzhetetlen vitapartnereim zöme késõbb - ki tudja miért - igen jó, akár barátinak is nevezhetõ viszonyba keveredett velem. Én, aki addig elég remete életmódot folytattam, s alig érintkeztem a társadalom többi tagjával, abszolút semmi társadalmi életet nem éltem, ekkortól kezdve rendszeresen csevegtem pár száz emberrel, lovas bulikra jártam, s egyre több emberrel ismerkedtem meg a lovaglás ürügyén, jórészt a fórum segítségével. Az utóbbi idõben a fórum sokat veszített varázsából. A nagy vitáknak, egymás jószándékú felhomályosításának és cikizésének vége. Egyre többen vagyunk, s nem lehet már átlátni az egészet valami rendezõ elv nélkül. Páran azt az elvet tették magukévá, hogy csak bizonyos témákat látogatnak. Ezzel elveszik annak lehetõsége, hogy új ismeretekre tegyünk szert, az állandó beszélgetõtársak vagy megúnják egymást, vagy a való világban folytatják diskurzusaikat, s együtt lovaznak, haverkodnak. Unalmas lett a fórum. Nincs már számomra intellektuális kihívása. Ez egymaga nem lenne baj, ha valami kedvezõ irányú elmozdulás azért lenne. Teszem azt ismeretterjesztõ és közösségi élet szervezõ szerepe jelentõsen erõsödött volna. Nem véletlenül volt téma mostanában a "gründoljunk lapot". A fórum alkalmas bázis lenne arra, hogy arra hivatott pár ember felvállalja, hogy a hobbilovasok közösségének igényeit - a tematikus szakmai ismeretterjesztõ anyagoktól kezdve, a szórakoztatáson keresztül, a közösségi élet eseményeinek szervezéséig - PROFESSZIONÁLIS SZINTEN kielégítse. Igaz, hogy a fórum pont ilyesmit tesz, de a profizmust nélkülözi. Huyleyék nagyon jó moderátorok, hiszen igazán szimpatikusan és nagy tapintattal felügyelik a fórumot. Nekik (is) köszönhetõ, hogy ez a fórum unikum szinten kulturált és vonzó hely. De ezzel együtt úgy gondolom, hogy tovább lehetne és tovább is kellett volna lépni. A profizmus megjelenése a fórum üzemeltetésében, startégiájának kialakításában nem lenne kárára senkinek. Sajnálom, hogy a moderátorok nem tettek lépéseket ebbe az irányba, s láthatóan nincs idejük vagy elképzelésük ezzel foglalkozni. Gyanítom, hogy a fórum nem marad az ami volt. De mi lehet belõle? Szerintem vagy egy professzionális web hely lesz, ami olyan szinten foglalkozik a lovaglás, lovazás kérdésével, mint pl. az index.hu a társadalmi élet egészével. Vagy ellaposodik, s a rengeteg, törvényszerûen fluktuálódó látogatójával egy felszínes képzõdmény lesz, ami mindenkinek csak ideig-óráig jelent élményt, s ad ismereteket. Az utóbi lehetõségnek nagyobb a megvalósulási esélye. Az elsõre szerintem akkor van lehetõség, ha valamennyire üzleti-vállalkozási alapokra helyezik a fórumot. Ennek természetesen vannak veszélyei. De szerintem mégiscsak ez lenne a kívánatosabb út. Nagy szükség van ugyanis egy profi kezdõ- illetve hobbilovas orgánumra, s azzá fejlõdni a PACI.HU-nak igen jó esélye van. A legjobb esélye. Ugyanis nem kell hozzá sok pénz. Lehetne nyilván befektetõt is találni. Kellene 3-4 lelkes, értelmes, agilis fiatalember és egy profi üzletember, aki lát fantáziát a dologban, s igen kevés pénzbõl el lehetne indítani a fejlesztést. Koncepció kell, stratégia kell. Ennek kialakítása nem kerül igazán pénzbe. Ha ez megvan, akkor kell tenni pár lépést, modellezni kell a koncepciónak megfelelõ mûködést, s meg kell keresni a pénzzel rendelkezõ befektetõt. Meg lehet csinálni. Ha nem lenne ilyen sok dolgom, el is kezdeném. De segíteni segítek, ha vannak, akik nem csak dumálni akarnak ilyesmirõl, hanem hajlandóak megmérettetni is.

#2 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 7:21

Jó reggelt Sheriff! (Jó reggel?...hm)Mert nekem egyáltalán nem az. Júniusban találtam meg a Paci.hu fórumot. Elõtte sehol nem olvasgattam ehhez fogható fórumot, vagy bármi hasonlót a weben. Ez nyilván az én hiányosságom, de a lényeg az, hogy amióta megtaláltam ezt a helyet a nagy hálóban azóta le nem lehet vakarni róla. De mindig volt bennem egy olyasfajta tüske, hogy valahogy kívülálló vagyok. Súlyosan hiányos a tudásom, saját lóval sem büszkélkedhetek, nem is versenyzem már, életemben nem ültem még western nyeregben, így ha jól saccolom, körülbelül 5000 topichoz hozzá sem szabadna szagolnom. Maximum ha lenne egy olyan topic, hogy: "Mûanyaglovasok, hétvégi cowboyok, tanulók ide gyertek bájcsevegni!"Szorgalmasan olvasgatom a topikokat, az elsõ 100-at legalább is biztosan. De mi a bánatnak szóljak hozzá, ha abból csak szófosás lenne? Nem lehet azt sem kizárni, hogy egy rég nem látott ismerõst köszöntenek a fórumon a hozzászólása után. Csak szigorúan szakmai, illetve informatív hozzászólások szülessenek? Akkor mi legyen azzal a sok kezdõ lovassal, akik suli vagy munka után ide kukkantanak be, hogy elmeséljék milyen fantasztikus élmény volt tegnap a félvak félhülye kislovon lovagolniuk? Akkor halna meg a fórum, ha nem lennének. Barátságok, üzletek születnek itt. Sajnálom ha silánynak tartod a fórumot, én mindig nagyon jókat tudok kacagni a semmi szakmai infot nem tartalmazó élménybeszámolókon, velük sírok ha meghal egy ló és velük örülök ha a csodálatos lovaglásaikról olvashatok itt.

