Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Jász-Nagykun-Szolnok megye


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
228 válasz a témához

#201 Iker Kristáy

Iker Kristáy

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 94 hozzászólás

Közzétéve 2010 február 22. - 18:08

http://www.paci.hu/f...opic=11250&st=0

Sziasztok,gondoltam betesz ide is,hátha valakinek megtetszene!?

#202 lófejû

lófejû

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2010 április 16. - 7:48

Üdv Mindenkinek!

Hát nem valami forgalmas a JNSZ megyei lovas fórum!
Pedig rengeteg ló és lovas, lovastanya, lovaglási és fedeztetési lehetõség van a megyében.
Íme néhány lehetõség:
http://www.kunlovarda.hupont.hu
http://www.shetlandpony.hu
http://lovasklub.tvn.hu
http://vacsifarm.hu

#203 bianko

bianko

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.572 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 9. - 6:09

Üdv Mindenkinek!

Hát nem valami forgalmas a JNSZ megyei lovas fórum!
Pedig rengeteg ló és lovas, lovastanya, lovaglási és fedeztetési lehetõség van a megyében.
Íme néhány lehetõség:
http://www.kunlovarda.hupont.hu
http://www.shetlandpony.hu
http://lovasklub.tvn.hu
http://vacsifarm.hu


Szia lófejû!

Ne csodálkozz! Írj valamit bõven nálatok folyó lovaséletrõl.

Tiszafüreden van egy gidrán állomány és ha nem járnának turisták ide egy két lelkes lovas kivételével ránk se nyitnák az ajtót. Itt különben nincs nagy lovas élet, versenyzõ a közelben úgy 15 km re kettõ aztán meg hortobágyon a Mátai ménes lovardája. Próbálkoztam élesztgetni, de hamvába hótt. A gyerekeknek büdös a ló meg a munka egy két kivétellel. Felülni örülni aztán meg hagyni a lovat a fenébe minek azt pucolgatni még koszos lesz tõle a kezem.
Képeket találsz rólunk a gallery.site.hu/u/tfgidran alatt

#204 Wiktoria

Wiktoria

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 11 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 18. - 9:12

Üdv mindenkinek! Hát ezzel teljesen egyetértek.. Amúgy Biankonak teljesen igaza van. A legtöbb gyereknek büdös a ló és nem szeretnek dolgozni. Az van, hogy néhány gazdag szülõ beíratja gyerekét valamelyik lovasiskolába, hogy azért mégis töltse valamivel az idejét. Elérkezik a pillanat, amikor fel kell ülni a lóra és aztán...? vége van. A lovat ott hagyja mint egy eszközt és kész. Na de tisztelet a kivételnek. De köztudott..ez szerelem elsõ látásra. Vagyis az én esetemben. :D Na de én is kíváncsi vagyok, hogy felétek mi van. :)

#205 hobbit

hobbit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 22. - 7:24

Sziasztok! Érdeklõdni szeretnék, hogy tud-e valaki olyan helyet Szolnokon, vagy annak közvetlen közelében, ahol jól képzett!! edzõt lehet találni díjugratás irányba? Nem vagyok erre ismerõs, csak nemrég kezdtem el a hétvégéimet itt tölteni, és szeretnék elmenni egy jó edzõhöz, de mifelénk sem könnyû ilyet találni:( Remélem tud valaki ilyet:)

#206 katamese

katamese

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 22. - 21:29

Szia!! Ha komolyan díjugratásban gondolkodsz, akkor ajánlanám neked Hargitai Jánost, aki a Nagysándor jószef úton dolgozik. Én mint oktató-hobbiszinten- most kezdtem el hozzá járni, szeretném a rajtengedélyt letenni,csak jót tudok róla mondani. A társa akivel együtt dolgozik Kötelesné Jutka, telszáma: 06209746024. Nyugodtan hivatkozz Némethné Katára!!!!!Ha járni fogsz remélem összefutunk majd ;) !

