Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Állatkínzás!?


  • Please log in to reply
1317 válasz a témához

#1201 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 10. - 18:46

Most olvasgattam, változik a törvény. Nem korlátozhatják a haszonállatok tartását az önkormányzatok még a városokban sem. Kíváncsi leszek mi lesz ebbõl.


Hol olvastad? Veszek nagylovat a 100 nöles pesterzsébeti kiskertembe, és egy zöld speniterrel fogok munkába járni! :)

#1202 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 10. - 19:02

A Kistermelõk lapjában. Idézem: Magyar Közlönyben idén március 30-án megjelent az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletérõl szóló korábbi törvény módosítása, Pontosan idézve az ide vonatkozó egymondatos változtatás a következõképpen szól: " 6 § (6) Mezõgazdasági haszonállat tartása önkormányzati rendeletben nem korlátozható." Ennyi a lényege, kérdés a lovat mezõgazdasági haszonállat körébe sorolják-e. Ide vonatkozóan inkább az izgat, hányan tartanak a teraszon ilyen-olyan haszonállatot ezután a tizediken. Hiába jelentgetné a szomszéd, a kertekben is csak egy kis ketrecben vannak legtöbb helyen a kisállatok, a trágyát meg egy édi-bédi törpe nyuszi után is kidobják a szemetesbe, akkor már miért ne lehetne egy kis kolónia házi ellátmánynak a teraszra. Na, ezeket ki a fene fogja ellenõrizni? A tyúk már jobb eset kicsit, bár biztos lesz erre is példa.

#1203 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 10. - 21:03

szól: " 6 § (6) Mezõgazdasági haszonállat tartása önkormányzati rendeletben nem korlátozható."


Hehehe, király! Hát erre pezsgõt bontanék - ha lenne itthon.
Király lesz, ha a kertvárosokban kukorékolnak a kakasok, röfögnek a disznók, csattognak a lópaták... volt már ilyen, nem is régen, még az én gyerekkoromban is:
Posted Image

A háború elõtt meg tartottak lovat a várban, a Reáltanoda utcában, a Karinthy Frigyes úton, sõt, a postások a verseny utcában.

Ennyi a lényege, kérdés a lovat mezõgazdasági haszonállat körébe sorolják-e.


Szerintem ez elég egyértelmû. Díszállat mégsem lehet... ;-)

És az miért fájna neked, ha valaki kitenne egy-két nyúlketrecet az erkélyére a tizediken?

#1204 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 11. - 9:06

Engem spéci kevésbé zavarna a kukorékolás a kertvárosban, mint a fûnyíró vidéken... Hogy hétvégén nem lehet kiülni a kertbe, mert mindig brümmögtet valaki... vagy égeti már augusztusban azt a nyenvedék lombot... mert komolyan ebbõl ûznek sportot... és inkább gázolajjal gyújtják be, de õk már égetik... Ha én lennék döntéshozó helyzetben, akkor területmérethez kötném, hogy mennyi állatot lehet tartani. Egy 200 négyszögöles területen legyen elég a fél számosállat, vagy a negyed számosállat (jó, hvjuk állategységnek, de a lényege ugyanaz). S aztán meg ossza be, hogy mennyi kutyát, kecskét, elefántot tart... najó elefántlábat. De ez csak egy elgondolás

#1205 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 11. - 12:23

Ha én lennék döntéshozó helyzetben, akkor területmérethez kötném, hogy mennyi állatot lehet tartani.


Ez teljesen jó ötlet.

Amúgy akár állat, akár fûnyíró, akár avar, akár tüzifa aprítás: ezeket a dolgokat le kell tudni nyelni. Soh'sem értettem, egyáltalán hogy is fordulhat meg valaki fejében az, hogy a másik dolga elvégezetlen maradjon csak az õ kényeskedése miatt.

#1206 lóállatjóállat

lóállatjóállat

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 310 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 11. - 12:47

Engem spéci kevésbé zavarna a kukorékolás a kertvárosban, mint a fûnyíró vidéken...

Vagy csaholnak a neveletlen kis korcskutyák, amikre b@szik rászólni a gazdájuk. Hasonlóan szórakoztató tud lenni kevésbé beépítetett területeken fõleg, ott ugyanis kilométerekre elhallatszik simán.

