Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Bemutatkozás


  • Please log in to reply
4234 válasz a témához

#4201 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 szeptember 16. - 9:49

Éljenek a baranyaiak! :) (Én Komlón születtem, aztán Pécsett éltem egy ideig. :) )

#4202 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 2. - 11:54

Rengeteg topic van ezen a site-on, nekem meg viszonylag kevés idõm a folyamatos és részletes tanulmányozására.
De ha már itt vagyok, akkor illõ a helyi szokások adta keretek közt szerepelnem. Igaz, hogy csakis a finnugor-hunmagyarlovasíjász témakör kapcsán regisztráltam régészeti érintettségem okán, de az is igaz, hogy valahol lovas is vagyok.
28 éves, zenész (csellista-zenetanár) végzettségû, hímnemû, egyedülálló vagyok. Nagycsaládos közegbe születtem-nevelkedtem. Lovat, lovaglást apám révén ismerek és csak hobbi szinten kezelek.
Hogy kerül ide a régészet? Úgy, hogy valaki, aki igen közel áll hozzám, speciel a honfoglalás korával foglalkozik hivatásszerûen. Én meg "mindenevõ" vagyok. (Apám hivatása okán ismerem az idevágó szakkifejezést is: "omnivora")

Izé... Omnivora az nem többesszám?

#4203 Kyra

Kyra

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 24. - 18:14

Hali! Akkor kezdenék egy bemutatkozással: Anett vok. kb 3 hónappal ezelõttig aktívan lovaztam... most visszaavanzsálok kocalovassá, de mivel ezt nem hagyja abba az ember csak úgy, addig beszállok a virtuális lovacskázásba. Van egy lovam, Lénának hívják és sodri. Majd ha már ügyes leszek teszek róla képet is. Röviden és tömören ennyi.

#4204 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 24. - 18:44

Ez valóban velõs volt :) ...

#4205 Kyra

Kyra

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 125 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 27. - 18:15

Akkor kiokosodva mutatom a képeket, merthogy ügyes vagyok és gyorsan tanulok :D
Posted Image
Posted Image
  • mercedes79 kedvelte

#4206 Monda

Monda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 231 hozzászólás

Közzétéve 2012 október 29. - 13:15

Kyra!Gyönyörû lovad van :hu:

#4207 marshal

marshal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 6. - 18:12

Sziasztok! Sanyi vagyok dél-Pest megyébõl. 5 éve költöztünk falura Budapestrõl. Sok mindent kipróbáltunk már gazdálkodásilag kisállattartás, konyhakert stb. Mostanra érett meg bennem a gondolat és a vágy, hogy lovat szeretnék tartani, lovagolni, fogatolni netán dolgozni vele. Ezért (nem létezõ)tudásomat szerettem volna gyarapítani a témában így akadtam a lóbarátok fórumára. Rengeteg hasznos infót találtam és nagyon örülök neki, hogy itt sem csak lóból áll a világ, mint ahogy az élet sem. Ha netán hülyeségnek tûnõ kérdést teszek fel, nézzétek el nekem és kezeljetek türelemmel. Elõre is köszönöm. :)

#4208 veronika96

veronika96

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 149 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 6. - 18:47

Üdv. körünkben marshal! :)

#4209 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 11. - 9:18

Sziasztok!

Sanyi vagyok dél-Pest megyébõl. 5 éve költöztünk falura Budapestrõl. Sok mindent kipróbáltunk már gazdálkodásilag kisállattartás, konyhakert stb. Mostanra érett meg bennem a gondolat és a vágy, hogy lovat szeretnék tartani, lovagolni, fogatolni netán dolgozni vele. Ezért (nem létezõ)tudásomat szerettem volna gyarapítani a témában így akadtam a lóbarátok fórumára. Rengeteg hasznos infót találtam és nagyon örülök neki, hogy itt sem csak lóból áll a világ, mint ahogy az élet sem. Ha netán hülyeségnek tûnõ kérdést teszek fel, nézzétek el nekem és kezeljetek türelemmel.
Elõre is köszönöm. :)


végre egy normális, bemutatkozó ember, nem fantom, vagy eleve, a késõbbi trollkodás tervével regisztráló.
úgy gondolom életviteled kapcsán, valamint olvastam a hsz-et, erõsíteni tudnád a Parasztélet topicot. várunk ott is, ha van mondandó, kikívánkozik vmi, ilyesmi.
jó fórumozást!

#4210 Hosszúhomlok

Hosszúhomlok

    A multimédium

  • Támogató
  • 1.895 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 11. - 9:22

Like!

