Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kutyabaj


  • Please log in to reply
705 válasz a témához

#81 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 26. - 20:56

idézet:
Eredeti szerzõ: anita89: szóval ajánlatos a beteg kutyikat dokihoz vinni :( [/QUOTE]És nem csak most!!!!

#82 Zsuzska

Zsuzska

    Törzsvendég

  • Admin
  • 3.961 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 26. - 21:28

A [url="http://"http://www.arindex.hu/lapok/kisallatklinika/"]Budai Kisállat Klinkán[/url] minden nap van rendelés, azon kívül pedig non-stop állatmentõ... valamint ha rákeresel pl. googleban az állatorvos+ügyeletre, elsõ helyen kidobja [url="http://"http://vet.info.hu/nyilv.htm"] pl. ezt.[/url]

#83 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 26. - 21:44

Egyébként. Ha 2-3 napig (nem tovább!) nem eszik a kutya/macska, az még nem biztos hogy bajt jelent. De ha hányás/hasmenés van, vagy (pláne!) inni se akar; az mindenképpen betegségre utaló tünet, amivel futás az elsõ alkalmatos állatorvoshoz. Pláne kánikula idején; mert nagyon hamar ki tudnak száradni, és ha az eredeti baj nem is lett volna súlyos, a kiszáradásba akkor is belepusztulhat az állat.

#84 anita89

anita89

    Csikó

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 26. - 22:24

Õz tudom hogy nem csak most, de most még járvány is van :(

#85 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 26. - 22:43

vili.Azt mondjad inkább, mit mondott a doki(bácsi?néni?), megmarad a kutyád? Felvették kórházba, vagy otthon kell kezelni?

#86 anita89

anita89

    Csikó

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 27. - 12:27

egy szóval sem mondta egyik orvos sem hogy nem marad meg, injekciókra kellett volna még vinni, és itthon gyógyszerezni, és tegnap már kicsit jobban is volt..... de erre már nem lesz szükség, mert ma 8 és 11között örök álomba szenderült ez a csodálatos 7hónapos kölyök...

#87 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 28. - 15:35

MI????Jézusom..Nagyon sajnálom!Neharagudj,én csak jót akartam,azthittem olyan mint az én kutyum,hogy csak nem eszik egy v 2 napot..Nagyon sajnálom:-(Sosem gondoltam volna,hogy azért mert egyszer nem evett+1 szer hányt ilyen súlyos:-(Tényleg nagyon sajnálom!

#88 anita89

anita89

    Csikó

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 28. - 18:49

andi nem tudtam válaszolni a prividre, mert megtelt a postafiókod.. emailben elküldtem a levelet..

#89 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 29. - 11:35

Nem kaptam meg a lveled:-(andika85@hotmail.comsajnos csak ez a cim megbizhato mostanában email ügyben:-(Andi

#90 anita89

anita89

    Csikó

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 29. - 15:01

ha csinálsz helyet az itteni fiokodban, akkor elküldöm megint.. arra küldtem ami az adataidnál van megadva

#91 tötõ Zsó

tötõ Zsó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 12.966 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 29. - 18:55

anita, nagyon sajnálom a kutyudat :( nekem egy 3 éves m.vizslám van, és õ még kicsi korában majdnem megdöglött mert allergiás volt az oltóanyag egy összetevõjére. mire gyorsan elkevertünk vele az állatorvoshoz meg mire ellátta már nagyon közel volt a fényes folyosóhoz :( szóval majdnem nem maradt meg. de megmaradt Posted Image ;)

#92 andika1

andika1

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.993 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 29. - 20:21

töröltem leveleket innen,ugyhogy már tudok magánüzit fogadni és várom aválaszod..

#93 anita89

anita89

    Csikó

  • Fórumtag
  • 169 hozzászólás

Közzétéve 2004 július 29. - 21:42

Zsó örülök hogy nektek sikerült Posted Image

#94 canossa

canossa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 130 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 15. - 23:52

Sziasztok! Szeretném megkérdezni mit tudtok a perthes kór nevû betegségrõl. Leginkább a kialakulása, illetve örökölhetõsége érdekelne.

