Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

IV. Nemzetközi Rönkhúzó Verseny és Hidegvérû Találkozó


  • Please log in to reply
123 válasz a témához

#41 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 21. - 16:03

Ugyan nem tuom, mekkora kravál volt avagy nem volt az elmúlt években, de szerintem a szervezõk nem ússzák meg erõszakosabb forgalomirányítás nélkül jövõre, ha jót akarnak.


Hát jött volna a mentõ felfelé, de ugyebár nem tudott, viszont jó emelt hangon el lett magyarázva nekünk, idióta dugóban álló autósoknak, hogy húzzunk már arrébb :D De rájöttem, legközelebb meg kell fognom a kocsi négy sarkát, és egyszerûen arrébb tenni :D

#42 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 21. - 18:03

Felkúsztak a képeim a facebook-ra. De van fotoalbumos megoldás is, ha a face valaki számára nem elérhetõ.

Kóspallagot kinõtte a buli. Remélem sikerül megtalálni a méretében és infrastruktúrában megfelelõbb helyet a következõ alkalomra. :)

#43 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 21. - 18:48

Sziasztok! A hangom megmaradt, viszont a bõröm igencsak megsínylette az egész napos szolizást :) Még folynak az utómunkák, és a regenerálódás :D Nincs mese, kinõttük a rendezvényt. Örülök, hogy sokan kint voltatok, és tényleg írjátok mit láttatok mit hiányoltatok vagy mi tetszett, hogy jövõre változtatni tudjunk rajta ( már van egy "hiba" és egy "dicséretes" listám). A képeket várjuk mi is, bár Dé-nek már láttam egy plakát gyanús munkáját :))

#44 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 21. - 19:25

Hát, ami jó volt, az az egész. :) Érdekes tapasztalás és ellentmondás volt, hogy a rönkhuziban jól mûködõ csapat volt a legkevésbé látványos... Pikkpakk kész votlak, nó ordítozás, hiába nekifeszülés, akármi. :) No, azért mindig lehet fejlõdni de a 3-4 réteg (+1 ül a szalag alatt) nézõn olcsón úgyse segíthetsz, gondolom én, mert ahhoz már valami emelvény kéne. Még a fogatos versenynél talán meg lehetne oldani, hogy az alsó szakaszt is vonzóvá tenni, és akkor addig eloszlana a nép, de az a kisebbik része az egésznek. Láttam én (fülemmel), hogy szeretted volna, ha gördülékenyebben megy az egész, egyik fogat ki, közben a másik be, és azért magamban helyeseltem volna, ha sikerül. :) Rádiós forgalomirányítók. De már reggel, mert a névtábla elõtt jobbra volt egy pár laza parkolás fél tíz után. Gondolom, akkor még azt hitték, az a mezõ úgyse kell. :D Büféseknek megmondani, ha sor kialakul, következõ évben nem õk lesznek. :gm: A perecest utólag feljelenteni az Amnesty Internationalnál, mert mire észbekaptam volna, már elvitték a sósat, és ez az emberi jogokkal való visszaélés volt; de késõbb meg már semmi se volt kapható. :D Napsütést és szelet szabályozni. :D Villanyosenergiát nem megszakítani. :D Augusztusban allergiát okozó füvekkel beszélni. :D

Edited by Ernest, 2011 augusztus 21. - 19:26.


#45 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 22. - 7:48

A tûzõ napról nem tehet senki, de hogy sehol egy árnyék, már igen. A büfé katasztrofális, valószínû azért voltak olyan lassúak, hogy a fluktuáció megfelelõ legyen a pottyantós mellett a tûzõ napon elhelyezett pár asztalon és padon. :gm: Ennyi néphez jó lenne még pár hordozható klotyó, meg legalább egy lavór vízzel kihelyezve, amit a klotyesszal együtt néha valaki tisztogathatott volna. Gondolom a rendezvény után a környezõ terület bûzölgött az inkább azt választók potyadékaitól. És szabályoznám, hogy milyen cuccban és milyen felszereléssel indulhatnak a résztvevõk. Sajnos magáról a lovas történésekrõl nem tudok mit mondani, a fogatnézéssel és a lósimogatással kimerült a lovakkal való kontaktus, a rönkhúzásnál ültem le a fiammal a szalag alá, de negyed óra múlva mennünk is kellett, annyira pokoli volt a hõség, de még egyszer hangsúlyozom, errõl nem tehet senki, nekem kellett alkalmazkodnom a gyerekekhez. De ezek ellenére jó volt, megyünk jövõre is. Kicsit jobban felkészülve családilag ha lesz ismét lehetõségünk. :) A pacis sátrat díjazom, legalább lesz egy árnyékos pihenõ.

