Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Karcag és környékének információs topikja


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
543 válasz a témához

#41 gysaka

gysaka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 128 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 12:15

Ha jól tudom lesz lószípsígverseny :D Be kéne nevezni a kis kancácskát :) Csak úgy gondoltam

#42 zsupa

zsupa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 41 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 12:19

A képeket feltettem myvipre, hogy ha netán akadna néhány olyan ember aki nem tudja kivárni a hétvégét akkor ott megtalálja Karcagi lovasnapok címmel! Persze nem az összeset mert az, ha jól emlékszem 585 kép :kir: ... Öhmmm jah igen még annyit akartam, Endre bá, apa azt üzeni, hogy szívesen besegít a kecskét illetõen akár már pénteken! :yeah:

#43 gysaka

gysaka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 128 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 12:35

zsupa! Kûggyé' mán egy linket lécci, mer én türelmetlen vagyok :)

#44 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 13:02

Ilyet kérdezni tõllem Zemann,hát persze hogy kiviszem Fannit Kétségen kívüli hogy kiviszem! :ang: Sziasztok

#45 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 13:24

Szenvedtem egy kicsit én is ezzel a MyVip-el.

Egy pár képecske a Huszárbemutatóról.

Hendrix éppen mutatja,hogy arra van Buda.

Posted Image

Boti lovat hajt.

Posted Image



Laci a bandérium fõnök...komolyan is veszi.

Posted Image



Támadááááás!!!

Posted Image


Így ni.

#46 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 18:11

Zemann én láttam róllad is képet! Ne szerénykedj Zsupa téged is felrakott myvip-re hihi :dev:

#47 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 19:41

Itt meg azt mutatják be,hogy hogyan is lehet célbalõni.

Etalon!

:hu:

#48 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 4. - 20:53

Útvonal változás! Az egyeztetések után a következõ útvonalat javasolták a HNP szakemberei. Karcag-Berekfürdõ Németéri csatorna kezdete-Nagyiványi összekötõ földút-Állattartó telep (kb a földút fele táján)-Irány Kelet a Hortobágy közepe felé-Hortobágyi Kilenclyukú híd. Holnap részletes térképet teszek fel. Madaras-Berekfürdõvel találkozó a Németér kezdetén. Üveggyári út túlsó vége. Az általunk javasolt út a vadlovak területét érintette volna, így nagy kerülõvel lenne járható. Jön velünk egy vagy több HNP alkalmazott, hogy a dolgok rendben legyenek. Egyébként meg nem lett volna túra. Igy Shába és társainak a korábbi Mihályhalmi találkozó ötlete stornó. :nem: Ma huszár edzés volt. Minden szépen ment. este a telephelyen egy nõt láttam elsuhanni. Már Kisújon sem fogadta a köszönésem. Akkor azt hittem csak tévedtem. Ma bebizonyosodott, hogy nem is akar kapcsolatba lépni velem. Ez nem baj csak fúrcsálom, hogy valaki az ingatlanomról eltüzel és még azt sem mondja, hogy bak. A konok kunok viselkedésére ez nem jellemzõ. Legyen szép zavartalan éjszakája.

#49 gysaka

gysaka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 128 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 5. - 11:48

Mikor lesz a kecskegyilok?

#50 zsupa

zsupa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 41 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 5. - 14:54

Saka! nem tudok linket küldeni, mert szerintem felesleges! Regisztrációs oldal, de ha mégis rávennéd magad : www.myvip.com! Krisztiánnak is azt mondtam, hogy nem fog belehalni ha regel! Ezt rád kivetítve is igaz! nem? :kir: Kb 100 képet tettem fel! Érdemes megnézni!
Meg szeretném jegyezni, bár minden kép nagyon szép lett és nagyon jó, de még ezek közül is kimagaslik számomra a Laciról készült képek többsége :D

Valaki hívja fel apát és gyõzze meg, hogy menjünk le MA!!!!!!!!!!! :hupp:

#51 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 5. - 18:02

kaptam egy kiskutyáááát :D holnap elviszem mindenki megnézheti a kis Vírmest :P más: a Hortobágyi turarossz idö esetén meglesz tartva?(esõ)

Edited by katyca, 2007 október 5. - 18:03.