#1207 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 11. - 14:59

Engem spéci kevésbé zavarna a kukorékolás a kertvárosban, mint a fûnyíró vidéken...
Hogy hétvégén nem lehet kiülni a kertbe, mert mindig brümmögtet valaki... vagy égeti már augusztusban azt a nyenvedék lombot... mert komolyan ebbõl ûznek sportot... és inkább gázolajjal gyújtják be, de õk már égetik...
Ha én lennék döntéshozó helyzetben, akkor területmérethez kötném, hogy mennyi állatot lehet tartani.
Egy 200 négyszögöles területen legyen elég a fél számosállat, vagy a negyed számosállat (jó, hvjuk állategységnek, de a lényege ugyanaz). S aztán meg ossza be, hogy mennyi kutyát, kecskét, elefántot tart... najó elefántlábat.
De ez csak egy elgondolás

Nem csak elgondolás, elvileg nálunk már így van. De még csak kisállatra vonatkozik.
Mikor a szomszéd feljelentett a 6 db baromfi miatt, a hatósági manusnak megígértem, veszek m,ég, hogy megfeleljen a területen tartható állomány létszáma. :gm:

#1208 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 12. - 10:06

Október 1-tõl lép érvénybe a rendelet. Az állatjólétet természetesen figyelembe tartva. Egy cseppet sem zavar az erkélyen tartott haszonállat, inkább az kitõl kér vagy akar kérni tanácsot aki tartja, akár magamból is kiindulva mennyi és milyen munkaigénye van fajtára kivetítve. Honnan látod szétrohadt-e már a lába, mert a szarban tartja csurig. Vagy éhezik ezerrel, süti a nap és döglõdik meg egyebek. Sajnos a felelõs állattartás (akár nyugodtan nézhetek tükörbe is, én is követek el a mai napig hülyeségeket ez ügyben ) nem a Magyar ember erõssége. Az állatvédelem kínlódik a hobbiállatok ügyét illetõen, ezt látja a hülye is. De a haszonállatok terén is jócskán van mit pótolni, ahogy a fenti eset is mutatja. Mit meg nem adnék, ha valaki akár egy kis borjúval is megajándékozna, más meg hagyja inkább szétrohadni a drága tehenet. Ha már csak az anyagi részét nézzük. És most jön az eddig korlátozott területekre behurcolt állatok cécója is. Bár csak ne a próféta szólna belõlem. A lovat meg már sztem hobbiállatként tartják számon, kivéve erdei munkák és hústermelés. Nekem a négy lóból egy lenne mezõgazdasági munkás, kettõ kocsizna és nyerges, egy meg a gyerekek szívcsücsök pónija. Na, akkor most hármat nem tarthatok, egyet meg igen haszonállatként?

#1209 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 13. - 9:03

A Kistermelõk lapjában.
Idézem: Magyar Közlönyben idén március 30-án megjelent az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletérõl szóló korábbi törvény módosítása, Pontosan idézve az ide vonatkozó egymondatos változtatás a következõképpen szól: " 6 § (6) Mezõgazdasági haszonállat tartása önkormányzati rendeletben nem korlátozható."
Ennyi a lényege, kérdés a lovat mezõgazdasági haszonállat körébe sorolják-e. Ide vonatkozóan inkább az izgat, hányan tartanak a teraszon ilyen-olyan haszonállatot ezután a tizediken. Hiába jelentgetné a szomszéd, a kertekben is csak egy kis ketrecben vannak legtöbb helyen a kisállatok, a trágyát meg egy édi-bédi törpe nyuszi után is kidobják a szemetesbe, akkor már miért ne lehetne egy kis kolónia házi ellátmánynak a teraszra. Na, ezeket ki a fene fogja ellenõrizni? A tyúk már jobb eset kicsit, bár biztos lesz erre is példa.

