Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Dales és fell pónik


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
26 válasz a témához

#1 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 15:46

Mert ilyen topik még nincs. Nekem nagyon tetszenek. :ang: :kir: :yeah: :cool:
Fell:

http://www.youtube.c...feature=related
http://www.youtube.c...feature=related
Dales:

http://www.youtube.c...feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=CztT8tf9SeU

http://www.youtube.c...feature=related

#2 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 17:26

Fell: picike fríz! :kir:

ezt a cukit meg melletük találtam:
http://www.youtube.c...feature=related
kis raktor! :yeah:

#3 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 17:50

Na, áttoltátok a kisbérit a 2. oldalra. :( Ajánlom, hogy jó pörögjön a topik. Posted Image

#4 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 17:56

ha kellõen pörög a kisbéris, akkor a fõoldalon marad odakint :gm:

#5 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 18:04

Na, áttoltátok a kisbérit a 2. oldalra. :( Ajánlom, hogy jó pörögjön a topik. Posted Image


áruljátok már lécci el, hogy honnan szeditek ezeket a fantasztikus szmájlikat, mer nekem nagyon kellene, mert imádom! :yeah:

#6 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 18:10

bármit be tudsz illeszteni képként, ha akár magadtól feltöltöd egy weboldalra és utána csak ideteszed Posted Image

#7 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 18:28

úhh ez nagyon komoly amit betettél Uni :D

#8 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 18:36

Fell: picike fríz! :kir:

ezt a cukit meg melletük találtam:
http://www.youtube.c...feature=related
kis raktor! :yeah:

Ja, a frízeseknek is biztos tetszenek. Én is erre kattantam rá: frízes "fazon" és habitus, jó mozgás, de nekem sokkal testhezállóbb méret. :kir: :yeah: :cool: Kár, hogy itthon nem tenyésztik õket. :(

#9 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 19:43

bármit be tudsz illeszteni képként, ha akár magadtól feltöltöd egy weboldalra és utána csak ideteszed Posted Image

igen. amennyiben tudnám, hogy ez hogyan mûködik. majd megkérdem a fiam. ezt te rajzoltad?

#10 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 20:10

na ezt is szétoffoljuk :D a kis fácska ikon vagy a képbeillesztés topic segíthet. dehogy rajzoltam én, ez a hagymafej smileysorozat része. ha rákeresel arra a gugliban, h "onionhead" és képeket keresel, találsz sokat. szeretem õket.

#11 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 13. - 22:00

Ja, a frízeseknek is biztos tetszenek. Én is erre kattantam rá: frízes "fazon" és habitus, jó mozgás, de nekem sokkal testhezállóbb méret. :kir: :yeah: :cool: Kár, hogy itthon nem tenyésztik õket. :(


Nem érné meg a szerencsétlen tenyésztõnek. A magyar vevõk az aktuális, átlagos póniárat adnák csak meg érte, vagy egy picivel többet. Bár a fene se tudja, lehet el lehetne adni külföldre, de ha ellehetne akkor a németektõl meg a hollandoktól már hurcolnák be hozzánk. Mert azok már megvették volna, hogy eladják nekünk.
Hangosan gondolkodtam. Hackney pónis topic is van itt a fórumon, azt is elkezdték volna behozni, aztán elakadt valamiért. És Pendétõl is találtam egy topicot, õ is akart valamit. Most sokkal könnyebb helyzetben lennék, ha nem hagyja abba. Vehetnék tõle pónikat. Áááá, kupeccel ne kezgyen az ember! Nem vennék tõle. :kir: ;)

Edited by kátyus, 2010 január 13. - 22:02.


#12 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 14. - 0:06

Nem érné meg a szerencsétlen tenyésztõnek. A magyar vevõk az aktuális, átlagos póniárat adnák csak meg érte, vagy egy picivel többet. Bár a fene se tudja, lehet el lehetne adni külföldre, de ha el lehetne akkor a németektõl meg a hollandoktól már hurcolnák be hozzánk. Mert azok már megvették volna, hogy eladják nekünk.


Nem tudom biztosan, hogy a németeknél és hollandoknál mennyire elterjedt ez a két fajta, de úgy gondolom, náluk sincs sok, mert õk inkább reitpónival, haflingival, fjorddal nyomulnak. Gondolj bele: mi értelme lenne jó drágán dales és fell pónikat venni, amikor teli vannak a fent említett fajtákkal? Ugyanúgy el tudják adni, és lehet, hogy több haszon van rajta, mert a törzsállomány adott, nem kell egy teljesen újat összevásárolni. Persze lehet, hogy tévedek, de szerintem ez lehet az oka.

Hangosan gondolkodtam. Hackney pónis topic is van itt a fórumon, azt is elkezdték volna behozni, aztán elakadt valamiért. És Pendétõl is találtam egy topicot, õ is akart valamit. Most sokkal könnyebb helyzetben lennék, ha nem hagyja abba. Vehetnék tõle pónikat. Áááá, kupeccel ne kezdjen az ember! Nem vennék tõle. :kir: ;)


A hackney bemutatózáson kívül másra nem igazán jó, azért meg nem érdemes megvenni. Nekem ajándékba sem kéne.