#207 hobbit

hobbit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 24. - 13:50

Köszönöm a segítséget, az érdekes, hogy pont most voltunk ott megnézni a helyet, csak be volt zárva, és csak a számokat írtam fel, most már bizalommal fogom felhívni õket:)

#208 katamese

katamese

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2010 május 30. - 20:58

Szia hobbit! Versenyen voltak aznap :) Körbálás lucerna illetve rétiszéna eladó Rákóczifalván! Érdeklõdni nálam lehet!

#209 kriszti911

kriszti911

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 28. - 13:18

Sziasztok! Valaki Szolnokon vagy esetleg valahol a környékén tudna nekem díjlovas edzõt ajánlani?

#210 katamese

katamese

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 29. - 6:41

Szia Kriszti! Klaus Andreast tudnám neked ajánlani. Túrkevei, telszáma: 06704131044. Hivatkozz nyugodtan rám!Némethné Kata Rákóczifalváról. Közelebb nem tudok én sem. Nálunk tavaly Németh Gábor, Buga járt aki szintén nagyon komoly edzõ. Csak õ messze van, Fóton. Szokott Túrkevére járni edzõtábort csinálni. Üdv.!Sok sikert :)

#211 kriszti911

kriszti911

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 29. - 9:56

Szia Kata! Nagyon szépen köszönöm a segítséget.:) Túrkeve az még teljesen járható távolság. Én csak messzebb tudtam volna.

#212 Nyafipaci

Nyafipaci

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 29. - 11:40

Sziasztok! Augusztus 7-én Tiszaföldváron fogathajtó verseny lesz. Másnap, 8-án Furioso-North Star és Nóniusz fajtákhoz tartozó lovak tenyésszemléje kerül megrendezésre! Kérünk mindenkit, akinek az említett 2 fajtához tartozó lova van, tiszteljen meg minket, lovastul, a jelenlétével! Bõvebb info pl nálam... Tessenek terjeszteni az igét!

#213 katamese

katamese

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2010 június 29. - 13:00

Örülök, hogy segíthettem Kriszta!

#214 Xiren

Xiren

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.149 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 15. - 8:10

Sziasztok!
Gyors segítség kellen, róla tudtok valamit?

Köszi! :)

#215 kriszti911

kriszti911

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 5 hozzászólás

Közzétéve 2010 október 21. - 9:49

Szia Xiren! Ha belinkeled még egyszer, lehet tudunk segíteni, csak nekem a fõoldalt adta meg, nem a lovat.:)

#216 kt-gyu

kt-gyu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 680 hozzászólás

Közzétéve 2010 november 18. - 10:54

Sziasztok!:) Olvasgattam a témát, de itt nem túl nagy a forgalom.:) Úgyhogy egyszerübb ha kérdezek, hátha naprakészebb infót kapok. Szolnok környékén keresnék valami megbízható, hangulatos kis lovas helyet. Folyamatosan újrakezdő, hobby lovas (jómagam) számára. Mióta elköltöztem Pestről egyáltalán nem volt lehetőségem lovak közelébe menni + elötte voltak komolyabb térd problémáim, tehát tényleg olyan hely érdekelne ahol a 0-ról tudnám kezdeni, megint.:) Neten nézelődtem, de a száraz hirdetésekben nem feltétlen bízom. Köszi, Timi

Edited by kt-gyu, 2010 november 18. - 10:55.