Hát, ez tényleg érdekes helyzeteket fog hozni...
Nálunk (kisváros, legszélsõ utca) az utca egyik fele 4-es övezet, ahol elvileg tartható többféle haszonállat. A szembe oldal már csak 3-as, ott már erõsen korlátozott volt a létszám és az állatfaj. Mi a 4-esbe tartozunk (bár úgy tudom, hogy ez a rendszer már régebben megszûnt), de még így is csak úgy kaptunk engedélyt a lótartásra, ha a trágyát nem az udvarban tároljuk (ez mondjuk nem gond). A szemközti telkek kisebbek is mint a mieink, meg hát ott 3 oldalról van szomszéd, valahol érthetõ is a korlátozás.
Velünk szemben próbálkozott egy srác elõnevelt csirke hízlalással. Bár megvolt mindenféle engedélye, épülete, szellõztetés, stb, a szomszédja folyamatosan feljelentette, merthogy büdös. Évekig pereskedtek, végül a baromfiaknak kellett költözni.
Szóval ez az új rend elsõ hallásra nagyon pozitív ("egy porta - egy koca"), de biztos hogy sok elmérgesedõ szomszéd viszont fog hozni, meg jó sok "tyúkpört" - de legalább az ügyvédek jól járnak :dev:

#1210 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.559 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 13. - 9:31

De az sem megoldás, hogy a sok büdöspesti kiköltözik az aglomerációba faluba, majd sétálóutcát csinálnak belõle, az õslakosok pedig feladhatják eddigi megélhetésüket. Az "angolparkjuk" szemetével pedig elárasztják a környezõ földeket, erdõket.

#1211 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 13. - 9:48

Mezöváros vagyunk nálunk 100 négyzetméterenként lehet 1db nagytestü haszonállat tavasztol s korlátlan apro, ami korrekt sztem , a fenti hozzászoláshoz még hozzá teném édesanyámat a szomszédja piszkálta hogy kukorékol a kakas mert neki a munka után pihenésre van szüksége stb , csak azt nem értem miért vett 2000 négyzetméteres portán házat a város szélén ............ (most 70 db göngyös van :D)

#1212 izland

izland

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.571 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 13. - 10:03

De az sem megoldás, hogy a sok büdöspesti kiköltözik az aglomerációba faluba, majd sétálóutcát csinálnak belõle, az õslakosok pedig feladhatják eddigi megélhetésüket. Az "angolparkjuk" szemetével pedig elárasztják a környezõ földeket, erdõket.

Sztem ezért nem volt baj, hogy ez valamilyen szinten szabályozva volt.
Ait zavar az állat, az ne költözzön oda, ahol lehet tartani, vagy viselje el (bár mint az elõbb írtam, ez sem garancia semmire). De ha most mindenhol mindet lehet, elõfordulhat, hogy visszafelé sül el az ötlet, és tényleg állategészségügyi, állatjóléti (bár utálom ezt a szót) problémákhoz fog vezetni. És akkor ki tesz igazságot? Állatorvos? MgSZH? Élelmiszerlánc akármi? jegyzõ? Állatvédõk?


Mezöváros vagyunk nálunk 100 négyzetméterenként lehet 1db nagytestü haszonállat tavasztol s korlátlan apro, ami korrekt sztem , a fenti hozzászoláshoz még hozzá teném édesanyámat a szomszédja piszkálta hogy kukorékol a kakas mert neki a munka után pihenésre van szüksége stb , csak azt nem értem miért vett 2000 négyzetméteres portán házat a város szélén ............ (most 70 db göngyös van :D)

Ha én lennék a saját szomszédom, én sem a 2 lótól kapnék idegbajt, hanem a 4 gyöngytyúktól :D

#1213 furiosojr.

furiosojr.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.299 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 13. - 11:41

Engem spéci kevésbé zavarna a kukorékolás a kertvárosban, mint a fûnyíró vidéken...
Hogy hétvégén nem lehet kiülni a kertbe, mert mindig brümmögtet valaki... vagy égeti már augusztusban azt a nyenvedék lombot... mert komolyan ebbõl ûznek sportot... és inkább gázolajjal gyújtják be, de õk már égetik...
Ha én lennék döntéshozó helyzetben, akkor területmérethez kötném, hogy mennyi állatot lehet tartani.
Egy 200 négyszögöles területen legyen elég a fél számosállat, vagy a negyed számosállat (jó, hvjuk állategységnek, de a lényege ugyanaz). S aztán meg ossza be, hogy mennyi kutyát, kecskét, elefántot tart... najó elefántlábat.
De ez csak egy elgondolás

Jó neked, hogy mindig ráérsz hétköznap füvet nyírni. Sajnos nincs ezzel mindenki így.

