Ugrás a tartalmakhoz


Fotó

Kutyás kérdések, melyek miatt nem érdemes új topicot nyitni...


  • Please log in to reply
846 válasz a témához

#801 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 5. - 13:32

Őz, kutya miskárolásra te melyik eljárást ajánlod, a zacsi teljes eltávolítását, vagy azt, amikor csak kibontják belőle a golyszlit?



#802 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 5. - 23:07

Gondolom, nem beugratós kérdés akart lenni, de azért megemlíteném: a miskárolás a nőivarú állat ivartalanításának szakszava, a zacskót meg a golyszikat nem annyira érinti :P

A lényegre térve: mi kutyák herélésénél a zacsi előtt közvetlenül ejtett párcentis hosszanti vágáson keresztül szedjük ki a golyókat, herezacskó marad. Egy-két esettől eltekintve (daganatos here pl), amikor kimondottan szükséges eltávolítani a zacsit is, kábé egyéni ízlés kérdése hogy így operál valaki vagy zacskó-eltávolítással. És elméletileg az is egy választható módszer, hogy konkrétan a herezacskón ejtett műtéti sebbel legyenek kiszerelve a golyszik; de a gyakorlatban ellene szól hogy a herezacskó bőre piszkosul kényes terület és nagyon nem szeret varrva lenni. (Kutyánál NEM illik úgy herélni, mint más állatfajoknál, hogy bőrmetszés, golyó ki, emaszkulátor, oszt'kész, még ha akadnak is akik így csinálják.)



#803 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 7. - 11:07

Köszi a választ!

Nem beugratás akart lenni, csak úgy látszik, a köznyelv keveri a dolgokat, én sokszor hallottam a herélés szinonimájaként.

Nálunk a dokik a teljes zacsieltávolítást javasolták, míg tapasztalt gazdik inkább a másik eljárást, szóval holnapig el kell döntenem.



#804 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 7. - 17:28

Ori, csináltasd Öz javaslata alapján, hagyjátok békén a zacsit. A legkevesebb szövödmény, gyors gyógyulás. ne variáljatok.



#805 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 7. - 20:22

Ha aki operálja, az a zacskó-eltávolításos metodikához van szokva, akkor én hagynám, hogy úgy csinálja ahogy szokta; ne az én kutyámon kezdjen új műtéti technikákat megtanulni :wink:  Ha marad a zacsi, a műtét utáni pár napban abban fel tud gyűlni a szövetekből szivárgó savó, vér, ilyesmi; elég elrémítően bír kinézni egyik-másik*. Igaz, hogy cserébe viszont sokkal kisebb a műtéti seb, és ripsz-ropsz gyógyul.

 

 

(*és ha a sebész csak erős külső nyomásra választotta ezt a módszert, akkor kiváló lehetőség kínálkozik számára "megmondtam előre" szólamokba kezdeni és újfent eldöntenie hogy kerülendő a technika a jövőben)



#806 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 27. - 10:53

Hoppácska! Nem hallottam még, most olvastam a maltipoo-ról. 

Ismét egy divatkutya, fajtáról nem beszélhetünk, mert ált. F1-es almokat gyártanak.

 

Akkor odaát nem gonosz dolog a "szaporítás"?



#807 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 27. - 17:57

Őz, kár hogy csak utólag olvastam a soraidat.

Az lett, hogy én a "marad a zacsi" technikát választottam, mire a személyzet szavamat vette, hogy ha vissza kell hozni, mert begyullad, akkor nem fogok reklamálni.

A nagyot megcsapták, kirakták, majd hozzákezdtek a kicsihez, később behívtak, hogy toklászt találtak a heréjében, ami körül gyulladt volt a szövet. Ezért a kicsinek adtak antibiotikumot,  a nagynak nem.

Kicsivel nem is volt semmi gond, alig duzzadt meg a maradvány, és vígan futkározott (mondjuk jagdok amúgy se nagyon ismerik a fájdalmat), de a nagynál úgy lett, ahogy írtad, jól beszűrődött, szivárgott, és elég kedvetlen is volt a kutty.

Szerencsére pont arra járt tanyaszomszédom dokija, és bebökte antibiotikummal. Ő kicsit kiakadt, mert szerinte ezt alapból kapnia kellett volna. Szóval úgy éreztem, hogy volt ebben egy szándék, hogy majd elmondhassák az "ugyemegmondtam" című mondatot.

