Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Parasztélet


  • Please log in to reply
9335 válasz a témához

#9201 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2022 november 25. - 16:32

Képzeletbeli ló az álmodott tanyához, parasztházhoz még sokaknak összejön. De itt eme földi valóságban...



#9202 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2022 november 25. - 17:56

Oh, hát úgy igazándiból odaképzelve. Cirka 10 éve dédelgetett álmom egy muratenyészetről megvalósulni látszik. És a gyerekek akikkel a hátam mögött akkoriban itt fórumoztam kinőtték magukat. Az egyikük éppen mint bőrműves tanonc a pásztorkodással ismerkedik,a masikuk meg ha tehetné a lova hátán aludna mint annó elődeink. És gondoltuk kiegészítésként tanítanánk be csikókat az eke elé. Ezért mertem megkérdezni, akad-e még ilyen gondolat a háztájiban a tanyavilágban. Bevallom a 2 éves muraközi csikóim messze felűlmúlják amit gondoltam róluk. Pedig még igen messze az igazi cél a fajtán belül.
  • N.C. kedvelte

#9203 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2022 november 26. - 0:27

https://youtu.be/5krTlavAt6s

https://youtu.be/spKzToKXDh4

https://youtu.be/dFM0YbB-ps4

https://youtu.be/3p_r2ZrPcbo

LÓVAL a kőolaj előtt és után is… (evkerek.blogspot.com)

A szomszédból:  MTVA Archívum | Mezőgazdaság - Állattenyésztés - Szántás lipicai lovakkal

 



#9204 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2022 november 26. - 6:36

Ok. Ez a múlt. Én is szántottam még áldott állapotban is lóval 17 éve. De mi a jelenben gondolkodunk. A szerszámok ott árválkodnak a csűr alatt...

#9205 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2022 november 26. - 7:42

Akkor az a kérdés, hogy van-e olyan tanyagazda, aki a csikóját szeretné fogat és eke elé szoktatni, betaníttatni mezőgazdasági munkához?



#9206 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2022 november 26. - 8:26

Még mindig ugyanaz a kérdés. Van-e igény a mai tanyavilágban traktor helyett állati erőre. Hogy maga akarja-e betanítani vagy vesz egyet készen, az egyedfüggő. Ahogy írtam, elkezdünk betanítani murákat. Egyenlőre csak a sajátjaimat magunknak. De ők tenyészkancák is lesznek reményeim szerint. Az előzetes bírálaton átmentek.

#9207 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2022 november 26. - 8:50

Hobbiból.

A többi már itt nem tárgyalandó közéletet érintő kérdés.



#9208 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2022 november 26. - 11:16

Úgy gondolod? Én ugyan csak a neten tájékozódtam, de a Tulipánosok, a Zalában lévő közösségek, a Dombságban is akad jónéhány, ott úgy láttam akad még olyan lelkes fiatal nem egy akik bevállalnák. Bár az is tény az egyesületi összeröffenésen csodabogárnak kezelt az a maroknyi csapat akikkel a szállason voltam. Másnap már találkoztam a közös ebéden olyanokkal akik borzderest fejnek kézzel, ugye a mura adott mert taggyűlésről beszélünk, és még parlagi kecskét is tenyésztettek, fejtek. Szerintem nem ennyire lanyha az igény ezekre a "traktorokra" háztájiban. A net világában, mar amennyire betekintést enged, én jobbnak látom a helyzetüket amit ismét elfoglalhatnak a kistermelői világban manapság.

#9209 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2022 november 26. - 11:43

Csodabogarak voltak, vannak, lesznek. Vagy hobbiból vagy sajátos gondolkodásód miatt teszik ezt. Önfenntartásra elég lehet. De ebből előbbre jutni a GDP növekedés vezérelt világunkban nem igazán lehetséges.

Ha bérmunkát akarsz végezni legálisan, van egy növekedési kényszer. A sziklaszilárd jogszabályi környezet is ellenünk dolgozik. A kötelező költségek miatt ha nem 24 órában dolgozol a hatékonyság miatt, olyan árat kellene kérned, amit csak esetleg néhány határhelyzeten mozgó fizetne meg.

