Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Elaltatás után


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
123 válasz a témához

#81 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 15. - 19:53

Úgy, hogy vállaltam, hogy a kimúlt lovat kedvenc háziállathoz méltó helyre eltemetem.P.

#82 Ilusta

Ilusta

    Törzsvendég

  • Moderátor
  • 8.740 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 15. - 20:04

Csatlakozom. Engem is ez érdekelt volna.

#83 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 16. - 17:04

A megoldás kettõnkre tartozik, a ló gazdájára és énrám. ....Mindezt (kitörölt szöveg, minenki azt gondol ide amit látni szeretne) úgy, hogy a tulajdonos és az én számomra is megfelelõ legyen minden, tehát mindenki nyugodt lehet a dolog felöl.Ha valaki tovább akarja firtatni a részleteket magánban tegye, itt nem fogom tovább részletezni ! P.

Edited by Petya, 2006 október 16. - 17:18.


#84 Zsófi2

Zsófi2

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 367 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 17. - 8:50

Természetesen nincs közünk , hogy hova temetted, és javaslom, hogy ne is nagyon híreszteld,....a lényeg, hogy megoldódott a probléma.HH!Nyugi mellétemetni engem akart Petya, tegnap. Ma már remélem nem! :gm: Tegnap én álltam a darts közepén! :yeah:

#85 Petya

Petya

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.943 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 17. - 20:49

Attila hun fejedelem koporsója sincs ilyen biztos helyenP.

#86 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 17. - 21:25

Petya, a pincében befalazni nem ér. :P :dev:

#87 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 18. - 7:18

Haggyátok már a Petyát!Egy nagyon EMBERI dolgot csinált, egy számára ismeretlen embernek, egy általa ismeretlen ember kérésére.Öszintén mondom, ezek után szeretném megismerni, hogy ne legyünk egymás számára ismeretlenek.Szerintem, ezzel a témát le is lehetne zárni. Gondolom, ha valaki ezek után hasonló dolgot kérne Tõle, persze privátban, megfontolná a helyzetet. :)

#88 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 18. - 8:56

Jajjmá. Petya nem hirdetett semmit, leírt valamit, a jogi részével tisztában van. Hagyjuk már... Aki meg temet(tet)i akar, keresse meg magánban.

#89 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 18. - 9:08

Csikasz, én nem ugrottam neked - szerintem.Tegnap beszéltem Petyával telefonon - pont emiatt. Képben van.

#90 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 18. - 9:11

Jajjmá. Petya nem hirdetett semmit, leírt valamit, a jogi részével tisztában van. Hagyjuk már... Aki meg temet(tet)i akar, keresse meg magánban.

Na, ez tecccik. :) Még a végén megkövetlek. :)

Edited by don quihote, 2006 október 18. - 9:20.


#91 don quihote

don quihote

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.437 hozzászólás

Közzétéve 2006 október 18. - 9:17

Egyébként biztosan faszagyerekek vagytok mind.

én tutti az vagyok. :D Nekem annyi volt a szerepem, hogy összehoztam a feleket. Részleteket nem tudok és nem is érdekel. Ez, mint már írtam, számomra " magánterület ". Gondolom, ha kérdezném, elmondanák, de nem kérdezem.

#92 Guest_yourhorsetasteyummy_*

Guest_yourhorsetasteyummy_*
  • Guests

Közzétéve 2006 november 6. - 21:31

Szia Ilusta!Én 2 dologról hallottam: kihívsz a pacihoz egy olyan embert, aki egy órán belül szétkapja és feldolgozza, pl. állatoknak takarmánynak, vagy elõbb elszállíttatod/-tatja és ott csinálja meg. Ha Budaörs még Solymár környékének számít, talán meg tudom neked szerezni egy ilyen ember számát, ha érdekel. Aztán van olyan paci, aki a fehérjefeldolgozóban végzi... gondolom õk többnyire az állatkórházakból jutnak oda. (A kettõ tk. ugyanaz, csak az utóbbi nagyüzemi.)De ha ezeket nem veszi be a gyomrod, el is temetheted. Meg biztos van még olyan lehetõség, amirõl én még nem hallottam, de a többiek mindjárt jönnek azt lepuffantanak. Posted Image Üdv: Zsu

Ha én mondtam volna mostmindenki fujjolna és a forumról való kitiltásomért kampányolna :)