#95 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2004 augusztus 18. - 14:28

Perthes-kór, vagy Legg-Calvé-Perthes-kór, vagy aszeptikus combcsontfejnekrózis.Kialakulása: valószínûleg nem megfelelõ vérellátás miatt 6-12 hónapos kor körül a kutya combcsontfeje elkezd elhalni, deformálódik, sérti az ízületi vápát is, az ízületi porc is károsodik, végül csípõízületi arthrosis alakul ki.Bizonyos vérvonalakban és fajtákban (toy uszkár, westie, yorkie) nagyobb arányban fordul elõ, ez valószínûsíti az örökletes jelleget.

#96 pracli

pracli

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 226 hozzászólás

Közzétéve 2005 március 21. - 11:50

S.O.S.!! Most szóltak, hogy lenne 8 újszülött afgán agár kölyök, akik szoptatós pótmamát keresnek! Az anyukájuk sajnos elpusztult császármetszés közben, így a kölyköknek sürgõsen kéne a megoldás. Szóval aki tud esetleg anyakutyát, aki a saját kölykei mellé be tudna fogadni néhány mostohagyereket, szóljon! (az is jó, ha csak párat tudna elvállalni) A kutyák Csepelen vannak, én ennyi infót tudok róluk, de a kutyatulajdonos felé tudok közvetítetni.

#97 Paint Horse

Paint Horse

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.064 hozzászólás

Közzétéve 2005 július 29. - 20:39

Õz! És mindenki, aki tud valami infot. amig nem voltunk itthon, kiderult, hogy a kutyámnak prosztata gyulladása van. A doki kozolte a kutya"sitter"-el, hogy kiheréli a kutyát... :rolleyes:Na ezt nem engedte, viszont kapott antibiotikumot, amit már szed egy ideje. Most azt mondja a kutyaszitter, hogy jobban van, nem piszkálja a hátulját... Kérdés. Ezt tényleg ilyen drasztikusan kell megoldani, vagy elképzelhetõ hogy rendbe jon a gyógyszeres kezeléssel is? Esetleg egy jó állatklinika, ahol alaposabb kivizsgálásban tudnám részesíteni? 1 orvos, nem orvos alapon...Koszi elõre is! PH

#98 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 9. - 16:59

Sziasztok!Tanácsot szeretnék, esetleg infokat errõl a bizonyos NYELÕCSÕ SZÛKÜLET-rõl!Szeretnék venni egy kutyát, de mondta a mostani tulajdonos, hogy az állatorvos megállapította, hogy ezt lehet kezelni, áztatva adni neki az ételt meg ügyelni, hogy ne habzsoljon. És ez idõvel elmúlik majd ? Ez valóban így van ? Mert ez lehet súlyos is ?Elõre is köszönöm!"M"

#99 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 9. - 17:25

Ha nincs éppen itt a fórumon akkor keresd magánban Lisawicát, vagy Õzt. Õk a dokik.

#100 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 9. - 20:39

Szûkület? Nem tágulat? Tágulat esetén szokás magasról, pépeset etetni. A kettõ különben együtt is jelentkezhet: valahol van szûkület - elõtte pedig tágulat, mert a kutya nyel-nyel, és feltorlódik a lenyelt étel.A nyelõcsõszûkületet több minden okozhatja. Az októl függ a kezelés, és a kezelhetõség is :) Van gyógyítható, van gyógyíthatatlan és van csak mûtéttel gyógyítható oka is :) Mindenképpen ki kell vizsgáltatni, rendesen, olyan helyen ahol tudnak etetési próbát, és kontrasztos röntgent csinálni :)

Edited by lisawica, 2005 november 9. - 20:46.