Olyan, még a periférián is kívül eső területen lehetne így érdemben dolgozni, ahol a gép nem tud megbirkózni a feladattal.  A kisgépek korában ez nagyon szűk. Ilyen helyeket pedig ritkán művelnek. 



#9210 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.306 hozzászólás

Közzétéve 2022 november 27. - 21:15

Egy jó ismerősöm dolgozik a lovával - igaz, ő hobbiból,  mert osztrák munkából ment nyugdíjba. Egy könnyebb hidegvérű kancával hordja haza a takarmányt, a bálát is fölhúzatja/guríttatja vele, van lógereblyéje, használja is. Kaszája is van,  volt, hogy a cimborája lovát kölcsönkérve azt is használta - de az inkább " na. ezt is lehet!" volt. Most ősszel két zártkertben is láttam szántani, az egyikbe tavaly vitt trágyát...  

Az Eszterházyak erdőgazdaságában dolgozott - volt, hogy vitte magával a lovát is ( akkor egy mura tipusú kancája volt) mert  traktor nem mehetett be az erdőbe.

Ezt az erdőművelési lehetőséget érdemes volna körüljárni nektek is!

(Amilor még volt Nagycenken hidegvérű ménvizsga, kérdeztem a dél-Somogyból jött  "kollégákat", hogy van.e kereslet a csikóikra?

Azt mondták: a Milán megtalált olyan lehetőséget, hogy jóval többet fizetnek (támogatást, normatív kifizetést?) ha nem gép hanem ló dolgozik az erdóben. Ez sokat segített, kialakult a fölvevőpiac.)

 

 


Edited by N.C., 2022 november 27. - 21:17.


#9211 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2022 november 28. - 7:33

Erdőn dolgoznak itt, a hozzáértés 0. Vásaroltunk ki tavaszon egy szerencsétlent, sajnos eutanázia lett a vége, a túlhajtástól lebénult a nyomorult. Mi mindent lóval csináltunk régebben, de már a férjem a hetvenet én meg az ötvenet taposom. Nem látom ilyen egyoldalúan a helyzetet. Csikóim fél év alatt megduplázták a piaci árukat, kereslet meg sorbanállós. Igaz ezek murák, és a hidegvérűnél igénytelenebb, kisebb, sokoldalúbb. Na meg ugye az őshonost most megtolták, de az egyesület próbálja a tenyésztői hajlammal bírókat szűrni, ne vesdszen oda az eddigi munka. Szóval ilyen téren van kereslet. Egyre többet látok marhafogatokat is felbukkanni a neten, akadnak azért akiknek van igényük háztájiban gépek helyett jószággal tolni. Meg most divatos ez a fejlesztő lovazás, arra is alkalmas a fajta ,bevallom minket is beajánlottak, itt is volt ilyen, de a gyermekkori csatangolásokat, bandázásokat soha nem fogja pótolni. Mert az most nagyon nincs meg a gyerkőcöknek. Szóval a sz...-ból várat építeni nem az én asztalom, de soha ne mond hogy soha ugyi. Na ennyit a csikókeresletről. Sajnálom ha csodabogárként van elkönyvelve a paraszti világban az aki nem a számok hanem a föld meg a jószág szeretete hajt. Hát akkor mi annál is csodabogarabbak vagyunk, mert dolgozni is azért mentem vissza a tehén seneke mellől 15 év után hogy megtarthassuk, sőt szaporíthassuk őket. Azért én belevágok egy ilyen projektbe, és meglátjuk van-e annyi talpraesett fiatal aki bevállalja traktor helyett és lesz kereslet is. Optimista vagyok.
  • N.C. és fafaragó kedveli

#9212 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2022 november 28. - 7:47

Még annyit idefűznék Robi szavaihoz. Elgondolkodtam, vajon a most beütő válság vajon generál-e igényt a nehezebb területeket felfogni. Ahoz meg bizony csak a ló a megfelelő. A mi kertünkhöz is pl. Bár én is törekszem a taljt nem bolygatni, de igen megterhelő a ganajt tologatni ide-oda, nálunk a mulcsgyátrás is a szerepük a csikóknak, és már jó lenne ha a nyáron elhúznák helyettünk. Biztos vannak még akik nem az ekét gondolják a lovak mögé, hanem az egyéb teendőket.

