Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Babázó


  • Please log in to reply
6869 válasz a témához

#1 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 10:43

Már ígérgettem, hogy jól megnyitom ezt a topikot.Várok minden tapasztalatot, kérdéseket várandósságról, szülésrõl, gyermeknevelésrõl. Vagy csak történeteket is.Nekem rengeteg kérdésem, félelmem van, biztos sokat fogok kérdezni.De elsõ körben:hogy fog az a gyerek kijönniiiii????? :Dhogy fogom túlélni????(pokolian félek, mindentõl, fájdalomtól, kudarctól, gátmetszéstõl, stb, stb...)Mit NEM érdemes megvásárolni?És mi az ami feltétlenül szükséges?Milyen tanfolyamra érdemes eljárni?Hol vannak a legjobb kismamcuccok elérhetõ áron?Lovas mamik: meddgi lovagoltatok, ha lovagoltatok egyátalán?????

#2 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 11:05

hogy fog az a gyerek kijönniiiii????? :D

Jó hogy nem azt kérdezed, hogy hol :DMert erre tudnám azt válaszolni, mint az egyszeri szülésznő, hogy hát ott, ahol bement :DMit nem érdemes neki vásárolni? Hát szerintem .. nyerget pl. Meg hozzá való kantárt se :DMeg állítólag kiskádat is tulképp felesleges :)Engem az érdekelne, hogy ki meddig lovagolt a terhessége alatt?

Edited by BoKa, 2007 március 1. - 11:30.


#3 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 11:08

De nem biztos, hogy ott jön ki, ahol bement. Én sem ott jöttem ki-hiába már akkor is különleges voltam (szegény anyukám, nem örült annyira)irígylem azokat, akik könynedén tekintenek a szülésre.Abból indulok ki, ha olyan csodaszupi lenne, akkor nem szülési fájásoknak hívnák, hanem szülési orgazmusnak.Meg már természetesen az összes rémtörténetet elolvastam. Véletlenül.

Edited by agrobe, 2007 március 1. - 11:59.


#4 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 11:18

Hárt, így 10 év távlatából már elég halványak az emlékeim, de nem féllj, ki fog :D .A fájdalom, ezt ne kérdezd, hallasz majd elég rémtörténetet mindenkitől, de mégis, sokan vállalkoznak másodikra, harmadikra, sokadikra, akkor legyen elég ennyi, hogy megéri.Hozzáteszem, az összes fájdalom közül ez a leggyorsabban kitörlődő, abszolute felejthető, tehát ne ezzel a részével törődj, ráérsz majd ott, abban a pillanatban erre gondolni.(különben meg nagyon jó, és hatásos fájdalom csillapítók vannak már).A lovaglásról, szerintem mindenki, és minden doki mást mond.Igaziból nem a lovaglással van a baj, szerintem amíg a pocidtól fel tudsz szállni, nyugodtan, hanem az esésekkel, az azért már veszéllyes lehet.Mit ne vegyél?Egyenlőre semmit, ráérsz szerintem a félidő után fejest ugrani a boltok kínálatába, úgyis megpróbálnak majd (sikerrel :D :dev: ) rádsózni csomó haszontalan holmit, viszont Te rém boldog leszel a sok babacucc között.A babakádat mi viszonyag sokat használtuk, de szerintem abból egy egyszerűt, és nagyobbat vegyél, ne a szekrényeset, mert a szoba lesz tiszta víz, én a mosógép tetejére biggyesztettem a fürdőben, és még gondolom sokan mások is.Ha még eszembe jutnak a dolgok, ömlesztem, úgyis kapsz sok tanácsot, aztán majd szelektálsz :D .Egyenlőre ennyi, ja és még SOK BOLDOGSÁGOT!!!

Edited by lilith, 2007 március 1. - 11:19.


#5 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 11:23

Én már túl vagyok a kismamaságon, van 2 fiam (4 és 6 évesek), ezért tapasztalatom van bõven, ha valakit érdekel. Jó is, rossz is.Hogy mit érdemes venni? Hát jó nagy levegõt, mikor belekezd az ember, utána pár évig még arra sem lesz ideje.... :DÉn viszont még férjnél sem voltam, amikor megvettem a majdani gyerekemnek az elsõ lovaglónacit. Turiban találtam, az volt ráírva, hogy 4-5 évesre való eredeti angol márkás cucc. Megvettem, mert biztos voltam benne, hogy lesz gyerekem és tuti lóra fog ülni akkora korában. Ja, és 50 forintra jött ki a súllya alapján. A 6 évesem épp most nõtte ki, de majd a 4 évesnek jó lesz.