#4211 marshal

marshal

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 46 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 11. - 10:12

Kátyus! Várom a kapcsolódásra a legalkalmasabb pillanatot. :)

#4212 Mesikeful

Mesikeful

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 10 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 13. - 14:43

Sziasztok! Mesi vagyok, csak nem rég csatlakoztam a fórumhoz. 24 éves vagyok és 10 éves korom óta lovagolok, kisebb nagyobb sikerekkel, hol ló-hol edzõ hiányával küzdve. De aki egyszer tisztaszívvel beleszeret meg is marad a lónál. Így szenvedélyemnek máig is alázattal hódolok. Üdv mindenkinek! *M

#4213 Ayeena

Ayeena

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 108 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 18. - 22:19

Sziasztok!

Gina vagyok, 25 éves és Budapesten tengetem a napjaimat. A fórumot már olvasgatom egy ideje és rengeteg hasznos információt találtam rajta, amiért köszönet az összes lóbarátnak, aki megosztja itt a tapasztalatait. Magamról még annyit, hogy mindig is imádtam a lovakat, de csak a nyáron kezdtem el aktívan lovagolni, ma óta pedig van egy gyönyörû pacim is, egy hat éves andalúz csõdör, akit közösen bérlek a másik tulajdonossal és Üllõn tartjuk. Õ az:
Posted Image

#4214 Csikasz

Csikasz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.633 hozzászólás

Közzétéve 2012 december 18. - 22:35

Üdv itt közöttünk! Helyes lószág!

#4215 Tímea

Tímea

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 153 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 10. - 16:35

Sziasztok! Timi vagyok Orosházáról. 7 évesen kezdtem el lovagolni és igaz, hogy ez már 20 éve volt, de a lovaglásomat látva ezt sajnos senki nem mondaná meg. :( Lovasiskolában háromszor jártam, ebbõl kétszer semmilyen építõ jellegû hozzászólással nem támogattak meg , a harmadik helyet pedig a ló sántasága miatt 10 perc után otthagytam. Szóval a fenitek, illetve anyagi okok miatt hol itt, hol ott lovagoltam így-úgy, ilyen-olyan lovakat napi szinten, ingyen, az elméleti ismereteket szakkönyvekbõl merítve, illetve volt alkalmam kiváló volt TSZ-es sportlovasoktól is nagyon sokat tanulni. Ja és pár hónapot lovagoltam a Mezõhegyesi Ménesbirtok sportistállójában is. A fórumot már nagyon régóta olvasom, rengeteget tanultam Tõletek amit ezúton is köszönök! Azért regisztráltam, mert nagyon érdekel a klasszikus képzés, a régi mesterek és a mai, az õ nyomdokaikban járó lovasok munkája és errõl szeretnélek egy kicsit kifaggatni benneteket. Személyes kedvencem Bent Branderup és tanítványai, nagy álmom, hogy egyszer majd személyesen is tanulhatok valamelyikõjüktõl. :ang:

#4216 Astika

Astika

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 4 hozzászólás

Közzétéve 2013 március 30. - 19:00

Sziasztok! Ildikó vagyok,35 éves,somogy megyébõl. Már gyerekként rajongtam a lovakért de csak 12éve keztem el lovagolni,több kevesebb sikerrel.Elöször egy ismerösöm által,majd egy másik helyen folytattam ahol már több mindent csinálhatam,nagyon élveztem.A mostani a harmadik helyem ahol nagyon jól érzem magam,ez egy magán tanya és itt már tényleg mindenre megtanítottak a lovak körül.
A saját ló mindig is álom volt.Tavaly végre teljesült,és boldog tulajdonosa lettem egy gyönyörû 13éves,pej,magyar félvér heréltnek.Õ is itt van a tanyán és szerencsém van mert úgy szeretik mintha saját lenne :)

#4217 jáger

jáger

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 62 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 10. - 21:06

Sziasztok! Egy pár napja akadtam erre a fórumra.Jó másfél éve kerültem egy véletlen folytán közelebbi kapcsolatba a lovakkal.Egy barátommal elmentünk lovat venni magának.De mivel az egyik lovat nem adták a másik nélkül,így megvettem én a másikat.Két hucul kancáról volt szó és mindkettõ vemhes volt.Tavaly áprilisban megellet a kancám és egy gyönyörû kanca csikója lett.Zempléni hegyek között élek és húsmarha tenyésztéssel foglalkozom.Lovagolni csak úgy magamtól tanultam meg és semmiféle stílust sem képviselek.Majd alkalomadtán teszek fel képeket.

#4218 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 13. - 11:12

Sziasztok Újak! Legyetek üdvözölve köreinkben, érezzétek jól magatokat! (Jöjjenek a képek!)

#4219 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 13. - 20:38

Hahh, újra a régi bõrben. Egy ideje "hitetlen"-ként mûködtem itt, csak gondoltam, szólok, hogy Zebrabarává vedlettem vissza, ha valaki esetleg keresne. :cool:

#4220 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 13. - 20:41

Feltámadás.