#9213 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2022 november 28. - 9:44

Szántóföldi munkát esetleg magadnak. ("...mert dolgozni is azért mentem vissza a tehén seneke mellől 15 év után hogy megtarthassuk, sőt szaporíthassuk őket")

Felétek inkább az erdészeti munka jöhet szóba, kiközelítés, telepítés, csemetés gondozás. A szőlő is jó lehet (hagyományos telepítésben hegyen).

Ausztriában sok helyen használják erdészetben. https://youtu.be/5ODLgJjndmw

 

 

Forecarts - I&J Manufacturing | Lancaster County, PA (i-jmanufacturing.com)

 

Modern lóvontatású eszközök a szántóföldeken.pdf

 

Lovas gépek.pdf

 

A lovas gépek felújítása.pdf

 

__www.google.hu_search_q=Pioneer+Forecart&dcr=0&tbm=isch&.pdf

 

Lovas fűkasza rajza - Mezőgazdaság igás állatokkal (blog.hu)

 

lovas gép_arató_teszt_1899_041.pdf

 

 



#9214 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2022 november 28. - 9:51

Még annyit idefűznék Robi szavaihoz. Elgondolkodtam, vajon a most beütő válság vajon generál-e igényt a nehezebb területeket felfogni. Ahoz meg bizony csak a ló a megfelelő. A mi kertünkhöz is pl. Bár én is törekszem a taljt nem bolygatni, de igen megterhelő a ganajt tologatni ide-oda, nálunk a mulcsgyátrás is a szerepük a csikóknak, és már jó lenne ha a nyáron elhúznák helyettünk. Biztos vannak még akik nem az ekét gondolják a lovak mögé, hanem az egyéb teendőket.

Kereslet csökkenés esetén  inkább felhagynak területet, nem újakat fognak be.

Ha valaki kényszerből (válság) ilyen területet kezd művelni, az a betevőjéért teszi, nem igazán tud bérmunkát megfizetni.



#9215 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.005 hozzászólás

Közzétéve 2022 november 28. - 18:54

Azért nincs még minden veszve! :smile2:  :smile2:  :smile2:  :smile2: Már ami a becsületet illeti .Igaz nem lovas történet de azért nagyon jó érzés volt megélni!   Éjszaki szolgálat után, mikor  kb 40%-os az ember, a tarsolyomat benne minden iratommal és néhány ezer forint kézpénzzel rajta felejtettem a kocsi tetején, és elmentem tankolni a szomszéd faluba.... :) mire oda értem már telefonáltak hogy akár vissza is fordulhatok ,mert se készpénz nálam ,se bankkártya! Akkor még azt gondoltam ,hogy biztos ismerős találta meg, de mint kiderült két vadidegen átutazó és beadták a legközelebbi házhoz, ahol szerencsére jóbarátok laknak! Még csak azt se tudom kinek lehetek hálás! Az már csak hab a tortán hogy a pénz is hiánytalan volt. Remélem a teremtő viszonozza nekik a jóságukat! :ang:


  • N.C. kedvelte

#9216 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.306 hozzászólás

Közzétéve 2022 november 28. - 20:59

Nekem is van lélekerősítő történetem! :)

Tavaly  Halottak  Napján (pontosabban két nappal előtte) kint voltam - polgárőrként - a temetőnél. Megkeres egy fiatalember,munkát  tesz bele, mert a parkoló tulsó felén vagyok éppen - és átad egy  tárcát, benne forgalmi és jogosítvány is. A sírok közt találta. ő nem tudja kié, mert ő pesti.  Megkér (így!!!) hogy legyek szíves valahogy visszajuttatni a gazdájának! 

 A  forgalmi alapján megvolt az autó, majd nemsokára jött is az idős házaspár, a bácsit halványan ismertem is. Átadtam a tárcát, azt sem tudták, hogy elveszett, a bácsi élből kapott is egy letolást: "Megmondtam, hogy ne abba a zsebedbe tedd!!!" Aztán persze nagyon köszönték. 

