Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Rodeó


  • Please log in to reply
396 válasz a témához

#41 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 8. - 18:39

Csövi, én azokat írtam ide, ami szerepel a szabályzatban. Akkor tán csak a rodeo-hoz tartozik :)

#42 Csövi

Csövi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 138 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 9. - 9:31

Ja. Azé' mondom, hogy a franc se' tudja, akkó valószínûleg tényleg úgy lehet, azért írtam, hogy én eddig így tudtam...Azt nem gondoltam, hogy ez ennyire összefoglaló név, bár a szabálykönyv az csak egy szervezeté a sok közül. Akkor a rodeon belül különíthetik el a számokat..? :confused:

#43 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 9. - 9:49

Vagy ez olyan, mint az öttusa? Mindenkinek mindent kellene csinálni? :confused:

#44 Csövi

Csövi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 138 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 9. - 11:25

Az tutira nem mûködik, hogy mindenki mindent csinál. Amerikában is csak 1-1 versenyszámra, vagy max. 2 nagyon hasonlóra( pl.:vadló-bika)vannak specializálódva. Vagymi.De az is lehet, hogy a penge lasszósok az összes roping számban indulnak. Jó lenne eccõ megnézni egy ilyen igazi ámérikái rodeot, élõben...

#45 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 9. - 12:06

Szerintem nem indul mindenki minden számban. Majd elõszedek érdekes linkeket, amiket a szószedet összeállítása közben találtam. Pl. van egy külön nõi szövetség, akik rendeznek versenyt csak hordókerülésben, de ettõl függetlenül rodeo a neve. Arról nem beszélve, hogy pl. a breakaway roping-nál csak olyan képeket láttam, ahol nõk versenyeznek. Én azt hittem, hogy nõk nem versenyeznek a bronco számokban, pedig de. Még a bullriding-ban is. A kecskefogás meg mintha gyerekek versenyszáma lenne. De majd utánanézünk Posted Image

#46 Gumilovas

Gumilovas

    Halasi Vénusz

  • Fórumtag
  • 2.159 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 9. - 12:12

Hát elvetemült lenne, ha minden számban indulni kellene. Ja, a gyerkõcöknél van a birkarodeo. Posted Image [url="http://"http://www.lrrnd.org/images/riding%20sheep.jpg"]http://www.lrrnd.org/images/riding%20sheep.jpg[/url] [ Február 09, 2005, 11:41: Az üzenetet átszerkesztette: Gumilovas ]

#47 silvanus

silvanus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 484 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 9. - 12:50

Vannak elvetemültek, abból lesz az "All-Round Cowboy/Cowgirl", aki gyorsasági és ügyességi számokban is indul. Azért nem kicsit sokoldalú ló és ember kell hozzá...