Mindegy, a lényeg, hogy a  szuri után a nagynak is kezdett lappadni, és most már jól vannak.

Mikortól várható, hogy kicsit lohad a viselkedésük? MOndjuk a nagynál, mert a jagd irányába nagy reményeket nem táplálok.



#808 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 27. - 18:17

Hmmm.  :mellow:

A mi dokink alapból böki antibigyóval, ha bárhol bőrön belül kell turkálnia. Eddig egynek se lett baja műtét után, se szukának, se kannak. A feketéim már másnap gallérostul jöttek terepre, törték a bozótot és a gallért. :D 

(na jó, kivétel a pyometrás 12 éves csivi. Az ő veséje nem bírta ki. :( )



#809 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 27. - 22:02

Az amcsiknál is vannak - szép számmal - "kutyagyárak", ami elég szépen eltart egy rakás állatkereskedést, ugyanakkor ott is komoly kampány megy az ilyenek ellen.

A "maltipoo", "labradoodle" és egyéb agyamentségek viszont teljesen elfogadott módon vannak létrehozva, gyakorlatilag célpárosítással a felhasználói igény kielégítésére (a labradoodle például ideális, hipoallergén segítőkutya szeretne lenni, igaz a többi új hasonló hibridnél leginkább a "legyen valami különleges típusú kutyám!" jelölhető meg felhasználói igényként). Ha jól tudom, a szokásos dolgokkal érvelnek mellette - hogy a hibridhatás miatt ellenállóbb, erősebb a szervezete ezeknek az állatoknak, ugyanakkor az F1 nemzedék sajátosságaiból adódóan viszonylag homogén és kiszámítható a küllem. Szerintem az USAban is van épp elég nyomorult gazdátlan kutya (és altatnak is el épp elég rengeteget belőlük) hogy ne kelljen pluszba csinálni mindenféle furcsaságot; de ha már valamit csinálnak, inkább ezeket mint a futószalaggyártott, viselkedészavaros, százféle örökletes kórsággal terhelt divat-társasági kutyák özönét. Kár, hogy nem "vagy-vagy" alapú a dolog.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ha steril a műtét (elvileg illene hogy az legyen :) ) akkor az antibiotikum nem oszt, nem szoroz. Azért biztos-ami-biztos, a többség inkább rutinszerűen adja (mi is :) ), de inkább a nagyobb térfogat, nagyobb erek, és kevesebb mozgás az ami miatt a nagynak beduzzadt, feszült, fájt. Mindenesetre az a fő hogy már jobban érzi magát ő is :)

 

A tesztoszteronnak ugyanúgy mint lovaknál, kell egy-két hónap hogy kiürüljön, viselkedésváltozást az utánra várhatsz - bár, mint korábban említettem: nagy reményeket azért ne táplálj, ha eddig nem a golyóikban tartották az agyukat akkor nem nagyon van minek változnia.


  • Kistáltos kedvelte

#810 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 29. - 12:37

Lehet, hogy igénytelen vagyok kutyafronton, de ezt a keresztezés dolgot én nem látom olyan nagy gáznak.

Az én nagykutyám is F1. Nagyon szeretem a komondort, de a szőrzetét nem biztos, hogy rendben tudnám tartani, a KÁJ-ról sok jót hallottam, de küllemre nem tetszik - a két hasonló típusú, funkciójú fajta keresztezéséből kijött egy komondorhoz hasonló, de nem nemezesedő, kicsit testesebb remek területőrző eb. Egyébként Csikasz ötlete volt a dolog.

MIndenhol kereszteznek, növénytermesztésben is, és ha jól tudom, állattenyésztésben is létezik olyan fogalom, hogy "haszonállat előállító keresztezés".

Szerintem a gond akkor kezdődik, ha valaki nincs tisztában vele, hogy egy ilyen F1 nem feltétlen tenyészállat, hanem végtermék.



#811 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2014 augusztus 29. - 12:45

Közben rájöttem, hogy hamarabb írtam, mint gondolkodtam - tájékozódtam.

Egyrészt ez a malti-izé nem éppen a munkakutya kategória, másrészt tényleg gáz fajtának nevezni egy ilyen keresztezési terméket.