#46 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 22. - 13:55

Zsebi, én meg téged lestelek ezerrel :D Sõt, ott is voltam, ahol Froclee, Hilfi, Örni, Dé meg a többiek. Ki tudja, hányszor mentünk el egymás mellett. :D Jövõre viszek ismertetõjelet - kutyát, természetesen. (Mikor Hilfi felszedett a kocsiba, szinte rám ordított: "Nem hoztál kutyááátt???" Azt hittem, visszaküld :D ) Naszóval a nap sok volt, de volt árnyék, oda szöktem én is délután, a napszúrásközeli állapotból, ahol parkoltak a nagy böszmék. Volt szék, asztal, pihi, közen néztem, hogyan parkol be kispolszki nagyságú helyre a két óriás ló, majd helyen megfodulva ki - tanulhatnának tõlük a sofõrök :D Parkoló: reggel, mikor mi mentünk, üres volt, de senki nem irányította a népet oda, még jó, hogy Hilfi ismerte a járást. Új mûsorszámként a díjlovas kislány produkciója tetszett (igaz, ez a kétpálcás megoldás nekem furi..) olyan volt, mintha traktorral balettozna. :D Elismerésre méltó teljesítmény volt lótól, lovastól egyaránt. Remélem, jövõre még többet mutatnak. :) Jövõre mindenképp ott a helyem, de hogy gonosz legyek, nem feltétlen a lovak, hanem az erdõben levõ gombák miatt. :D Fél óra alatt egész kis gyûjteményt fotóztam, pedig ebben a szárazságban máshol alig van valami - ott a patak mellett nagyon jó a klíma. Igaz, legközelebb bakancsot is viszek, mert a két seggencsúszás miatt még ma is fáj a lábam.

#47 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 22. - 17:04

És szabályoznám, hogy milyen cuccban és milyen felszereléssel indulhatnak a résztvevõk.


Na igen. Látványilag sem szép sem a szakadt felszerelés, sem a rövidnaciban/tréninggatyóban parádézó lovas. Illetve balesetvédelmileg meg a kobak az a minimum. Egy centin múlt, hogy nem taposott rá Alíz fejére a ló. Mi van, ha rátapos? (Mert kobak az nuku ugye...)

#48

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 22. - 20:33

No igen, az nem sokon múlott valóban...

#49 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2011 augusztus 24. - 12:35

Paci.hu-s sátor szerintem is jó ötlet! :)

#50 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 19. - 18:40

Jó estét! Megérkeztek a DVD-k, 2500.-Ft + postaköltség áron rendelhetõek nálam. andrea.fekete77@gmail.com 06-30/33-81-810

#51 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 26. - 19:48

Egy pár képcit én is felraktam:
http://www.facebook....2...cf9c&type=1

#52 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2011 szeptember 26. - 21:46

Na igen. Látványilag sem szép sem a szakadt felszerelés, sem a rövidnaciban/tréninggatyóban parádézó lovas. Illetve balesetvédelmileg meg a kobak az a minimum. Egy centin múlt, hogy nem taposott rá Alíz fejére a ló. Mi van, ha rátapos? (Mert kobak az nuku ugye...)



Ez nagyon jó ötlet!Ha már ilyen drága lovakkal huzatunk,adjuk meg a módját annak,hogy a hajtó is felöltözik.
kobak is fontos,de ha arra rátapos egy ilyen ló biztos nem ér semmit.Át kell menni kocsival rajta aztán elválik hogy bírja.. :D

#53 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 24. - 12:57

Azt hallottam idén Verõcén lesz a hidegvérü jószágok megmérettetése. Tud errõl valaki valamit bõvebben?

#54 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 24. - 13:34

Ennyi infónk van róla:

http://www.hidegverulo.hu/

2012.08.25 V. Nemzetközi Hidegvérû Találkozó és Rönkhúzó Verseny
Helyszín:Verõce, Csattogóvölgy
Info: Gref Tamás 06-30/265-03-03
www.csattogovolgy.hu

#55 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2012 július 25. - 11:32

Köszönöm a hasznos információt. Átlovaglunk megnézzük a nagyokat.

#56 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 22. - 18:48

http://www.hidegverulo.hu/ :yeah:
Közeleg az idõ, jön valaki?

#57 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 22. - 19:21

Egyáltalán mikor kezdõdik? 10 óra körül?

#58 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 23. - 12:24

Egyáltalán mikor kezdõdik? 10 óra körül?


A kiírás szerint 10-kor, egyéb infók szerint fél 10-kor. Mi 10-re fogunk odaérni.

#59 Nogajijasz

Nogajijasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 374 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 26. - 16:38

Jó volt,a lovak szépen dolgoztak a nagy meleg ellenére is.Külön öröm volt hallani,hogy újra kellenek ezek a lovak a fakitermelésben. :yeah:

#60 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 26. - 18:48

Jó volt a rendezvény, gyorsan feldobáltam néhány képet a délelõttrõl. Én sokkal rosszabul bírtam a meleget, mint pl. a lovak, úgyhogy a délután sajna nekem kimaradt... :o

#61 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 26. - 19:18

Atyaúristen, milyen jó képek! Ez az egyik kedvenc

#62 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 26. - 20:32

Kalap le!