#101 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 10:59

Igazából a kiskutyának ENYHE nyelõcsõ szûkülete van... :)De azt mondják kezelhetõ! Reméljük...Nemsokára (kb.1 hétmulva) elmegyünk megnézni a kiskutyát ha minden jól megy!"M"

#102 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 12:23

Szia!Az egyik rokonom kutyájának is "enyhe"nyelõcsõ szûkülete volt kicsinek. Aztán a kutya megnõt, és mostmár szinte állandó problémát jelent ez nála. Mûteni nem lehet, max. odafigyeléssel aránylag csökkenteni a velejárókat.Nyáron nem lehet a kutyát sétáltani (szoba kutya-belváros) csak kora hajnalban és késõ este. Van hogy hûteni kell a kutyát, mert nem kap elég oxigént és elájulhat. Állandóan röfög és horkol, ami a doki szerint se normális. Bizonyos fajtáknál ez örökeletes betegségnek számít, így igazából, nem hiszem, hogy bevállalnék egy ilyen kiskutyát, legyen az bármilyen aranyos is. Mindenképp kérdez meg több orvost is ezügyben. Nem szeretném elvenni a kedved, lehet, hogy náluk ez csak egy egyedi eset. Csak legyél tisztában a dolgokkal. üdv

#103 Mimi

Mimi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 494 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 15:49

Merénylõ!Én is lebeszélnélek a kutyusról.Ismertem én is hasonló genetikai,bibivel született kutyát.(ama XY tenyésztõtõl származó FR bulldog volt)Kb 1 éves korában pusztult el a kutya,megfulladt.Annak ellenére,hogy a gazdi barátja állatorvos,és rendszeresen gyógykezelte.Véleményem szerint,ne kapkodd el a kutyavásárlást.Inkább várj még kicsit,akár pár hónapot,és gyüjtögesd a pénzt.Inkább vegyél kicsit drágábban de,egészséges kutyát,minthogy fájdalmas csalódás érjen.

#104 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 18:00

Nem biztos, hogy a drágább kutya jó. Hallottam már olyat, hogy neves tenyésztõ úgy oldotta meg a diszpláziaszûrést, hogy egyet megröngeneztetett és a többi kutyának is azt a röntgenképet küldte be, és így mind dp mentes lett, de lebukott!

#105 lisawica

lisawica

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.925 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 19:55

Szia!Az egyik rokonom kutyájának is "enyhe"nyelõcsõ szûkülete volt kicsinek. Aztán a kutya  megnõt, és mostmár szinte állandó problémát jelent ez nála. Mûteni nem lehet, max. odafigyeléssel aránylag csökkenteni a velejárókat.Nyáron nem lehet a kutyát sétáltani (szoba kutya-belváros) csak kora hajnalban és késõ este. Van hogy hûteni kell a kutyát, mert nem kap elég oxigént és elájulhat. Állandóan röfög és horkol, ami a doki szerint se normális.   Bizonyos fajtáknál ez örökeletes betegségnek számít, így igazából, nem hiszem, hogy bevállalnék egy ilyen kiskutyát, legyen az bármilyen aranyos is.  Mindenképp kérdez meg több orvost is ezügyben. Nem szeretném elvenni a kedved, lehet, hogy náluk ez csak egy egyedi eset. Csak legyél tisztában a dolgokkal. üdv

Hozzászólás megtekintése

Isten ments, hogy kötözködjek, de ez nem légcsõszûkület?Merénylõ!Ha légcsõszûkülete van az ebnek akkor tényleg nem szabad megvenni!

#106 kamilla

kamilla

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 858 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 10. - 20:42

Csõ-csõ :D Bocsi, légcsõszûkületrõl írtam

#107 Merénylõ

Merénylõ

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.964 hozzászólás

Közzétéve 2005 november 11. - 13:29

Nemnem! ez enyhe NYELÕCSÕ szükület, nem légcsõ szükület...Ha a kutya levegõt vesz meg minden akkor a kis lebenyecskék "bezáródnak,, a nyelõcsõben, vagyis amik miatt ha az ember beszél evés közben félrenyel! Tudom, hogy az milyen. De nem, ez nyelõcsõ! Csak evésnél kell odafigyelni ha nagyobb falatokat akar lenyelni, vagy kisebb játékokat... De a kisebb játékok nem tesznek jót egyik kutyakölyöknek sem! ;)Hát meglátjuk.........Azért köszike mindenkinek!"M"

Edited by Merénylõ, 2005 november 11. - 13:32.


