Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kutyám ............


  • Please log in to reply
4963 válasz a témához

#4921 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2022 január 5. - 7:47

Buksika, a három ifjonc közül a legkisebb termetű az alvás idejét a házban szokta tölteni. Valószínűsítem, hogy összefüggés található aközött, hogy időnként nem találom meg a kenyérlángos, pizza, fél kalács, bejgli és egyéb sütemény egyes darabjait, mikor lelkem megnyugtatását a gyomromon keresztüli jutalommal szeretném elérni és aközött, hogy a kiadagolt táp nem mindig fogy el.

Vagy tévednék?


  • furioso kedvelte

#4922 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2022 január 12. - 20:17

Tedd feljebb :D

#4923 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2022 január 12. - 23:30

Már nincs feljebb. Az már betelt.



#4924 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2022 január 13. - 0:53

Már minden második magyar háztartás kutyatartó

#4925 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2022 március 2. - 12:57

Kutyaszarhimnusz

#4926 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2022 március 10. - 8:21

"Az állatútlevelek ellenőrzésekor kiderült, hogy az azokban szereplő adatok hő hatására eltűnnek. "



#4927 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2022 április 17. - 15:07

1649834138-temp-gENPEp_cikktorzs-komplex


  • N.C. kedvelte

#4928 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2022 május 4. - 18:37

ezgif-com-gif-maker-1.gif



#4929 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2022 május 9. - 19:06

1652099995-temp-CdFpGo_cikktorzs-komplex



#4930 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2022 június 4. - 9:40

Jucikát 3 testvérével együtt 4-5 hetes korában tették ki a Medve farm bejáratánál. Rövidesen beköltözött hozzánk a legény csapathoz, amit a majd 4 éves Bonifác kutyával alkottunk. Első nőnemű lény, aki hosszútávon és örökre befészkelte magát, rendesen felforgatva a megszokott életüket. Sok szép kölyöknek adott életet, bár a hites urához, Bonifáchoz való hűségén azért esett csorba. 2009 óta élt itt a tanyán, miután a szomszéd asszony kibontotta a kerítést, hogy kimenjenek, majd elvitette őket a sintérrel. 9 nap után sikerült rájuk találom. Azóta itt rendezi egyre népesebb családját. Látása, hallása nem kevés kívánni valót hagyott, de ő volt az első, aki jött a kapuba elém és a szeretett miden kutyám Mamája elé. Utolsó kölykei augusztusban lesznek 6 évesek. Élte az öregasszonyok békés életét, sok alvással, napozással, fűszerezve a családtagjai nevelésével és a rendszeres lopkodással. Az utóbbi években nagyon szerette az almát és a banán héjából kienni a finomját. Mindegyik kutya tisztelte. Az utóbbi napokba a hat hetes dédunokáit nevelte tisztességre.

Este szokásától eltérően nem jött be, éjfél után még kísérgetett az udvaron. Reggel ½ 4-kor kezdett esni az eső, de nem kopogott bebocsájtást kérve. Behoztam. 6 után még szokásához híven horkolt. 7 óra körül elaludt. Júlia Anyakirálynő márciusban múlt 16 éves.

 

Léleknyugtató szieszta

168IMG_6972.jpg

 

Játszani is szeret

201IMG_7286.jpg

 

Utolsó alom 2016-ban

747IMG_8355.jpg

 

279IMG_8424.jpg

 

Tegnap előtt esti dédunoka nevelés

920DSCF0040.jpg


Edited by Robi, 2022 június 4. - 9:43.

  • Õz és N.C. kedveli

#4931 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2022 június 26. - 11:55

https://telex.hu/tud...k-akarunk-lenni

Mindenki a kutyája falkavezére akar lenni, csak a kutya nem érti, mi az

#4932 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2022 július 14. - 7:32

dsc_4395-2.jpeg



#4933 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2022 augusztus 20. - 20:26

https://telex.hu/bel...20-i-kituntetes

1660981222-temp-pcAhmB_cikktorzs.jpg



#4934 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2022 szeptember 10. - 10:45

Tegnap hoztam pelletet. A takarmányosban kicsit kipakoltam takarítási célból. Az egyik hordó mögött találtam egy méretes egér fészket. Nem üreset. 7db akkora egércsemete, amik a félig mérgezett egér tempóban futottak, még a tenyeremből is kimásztak és 3 db rózsaszín kisebbet. Vödörbe gyűjtve a csapatot kivittem a soros kutya munkáltatására. Negró is odajött. Gondoltam, ideje a munkára nevelés elkezdése. Ő is. Az apja elől elhappolta az elsőt. A többiért komoly verseny volt. Negró szeme villogott, a feje is. Olyan volt, mint mikor egy autót chip tuninggal spor tfokozatba kapcsolnak Mind a kettő nyelte, mint kacsa a nokedlit. Negró hatot szerzett meg. Jó kezdet 4 1/2 hónaposan.