Meg nem is értem, ha valaki a két fajta közötti göndörkés keveréket akar ölbekuttynak, elég széles a választék a menhelyeken és az utak mentén.



#812 mi.kinga

mi.kinga

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 867 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 2. - 20:29

Sziasztok, egy kérdés: hallott már valaki olyan kutyáról, amelyik a pénzt szereti?  :D (kiváltképpen a húszforintost) Luluka, a palotapincsink mindennél előbbre helyezi őket. De csak a húszas, semmilyen más nem jó. Úgyhogy nálunk egyáltalán nem meglepő, ha a házban/ház előtt itt-ott húszforintosokra bukkan az ember. :gm:  A legszebb az volt, amikor a postásunk leejtett egy húszast, Pincsi seperc alatt ott termett és felkapva a pénzt elviharzott. Köpni-nyelni nem tudott, hogy itt milyen idomított állatok vannak.  :kir:  Mit szerethet benne? Soha nem nyelte le, fulladt meg, mindig tudja hogyan kell a szájában tartani, pedig ha nem foglalkoznak vele, a társaság középpontjába állva önmagát szórakoztatja vele (cipőbe/papucsba beleteszi, aztán tologatja, hempereg vele, becsúsztatja a szőnyeg alá, hogy aztán kikaparhassa). Sőt, még idomítani is beidomítottam - igen, húszforintossal!  :D Itt a videó is. Amúgy Luluka egy hihetetlen fazon, éppen hogy csak nem beszél. Rengeteg szót ismer, tudja mi mikor következik. Ha látja, hogy a pénztárcám és a telefonom a kezemben van, rohan az ajtóhoz, vagy az autóhoz, mert imád utazni. Ha nem foglalkoznak vele először vigyorog, liheg, sóhajtozik, aztán nyikog és a végén pattog. Ha más nem, hozza a húszasát, vagy viszi a papucsokat.  :D Imádja a cukorborsót, a paprikát, a zöldborsót, az almát, körtét... Sőt, lényegében mindent megeszik, ha esetleg szóba jön, hogy más enné meg (még a lóherét is legyűrte, amikor mondtam neki, hogy a Neno megeszi...). A hámtól/nyakörvtől/egyéb dologtól ami a nyakára kerül meghal. Lemerevedik, elfekszik, még a húszas csörgésre sem reagál, pedig sosem volt vele fenyítve vagy verve, mindig akkor visszük sétálni, mert azt is imád. Haláli egy figura... Ezelőtt sokáig egyedül volt és annyira megörült, hogy hazaértünk, hogy saját kis show-t adott elő: játszott a zöldbabokkal, dobálta, pofozgatta, majd egy kör rohanga után egyenesen fejest ugrott a zöldbabos vödörbe.  :D Ott karikába (hogyismáshogytudna) elfeküdt, majd elégedetten konstatálta, hogy nagy sikert aratott. Bocsi, hogy mindezt leírtam, mert nem ide tartozik, de ha már Lulkáról volt szó...  :P



#813 Cavalier

Cavalier

    Mirage :)

  • Admin
  • 6.360 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 2. - 21:10

Talán az elektromos hatása miatt, lónak csinálnak kétféle fémből álló zablát, az egyik réz. Mondjuk 100-200 forintossal inkább érthető lenne, úgy néz ki neki a réz-cink-nikkel ötvözet jön be. :) 



#814 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2014 október 2. - 23:56

Nekem, mint régóta a Józsefvárosban ("nyócker") dolgozó elvetemültnek, van egy teljesen tudománytalan teóriám arról hogy a palotapincsi valamiképp összenőtt a cigánysággal, és nem véletlenül olyan népszerű a köreikben - általában felfokozott drámai érzékű, zajos, akaratos kiskutyák, tökéletesen illenek a hasonló stílusú családjaikba. A tiéd úgy tűnik, még egy lapáttal rádob erre és genetikailag vonzódik a színesfémekhez :dev:

 

Kevésbé rasszistán megközelítve: a legtöbb kutyának van valami kedvenc játéka, igazából egy műanyag frizbihez képest a farkas szemszögéből nézve a húszforintos nem is extrém játékszer. Jó, a blökik többsége nem szívesen vesz fémet meg hasonló merev tapintású cuccokat a szájába, mert nem jó a fogásuk, ugyanakkor viszont ott van azok széles rétege akik kavicsokkal játszanak, azt dobálják maguknak és dobáltatják a gazdival... Valószínű egyszer valamiért kipróbálják, és olyan élményeket szereznek vele amihez újra és újra visszatérnek; aztán idővel bevésődik hogy ez a tuti játékszer megjelenési formája. A húszforintosnak speciel elég egyedi az anyaga a fémpénzeink között, ízre simán felismerhető.