#3 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 9:10

Én is úgy érzem, hogy most az egyszer Sheriffnek nincs teljesen igaza. Egyébbként megsúgom, hogy Hux nagyon is mozgolódik, jár az agya, csak hát pénz, pénz, pénz. Ugye mint itt sokan tudjuk informatikusok, már az, hogy a Fórum létezhet, az sincs ingyen. Egyébbként én azt sem hiszem, hogy az egészet üzleti alapokra kellene helyezni. Az már koránt sem arról szólna, hogy jól vagyunk együtt, eszmét cserélünk. Erõsen rányomná a bélyegét a pénz mozgató rugója. Tapasztalatom szerint legalábbis, amikor már a pénz mozgatja a dolgokat a háttérben, megváltoznak a külsõségek is. Eldurvítja, megcsonkítja. De lehet, hogy abszolút nincs igazam.A Fórum néha valóban unalmas, de amikor már ennyi embernek kell megférnie egy "kuckóban" és egyre több új ember érkezik nap mint nap, hát nem könnyû olyan laza szócsatákat vívni, mint valszeg azelött, amikor még csak páran voltatok akik rendszeresen írtatok.Nem beszélve arról a tényrõl, hogy (nem is tudom hány oldalon) annyi mindent kibeszéltünk/tetek azelött, hogy nyílván a "réginek" már nem új az, amit egy most érkezett hoz fel témaként. Amire Te belecsapsz a billentyûzetbe és benyomsz egy linket, hogy ez már volt, keresd ott, míg az új körmét rágja várva a reakciókat.Ha valaki venné a fáradságot, és visszaolvasná az eddigi témákat, valszeg sosem tenne fel kérdéseket, mert nem is tudom elképzelni, hogy van e olyan téma amirõl még nem került szó.Talán csak elfogytak a mondanivalók. Ez olyan lehet, mint amikor egy társaság beszélget és egyszer csak elül, mert egyszerûen nem jut eszébe olyan gondolat, ami említést érdemelne, míg egy új emberke még nem érkezett odáig, hogy említeni merje ami a fejében van.Erre a legjobb példám, hogy amikor elmentem nyaralni 2 hétre és hazajöttem, azt hittem majd oldalakat kell pótolnom amirõl lemaradtam. De nem így lett. Alig nyílt pár topic és egy este alatt átolvastam az irományokat.Tény, hogy fejlõdnünk kell, de nem lehet, hogy nekünk magunknak kell ezt megtennünk, nem pedig a Fórumnak? Merjünk megnyilatkozni, hagyjunk szóhoz jutni és elmondani, még akkor is, ha elsõlátásra unalmasnak tûnik, hiszen nem tudhatjuk hogy egy adott ember szemszögébõl is kerek e az, amit mi kereknek látunk.Mindemellett a gründoljunk lapot szerintem is jó ötlet. ;)

#4 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 9:14

idézet:
Eredeti szerzõ: Gumilovas: De mindig volt bennem egy olyasfajta tüske, hogy valahogy kívülálló vagyok. Súlyosan hiányos a tudásom, saját lóval sem büszkélkedhetek, nem is versenyzem már, életemben nem ültem még western nyeregben, így ha jól saccolom, körülbelül 5000 topichoz hozzá sem szabadna szagolnom. [/QUOTE]Gumilovas! Ne érezd magad kívülállónak! Semmi okod sincs rá. Nem sokan vannak a fórumon azok, akiknek hiánytalan a lovastudásuk, sokunknak nincs saját lova, és nem ültünk vesztern nyeregben, de azért gátlástalanul hozzászólunk ahhoz, amirõl van véleményünk. ;) Sheriff! Szerintem nem kellene elsiratni a fórumot, nagyon sok mindenre jó. :( Számomra márcsak azért is nagyon hasznos, mert tanácsot lehet kérni lovakkal kapcsolatosan kb. ezer embertõl, akik között talán van aki jobban ért egy adott témához, mint én. Megismerkedik az ember a többi lovassal, együtt lovagol velük, ilyesmi. Már ennyi megérte. Nem is beszélve arról, hogy a megszületett kitûnõ, humoros "irodalmi" mûvek olvasása is milyen élvezetes. ;)

#5 Regélõ

Regélõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 9:26

Bocsika! Én még csak most érkeztem, most veszem az elsõ leckéket lovaglásból, amit e Fórum és tagjai nélkül mér nem tettem volna meg.Egy hét alatt rengeteg segítõkész emberrel ismerkedtem meg - személyesen is. Most akarjátok bezárni!?

#6 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 9:40

Kedves Sheriff!Sajnos a korábbi élményeidhez én sem tudok hozzászólni,de azt azért Neked is be kell látnod,hogy sok-sok ember napját megszinesíti ez a fórum,mint pl:az enyémet is.Sajnos más útja nem igazán van annak,hogy otthoni lovasokkal beszélgessek,hogy a bulikról vagy az élményeitekrol olvassak.Alapjában véve tudom,hogy ez nem helyes,de a nyelvi nehézségeim miatt szinte ez az egyetlen lehetoségem,hogy emberek kozott legyek.Belátom kevés ember ér utól beszámolókat illetoleg,de gondolj rá,hogy ezzel mekkora oromet okozol másoknak.Lehet,hogy kevés a velos eszmefuttatás,talán a szakmai rész sem kiteljesedett,de mennyi barátság-ha szikrányi is-de kotodés alakult ki!Igazán segítokészek az emberek és mindenki megpróbálja támogatni a társait,még ha ezt egy kis cinkelodés is társítja...Szerintem inkább azt ne felejtsuk el,hogy a Te és a hasonló adottságú emberek tehetnek azért,hogy ne csússzon le a fórum,mert a beszámolóitok,topic-jaitok oromet okoznak.csak egy vélemény voltam...Koszonettel:Szami

#7 Regélõ

Regélõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 9:49

Szia Sheriff!Lehet igazságod abban amit mondasz, de félek, hogy lovas kérdésekben nem vagyunk egy súlycsoportban. ;) Mielõtt belemertem dadogni a beszélgetésbe átolvasdtam cikkeket, eseményeket stb. Hát hol vagyok Én még "Elmélkedések -Belsõ utakon- szerzõ Sheriff", amikor még a karámot sem hagytam el? Posted Image :D Ami ötletem van estleg, hisz alapoknak nagyon jó a paci.hu, valamelyik ilyen témájú újságot megkeresni, melynek még nincs homepageje. Én ismerem Csontó Zoltánt -Proxon Média -, ha jól emlékszem LOVAS ÉLET kiadója. ;) A többi a már általad leírtak szerint.Isten áldjon!

#8 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 10:05

Kedves Regélo!"Belso utakon" a karámon belul is járhatsz,igaz ott kevesebb dolog segít hozzá a cél eléréséhez ;)

#9 Regélõ

Regélõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 10:52

SZamiKarámon belül, most még van mire figyelnem, külsõleg :D

#10 Urbanista

Urbanista

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 11:30

Szerintem Sheriffnek igaza van.A világ minden másodpercben változik körülöttünk. A paci.hu is kinõtte azokat a kereteket, amelyek az indulás során jellemzõek voltak rá. Tessék csak megnézni a regisztrált látogatók számát. A témákhoz rendszeresen hozzászólók ennél kevesebben vannak, de azért gyanítható, hogy jelentõs számban látogatják a fórumot az olyan emberkék is, akik "csak" olvasgatnak.Véleményem szerint túlnyomó többségben azért nem szólnak hozzá a témákhoz, mert jelenlegi ismeretanyaguk ill. tapasztalatuk még kevés ahhoz, hogy érdemi résztvevõi legyenek egy-egy "vitának". Így marad az ismeretszerzés, mint alapvetõ igény. Ezt sem szabad lebecsülni, ennek is meg kell felelni. Az ilyen irányú igényeknek maradéktalanul eleget lehetne tenni a paci.hu fejlesztésével.Sheriff talán egy professzionálisan szerkesztett, naprakész információkat hordozó Virtuális Hobbilovas Központ létrehozására gondolt, amelynek "csupán" egy szelete a jelenlegi fórum.Egy ilyen központnak már nem csupán annyi a szerepe, hogy teret biztosít a lovas témában érdeklõdõk beszélgetésének, hanem már szolgáltat is. Pédául az egész országra kiterjedõ, vagy akár a szomszédos országokban mûködö lovas helyek adatbázisára sokan kíváncsiak lennének.Olyan eseménynaptárt is szívesen vennék, amiben nem csak az esemény dátuma szerepel, hanem minden, a rendezvénnyel kapcsolatos lényeges információ (teljes program, kiegészítõ események,belépõdíjas rendezvények esetén jegyvásárlás, megközelíthetõség, térkép, közelben parkoló, szálláslehetõség - esetleg szállásfoglalás, étkezésre van-e lehetõség a rendezvényen - ha nincs, akkor a közeli éttermek, stb, stb, stb...).Lehetnek természetesen a paci.hu-nak önálló rendezvényei, túrái, táborai is.Valószínûleg még sok ötlet fog felbukkanni ebben a topicban. Köszönet érte Sheriffnek, hogy megnyitotta, ezzel is katalizátor szerepet vállalva a paci. hu továbbfejlõdésében.

