Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kedvenc ételek topikja


  • Please log in to reply
999 válasz a témához

#1 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 1. - 13:29

Sziasztok! Érdekelne, kinek melyik étel az, amit bárhol, bármikor meg tudna enni, és melyik az, aminek esetleg már az illatától (szagától) is menekülni tud. Azonkívül kinek melyik konyha tetszik és miért.Kezdem a sort (mindenféle sorrend és rendszerezés nélkül). Nagyon imádom a húslevest metélt tésztával (bár inkább a metélt tésztát húslevessel -> így ki tudom fejezni az arányokat Posted Image ), a bolognai spagettit, a krumplipürét, a borsófõzeléket, a tojásos nokedlit, a tatár beefsteak-et, a túrógombócot, a tócsit (ezt lehet h nem ismeritek páran: reszelt krumpli, liszt és tojás olajban kisütve, fokhagymával, sóval és ketchuppal (!) fogyasztva), a Füstli virslit, a székelykáposztát.Szeretem még a "mûkajákat" is: Mc Donald's, Smack, elõre elkészített dolgok.Favorit konyhák : olasz (tésztamániás vagyok Posted Image ), görög (tzatziki, gyros,... mmm), kínai, indiai (szeretem a csípõs, fûszeres ételeket).Amitõl viszont menekülök: máj (kivéve sertés- és baromfimájkrém ill. libamáj(elõre elkészített, tudjátok olyan kis fekete dobozos)), hal, kapor, köménymag, tengeri herkentyûk (kivéve rákszirom és kaviár), krumplistészta.Most ti jöttök! [ December 01, 2003, 12:33: Az üzenetet átszerkesztette: Titok ]

#2 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 1. - 17:45

Bármikor jöhet: sült kolbász, nyárson sült szalonna lájt, tatár, húslevi csigával, ha ezek mellé hagyma, fokhagyma, bors és egyéb fûszerek (indiai, arab) is ugranak, verigúd! Roston hátszín, bélszín. Savanyú-csípõs löttyök, öntetek, gnú, zebra.Tócsni király, de ketchup-al? Na úgy még nem próbáltam... Posted Image Hû, de éhes lettem...Menekülök: soklábú, vagy épp láb nélküli cuccok, a legtöbb hal, homár, kitinesek, lárvák. A fejlábúak beleférnek, a lazac füstölve :cool: Konyha: magyar, kínai, indiai, arab.

#3 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 1. - 18:48

Na akkor én is elmondom,hogy mi a kedvencem és amit ki nem állhatok.Kiskorom óta krumplimániás vagyok.Krumpli akármilyen formában jöhet,kivétel a krumplistészta!!!!Azt egyszerüen nem birom lenyelni,valahogy nálam vmiért nem jön be a krumpli-tészta kombináció. :rolleyes: Szeretem a székelykáposztát,pizzát,sajburgert hús nélkül,borsó,lencse,babfõzeléket,túrós csuszát,krumplifõzeléket és még sok,illetve nem is olyan sok mondent... :D A levesek közül:bableves,borsóleves,csontleves,paradicsomleves,krumplileves,tojásleves.Sza biztos észrevettétek,hogy a szeretett kajákból egyikben sincs hús(ha van akkor azt nem eszem meg a kajából!)ez azért van,mert vega vagyok.Nem feltétlen azért,mert nem szeretném,hanem az állatok iránti szeretetembõl kifolyólag.Ja és a szóját IMÁÁÁÁDOM! tongue.gif Kolbászt is árulnak már olyat,ami magvakból van,nincs benne hús,és állati finom,nem lehet észrevenni,hogy nem igazi!Na és amit utálok :spenót,sóska,na és a TÖKFÖZELÉK!Fujjjj!!!!