#52 gysaka

gysaka

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 128 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 5. - 20:16

Jelentem kiugrott a kecske a bûribûl :D :D Megetettük a lovakat ezután vonultunk Zével szépen felefele. Láttam, h Endre bá egy bökõvel jön kifele a "csónakosból". Na irány a kecskehad - gondoltam én. A kekkének addigra bevégeztetett. Ezután gyönyörûen meg lett koppasztva. :D Holnap darabolás. Jóccakát

#53 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 5. - 21:23

kaptam egy kiskutyáááát :D holnap elviszem mindenki megnézheti a kis Vírmest :P
más: a Hortobágyi turarossz idö esetén meglesz tartva?(esõ)


Jányom....gondolkozz el egy kicsit ezen a kérdéseden.

Szépen vizsgáld meg több oldalról.A végén arra fogsz rájönni,hogy egy Október végi esõs túra, senkinek se lenne jó.
Nem esne se lónak,se lovasnak jól,ha bõrig ázna.

Ebbõl majd hamar rá fogsz jönni,hogy neeem,a túra esõs idõben nem lesz megtartva.

Holnap Huszárkodáááás!

Sanyi azt mondta,hogy csütörtökön a legjobb edzést nyomtuk le.Remélhetõleg nem fog szakadni az esõ.

Láci 11.30-ra jön hozzánk.

Ani!

Idõben kint lenni!!

by

#54 torda

torda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 6. - 17:28

Jó volt ma a Huszárbemutató. :) Én sajnos csak kintrõl néztem és irigykedtem. :( Remélem tavasszal nekem is jut egy ló, amivel szerepelhetek a bemutatón és nem csak a nyálamat csorgatom! :D Az idén mindig közbejött valami: az egyik ló elfogy, a másik lesántul, a harmadikat feltöri a heveder... :hupp: Holnap megint találkozunk! :dev: Ki fõzi a kecskét?

#55 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 6. - 18:52

Mindég aki kérdezi. Ezt tudhatnád Torda. Ezt beszoptad. Hamán nem lovagolsz legalább fõzöl. Ne legyél elkeseredve ez már a második bemutató amirõl rajtam kivül álló okokból kimaradok. De ennek vége. Megveszem a Hortobágyi ménest, hogy mindig legyen lovam, akkor is ha sorra lenyúlják alóllam õket. (Sári, Holló)

#56 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 6. - 20:27

Lenyúlják??? Akartad mondani,eldobtam...legalább is erre emlékszem,amikor a Holló hozzánk jött. Azóta Sára egy kimondottan jó kis ló lett. ;)

#57 torda

torda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 7. - 7:25

Ha én fõzöm a kecskét, akkor nem én szoptam be, hanem a többiek, mivel életemben nem fõztem még semmit. :D Egy tojásrántottával még csak-csak megbírkózok. :) De kár lenne a kecskéért! A ménesbõl jut nekem is egy rossz kehes jószág? :)