#11 Park Ranger

Park Ranger

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 12:25

Szia Sheriff és mindenki!Csak most keveredtem ehhez a topichoz. Meglepõdtem! Biztos voltam benne, hogy a mai formálódó lovas társadalom és ezen belül is a saját örömükre lóra ülõ emberek egységesek, törõdnek egymással és valamiféle "plátói" nagy szerelemben élnek. Magamat sokáig részben kívül álló ellenségnek tekintettem mivel a Nemzeti Parkban olykor problémák voltak a lovasokkal és én részben a mumus szerepét is betöltöttem. A Sheriff (korábbi énjéhez) hasonlóan én is remete életet élek. Ez persze csak részben igaz, mivel a foglalkozásomból adódóan sok emberrel kell tárgyalnom, beszélgetnem, ha akarok ha nem. Nem ismerem a fórum elõzményeit. Eleve utálom a modern kor vívmányait, a magam kõkorszaki módján csak kényszerbõl használom az internetet, egyenlõre csak a munkahelyemen. Szerintem azonban a fórum egy nagyszerû dolog, még akkor is ha a felhígulás jelei mutatkoznak (én nem tudom, csak a Sheriff által elmondottak alapján feltételezem). Ez valójában mindenben így van. Egy pionír lelkes csapat létrehoz valamit és utána jönnek azok akik a kiharcolt elõnyöket élvezik, de már nem sokat kell tenni érte. És ez így van rendjén. Általában mindig a kezdetek a szépek. Mint magányos lovas örömmel olvasom az írásokat és tanulok belõlük vagy mulatok rajtuk, vagy csak egyyszerûen örülök annak, hogy van egy közös nyelvünk, végzettségtõl, beosztástól munkahelytõl függetlenül. Izig vérig magyarnak érzem magam (habár Western nyeregben lovaglom, lókímélés és kényelmi szempontok alapján, és mivel ez a számomra legmegfelelõbb) de azt hiszem, hogy a magyar embernél kevésbé van széthúzóbb fajta. És akkor lám itt van egy közös pont a ló. Mindegy hogy lovas íjász, Western lovas, ügetõs, galoppos, fogathajtó, hivatásból vagy hobbiból lóval foglalkozó, amint találkozunk rögtön van témánk. Teszünk mi ilyenkor arra, hogy milyen párt van hatalmon mik a magán jellegû problémáink, esik vagy fúj! Sõtt általában egymást akarjuk felül licitálni szakmai tudásban, olvasottságban, ill. egymásnak adunk tanácsokat és ez a jó. A fórumot még távolról sem néztem végig. De igyekszem. Hozzám hasonlóan azt hiszem sokan vannak akik nem akarnak leragadni egy irányzatnál, hanem a lóval kapcsolatos dolgok széles skálája érdekli õket. Én Western nyeregben lovaglom, de nem vagyok western lovas. A stílusomat a "pustern"-ban tudnám megfogalmazni, vagyis az angol a paraszti, pusztai és a western közötti átmenet. Tulajdonképpeni egyszerû munkalovaglás. De nagyon érdekel a western stílus, fõleg a profi része, érdekel a díjlovaglás, a díjugratás, nagyon szeretem a galoppot, az ügetõt (rohadt szemét ilyen tekintetben a magyar média, a szar focimeccsek helyett inkább ezeket közvetítené, vagy ezek mellett), ez utóbbit szerencsém volt hobbi szinten mûvelni fél évig. Érdekel a lovas ílyászat, a különbözõ õsi nyereg tipusok stb. Itt a lovas fórumon már választ kaptam egy csomó mindenre, sok a téma. A profik és az amatõrök keverednek, lehet, hogy több professzionális hozzászóló kellene. A marketinghez nem értek (sok egyéb mellett) de azt látom, hogy a profi lovas tábor klikkesedett. Az un.(rossz szóval)amatõrök látóköre-ha lovas tudása talán nem is- szerintem sokkal szélesebb. És remélhetõleg õk fogják idõvel a nagy többséget adni. Tehát valamilyen megnyilvánulási forma kell. A lovas újságokban ez nehéz, mert a terjedelem nagy részét elviszi a sport és a hirdetések. A Lovas Élet elsõ huszönöt oldala díjugratás és díjlovaglás, majd utána a fogathajtás teszi ki. A Lovas Nemzet megint más irányba szakosodott. Az új Lovas Magazin szerintem a Lovas Élet változata (persze egy kiadásról még nem lehet nyilatkozni érdemben). A TV-ben az Ugrásváltás és a Lovaskörkép c. mûsorok rövidek és ritkák, rossz idõben vannak. Mi marad akkor az un. átlag lovasnak, hivatásból lovaglónak és szabadidõ vagy életformából a ló hátán ülõnek!? Végre van egy fórum ahól én is - mint nemzeti parkos lovas közellenség - hozzászolhatok és mi több egy topikot nyithattam a Sheriff segítségével, jóvoltából. Természetesen az a téma is gyorsan ellaposodott, de ez várható volt, mivel a nézeteink nagyobbrészt hasonlóak, a különbségeket meg megpróbáltam megmagyarázni.Jó lenne egy olyan TV mûsor amelyik esetleg nagyobb terjedelemben foglalkozna a lovas társadalommal, nem pedig csak egy két snitt erejéig. Bármennyire is széleskörû az internet nem tömeges. Lehetne ez pl. olyan jellegû mint régen a Túra Bakancs vagy a Zöld Pont. Lehetnének profi részek benne a patkoláson, takarmányozáson át a westernló, díjló, galopp és ügetõ ló, általában a ló Posted Image idomításáig, kiképzéséig minden, magába foglalva a természetvédelmet és a lovasok képzését. Persze lehet, hogy csak a meglévõ mûsorokat kellen kibõvíteni. Az egésznek az alapja a lovasfórum lehetne. Bocs! Ritkán szólok de akkor is minek. Tudom túl bõberszédû vagyok.Park Ranger