#217 katamese

katamese

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2011 január 31. - 22:41

Sziasztok!

http://www.lovasok.h...t...ge=1&ipp=25

#218 hobbit

hobbit

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 45 hozzászólás

Közzétéve 2011 március 10. - 21:04

Sziasztok! Szeretném kiadni bérbe Szolnokon található lovamat, külföldi tartózkodásom miatt. Amit a lóról tudni lehet: egy 10 éves, herélt, tûzött pej, shagya arab, aki kedves, együttmûködõ. A lovardában lehetõség van vele ugrásra is. Akit érdekel írjon emailt, és ott megbeszéljük a részleteket. vkytty@gmail.com

#219 Nyafipaci

Nyafipaci

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 28 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 7. - 16:54

Sziasztok! Két napja ellopták Nagyrévrõl 5 nyergemet(2 barna ugró, 1 fekete gyerek ugró, 1 fekete univerzális, 1 barna univerzális), mind kompletten, 2 nyeregalátétet(1 piros, 1 fehér) , 4 kantárt(2 fekete, két barna, az egyik barnán barna zablagumi is volt) , 3 martingált és egy segédszárat. Mind használt állapotban. Azontúl, hogy teljesen ellehetetlenült nálunk a lovaglás és anyagilag is igen nagy érvágás, egyik-másik darabhoz érzelmi szálak is fûznek. Ha bárki tud róluk, esetleg felajánlják neki vételre, kérem jelentkezzen. Nem akarok ítélkezni, nem akarok fejeket, a cuccaimat szeretném visszakapni. Ha lehet, visszavásárolnám. Mindenki segítségét elõre is köszönöm. Tel: 70/59 77 319 :(

#220 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2011 április 29. - 18:00

Holnap-holnapután jön valaki a Jászapáti vásárra és gazdanapokra? Remélem nem lesz esõ, és vasárnap megyek!
http://www.programtu...-jaszapati.html

"Qei me amat, amat et canem meum."


#221 ascania

ascania

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 24 hozzászólás

Közzétéve 2011 május 17. - 15:09

A Hortobágyi Nyugati Fogadó lovastáborokat hirdet Tiszafüreden. Az oktatás hucul kislovakon történik. Kezdõk futószáras illetve voltizs oktatásban, a haladók osztály( díjugratás, díjlovaglás) és tereplovaglási lehetõségben részesülnek. A táborok vegyes táborok (kezdõk és haladók), illetve 8 éves korhatártól lehet jelentkezni, max. létszám 12 fõ. Lovastáboraink idõpontja: 1. június 19-24 2.július 3- július 8. 3. július 18-július 22. 4. július 31-augusztus 6. További információ és lovastáborra jelentkezés: Posztós Gabriella 06/30-278-73-78 vagy nálam: Barabásné Csongrádi Edina (lovaskultúra oktató) e-mail: ascania@freemail.hu

#222 katamese

katamese

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2011 június 14. - 10:13

Lovas napközis foglalkozás a nyári szünetben a Gaál-Kata Lovasudvarban Rákóczifalván! A foglalkozás fõbb programjai:  mindenkinek a képzettségi szintjéhez megfelelõ lovasoktatás, a vezetett lovon való lovaglástól a tereplovagláson át a haladó edzésig. A célunk az, hogy mindenki tanuljon, fejlõdjön a nálunk töltött idõ alatt. Minden nap legalább 1 óra lovaglás.  elméleti oktatás a Póniklub rendszerére támaszkodva, amit tanulunk természetesen a gyakorlatban is elsajátítjuk pl.: takarmányozás, körmölés, patkolás.  közös szórakoztató programok.  minden délután lovaskocsis program: juhászkutya bemutató, Macimúzeum, Fácánpark, Tanösvény, Tisza part, western bemutató.  a tanya állatainak és növényeinek játékos megismerése, illetve azok gondozása, paraszti élet eszközeinek bemutatása és használata.  „Olimpia falvai módra” Turnusok: 1. június 27-július 1. 2. július 18-22. 3. július 25-29. 4. augusztus 1-5. 5. augusztus 8-12. 6. augusztus 15-19 . 7. augusztus 22-26. Elõzetes jelentkezés személyesen vagy telefonon 06-30-306-5945, elõleg fizetésével (a teljes összeg 20 %-a)! A foglalkozásokat kis létszámú csoportokban tartjuk reggel 8 és délután 5 óra között. A foglalkozás ára: 4000 Ft/nap (nem kötelezõ minden nap részt venni) Testvéreknek, barátoknak kedvezményt adunk, ekkor 3500 Ft/nap! Szeretettel várunk minden érdeklõdõt!