#58 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 8. - 10:53

Túl vagyunk az egész hétvégén tartó lovasnapokon. Nagyon jól sikerült szerintem. A szombati huszárbemutató eszméletlen jó volt.A lovak felpörögtek a végére annyira,hogy a tökvágásnál a lovam egyhelyben toporzékolt.Amikor elengedtem....juhééé....egy nagy HURÁÁÁÁÁÁÁval támadtam....alig maradt ép "tökfej". Sajna a szép zõd gyepen eléggé csúszkáltak,nekem egyszer sikerült majdnem földhözvágni a lovat.Lacinak a lova be van hátul is patkolva,õ betudta venni a kanyart.Az én kis Hollóm meg majd elszállt.Azért megoldottuk a helyzetet.Ugratás nagyon jól ment,tüzeskapuval semmi gond nem volt. Nagy-nagy tapsot kaptunk a végén. Vasárnap még több programot lehetett látni.Díjugratás volt minden mennyiségben. Közben Bene Sanykó és díszes csapata is megmutatta,hogy az õsidõkben milyen vírtussal rendelkeztek a népek. Persze a végén nekem is kijutott a lovasbírkózásból. :) Közben fõtt a kecskepöri,ami a végén igen csak jól esett az ott jelenlévõk barátainknak. Nekem az egész hétvégében ez tetszett a legjobban.Hírtelen egy olyan jó kis buli alakult ki a lóger egyik sarkában,hogy a nézõk a nagy "lármára" körénkgyûltek. Elõkerültek a karikások,íjak,szablyák...volt ám ott mulatság. Kezdett mindenki mosolyogni az elfogyaztott nedütõl,természetesen ezzel párhuzamosan a nézelõdõk is egyre jobban be lettek avatva a "pörgésbe". Egyre,másra kerültek ki a jobbnál jobb csõrgetõk,íjászok.Gyerekek élvezték,hogy a fegyverekkel kötetlenül játszhattak.A lovakat szeretgethették......jaa....persze a lovak ott legelésztek köztünk....csak úgy....szabadon. Közben elkopott a pörkölt is, a kenyér is,de még a Sanyi bácsi uborkáját is megettük. Este még lebontottuk a jurtát is.Felnyergeltük a lovakat és gyihááá. De jó volt látni,hogy nem nemkem kell hazavinni a lóállatot. :) Míg torda hazaért a lóval,addig én megetettem az igen csak éhezõ többi lovacskánkat...már majdnem éhenhaltak.Legalább is ezt olvastam le az arcukról. :) Késõ este lett,mire hazaértem. Jó volt. Irány a Hortobágy!!!

#59 torda

torda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 9. - 7:57

Zemann! Milyen mulatság volt? :confused: :guny: Meg milyen nedûtõl mosolygtatok? :) :kocc: Én az egészbõl semmet sem tapasztaltam! :( Ja, lehet azért, mert mindig úton voltam. Hol Zsupát vittem ki az állomásra, hol Bernit a kerékpárjáért-bár utólag ez teljesen feleslegessé vált-,hol tányérokért és evõeszközért kellett mennem. Ja, jut eszembe, valaki lenyúlt egy villát. Reggel a mosogatásnál derült ki, hogy egy villa minusz van. :huh: DE a kecske tényleg finom volt! :yeah: Az esti hazalovaglásnál a Holló nem hazudtolta meg magát! Rögtön az élre állt és diktálta a tempót. Zokon vette amikor megpróbáltam beállni vele a csapatba. Ezért inkább hagytam, hogy vezesse a sort, ahogy szokta. Nem is volt gond vele, amíg be nem fordultunk a Szim utcájába. Amikor észrevette, hogy a többiek nem követik, olyan hisztit levágot, hogy örültem, hogy nem dob le! Megfordult és a csapat után iramodott, de összeszedtem és aztán már ügetésben ment a kapuig. Az udvaron még parádézott egy sort, amíg be nem értünk a többi lóhoz. Hozzá kell tegyem, olyan sötét volt, hogy sok helyen kettõig se láttam! :eek: Azt hiszem a vakon lovaglás nem lesz a legkedvesebb idõtöltésem! :D Nyergeléskor meg átsétált a lábamon. :hu: De azért jóvolt újra lovon ülni két hét után!