 


  • N.C. kedvelte

#4935 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2022 szeptember 14. - 20:54

Negró felsőbb osztályba lépett.

Buksi, az apja fogott egy rendes méretű patkányt. Pontosabban csak "félig". Negró rohant segíteni. Buksi az zsákmányát igazi hörcsög módjára az utolsó vérig  védi. Legnagyobb meglepetésemre azonnal átengedte, így az ifjonc be is fejezte a munkát. Mit meg nem tesz az apa a fiának!

 

629DSCF0098.jpg

 

577DSCF0104.jpg


  • N.C. kedvelte

#4936 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2022 október 9. - 15:46

San Francisco új luxusétterme

 

Remélem, mi  is megkapjuk egy látogatás erejéig azt a szürke csapatszállítót. Nem a nagyot, azt a kicsi karcsút. A fotelekben szeretnek heverni az ebecskéim.

 

 



#4937 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2022 október 25. - 19:16

Negró ma élesben is bizonyított. Nyílt placcon egyedül, önállóan fogott meg egy cikázó egeret. Mindjárt meg is jutalmazta magát a finom falattal. 

 

Később elvittük (mármint én és Negró) a Zénót a futtatóba. Ott szokás szerint leültem a szénatárolóba. Negró félig előttem ült bezsebelve némi vakarászást. Bal lába a combomon. A hátam mögé a bálákon megérkezett Zénó. Negró felemelkedett, jobb lábát a vállamra rakta. Valahonnan nagyon mélyről, olyan zsigeri mélységből jött belőle hang. Kihúzta magát és fellebbezést nem tűrő tekintete közölte az öreg kutyával: Ez enyém APA!


  • N.C. kedvelte

#4938 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2022 november 8. - 19:43

Veszett kutyát lőttek ki Szabolcsban, az ukrán határnál

#4939 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2022 november 12. - 14:00

fortepan_21848.jpg


  • N.C. kedvelte

#4940 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2023 március 3. - 8:34

Tegnap Brúnóval és Negróval voltunk a futtató részben. Ez 0,6 ha bekerítve (ami ebeimnek nem az átjárhatatlanságot, inkább egy feladatot jelent, ki alul, ki felül, ki középen leküzdve azt). Ezen a részen a legelők vadhálóval vannak elkerítve. A szomszéd szektorban egy fácánkakas kezdte illegetni magát katatolással kísérve. A kutyák szerettek volna közelebbi ismeretségbe kerülni vele, de ezt a kerítéssel együtt műköve sikerült megakadályoznom. Két perc után a kakaska rájött, hogy a lelkes közönség másképp gondolkodó, így épségben távozott. Később Brúnó a helyére került és kiengedtem Barnuskát, aki eddig fogságban volt a saját helyén az eseményektől több, mint 100 méterre. Első lendületből a kerítést megkerülve az átjárón oda rohant, ahol a fácán feltűnt, majd a bemutató útvonalát követve kereste az elvetemült madarat. A helyéről ki nem láthatott, mégis pontos koordinátákkal rendelkezett. Brúnó elmondta, morzézta vagy csak telepátia? Okostelefont már biztosan nem kapnak.



#4941 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2023 március 6. - 13:39

Tegnap jártomban belefutottam egy napozó patkányba. Napszemüveget ugyan nem viselt, de a felhős ég alatt nem is volt rá szüksége. A hasát süttetve azért volt rajt valami furcsa messziről is. Közelebbről látszott, hogy szépen elkészített bemutató darab lett. Egy császármetszés bemutató alanya. Az előző időszakban kint levő 4 kutya közül 3 heves érdeklődést mutat az ilyen tanulmányok, vizsgálatok és kísérletek iránt. A negyedik inkább a játék tartósságát szokta tesztelni.



#4942 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2023 március 12. - 10:23

Az erdei kutyasétáltatás kilenc pontja

#4943 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2023 március 30. - 20:13

https://telex.hu/zac...asz-polgarorseg

1680171743-temp-cCNMjA_cikktorzs@4x.jpg



#4944 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2023 április 1. - 19:03

Bika viadal

 

Az arénában méregeti egymást a két bika. Az egyik olajoshalszagú, a másik a torreádor. A torreádor a fiatalabb, de a magasabb. A torreádor U alakban visszafordulva tartja szemmel a bikát, mivel az nem mozdul, meglengeti a fekete muletáját, mire a bika támadásba lendül. A muletát elrántva elrohan, nyomában a bikával. Ha összejön. Ha nem, akkor az öklelés erejétől az első lábai körül fordul 360 fokot, így a bika mögé kerül, akit a lendület elvisz. A muleta újra lengedezik egészen a torrero bordáitól hátrafelé. Újabb roham. Ez addig tart, míg valamelyik ki nem fullad. Ha a torrero, akkor a bika döngöli a földbe, ha a bika, akkor a terrero unja meg a dolgot és néz más szórakozás után.  Apa és fia szereti a férfias játékokat.