#12 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 13:09

Ez egy fejlõdési folyamat. Kezdetben vala néhány lelkes ember, akik mindent csináltak, mindenre rálátásuk és befolyásuk volt. Aztán jött az idõ és vele az újabb és újabb fórum tagok. A sokasodás nem csak emberben jelentkezik, hanem érdeklõdésben is. És ez egy fantasztikus jó dolog. Csak hát ennek a kezelése egyre nehezebb. A kezdeti lelkesek mellé felsorakoznak a higgadt fejûek, a szakmaiságot firtatók, a pénzügyi kereteket feszegetõk és egy idõ után azt látja az ember, hogy ez már régen nem az, aminek kezdetben tûnt. Nem lehet ellene védekezni. Pontosabban lehet, de az se jó! Lehet maximálni a létszámot, feltételekhez kötni a belépést, de ez hosszútávon csak a vadásztársaságoknak áll jól .Én pont egy ugyanilyen helyen dolgozom. 1974-ben 200 lelkes madarász állt össze egyesületet csinálni, és ma több, mint 27 ezren vagyunk. Annak idején mindenki ismert mindenkit, ma már ez illúzió. Az is bele tartozik persze, hogy sokan lemorzsolódnak. A kezdeti kemény magból maradnak a legtovább emberek és sokáig õk is maradnak a meghatározók. Aztán majd lesz egy nemzedék váltás, és a nagy öregek legfeljebb emlékké vállnak. Az egyik és talán igazán az egyetlen megoldás az, hogy az élet eldönti e kérdéseket. Hiába volt (legalább is egyelõre) a „Gründoljunk lapot”, nem lett olyan közöttünk, aki az élére állt volna. Majd egyszer lesz! Más témák is ilyenek. Minél többen leszünk, annál jobban jelentkezik a sokszínûség és majd lesznek emberek, akik az egyes témákat felkarolva, annak gazdái lesznek és piszkosul fogják nyomni. Ez nálunk a mh-en meg van. Ma tucatnyi szakosztály és 32 vidéki csoport fogja össze és irányítja az egyesületünk tagságát. Nem érthet mindenki mindenhez, és nem érdekel mindenkit minden. Sajnos vagy sem, de ez így normális. Ugyanakkor van egy közös pont, ez pedig a LÓ. Ez tartja mégis össze a fórumosokat. És ez egy hihetetlenül jó dolog. Nem kell azt célozni, hogy mindenki egyformán fog látni egy problémát, de ha a fõ célnak azt tekinti, hogy ne ártson a lónak, akkor lehetünk akárhányan, mûködni fog a dolog. Ismerek olyan levelezõ rovatot, ahol olyan anyázás van – pedig sokkal kevesebben vannak – hogy nem nyitom meg, pedig a munkahelyemhez kötõdik valamilyen formában. Szerencsére itt ennek nyoma sincs!!!!!!!!!!Lehet, hogy új formát kell majd adni a Fórumnak, vagy jelentõsebb bõvítést átalakítást követel meg az olvasó közönség. Ezt viszont valakinek be kell vállalni, hogy valamennyire szervezi és kordában tartja, mert különben elemeire hull az egész. Nem lenne jó, ha az egyes témák kivonulnának és új webeken jelennének meg. Ennek pont az a szépsége, hogy mindenki megtalálja a maga érdeklõdését, vagy megkeresheti a társait. Aztán jöhetnek a személyes kapcsolatok és élmények, közös programok stb. Higgyétek el, ez a Fórum a magyar palettán kiválóra vizsgázik naponta. Mind hangnemében, mind stílusában, mind széles látókörében. Nem olvastam végig az összes topokot, de még komoly veszekedést, mocskolódást nem láttam és ez az egyik, talán a legnagyobb, ereje ennek a társaságnak. Hiszen személyesen csak kevesen ismerik egymást, és az arctalanság erre jó lehetõséget adna, és ennek ellenére ilyen itt nincs. Közös érdekünk és felelõsségünk, hogy ez így is maradjon. És ha mi eddig ezt meg tudtuk õrizni, és az újak itt ezt látják, õk se fognak – remélem – ettõl eltérõen viselkedni. Jó a minta, hála azoknak, akik ezt így kezdték és volt idegük és energiájuk, hogy megõrizzék.Egyébként pedig szervezhetünk szakmai fórumokat, tanácskozásokat, bemutatókat, közös túrákat stb. ettõl csak jobbak lehetünk.Na mára ennyi bölcsesség elég is, mert még megárt!

#13 Idegen

Idegen

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 458 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 15:46

Az új fórumosok kedvéért elõrehoztam egy pár régi topicot. De vannak lezártak is, úgyhogy azokat nem tudtam elõrehozni és inkább összegyûjtöttem õket egy csokorba. Itt vannak. Érdemes elolvasgatni õket és rá fog jönni mindenki, hogy Sheriff mire gondolt amikor azt mondta, hogy kezd unalmassá válni a fórum. Ilyen balhék, mint ezekben a régi topicokban elvétve se fordul elõ mostanában. Akkor még volt élet a fórumban.[url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000082"]http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimateb...ic;f=1;t=000082[/url][url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000106"]http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimateb...ic;f=1;t=000106[/url][url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000107"]http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimateb...ic;f=1;t=000107[/url][url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000103"]http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimateb...ic;f=1;t=000103[/url][url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000125"]http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimateb...ic;f=1;t=000125[/url][url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000110"]http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimateb...ic;f=1;t=000110[/url][url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000165"]http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimateb...ic;f=1;t=000165[/url][url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000140"]http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimateb...ic;f=1;t=000140[/url][url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000159"]http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimateb...ic;f=1;t=000159[/url][url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000185"]http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimateb...ic;f=1;t=000185[/url][url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000132"]http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimateb...ic;f=1;t=000132[/url][url="http://"http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic;f=1;t=000065"]http://www.kerekperec.hu/cgi-bin/ultimateb...ic;f=1;t=000065[/url]

#14 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 17:08

Urbanista és Terembura!Ti megértettétek, hogy mit mondtam. A többiek azt hiszem nem!Én nagyon keményen a fórum mellett beszéltem, talán még soha ennyire nem voltam a fürum mellett, mint most. Úgy hiszem, s aki akarja veheti szerénytelenségnek és nagyképûségnek is akár, hogy egészen sokat tettem eddig is a fórumért. Szerintem azonban a fejlõdés döntési helyzetekbe kényszeríti a döntéshozókat. Közeleg az idõ, amikor majd dönteni kell a fórum további sorsáról. Valaki(k)nek döntenie kell majd. Jelenleg két alternatíva van:1. A moderátorok intenzívebben kezdenek a fórum sorsán gondolkodni, s megteszik a szerintük szükséges (remélhetõleg a fórum tagjaival egyeztetett, közösen kiizzadt) lépéseket.2. Marad minden a régiben, s elkezdõdik majd az elköltözés, szétszakadás. Akinek lesznek tervei, megpróbál majd teret adni ezeknek a terveknek.A profizmus megjelenése a fórum üzemeltetésében egyáltalán nem menne a fórum rovására. A tematikus szakmai anyagok, idõben megszerzett és publikált információk, a legjava írások kiemelése, stb. nagyot emelne a színvonalon. Mindettõl vígan trécselhetnénk a fórumunkon. Ha a lovam helyes takarmányozását szeretném megoldani, akkor nem kellene tût keresnem a szénakazalban, hanem maximum 5 egérkattintással eljuthatnék a kívánt cikkekhez. Egy lovas tudásbázis felépítésére gondolok, ami a fórum mellett, részben abból táplálkozva fejlõdne. Mi ebben a rossz? Miként érthettetek annyira félre, hogy pont tõlem kezditek félteni a fórumot? Ki akarta megszüntetni, he?

#15 Szami

Szami

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.001 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 17:16

Nekem valahogy nem volt tiszta,hogy mire gondolsz...hiába...nem ismerlek.Igy persze rogton más a helyzet.Most már megértem,hogy mit szeretnél a dologból kihozni,de ismételten tehetetlen vagyok szaktudás...etc..hiánya miatt.Persze gondolom nem is rám gondoltál...