És ráadásnak a temetőt bejárva  megtaláltam  még a fiatalembert - mert több sírhoz jött -  beszámoltam a visszajuttatásról és át tud tam adni a hálás köszönetet! :)


  • fafaragó kedvelte

#9217 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2022 december 6. - 8:22

Vasárnap este elővettem a szezon első báláját. Eddig tudtam behordani, legeltetni. Így már biztosan kitartunk a 23-as kaszálásig. Lenne még mit kaszálni, de a várható csapadékosabb időjárás miatt ez már elmarad. Nafta is nehezen kerül a traktorba.

A szeptemberi második tavasz után vége a második "aratásnak". A második tavaszban a fű is bugába ment.


  • N.C. és fafaragó kedveli

#9218 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2022 december 6. - 22:12

Kedd esti mese: Csengettyű Póni



#9219 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.005 hozzászólás

Közzétéve 2022 december 11. - 20:28

Sosem gondoltam volna hogy egyszer majd önkormányzati elismerésben részesülök a közösségért végezett munkámért! :dev:  De úgy látszik ami nekem természetes és örömmel teszem az mások szemében elismerésre méltó! Igy aztán kaptam egy szép oklevelet meg egy ajándék kosarat a falu születés napján. Az indok  a faragás és a lovazás népszerűsítése a gyerekek körében. :smile2: Mondjuk egy bála szénának jobban örültem volna... :biggrin:   


  • N.C. kedvelte

#9220 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.306 hozzászólás

Közzétéve 2022 december 16. - 18:48

Új Mezőgazdasági kézikönyv jelent meg „Szénmegkötő gazdálkodás” címmel


Edited by N.C., 2022 december 16. - 18:51.


#9221 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2022 december 23. - 21:36

2e8cd8bc7073f382cc5329176a2c6f5e_e1b1c3e

 

its-christmas-shanina-conway.jpg?&target



#9222 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.005 hozzászólás

Közzétéve 2022 december 27. - 21:15

Már majdnem teljesen elfelejtettem ,hogy milyen érzés vaksötétben ,erdőn keresztül csak a lovakra bízva az utat hajtani! :) Délután nem bÍrtam ellenállni a 13-14 fok melegnek, és gondoltam befogok egy kicsit. Úgy is János nap elugrok megköszönteni az egyik lovas cimborát. Meg aztán a másikat is ... :wink: Biztos ami biztos felterítettem a subát a az ülésre egy üveg páleszt az ülés ládába és irány a szomszéd falú. Kicsit játszottak a csikók az elején ,mert már régen voltak befogla ,de szerencsére  gyorsan lecsendesedtek csak a tempójuk volt egy kicsit nagyobb a szokásostól. De aztán az is helyre állt és már csak a tájban gyönyörködtem ,míg oda nem értem. Rövid nedü összehasonlítás után aminek a végén csak nem tudtunk megegyezni ,hogy melyik volt a jobb, abba maradtunk ,hogy független , pártatlan harmadik fél véleményét is meg kell hallgatnunk aki majd döntő bíró lesz  :dev: Igaz ,hogy Ő István ,de az is most volt tegnap,szóval nem vagyunk nagyon elkésve. Mivel még kora délután volt ,így nem aggódtam a további 10 km miatt .A lendület még megvolt szóval nem sokára már a "birónál" voltunk,vitás ügyünk eldöntésében. :P Nagyon megörült nekünk ,csak közölte ,hogy van is kis baj... :wink: ezt éhgyomorra nem lehet eldönteni ! De semmi baj mert épp most főzött egy bográcsos nyulas babot és maradt még két-három adag. Nem nagyon ismertem az ételt ,de a szakácsot annál jobban, és még soha nem csalódtam benne. Szóval nem volt mit tennünk megkötöttük a lovakat ,letakartuk őket és bementünk. Ami az ételt illeti most se kellett csalódnunk. :smile2: Na de most már térjünk a mi dolgunkra is ,mondtuk mert így sose tudjuk meg ,hogy melyik a jobb a szilva,vagy a barack? Áh hát ez nem ilyen egyszerű mert a nyúlra nem lehet pálinkát   inni,mert csipi a szemét  ! :wink: Arra először is bort kell, majd aztán esetleg már lehet.-Na jó hozzad ,csak haladjunk ,mondtam .OKé de melyikből? először kóstolni kell, hogy eltudjuk dönteni ,melyik illik hozzá! :biggrin: Szerencsére nem csak főzzni tud remekül , hanem a borhoz is ért igy nem ért a pincébe sem csalódás bennünket.Na de most már aztán igázán térjünk a tárgyra ,kértük tőle.. Na jó először is hozok egy körte pálinkát csak a teszt végett ,hogy legyen mivel összehasonlítani őket ! Mi meg nagy naivan hittünk neki ,mégis csak ő a jártasabb ebben a témában. Persze elsőre nem sikerült közös nevezőre jutni sőt másodikra sem ,de ha már ennyi időt rászántunk akkor már a végére járunk, hogy ne kelljen dolgunk végezetlenül távoznunk. Végül nagy sokára abban egyeztünk ki ,hogy mindig az a legfinomabb amit utoljára ittunk. :biggrin: Igy aztán meg is indultunk hazafelé, csak közbe lett egy baj... valaki elfelejtette a napot kitámasztani, és az vagy leesett, vagy ellopták! :rolleyes: Na de ezt már útközben is megtudtuk vitatni .Mivel lámpát nem vittem magammal mert arra azért nem gondoltam ,hogy egy ilyen egyszerű kérdés eldöntése ilyen sokáig fog tartani ,így csak a földút jöhetett számításba . Még szerencse hogy derült volt az ég. Az erdőbe azért igy is necces volt ,de kicsit tompított a veszélyérzetemen a délutáni kóstolgatás. Azt hiszem ,kijelenthetem ,hogy az idei lovas évad véget ért. :smile2: Bár az élet tartogat néha meglepetéseket ,mint azt délután is tapasztalhattuk. :biggrin:


  • Ernest, astocki és Panka21 kedveli

#9223 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2023 január 1. - 9:00

08601-Piglet-burping-white-background.jp

 

Malaca van, ki meg tudja mondani: fázik, éhes vagy harcias.



#9224 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.005 hozzászólás

Közzétéve 2023 január 7. - 18:26

Néha rám jön ,hogy azért csak kéne egy szánkó, Hátha egyszer lesz hó is. :)  Addig játszottam a gondolattal , míg végül neki kezdtem csinálni egyet. Aztán tegnap mikor épp a szánkót csináltam az udvaron , megpillantottam egy lepkét ! :kir: Na , mondom , barátom valamelyikünk nagyon benézett valamit! :kir:   vagy te ,vagy én. :wink: De inkább legyen neked igazad és jöjjön a tavasz ! :smile2: Majd szánkózok jövőre legfeljebb. Csak aztán nehogy húsvétkor kelljen kipróbálni. :unsure:


  • Panka21 kedvelte

#9225 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.005 hozzászólás

Közzétéve 2023 február 4. - 21:49

Már csak hó kellene.. :smile2:

Uj_lovasszanko_666212252818799.jpg

Uj_lovasszanko_661082252818895.jpg

Uj_lovasszanko_668512252818894.jpg


  • furioso, N.C. és Panka21 kedveli

#9226 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2023 február 12. - 15:02

Indul a magyar tyúk TV

 

1676205791-temp-JakGKf_cover.jpg


  • furioso és fafaragó kedveli

#9227 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.005 hozzászólás

Közzétéve 2023 február 12. - 21:36

Tegnap régi családi fotókat nézegettünk a gyerekekkel. :smile2: Egyik nagyon régi képen egy lovas hintó volt néhány emberrel akiről fogalmunk se volt hogy kik lehetnek. :) Kérdezi lányom hogy ők milyen elődeink? Mondom neki nem tudom de nézd meg hátul hátha van rajta írás és kiderül... :smile2:  Erre kacagva olvasni kezdi,a jobbos lepke lipicáner kanca,a balos fecske arabs kanca. :biggrin: szóval ennyit a felmenőimről! :wink:


  • furioso, N.C. és Panka21 kedveli

#9228 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2023 február 16. - 9:53

Ársapkát kapott a termőföld is

#9229 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.005 hozzászólás

Közzétéve 2023 február 20. - 20:50

Tegnap felkapom a kedvenc kissé viseltes kalapomat de kissé szokatlanul sehogy se akar a helyén maradni ...Már vagy tizszer is megigaziíottam de mindig félre csúszott :) Nem nagyon tudtam mire vélni mert amúgy nagyon szerettem mert pont jó volt a fejemre .Este kérdi anya na ,észre se vetted kimostam az a piszkos kalapodat! :wink: Mosógéppel? -Aha ! Akkor már értem miért lett  két számmal kissebb! :sad: Még szerencse ,hogy van még vagy hat másik... :kir:


  • astocki, N.C. és Panka21 kedveli

#9230 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2023 február 20. - 21:54

Egy alapos fejmosás Anyától, oszt ismét passzol a kettő.