#4221 Zebrabara

Zebrabara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.806 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 13. - 20:43

Az. És képzeld Robi, az e-mail címem is a régi. :D

#4222 Fancsu

Fancsu

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2013 szeptember 23. - 18:48

Sziasztok! Fanni vagyok, 18 éves, Budapest közelében lakom. Már egy ideje ismerem ezt a fórumot, mivel régebben anyukám is aktív tagja volt. Általa a gyerekkorom nagy részét lovak közelében töltöttem, így elég hamar elkezdtem lovagolni, de ez abba maradt. 1 éve kezdtem újra. Sajnos csak hobbi szinten, mivel az iskola mellet nincs túl sok időm, de amikor csak tudok a lovakkal vagyok. Jelenleg Bicskétől nem messze szoktam lovagolni. Általában terepen számomra ez a kikapcsolódás. Úgy érzem a tudásom elég hiányos, de ezen változtatni szeretnék, ezért is regisztráltam ide. Sokat olvasgattam már és sok hasznos dolgot tanultam innen :) Remélem idővel nekem is lesznek érdemleges hozzászólásaim, de egyenlőre még nem vagyok profi ebben. 



#4223 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2013 szeptember 23. - 19:15

Szia Fanni! :)



#4224 Számadó

Számadó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2014 január 9. - 14:51

- Szép napot. Ideje bemutatkoznom, a lényeg, hogy ŐRÜLT vagyok. Már 8éves koromban megállapitotta az orvos,hogy valami nincs rendben a fejemben. Miután a helyi Tsz lovai a sokadik lóra ülésemet sem értékelték ( egy kis segitséggel repültem, de a lelkesedés azóta is megmaradt). Az elmúlt 3 évtized alatt sok lovat lovagolhattam, mivel a munkám is a lovakhoz köt. 22 éve vannak saját lovaim, jelenleg már csak 1 mfv kancám van. A többit sikerült eladnom tavaly nyáron. Ha időm engedi pásztor hagyománnyal foglalkozom, káros szenvedélyem nincs ,család nincs , barátaim sosem voltak. Csak a lovakban bizzom......
  • Ernest és tinti kedveli

#4225 Kimi07

Kimi07

    Új vendég

  • Új tag
  • 22 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 5. - 15:16

Sziasztok!

Kimi vagyok Pest megyéből, régóta érdeklődöm a lovak iránt de saját lovam még nincsen viszont hamarosan szeretnék. Jól jönnének a tanácsok hozzáértő lovat tartó 

fórumosoktól,mire kell figyelni ,milyen lovat érdemes tartani mondjuk rideg tartásban ilyesmik. Van pár fajta amelyik közel áll  hozzám PL. fjord,hucul, kunfakó,appaloosa,quarter,paint  ők lennének. Melyiket ajánlanátok és miért?? További szép napot  :) mindenkinek.


Edited by Kimi07, 2014 február 5. - 15:17.


#4226 Marvin

Marvin

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 27. - 13:22

Sziasztok! Gézu vagyok, 23 éves. Baranya megyében élek, de még egy éve sincs, hogy ide költöztünk, ennek okán a környék lovasait jóformán egyáltalán nem ismerem. Hét éve vettük meg az első lovunkat, egy három éves hucul heréltet (aki most tíz éves), azóta van egy shagya arab kancánk (igazából csak 3/4 részt arab, 1/4 részt ő is hucul), illetve az ő méncsikója (már 7/8 részt arab), aki augusztus ötödikén lesz egy esztendős, a következő csikót pedig jövő tavaszra várjuk.

Az arab kancán csak lovagolunk, ellenben a hucul ilyen mindenes ló, szekeret húz, szánt, boronál. Tavaly sikerült szereznünk egy nagyon jól összerakott lovas alternáló fűkaszát, nem olyan, mint azok a régi böhöm vasdarabok, nagyon úgy tűnik, hogy még egy kis hucul is képes elhúzni. Jelenleg éppen a fűkaszáláshoz szoktatás zajlik, ma mentünk ki vele hetedik alkalommal, ahhoz képest, hogy egyelőre még nagyrészt minden lovasismeretemet autodidakta tanulásból szereztem, szerintem meglepően jól haladunk. (Valószínűleg azért, mert ennyire jófej a ló.) Lényeg a lényeg, tavalyról maradt elég széna, ezért idén van időnk szerencsétlenkedni. A fő cél, hogy a lovak munkájával biztosítani tudjuk a téli takarmányt a lovaknak és a teheneknek is (akikből kettő darab van jelenleg.) Egyelőre még nem biztos, hogy a hucul győzi majd egyedül (eddig még mindig csak keveset vágtunk, fogalmam sincs, hosszú távon hogy bírná), viszont már csak két évet kell várni, hogy a csikó felnőjön mellé a feladathoz! Ketten pedig már biztosan elég jók lesznek. Itt még hozzátenném, hogy a csikóban nagy bizodalmam van, szekérben a rúd mellett már járt a hucul lovunk mellett, remélem, nem felejti el, és nem lesz gond a bekocsizással. Itt (mármint ahol lakom) már többen is mondták, hogy nem kéne ezekkel a kis melegvérű lovakkal bajlódnom, mert nem munkára valók. A gond csak az, hogy több lovat már nem igazán tudnánk tartani, akik itt vannak, hozzájuk meg ragaszkodom. Van itt esetleg valaki, aki kis lovakkal dolgozik? Működőképes lehet?