#48 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 10. - 13:36

Voltam tegnap Májkiéknál. Májki úgy fogadott, hogy reméli, elbúcsúztam otthon mindenkitõl, Foltos Csikó hozzátette: most, hogy bemerészkedtem az oroszlán barlangjába :D (nem fenyegetõzve, félre ne értse senki, inkább viccesen, de persze azért (normálisan!) érzékeltetve, hogy van azért ott a bögyben valami.. Noná, hogy van, nem véletlenül örültem az apropónak, hogy elmenjek hozzájuk..) Aztán beszélgettünk, na vajon mirõl? ;) Két dolog lepett meg a legjobban. Az egyik, hogy komolyan úgy gondolják, hogy azzal, hogy negatívat írok (vagy bárki) a rodeóról, azzal az õ ügyüknek ártok. Erre mondtam, hogy ezt nem pont hiszem, a lovas népség szerintem nem egy könnyen irányítható fajta..(aztán eszembe jutott a másik oldal jópár képviselõje, akikrõl én is tudom mennyire a "csapathoz tartozás" vágya irányítja tetteiket, és hogy de tényleg érvényesül a csordaszellem) A másik fõmeglepõ az "õ ügyük" kifejezés volt. Hogy tényleg ennyire sajátjuknak, fontosnak, szívügyüknek érzik azt, hogy Magyarországon elterjedjen a rodeó. Erre egyelõre felemásan gondolok: az elhivatottság mindenképp tiszteletreméltó.Aztán mondtak még (felváltva Májki és FCS) dolgokat, azt gondolom, a teljesség/korrektség miatt ezeket le kell írnom (kissé összevisza, de nem baj) -Pl. a ló ezen akciók után nem fél az embertõl, nyugodtan lehet õket utána simogatni, nincs bennük ember iránti utállat.(persze nyilván nem lesznek bújós kedves, elkényeztetett hobbilovacskák, de ez nem is igazán kívánalom náluk, nyilván) -Nem félnek a karámtól, ahol a rodeózás folyik, ha félnének, nem lehetne õket oda bevezetni. -A 8 másodperc után ha valamilyen okból nem old le a kötél, azt melléjük lépve (földrõl akár) le lehet oldani akkor már nem is bakol a ló, csak áll. -Vadhajtások minden ágban elõfordulnak, mint pl. a vasas szöges kínzó eszközök a még vadabb ugrálás kikényszerítésére, ezt nem szabad a rodeó számlájára írni. (Elvégre pl. az ugró sportban is vannak elvetemültek, akik brutális dolgokat használnak a minél magasabb ugrás eléréséhez...) -Õk eddig kötelet használtak, ezután már ennél is lájtosabb valami lesz (ezt a részt nem értettem pontosan Posted Image ) -Rodeókor a lovat sokkal inkább partnernek kezelik, nem az engedelmességre kényszerítés a cél. (enyhén szólva nem cél az engedelmesség ;) ) -A bakolás, a hátán levõ cucctól való megszabadulás természetes mozgás a lovak számára, (hát tény, hogy természetesebb mint pl. ügetõn a kocsi húzása) -A statisztikák azt mutatják, hogy lósérülés nem nagyon fordul elõ. (ember persze igen, de az az õ bajuk, õk vállalják be) -Eddig is használták a lovakat különbözõ célokra az emberek, ez tartja fent a létüket, ezért lettek háziasítva (mármint a különbözõ hassználat miatt).Tehát úgy fogadtak, hogy remélik, hogy elbúcsúztam otthon mindenkitõl. Aztán úgy búcsúztak, hogy remélik a legközelbbi rodeón már ott leszek Posted Image Hát nem tudom.. Ha épp lesz idõm, (és nem fogom úgy érezni, hogy Lidérctõl veszem el azt az idõt :( ) akkor lehetséges.

#49 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 10. - 13:42

Boka, szerintem nyugodtan ott lehetnél. Ráadásul komoly rodeó-edzésben vagy Lidérc okán...Ki tudja, még dobogós is lehetnél. Legutóbbi 7végén simán fent voltál 8 másodpercig, én vagyok a tanu! :D

#50 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 10. - 13:44

Aztán leoldott a kötél :D Ja, nem, az az elõtte lévõ hétvége volt :D (és hevedernek hívták, de ez apró eltérés csak ;) )Ja, az ott levést nem indulónak gondolták..

#51 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 10. - 14:32

BoKa, ha Lidérccel benevezel, én veszek egy videókamerát! Posted Image ;) (Na jó, csak kölcsönkérek egyet. De simán benevezhetnél vele... ahogy hallom a beszámolóidat... Posted Image )

#52 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 február 10. - 14:45

Azzal az elhanyagolhatónak nevezhetõ aprócska különbséggel, hogy Lidércnél a bakolás az a leszoktatandó dolgok között szerepel ;)

#53 bouget

bouget

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 77 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 2. - 22:18

Nem vette fel esetleg valaki a Discovery Travel & Living -rõl a Rodeo c. mûsort kedden? A mûsor szerint aznap négyszer is leadták, de más idõpontot nem találok, pedig ezek a csatornák elég sokat ismételnek.

#54 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 3. - 12:55

Én szivesen kipróbálnám egyszer, csak az izgat, mi van a földetérés után. És ha a bika/ló nem úgy reagál, ahogy várjuk? A bika sem lép szándékosan emberre?