#6 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 11:23

De nem biztos, hogy ott jön ki, ahol bement. Én sem ott jöttem ki-hiába már akkor is különleges voltam (szegény anyukám, nem örült annyira)

Ja, tényleg, a császár eszembe se jutott :DRémtörténetekkel ijesztgetni magad teljesen felesleges. De tényleg. Azzal csak feleslegesen paráztatod magad. Tényleg arra gondolj, hogy sok második baba is születik.

#7 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 11:27

Mi a babakádat beletettük a nagykádba, így nem kellett vízzel tele emelgetni és így került a legkevesebb víz a földre. A pelenkázó lapot tettük a mosógépre, arra a gyereket.Lovaglás: mikor az elsõt vártam, 8 hónaposan hagytam abba a lovaglást a megbízható saját pacimon. kb. 6 hónapig rendesen tereplovagoltam, mint addig, utána már csak karámban. Azért hagytam abba 8 hónaposan, mert a leszállással lettek gondjaim: leugrani nem mertem, a hasamon lecsúszni meg érthetõ módon nem tudtam. Aztán a másodikkal azért hagytam abba 6 hónaposan, mert akkor adtuk el a drága hátasomat, idegen lóra meg nem mertem volna felülni.

#8 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 11:28

Akkor a császár:én is azzal szültem, mert a picifiam már bennt megnõtt (4800g), és nem volt olyan rémes.Epidurálisan, tehát nem altattak, végig ébren voltam,nem volt fájdamas, és a heg is tûrhetõ, már nem kaszabolják fel az ember hasát, egy szép vékony vonal van, nagyon lennt, még bikiniben sem látszik ;)

#9 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 11:29

Nekem az elsõ császár volt, a második ott jött ki, ahol bement :) nem is volt könnyû ezeket elmagyarázni a fiaimnak. Fõleg, a kicsi csinált belõle církuszt, hogy bezzeg a nagynak megmutattam, hol bújt ki, de azt miért nem vagyok hajlandó megmutatni, ahol õ jött ki :D

#10 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 11:29

Már így is sikeres a hadjárat, pedig nem is akart senki sem ránk sózni semmit.Egy csomó könyvünk van már, de nem én vettem, hanem a leendõ apuka.Az elsõ terhesgondozásom elég vicces volt:kérdeztk, hol fogok szülni?Mondom, fogalmam sincs.hogyhogy?Hát mondom, mert a szikszói kórházban se tudják, hogy bezárják vagy sem, amúgy ha igen, akkor nem vagyok miskolci, tehát nem tudom, hogy kit választok, vagy a dokim, aki most van Szkszón hova megy.Aztán kérdezték hol dolgozom, mondom sehol, az jó, mondta a védõnõ olyan szempontból, hogy ráérek. Ja monodom úgy nem, mert tulajdonképpen dolgozom, csak egyébként munkanélküli vagyok.Aztán megkérdezték, hogy milyen betegségem volt, meg a családomban, meg az apánál. Erre azt hittem, hogy az én apámnál és bediktálaltam szegény páromnak mindenfélét. Aztán kitöröltettem, áthúzattam.Akkor mentem vérvételre, ahol a vizeletvizsgálatos poharat belejetettem a wc-be. Mivel én voltam az utolsó, márrendelési idõn kívül már nem akartam újat kérni, ezért kihorgásztam, kiöblítettem. De lehet, hogy majd találnak pl. dometost a vizeletemben....:DSzóval érdekesen kezdõdik, mi lesz ezután?A császárt én is inkább bevállalnám, az epidurálistól nem félek, operáltak már spinál-lal, nem fájt egyátalán.mondom is neki, hog majd üdölgéljél kisfiam, vagy felõlem, lehet kiterpesztett kezekkel lábbakkal keresztben is.a köldökzsinór vér levételérõl mi a véleményetek????

Edited by agrobe, 2007 március 1. - 11:33.


#11 lilith

lilith

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.846 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 11:33

Egyébként szerintem minden szülõnél, és minden gyereknél mást dolog válik hasznossá, és haszontalanná.Mi például az etetõszéket csak ruhafogasnak tudtuk használni, a fiam nem üllt bele, eleinte ölben evett, késõbb önállóan akart az asztalnál, a széket utálta(de ismerek olyat, akinél bevállt).A bébikompot mi nagyon szerettük, mert a biztonsággal még nem járó gyerek hatalmas lendülettel, és biztonsággal közlekedett a lakásban, és az udvaron is. :D

#12 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 11:35

Ennél még lesz több izgalmad, nyugi :D Nekem a kiírt dátummal volt mindenféle gondom az elsõnél: 2 hét eltérés volt a számított idõ és az ultrahangon mért kor között. Szóval ha kérdezték (ismerõs, rokon, orvos), hogy hány hetesek vagyunk, mindig magyarázkodhattam.Én meg a bébikompot teljesen elutasítom, ellenzem. Akartak adni ajándékba, de megtíltottam, hogy bárki olyat hozzon.

