Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Lovak Inhalálása


Ez a téma archivált. Nem tudsz archivált témához hozzászólni. Ha szeretnéd újranyitni, keress meg egy moderátort, vagy admint.
2 válasz a témához

#1 canesta

canesta

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 122 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 2. - 9:31

Szaisztok!

Szeretném felhivni figyelmeteket egy új "gyógyászati" eszközre, ami nem más, mint inhalátor lovak számára.
Tudom, annyira nem új dolog itthon sem, viszont már olyan fejlesztésen ment keresztül ez a dolog is, hogy nem kell hozzá bonyolult mûveleteket végrehajtani, hogy használni tudjuk.

Magyarországon párommal együtt kezdtük el forgalmazni, és saját verseny és hobbilovainkon is alkalmazzuk, sikerrel.

A lényege, hogy nem kell hozzá beállitani a lovat egy zárt helyre, és a készüléket bedugni a konektorba, mint régen, ezalatt imádkozni h a ló ne mozduljon meg mert akkor kijön a csõ, vagy megy a berendezés...... :D CSupán egy gumiból készült maszk, az oldalán egy adapterrel, az elején egy inhaláló csõvel, és annak tetején az adagolóval. A ló lehet karámban, boxban, akárhol, könnyen felrakható, leszedhetõ, mosható.

Angliában napi szinten használatos a nagy versenyistállókban lovaglás elött, esetleg napi 2x is. Gyógyszereket épp úgy lehet inhalálni (pl. : VEntipulmin) mint gyógynövényeket, sósvizet, vagy amire az állatnak szüksége van.

Teljesitményt növel, tüdõkapacitása lesz nagyobb, valamint tisztija a légutakat is, igy tudom ajánlani, ha:
- a ló kehes, nehezen lélegzik
- betegségek fellépésénél, értem ezalatt: egy megfázásból sokkal gyorsabban felépül a ló
- tüdõkapacitás és teljesitmény növelése versenylovaknál
- head shankig szindróma enyhitése

Szivesen megosztom veletek külföldi és itthoni tapasztalataimat a témában, ha érdekel valakit. Hamarosan rakok fel képeket is. Elérhetõség:
cantelequine@gmail.com
06707708857 vagy 06706389788

Ez a fenti kép Írországból van, a gyártó által készitett fénykép.
Az alatta lévõ pedig Kentucky-ból, amint egy csikót inhalálnak.

Posted Image

Posted Image

#2 Léda

Léda

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 129 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 21. - 11:11

Nagyon érdekel amit írsz. Mennyibe kerül egy ilyen készülék?

#3 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2013 május 24. - 11:35

Meglepi mostanában naponta használ pont ilyent, (FlexiNeb) gennyes orrmelléküreggyulladás utáni mûtét kiegészítõ kezeléseként. Én is magyar forgalmazótól vettem, mert itt Németországban még drágább. Mi sós vízzel inhalálunk a váladék oldására (Salvus-víz), jól tûri, és nem vagyunk helyhez kötve, sétálunk közben. Elõször beledobtam neki egy finomságot, azóta magától beledugja az orrát, keresi a kaját.

Posted Image

Posted Image