#1214 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 13. - 14:37

Jó neked, hogy mindig ráérsz hétköznap füvet nyírni. Sajnos nincs ezzel mindenki így.


A német ismerõséknél le van szabályozva, hogy mindenki szombat délelõtt nyírhat és punktum. Akkor viszont van is hangzavar, amikor az egész utcában mindenki bõgeti.

#1215 Ernest

Ernest

    Tele van a levelesládája

  • Fórumtag
  • 13.706 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 13. - 20:10

Már nem akarok senkit sem megbántani, de ha egy külvilági benéz az állatkínzás cím alá, és azt látja, hogy a hétvégi telkes zajártalomról van szó, tán elneveti magát. :gm:

#1216 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 14. - 6:32

Szerintem meg elég nagy állat az, aki egy ks fûnyíróberregést kínzásnak él meg. :)

#1217 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 14. - 15:35

Kutyások - párti vagyok, de a fûnyírózáson is túltesz egy hölgy, aki a pincsijét ráncigálja végig az utcában (épp most :gm: ), amely végig csaholja az egész utcát, ott, ahol nincs kutya, azért, mert alig várja a következõ ebet, akit feldühíthet. A hölgy arcán végig mosoly, "ugye milyen bûbájos? ", na csapnám mindkettejüket egy péklapáttal. :gm: Eljátszadozom a gondolattal, mi lenne, ha a városok közepén lenne egy Wall, egyik oldalon kutyások, másikon nemkutyások. De mi lenne a lovasokkal? akik szeretik a kutyát és akik nem? Sõt, szerintem a kutyások is hamarosan marnák egymást (talán kevésbé, mint a kutyák...) :gm: James Herriot könyvébe álmodom bele magam, ahol majd mindenhova követhették a gazdákat kutyáik, természetes volt, hogy a gazdával van a "Társa". Jó lenne ilyen világba csöppennem.

#1218 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 14. - 17:13

Vagy normális és komoly vizsgához és rendszeres ellenõrzéshez kellene kötni az állattartást (s ha már itt tartunk a növénytermesztést is) (meg a gyerekvállalást is). Mert hogy tele van az ország hozzá nem értõ szülõkkel, gazdákkal növénytermesztõkkel az tuti...

#1219 zsebi0202

zsebi0202

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.862 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 14. - 17:47

Azért ennek nem sok köze van sem az állat, sem a gyermekvédelemhez. Csak offban megjegyzem, a sok vizsga a támogatások igénylései miatt van. Ha meg hülye lenne hozzá, keményen zsebre menne. De jó pap is holtig tanul, nem pedig vizsgázik ugye. Én az állattartóktól alapból keményen visszavonnám az összes támogatást meg a növénytermesztõktõl is, mert baromira nem abba forgatják vissza a pénzüket amiért kapják. Talán akkor több lenne a hozzáértés. Nagyapáinkat sem kompenzálta a kutya sem ugyi, köpött egyet oszt kezdte elölrõl. Mi mégis megszülettünk és itt vagyunk, és lám lám, még a városokat is el lehetett látni élelemmel abban a világban is. És volt akkor is barom állattartó, de az nem is vitte sokra. Ha nem becsülte meg a jószágot, mehetett a csudába. Most meg a sok térden járó, szomjas birkától tarkállik a mezõ, mert ugyi gondozni már nem olyan jó, de pénzt így is hoz. Vagy a tehenek, lovak és egyéb nyalánkságok. Bocsánat ha kicsit sarkítok, de nagyon sok rossz élményem van ezzel kapcsolatban a nem egészen tíz év alatt, amióta belecsöppentem.

#1220 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 14. - 18:41

Nagyapáinkat sem kompenzálta a kutya sem ugyi, köpött egyet oszt kezdte elölrõl.


Ja, csak nagyapáinknak kb. feleennyi emberre kellett termelniük. Ami nekik egy jó év volt, az itt már import nélkül éhínség lenne.