#93 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2006 november 14. - 18:48

Kegyelet a kedvenceknek Fehér kis teherautó; ha nem olvasgatná az ember rajta a feliratokat, nem is szúrna szemet. A kisállatok elhamvasztását végzõ berendezés a platón foglal helyet, az egész tehát mobilis, mondhatnánk: a szolgáltatás házhoz jön. Balogh Csaba szegedi vállalkozó szerint egyelõre inkább ember- és állatbaráti szolgálatról lehet beszélni. - Pár éve meghalt a család kiskutyája - meséli a húszas éveiben járó fiatalember arra a kérdésre, hogy mégis mi adta az ötletet. - A panelban nem volt más megoldás, ki kellett dobni a kukába. Elásni nincs hol, egyébként is tilos. Iszonyú érzés elmenni a kuka mellett, amelyet még nem visznek el egy hétig, és arra gondolni, most az a kutyusunk temetõje.A jelenlegi jogszabályok szerint a háziállatokat nem szabad eltemetni. Igazság szerint el kellene a tetemüket vitetni az állatifehérje-feldolgozó vállalattal. A bomló állati fehérje ugyanis nagyon veszélyes, és azzal, hogy kedvencünknek a kertben megadjuk a végtisztességet, még nincs a dolog elintézve. Nem létezett eddig olyan megoldás, amely egyszerre felel meg a jogszabályoknak, illetve a gazdik azon vágyának, hogy az érzelmeiket figyelembe vevõ módon búcsúzhassanak el a szeretett lénytõl. Ezt a "piaci rést" fedezte fel Balogh Csaba és Pocsai Lajos.Nyugat-Európában már mûködnek ilyen hamvasztógépek, a speciális magyar helyzetre tekintettel egyetlen technikai megoldás hiányzott: rá kellett szerelni a gépet egy teherautóra, hogy házhoz tudjon menni. - Ha autóval szállítanám az állatot a hamvasztóberendezéshez, akkor megnõnének a költségeink, másrészt a dolog kegyeleti része elveszne - mondja az ötletgazda Balogh Csaba. Így került mellé üzlettársnak Pocsai Lajos, aki vázolta a szükséges technikai lépéseket. Az engedélyeztetés eltartott egy esztendeig, mivel egy sereg európai uniós szabványnak kellett megfelelni. A gép ugyanis nem egyszerû szerkezet: az állati fehérje megsemmisítésére nagyon szigorú szabályok vonatkoznak.- A szolgáltatás nem pusztán a hamvasztásból áll. Gyertyagyújtástól kezdve egy kis szertartáson át mindent megkap az elhunyt kedvenc - mondja a vállalkozó. - Megrázó, amikor például egy magányos néni palotapincsije, az egyetlen társa meghal. Egy ilyen búcsúszertartás megnyugtatólag hat, az ember úgy érzi, mindent megtett a kedvencéért.A hamvakat Bors Károly iparmûvész urnáiban kapja meg a gazdi, és aztán már eltemetheti a kertben vagy elhelyezheti méltó körülmények között. Ami még hiányzik, az egy kisállattemetõ; ilyet a Dél-Alföldön már csak azért sem találni, mert errefelé magas a talajvíz. A hamvakban azonban már nincs semmi veszélyes, ezeket nyugodtan végsõ nyugalomra lehetne helyezni egy kisállattemetõben, hogy aztán idõnként meglátogathassák a kedvencek sírját. Ez a feladat azonban már másokra vár.Az árakról szólva a vállalkozópáros úgy fogalmaz: annyit kérnek el a hamvasztásért, amennyit egy jó gazda körülbelül két hónap alatt költ a kutyájára.- Minden eset más és más - próbálja érzékeltetni a történet emberi oldalát Pocsai Lajos. - Volt, hogy még láttam élve a szeretett kutyát. Vártunk az állatorvosra, aki késõbb elaltatta. Az alatt a tizenöt perc alatt kialakult közöttünk valami kis kapcsolat. Számomra ez volt a legmegrázóbb. Tanács Gábor - Szabad Föld, 2006. 45. szám