#55 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 3. - 13:35

Jártatok már itt?http://www.rodeosport.hu

#56 Jackson

Jackson

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 6. - 9:02

Jártatok már itt?http://www.rodeosport.hu

Hozzászólás megtekintése

Pendemonium:Köszi a reklámot, igyekszünkJackson

#57 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 9. - 23:44

A bika sem lép szándékosan emberre?

Hozzászólás megtekintése

Miért? Még ki nem?Csak nem a lóra gondolsz? :D

#58 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2005 június 13. - 8:31

Magamra gondoltam :D

#59 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 13:46

http://www.fotohaz.h...hp?photo=157201http://www.paci.hu/f...ndpost&p=222036

#60 tücsök

tücsök

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.282 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 13:54

Tényleg, ezekkel a lovakkal mi lesz késõbb? Hogy viselkednek nyereg alatt?Vagy csak rodeóra használják?Olyan kis tudatlan vagyok :ang: ...

#61 Sac

Sac

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.950 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 13:57

Jártatok már itt?http://www.rodeosport.hu

Hozzászólás megtekintése

Pendemonium:Köszi a reklámot, igyekszünkJackson

Hozzászólás megtekintése

Csak azt nem tudom, hogy a Rodeó-bohóc képzésen (Silveradón) készített fotóim, hogyan és kinek az engedélyével kerültek oda .... :rolleyes: Örülnék, ha legalább a fotós nevét feltûntetnétek! Köszönöm. :)

#62 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 14:04

Szerintem egybõl be is linkelhetjük a két képet is, eléggé sokatmondóak:1, 2Hát a fene tudja... Biztosan(?) "jó buli", meg látványos, de nem hiszem, hogy jó szívvel odaadnám rá a lovamat. Akkor sem, ha ez a lónak "természetes mozgásforma", akkor sem, ha "csak pár másodpercig tart", és akkor sem, ha elmagyarázzák, hogy a lovat azért tartjuk, hogy használjuk. Azt meg fõleg felháborítónak tartom, hogy egy ilyen kisnövésû macskát beraknak egy százfenetudjahánykilós pasi alá, hadd rotyózzon.Ha ilyen a lószeretet, akkor inkább utálom õket. :eek:

#63 BoKa

BoKa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.718 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 14:15

Ágimam, nyugi, nem tudsz háborút szítani :) Azon már túl vagyunk. Azt hiszem ebbe a topikban zajlott a legnagyobb flame annó:http://www.paci.hu/f...c=1294&hl=rodeo

#64 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 14:25

Jártatok már itt?http://www.rodeosport.hu

Hozzászólás megtekintése

Pendemonium:Köszi a reklámot, igyekszünkJackson

Hozzászólás megtekintése

Jacksonka! Bizonyára sok-sok pénzed van, s tudom; arra költöd, amire akarod!Az azért jó, hogy a 12 éven aluliaknak ingyenes a buli, had tanuljon a jövõ nemzedéke! Pl. hogy hogyan is lehet "átfogalmazni" , amit Konrad Lorenz üzenni próbált a világnak... :mad:

#65 Old Shatterhand

Old Shatterhand

    A nagy vadász

  • Fórumtag
  • 4.354 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 14:25

Boka, a rodeótól nem lesz baja egy felnõtt állatnak, de a csikó - ha csikó - az más.Feri, nincs a lába kikötve, az csak a leesett kapaszkodó.

#66 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 14:37

azért a bölényes képek fályintosabbak mint az arabos(vagy nem az?) kép :D

#67 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 15:13

Õz 2005.08.15, 15:03 Létrehozva: #72 Sebész"Mint már BoKa célzott rá - >>>>>> Rodeó topik.Ágimam, te tényleg még mindig komolyan veszed ezt a bohócot (=P.F.); vagy csak úgy teszel, mintha!????" PozitívFeri! Ha tényleg bohócot akartál csinálni belõlem, jelentem sikerült! Örülhetsz! Kb. fél órán át böngésztem a lóhatározó könyvemet, utána a neten a kaukázusi vadlovat, meg a "karaküll"-t! Remélem, jól szórakozol!Egyszer úgyis találkozunk! De akkor legyen nálad és rajtad:- pisztoly- kard- nunjako- boxer- lasszó- tõr- túlélõbicska- gránát- ejtõernyõ- mentõmellény- golyóálló mellény- acél sisak rostéllyal- térd-, boka-, csuklóvédõ- a mentõ tel.száma!Különben nem biztos, hogy túléled! :( :rolleyes: :) (és fejrázó, és ejnye-bejnye, és fojtogató szmájli!)