#16 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 17:26

Most kezdjek el kötözködni veled, Sheriff? Posted Image

#17 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 18:20

Nekem még mindig nem tiszta, hogy ez miért jött elõ megint. A cím az, hogy Mi lesz veled PACI.HU, és közben a fórumról beszélünk. A kettõ márpedig nem ugyanaz. A fórummal szerintem nincsen semmi baj, halad valamilyen irányba ez igaz, de ennyi tagnál ez már elkerülhetetlen. Hogy újra legyenek vérre menõ viták, ez csak rajtatok, vitázó kedvûeken múlik. Rendelésre pedig nem megy. Posted Image Nekem például nagyon tetszik az, hogy egyre többet találkozunk, amellett, hogy sokan tartják/tartjuk a kapcsolatot a "civil" életben is, sok olyan találkozó szervezõdik, amin mindenki részt vehet, aki akar. Emlékszem egy évvel ezelõtt még mekkora problémát jelentett találni egy olyan helyet, ahova 30-40-en is beférünk, most ez a probléma fel sem merül; mi fõvárosiak meg hajlandóak vagyunk inkább akármilyen úton-módon lejutni vidékre, hogy találkozhassunk. Ez szerintem mindenképpen pozitív!A paci.hu-t illetõen nekem sem tetszik, hogy tulajdonképpen semmit nem változott azóta, mióta én elõször idekeveredtem. Alig bõvültek a cikkek, humor, események rovatok. Az internetes lovas adatbázis kiépítése jó ötlet, de ezt kitárgyaltuk már más témákban is azt hiszem. A vége pedig ugyanaz lett: nincs elég tárhely, az újhoz pedig pénz kell. Nyilván nem a véletlen mûve, hogy Ferenc a napokban felkeresett az ötletével, miszerint szedjük össze a fórumról az összes paci.hu-ra való felkerülésre esélyes írást, amit aztán majd tárjunk a nagyközönség elé. Én az ilyen és ehhez hasonló kezdeményezésekben nagyon szívesen segítek, amiben tudok. A dolog azonban ismét megakadt, mégpedig azért, mert a kerekperec szervere nem bír már el ennyit.Hogy ehhez befektetõket kellene-e keresni, vagy maradjon az eddigi elképzelés, az Cav döntése. Én azt mondanám, hogy amíg megy saját erõbõl, addig próbáljunk függetlenek maradni.Az újságos ötletre, mármint hogy a paci.hu legyen egy újság weboldala: a paci.hu elméletileg a Világ-H-Ló Lovasegylet hivatalos weboldala, de ebbõl se látszik kívülrõl semmi. :( Nem tudom, a kettõ nem zárja-e ki egymást. Egyébként ez egy jó ötlet, most a piacon újságok közül a Lovas Élet az, ami legtöbbet szól a kezdõkhöz, hobbistákhoz. Az újság azon cikkei, amik az oldal látogatóit érdekelhetik, eleinte jelentõs alapot képezhetnének, valamennyire pörögne az oldal, egyre többen látogatnának ide, és fedeznék fel a paci.hu többi részét (ami ezzel együtt fejlõdne remélhetõleg). Én ezt valahogy úgy képzeltem el, mint ahogy mûködött eddig a pointernet alatt az NLM. Mivel az egy ideje már nem úgy mûködik, ahogy elõtte, mi egy új pólus lehetnénk. Ez most kicsit ellentmond a függetlenséggel, de talán mégsem, hiszen ez midnkét félnek csak jó lenne, maga a honlap pedig maradna a tulajdonos hatásköre.Hát ennyi voltam mára. Posted Image

#18 Blue

Blue

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 485 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 18:42

Sziasztok!Ha jól emlékszem Leon felvetett már ezzel kapcsolatban pár ötletet, amit néhányan örömmel fogadtak, néhányan a nagy félreértésben lehurrogtak.... bár az is lehet, hogy az illetékeseknek csak 1 kis idöre volt szükségük az egészet átgondolni.(januártól) ;) Én bizom benne, hogy hamarosan meg lehet beszélni mindent és végre bele lehet vágni!! Posted Image üdv Blue

#19 Urbanista

Urbanista

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 19:31

Az igényt, hogy történjen valamiféle fejlõdés a hobbilovasok eléggé esetlges tájékoztatásában már jelzi az a tény is, hogy idõrõl-idõre felbukkan ez a téma. Tehát nem szabad lesöpörni az asztalról.Jelenleg a piacon NINCS (én legalábbis nem tudok róla) olyan intézmény, amely komplex szolgáltatást nyújtana az érdeklõdõknek. Ezt az ûrt miért ne tölthetné be a paci.hu? Hiszen már jelenleg is óriási lépéselõnyben van, nem a nulláról kell indulni.Irígykedünk, hogy a nyugati lovasoknak milyen jó dolguk van, és legyintünk ha valaki hazai viszonylatba próbálja adoptálni a külföldi példákat, mondván, hogy ezt a magyarországi piac nem tartja el. Honnan tudja, próbálta már valaki?Készült már magyarországon olyan irányú felmérés, hogy hogyan került a hobbilovasok többsége a lovaglással kapcsolatba? Én csak a magam példájával tudnék elõhozakodni. Véletlenül. Az egyik ügyfelem megvásárolt egy lovaspanziót és megbízott a prospektusának elkészítésével. Kimentem hozzá fotózni és megdöbbenve vettem magamon észre, hogy ez az amit már régóta keresek, csak nem tudtam róla. Gyanítom, hogy nagyon sokan az elsõ lépéseket nem szervezett formában teszik meg, ami ugye nehezebb, mint ha valamilyen "szervezet" fogja a kezüket. Vaktában tapogatóztam én is, aztán szerencsére rátaláltam erre a fórumra és ma már jóval okosabb vagyok. Posted Image Vagy itt van az egyik legújabb fórumos, Regélõ példája: Isten tudja milyen véletlen folytán keveredett lóközelbe. Most szinte issza a tapasztaltabbak szavait, hálás minden segítségért, és olyan boldog, hogy megismerkedett ezzel a világgal, hogy madarat lehetne fogatni vele. Posted Image Minden bizonnyal sajnálja, hogy ez nem korábban következett be (de mint azt ugye tudjuk: férfiembernek nincs kora :D Posted Image ).Szerintetek nem elégítené ki bárki igényeit jobban, minõségibben egy komplex szolgáltatást nyújtó honlap?A fórummal semmi baj nincs. Egyszerûen bele kellene ágyazni valami tágabb, átfogóbb produktumba.Mivel a reklámszakmában dolgozom, jól látom, hogy nem akármilyen üzleti lehetõségek rejlenek az ilyen irányú fejlesztésben. Elõbb-utóbb megcsinálja valaki. Posted Image

#20 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 20:57

Érdekes ez az érési folyamat. Ahogy halad elõre az idõ és a témák tömege, néha egy-két nap eltéréssel jönnek hasonló érzések a felszinre. Napok óta azon tanakodom, hogy hogyan kellene egy olyan részt nyitni a fórumon belül, ahol szakmai anyagokat lehetne gyûjteni. Nem a "cikkek"re gondolok, hanem külsõ helyekrõl importáltakra. Több ilyet is olvastam mostanában (persze lovas) és nem tudom, hogy ezeket hova lehetne betenni. Még érett a kérdés, és pár hozzá szólással elõttem Sheriff gyakorlatilag ugyanezt a témát feszegeti. Tematikus szakmai oldalak. A pointernet.org egyébként valami hasonlóban mesterkedik, csak ott meg nincs olvasó tábor. És a reklámot ott is be akarják építeni.A mi fórumunk fejlõdésének egyik esélye az lesz, ha valaki az egészet felkarolja és nem csak itt moderál, hanem további dolgokat is el kezd szervezni. Ha a szerver probléma, körül kellene nézni (van valami informatikai kormánybiztos vagy ilyesmi), kérni kell, vagy valahol találni egy idevaló pályázatot. Esetleg, ha valaki olyan cégnél dolgozik, amelyik ilyeneket forgalmaz, adjon egyet ajándékba és szerepeltetjük a weben, hogy az õ ajándéka a szerver. Ilyen és ehhez hasonló ellenszolgáltatással sok támogatót, be lehetne szervezni, ha kell.