#223 katamese

katamese

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 3. - 13:06

Sziasztok! Eladó zabot keresek Szolnok környékén.06-303065945

#224 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 9. - 6:30

[quote] [/quote]Szia!!
Ha komolyan díjugratásban gondolkodsz, akkor ajánlanám neked Hargitai Jánost, aki a Nagysándor jószef úton dolgozik. Én mint oktató-hobbiszinten- most kezdtem el hozzá járni, szeretném a rajtengedélyt letenni,csak jót tudok róla mondani. A társa akivel együtt dolgozik Kötelesné Jutka, telszáma: 06209746024. Nyugodtan hivatkozz Némethné Katára!!!!!Ha járni fogsz remélem összefutunk majd[quote]

szia ez engem is érdekelne tudsz valamit mondani az árakrol?

#225 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2011 július 19. - 4:59

Sziasztok! Annyira nem vagytok messze, hátha érdekel valakit: Meghívó Szeretettel meghívunk minden gyermek és felnõtt lovast a 2011. augusztus 20-án a kistokaji falunapok keretein belül tartandó kistokaji lovasjátékokra. Rendezõ: Kistokaj Önkormányzata. Helyszín: a kistokaji focipálya (talaja füves, a bemelegítésre szolgáló területek is füvesek) Program (az indulók számától függõen idõpontváltozás lehetséges!): 8.40 Gyülekezõ, pályabejárás, az akadályok, szabályok ismertetése, a sütisütõ versenyre és a jótékonysági árverésre érkezõ alkotások átvétele. 9.00 Kezdõ lovak és lovasok akadálypályája. Akadályok típusai: bóják, rudak, cavaletti. A legszebben pályát teljesítõk jutalmat kapnak. Részvételi díj: 1000 Ft. Ló, lovas kizárás nincs, háromszori ellenszegülés esetén és bukás, leesés, akadálykihagyás után is teljesíthetõ a pálya. Egy lovas két lóval, egy ló több lovassal is indulhat. Hibának számít, ha a bójákról a labda leesik, a rúdon átlépés, ezért fél stíluspont levonás jár. Akadályelhagyás esetén az akadályt elölrõl kell kezdeni és 1 pont levonás jár. Ellenszegülésért, javított pályatévesztésért 1 pont levonás. Alapidõ túllépésért másodpercenként 0,1 pont levonás. Az alapidõt úgy állapítjuk meg, hogy a pálya teljesítéséhez vágtázni nem kell. A résztvevõ a pályáját csengõszóra a startvonalon áthaladva kezdi el. Minden résztvevõ szalagot kap. 10 30 kutya „szépségverseny” várunk bármilyen fajtájú kutyát, keveréket is,részvételi díj: 500 Ft. A legszebb, legaranyosabb, legmókásabb kutyusok ajándékot kapnak. 11.00 Haladó lovasok akadálypályája. Akadályok típusai: bóják, rudak, cavaletti és 3 db 65 cm-nél nem magasabb, nem szélesebb ugrás, ami lehet, iksz, meredek, oxer. A leggyorsabban, legkevesebb hibával pályát teljesítõk jutalmat kapnak. Részvételi díj: 1000 Ft Ló, lovas kizárás nincs, háromszori ellenszegülés esetén és bukás, leesés, akadálykihagyás után is teljesíthetõ a pálya. Egy lovas két lóval, egy ló több lovassal is indulhat. Hibának számít, ha a bójákról a labda leesik, a rúdon átlépés, akadály rúdjának leverése ezért 4 hibapont jár. Akadályelhagyás esetén az akadályt elölrõl kell kezdeni és 8 hibapont jár. Ellenszegülésért, javított pályatévesztésért 8 pont. Alapidõ túllépésért megkezdett 5 másodpercenként 1 pont . Az alapidõt úgy állapítjuk meg, hogy a pálya teljesítéséhez vágtázni is kell (iram:200 m/perc). A résztvevõ a pályáját csengõszóra a startvonalon áthaladva kezdi el. Minden résztvevõ szalagot kap. 12.30 Jótékonysági „árverés” a kistokaji játszótér fejlesztésére. Bárki bármilyen saját készítésû dolgot felajánlhat, amire licitálni lehet és a befolyt összegbõl, illetve a részvételi díjakból a játszóteret fogjuk szépíteni, bõvíteni. Felajánlható tárgyak: házi lekvárok, szörpök, kézimunkák, rajzok, képek, dísztárgyak, stb. Elárverezzük a sütisütõ versenyre érkezett mûveket is. 13.00 Díjugrató pálya. 80 cm-nél nem szélesebb, nem magasabb akadályokon. Összetett ugrás nem épül, térkitöltõ elemek, kerítés, bója elhelyezhetõk. Egyszeri összevetéssel. Részvételi díj: 1000Ft Minden résztvevõ szalagot kap. Egy ló több lovassal is indulhat, egy lovas 2 lóval indulhat. Iram: 300 m/perc. Ló, lovas kizárás nincs. A lovasjátékokon részt vehet bármilyen fajtájú ló, amennyiben érvényes vérvételi eredménnyel és ló influenza elleni oltással rendelkezik. A lovastól rajtengedélyvizsgát nem kérünk, viszont versenyhez illõ öltözéket igen: egyszínû, lehetõleg fehér, vagy fekete lovasnadrág, lovascipõ lábszárvédõvel, vagy csizma, fehér ing, vagy poló és kobak kötelezõ. A kezdõ számban indulhat western, vagy õsmagyar felszerelésû ló is, a többiben angol stílusú nyereg, csikókantár, csikózablával (feszítõzabla, szemellenzõs kantár nem megengedett) Kezdõ számban gumis kikötõszár megengedett, egyéb segédszárak mindegyike, minden versenyszámban tilos! Minden részt vevõ a saját felelõsségére vesz részt a lovasjátékokon. Információ: Lukácsi Vera 06 70 385 0272 lukacsivera@gmail.com