#4 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 1. - 20:05

Amit imádok: sztrapacska, lasagne, pizza,rántott sajt, brassói, sült krumpli, sárgaborsófözelék, rántott gomba, lángos, gyros(de csak csirkébõl, én disznót nem eszem.), a MILKA csokit, görög salátát, más épp nem jut eszembe.Amit ki nem állhatok: sóska, tökfõzelék, krumlileves és fõzelék anyám elkészítésében..És ahhoz hogy tojást (rántotta, tükörtojás, keménytojás stb. formában) egyek ahhoz nagyon jó hangulatom kell hogy legyen, szóval kábé évente egyszer eszem tojást ilyen formában..Meg amitõl hányingert kapok. Mész egy árúházba, és azt hallod: Lóhúst akarok venni, hol lehet itt lóhust kapni? Lókolbászt akarok enni, mert az olyan finom. Húúúú, ilyenkor fel tudnék robbani, jól megrugdosni az illetõt, és utána lehányni :mad: Posted Image Konyha: olasz, kínai, görög.

#5 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 1. - 20:18

Itt ülök a képernyõ elõtt és a leírtakból sokra csak gondolván is csorog a nyálam.Rólam nagyrészt az a megállapítás mond el sokat, hogy ha lehet, akkor húst hússal. De persze ennyire azért nem vagyok szûklátókürû.Ha országok konyháira akarom lebontani, akkor az olaszos és a magyaros konyha jöhet, amennyiben a gombát elfelejthük. Ezzel szemben a kínait nagyrészt hanyagolom.Hogy konkrétumokat is írjak (így ömlesztve):FüstölcsülkösbablevesJó házi halászléPaprikáscsirke-a'lá itthonFlekken, jó fûszeresen (fõleg ha én fûszerezem!)de inkább mégse folytatom, hisz úgyse tudnám befejezni soha. A krumpliból, húsból, tojásból készülõ ételek (jó magyarosan) csalódást nem okozhatnak.Ja és még valami. A magyar vidéki "paraszti" konyha! Na az felülmúlhatatlan. Viszont a "növények" nagy részét nem igazán csípen, pontosabban kifejezetten nem csípem (sóska, spenót, tök, kelbimbó, a káposzta egyes elkészítési módjai).

#6 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 1. - 20:23

Kedvenceim:mák, mákos dolgok, bármilyen mennyiségben.Tésztafélék (krumplis, káposztás, mákos, grízes), csirke-pulykahús, húsleves, bableves (ezt imádom, minden mennyiségben), paradicsomleves, rántott zöldek, rántott karfiol-brokkoli kefírrel és ami nagyon tuti: szalonnás túrostészta, kicsi cukorral és lesózott sok lilahagymával! Posted Image Valamint töltöttkáposzta tormalevélben. Amivel ki lehet üldözni a világból:pácolt hering, sóska, finomfõzelék, ilyen-olyan tengeri herkentyûk, kaviár és társai, töltött olasz tészták, mócsingos husok, vesevelõ, szalontüdõ, velõ.Bármilyen fõtt, sült vagy nyers rovar. [ December 01, 2003, 19:24: Az üzenetet átszerkesztette: Ilusta ]

#7 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 1. - 22:10

(Házi)Zsíros kenyér + lilahagyma, pici só, pici pirospaprika, esetleg helyette erõspista. Nyam. Posted Image De mindent jóizûen megeszek, kivéve zöldbab, és általában a k-betûs zöldségek fõzve. Karfiol, karalábé, kelkáposzta, stb. A répát fõzve utálom, nyersen szeretem, de a karalábét is. Most egy jó kis velõspacalt meg bírnék enni, vagy körömpörköltet, azt is már olyan régen ettem. Posted Image Hétvégén viszont vesepörkölt volt, nyam. Tengeriherkentyûk is jöhetnek, meg büdös sajtok is. Asszem ma spagettit fogok enni.