#68 Rosinante

Rosinante

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 7.081 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 15:14

A felköthetõ alsónemût és a lóhatározót kihagytad. :D

#69 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 15:17

A felköthetõ alsónemût és a lóhatározót kihagytad. :D

Hozzászólás megtekintése

Neki má' azismindeggy!

#70 Shába

Shába

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.647 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 16:04

Huh, ezen én komolyan meglepõdtem... Nem is akarom kifejteni a véleményemet, mert csúnya szavak nélkül nem is tudnám kifejezni, ráadásul most még hirtelen szavakba sem tudnám önteni... Lószeretõ, lóhoz értõ emberek... Na mindegy, annyit, hogy Bokával teljesen egyet értek...

#71 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 16:10

- térd-, boka-, csuklóvédõ

Hozzászólás megtekintése

Speciel Boka védõ nem ilyenkor kell. :rolleyes:

#72 PozitívFeri

PozitívFeri

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.511 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 16:10

Magdianyus(aki néha Ágimama is )a karakül,egyébként 1 kecske fajta Õszinte tisztelettel PF :D

#73 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 16:14

- térd-, boka-, csuklóvédõ

Hozzászólás megtekintése

Speciel Boka védõ nem ilyenkor kell. :rolleyes:

Hozzászólás megtekintése

De! Neki az is kell! Különben meg asse tudom, ki az a Magdianyus! De +-nak már ez is mindegy! :nem:

#74 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 21:47

1, 2

Hozzászólás megtekintése

Nagyon szépen kérem, hogy mondja azt valaki - VALAKI - aki ott volt, hogy ez a kép- ez a ló nem igaz, csalás, ámítás, ez csak montázzsal készült ! ! ! ! ! EZT egyszerûen nem hiszem el ! :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

#75 Fec

Fec

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.878 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 15. - 23:15

Ha azt mondja valaki, bocsánat -VALAKI-, akkor már azt hiszed el, hogy csaló a fotomasina?? Vagy a masiniszta?Nyihááá(Azért a magyar zászló elszégyelte magát, és félárbocra csúszott.) Aki a show-t szórja a vásári hangulatba. Igazi lovas.És végül egy valódi lóbarát

#76 furioso

furioso

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.405 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 5:53

Hello Fec!Te még élsz? Mikor szabadultál? :D :D :D

#77 G.Anikó

G.Anikó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 659 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 13:58

Ha azt mondja valaki, bocsánat -VALAKI-, akkor már azt hiszed el, hogy csaló a fotomasina?? Vagy a masiniszta?Nyihááá(Azért a magyar zászló elszégyelte magát, és félárbocra csúszott.) Aki a show-t szórja a  vásári hangulatba. Igazi lovas.És végül egy valódi lóbarát 

Hozzászólás megtekintése

nem értem. benem most egy világ omlott össze. tudom, nem illene ilyen naivnak lenni 36 évesen. éjszaka nem tudtam elaludni a képek miatt, mindig csak az a szerencsétlen szürke csikó járt a fejemben. ( köszi Fec, most már bõvült a látomásom a Te képeddel is ) csak azért írtam, hogy valaki megmagyarázza talán, hogy rosszul látom, rosszul gondolom stb. . . továbbra is kíváncsi lennék, hogy kinek mi a véleménye a csengõdi eseményrõl. Nem írok rodeót, mert szerintem ez nem az volt.