#94 kiscsilllag

kiscsilllag

    Új vendég

  • Fórumtag
  • 1 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 12. - 21:48

sziasztok! segítséget kérnék vagy tanácsot vagy bármit, ami közelebb visz a megoldáshoz. édes kehes öregkancám lassan a végét járja. Neki szeretnék méltó pöttyöt tenni élete végére. gyanítom az általam adott gyógyszerek miatt egyébként nem feldolgozható... szóval a számomra legelfogadhatóbb megoldás mégiscsak egy gödör lenne. sajnos a mi környékünkön (XVII ker) nem megoldható... esetleg tud valaki ebben segíteni nekem? emil: csillagzafir@freemail..hu köszönettel zsuzsa

#95 Frakk0310

Frakk0310

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.111 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 12. - 22:17

Vannak olyan gyepmesterek, akik vállalják ilyen esetben a test elszállítását, és asszem az M5-ös mellett van valahol egy állattemetõ. Nem tudom, hogy lovat hamvasztani lehet-e, de kisállatokra már olyat is hallottam. Sajnálom :(

#96 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2009 szeptember 12. - 22:25

privi megy, remélem segit

#97 Pajkos

Pajkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 20. - 11:30

Csak egy kérdés ami felvetõdött bennem. Ha jól értelmezem, akkor egy arra kijelölt helyen el lehet temettetni az állatainkat, de mondjuk hátul a kertben nem. Miért is?

#98 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 20. - 12:43

Köz- és állategészségügyi okokból. Veszélyes hulladéknak számít.

#99 Pajkos

Pajkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 9:22

Ezt így értem is. De az arra kijelölt helyen nem számít annak? Vagy ott hogy temetik el Õket?

#100 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 10:34

Egy temetõ helyének kijelölésekor gondolom figyelembe veszik a talajszelvény összetételét, vízzáró rétegek elhelyezkedését, felszín alatti vizek védelmét, kilúgzódás mértékét, stb.

#101 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 23. - 22:23

És mind az ember-, mind a kisállattemetõkre nagyon részletes és alapos szabályok vonatkoznak, ami azt a kérdést illeti hogy hogyan, miként és mennyi idõ után lehet temetõbõl mondjuk búzatábla vagy répaföld.

#102 Aniko

Aniko

    Törzsvendég

  • Főmoderátor
  • 6.637 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 13:24

Ezt így értem is. De az arra kijelölt helyen nem számít annak? Vagy ott hogy temetik el Õket?


A lovakat nem hiszem, hogy eltemetik. Inkább fehérjefeldolgozó üzembe kerülnek, vagy krematóriumba.

#103 offi

offi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 241 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 24. - 23:47

én olyat is hallottam hogy kutyakaját csinálnak belõlük, vagy állatkertbe vagy vadasparkba adják a ragadozóknak enni :eek: :(

#104 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 25. - 0:07

bizony, a kegyetlen emberek. sokkal jobb a lovaknak, ha krém lesz belõlük vagy dögkútba dobják õket. (kutyakaját csinálnak belõlük - tehát odaadják egy kutyamenhelynek? az állatkert a lovakat négy darabban, megnyúzva várja szeretettel, kevéssé hiszem, hogy bárki innen oda viteti a lovát)

#105 Pajkos

Pajkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 25. - 8:06

Tuti nem adnom senkinek oda. Bejelentem, hogy eltűnt, aztán meg elásom hátul a kertben. Csak az lenne a furcsa, ha jönne a telefon, hogy megvan a ló. :) Meg szeretném majd adni neki a tisztességes búcsút. Egyszer apukám vitt ki egy lovat és annak újjszülött csikóját a dögtelepre (sajnos a csikó halva született és az anyjának sem sikerült túlélnie), én is mentem vele,de akkor megfogadtam,hogy sose viszem ki oda egyetlen egy állatkámat se. Szerintem nem ezt érdemlik.

Edited by Pajkos, 2009 november 25. - 8:11.


#106 Pendemonium

Pendemonium

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.407 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 25. - 8:52

Engem odaadhattok a kutyáknak vagy az állatkerti állatoknak, csak nem fekszem meg a gyomrukat!

#107 Barefoot

Barefoot

    A megvilágosodott

  • Fórumtag
  • 5.421 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 25. - 12:12

Vessetek a mókusok elé!

#108 offi

offi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 241 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 25. - 12:23

hát én is inkább sutyiban temetném... többet érdemelnek a kutyakajánál...