#8 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 1. - 22:39

idézet:
(Házi)Zsíros kenyér + lilahagyma, pici só, pici pirospaprika, esetleg helyette erõspista. [/QUOTE]Jó kis hazai szõlõnedûvel? Vagy tán szilvával? Errõl jut eszembe. Még nyáron kóstoltam valami eszméletlen finom pálinkát. Erõspaprikás egyenesen Ukrajnából (asszem)!Bár személy szerint mindemellé, még egy szép hossznyi parasztkolbászt odatennék (a gyomrom végülis bírja!).Ahool rendszresen nyaralok van egy nem túl régi szokás. Augusztus huszadika elõestéjén. Csinálnak egy kb 5-8m magas mágját, meggyújtják, és közben az összegyûlt népnek osztogatják a zsíroskenyeret, plusz kaható hozzá sör-bor-... ki mit szeret.
idézet:
Tengeriherkentyûk is jöhetnek... Asszem ma spagettit fogok enni. [/QUOTE]Ezeket olvasván tudom ajánlani a Tenger Gyümölcsei Spagetti-t! Nagyon finom! Étteremben ettem, enyhén csípõs, gazdagon megrakva...Mellesleg az éttermekkel úgy vagyok, hogy ritkán csinálják úgy az ételeket ahogy én igazán szeretem. A házi konyha! Na az az igazi!

#9 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 1. - 23:38

Ami bármikor jöhet: sült tök, sült gesztenye, sárgadinnye. Ezekbõl bármikor, bármennyit képes vagyok/lennék megenni!Nagyon szeretem még a töltött pulykamellet (gyümölccsel, sajttal..), halászlevet, csõbensült karfiolt, spagettiket, tengeri herkentyûket, pizzát, lasagne-t (ahogy én csinálom tongue.gif ) rántott camambert természetesen áfonyával, gyümölcsöket párolva, aszalva és frissen.Amit nem tudok megenni: finomfõzelék (egyáltalán nem finom!), répafõzelék, egynél több fõtt tojás, bármilyen fajta mócsingos hús...brrrr...., vadas (a mártás miatt) és a sóska.

#10 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 2. - 1:55

Most olvastam az indexen: "Velõspacal! Töltött káposzta! Marhapörkölt! Csülök! Húst hússal, az se baj, ha zsíros, majd szétcsapatjuk pálinkával. " Posted Image De a mócsingot én se bírom.

#11 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 3. - 22:52

Részben ezért is számítottam a hozzászólásokra, mert így eszembe jutott még pár dolog. :D Nyami-nyami: gulyásleves, bableves, sólet, rántott sajt (trappista), brassói, és szendvicsek by Anyu.Szerintem nem láttatok még olyat mint én. Csak olyan húsfalatkát vagyok hajlandó megenni, amit elõtte 16-szor megforgattam 3D-ben, és meggyõzõdtem róla, hogy nincsen rajta/benne: csontszilánk, bõr, ín, mócsing, porcogó, zsír és ezek változatai. Bármelyik zavaró körülmény felbukkanásakor a tányér szélén végzi a hús. Ha utólag jövök rá? Akkoris. De akkor jön vele az õt megelõzõ többi áldozat is. Anyukám már nagyjából kitapasztalta, ezért általában ilyesmiket fõz: gulyásleves óriási húsos karajcsontból, amikor kész, elémrakja és ami tetszik azt leeszem róla; rizs uncle ben's-es szósszal pulykamell filé kockákból, hirtelensütött karajszelet ami már Anyunál átment a vizsgán, stbstb... A fent selsoroltak miatt nem vagyok hajlandó pl. fasírtot enni, pedig Anyu nem kispályás egyik kajában sem. Egyszerûen nem bízom benne mert ráharapok aztán brrrr.Térjünk vissza a finomságokhoz! Eper, málna, meggy, cseresznye, pici mandarin. Ezerrel!!!!

#12 Artin

Artin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.886 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 3. - 23:35

A Trapistáról jut eszembe: Nemrég azt hallottam, lehet hogy be fogják tiltani, mert tartalmaz valami olyan kiegészítõ adalékanyagot (komolyan, mintha csak benzinrõl beszélnék), ami káros. -erre mondt az illetõ, akitõl hallottam, hogy nem hiába olcsó.Hogy ne csak rosszat írjak.Nem tudom ki hogy van vele, de én minden sûlt húst (natúr szelet, sûlt csirke, flekken...) leginkább jól átsütve, szinte már kormosan szeretem. A véres hús nem feltétlen az én világom.