#13 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 11:37

:D :DAgrobe, ha domestost találnak a vizeletedben, fogd arra, hogy császárral születtél, és még biztos a véredben maradt :DA "melyik városban" kérdése azért is érdekes, mert már állítólag csak bejelentett lakcím szerinti illetékes kórházban lehet. Menjenek a ...

#14 Guest_feribácsi_*

Guest_feribácsi_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 1. - 11:37

Akinek bármilyen bébiholmira, gyerekcuccra van szüksége és nem zsírúj IS megfelel, keressen magánban...Óriási készleteink vannak.... :D

#15 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 11:40

én konkrétan egy kutyaknnelhez hasonló ketrecre gondoltam, bébikomp helyett.szerencsére tudom a korát: Karácsonykor fogant.Tiszta ünnepi gyerek: elsõ uh valentin napkor, a következõ az apja szülinapján lesz.Ezért remélem, hogy jól fog viselkedni és minden rendben is lesz.Boka: :Dvolt már akkkor domestos?

Edited by agrobe, 2007 március 1. - 11:59.


#16 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 11:42

A profilomnál a fotón hárman ülünk a lovon: a nagy 1.5 évesen elõttem, a kicsi pár hónaposan a pocakomban :) persze a lovaglást nem fogja ajánlani egyik nõgyógyász sem terhesség alatt, én meg sem mertem említeni, mert elég csúnyákat kaptam volna tõlük. Viszont a férjem, aki persze aggódott a baba egészségéért, de elég jól ismer, félidõ után inkább szalmabálát cipelt a ló mellé felszálláskor, hogy nekem kényelmesebb legyen :)Császár után kivártam a 6 hetet, kontrolon nem azt kérdeztem a dokitól, hogy lehet-e végre házaséletet élni, hanem hogy lovagolhatok-e végre, mert már kb. 10 hete nem ültem lovon és már nehezen bírom. Elképzelhetitek a doki képét.... :)

#17 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 11:47

Az én dokim szinte semmit nem tilt, csak a termálfürdõt.Elég lazán veszi a dolgokat.Azt mondta azért ez nem betegség.(bár én nem lovagoltam amióta tudom, de ennek más okai vannak, és már szeretnék, mert hiányzik.)

#18 chestnut

chestnut

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.357 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 12:03

:eek: Agrobe, le vagyok maradva! Gratula! :ang:

Edited by chestnut, 2007 március 1. - 12:03.


#19 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 12:04

Köszi :D

#20 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 12:45

Írtam már sokat, de elfelejtettem, hogy elõször gratulálni kellett volna. bocsi és gratulálok! :D

#21 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 12:47

Termálfürdõt? Hány fokostól termál a termál?Nálam az ugyanis nagy, és lemondhatatlan szenvedély :yeah:

#22 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 12:51

Írtad, hogy inkább a császárt választanád. Mivel én mindkettõt próbáltam, azt mondom én is. Fájások nélkül simán 18 perc alatt meg lett a baba (aki 4000gr volt és lábtartásos, ezért kellett császár). Az un. sima szülés 24 órát tartott és nálam annak lettek szövõdményei: 6 hét után nem hogy lóra nem akartam ülni, de még egy székre sem...Persze mindenkinél más, a mellettem szülõ nõ leszállt a szülõszékrõl és besétált a megfigyelõbe. Nekem 1 nap múlva sikerült valami séta-szerût produkálnom.Amúgy van a fórumon egy 'lóimádó meg nem értett anyukák' topic valahol elsüllyedve, unalmas babaváró órákra... :)

#23 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 12:55

Persze mindenkinél más, a mellettem szülõ nõ leszállt a szülõszékrõl és besétált a megfigyelõbe. Nekem 1 nap múlva sikerült valami séta-szerût produkálnom.

Ennél én jobbat hallottam, saját fülemmel. Azóta szállóige a környezetemben :)Kijött a kismama a szülõszobáról, mászkált, mert jobban esett neki a mozgás. Kérdezi a mellette lévõ anyukája (tehát a friss nagymama), hogy "Nem akarsz leülni? Nem vagy fáradt? " Válasz: "Nem". Nagymama: "dehát most szültél". Erre a válasz: "Hát most mit csináljak?":DTehát azért annyira nagyon nem törvényszerûen tragédia a dolog..