#21 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 21:19

Én mindig úgy érem el a fórumot, hogy a [url="http://"http://www.paci.hu-val"]www.paci.hu-val[/url] nyitok. Ezért nekem a kettõ gyakorlatilag egyet jelent. Annál is inkább, mivel a fórumon kívüli rész számomra elég értéktelen. Koncepciótlan, avítt, átgondolatlan és nem naprakész. Információ forrás akarna lenni, de annak olyan harmatgyenge, hogy na. Közben meg látom a lehetõséget. A tálcán kínálkozót. Amit sokan szeretnének, sokan használnának, ami hiányzik, s amiben ráadásul még üzlet is van. A VILÁG-H-LÓ egyletrõl jobb ha nem szóltok. Már a kezdetekkor megjósoltam, hogy hamvába hótt ügy az, s bár nem örülök, hogy nekem (nekünk párunknak) lett igazunk (reméljük, hogy csak egyelõre), de a fórumot illetve a köré kifejleszthetõ, komplex szolgáltatásokat nyújtó, (lovas)társadalmi életet katalizáló orgánumot sajnálnám a sorsára jutva látni. Nem kellene parlagon hagyni a PACI.HU-t. Jobb sorsra érdemes ugyanis. Csak meg kellene ragadni a lehetõséget. A paci.hu-ban az érték a fórum. Ezt senki le nem tagadhatja. S noha a moderátorok illetve a domain név tulajdonosa bizonyos jogokat élvez a többiekkel szemben, azt azért el kell ismerni, hogy ez mindannyiunk közös produktuma. Jóllehet Huxék elvitathatalan érdemeket szereztek az útjára bocsátásával és rendkívül szimpatikus, a kulturáltságot és szellemi színvonalat tekintve meglepõen eredményes pátyolgatásával, azért kellettek még páran ehhez az eredményhez. Számomra Filly, Meggyes, Vágtabetolós, Mongol, Bozzy, Tatteros és mások aktív idejében volt igazán nagy élmény a fórum. Azt tapasztalom, hogy az igazán meghatározó egyének, a hangadók, akik arcot szabtak a fórumnak kezdenek eltünedezni. Ezt nagyon sajnálom, s valójában az õ hiányuk motivál, amikor a további lehetõségeket kutatom.A paci.hu professzionálisabbá, színesebbé, érdekfeszítõbbé és informatívabbá tételére van elképzelésem, s nem akarom elhinni, hogy másnak nincs illetve nem tartjátok fontosnak. Persze nem erõszak a disznótor! De a böllérkés már nálam van és épp most teszem a torkotokra! Posted Image :D

#22 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 21:29

Csak, hogy ne csak papoljak, hanem a tevékenyek mellé álljak, én is szívesen segítek Huxnak, Zsuzskának amiben tudok.Ötletekben szerintem Huxék sem szegények, csak hát véghez vinni, és eltervezni két külön fogalom.

#23 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 21:29

Terembura & Urbanista & Mindenki!Hagyjunk idõt a fórumnak, hadd forrjon még a dolog egy darabig.DE!Ha ez is úgy elalszik, mint a lap gründolás, s valóban komolyan beszéltek és gondolkodtok, akkor Karácsony és Szilveszter között gyertek el vendégségbe Silveradoba, s elmondom, hogyan képzelném el a stratégiát, a finanszírozást, az üzemeltetést, stb. Nekem van misszióm és vízióm ebben az ügyben. Nem fogom hagyni, ha találok társakat. Egyedül nem vállalom fel, legalább is egyelõre nem. De csapatban nagyon tudnék érte dolgozni, s még áldozni is hajlandó vagyok rá. Idõt, pénzt, energiát. Csináljuk meg, ha senki sem akarja. Legfeljebb milliárdosok leszünk pár éven belül. Azt is ki lehet bírni állítólag! Posted Image

#24 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 21:33

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba:Most kezdjek el kötözködni veled, Sheriff? Posted Image [/QUOTE]Gondolod, túlélnéd?

#25 Urbanista

Urbanista

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 21:38

Yessss!Hogy ne csak a számat tépjem, én is felajánlom a segítségemet. Nem tudom, hogy ez pontosan mibõl fog állni, de majd kiderül a megbeszélésen.Egyébként is már régóta szeretnék körülnézni Silveradoban, most itt a remek alkalom. Posted Image

#26 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 21:49

idézet:
Eredeti szerzõ: Regélõ:Szia Sheriff!Lehet igazságod abban amit mondasz, de félek, hogy lovas kérdésekben nem vagyunk egy súlycsoportban. ;) Mielõtt belemertem dadogni a beszélgetésbe átolvasdtam cikkeket, eseményeket stb. Hát hol vagyok Én még "Elmélkedések -Belsõ utakon- szerzõ Sheriff", amikor még a karámot sem hagytam el? Posted Image :D [/QUOTE]Regélõ! Mi bizony egy súlycsoportban vagyunk! Sõt egy csapatban. Mindketten a szívünkkel látunk, lószagúak vagyunk. Mosolygunk, ha egy ló farkafelvágva vágtat társaihoz, ha egy csikó éhesen bökdösi az anyja oldalát. Könnybe lábad a szemünk a kólikázó lovunk szenvedését látva, s nem undorodunk a vértõl, amikor ellik a kancánk. Közöttünk nincs szignifikáns különbség. Nincs mire szerénynek lenned! Képzeld én sem lóháton születtem és nem a "savós patairhagyulladás" volt az elsõ összetett szó, amit gyerlõcként kinyögtem. Én nem felejtek! A kezdõ lovas ugyanúgy lovas a szememben, mint a vérprofi!Lesz, amit te fogsz nekem megtanítani. Csak még egyikünk sem tudja, hogy mi az. Lehet persze, hogy nem lesz ilyen, de ki tudhatja azt elõre?

#27 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 22:49

Közben lefektettem a lovakat és bekapcsoltam a riasztót!Sheriff, köszönöm a meghívást és ha valami meg nem akadályoz, ott leszek. Örömmel részt veszek egy lovas agymenésen, hátha valami jó jön ki belõle, mindenkinek jó! Tegyük össze amit össze tudunk és érdemes is összetenni. Más. Nem kellene levédeni a paci.hu-t. Ez egy márka védjegy, vagy nem? Ez még sokat hozhat a konyhára.