#1221 ppr

ppr

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.052 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 15. - 12:19

Ja, csak nagyapáinknak kb. feleennyi emberre kellett termelniük. Ami nekik egy jó év volt, az itt már import nélkül éhínség lenne.


Ez egy jó érv arra hogy trehány módon bánjunk mezõgazdasági erõforrásainkkal! :)

#1222 Kocalovas

Kocalovas

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.337 hozzászólás

Közzétéve 2012 augusztus 15. - 14:14

Ez egy jó érv arra hogy trehány módon bánjunk mezõgazdasági erõforrásainkkal! :)


Miért pont azzal ne? Nem sikk itt gazdálkodni, itt csak rabolni sikk. Gyorsan, munka nélkül gennyesre gazdagodni - ez maga az amerikai álom, ezt kergeti mindenki. Közérdek? Szolidaritás? Fenntartható fejlõdés? Tisztességes haszonkulcs? Régen elfeledtük mi már ezeket a fogalmakat.
Disszidens magyar ismerõs nagyobbik fia tetõfedõ, kisebbik tehenész. Németországban megbecsült kisiparosoknak, a közösség értékes tagjainak számítanak - de ha idejönnek a balatoni nyaralójukba víkendezni, a szomszédjaik elõtt letagadják, mert ez itt tiszta ciki. Itt dolgozni tiszta ciki. :-(

#1223 kirlin

kirlin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 527 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 5. - 11:24

Tudom,h faces....de aki tudja nézze meg :eek: Minden elismerésem annak lelkes kis csapatnak aki segít azok a lovakon....
A helyszín Kairó.Vannak közte nagyon felkavaró képek is,inkább erõs idegezûeknek :(

https://www.facebook...ncefluffykareem

#1224 kátyus

kátyus

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.487 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 5. - 12:47

húúú basszus. én nagyon gyorsan becsuktam. én nem bírok ilyet nézni. esküszöm jobban bírnám csinálni, mint nézni. szörnyû. :rolleyes: (ápoltam már nagyon sérült lovat, és vettünk olyat, aminek a bõrét kiszúrta a csontja.)

#1225 kirlin

kirlin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 527 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 5. - 12:54

Én is pont enni készültem,de gyorsan meggondoltam magam.......Nagyon nagy lelkierõ kell az ilyent végig csinálni. Biztos segítenék,de feldolgozni a látottakat egy élet is kevés lenne....Minden tiszteletem az övék. Az a szörnyû,h errõl sokan nem is tudnak,én sem tudtam.A sok túrista mennyit láthat belõle?

#1226 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 5. - 13:01

3 éve voltunk kint, és semmi ilyesmit nem tapasztaltunk. Láttunk pár lovat, meg tevét, a turistákat hurcolászták rajtuk. Átlagban jó állapotban voltak, max egy kicsit voltak soványabbak, mint amikhez itthon szoktunk, de az lehet a meleg miatt is. Ilyen szörnyûségeket sehol nem láttunk.

"Qei me amat, amat et canem meum."


#1227 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 5. - 13:26

Ahol turistákat hurcolásznak, ott nem is fogsz..... :)

#1228 Csinos

Csinos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 316 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 5. - 15:14

Elég rendesen végigolvastam és bizony ezeken is hurcolásznak turistákat. Csak a legtöbb paccnak jó nagy izzasztója van a nyereg alatt, így annyira nem feltûnõ, hogy sovány vagy tenyérnyi nyílt seb van a hátán... Laikus turistának meg aztán végképp nem tûnik fel, hogy valami gáz van. Le a kalappal egyébként azok elõtt, akik ott mentik, gyógyítják a lovakat. Fõleg azért, mert tudnak kedvesek lenni azokkal, akiknek így néznek ki a lovaik... Nekem ez nem menne. Én elhiszem, hogy nehéz az életük és szegénység van, de ezeknek a sérüléseknek kb. a 80%-a figyelmetlenségbõl fajult ideáig. :rolleyes:

#1229 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 5. - 16:21

meg azért, mert nincs pénze állatorvosra, ellenben a ló pénzt hoz neki, ha hurcolja a turistákat. olyan szegénység mellett, ami ott van, itt is ez lenne a lovakkal, ha több lenne a turista (és persze a meleg se tesz jót, én több hólyagosra égett fejû lovat is láttam marokkóban). de jártam egyiptomban olyan szép istállóban, amilyet akkoriban itthon még nem láttam. a lovak ott is soványak voltak, arra panaszkodott a fõnök, hogy nincs étvágyuk. láttam etetési idõt is, megfelelõ volt az abrak. az én egyikem, amin párszor ültem (tõlük), rendszeresen szúrós bokrokat evett. amikor rákérdeztem, azt mondták, simán szereti. és este õ is megkapta szépen a kajáját. ez persze nem mentség a sipolyokra, törésekre, egyéb sérülésekre, csak maga a netto soványság arrafelé azért nem nagy varázslat. éppen csak kezelni kéne a dolgokat, amikor kilóg a gerince, akkor nem ráültetni a 100 kilós német turistát. a másik, ami hiányzik, az szerintem a megfelelõ ellátás ismerete. de a pénz a legnagyobb gáz. hogy dolgoznia kell a lónak, mert a gazdának nincs választása. nem tarthatják puszira a lovat. a fejsérüléseket nem értem, egyszerûen nem értem. az nem felszerelés okozta feltörés. a képeket látva elöntött az érzés, hogy menni kellene ápolni õket, segíteni, a sebeket pucolni, etetni, csak ott lenni, tenni valamit. bárcsak ilyen könnyen menne. marad a pénzzel való segítség. a FAQ albumban megtaláljátok a számlaszámukat ti is.

#1230 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 5. - 16:51

nekem szerencsére (?) nem nyitja a munkahelyi gép a tubust, otthon meg nincs net, azonban volt szerencsém a munkámból kifolyólag sokszor elkeveredni a Luxor nyugati oldalán lévõ falvakba, akkor, amikor a Brooke állatkórház kisbusza járta a vidéket. a jószágot ingyen látták el... aki segíteni akar, azért alaposan nézzen körbe, egy állatvédõ szervezet, amit az elején magam is támogattam cuccal, gyógy,- és kötszerrel, a lószerszámok, kutyanyakörvek egy részét pénzért adta tovább a gazdáknak. Armant-ban mûködik az AWOL - Animal Welfare of Luxor, ugyanott székel a számomra csalódást okozó ACE - Animal Care of Egypt, a Brooke-nak több mobilkórháza s van Egyiptom-szerte. Az emberek ott másképp tekintenek a háziállatokra, s ezt nem fogjuk megváltoztatni, bármit is teszünk. A turistákat már arra kérik az állatvédõk, ne szálljanak fel olyan fiákerre, ahol látják, hogy a ló kifejezetten rossz bõrben van, s ne lovagoljanak, szamaragoljanak megviselt állatokon. A falusi ünnepeken - hiába a tradicionális, gyönyörû viselet, s lószerszám, szintén szörnyû dolgok folynak... A fiákeresek többsége pedig - ugan azzal a jelmondattal veri fel az árat, gondoljanak a lóra is, nem a jószágra költ... A mi szemünkkel náézve mélyszegéység az ottani viszonyok melltt sokszor csalóka. Nem az ellátás ismerete, a szándéka hiányzik. Luxorban volt olyan 'bérlovarda', ahol a lovak jól néztek ki, a szerszám biztonságos volt, s még kobak is akadt a vendégre, pár szomszéddal arrébb pedig egy csontig feltört hátú ló mindig akadt muattóba, hogy a gyógyítására kalapozzanak, miközben a többi - hasonló cipõben - naphosszat caplatott a thébai hegyekben... Más hozzáállás, más gondolkodás, ahol a nõ sem emberi lény, mit vártok, hogy a ló, a kutya majd az lesz? Az állatvédõ szervezetekben sajnos többnyire nyugat-európai orvosok dolgoznak, vagy õk az alapítók, ritka kivétel az AWOL Dr. Mohammedje, s egy messzirõl, jólétbõl idecsöppent 'fehérember' szava nem ugyanaz, mint egy oyané, aki onnan valósi. A legtöbb, amit tehetnek, hogy már a gyerekeket megpróbálják ránevelni, hogy minimum tisztességesen bánjanak az állatokkal, de nem nagyon van foganatja... Ha nem osztom szét saját kezûleg a falusi cimboráknak Qurnában a zsáknyi cuccot, amit - többek között fórumos segítséggel - összeszedtem - nem próbáljuk fel minden egyes lóra-szamárra egyenként a kantárt-kötõféket, s nem ül fel a 'lovas' hogy kipróbálja, a csacsi a csikózablára is megáll, nemcsak a szájába húzott, megtekert acédrótra - akkor annk is amar a seggére vernek. Volt, hogy elkövettem azt a hibát, hogy egy frissen induló 'lovardának' ajándékoztam pár holmit - azonnal rohantak, hogy pénzzé tegyék :-(