#13 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 4. - 10:29

Csirkemell, karavánsajt, bacon, esetleg krumpli rétegelve lerakva jénaiban, leöntve tejszínnel és be a sütõbe! Fontos: különleges ízt ad neki a bazsalikom és kakukkfû! Isteni! Saját fejlesztmény! :D Szinte mindenevõ vagyok, de amiket legjobban szeretek elkészíteni: bármilyen hús, jól megfûszerezve, sütõben, mellette karikára vágott krumplival.Tárkonyos borjúraguleves! Posted Image Rablóhúsok, sok sajttal! Posted Image Füstölt gomolya sajt! Posted Image Sajtos, tejfölös karaj! Posted Image Görögsaláta csakis fetával! Almás pite! stb

#14 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 4. - 17:48

A kolleszterin kilóg a monitorból!!! :D Ezt olvasni is egészségtelen!Titok, akkor Te nem tudod, milyen finom a csülök Pékné módra! Ó... Posted Image

#15 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 4. - 18:01

Hogy lehet ilyen topicot indítani, amikor én fogyókúrázom? :eek: :mad: :D Amúgy nagyon finomat ebédeltem: körözött fehérpaprikába töltve, fõtt kemény tojással és uborkaszeletekkel. ;) A sült, grillezett zöldségeket is szeretem! Másról most nem nyilatkozom. Na jó: tojásrántottát hagymával, vajon sütve bármikor, bárhol, bármennyit!!!! Ugye Ram? ;) :D

#16 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 4. - 19:12

Zöldborsópörkölt Posted Image

#17 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 4. - 19:38

Az meg milyen?! :confused:

#18 teddy

teddy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 496 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 4. - 19:55

Rakott krumpli, székelykáposzta, halászlé, olasz kaják, és még sorolhatnám. Posted Image Ezeket bármikor szívesen megeszem. Általában a húsokat részesítem elõnyben, a saláták és a fõtt zöldségek nem a barátaim. A húsokban én sem szeretek ruganyos dolgokat találni, de a csontok végén található porcokat nagyon szeretem elrágni. (És a pörkölt bõrke... nyam. :D )Ó, és a sajtok! Posted Image [ December 04, 2003, 19:09: Az üzenetet átszerkesztette: teddy ]

#19 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 4. - 22:55

Sajnálom, aki fogyózik az a monitornak is ellen kell, hogy tudjon állni! ;) OSH: lehet hogy nem is akarom?! (tudni, milyen a Pékné csülök módra Posted Image )

#20 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 5. - 8:44

Igeeeen! Kerek sajt, kocka sajt, lyukas sajt, forró sajt, hideg sajt, füstölt sajt, tekert sajt, stb. /mondaná Gombóc Artúr, ha nem a csokit szeretné/Kivétel: zöld- meg kékpenészes sajt.

#21 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 5. - 10:00

Én meg kihagytam a legfõbb kedvencemet, amit naponta meg tudnék enni: a tojásos galuska fejessalátával!! (Sali nélkül nem megy!) Posted Image Amit még imádok, de csak kevés helyen tudják jól megcsinálni, az a cordon blue, de vagy füstölt sajttal benne, vagy füstölt sonkával benne, és ehhez valami köret...ééésss!! Fejessaláta rokfortöntettel!! Isteni!! Posted Image Amire allergiás vagyok: mikor a salátalevelek között levéltetveket találok!! :mad:

#22 zapolya

zapolya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 5. - 10:25

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta: Én meg kihagytam a legfõbb kedvencemet, amit naponta meg tudnék enni: a tojásos galuska fejessalátával!! (Sali nélkül nem megy!) Posted Image [/QUOTE]Csatlakozom! Ajánlom, ha nincs fejessaláta, akkor próbáld meg csemegeuborkával, úgy sem rossz. Posted Image Ha Fertõrákoson jársz, a Fõ utcán lévõ kisvendéglõben nagyon jó tojásos galuskát lehet kapni.