Buksi az apa a konténerben kibontott egy olajoshal olajat tartalmazó üveget, amit evés mellet parfümként is használt. Nem volt irigy ebben az esetben, megengedte a fiának, hogy átvegyen belőle és még dörgölőzéssel nekem is szándékozott adni.

Negro a fiú még nincs egy éves. A fekete seggét úgy tudja lengetni, mint a torrero a muletát. Még tiszteli az apját.



#4945 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2023 április 9. - 18:08

"A menhely a honlapján azt írta, hogy ez volt az első olyan esetük, amely során elvonóra küldtek egy kutyát."

 

És az ember  saját képére formálá a kutyát.


Edited by Robi, 2023 április 9. - 18:10.


#4946 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2023 április 10. - 11:49

https://kuffer.hu/a-...ossz-embereket/



#4947 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2023 május 6. - 18:50

Munkakutya

7tUAC1fLukjD1Ftpts.jpeg


  • N.C. kedvelte

#4948 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2023 május 9. - 13:45

https://telex.hu/tud...valtozas-farkas

„Az eredmények azt mutatják, hogy a modern kutyafajták tenyésztése az agyméret növekedésével járt az ősi fajtákhoz képest. Ezt nem tudtuk a fajták feladataival vagy élettörténeti jellemzőkkel megmagyarázni, ezért csak találgatunk az okokról. Talán a komplexebb társas környezet, a városiasodás, a több szabályhoz, elváráshoz való alkalmazkodás okozta ezt a változást, ami minden modern fajtát érint.”



#4949 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2023 június 25. - 10:27

https://telex.hu/zac...b-kutya-nyertes

1687631859-temp-dcaBpL_cover.jpg



#4950 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.294 hozzászólás

Közzétéve 2023 július 18. - 7:09

https://telex.hu/esz...ocia-tenyesztes

1689588706-temp-JcDGDi_cikktorzs.jpg



#4951 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2023 július 23. - 8:30

Reggel szokás szerint vittem a kutyákat a futkosóba. Negrót a 15 hónapos lakli ifjoncot, Boldit a 3 éves vehemens, hiperaktív nagybácsit és Barnuskát a hétéves nagyvadász nagymama testvért. Némi nézelődés után Barnabás az egyik rönk alá befutó mezeiegeret követve  fújtatós kaparásba kezdett, amiben Boldizsár is nagy segítségére volt. Egérke pedig a túloldalon kereket oldott. Ott Negró vetett véget a menekülésének rövidúton átsegítve a Szivárványhídon (ez egy másik, nem a sokat emlegetett). Kicsit arrébb vitte és szokásával ellentétben nem fogyasztotta el. A többiek látva, hogy lukra futottak, mentek a dolgukra. Mikor Negró közelébe értek, az harciasan ugrott feléjük, mire Boldi természetéből adódóan rögtön "legjobb védekezés a támadás" üzemmódba kapcsolt és lehengerelte a kötekedőt. Ebben Barnus is segített neki. Nem fogták meg igazán, csak a fejükkel passzírozták a fölbe, "felmosták vele a padlót". Megkapta élete első nagyfiús leckéjét. Ideiglenesen volt azért hatása, mert visszafelé a szokásos piszkálódása helyett tartotta az ötlépés távolságot.


  • Eva és N.C. kedveli

#4952 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2023 szeptember 9. - 18:30

Kutyakoncert

 

7weP2jnsQXpFXSGss.png



#4953 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2023 október 6. - 6:43

Kegyelemkutyák az első világháborúban

 

1696524837-temp-EEcICo_cover.jpg



#4954 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2023 október 25. - 13:00

Szaroska harcol. (Még nincs neve, ezért a becézés.)
Szaroska 7 hetes. "Nagyfiú". Anya kennele már szűk, unalmas. Rendszeresen kijár. Reggel megette a tápját, majd eltűnt. Később találtam meg, egy műanyag rekeszben tartotta délelőtti sziesztáját. Később furcsa hangokat hallottam abból az irányból. Meglestem. Ezerrel küzdött valamivel. Már a hangja is félelmetes volt, de a mozgása sok nagyot is megszégyenítene. Ugrált, pörgött, rázta a fejét, ahogy illik. Az ellenfél a mozgásból ítélve egy villanypásztor oszlop darabja lehetett. Ebéd után Berci kennelje mellett valami láthatatlan ellenféllel küzdött teljes erőbedobással.
Azért egy kis zacsis tejért időnként meglátogatja Anyucit.
 