#1231 kirlin

kirlin

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 527 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 5. - 17:18

Mi lenne,ha gyûjtésbe kezdenénk a helyi lovasboltokban?Kötszer,felszerelés,gyógyszer,pénz stb..... Ha nagyobb mennyiség összegyûlne kiküldenénk? Mire megírttam(telefon) börni megelõzött és eléggé elgondolkodtatott a dolgokokon...

Edited by kirlin, 2012 november 5. - 17:22.


#1232 Unicorn

Unicorn

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 10.663 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 5. - 17:23

na pont ezt vártam, kiváncsi voltam, h te mit láttál. ez a kareem fluffy csapat, a fotók alapján foglalkoznak a lovakkal, tevékkel, de iszonyat képek vannak fent, hogy hogy néznek ki a hozzájuk kerülõ lovak. kirlin, nálam kapásból van csomó cucc, mivel most nincs lovam, eladtam a nyergem, a szekrényem és átnéztem a dolgaimat. vannak tök használható kefék, szíjak, futószár, amiket pénzzé tenni nem lehet, de használhatóak. egy közepes zsáknyi.

#1233 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 5. - 18:01

Amit Egyiptom felé postára adsz,arra vess keresztet.Csak személyesen ér célba.Azt szokták kérni,apróságokat,1-2 zablát,kötõféket,kötszert,gyógyszert vigyenek,a csomag,amit a gépre felvihetsz,így sem lehet több mint 20 kg.Én,mikor a tengerészzsákot megpakoltam,voltam utoljára,az volt az egyetlen cuccom,mivel már kifelé állt a szekerem rúdja Luxorból,hazafelé hoztam a cuccaim a szállásról.Nem minden hasznosul kint,kötõfék,kantár kisméretben,zablavas ugyancsak kicsiben,ín és bokavédõ a caleche-t húzóknak,légysallang,abrakostarisznya,kötszer,gyógyszer,nyalósó.A falvakban csak fogják a lovat,inkább a csacsi járja,a turistás helyeken van csak hátas és kocsiló.A turistalovik is szegényesek,ott nyeregnek,izzasztónak is van helye. Összeszedni lehet,de hogy megy ki? amúgy az igénytelenség annyira ragadós,hogy az idõszakosan kint élõ külföldiek némelyike -páran tartanak kint is lovat- rosszabb mint az emlegetett százkilós német s az arab egyvelege.

#1234 börni

börni

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 819 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 5. - 18:13

ps.páran már adtatok össze annak idején cuccot,akkor Kistáltos pl.egy lovasboltban depózott nekem :-)

#1235 Zuzu

Zuzu

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 947 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 5. - 18:22

Ahol turistákat hurcolásznak, ott nem is fogsz..... :)

Csak kirlin utolsó mondatára írtam válaszként. Persze nem voltunk sok helyen, más turistáknak biztos más tapasztaltaik vannak. Én nem láttam ilyet, de ahol a kereset (és ez a jónak mondott) kb 10.000 Ft, ott azért sejtettem mi lehet az állattartási színvonal. Mondjuk nekem ámblokk az arabok nem lopták be magukat a szívembe...

"Qei me amat, amat et canem meum."


#1236 Saby

Saby

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.953 hozzászólás

Közzétéve 2012 november 5. - 18:49

Csak kirlin utolsó mondatára írtam válaszként.