#815 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 21. - 10:59

http://index.hu/inde...0/felelos_gazdi



#816 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 21. - 15:49

Ha már belinkelted, akkor befejezem a sztorit, amit fentebb elindítottam. Nálunk  az ivartalanítás teljesne bevált mindkét kutyánál. Ugyanolyan jól funkcionálnak, mint előtte, a nagy bőszen őrzi a területet és rettegést kelt mindenkiben, egész éjjel járőrözik a területen mindenféle időben, szóval nem lett nyuszimuszi és lusta. A kicsi meg gyilkolja a rágcsálókat, ha az nincs, akkor elkap 1-2 verebet röptében, hogy kevésbé aktív-e, mint lett volna, ha marad tökös? MIt mondjak, egy jagd félgőzzel is sok. :P

Ugyankkor a csavargási hajlam drámaian csökkent, a kicsi ugyan kisurran, ha balfék módon nyitva hagyunk egy kaput, de az, ami korábban volt, hogy minden létezőt és csak egy jadg agyában felmerülőt elkövetett, hogy kikerüljön, na az megszűnt.

A nagynál ami nagyon jó, hogy sokkal jobban ragaszkodik hozzám, területen belül már bármikor jön, ha hívom, és ki is tudom vinni megfelelő körülmények között, szóval arra azért ügyelek, hogy emberrel ne találkozzunk, de elhagyatott helyen el tudom engedni, és séta végén be is tudom hívni. Legutóbb egy csavargó kutyával talákoztunk, rászóltam, elindultam az ellenkező irányba, és engem utánam jött. Nem 100%-os ugyan, de nem hagy ott, és ha kirohangálta magát, akkor némileg vonakodva, de odajön a hívásra. Egyszer olyan is előfordult, hogy első szóra odarohant. :)

Kíváncsi leszek, hogy reagálnak, ha beindul a tüzelés.



#817 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2015 január 21. - 17:50

Mindenkutyát és cicát, amit nem kifejezetten tenyésztésre szán az ember ivartalaníttatni kell! Nem ismerek egyetlen ellenérvet sem, ami megállná a helyét.



#818 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 21. - 18:02

Kutyaparkolóban várakozhatnak a kutyák egy német Ikeánál

 

8968269_36450b4e16fc84bbe4de83d737acbd20

<script async="async" defer="defer" id="gemius_hcconn_1437497687036_38618486" src="http://gahu.hit.gemi...ef=www.paci.hu"type="text/javascript"> </script>

 

 


  • Fifikusz és N.C. kedveli

#819 ori

ori

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.916 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 22. - 13:54

Ez milyen klassz! Egyszer talán majd nálunk is lesz ilyen...



#820 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 22. - 22:09

... dagadt bejgli :D



#821 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 24. - 15:49

 

A nagynál ami nagyon jó, hogy sokkal jobban ragaszkodik hozzám, területen belül már bármikor jön, ha hívom, és ki is tudom vinni megfelelő körülmények között, szóval arra azért ügyelek, hogy emberrel ne találkozzunk, de elhagyatott helyen el tudom engedni, és séta végén be is tudom hívni. Legutóbb egy csavargó kutyával talákoztunk, rászóltam, elindultam az ellenkező irányba, és engem utánam jött. Nem 100%-os ugyan, de nem hagy ott, és ha kirohangálta magát, akkor némileg vonakodva, de odajön a hívásra. Egyszer olyan is előfordult, hogy első szóra odarohant. :)

Kíváncsi leszek, hogy reagálnak, ha beindul a tüzelés.

 

Ori, ajánlom az elektromos nyakörvet megfontolásra. okosan használva nagyon nagy segítség tud lenni. És vannak nem horror áron is, a mién innen:  http://www.elektromo...nyakorv.hu/ vanés teljesen jól funkcionál régóta.



#822 Kistáltos

Kistáltos

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 8.053 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 26. - 12:16

Azt mondja: "NOT FOUND".