#28 Urbanista

Urbanista

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 23:02

idézet:
Eredeti szerzõ: terembura:Tegyük össze amit össze tudunk és érdemes is összetenni. [/QUOTE]Egy feltétellel: ha lányok is lesznek. Posted Image Bocsi, ezt a ziccert igazán nem tudtam kihagyni. Posted Image

#29 Urbanista

Urbanista

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 247 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 23:05

idézet:
Eredeti szerzõ: terembura:Nem kellene levédeni a paci.hu-t. Ez egy márka védjegy, vagy nem?[/QUOTE]Na, ez az a pont, ahol már az illetékeseknek is be kellene kapcsolódniuk, különben még úgy tûnhet, hogy át akarunk nyúlni a fejük felett.

#30 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 23:31

idézet:
Eredeti szerzõ: sheriff:
idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba:Most kezdjek el kötözködni veled, Sheriff? Posted Image [/QUOTE]Gondolod, túlélnéd?
[/QUOTE]Biztos vagyok benne! Posted Image Posted Image

#31 sheriff

sheriff

    Egyszerû fórumtag, semmi extra

  • Fórumtag
  • 4.844 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 18. - 23:58

idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba:
idézet:
Eredeti szerzõ: sheriff:
idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba:Most kezdjek el kötözködni veled, Sheriff? Posted Image [/QUOTE]Gondolod, túlélnéd?
[/QUOTE]Biztos vagyok benne! Posted Image Posted Image
[/QUOTE]Itt egy csókotdobálószmájli. Csak neked!

#32 Zsubaba

Zsubaba

    Csendes Patak

  • Fórumtag
  • 10.126 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 19. - 0:04

idézet:
Eredeti szerzõ: sheriff:
idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba:
idézet:
Eredeti szerzõ: sheriff:
idézet:
Eredeti szerzõ: Zsubaba:Most kezdjek el kötözködni veled, Sheriff? Posted Image [/QUOTE]Gondolod, túlélnéd?
[/QUOTE]Biztos vagyok benne! Posted Image Posted Image
[/QUOTE]Itt egy csókotdobálószmájli. Csak neked![/QUOTE]Pusszancs neked is! Posted Image

#33 Angi

Angi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.074 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 19. - 0:10

A smárolós mindeneteket, széjjel ültetlek Titeket. ;)

#34 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 19. - 0:12

Mit értetek azon, hogy levédeni a paci.hu-t? Mint domain, le van védve, vagyis az én nevemre van regisztrálva. Azt csinálok vele amit akarok. Nem adom el pl. senkinek, bármennyit is kínálnak érte... Posted Image Novemberben (ahogy összejön a pénzem rá) elviszem a domaint egy új céghez, ott lesz tárhely is, csinálok szerkesztõségi email címet, és megkezdhetjük a munkát. Kéne majd valaki aki a fórumot figyeli, a lehetséges anyagokat kiollózza, beszél az íróikkal, hogy egészítsék ki, hogy felrakható legyen. És minél több képet kell majd gyûjteni... Ami rajtam múlik megteszem. Ja, és ezt a VilágHLó alatt tervezem mûködtetni, mivel eredetileg is ez lett volna az álmom vele... Már régóta, nagyon régóta tenni akarok valamit, most végre megvan a lehetõségem is... Hux is mindjárt megírja a tuttit. Posted Image Cav

#35 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 19. - 0:41

A mi lesz veled paci.hu kérdés megválaszolásához az elején nem árt tisztázni, mi is a paci.hu jelenlegi helyzete, mert ezzel úgy látom nincs mindenki teljesen tisztában. Röviden és velõsen igyekszem elmondani a tényeket, egy kicsit amolyan "pillantás a színfalak mögé" -jellege lesz a dolognak.Van egy lovas honlap, amely hobbilovasoknak szól. Nincsenek rajta hirdetések, a cikkeket az olvasók írják, a fotók, képek is az õ alkotásaik. A paci.hu domain név Cav tulajdona. Fenntartási költség: domain nev karbantartás havi díja 2500 Ft, ezt Cav fizeti. A tárhelyet ingyen kapjuk a Kronos Trade Kft-tõl. (Semmi közük a lovakhoz, üzleti partnereim és jóban vagyok velük.) A domain név Székesfehérváron van bejegyezve a Datatransnál, a honlap Bp.-en lakik a Kronos szerverén (a honlap oldalai és a fórum ezért láthatóak a [url="http://"http://www.kerekperec.hu/lovas"]www.kerekperec.hu/lovas[/url] cím alatt és nem [url="http://"http://www.paci.hu/"]www.paci.hu/[/url] alatt).Ráfordított munkaidõ: fél óra/hét. A honlap gyakorlatilag stagnál, a hét fotója az egyetlen, ami változik (ha épp el nem felejtem lecserélni). Változásokra van szükség ez nem is kérdés.Tervek: Kellene mellém/helyettem egy új webmester/ek, társadalmi munkában nekem ez már nem megy. (Mivel ez a foglalkozásom, gondolom érthetõ, hogy a szabadidõmet már nem ezzel szeretném tölteni, a fórum épp elég nekem).A Világ-H-Ló lovasegyesület szeretné, ha paci.hu az õ hivatalos honlapja lenne. Ez ügyben még senki nem tett semmit.Sokan szeretnék, ha a paci széleskörû információkat szolgáltató, hobbilovasoknak szóló, hiánypótló portal site lenne. Errõl sok szó esett már. Ötletekben sem volt hiány, de konkrétum nem sok hangzott el, ami elhangzott, azt meg félreértettük. Posted Image Cav saját szervert szeretne, vagy nagyobb tárhelyet, mivel a fórum egyre több helyet foglal. (Jelenlegi tárhelyünk mérete nincs korlátozva ugyan, de nem szeretnék visszaélni támogatóim bizalmával.) Cavnak konkrét tervei vannak, ezekrõl majd õ mesél (úgy látom már meg is tette). A honlap költözése a jövõ hónapban várható. Van egy fórum. Eredetileg azért vettem, hogy a saját honlapomhoz kapcsolódjon, és beszélgethessek rajta az engem érdeklõ témákról olyan emberekkel, akiknek hasonló az érdeklõdési köre. (Vágtabetolós szerint ezt úgysem fogja már senki elhinni nekem). Költségek, bevételek: az apró fórumon található reklámhely (máshol nem szeretnék reklámot) + a motoros apró fórum, amely egyik ügyfelem honlapjához tartozik. Ez egyelõre az éves frissítések árát fedezi. (A fórum éves fenntartási költsége 99 dollár. Ez nem kötelezõen fizetendõ, a frissítések kerülnek ennyibe egy évre. A progit folyamatosan fejlesztik, 2-4 havonta jönnek a frissítések. A fórum eredetileg 125 dollárba került, ebben benne volt a frissítésekhez való jog egy évre, ez most járt le.)Ráfordított munkaidõ: napi 1-2 óra. A frissítés ami nem egyszerû dolog, mentéssel, beállításokkal, az új szövegek lefordításával együtt minimum egy napot vesz igénybe.A lényeg:

    [*]A fórum és a honlap nem fog megszûnni.
    [*]Szeretnénk fejlõdni, de csak fokozatosan.
    [*]A honlap költözése után lehetõség nyílik végre a honlap fejlesztésére.
    [*]A honlap és a fórum két külön dolog, de mégsem.
    [*]Cavnak megint tervei vannak, és ez már jelent valamit.
    [*]A Sheriff folyton piszkál.
    [/list]Végül pár szó arról, hogy ki kicsoda és mi tartozik a hatáskörébe (úgy láttam ezt sem értette teljesen mindenki):Fórum moderátor: Törölheti és átszerkesztheti mások hozzászólásait. Egész témákat törölhet, költöztethet. Segíti, eligazítja az új tagokat, válaszol a fórummal kapcsolatos kérdésekre. Megbízható, lelkes önkéntes.Fórum adminisztrátor: minden, ami a moderátor + tagokat törölhet, átírhatja adataikat, beállításokat végezhet a fórumokon (külsõ megjelenés, a fórum mûködésének különbözõ paraméterei). Karbantartja a fórumot, elvégzi a frissítéseket és tépi a haját, ha valami gond van.Webmester: karbantartja a honlapot, megszerkeszti a beérkezett anyagokat (szöveg + képek), válaszol az olvasók leveleire.