#24 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 13:03

termál, ami melegebb 40 foknál. mert vérbõséget okoz.Ezért állítólag nem ajánlott a kádban sem ennél melegebb víz.DE szaunázást meg nem tiltotta, voltam is.A fene se érti.Itt Miskolcon volt olyan anyuka, akit a szülése utáni napon a bokorban találtak meg az ápolónõk a kórház udvarán, gyártották a következõ purdét. Nyilván nem elõször szült és a kisebbséghez tartozott.A lóimádó megnemértettekhez én tartozom. Engem megért a párom, sõt a tanítványaim is, az anyukák meg bûbájosak, úgy figyelnek rám, meg gondoskodnak rólam. Már ezért is megéri pocakosodni! :)

Edited by agrobe, 2007 március 1. - 13:05.


#25 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 13:07

Én a szaunázást olvastam, hogy erõsen ellenjavalt. És logikus is, mert az meg a test felmelegedésével jár. Mint a forró fürdõ is.És a láz is erõsen ellenjavalt :)

#26 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 13:11

Én a szaunázást olvastam, hogy erõsen ellenjavalt. És logikus is, mert az meg a test felmelegedésével jár. Mint a forró fürdõ is.És a láz is erõsen ellenjavalt :)

aha, mikor pár hetesen lázas voltam, de nem mertem lázcsillapítót bevenni, a doki rábeszélt, mert állította, hogy a gyógyszer kevésbé káros, mint a láz.

#27 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 13:14

aha, mikor pár hetesen lázas voltam, de nem mertem lázcsillapítót bevenni, a doki rábeszélt, mert állította, hogy a gyógyszer kevésbé káros, mint a láz.

És õ melyik lázcsillapítót preferálta? MErt errõl is ellentétes infókat lehet olvasni..

#28 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 13:15

Mindenki mást mond, ez a legjobb. Síelni is voltam 6-7 hetesen, azt is sokan tiltják.Mondjuk estem is egy jót: fennaktam a csákányos felvonón az egyik lábammal és húzta magával én meg kapartam, hogy essek már le róla, aztán kiterültem hason, mint egy lepény.

#29 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 1. - 13:20

Itt van agrobe vizipókja, 2007. február 14.-i állapotában. :ang:

#30 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 13:21

Úhhh.. Na az viszont biztos, hogy nem jó. Mármint az esés.A lovaglást is azért tiltják sokan. Az esésre nagyon kell vigyázni, a hasat ütés ellen védeni kell. A küzdõ sportokat is azért nem szabad mûvelni terhesség alatt.

#31 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 13:31

Nem volt nagy esés, a röhögéstõl nem is bírtam felkelni: lécek botok lábaim szanaszét.Milyen szép gyerek és hogy hasonlít az apukájára, legalábbis a hasa méretében biztos. :gm: köszi Bara a segítséget.

Edited by agrobe, 2007 március 1. - 13:32.


#32 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 13:33

Az én véleményem a lovaglás és a mozgás dologról annyi hogy szüléskor nagyon jól tud jönni ha van a mamának kondíciója. Persze vigyázzon magára a terhesség ideje alatt, de nem kell mindentõl óvni, mert ha elpuhul akkor a szüléskor jön meg annak a böjtje. (Nekünk papírforma szerint március 6.-án esedékes, jövõhét kedd)

#33 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 13:35

Mármint a második ,ha jól emlékszem már van egy...kkor már minden órában leszálló engedélyt kaphat a gólya.

#34 LeO

LeO

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 5.091 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 13:36

Már kis ívben köröz és lefele nézeget.

#35 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 13:41

:ang:mi lesz a neve?(nem a gólyának)én is szeretnék majd járni kismama tornára, meg érdekel a gátizomtorna is.

Edited by agrobe, 2007 március 1. - 13:42.


#36 Guest_Pucca_*

Guest_Pucca_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 1. - 13:48

Itt van agrobe vizipókja, 2007. február 14.-i állapotában. :ang:

Tényleg Magyarország alakú! :ang: :kir:

#37 Guest_Zebrabara_*

Guest_Zebrabara_*
  • Guests

Közzétéve 2007 március 1. - 13:59

Tényleg Magyarország alakú! :ang: :kir:

Hát, tudtommal kapja a kiképzést Kárpátiából meg Ismerõs Arcokból is. :D :D

#38 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 14:07

És õ melyik lázcsillapítót preferálta? MErt errõl is ellentétes infókat lehet olvasni..

nem akarok hülyeséget írni, inkább azt mondom nem emlékszem, mivel kb. 5 éve volt. Egy szemet vettem be csak és az elég volt, és úgy tünik tényleg nem ártott, mert teljesen egészséges a gyerek.

#39 agrobe

agrobe

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.766 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 14:08

DEakkor Nagymagyarország alakúnak kéne lennie.Kárpátiát hallgat, meg Nirvana-t, Metallicát.

#40 emeset

emeset

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.390 hozzászólás

Közzétéve 2007 március 1. - 14:09

Kárpátiát hallgat, meg Nirvana-t, Metallicát.

na akkor elég kemény kölök lesz :D