#226 katamese

katamese

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2011 december 5. - 21:23

Sziasztok! A közeljõvõben indulna Kisújszálláson lovastúra vezetõ képzés megfelelõ létszámú jelentkezõ esatén. Akit érdekel szívesen adok további infot!Keressetek bizalommal!

#227 windancer

windancer

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 47 hozzászólás

Közzétéve 2012 január 22. - 19:20

Sziasztok! Jászárokszállás,Pusztamonostor,környékén,keresek,lovasiskolát,vagy,olyan,lovast,aki,vállal,oktatást. Tudnátok,nekem,segíteni???

#228 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2012 február 6. - 12:09

Van itt zagyvarékasi?

#229 katamese

katamese

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 50 hozzászólás

Közzétéve 2013 június 25. - 9:45

Jövõ hétfõtõl indítjuk lovas napközis foglalkozásainkat Rákóczifalván a Gaál-Kata Lovasudvarban :) . Hétfõtõl péntekig,8tól 16ig. Igény szerint ezen idõpontoktól eltérünk. Program: lovaglás,lovaskocsizás,elméleti oktatás a Póniklub rendszerében,tanyasi élet eszközeinek ismerete,használata,"Fûben,fában orvosság",lovas játékos vetélkedõ,lóápolás,takarmányozás,gondozás,állatsimogató,íjászkodás,hagyományõrzés,parasztolimpia. Kifejezetten óvodásoknak indítjuk a foglalkozást július 8tól,illetve 15tõl. Angol lovas napközi július 22tõl. Szeretettel várunk!További info nálam!