#13 Rumcájsz

Rumcájsz

    Új vendég

  • Kizárt tag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 14. - 18:12

A hackney bemutatózáson kívül másra nem igazán jó, azért meg nem érdemes megvenni. Nekem ajándékba sem kéne. :huh: honnan tudod?....(elsõ mondatodhoz) :gm: hááátde eladhatod, és vehecc az árán minifrízt..ígysekell?!? kátyus segít(eladás) :D (második mondatra)

#14 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 14. - 22:44

Olvastam olyanok beszámolóit, akik hosszabb idõt töltöttek Angliában, és láttak hackney-tenyészeteket. Elmondásuk szerint a látványos mozgást a bemutatókra tanítják be a lovaknak, legelõn, szabadon ugyanezen lovak mozgása kimondottan pocsék. Én meg hiszek nekik. Betenném a linket, de sajnos csak arra emlékszem, hogy mit olvastam , hogy hol, arra már nem. :o Miért, akarsz nekem ajándékozni egy hackney-t? :D Akkor inkább már rögtön egy minifrízt, és úgy el se kell adni. :gm: :dev: :P

#15 Rumcájsz

Rumcájsz

    Új vendég

  • Kizárt tag
  • 15 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 14. - 23:42

...látom, alkudni tudsz... :yeah:

#16 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 14. - 23:49

:D

#17 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 16. - 17:11

http://www.youtube.c...feature=related

#18 Mézszín Sörény

Mézszín Sörény

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.324 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 16. - 17:59

A dales póni Angliából, Kelet-Pennine-ból származik, Észak-Yorkshire és Northumberland, valamint Durham vidékérõl. Az I-II. századra tehetõ az eredete. Genetikai öröksége a fell póniéval azonos, ezért sok közös vonásuk van, de nem azonosak. A dales póni testesebb és magasabb, mint a fell póni. Az angol farmokon elvégzendõ nehéz munkákhoz szükség volt egy nagy munkabírású lóra, amelyet kocsi és szánhúzáshoz, földmunkákhoz, málháslóként, egyaránt tudnak alkalmazni. A fajta kialakulásában nagy szerepet játszott a fríz ló, mely örökítette a megjelenést, a színt és a mozgást. Ezen kívül került a fajtába Clydesdale és Welsh Cob vér is. A legnagyobb hatást mégis a sziget primitív lova, a galloway gyakorolta rá. Igen szívós fajta, nem igényes, nagy állóképességgel és megbízhatósággal rendelkezik. Feje széles homlokú, arányos. Lapockája erõs, az igás jelleg megmutatkozik rajta, marja nem kifejezett, mellkasa elég dongás. Lábai rövidek, izmosak, erõs csontozatúak, bokaszõre selymes, patái rendkívül erõsek, jól formázottak, kerekek. Fara izmos, mérsékelten barázdált. Marmagassága bottal mérve 147 cm körül van, övmérete 180-195 cm, szárkörmérete 20 cm, súlya 400 kg körüli. Színezete fõként fekete, vagy sötét gesztenyepej, pej. A fajtára jellemzõ még a nagy lépésbiztonság, könnyen kezelhetõség, bátorság, kitartás. Teherbíró képessége miatt málháslóként, fogatlóként használják, de szántóföldi munkára, igásnak vagy hátasnak is alkalmas. A fell póni Cumbriából, a nyugati Pennine-hegységbõl származik. Eredete szintén az I.-II. századra tehetõ. A hegyvidékek és mocsaras területek lova, nehéz terepen is könnyedén halad. Úgy tartják, egy hatodik érzékkel rendelkezik, hogy a sziklás terepen is biztonsággal tudjon haladni. A mára már kihalt skót galloway póni megfelelõjének tekinthetõ. (A galloway gyors és kitartó volt, valószínûleg része lehetett annak a versenyló állománynak, amelybõl az angol telivér kialakult.) A daleshez hasonlóan a fell fajtára is nagy hatással volt a fríz. A fell vérvonalak közül a leghíresebb a Lingcropper, amelyet 1745-ben, a jakobita felkelés során találtak a fennsíkon. A fajta tudatos tenyésztése 1916-ban kezdõdött, hogy a hegyvidéki póni eredeti tulajdonságait fenntartsák. Az alacsony egyedszám miatt 1945-ben elindítottak egy tenyészprogramot, a Fell Pony Társaság (The Fell Pony Society) keretén belül, amely 1970-ben ért véget. Ez alatt bevezették a törzskönyvezést, jelenleg minden fell pónit nyilvántartanak. A The Fell Pony Society védnöke II. Erzsébet királynõ. Igénytelen, szívós fajta, nagy állóképességû, könnyed és ruganyos léptû. Feje széles homlokú, arányos, orra hegyes, tágult orrcimpákkal, a füle kicsi és formás. Lapockája erõs, marja nem kifejezett, mellkasa elég dongás. Lábai rövidek, izmosak, erõs csontozatúak, sörénye hosszú, bokaszõre selymes, patái nagyon erõsek, formásak, kerekek. Fara izmos, mérsékelten barázdált. Marmagassága bottal mérve 137–142 cm körül van, övmérete 170 cm, szárkörmérete 18 cm, súlya 350 kg körüli. Színe fõként fekete, vagy sötét gesztenyepej, pej. A fajtára jellemzõ még a nagy lépésbiztonság, vezetõlónak kiválóan alkalmas. Könnyen kezelhetõ, bátor, kitartó ló. Hátas és fogatlóként, újabban terápiás lovaglás céljára hasznosítják. Hegyi utazásokra kiválóan alkalmas, ezért az idegenforgalom szívesen alkalmazza.