 

Végül pár szó még magamról: a gimnáziumot még annak rendje, s módja szerint elvégeztem, a fősulit viszont fél év után otthagytam, és elszegődtem inasnak egy kovácshoz, aki zömmel díszműves munkákkal foglalkozik. Másfél évet tanultam nála, utána még szűk fél évet tanultam/dolgoztam egy fegyverkovácsnál is. Jelenleg itthon dolgozom, perpillanat a lovak beállóját építem (és a lovas fűkaszálással bajmolódom), emiatt a műhelyben ritkán ég a tűz, de már azért kezdenek alakulni ott is a munkák. Arról nem is beszélve, hogy tapasztalataim szerint a fémmegmunkálás majdhogynem nélkülözhetetlen még egy ilyen miniatűr gazdálkodásban is.

A fűkaszálás mellett most (értsd: tegnap, ezelőtt kb. húsz-harminc alkalommal ha lőttem lóról) elkezdtem lovasíjászkodni is. Nincs itt valaki a környéken, akit érdekel a téma, és esetleg betársulna? Pámer Lászlóról tudok a környéken, viszont ők elég messze vannak innen.

 

Remélem nem untattam senkit!

Gézu


  • rongyo, Kaiser és fafaragó kedveli

#4227 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 27. - 13:47

Üdv a fórumon, szerintem a huculos kérdéseiddel fordulj a hucul fórum látogatóihoz, ott biztos kapsz tanácsot.



#4228 rongyo

rongyo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 830 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 27. - 14:00

Üdvözöllek körünkben Gézu, öröm volt olvasni a soraidat!  :cheers:

Ne hallgass senkire, ha te hucullal akarsz kaszálni, és működik is, akkor kit érdekel, hogy ki mit mond?!

Nekem meg mindig azt mondták, hogy hidegvérű ló nem lovaglásra való. Pedig nincs benne az user manualjába, hogy nem lehet ráülni. 

Szóval csak így tovább!  :rockon:



#4229 enying20

enying20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 27. - 19:25

Szia Gézu?

Merre Baranyában?



#4230 Marvin

Marvin

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 27. - 20:51

Köszönöm a szívélyes üdvözletet!

 

"Merre Baranyában?"

Sellye közelében, lent a Drávánál, egy Markóc nevű kis faluban.


Edited by Marvin, 2014 május 27. - 20:54.


#4231 enying20

enying20

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 126 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 28. - 20:03

egy Markóc nevű kis faluban.

 

Az egy gyönyörű hely, csak tőlünk egy "félmegyényi" távolságban. Pedig reméltem, hogy felbukkan a közelünkben egy hasonlóan "hibás" mint mi, és néha lesz kivel lovazni. Mert bizony néha hetek telnek el, mire valakivel értelmes!!! témáról beszégetni tudunk. 



#4232 Marvin

Marvin

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2014 május 31. - 6:47

 

Az egy gyönyörű hely, csak tőlünk egy "félmegyényi" távolságban. Pedig reméltem, hogy felbukkan a közelünkben egy hasonlóan "hibás" mint mi, és néha lesz kivel lovazni. Mert bizony néha hetek telnek el, mire valakivel értelmes!!! témáról beszégetni tudunk. 

 

Ez a helyzet ismerős. Miért van mindeki ilyen messze? :unsure:


Edited by Marvin, 2014 május 31. - 6:48.


#4233 frusy_255

frusy_255

    Új vendég

  • Új tag
  • 2 hozzászólás

Közzétéve 2021 szeptember 24. - 16:04

Sziasztok!

Három éves koromtól lovagolok.

Jelenleg a 9 éves Shagya Arab kancámon, Mangó Kamillán lovagolok. Nem rég kezdtem el a lovasíjászatot és amióta csak az eszemet tudom díjugratok. Mangón kivül van még egy 1,6 éves mini póni kancám, Ahsoka Tano.

Nagyon sokat terep lovagolok Mangóval. És jelenleg Mangó és én képzést kapunk lovasíjászatból.

 

Köszi;

 

Frusy_255


  • astocki és N.C. kedveli

#4234 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2021 szeptember 24. - 16:29

Üdv a Fórumon!



#4235 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2021 szeptember 25. - 9:25

Szia, üdv itt :)