#109 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 25. - 12:31

megnézem, amikor egy bértartó nem tud szállítást szerezni a lovának, a lovarda vezetõje nem engedi ott elásni és te se szeretnéd, a ló ott áll mellette és szenved, jobb lenne neki, ha vége lenne, de dögként nagyon rohan az idõ, élnie kell, míg nem lesz végleges megoldás, már este van, szállítási lehetõség még mindig nincs és akkor jön egy lehetõség, hogy vége lehet, nem szenved tovább és a kutyás el is tudja vinni és lelövik, gyorsan vége, akkor azt mondja, hogy nem, megvárjuk a holnapot, csakazértiseltemetem, majd szerzek szállítóeszközt. /nyilván otthon tartva más megvilágításba kerül ez, de akkor is feljelenthet bármelyik szomszéd, akkor úgyis kiássák, az se lenne szebb eset/ (arról nem beszélve, hogy a kutyamenhelyek folyamatos hiánnyal küszködnek, nekik is jól jön pár száz kiló hús, ezzel jó helyre kerül, ha már vége kell legyen) nem azért emlékszel egy lóra, mert tudod, ott nyugszik a telek végében, hanem mert együtt voltatok x éven át. jó esetben. én levágtam a farkából két tincset, a lakóautóban van befonva feltéve a visszapillantó tükörbe, mindig velem van és a szép helyeken, ahol járok, elengedek belõle pár szálat, hogy õ is ott legyen és igen, ettõl jól érzem magam. túl hamar errõl olyankor nyilatkozni, amikor nem vagytok benne.

Edited by Unicorn, 2009 november 25. - 12:33.


#110 Pajkos

Pajkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 27. - 8:17

Ebben igazad van, addig nem tudom biztosan mit tennék amíg nem vagyok benne. Egyszer átéltem egy ló halálát, a csikó egyik pillanatról a másikra lett rosszul,nem bírt felkelni a legelõn. Esett az esõ, be kellett hoznunk, nem kis erõfeszítésbe került felraknunk a kocsira,de bevittük száraz,fedett helyre. Másnap elaltatták. A tanya tulaja egyszerûen csak kivitte a dögkútra és lehajította a kocsiról,nem volt egy állatbarát,bár azt állította magáról. Ha már vége legyen minél szebb. Ha pár kutyának segítene,akkor sztem én is felajánlanám,mert a menhelyi kutyának talán csak ez az egy jó jut. De fogalmam sincs mit tennék, az igaz.

#111 ancsapancsa

ancsapancsa

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.894 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 27. - 12:23

Hol volt,hol nem volt,volt egyszer egy "állatmenhely",sok-sok kutyával,nem túl jó körülményekkel. A tulajdonos mindig vett fillérekért valami szerencsétlen kényszervágó lovat. A humánus állatszeretet jegyében lebunkózták a garázsban,majd a nyúzás után a tetemet egészben(!!!)dobták a kutyák elé.Akkor volt pár napig kaja. Szerencsére a tulaj már a túlvilágon vitázik a Jóistennel viselt dolgairól,sõt azóta már az ördögök pirítják a volt alkalmazottjával együtt,aki fentieket elmesélte.

#112 Dél-Alföldi

Dél-Alföldi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 608 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 27. - 14:06

Elsõ lovam- életerõs 7 éves kanca, alatta 2 hónapos csikóval. Délután 4 kor rosszul lett 3 doki küzdött az éltéért este 8-kor lefeküdt nagyot sóhajtott és meghalt. Nem voltam magamnál- miért velem történik ilyen! Fogalmam nem volt mit tegyek egy ismerõs eljött valahogy autóra rakták és kivitte az ATEV-hez. Azóta nem tudok úgy elhajtani a fõúton az ATEV elõtt hogy ne jutna eszembe- 10 év óta lekiismeret furdalásom van- miért nem temettem el valahogy. Én megtettem- elaltatás után eltemettem a másféléves csikónkat. Szombat korán reggel amikor még kevesen járnak-kelnek az utakon, lószállítóra tettük szegény csikót, állatorvos beült az autóba, fél órával elõtte egy ember markolóval kiment az egyik földünk szélére és ásott egy mély gödröt. Kiértük a szállítóval, levezettüka csikót a gödör szélénél beadta a doki az injekciót, abban pillanatban össze esett és meghalt, a dogi meggyõzõdött róla hogy meghalt. Markoló belehúzta a gödörbe és addig egyengette a talajt felette míg majdnem láthatatlan lett a szántásba a hely. Én tudom hol van- amikor arra lovagolok gondolatban üdvözlöm. Megfogadtam, ha bármelyik lovunk élete végére ér- tisztesség jár neki a halálában is, eltemetjük! Az állat méreténél fogva elég macerás az ügy, és föld meg pénz hiányában sokan nem tudják megoldani, mert a kert végében azért én sem ásnám el. Egyébként a hamvasztás lenne a jó megoldás, én utánna jártam, de sajna csak a fejét vállalták, azt azért meg nem akartam.