#19 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 17. - 16:16

Dalles Az erõteljes dales póni sok azonosságot mutat a fell pónival , mind genetikai,mind pedig földrajzi tekintetben . Ugyanakkor azonban ezek testesebbek és magasabbak a fell póniknál. Tenyésztés : A dales póni Nort Yorkshire-nek Durhamnak és Northumberlandnak a keleti Pennine vidékérõl származnak. Málhás célra tenyésztették a fajtát a XVIII-XIX.században abból a célból,hogy ólomércet elszállítsák a mocsaras bányáktól Tyne tengeri kikötõig. ezenkívül szénbányákban a mezõgazdasági munkában is alkalmazták õket .Történtek keresztezések Welsh cobbal és Clydsdale-el. Jellemzõ tulajdonságok : A modern,kifinomultabb dales pónik kiváló fogatlovak,nyugodt vérmérsékletük,biztos járásuk és teherhordó képességük révén pedig értékes hátas pónik. Szín:Fekete Marmagasság : 150cm körül van A fej finom,nyomát sem mutatja a Clydesdale behatolásának. Az erõs lapockatájék az igaás jellemre utal ,és hozzájárul a mellsõ lábak akciós lábtõtevékenységéhez . A lábak rövidek és erõsek,a bokaszõrök selymesek. A fajta híres a jó pataminõségrõl . A csánk és izmos far hatalmas húzóerõt kölcsönöz a fajtának. A fajta kialakulása : A fríz ló a megjelenés ( beleértve a színt is) valamint a jó mozgás köszönhetõ ennek a fajtának.

#20 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 18. - 15:20

Fell A fellt tekintjük a ma már kihalt skót Galloway póni mai megfelelõjének . A galloway póni gyorsvolt és kitartó,valószínûleg része annak a kezdeti angol versenylóállománynak , amibõl az angol telivér kialakult. Tenyésztés : A fell hazáját képezõ pusztaság az angliai Cumbriaban, a nyugati Pennine-hegységben fekszik.A daleshez hasonlóan hatással voltak erre fajtára is a római légiók által használt hidegvérû fríz lovak. A fell vérvonalak közül a Lingcopper a leghíresebb,amelyet 1745-ben a jakobita felkelés során találtak a fennsíkon. Jellemzõ tulajdonságok:A versenyszintû fogatlóként és kivételes képességû hátaspóniként elkönyvelt fell szolgált alapul a hackey pónik számára és kiváló keresztezett utódokat adnak a nyereg alatti versenyszámokhoz. MArmagasság:150cm körül van A nyaka hoszabb mint a dales pónié. Dõlt lapocka ami elõnyös a lovagláshoz. Mély dondás törzs . A palaszürke paták kemények,amelyek kiválóan alkalmasak a fennsíkokon való munkához. Kialaulása : Fríz ló : Egészséges alapállományt adott,jó csontozattal és nagy tömeggel. Galloway: Ennek köszönhetõ a fell pónik gyorsasága a menõkedve és biztos járása.

#21 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 24. - 15:06

bocsi csak a smiley-kat gyakoroltam, de nem nagyon megy, úgyh abba is hagyom

Edited by kátyus, 2010 január 24. - 15:30.


#22 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 25. - 16:09

:)

#23 Frízlovas

Frízlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.035 hozzászólás

Közzétéve 2010 január 26. - 17:07

Dales
Fell
Nekem tetszenek a rokonok! :DPosted Image
FellPosted Image

[img]http://http://img6.tar.hu/frizlovas/size2/71796334.jpg[/img]Dales[img]http://img6.tar.hu/frizlovas/size2/71796333.jpg[/img]
végül is ha elém vezetnének egyet,vakaróznék,hogy melyik-melyik! ;)[img]http://img6.tar.hu/frizlovas/size2/71796334.jpg[/img]

Edited by Frízlovas, 2010 január 26. - 17:19.


#24 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 5. - 13:45

Posted Image
Fell póni kanca

#25 KisbérisDíjlovas

KisbérisDíjlovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.507 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 5. - 13:59

Posted Image
Fell póni mén

Edited by KisbérisDíjlovas, 2010 február 5. - 13:59.


#26 somap

somap

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 9. - 15:32

Nekem van ménem és kancám és tenyészteni is akarom/fogom! :-)

http://www.fellponys.../member_dir.htm

Somap

#27 somap

somap

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2012 április 27. - 9:09

Ma megszületett az elsõ magyarországi fell póni! :-) Képeket holnap teszek fel! :) :)