#63 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 26. - 21:52

- Nagyon - nagyon jók a képek! Nagyon jó lehetett az egész! :ang: Csak ismételni tudom:Le a kalappal!

#64 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 27. - 8:19

köszönöm szépen :)

#65 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 28. - 20:31

Szép képek! :)

Az én szerény kis képecskéim is feltöltõdtek, vagyis egy részük. Itt vannak.

#66 StG

StG

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.686 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 29. - 7:37

Az én szerény kis képecskéim is feltöltõdtek

Szerintem jó fotók lettek. Csak jobb lett volna nekem sem annyira szembõl fényképezni.... :rolleyes:

#67 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 29. - 8:14

Nohát, én meg csak irigykedek. Én el sem indultam a meleg miatt.

#68 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 15. - 7:55

Idén mikor és hol lesz a rönkhúzó verseny?

Edited by Kaiser, 2013 augusztus 15. - 7:56.


#69 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 15. - 11:41

http://www.fesztival...tails/faz/22641

Verõce, Szeptember 21.

#70 Kaiser

Kaiser

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 15. - 16:49

Köszönöm a választ. Én úgy tudtam, hogy augusztus 24-én lesz.

#71 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 15. - 18:53

Köszönöm a választ. Én úgy tudtam, hogy augusztus 24-én lesz.


Augusztus 24.-én 3 db verseny lesz Szlovákiában, és onnan is várnak vendégeket a szervezõk. Illetve egyéb okok miatt sem volt jó a magyaroknak az augusztus 24, így szept. 21 lett, Verõce-Csattogóvölgy. Remélhetõleg ezúttal már normális körülmények között a rendes sportpályán.

#72 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 15. - 19:01

Fenébe, pont azon a hétvégén van az OMÉK is.

#73 Méz

Méz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.207 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 15. - 19:52

Fenébe, pont azon a hétvégén van az OMÉK is.


Az OMÉK több napig tart. ;) :D

#74 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2013 szeptember 22. - 8:36

http://index.hu/blog...riasok_versenye



#75 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 szeptember 22. - 11:37

Volt rögtönzött fórumtali, ott volt, aki ott volt.. A többiek a vágtán várták a lókolbászt. :dev:

Meglepődtem az útvonalon, gps-m nincs, kitáblázva jó lett volna, ha nem kapok telefonos segítséget, nem jutok oda. Jól eldugott pálya, de szép hely. Bár öröm volt a Dunakanyarban újra, kipihentem magam. És üdv az új-személyes fórumosoknak! :)



#76 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2013 szeptember 22. - 21:13

Végre végre végre  :cheers: van Fórum!

Sajnos nem jutottam el a rendezvényre, szóval beszámolót és képeket kérek szépen!



#77 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2013 szeptember 23. - 10:33

Ott voltunk Zsuzsi barátnőmmel, Kistáltossal* és két nagyon jólnevelt kutyájával találkoztunk, csak az ügyességi rönkhúzást láttuk. Többi fórumos hol volt, hogy nem láttam másokat? Lehet, hogy csak nagyon bamba voltam. A lovak gyönyörűek és ügyesek voltak, a találkozó szuper jól szervezett, gratulálok Kamilláéknak!  :cheers:

Kis színes: ahogy beértünk a helyszínre, elszabadult póni + csikó csengettyűvel a nyakában igyekezett éppen kifelé, de fülön csíptük őket.  

*gombásztál is végül?



#78 froclee

froclee

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.663 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 3. - 19:24

Végre végre végre  :cheers: van Fórum!

Sajnos nem jutottam el a rendezvényre, szóval beszámolót és képeket kérek szépen!

Csatlakozom.



#79 Ybrik

Ybrik

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 254 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 10. - 10:30

Úgy volt ,hogy megyek, de egy ismerős azt mondta: "nem örülnek ha lóval megyünk". Én mérges lettem és elmentem inkább lovagolni.  Kóspallagon kétszer voltam és nagyon tetszett a rendezvény de egy éve a verőcei túlzsúfolt volt nekem. Pont a családias hangulat múlt el.(kevés ló sok ember) A nap fénypontja a dunai lófürdetés volt.

Mostantól már mindig a Csattogó völgyben rendezik a versenyt?



#80 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2013 október 10. - 15:17

igazából nem volt senki, aki úgy szeret fotózni és közzé is teszi azokat. Én sajnos némi duzzogásból kifolyólag nem jelentem meg e neves rendezvényen, de  a párom totális hobbistaként 7. helyezett lett (a 12 vagy 14ből).

Szóval nagyon büszke vagyok a lányokra és természetesen a hajtóra :)

A képet fészről csentem, remélem nem jelent fel senki.

 

belga.jpg