#60 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 9. - 10:32

Mákod van Torda! Nálunk van a bucsai lóóóó!! A 9. :)

#61 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 9. - 13:02

Ha csak el nem kezd esni az esõ akkor kimegyünk Éduával :yeah: Tök jó volt este a lovaglás, csak a szürkéket lehetett látni,olyan sötétség volt de király volt :kir: :dev:

#62 torda

torda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 90 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 9. - 15:46

Akkor megint lovagolhatom a Sárit? :confused: Megyek meghesszelem az új pacit! :eek:

#63 ani

ani

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 97 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 9. - 17:36

Vágtass vágtass sebesen Repíts át a kék egen, Sörényedbe kapaszkodva Ráugrunk a csilagokra, Nyereg nélkül szõrén ülök Úgy pörög, hogy elszédülök, Felhõk között nem is látom Hová viszel jóbarátom :ang:

#64 katyca

katyca

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 127 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 9. - 17:53

én is nagyon jól éreztem magam a lovasnapokon...viszont az esti lovaglás nem tetszett..lehet azért mert a lovam lesántult meg azért mert nagyon álmos voltam meg persze semmit nem láttam...a lovon majdnem elaludtam kb 10 re haza is értem aztán alvás...áh hétfõn nagyon álmos voltam aztán egész nap mint a mosott szar...de mára sikerült némileg kialudnom magam...várom nagyon a Hortobágyi túrát remélem jo idönk lesz..ha minden igaz most hétvégén megyünk Erdélybe valami vásárba de erröl még nem nagyon tudok pontos dolgokat sajnos pedig jo lenne ...nah köszönöm mindenkinek aki ott volt résztvett a lovasnapokon bye.

#65 zsupa

zsupa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 41 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 9. - 19:25

valaki tud küldeni nekem 1 linket az útvonal keresõ izémizérõl???????? :D

#66 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 9. - 20:52

Milyen útvonal izé.

#67 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 10. - 9:23

Zsupa!

Nem tudom mit szeretnél tudni. Nyílván sok mindent, de ammi a túrát illeti a kezdetek itt állnak. Többet én se tudok. Addig még átmegyek Hortobágyra a szállás és széna ügyet letisztázni. A kendereresi tapasztalatok alapján viszünk magunkkal 1.000 liter vizet. Ez kétszer egy veder vizet jelent min. lovanként.

A karcagi és a bereki kiindulási pontokról indulva elérjük a Németéri Csatorna szivattyúházát és innen közösen elindulunk a Nagyivánba vezetõ földúton. Az út felénél lévõ állattartó telepnél keletre fordulunk és valahol útközben találkozunk a HNP embereivel. Onnan õk vezetnek tovább.

Posted Image

Edited by kacagány, 2007 október 10. - 9:31.


#68 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 10. - 10:45

Mi meg addig Saka mesterrel elõre megyünk,hogy mire odaértek,készen legyen a kaja. Igen csak nyárson sült kecsó lesz. Egy étlap az esti menühöz: Nyárson sült fiatal kecske,akácfa parázs felett ezerszer megforgatva,hírtelen tálalva. Óvatosan szedett zsenge jégsalátával készített, mediterán jellegû friss vegyesvágott. Mellé kínálunk: Eger lankáin érlelt vörösszõllõbõl facsart és a bikának a vérével megkevert nedüt. :)

#69 zsupa

zsupa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 41 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 10. - 14:13

Köszönjük szépen Endre Bá apával szépen meg is fejtettük az utat! DE én jelen pillanatban csak azt szeretném tudni, hogy ezt a térképrészletet honnan lehet leszedni! 1 linket

#70 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 10. - 17:56

Ezt a térképrészletet egy térképprogramból kreáltam. Egyszer csak lett a progi. :D Link nincsen, mivel ez CD-n van. :ang:

#71 zsupa

zsupa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 41 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 10. - 18:11

Áh, értem! Akkor ha lehetne kérnék 1 másolatot. :D

#72 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 10. - 19:10

Meg kell érte szolgálni. Majd a túrán megbeszéljük. Kik várhatók Kunmadaras és környékérõl?