#78 realcowboy

realcowboy

    Magnum

  • Fórumtag
  • 8.060 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 15:32

éjszaka nem tudtam elaludni a képek miatt, mindig csak az a szerencsétlen szürke csikó járt a fejemben.  ( köszi Fec, most már bõvült a látomásom a Te képeddel is ) csak azért írtam, hogy valaki megmagyarázza talán, hogy rosszul látom, rosszul gondolom stb. . .  továbbra is kíváncsi lennék, hogy kinek mi a véleménye a csengõdi eseményrõl. Nem írok rodeót, mert szerintem ez nem az volt.

Hozzászólás megtekintése

Attól függetlenül, hogy irígylére méltó, ha valakinek ez okoz csak álmatlan éjszakát, vagy nehéz elalvást, de tényleg "esemény"volt Csengõdön?Én egy kicsit lefáradtam az idei kupa, bajnoki s nem tom milyen sorozatoktól, ahol épp az aktuális igény és lehetõség szerint leszenek a bírók, pályarajzolók, egyebek, azt a szabályt vesszük át amelyik épp nem zavar be semmibe ezért kicsit hanyagolom a megjelenést ezeken mostanában. Kíváncsi lennék azonban, hogy tényleg mi volt ott, mert igazából arról nem nagyon lehetett olvasni. Nekem, (hogy a frissen regisztráltak is tudják) semmi bajom a rodeóval, azon kívül, hogy nem hiszem el, hogy elfogadottá válhat nálunk, de ha valaki jól csinálja amit csinál, akkor az mindig tiszteletre méltó. Leesett állal nézem a cuttingot, jó játéknak és közönség csalogatónak tartom az ártalmatlan team penninget, rühellem viszont a felesleges marhanyúzást, pláne földrõl és egyebeket. A "vadló" és bika megülésen csak vigyorgok, elismerve a kockázatát a donornak aki próbálkozik, mert én nem próbálnám. Igaz, hogy a végeredménye lehet ugyanaz, mint aki harminc évig dohányzik, vagy fáradságos munkával, költséget nem kímélve hízlalja a máját, csak az nem oly látványos, elõbbi viszont gyorsabb. De speciel a rodeón résztvevõ lovaknak illetve marhákbnak nem gondolom, hogy rosszabb sorsa volna, mint annak az ugrólónak akit felkészületlenül, idejekorán túlságosan megterhelve nyúznak, tesznek tönkre, magukat lovat szeretõ, sportlovasnak tartó emberek. Õk is szeretik persze a lovat, meg a rodeósók is, meg Petya olasza is aki megvette vágóra a lovát, csak mindegyikünk másképpen. (by NauTILUS)De tényleg! Mi volt Csengõdön? És mi volt ilyen drámai? :D

#79 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 15:36

Ezt már én sem értettem, hogy mi ebben olyan drámai, hogy ne tudjon valaki aludni? :cool: Ha valaki nem akar aludni a borzalmaktól, akkor inkább nézze meg a zoldmagazin.com-on a kósermarhák levágását. Attól tuti nem alszik több napon át. :mad:

#80 Ágimam

Ágimam

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 6.208 hozzászólás

Közzétéve 2005 augusztus 16. - 16:45

Hát... engem már alvás ügyben (is) megedzett az idõ vasfoga... De annak a kis fehér lónak a látványa komolyan szív- és gyomorszorító perceket okozott.RC: Írod:" De speciel a rodeón résztvevõ lovaknak illetve marháknak nem gondolom, hogy rosszabb sorsa volna, mint annak az ugrólónak akit felkészületlenül, idejekorán túlságosan megterhelve nyúznak, tesznek tönkre, magukat lovat szeretõ, sportlovasnak tartó emberek. "Ha engem ütne-verne ménesgazda, semmivel sem érezném magam könnyebben, ha közben hallanám, hogy a szomszéd meg épp fojtogatja a feleségét... :rolleyes: Kérdezed:"Mi volt Csengõdön? És mi volt ilyen drámai? " - "Lovasként" még mindig nagyra becsüllek. De ha neked nem elég drámai az a két kép (vagy amit a többiek belinkeltek), mostmár tényleg nem tudom, hova tegyelek...

Edited by Ágimam, 2005 augusztus 16. - 16:46.