#113 Pajkos

Pajkos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 264 hozzászólás

Közzétéve 2009 november 30. - 8:57

Ez szép volt tõled. Én is megteszem majd valahogy, ha rákerül a sor, bár ebbe még belegondolni is félek. Egyszer beleesett egy szerelõaknába a kertben hátul a lovam, az én hibámból, a tûzoltók szedték ki 4 órás meló után, leírni sem tudom mit éltem át és néztem végig. Bársony pár horzsolással(!!!) megúszta, vigyáztak rá az égiek, azóta is hálás vagyok érte és vigyázok rá. A halálára még csak gondolni sem merek.

#114 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 4. - 11:18

Nem olvastam végig az egész topicot, így nem tudom írták-e már, de amikor a lóútlevelet kiállítják, ott a kérvényezõnek nyilatkoznia kell,hogy elhullás esetén felhasználható-e a ló élelmezési célra. Gondolom ez azért is szükséges,mert végsõ esetben nem mindegy,hogy még begyógyszerezik-e mindenfélével utolsó esélyként a lovat..(nem tudom).Én úgy hallottam, hogy törvényben meg van határozva,hogy hány kilóig lehet a kertben temetni,ebbe a ló már bõven nem tartozik bele,de -sajnos-vettem már részt én is lótemetésen..

#115 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 4. - 12:15

elhullás esetén felhasználható-e a ló élelmezési célra.

Az emberi fogyasztásra történõ levágásról kell nyilatkozni.Elhullott jószágot hogyan vinnél vágóra?

#116 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 4. - 15:38

Én úgy hallottam, hogy törvényben meg van határozva,hogy hány kilóig lehet a kertben temetni,ebbe a ló már bõven nem tartozik bele,de -sajnos-vettem már részt én is lótemetésen..

50 kg, ha jól tudom.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#117 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 4. - 19:53

Az emberi fogyasztásra történõ levágásról kell nyilatkozni.Elhullott jószágot hogyan vinnél vágóra?

Hol írtam én,hogy vágóhíd? Élelmezési cél szerintem a kutyakaja is,nem?

#118 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 4. - 21:02

Az takarmány."Az élelmiszer emberi fogyasztásra szánt illetve alkalmas feldolgozott, részben feldolgozott vagy feldolgozatlan anyag vagy termék. Az élelmiszer fogalmába beletartozik a víz és az italok is, illetve minden olyan anyag, melyet az elõállítás, feldolgozás illetve kezelés során szándékosan a termékhez adnak. A 178/2002/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet[1] 2. cikke alapján nem minõsül élelmiszernek a takarmány, az élõállat (kivéve a forgalomba hozatalra elõkészített, emberi fogyasztásra szánt állatok), még nem betakarított növények, a gyógyszerek és kozmetikai termékek, a dohány és dohánytermékek, a kábítószerek és pszichotróp anyagok, szermaradványok és szennyezések."

#119 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 4. - 21:38

Ráadásul, a konkrét szöveg a lóútlevélben úgy szól, hogy "a lófélét emberi fogyasztásra történõ vágásra szánták" illetve "a lófélét nem emberi fogyasztásra történõ vágásra szánták"... :rolleyes:

#120 Zsoci

Zsoci

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.385 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 5. - 7:27

Na nehogy már ezen vesszünk össze.Komolyan ez is ilyen fórum lesz, belekötnek egyesek egy-egy segítõ szándékú hozzászólásba és szétoffolják a topicot?? Õz, nem tudom hogy lehetséges,de nálam,amivel a lóútlevelet kértem,nem volt így kifejtve..De komolyan,ennyire vérkomoly ez?Köszönöm,hogy kijavítotok és ezáltal okosodom,de tényleg rajtam akartok ugrálni?