#73 zsupa

zsupa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 41 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 11. - 15:24

Mi! Mi! Mi! :kir: ennyi elég is nem???? :D :yeah:

#74 ikácska

ikácska

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.792 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 12. - 16:01

Ezt a térképrészletet egy térképprogramból kreáltam. Egyszer csak lett a progi. :D Link nincsen, mivel ez CD-n van. :ang:

Érdekes, hogy pont ezt a programot pont nálad látom használatban. ;)

#75 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 12. - 19:59

Érdekes, hogy pont ezt a programot pont nálad látom használatban. ;)



Ott a pont!! :D


Javítás oka:

Beleolvastam a debrecenibe és ez egy kicsit átértelmezte Ikácska itteni hsz.-ét.
Ez itten kérem szépen nem hsz.,hanem bsz.
bsz=beszólás ;) .

Érdekes,hogy amikor én leestem a lóról,(ügye a szitut ismeri mindenki)akkor 5 oldalon csak a fejmosást lehetett olvasni.
Shába és Ikácska jeleskedett a legjobban benne.Most,hogy Shába is gondba került.....hááát,fordult a kocka.
Most megint az a hibás,aki visszakérdez,hogy hogyan is írtátok akkor a nagy okosságokat és miért is nem mûködött az álltalatok leírtak.

Ejnye-ejnye....szidom magamat,nem kellene ezt a hsz-t megírnom,elküldenem,mert a végén én is olyan leszek,mint azok,akiknek ez szól.;)


GPS téma:

Kacagány!

Neked van GPS-ed?


ne válaszolj rá...tudom,hogy nincsen. ;)

Edited by Zemann, 2007 október 13. - 7:27.


#76 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 13. - 12:30

Nem tom mi az érdekes abban, hogy egy térképprogramot használok és, hogy pont én? Miután HH. többször küldött szelvényeket és a túrák során ellenõríztem a térképet, megállapítottam, hogy néhány eltéréstõl eltekintve, jól követi a valóságot. A HNP-vel valahogy egyeztetni kellett, ezért rajzoltam be a javasolt útvonalat. Ha Ikácska netán a GPS-re gondolt, hát bevallom, bár felelõtlenség, de GPS nélkül vágunk a Hortobágynak. Most nincs szûk 150.000 erre a mûfajra. HH szerint meg szart nem érdemes venni.

#77 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 13. - 13:39

Nem az a lényeg,hogy van vagy nincsen. A debreceniben írt hsz-edre kellett valahogy reagálni. Így megy ez.Csak nyugi,ez az õ múfajuk,ebben nem tudod õket megverni. Sajnos elolvasni és értelmezni nem tudják a dolgokat,de az okítás.....

#78 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 13. - 20:22

Nyugi Zemann, én nem vagyok bajban. :) És tévedsz, olyanabb vagy. A többit meg szóra sem méltatom. :P

#79 kacagány

kacagány

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 251 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 14. - 19:02

Fel a fejjel gyerekek. Megkezdtük a Hortobágyi Túrára való felkészülést. Elsõ alkalom laza ügetés és séta kb 15 km., kedden emeljük a tétet 20 km.-re és több vágtára. Csütörtök lesz a kemény edzés. A bereki találkozási pont oda-vissza. Szombaton 9 órakor indulás, szerintem 10,30-kor találkozó a bereki-pesti-kunmadarasi társasággal és irány a puszta. Kérem, hogy a többiek is kezdjenek mocorogni, mert 2x50 km két nap alatt bejáratás nélkül sem lónak sem lovasnak nem tréfa.

#80 Zemann

Zemann

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 661 hozzászólás

Közzétéve 2007 október 14. - 19:20

Nyugi Zemann, én nem vagyok bajban. :) És tévedsz, olyanabb vagy. A többit meg szóra sem méltatom. :P


Persze,persze....igazad van.