#23 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 5. - 10:42

HH! Nem. A kék színt inkább ruhában szeretem! :D Én hosszú évekig pizzából csak 4 sajtosat ettem, mert a többiben mindig csalódtam a kevés feltét miatt.Szendvicset, tésztát úgy szeretem, ha a feltét 2-3-szor annyi, mint a kenyér/zsömle vagy tészta.

#24 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 5. - 11:29

idézet:
Eredeti szerzõ: Aniko: Az meg milyen?! :confused: [/QUOTE]Finooom, nagyon Posted Image Na majd ha jó leszel... Posted Image

#25 Csuti

Csuti

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.848 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 5. - 11:35

HH! Pontosan így van!!! Családom mindig szidott, amikor körberágtam a kókuszreszelékbe és csokiba forgatott piskótát, a tésztát meg odaadtam apunak. Posted Image

#26 Kriszti2

Kriszti2

    :)

  • Fórumtag
  • 641 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 5. - 11:50

[ December 05, 2003, 10:52: Az üzenetet átszerkesztette: Kriszti2 ]

#27 Kriszti2

Kriszti2

    :)

  • Fórumtag
  • 641 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 5. - 11:52

MÁÁÁKOSGUBAAAA!!! Posted Image Mert milyen is az? Álom, csoda, gyönyörûség!Falatkákból áll, pont akkorákból, hogy se leharapni valahonnan, se levágni ne kelljen. Rágni se nagyon kell, mert puha, mállós tejes-mákos-mézes gyönyör. Az élmény fölülmúlhatatlan. Bele bírnék fulladni :D .

#28 Titok

Titok

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.786 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 6. - 14:21

Mindig az Anyukámat dícsérem, de ez hogy is lehetne máshogy... Az õ tojásos nokedlijéhez vétek lenne bármit is enni, mert csak rontaná... Nyammm!!!!Az almáspite jó úgy ha a tészta-töltelék arány 1:5, vagy ennél nagyobb. :D Ismeri valaki a darázsfészek címû égi ajándékot? Hú az de marha jó ha friss...

#29 Brekk

Brekk

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 11. - 18:13

Ugyan nem tartozik szervesen ide, de nem tudtam hova írjam: Kumiszt hol lehet manapság kapni? :confused:

#30 Dóri

Dóri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 508 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 11. - 20:01

Milyen az a zöldborsópörkölt? :confused: Ha nincs benne hús,érdekelne! :D

#31 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 11. - 20:23

Szerintem ugyanaz a hagymás, pirospaprikás alap, (netán paradicsom, paprika)aztán bele a borsó,só...szerintem ennyi..

#32 Brekk

Brekk

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 11. - 23:33

idézet:
Eredeti szerzõ: Hosszúhomlok:
idézet:
Eredeti szerzõ: Brekk: Kumiszt hol lehet manapság kapni?[/QUOTE]Gyógyszertár, gyógynövénybolt.
[/QUOTE]Mely gyógynövényboltokban és patikákban? ahol eddíg jártam nem tudtak segíteni... :confused: :mad:

#33 kiwi2

kiwi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 872 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 13. - 19:49

Igenigenigeeeen! Kajás topic! Posted Image Na akkor most én is:Bármennyit, bárhol, bármikor:gyros, mekis kaja, Camamber sajt (Tihany) ezt egyszerûen imádom, tojásosnokedli by mama, mákosguba, vargabéles, eredeti olasz pizza, vékony pizzás, az olasz fagyik, és az a rizses fagyi, amit rákoscsabán a Csoki cukrászdában lehet kapniszeretem: Alapjában véve mindenevõ vagyok, ill. lennék, ha nem lenne sok kaja, amit nem bírok megenni.De:spenót (mirelit) szendvicsek, hús hússal, szalonna, húsvéti sonka, hurka, a jó fûszeres magyaros kaják, halászlé, ahogy a papám csinálja, tintahal, homár, szal ilyenekNem bírom megenni:Banán (bleeeee, a szagát se bírom) Zöldbabfõzelék, krumplifõzelék, Halak (viszont a halászlevet imádom)Konyhák: Görög, olasz, magyar