Értettem :)

#1237 Enkara

Enkara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 8. - 10:31

Sziasztok! Igazából nem vagyok benne biztos, hogy a megfelelõ helyre írok, mert összetett a probléma, de kíváncsi vagyok, valaki találkozott-e már hasonlóval. Érdekelne az is, hogy állatvédelmi szempontból a folyamatos bejelentések/feljelentések mellett mit lehetne tenni, hogy történjen valami, illetve az, hogy a csikó állapota az éhezésen kívül mással is összefüggésben lehet-e. Szerintem hosszú lesz. Van itt a faluban egy gazda, régen tehenei volt, illetve lovai folyamatosan. A teheneket eladta, mert egyre kevesebb a pénze, a földjeitõl is fokozatosan megszabadul. Egy tanyán él, kb 20 kutyával, aminek a nagy része láncon van, illetve jelenleg van egy pónija, 2 csõdöre (kb 6-7 évesek), egy 18-20 éves kancája a két hónapos csikójával, illetve egy félszemû kancája, olyan ötéves körüli. Ha van pénze, esznek az állatok, ha nincs, nem esznek. Minket szokott hívni, ha gond van, állatorvosra sajnálja a pénzt. Vagy nincs neki. Az utóbbi egy évben 3 csikója elpusztult (a mének együtt vannak a kancákkal, herélésrõl hallani sem akar). Na ennyi az elõtörténet. Ma keresett, hogy megellett a félszemû kancája. Neki tavaly ilyenkor elpusztult egy csikója, nem tudott felállni. Ma is hasonlóan kezdõdik. Kis kancacsikó, az elsõ lábait nem tudja kinyújtani, segítséggel sem. Egyébként próbálkozna felkelni, de maximum a csüdjére támaszkodik. A lábtõízület is nagyon kötött. Könyöknél már rendben van, hátsó lábaival látszólag nincs gond. Voltuk kinn megnézni, százszor elmondtuk, hogy állatorvos kell , de nem tudtunk mit kezdeni vele. A kancának nincs teje, így enni sem tudott. Mitõl lehet? Természetesen nem távgyógyítást várok, csak érdekel. Szegény csikó nem hinném, hogy megmarad, de lehet, hogy jobb is lenne neki, ha minél rövidebb ideig szenvedne (nem vagyok szívtelen, csak ismerem a körülményeket...) Én elsõ körben azt mondtam neki, hogy a vemhesség alatt nem kapott a kanca elegendõ mennyiségû és megfelelõ minõségû táplálékot, de akár lehet genetikai dolog is. Találkoztatok hasonlóval? Persze az állatvédõk és a jegyzõ nem tudom, hol vannak ilyenkor. Minket folyamatosan ellenõriznek a "jóakaróink" miatt, pedig mindig mindent rendben találnak. Oda ki sem mennek, bejelentésre sem. A jegyzõ két év alatt annyit ért el, hogy a kutyákat láncra köttesse, hogy legalább az arra járók ne legyenek (akkora) veszélyben. Ti mit tennétek a helyünkben? Nekünk is vannak lovaink, kecskéink...nem szeretnék kockáztatni, hogy valami betegséget behurcolunk tõle, de már nagyon nehéz nézni, ahogy szerencsétlen állatok szenvednek. Tudjuk, hogy nem lehet mindegyikõjüket megmenteni, de nem lehetne legalább azt elérni, hogy ne szenvedjenek? Kötelezni a gazdát a megfelelõ etetésre, elkobozni az állatokat vagy végsõ esetben altatni? Miért mehet ez így?!

#1238 réka_d

réka_d

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.338 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 8. - 20:41

Ok1: beltenyésztettség?

#1239 Enkara

Enkara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 57 hozzászólás

Közzétéve 2013 augusztus 9. - 11:03

Ok1: beltenyésztettség?


Elõfordulhat szintén, gondolom... Bár a lovakról annyit tudok, amit leírtam, hogy milyen rokoni kapcsolatok vannak közöttük, azt az öreg csikós kanca és csikója esetében látom csak (még a csikó apját is csak sejtem).

#1240 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 február 4. - 17:50

A kurva anyjukat, hogy dögölnének mind rakásra!!

 

http://de.nachrichte...-173000273.html