#36 Huxley

Huxley

    Fórumgazdi

  • Admin
  • 2.920 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 19. - 1:07

idézet:
Sheriff: Karácsony és Szilveszter között gyertek el vendégségbe Silveradoba, s elmondom, hogyan képzelném el a stratégiát, a finanszírozást, az üzemeltetést, stb. Nekem van misszióm és vízióm ebben az ügyben. Nem fogom hagyni, ha találok társakat. Egyedül nem vállalom fel, legalább is egyelõre nem. De csapatban nagyon tudnék érte dolgozni, s még áldozni is hajlandó vagyok rá. Idõt, pénzt, energiát. [/QUOTE]Nekem meg csak egy fórumom van, hittérítõkkel kapcsolatos hallucinációk nélkül, ezért ott a helyem. Posted Image

#37 terembura

terembura

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 917 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 19. - 6:32

Miért kellene levédeni a PACI.HU-t?A védelem áru és szolgáltatás osztályokra terjed ki. A levédés pillanatában meg kell mondani, hogy milyen áru vagy/és szolgáltatás osztályra terjedjen ki a védelem. Pl. levéded élelmiszerre, gyógyszerre, bútorra az adott nevet, akkor ezekben más nem használhatja, de ha valaki ruhaára akarja rátenni, akkor ráteheti, mert arra az eredeti nem vonatkozik. Szerintem a jelenelegi tulajdon csak az internetre vonatkozik. Itt más ilyen nevet már nem jegyeztethet be. Ha jól emlékszem összesen valami 30 osztály létezik. A levédés pénzbe kerül. Az 1. osztály a legdrágább, utána a 2. - 3. stb, már lényegesen olcsóbb.Ha levédenénk azokra az áru és szolgáltatás osztályokra, amelyek a fórum számára a jövõben érdekesek lehetnek, akkor elejét vehetnénk annak, hogy valaki más kihasználja az itt megteremtett piacot. Levédetni pedig bárki levédetheti. Ahhoz nem kell Cav. engedélye. Aki elõször benyújtja a szabványügyi hivatalba, azé a jogvédelem és kész.Ezért lenne sürgõs õs fontos.

#38 Apple

Apple

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 9.533 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 19. - 9:27

Na, mostan, hogy elolvastam valamennyi hozzászólást, én is belekotyognék. De csak olyan szinten, hogy "mégegy topik, amihez hozzászagoltam". Posted Image Én azt hiszem, értem, mire gondolt sheriff, és részben egyet értek vele. A másik részében azért nem, mert...mert nem, na! :D Szóval, akkor elkezdeném. Amikor Bazs mondta, hogy van ez a fórum, nézzem meg, megtettem, és szemem-szám elállt attól, hogy mennyi téma van, és mennyi vita, amik nem személyes viták, hanem vélemény1. kontra vélemény2. 2001. júniusában, vagy vmikor ekkortájt regisztráltam. Most így visszagondolva tényleg megváltozott a fórum, mert akkor még alig volt pár ember, akik személyesen is imserték egymást, valahogy megvolt a "fórumhangulat". nem biztos, hogy el tudom ezt magyarázni, de hátha sikerül...Viszont egyre több és több ember lovagol közösen, jószerivel hetente látják egymást. Ezzel nincs is semmi baj, de azt hiszem, ebben is lehet keresni a vérremenõ viták hiányát. Ugyanis most már lehet, hogy százezerszer jobban meggondolja az illetõ, hogy mit mondd annak, akivel nap, mint nap, esetleg hetente, de rendszeresen találkozik. Vagy nem akarja megbántani egy esetleges félreolvasott mondattal, vagy nem is tudom. Meg most már a topikokban inkább azt lehet látni -igen, tudom, hogy ehhez én is hozzájárulok... Posted Image -, hogy "jajj, szia, hogy vagy, emléxel, mi történt akkor, amikor xy csinált valamit, amire te azt mndtad, hogy....", szóval egyre több a "magánbeszélgetés". Nem mondom, hogy ez rossz, hanem azt, hogy más. És mivel már a regisztráltak száma 1000 felett van, természetes, hogy vannak olyanok, akik ehhez nem tudnak hozzászólni, mert semmi közük nincs a dologhoz, és be sem tudnak kapcsolódni...Ez most mind szép és jó, hogy leírtam, de a megoldást nem tudom. Valószínüleg mindez azzal jár, hogy egyre többen vagyunk, barátságok szövõdnek.Remélem, megértitek, hogy mit akartam mondani.Sheriff! De mondjuk egyszer valamikor -ha van kedved- megvitathatnánk egy közös túra alkalmával ;) :D üdv: Apple

#39 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 19. - 10:14

idézet:
Eredeti szerzõ: sheriff:Karácsony és Szilveszter között gyertek el vendégségbe Silveradoba, s elmondom, hogyan képzelném el a stratégiát, a finanszírozást, az üzemeltetést, stb.[/QUOTE]Én is benne vagyok, ha ez rám is vonatkozik.
idézet:
Eredeti szerzõ: terembura:Ha levédenénk azokra az áru és szolgáltatás osztályokra, amelyek a fórum számára a jövõben érdekesek lehetnek, akkor elejét vehetnénk annak, hogy valaki más kihasználja az itt megteremtett piacot. Levédetni pedig bárki levédetheti. Ahhoz nem kell Cav. engedélye. Aki elõször benyújtja a szabványügyi hivatalba, azé a jogvédelem és kész.[/QUOTE]Milyen árura és szolgáltatásra gondolsz egészen pontosan? És ha már a [url="http://"http://www.paci.hu"]www.paci.hu[/url] Cavé, akkor én úgy gondolnám, hogy ez a jogvédelem is az övé legyen... vagy pedig valamit nem értek. :confused:

#40 KundK

KundK

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.050 hozzászólás

Közzétéve 2002 október 19. - 15:11

Hû, de érdekes vita. Hasonlót láttam már egyszer-kétszer az internetto/index fórumán. Ott jóval régebb óta vagyok tag és ez a kérdés felmerült már többször is.Aztán a fórum azóta is él, sõt folyamatosan növekszik. Téma és felhasználó számban is. Legfeljebb, akik anno felvetették a halál kérdését már nem járnak oda... Posted Image Szóval az elsüllyedéstõl nem félek.Persze ettõl független a honlap (portál!?) jövõje, fejlõdése. Errõl szivesen vitatkozom, gondolkozom én is. Úgyis hócipõs vagyok az eddigi munkámmal...