#34 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 13. - 21:58

A gyermekkori kedvencem reggelire, vagy vacsorára:Fõzött kakaó, beleaprítva sima háztartási keksz...hmmmm isteni, néha még most is azt eszem... ;)

#35 babapaci

babapaci

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 6 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 13. - 22:56

zöldevõ vagyok:) nem kedvelem a húsokat, ritkán és kevés csirkemellet eszem. kedvencem az általam készített,nyári vegyes saláta. a legjobb az egészben az elõkészület: megmosni, összevagdosni a zöldségeket, tépkedni a saláta friss zöld levelét... hmmmmm:)minden zöldséget, fõzeléket kedvelek. levesek közül inkább a gyümölcs.amitõl hányok: velõ, vese, máj, és egyéb belsõségek, tengeri herkentyûk, tavi/folyami hal, disznóhús.imádom a sütiket és a csokit.

#36 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 14. - 10:42

idézet:
Eredeti szerzõ: Ilusta: A gyermekkori kedvencem reggelire, vagy vacsorára:Fõzött kakaó, beleaprítva sima háztartási keksz...hmmmm isteni, néha még most is azt eszem... ;) [/QUOTE]Régebben volt az a zacskós kakaó. Te biztos emléxel rá Ilusta, ha ilyen nagy kakaó rajongó vagy Posted Image Én azt imádtam nagyon!Meg most a kisdobozos kakaót, ami nincs agyon kakaózva, viszont baromi finom! Posted Image Azt szoktam reggelizni, egy sima kiflivel :D Amit még nagyon szeretek: Kókuszgolyó, mindenféle almás süti, rántottsajt majonézzel, tartárral, meg úgy amúgy is a tartárt és a majonézt imádom. Amitõl viszont hányingert kapok az a torma. Fúúúúúúúj.

#37 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 14. - 15:23

Igen, emlékszem a régi zacskós kakaóra, de az nekem keserû volt, annyira nem szerettem...Ezért csak a saját fõzöttet szeretem, max. idõhiányában a Nesquick-et.Igen, sima friss kiflivel is szuper!Ha kényeztetem magam, akkor haboskakaó, habos tejeskévé...nyamnyam.. Posted Image

#38 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 14. - 22:24

Egyszer igazán meghívhatnál egy haboskakaóra :D (Egyébként nem vagyok ám pofátlan egy cseppet sem Posted Image )

#39 Hajnal4

Hajnal4

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.645 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 14. - 22:27

Anyukám szerint kiskoromban csak úgy voltam hajlandó felkelni, ha egy nagy bögre zacskós kakaóval Posted Image indíthatok. Ha mentük a nagymamámhoz, ahol nem mindig lehetett ilyen kakaót kapni (kis falu) vinni kellett megfelelõ mennyiséggel.

#40 Devil_girl

Devil_girl

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.068 hozzászólás

Közzétéve 2003 december 15. - 16:25

idézet:
Eredeti szerzõ: Hajnal4: Anyukám szerint kiskoromban csak úgy voltam hajlandó felkelni, ha egy nagy bögre zacskós kakaóval Posted Image indíthatok. Ha mentük a nagymamámhoz, ahol nem mindig lehetett ilyen kakaót kapni (kis falu) vinni kellett megfelelõ mennyiséggel. [/QUOTE]Annó, a régi szép idõkben? Posted Image Posted Image Posted Image Karira kapsz tõlem egy zacskó kakaó port, jó? tongue.gif :D Meg viszek kiskanalat, hogy tej nélkül is kanalazhasd. :D