399DSCF0023.jpg
 
489DSCF0025.jpg
 
503DSCF0014.jpg

  • N.C. kedvelte

#4955 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2023 november 18. - 9:18

Danika (a fentebb említett Szaroska,  a hivatalos irataiban Szerencsés Dániel) felsőbb csoportba jelentkezett. Az még bizonytalan, hogy bölcsi vagy ovi.

A takarmányosban felfedeztem egy egér fészket. 9 db szürke, már futkosó csemete lakta. Kiköltöztettem őket és próba-cseresznye alapon letettem Danika elé egyet. Először mutogattam neki, de a kezemet figyelte. Aztán elindult az egérke és az érdeklődése feléje fordult. Végre egy olyan játék, amit nem kell dobálni. Fölkapta, arrább vitte, orrával piszkálta. Egérke rájött, hogy az ő feladata a szaladgálás. Egyszer rálépett a jobb első lábával. Elkezdte keresni, hová bújt. Körbe nézett, körbejárt. Három lába mozgott, de a jobb elsőt véletlenül sem emelte fel. Később egérutat adott neki és folyt a "vadászat". Egérkébe anyuci nem duracellt rakot, így hamar lemerült. Kapta a következőt. Az is elromlott. Már kérte a harmadikat. Ötöt fárasztott le, közben a bátyus, Negró a többi négyet a fehérje feldolgozóba tessékelte.

Felsőbb csoportba lépett, de még inkább a bölcsiben, mert a nagy munka után meglátogatta anyucit némi tejellátmányért, mert ugye az neki jár tíz hetesen.

A terrier vér még labradorba oltva sem válik vízzé.


  • N.C. kedvelte

#4956 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2023 november 25. - 21:00

Danika bajban

 

Danika anyuci helyéről ki-be járkál kedvére a rácson. Egyre több időt tölt kint játékkal Negró bratyóval és az őt körülvevő világgal való küzdelemmel. A nadrágszáram különösen legyőzendő. Enni kint kap. Ha éhes, szinte beleesik az elején a tálba, majd leül és falatozik. Ha a nagyok kapnak, akkor erőszakosan odapofátlankodik, fejjel beleáll a tálba, a felmenők (bátyus, nagybátyus, nagynagybátyus...) hagyják enni. Mikor eltessékelem, akkor az idősebbek esnek a tálba és onnantól nincs közös tálból cseresznyézés. Zénó (11) etetéskor addig nem eszik, míg nem kap egy kis simit. Ő úgy oldja meg az adagja védelmét a kis pofátlannal szemben, hogy ültében a lábai közé veszi a tálat és úgy torokból szól hozzá.

Csütörtökön ünnepnapja volt az ebeknek. Kaptam egy adag szarvas nyesedéket. Igazságosan kiosztásra került. Danika befalta a sajátját (a többiek nem falták, egyszerűen lenyelték), majd mint aki jól végezte dolgát ment anyához kis bambiért. Azaz ment volna, de a tele pakolt hasa nem fért át a rácson. Igyekezett, erőlködött, hangosan méltatlankodott, de a bambit későbbre kellett halasztania.



#4957 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2023 november 30. - 17:19

Danika korából adódóan (12 hét) még nem találkozott hóval, hacsak az előző életéből nem emlékezik rá. 

Ma sikerült neki. Elsőre semmi különös, majd a hóhullásban eddig nem látott mutatványba kezdett. Díszlépésben vonult. Az első lábaival úgy lépkedett, mint néhány díszőrség. Magasra emelve, előre nyújtva, egyenletesen, lassan. A lábait a szeme magasságában vitte előre, jól kinyújtva. Ilyen díszlépést eddig még egyetlen kutyám sem produkált. Lehet, hogy előző életében hackney pónik között szolgált.


  • N.C. kedvelte

#4958 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2023 december 12. - 11:50

552DSCF0015.jpg

 

482DSCF0025.jpg

 

293DSCF0019.jpg


  • N.C. kedvelte

#4959 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2024 január 15. - 14:50

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal vizsgálatai az év eleje óta kutyánál és aranysakálnál is igazolták a veszettség fertőzöttséget



#4960 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2024 január 20. - 10:44

 


Edited by Robi, 2024 január 20. - 10:46.

  • N.C. kedvelte