#823 Õz

Õz

    Sebész

  • Főmoderátor
  • 3.950 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 26. - 13:30

A "van" nem tartozik a linkhez, csak belecsúszott.

http://www.elektromoskutyanyakorv.hu



#824 tipara

tipara

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.840 hozzászólás

Közzétéve 2015 július 26. - 14:59

Elnézést, igen így van :-)

 



#825 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.306 hozzászólás

Közzétéve 2015 október 21. - 20:29

http://nol.hu/tud-te...zikutya-1570235



#826 Eva

Eva

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 3.911 hozzászólás

Közzétéve 2015 október 30. - 13:20

http://abcug.hu/nekem-o-a-masik-felem/

 


  • Kistáltos kedvelte

#827 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 5. - 11:58

"Ugyancsak a miniszter határozza meg a nemzeti ebfajták genetikai fenntartásának rendjét is.

A szakminiszter állapítja meg a vadászatra alkalmazott ebek használatának, valamint vizsgáztatásának szabályait is."

 

Megmondaná valaki, hogy mik a vizsgára bocsájtás alapfeltételei, vizsgarendje, szabályai, elvárások az alábbi vadász kategóriákban?

- egerész

- patkányfogó

- pocoktúró

- mezei kisragadozó elfogó-vadász (menyét, görény...)



#828 egyember

egyember

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 1.011 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 5. - 13:26

"Ugyancsak a miniszter határozza meg a nemzeti ebfajták genetikai fenntartásának rendjét is.

A szakminiszter állapítja meg a vadászatra alkalmazott ebek használatának, valamint vizsgáztatásának szabályait is."

 

Megmondaná valaki, hogy mik a vizsgára bocsájtás alapfeltételei, vizsgarendje, szabályai, elvárások az alábbi vadász kategóriákban?

- egerész

- patkányfogó

- pocoktúró

- mezei kisragadozó elfogó-vadász (menyét, görény...)

Törzskönyv, 1 évet meghaladó életkor , lövésállóság


  • fafaragó kedvelte

#829 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 5. - 14:05

Akkor OKJ-s bizonyítvány hiányában (felsőbb) engedély nélkül fogják folytatni tevékenységüket.

(Ezt az egereknek, pockoknak, patkányok el ne mondjad, mert még az ombutsmanhoz fordulnak!)


  • Kistáltos és egyember kedveli

#830 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2015 november 17. - 11:44

10399461_86cb094d00cc7f0a18e682b81884fed


  • fafaragó kedvelte

#831 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2016 május 15. - 13:54

Szívférgesség fenyegeti Magyarországot

 

 



#832 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 29. - 17:34

Ez a baj a fajtatiszta tenyésztéssel, különösen kisszámú egyedet tartalmazó populáció esetén. Ez nagyon szomorú, és nem csak ezt a fajtát érinti. Állatkínzás tudományos módszerekkel :angry:

 

http://index.hu/tudo..._angol_bulldog/



#833 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 29. - 22:55

Pedig szegény nem éppen boldog bulldogok biztos megfeleltek a standardnak.



#834 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 31. - 12:54

A fentiekkel is foglalkozott a dunán ma Az ember és kutyái.



#835 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2016 július 31. - 12:59

Már a pásztorkutyák munkája is veszélyben van

 

 



#836 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.306 hozzászólás

Közzétéve 2016 augusztus 3. - 7:07

http://index.hu/tudo...is_het_emberev/



#837 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 augusztus 3. - 8:52

De a legtöbb embernek mégis csak a fajtatiszta kutya a kutya....



#838 N.C.

N.C.

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 4.306 hozzászólás

Közzétéve 2016 augusztus 3. - 13:49

Akkor én nem a többséghez tartozom, mert szerintem ezen a képen 2 (kettő) kutya van!

13895532_1115361111863190_54126238584256


  • Eva és Fifikusz kedveli

#839 Fifikusz

Fifikusz

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 2.276 hozzászólás

Közzétéve 2016 augusztus 3. - 21:20

De még milyenek! :)



#840 Robi

Robi

    Törzsvendég

  • Fórumtag
  • 5.568 hozzászólás

Közzétéve 2020 június 1. - 8:18

KUTYAFAJTÁK?

A probléma a lényeg, a konklúzió azért...