#108 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 15. - 6:33

Sziasztok!Fõképp Õz és Lisawicához szólna a kérdésem:Kutyáknál mivel lehet lázt csillapítani és felfázásnál esetleg mit lehet neki adni?Ez most csak elméleti kérdés, tudom el kell vinni dokihoz.. :)

#109 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 15. - 18:37

Algopyrint adhatsz, súlyarányosan; más ember-lázcsillapítót NEM. Felfázásnál antibiotikum is köll, szóval azt semmiképp nem érdemes otthon kúrálgatni.Lázcsillapításhoz még annyit, hogy engem az agyvérzés szokott kerülgetni amikor azzal jön be a gazdi a beteg kutyával hogy "most" (1-2-5 órája) adott neki egy algót, mert szerinte lázas volt - mérni persze nem mérte, én meg már hiába mérném mert ugye a gyógyszer levitte.Szóval. Lázcsillapítózni az ebet, ha marha sz*rul van és igazoltan (hõmérõ!!) lázas, és nem elérhetõ állatorvos, lehet; de részint fel kell írni, mekkora volt a láza, részint meg a doki felkeresése elõtt 12 órán belül meg már inkább ne is kapjon gyógyszert a kutty.

#110 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 15. - 18:40

Köszönöm. :kocc:

#111 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 16. - 10:36

Vicces kérdés következik, sose hittem volna, hogy valaha szükségem lehet rá: hol vehetek Pesten nagy kutyára való tüzelőbugyit? Merthogy ifjonc kutyahölgyemnek kifordult a hüvelye, viszont még tüzel is, így viszont nem tudnak vele túl sokat kezdeni, mert túl duzzadt és vérrel telített az egész szövet. Viszont védtelenül sem maradhat, kisebesedik, érzékeny. Hát ezért.Helpmíhamarinfóvalplíz!Közben körbenéztem neten, talán az erzsébeti Tescoban találok leghamarabb. Azért kösz.

Edited by maugly, 2006 szeptember 16. - 10:53.


#112 Encõkeanyuja

Encõkeanyuja

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 18. - 6:55

Vicces kérdés következik, sose hittem volna, hogy valaha szükségem lehet rá: hol vehetek Pesten nagy kutyára való tüzelõbugyit? Merthogy ifjonc kutyahölgyemnek kifordult a hüvelye, viszont még tüzel is, így viszont nem tudnak vele túl sokat kezdeni, mert túl duzzadt és vérrel telített az egész szövet. Viszont védtelenül sem maradhat, kisebesedik, érzékeny. Hát ezért.Helpmíhamarinfóvalplíz!Közben körbenéztem neten, talán az erzsébeti Tescoban találok leghamarabb. Azért kösz.

Próbáld meg az Árkádban /Noé bárkája/ ott bizti van :) . Én a yorkiknak ott vettem, és láttam nagy méretben is.

Edited by Encõkeanyuja, 2006 szeptember 18. - 6:56.


#113 maugly

maugly

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 18. - 7:47

Köszönöm, de hozzánk közelebb van az erzsébeti Tesco. :) Ez itt a reklám helye, de tényleg jó boltjuk van, közvetlen a bejárat mellett van egy Fressnapf nevû egység, komoly kínálattal kutya-macska-hal témakörben, kajától a bútorokig (kosár-macspamlag-mindenmiatök). Kaját pl biztosan nem onnan fogok venni, mert tudok olcsóbbat, viszont a kiegészítõik széles palettája és elfogadható ára csábító. A számomra legcsábítóbb mégis az, hogy bevihetem a kutyát, felpróbálhat bármit. :D Bugyogó-vásárlásnál is az volt az elsõ kérdés, hogy esetleg nem-e hoztam magammal a "kicsikét" (legnagyobb méretet kértem, a pénztároskisasszony riadt arccal kérdezte, hogy medvének viszem-é.. :D), mert beleugorhatna. Blokkal egy héten belül cserélik, ha mellényúltam.Szóval teccccik. :)

#114 Pottock

Pottock

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.495 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 18. - 8:04

egyetértek mauglyval :)nekem is nagyon tetszik a bolt, bár én az újpestibe nézelõdök idõnként, mivel a kutyusom már nem él velem...azért amikor megyek hozzá általában meglepem valamivel :D

#115 Encõkeanyuja

Encõkeanyuja

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 246 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 18. - 8:49