#9231 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2023 március 9. - 16:35

Ma sikerült két egérfészket megtalálnom. Az egyikben még babszemek voltak, nekik a pulyka örült. A másikban alsótagozatosok. Ők a badellából kivéve ismeretfelújító oktatásra kerültek.

Később a hátamnál a felső alatt mozgott valami, a napsütésre ébredező bodobácsra gondoltam. Majd kifordítom és kirázom a felsőt, de elfelejtettem. Délután beültem az asztal elé és a mellkasomon mozgott a soklábú. Ruhán keresztül megfogtam, de inkább egy sáska méretű volt. Akkor vettem észre, hogy az egyik alsótagozatos profi módon lógott meg az oktatásról. Valószínűleg a badellába nyúlkáláskor szökött be a ruha ujjába. Így most Böbe mama gyakorolt vele.


  • fafaragó kedvelte

#9232 fafaragó

fafaragó

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.005 hozzászólás

Közzétéve 2023 március 9. - 21:27

Mirci lovagolni tanul ,az egyensúly már tökéletes , csak az irányt nem mindig találja el ! :kir:

334935640_149205054376809_60758750224668


  • Panka21 kedvelte

#9233 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2023 március 14. - 19:21

Ma a fehérje feldolgozóba adagoltam az öreg kecske anyát. 10 éves volt 1-én. A 9. ellés már kifogott rajta. Egy szép, hófehér gödölye maradt benne.



#9234 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2023 március 17. - 14:26

Most jöttem vissza a faluból. Mosolyogtam. Előttem ment a google autó.


  • astocki és N.C. kedveli

#9235 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2023 március 22. - 9:20

Nem véletlenül érezem, hogy egyre sűrűben vagyunk. Az első 15 legnagyobb mértékben növekvő lakosságú agglomerációs település közül 7 10-15 km-en belül van.



#9236 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2023 március 25. - 16:30

Boronáltam az egyik kaszálót. Két kör után leszállt öt gólya csipegetni. Már volt, hogy elvettem a gázt, annyira nem zavarta őket a piros szörnyeteg. Majd a sarkukra léptem.


  • N.C. kedvelte

#9237 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2023 április 1. - 8:25

roka00-e1679568455315.jpg

 

Ebzárlat lép életbe az ország több részén

 

" Az ebzárlat és a legeltetési tilalom elrendeléséről, valamint az egyes területekre vonatkozó konkrét időpontokról az illetékes járási állategészségügyi hivatal, illetve a települési önkormányzat fogja tájékoztatni a lakosságot, a külterületeken pedig plakátok figyelmeztetik majd a kirándulókat. "

 

nebih.jpg

 

 



#9238 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2023 április 1. - 8:31

Az eddiginél közvetlenebb segítséget nyújt a Nébih a lótartóknak – megújult a lótartásbejelentő nyomtatvány!

"Az elmúlt évek tapasztatait figyelembe véve újfajta, ügyfélbarát ügyintézéssel segíti a lótartókat a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A gazdák hivatali ügyintézését megkönnyítendő, megújult a lótartásihely-bejelentő nyomtatvány, amelyhez egy egyszerűsített kitöltési útmutató is készült. Mindezek mellett elkészült a lótartással kapcsolatos „Hasznos tudnivalók” gyűjteménye. A beküldés menete is megváltozott, egyszerűbbé vált a kapcsolattartás a hivatallal."



#9239 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.306 hozzászólás

Közzétéve 2023 április 1. - 13:18

http://www.mlosz.hu/...etkod-igenyles/



#9240 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2023 április 9. - 7:48

Traktorral készült el a világ legnagyobb Picasso-portréja