Köszönöm, de hozzánk közelebb van az erzsébeti Tesco. :) Ez itt a reklám helye, de tényleg jó boltjuk van, közvetlen a bejárat mellett van egy Fressnapf nevû egység, komoly kínálattal kutya-macska-hal témakörben, kajától a bútorokig (kosár-macspamlag-mindenmiatök). Kaját pl biztosan nem onnan fogok venni, mert tudok olcsóbbat, viszont a kiegészítõik széles palettája és elfogadható ára csábító. A számomra legcsábítóbb mégis az, hogy bevihetem a kutyát, felpróbálhat bármit. :D Bugyogó-vásárlásnál is az volt az elsõ kérdés, hogy esetleg nem-e hoztam magammal a "kicsikét" (legnagyobb méretet kértem, a pénztároskisasszony riadt arccal kérdezte, hogy medvének viszem-é.. :D), mert beleugorhatna. Blokkal egy héten belül cserélik, ha mellényúltam.Szóval teccccik. :)

Igazad van, én is járok oda, de ott csak a kutyapelust veszem / ugyanis eccerûen nem tudom õket szobatisztaságra nevelni :nem: /

#116 Beebaby

Beebaby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 35 hozzászólás

Közzétéve 2006 szeptember 30. - 14:39

Sziasztok!A kutyusom vírusos bélgyulladásban szenved, most már jobban van, csak szegénynek székrekedése van, kb 3napja.Erre is kapott szurit, gyógyszert, paraffin olajat, de semmi...Ha nem kakál hétfõig beöntést fog kapni....mégis mit adjak neki amitõl javulhatna a helyzet????Köszike

#117 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 24. - 17:39

Meghalt MANCS a mentõkutya :( :(

#118 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 1. - 20:33

Sajnos ma meghalt a tacsim. 12 éves múlt. Ég Veled Picur!Posted Image

Edited by Frakk0310, 2006 november 5. - 17:30.


#119 Lombardo

Lombardo

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.519 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 7. - 10:49

Szegény Picur! :( Én meg már épp kezdtem furcsállani, hogy jó ideje az állataim nem produkálják valami szokatlan/különleges betegség tüneteit, nem kell orvoshoz járkálni velük.Aztán Bora szemén egyszercsak észrevettem valami homály félét, ezért bejelentettem egy jó hírû szemész orvoshoz. Kiderült, hogy Überreiter szindrómája van, ami tipikus németjuhász betegség. Bora fajtáját tekintve magyar agár. Az orvos annyira fellelkesedett ezen, hogy agáron diagnosztizálhatja ezt a betegséget, hogy engedélyt kért, hogy lefotózhassa, kamerázhassa, miegyéb és hordjuk vissza hozzá feltétlen rendszeresen, hogy ezen a fajtán is követhesse a betegség lefolyását, mert eltérhet az eddig leírtaktól.Én kevésbé lelkesedem, mivel ez a dolog visszafordíthatatlan, legfeljebb lassítható, de idõvel megvakul.Egyenlõre csak a bal szemének alsó-belsõ negyede érintett, most szurikat kap a szemébe egy ideig és csepegtetni kell neki napi 4-szer élete végéig.A neten találtam egy mûtéti leírást, amivel elvileg megoldható a probléma, de az orvos errõl egyenlõre nem beszélt... Hát így jártunk! :rolleyes:Lehet, hogy csúnya és bizalmatlan gondolat, de kicsit az az érzésem támadt, hogy a doki azért nem említette a mûtéti megoldást, mert valóban inkább arra kíváncsi, hogy a betegség lefolyását befolyásolja-e a fajták közti különbség??? :rolleyes:

Edited by Lombardo, 2006 november 7. - 10:52.


#120

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.954 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 7. - 20:12

Frakk, sajnálom :(Lombik, Borát is, "szép", hogy mindig van valami... :oMég sose hallottam errõl az Überreiter-szindrómáról, bár ez nem nagy dolog, nem vagyok állatbetegség-szakértõ. De szerencsére életemben még egy nj-omnak sem volt ilyenje.Sajnálom Borát, de remélhetõleg jó kezekbe került, és ha mûtét segíthet, akkor szóba hozza majd a doki is :rolleyes:A legjobbakat!Kloé jól van? :)